"BURGERLIJKESTAXD DER GE\1EE\TE TE\EL BURGERLIJKE STAXD DER GEMEENTE WIERIKGEN. jtelscliap hier in den smaak valtde laag gestelde prijzen ■Jpi\ de goede keuze van degelijke tooneelstukken, zal er ge wis veel aan toedragen, maar niet het minst de flinke uit voering die niet alleen door ons, maar eiken avond door de bezoekers uitbundig worden toegejuichd; waarin ook de chansonnetten van den jongeheer v. Beem volop deelen. Het Circpio Blondin gaf eerst Donderdag de eerste voor stelling. De nieuwsgierigheid was bij de kermisgaugers zoo danig opgewekt, dat de tent spoedig vol stroomde, en menig-1 een teleurgesteld terug moest aftrekken; met veel moeite gelukte het ons een staanplaatsje te bekomen, op een niet weinig hellend vlak; eene positie die niet van de aangenaam ste, is, en ons daarom niet vergunde de geheele voorstelling te kunnen bijwonen; van het paardrijden en de comique scènes der clowns die echter nog al werden toegejuicht, hebben wij te weinig gezien om er veel van te kunnen zeggen. Wat wij gezien hebben zijn de werkzaamheden der famielie Blondin; en zoo lang die duren vergeet men kou en hitte, pijn en verdrukking. De gymnastische toeren van de drie athleeten boeiden aller aandacht en verwierven ieders toe juiching. De stoutmoedigheid van die mannen is grootelijk te bewonderen, maar de vrijmoedigheid ja onverschrokkenheid van dat kind van 7 jaren is onbegrijpelijk, zoo iets moet men zien om 't te kunnen gelooven. Ts er geen plaats bij Judels, Jacqui of Blondin meer te bekomen, dan spoeden wij ons naar het Westplein, het biedt u nog een tal van vermakelijkheden aan, en om geen tijd te verliezen zullen wij maar met No. één beginnen. B. Broekman, luister eens: Theatre Metamorphose Pitto- resque et Mecanique, in verbinding met een Pransch Cyclo- rama en Caliscopisch vuurwerkof dit ook iets belooft, en dit alles voor slechts weinige stuiversmen kan er niet voorbij; al was het alleen maar om de storm op zee voor het eiland Texel in 18(15 te zien, zonder nog Ie spreken van de zeestrijd in de Japanschc waterenen andere dingen bij maanlicht. Daar naast vinden wij een getrouwe bezoeker van onze kermis, op Boesnach is van toepassing: veen kind zal u teregt brengen"; of hij bij de jeugd bekend is? die niet bij Boesnach is geweest heeft geen kermis gehouden hij weet zijne bezoekers ieder jaar op iets nieuws te onthalen en geeft dan nog op den koop toe een ballet dat allerkoddigst is en do aanwezigen doet schudden van lagchen zoodat allen de tent verlatende, in eene opgeruimde stemming, zich weder ,lll het kermisiTjppyl vpr.npTiiren- fW- Wij worden onwillekeurig aangetrokken door de schoone Victorine; doch zien en passant, dat bij Coppejans een groot aantal Ilollandsche jongens bezig zijn zich te oefenen in de behandeling van buks en pistool, er wordt op de kermis menig dubbeltje besteed met vrij wat minder practisch nut. Maar wij mogen de lieve schoone Pramjaise, du 17jarige Victorine niet langer langer laten trekken, have dikke mama -die aan de deur staat leidt ons binnen. Benige weinige oogcnblikken wachteus, bragt bij ons de gedachte te binnen: wat zullen wij zien? een misvormde vetklomp van 141 Ned. ponden, waaruit men ter naauwernood een mensch zal .kunnen ontdekken; die ontstemde gedachte ze werd gelukkig spoedig verdrongen door de plotselijke optreding van de wel niet ranke maar toch in hare bewegingen vlugge en elegante Victorine, moeten wij eene beschrijving leveren van haar waarlijk aanminnig wezen, van dien ontblootten arm, dien boezem, dat been van 68 dm. in omtrek, neen wij wagen het niet, onze schildering zou de waarheid te kort doendaarom roepen wij u toe: gaat zelve zien! en uw oordeel zal zijn, dat de annonce hierachter, geen letter te veel zegt. Nu komen wij aan het Museum Mechanique van J. II. van Munster, de prachtige schilderingen met en zonder incchanique, die buiten aan de tent geplaatst zijn, zullen zeker door niemand onopgemerkt worden voorbijgegaan. Wij raden u ook daar binnen een kijkje te nemen; prachtige tablcaux die wij u niet allen kunnen beschrijvenen dan de entree is immers maar 10 Centen, 't Is onbegrijpelijk laag. Zijn buurman Spriet kunnen wij toch ook niet voorbij. Spriet zelf in eigen persoon geeft juist de laatste waarschu wingwij gaan met do stroom mede naar binnen, en van hetgeen ons hier vertoond iskunnen wij zeggendat Spri- talio ons meer heeft laten zien dan hij op zijn affiche be loofd heeft; lezer, is dat geen kermis-wonder Spriet heeft zich ook daarmede een aanbeveling bij hot Heldersch pu bliek waardig gemaakt, dat hij Zaturdag eene voorstelling zal geven ten voordeele van de weduwe, van de onlangs bij Callantsoog verongelukte Jan Kuiper, die in zwange- ren toestand en met 5 jonge kinderen in hulpbehoevende omstandigheden verkeert. Deze loffelijke daad zal niet weinig strekken tot bevestiging van Spriets renomé bij de Heldersche kermisgaugers, voor nu en later, en men zal het hem voorlaan vergeven, als hij in zijne '/uitlegging van de explicatie" de grootvorstin Anna Baulowna eens we der mogt verwarren met de II. Apolonia. Wij nemen afscheid van Spriet en worden in onze ver dere wandeling belemmerd door een hevige onweersbui die ons de kermis, hoe aanlokkelijk ookmet gezwinden pas doet verlaten. OPGAVE der Geldboeten, voldaan ingevolge art. 254 van het Wetboek Strafvordering, op mag- tiging van den Heer Ambtenaar van het Openbaar Ministerie bij het Kantongeregt te Keldergedu rende het 2e kwartaal van 1S65. T. L.; N.; L. K.; M. H.; D. S.; C. Z.; J. Pz. \V.; J. Pz. W.; J. Ez. E.; G. K.; wegens het onbeheerd laten loopen van vee op den open baren wegboete 1te zarnen 10. C. O.; C. R.; J. N.J. v. W.; te Helder, wegens het laten staan van een wagen op de openbare straat te Helder gedurende den nacht zonder vergunning boete 1 te zamen 4. C. de K.; D. de V.; te Helder, wegens het niet sluiten hunner tap perijen te Helder, des nachts ten 12 ure, boete 3, te zamen „6. T. E.te Helderwegens het laden van ballast in zijn in het Hel dersch kanaal gelegen vaartuig zonder een zeil tusschcn dat vaartuig en den wal te hebbeu gespannen boete 1. G. S.te Helder, wegens het niet behoorlijk bijhouden van zijn register als logementhouder, boete „5. C. Z.j C. de C.te Texel en te Huisduincu wegens het laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grond boete 5, te zamen „10, N. 13.; C. L.; J. K.L.W.; C. v. d. P.; A. W.; A. P.te Helder wegens het werpen van onreinheden op de openbare straat, boete/1 „7. M. K.; C. "W.; W. v. D.G. P.; te Helder wegens het droogen van waschgocd aan de openbare straat te Helder, zonder vergunning, boete 1 te zamen „4. M. 13.; A. d. R.; te Helder wegens het uitkloppen van een vloer kleed op de openbare straat te Helderna 10 uur des morgeus boete 1te zamen „2. M. C. S., te Helder, wegens het niet vertoonen van haar boekje als publieke vrouw op de eerste vordering van een politic-beambte boete ;/3.— J. D., te Helder, wegens het als geleider van een voor een wagen gespauuen hond op die^ wagen gezeten en daarmede gereden te heb benboete ƒ1. L. F.le Helderwegens het rijden door de straten der gemeente, harder dan in gematigden draf, boete 5. W. R.; te Helder, wegens het wateren op de openbare straat, op verboden plaatsboete 1. Tc zamen ƒ59. OPGAVE der Vonnissen in Strafzakengewezen door den Heer Kantonregter te Helder, gedurende het 2e kwartaal van 1865. J. de W.te Helder diefstal van te veld staand gras veroordeeld tot eene gevangenisstraf van een dag en in de kosten. A.T.A. Z.te Helder, wegens het laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden groudveroordeeld tot eene geldboete van ƒ3, sub sidiaire gevangenisstraf van een dag en in dfi kosten. T. II.D. K.te Helderwegens het werpen van haardascli op de openbare straat te Helder, veroordeeld in eene geldboete van ƒ1, subsidi aire gevangenis van ecu dagen in de kosten. II. P. H.te Helderwegens het niet sluiten eener tapperij des nachts ten 12 ure te Helderbij herhaling gepleegdveroordeeld tot eene geld boete van ƒ6 subsidiaire gevangenisstraf van zes dagen, en in de kosten. H. K. en K. K.te Huisduinenwegens het beschadigen en vernielen der kunstmatige beplanting der duinen ieder tot eene gevangenistraf van een dag en solidair in de kosten. L. de "NV. wonende aan boord van eene slecpstoombootwegens het niet voldoen aan de bevelen van de kanaal-beambten, met opzigt tot de stoom boot waarop hij gezagvoerder was gegevenen het varen met die stoom boot met meer dan gewone snelheid door de Binnenhaven te Nicuwcdiep veroordeeld tot twee geldboeten, elke van ƒ10.subsidiaire gevangenis straf van zes dagen en in de kosten. T. M.te Helder wegens het laten staan van een wagen op de straat, te Helder gedurende den nachtzonder vergunning van den Burgemeester veroordeeld tot eene geldboete van ƒ1.subsidiaire gevangenisstraf van ecu dag en in de kosten. B. Cz. L, te Texel, wegens liet laten loopen van vee op eens anders in den oogst staanden grond, bij herhaling gepleegd, veroordeeld, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van een dag en in de kosten. C. de K., te Helder, wegens het niet sluiten ceucr tapperij te Helder, des nachts ten 12 ure, veroordeeld tot ceue geldboete van ƒ3.subsi diaire gevangennisstraf van ecu dag, en in de kosten. D. M.te Texelwegens het onbeheerd laten loopen van een paard op den openbaren weg te Texel veroordeeld tot eene geldboete van 1 subsidiaire gevangenisstraf van ecu dag eu in de kosten. Van 29 Junij 6 Julij 1865. GEHUWD Geene. ONDERTROUWD Geene. GEBOREN Dirk z. van Cornelis Bouwcsz. Bakker en Annaalje Kooi man. Jan en Pietcr, zoons van Simon Gomcs en Prouwtjc Hin. Jan Cornelis, z. van Jan Dekker en MartjcZeilcmaker. Jan, z. van Bouo- facius Wiegel en Maatje van Ccters. OVERLEDENPietcr Kikkert, oud 17 m., z. van Nanning Kikkert en Martjc Koorn. Adriana Brepocl oud 3 j d. vau Johannes Brcpoel en Cornclia Smit. Maria Buis, oud 16 in., d. van Jan Buis un Tiesjc Blom. Een levenloos kiuk, vau Jan Smit Jauz. Jr. en Antje Selser. Jan Jacobz. Bruin 20 j., z. van Jacob Bruin en Antje Buikema Van 1 Junij 1 Julij 1865. ONDERTROUWD Klaas Boerserjongman en Maria Johanna Kaase. GEHUWD Dirk Ba.vs, jongman ond 2S jaren en Trijntje Zomerdijk jonge dochteroud 26 jaren. Arie Kooij(jongmanoud 22 jaren eu Aaltje Mostert, weduwe van Simon Buis, oud 38 jaren. GEBOREN Dirk z. van Dirk Mulder en Antje Kroon. Dirk z. van Jacob Mulder en Trijntje Bakker. Josinad. van Jacob Schreuders en Aagje de Jong. Petronellad. vau Jan Mulder cu Antje Kimic. OVERLEDENDirk Mulder oud 3 weken.

Nieuwe Courant van Den Helder | 1865 | | pagina 2