Landbouwdag te Alkmaar voortreffelijk geslaagd Rvoert bena Verkoop op de veiling, niet aan de deur ROZENKRANSBEDESTOND Modeshow Fa. Bervoets ïrmiste kboot Wisselbeker kwam dit jaar in handen van A. Brak bij O.L. Vrouw ter Nood Zondag 28 Sept. Uitstekend geslaagd Wijzigingen in de NACO-dienstregeling Scheepsberichten Donderdag ^5 September Pagina 3 •wachting door het K.N. Silt, geldig, van d tot Vrijdag- buien u' bewolkt met Statige tot krach- Waddenkust tij- wind, in hoofd- ïidwest en West. kouder; morgen ;er dezelfde tem- andaag. zon op 6.33, onder 15.08. onder 21.50. er van de Franse hten in de Mid- vice-admiraal Po- leiding van de op- laar de vermiste t „Sybille" in han en behalve vlieg- aisers en fregatten -onderzeebootgroep is thans aan het e plaats waar het en andere Franse erdwenen met 25 joord. Vaartuigen hebben het gehele ide de middag en maar nog steeds is van de vermiste rennen. bylle", die samen s „Georges Ley- :alm", „Floire" en „Marceau" aan ma- aam, is 50 KM ten t eiland Porquerol- in het schip gevon- ofdkwartier van de n, waar de meeste n de duikboot wo- rele verwanten van op nieuws van de zeeër. verloren beschouwd it .Sibylle" wordt beschouwd en de a de leden der be ien van het omko- arenden in kennis heeft een woord- Ie Franse Admirali- [tend medegedeeld, gen worden niet md. en staaldraad aan- aee het wapen der ■der leger eer zou >gd. heeft geen enkel teen enkel vliegtuig en passeren en boer ft laten weten, dat ;en is ziin particu- voort te zetten tot- ,ot schadevergoeding igende grond is in- mde weg werd Hi tting door de Duit- ;d om snel van het ren naar de grote lelsbroek te kunnen rond was eenvoudig de eigenaars waren t schadeloos gesteld, jding werd de weg genomen door de er vooral gebruik om de zware DC 4- er de weg naar de erkplaatsen in Ha- brengen. leeft een grote, fa- rnntem reeds bii de eis tot schadeloos- liend van 60 millioen andernemers ontvin- lurende geruime tiid se vergoeding van Door dit voorbeeld dienden daarop tal- iwers. die landeriien uitse weg" bezitten, i verzoek om schade- n. doch zii klopten aan dovemansdeur. e blijkt er thans ge- hebben. Hijzelf en i betrekken dag en cht bij zijn versper- n loopt het verkeer i tussen Melkbroek ïans geheel over de en drukke Haachtse- moeten de zware i vliegtuigen, die moeten worden, de lucht van Mels- Haren worden ge- 3r intussen naar uit iver De Cree ziin rlopig nog zal moe ten en nog heel wat wegversperring zal rbrengen. De Bel- aeid blijkt namelijk idevergoeding te wil- nadat definitief be at „de Duitse weg" opgenomen in het le nieuwe snelver- ie Brussel in de toe- de nationale lucht- iroek zal verbinden. >RAAK VOOR NENF ABRIKANT IDEN. De 42-ja- it J. R. te Groningen vrijgesproken van de e gelegde opzettelijke ïg in de Dakpannen- chlum" te Achlum, Officier van Justitie een jaar en 4 maan- enisstraf had gevor- ELD IN KOREA BLOKKER Bij de ;ma kwam het cfroe- it binnen, dat hun Bajema in Korea bij ing van zijn plicht is. •ma bereikte de leef- jaar; j.l. Maart ver iet het detachement naar Korea. Voor- j werkzaam bii bloe- n Verëll te Hoorn. Amateur-kapper met de handen in het haar HEILOO. Een chocoladebe werker, die in zijn vrije tijd met de handen in het haar (van een ander) zit. dat gaat natuurlijk niet. A. A. D. te Heiloo had naast zijn eigenlijke ambacht, dat van de kapper als liefhebberij be oefend. waarvoor hii vergoeding kreeg. Als huiskaoper had hii in Heiloo en Limmen zo ziin klantjes. Natuurlijk had hii geen inrichting voor 't kappersbedriif en ook geen vergunning van de Kamer van Kóóphandel. De Of ficier van Justitie zeide gisteren op de zitting van de Alkmaarse Economische Politierechter, voor wien D. moest verschijnen, dat deze zgn. huiskappers schade be rokkenen aan de gevestigde kap- bersinrichtingen. Hij moet zich maar bij de chocolade houden, zeide de Officier en hii eiste een boete van f 25 subs. 10 dagen. De Politierechter legde hem een boete van f 20 subs. 10 dagen op. De chocoladebewerker-kapper ging daarmee eenter niet accoord en verklaarde te Den Haag in cassatie te zullen gaan, omdat hii meende, dat de Rechtbank de wet foutief hanteerde en er op grond van wettelijke bepalingen toch nog een mogelijkheid is. zich als huiskapper ie handhaven. AUTO TE WATER T ZAND Omstreeks 12 u. reed op de Bosweg een vracht wagen van de Fa. Daalder uit Alkmaar, door het defect ra ken van de stuurinrichting- in de sloot. Met eigen materialen werd deze wagen weer op het droge gebracht. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Dat gaat „zomaar" niet SCHERMERHORN. De kap per J. v. d. B. kreeg gistermiddag op de zitting van de Alkmaarse Economische Politierechter een boete van f 30.subs. 15 dagen opgelegd, omdat hij annex aan zijn kappérszaak een kleinhandel in tabaksartikelen had gedreven, zonder vergunning ingevolge de vestigingswet. De Officier van Justitie, die f40.subs. 20 da gen had geëist, waarschuwde de verd. door te zeggen, dat er men sen zijn, die zomaar zonder meer, clandestien in een zaak zitten, en dan nog denken er beter aan toe te zijn dan degenen, die zich de moeite geven om hun vakdiploma te bemachtigen Hoewel het wegblijven van de groep varkens een grote handicap was voor de jaarlijkse Landbouwdag, mag deze toch, wat inzendingen, opzet en bedoek betreft, geslaagd heten. Het weer hield zich goed, zodat ook des middags tentoonstelling en lappendag vele bezoekers trokken. Er teas opmerkelijk veel bezoek van buiten naar de markt stad gekomen. De belangrijkste rubriek op de tentoon stelling was wel die van de schapen. Wij vernamen, dat de belangstelling zich niet beperkte tot die uit onze eigen provincie; nagenoeg uit alle provincies waren er kijkers en kopers. De prijzen ivaren niet aan de hoge kant, doch mochten er niettemin zijn. De wisselbeker, door het Texels Schapenstamboek beschikbaar ge steld voor de beste inzending schapen met in 1952 geboren lammeren, w.o. minstens 2 ram- lammeren, is weer van eigenaar verwisseld. Ditmaal werd de heer A. Brak te Schagerbrug eigenaar van deze trophee, die nu voor de vierde keer in andere handen is gekomen; men moet n..l deze be ker driemaal gewonnen hehben, om er definitief eigenaar van te worden. De ram van de heer P. Pijper te Twisk behaalde de kampioens- prijs. In de rubriek Ooien was et het dier van de Wed. J. Wagemaker uit de Weere, die 't vorig jaar de beker van het Texels Schapenstamboek had ge wonnen, die nu tot kampioen van deze rubriek werd uitgeroepen. In de rubriek Vette koeien ging de kampioensprijs naar Jb. de Koning, te Otterléek; bij de Kalfkoeien naar W. Schoen te Schagerbrug. De Zaanstreek en de Duin streek hadden gezorgd voor een uitgebreide inzending geiten en bokken. De kampioensprijs in de rubr. Geiten ging naar W. Valstar, As- N oordermarktbond NOORDSCHARWOUDE. Woensdagmiddag vergaderde het bestuur van de veilingvereniging „De Noordermarktbond" in het betaalkantoor. Voorzitter Duijves noemde het beeld aan de veiling gunstig. In de aanvoer is wel enige ver andering gekomen o.a. ten op zichte van het product uien. Ten gevolge van de export naar Duits land was de prijs van dit product hoog tot f 20.per 100 kg. Het invoercontingent van 5 millioen mark, dat geheel aan uien werd verbruikt, was echter spoedig op, waarna de prijs weer plm. f 5. per 100 kg zakte. Hierdoor liepen ook de aanvoeren merkbaar te rug. Spr. laakte het feit dat er nog altijd tuinders zijn die er geen gebruik van weten te maken als 'n product duur is. Ze verkopen aan een koopman die aan de deur komt, natuurlijk voor 'n lagere prijs dan de vei ling noteert. De witte kool brengt eveneens goede prijzen op en er is weinig doordraai. Met het euvel van de randerigheid valt het mee. De slabonen hebben het dit jaar goed gedaan; ondanks de grote aan voer bracht het product goede prijzen op. Bloemkool was enige weken onverkoopbaar maar thans lopen de prijzen weer op. On danks deze tegenslag meende spr. dat er geen redenen waren om met deze teelt op te houden. Voorzitter memoreerde de op richting van de Coöp. Zuurkool- fabriek „Nieuw Leven" en hoop te hiermede op goede voet samen te werken. Spr. protesteerde er tegen dat gezegd werd dat de veiling de nieuwe coöperatie zou hebben tegengewerkt. De N.M.B. is echter verplicht de veilplicht te handhaven. Dit werd echter reeds van te voren afgesproken. Naar aanleiding van de notulen werd aangedrongen op maatrege len tegen het fustmisbruik. Aldus besloten. De N.M.B. heeft 10.000 kool kratten aangekocht voor f 2.32 per stuk. Omzet. De omzet over de maand Augustus was f 555.053,38. De gunstige gang van zaken aan de veiling blijkt wel hieruit dat de omzet dit jaar reeds l'/ü millioen hoger ligt dan 't vorige jaar. Van de Rijkstuinbouwvoorlich tingsdienst was 'n handleiding ingekomen van de berekening van de lonen in de Noordholland se tuinbouw. Aan de Comm. voor Juridische Bedrijfsvoorlichting werd f 50.subsidie toegezegd. Medegedeeld werd dat de to- taalkosten van de te bouwen fust- loods plm. f 91.000.zullen be dragen. De bouwvergunning is inmiddels afgekomen, zodat de werkzaamheden 'n aanvang kun nen nemen. Van de accountantsdienst van het Centraal Bureau van Veilin gen was 'n rapport ingekomen. Boeken en bescheiden van de be taalmeester en penningmeester waren volkomen in orde. Inventarisatie. De inventarisaties welke in de loop der jaren werden gehouden gaven zeer teleurstellende resul taten te zien. Van de laatste in ventarisatie van winterproducten waren er vele gevallen die af wijkingen hadden van 30 pet. en meer. De gevallen beneden 30 pet. waren maar buiten beschou wing gelaten omdat anders het beeld nog veel erger zou zijn. Voorzitter vroeg of het niet beter was om maar op te houden met inventariseren. Vroeger is reeds besproken om bij niet goed in ventariseren strenge boetes toe te passen. Na discussie werd besloten dat het dag. bestuur met de veiling leider en de besturen van de aan gesloten verenigingen de afwij kingen nader zullen bekijken en dat aan de overtreders boete zal worden opgelegd. Besloten werd om Vrijdag a.s. 'n excursie te maken naar de Groenten- en Fruittentoonstelling „Amato" in Amsterdam. sendelft, die in de rubriek bok ken naar de afd. Westzaan. De tentoonstelling in de Koren beurs mocht zich m de loop van de dag ook in een grote belang stelling verheugen. De bekroningen werden toege kend als volgt: PAARDEN Merrieveulens, Geld. type: 1. Roza Kelinneke, fokk.-eig. G. Franzen, Bergen; 2. Reinuwtje, fokk.-eig. Jn. Zwaan. Heiloo; 3. Rozanna, fokk.-eig. G. Franzen, Bergen. Idem Gronings type: 1. Veulen, fokk.-eig. J. Nieuw- hof' Middenmeer; 2. Rozeline, fokk.-eig. N. J. Blauw, Heerhugo- waard; 3. Reinetta, fokk.-eig. M. Kaptein, Egmond a. d. Hoef. Eenjarige Merriën, Geld. type: 1. (tevens kampioen) Paula, fckk.-eig. Jb. Veldt Pzn., Bergen; 2. Paul. v. J. Sehrooder, Bergen en Pirena, fokk.-eig. H. Rotteveel, Heiloo; 3. Pryolita, fokk.-eig. C. Blankendaal, Bergen. Idem, Gronings type: 1. Prinses, fokk.-eig. N. G. Bruy- nis, Nieuw-Vennep. Tweejarige Merriën, Geld. type: 1. Paulina, v. J. J. de Koning, Schermer; 2. Odine, fokk.-eig. Jb. Kramer. Koediik. Idem, Gron. type: 1. Oleny, fokk.-eig. J. Nieuwhof, Middenmeer: 2. Olieda, fokk. M. Kaptein, Eigmond-Binnen; eig. mei. E. Witte, Den Burg; 3. Pa- raltje, fokk. S. K. Wiersema, Nie- hove; eig. C. A. Rotteveel, Oter leek. Driejarige Merriën, Geld. type: 1. Nonda. fokk. D. Vries, Oude- sluis; eig. G. Franzen, Bergen. Idem, Gronings type: 1. Nostin. fokk.-eig. J. Nieuwhof, Middenmeer; 2. Natinka, fokk.- eig. C. Kuiper, Heerhugo waard; 3. Neesje v. P. Schermerhorn ta Groot-Schermer. Vierjarige en oudere Stambock- merriën. Geld. type: 1. Hillegonda, fokk. C. Blan kendaal. Bergen; eig. G. Franzen, Bergen; 2. Wossa I, v. Gebr. Kok, Wognum; 3. Irena, fokk.-eig. H. Rotteveel, Heiloo. Idem Ster- en Kroonmerriën: 1. Moukje, fokk. Jb. Brommers- ma, eig. M. Brommersma, Beem- ster; 2. Lona, fokk. N. C. Oosten- OOIEN (met in 1952 geboren lammeren, ooien met 1 ramlam): 1. C. Wiidenes Pz„ Sijbekarspel; 2 D. Oostwouder, Nrd.-Beemster; 3a. P. Waal, Midden-Beemster; 3b. Gebr. Donker. SchagenTwisk. OOIEN (viertallen) geboren in 1950 of vroeger: la. (tevens kampioen) Wed. J. Wagemaker, de Weere; lb. (tev. res.-kampioen) J. Reyne, Barsin- gerhorn: 2a. Gebr. Hogetoorn, Nrd.-Beemster; 2b. L. Laan. Bo- beldijk; 3a. Gebr. Donker, Scha gen-Twisk; 3b. W. v. d. Oord Cz„ Barsingerhorn. OOIEN (viertallen), van 1 va- derdier, geb. in 1951: 1. Wed. J. Wagemaker, de Weere 2a. Gebr. Donker, Schagen-Twisk; 2b. Jn. Langedijk, de Weere: 3. R. Bakker. Venhuizen. OOILAMMEREN (viertallen), van één vaderdier. geb. in 1952: la. J. Stam, Berkhout; lb. Wed. J. Wagemaker, de Weere; 2a. P. C. Vis, Venhuizen: 2b. T. v. d. Meer, Westwoud: 3a. N. G. Stuyt, Nib- bixwoud: 3b. J. Stam. Berkhout. Voorts werd 'n groot aantal E.V. in deze rubrieken toegekend, voor al in de rubriek ramlammeren (drietallen) van één vaderdier, geboren in 1952. VETTE SCHAPEN: le prijs J. Borst, Alkmaar; 2e pr. G. Glijnis, Uitgeest: 3e pr. J. C. Kooij, Nieuwe-Niedorp. RUNDVEE Vette koeien (afgewisseld): Ereprijs, tevens kampioensprijs: Jb. de Koning. Oterleek; collectie- ori.is, tevens 4 eerste prijzen: C. Smit, Alkmaar. Voorts le pr. aan Gebr. Groot, Alkmaar, J. C. Boots. Alkmaar en N. Velzeboer, Beem- ster (2x). Vette koeien (niet afgewisseld): Ereprijs: C. Smit, Alkmaar; le or. aan Jb. Stromer, Oudorp: P. Stromer Oudorp: Jb. en L. Vet- haak, Oudorp en K. Hoogschagen, Alkmaar. Vette koeien (met ten hoogste 2 brede tanden): Ereprijs: Gebr. Groot, Alkmaar; Dikbillen: lste oriis C. Smit, Alkmaar. Kalfkoeien (afgewisseld) le prijs, tevens kampioensprijs: W. Schoen, Schagerbrug; 2e pr. C. Smit, Alkmaar; 3e pr. W. Schoen, Schagerbrug. Kalfkoeien (niet afgewisseld): le prijs J. Borst, Alkmaar: 2e pr'iis W. Schoen. Schagerbrug; 3e prijs Gebr. Baars, Schagen. Kalfschotten: le prijs M. Kaptein, Egmond a. d. Hoef; 2e pr. C. Smit, Alkmaar; 3e pr. W. Schoen, Schagerbrug. GEITEN Geboren in 1949 of vroeger: le prijs, tevens kampioensprijs, Alie, van W. Valstar, Assendelft; 2 Eva, R. Kli.jn, Assendelft en Trui, D. Henie, Assendelft; 3. Nel ly, Gebr. Groentjes, Castricum; 4. Johanna, P. C. Franzen, Bergen; 5. Toni. Gebr. Groentjes, Castri cum: 6. Gretha, P. Sonneveld. te Krommenie; 7. Corrie, L. Kort, te Krommenie: 8. Atti, P. Groentjes, Castricum; 9. Anna, J. Groentjes, Castricum: 10. Margaretha, G. Brakenhoff, Castricum. Idem, geboren in 1950: 1. Trudi. P. Zonneveld, Krom menie 3. Anne Marie, M. Kamp huis, Krommenie: 4. Nora, J.Nieu- wenhuizen, Castricum; 5. Ali. P. Zonneveld, Castricum; 6. Hermina, Jb. Veenis, Assendelft: 8. Anna, Jb. v. Zon, Alkmaar: 10. Idem. rijk, eig. C. A. Rotteveel, Öter- Idem geboren in 1951: leek; 3. Lortuna, fokk.-eig. C. 1- Marie, P. Zjonneveld, Krom- Rlpnkendnal Bergen: E.V.: C. menie; 2. Loes, M. Kamphuis, te Tot besluit van de oefening Main Brace landde een deta chement van de beroemde Amerikaanse marine-infanterie op de kust van Noord-Jutland. Tijdens het stormachtige weer, dat de operatie twaalf uur vertraagde, voeren de „leernekken" hun landing uit. Blankendaal, Bergen; E.V.: C Oly, Heiloo, met Hetti en C. A. Rotteveel, Oterleek met -Maria. Idem, Gron. type: 1. Ibera, v. M. Kaptein, Egmond a d. Hoef: 2. Meta, fokk.-eig, id. Idem Ster- en Kroonmerriën: 1. Jotinka, fokk. C.. Kuiper, te Heerhugowaard; eig. H. Kistema- ker, Kolhorn; 2. Kozelien, v. N. J. Blauw, Heerhugowaard; 3. Mira- bella, fokk.-eig. P. K. Avis, Hoofd dorp; E.V.: Kileny, J. Nieuwhof te Middenmeer. SCHAPEN Geregistreerd Texels ras. RAMMEN, geb. in 1949 of vr.: 1. tevens kampioen: P. Pijper, Twisk; 2. G. C. Kikkert. De Wes ten, Texel; 3. N. A. Koning, te Beemster. RAMMEN, geb. in 1950: 1. tevens res.-kampioen: W. Groot Wieringerwaard; 2. G. Kant Mz„ Winkel en Jn. Fijnheer, Lut jewinkel: 3a. C. J. Hoedjes, Scha gen; 3b. P. Kistemaker, Abbekerk. RAMMEN, geb. in 1951: la. Wed. J. Wagemaker, de Weere: lb. R. Bakker en P. C. Vis, Venhuizen: 2a. Jn. Langedijk, de Weere: 2b. P. Kistemaker, Beem ster: 3a. L. Kreuger, Beemster; 3b. P. Pijper, Twisk. OOIEN (met in 1952 geb. lam meren, w.o. minstens één ooi- en één ramlam): la. J. P. Schipper, Abbekerk; lb. F. v. Breugel, Heerhugowaard; 2a. Erven P. Beemster, Hauwert; 2b. D. Koning Cz„ Spanbroek: 3a. K. Korver. Oterleek; 3b. Jn. J. Ruyter, Binnenwijzend. ÖOIEN (met in '52 geboren lam meren, w.o. minstens 1 ooilam en 1 ramlam): la. Wed. J. Wagemaker, de Weere: lb. D. Oostwouder, Noord- Beemster: 2a. N. Ruyter, Beem ster: 2b. Joh. J. Roeper, Texel met mede-eig. P. C. Vis en R. Bakker, Venhuizen: 3a. idem; 3b. D. Olie, Beemster. SCHAPEN (met in 1952 geboren lammeren, w.o. minstens 2 ram lammeren): la. A. Brak. Schagerbrug; lb. G. Kant Mz„ Winkel (tevens wis selbeker): 2a. J. Blauw Pzn., te Stompetoren; 2b. T. v. d. Meer, Westwoud: 3a. J. de Jonge, Beem ster: 3b. F. Breugel, H.H.Waard. SCHAPEN (met in 1952 gebo ren lammeren, w.o. minstens 2 ramlammeren, geb. na 9 Maart): la. Wed. J. Wagemaker, de Weere: lb. K. Reyne, Schagen: 2a. D. Haremaker, Beemster; 2b. N. Ruyter, Beemster; 3a. F. v. Breu gel, HH.Waard; 3b. D. Haremaker, Beemster. Krommenie: 3. Catrien, P. Kok, Castricum; 4. Truus, W. Stuyfber- gen, Castricum; 5. Alie III, W. Boot. Assendelft: 6. Marie, J. H. Luten, Krommeniedi.jk; 7. Ans, J. Ofman, Krommenie; 8. Aafje II, P Tuyn, Assendelft- 9. Wilhelmi- na, G. Brakenhoff, Castricum. Geitlammeren: 1. Truus. G. Brakenhoff, Castri cum: 2. E.V.A. II. W. Valstar, As- sdenelft: 3. Gretha, P. Zonneveld, Krommenie: 4. Johanna II, P. C. Franze, Bergen; 5. Anna. J.Groen- ties, Castricum: 6. NN, P. Kee, Westzaan- 7. M149, P. Wonder, te Bergen; 8. EVA I, R. Klijn, As sendelft: 9. Trudi I, P. Zonneveld, Krommenie: 10. Johanna I, idem. Bokken: le prijs, tevens kampioensprijs: Knul, afd. Westzaan; 2. Modder man, P. C. Franzen, Bergen; 3. Mirakel, afd. Castricum. Boklammeren: 1. d214, afd. Assendelft: 2. M148, P. Wonder, Bergen; 3. Nico, H. G. Kriek, Krommenie. De beste productiegeit: Jopie, C. Dekker. Westzaan. Ongekeurd vlees in slagerij URSEM. De slager Fr. K. werd gistermiddag door de Alk maarse Economische Politierech ter' veroordeeld tot een boete van f 50.— subs. 20 dagen, omdat hij in zijn winkel rund- en schapen vet, spek en varkensvlees in voorraad had, dat niet was ge keurd en van de vereiste keu- ringsmerken was voorzien. Voor hetzelfde feit was hij op 12 Mrt en 23 April j.l. ook al veroor deeld en daarom noemde de Offi cier van Justitie, die een boete van f 100.subs. 20 dagen eiste, hem „een hardnekkig zondaar". Voor deze keer nog een boete van slechts f 50 zei de Politierechter. 44 Are onrechtmatige teelt OUDKARSPEL. De tuinder P. L. heeft zich gisteren voor de Alkmaarse Economische Politie rechter moeten verantwoorden voor de onrechtmatige teelt van 44 are warmoezerij-gewassen. De Officier van Justitie, die er de aandacht op vestigde, dat het op volgen van de voorschriften nood zakelijk is, omdat niet toegestaan kan worden dat men teelt zoveel als men maar wil, eiste een boete van f 175.— subs. 30 dagen. De opbrengst van de onrechtmatige teelt werd geschat op f 500.—. De Politierechter legde hem een boete van f 150.op. Verboden lammeren- vervoer ZIJPE. De veehandelaar C. N. is gisteren door de Alkmaarse Economische Politierechter ver oordeeld tot een boete van f 20. subs. 5 dagen hechtenis, wegens het doen vervoeren van drie dode lammeren, die niet van de ver eiste keuringsmerken waren voorzien, van De Zijpe naar Pur- merend. De weduwe Christina Kar- nebeek-Backs wonende te Ei bergen hoopt op 2 October a.s. haar 103e verjaardag te vieren. In het revalidatiecentrum „Aardenburg" te Doorn zijn door de Minister van Oorlog, Ir. C. Staf, Woensdagmiddag aan enige invalide gewezen militairen de eerste speciaal voor hen gebouwde auto's overgedragen. De auto's zijn geheel ingesteld op handbediening en dus bestemd voor oud militairen, die het gebruik van hun benen hebben ver loren. Minister Staf in gesprek met een invalide gewezen militair. Links, Generaal Majoor Dr. J. F. Wilkens. Met verbazing hebben we voor enkele maanden terug in de cou ranten kunnen lezen, dat een Amerikaans priester, father Pey-, ton, het klaar heeft gespeeld, om in het Hyde Park te Londen rondom zijn spreekgestoelte tach tig duizend mensen te verzame len. Al deze duizenden hebben ge boeid geluisterd naar deze mo derne apostel, die ontroerend uit weidde over de zegeningen van het gebed en die door een rozen kranskruistocht van God wil af smeken de zo vurig begeerde: Vrede - Welvaart - Wereld verbetering. Zoals bekend heeft pater Lin- nebank zich in het voorjaar van 1951 bij de rozenkranskruistocht van zijn vriend en geestverwant. f 150.- voor onrecht matige teelt WAARLAND. De tuinder N. P. D. werd gistermiddag door de Alkmaarse Economische Politie rechter wegens onrechtmatige teelt van 172 are witte en rode kool, waarvan de opbrengst ge schat werd op f 390.veroor deeld tot een boete van f 150.— subs. 1 maand hechtenis. De Offi cier van Justitie had f 200.of 2 mnd. geëist. Hij zei, dat dit euvel zich in het Arrondissement Alkmaar veel voordoet, en dat het toch in het belang van de tuinders zelf- geacht moet wor den, dat dit niet weer voorkomt. ALKMAAR In de fraai-ver- sierde schouwburgzaal van het Gulden Vlies werden ons door 'n vijftal mannequins, onder leiding van mevrouw Elias-Smit, de nieuwe najaars- en wintertoilet- ten getoond van de firma Ber voets. Deze firma bracht ons, naast enige exclusieve modellen van de haute-couture, een grote col lectie elegante en draagbare toi letten, die in diverse en zelfs in grote maten verkrijgbaar waren. Tot de haute couture kunnen zeker gerekend worden de fraaie Groepen (5 st. uit één afdeling!;! avondtoiletten en cocktail-japon- 1- .Afd. Krommenie; 2. Afd. j nen, de elegante swaggers en Castricum: 3. Afd. Assendelft; 4.1 aangesloten tailleurs met ronde Afd. Castricum; 5. Afd. Assendelft, schouderlijn en wijd-aangesneden Burgerlijke Stand ZIJPE Geboren: Tiny, dv L. Verschoor en N. Ploeger; An na S. dv W. Bouthoorn en I. van Leerdam. Ondertrouwd: Johannes S. v. Geebergen, 21 jaar, slager, te St. Maarten en Catharina A. v. Woesik, 17 jaar te Zijpe. Getrouwd: Petrus Tuin, 20 jr. vrachtrijder, en Elisabeth M. Glas, 20 jaar, beiden te Zijpe. Overleden: Jan Kuijper, 73 jr. echtg. van Trijntje de Geus. Henriëtte C. Sauerborn, 65 jaar ongehuwd. De wijzigingen in de bestaan de NACO-zomerdienstregeling 19521953, ingaande 5 Oct. zijn de volgende: lijn A: Alle ritten 5 minuten later van Amsterdam, Damrak; van Willem III sluis in de rich ting Purmerend blijven de tij den onveranderd. Alle ritten, behalve de rit El, van Purmer end naar Amsterdam 5 min. la ter. Lijn B/C: Toegevoegd op de werkdagen, 17.00 uur van Alk maar naar Noord-Beemster met aansluiting naar Hoorn. Lijn E: Alle ritten, behalve rit El, 5 min. later van Hoorn. Lijn F. Alle ritten, behalve rit F2, 3 min. later van De Rijp naar Amsterdam. Lijn K: Ritten K3 en 9, 10 minuten later van Hoorn en de rit Kil, 15 min. later v. Hoorn. Deze ritten hebben daardoor 'n goede aansluiting van lijn E. Lijn N: Route SchagenKol horn v.v. niet meer via Barsin gerhorn doch via de Provinciale weg de Lasschoot 't Wad - Mieldijk. Lijn O: Ritten O 28 en 29 rij den op Zon- en feestdagen en worden niet meer beschouwd als groeps ver voer. Lijn P.: Op 1 Nov. (Allerhei ligen) wordt de dienstregeling uitgevoerd als op Zondag. Op 25 December zal, vanaf de Uit gang worden gereden naar da Nachtmis te Spierdijk. Lijn R: De treinaansluiting, aankomst 9.40 van Alkmaar op rit R3 is verbeterd. Deze rit vertrekt om 9.45. Lijn V: Ritten V 9/10, V 15/ 16 en V23/24 rijden tot Tuit- jenhorn „Bejaardenzorg". Rit V 23 wordt daardoor 5 min. ver vroegd. Lijn WX: Rit WX 28, 3 min vroeger van Den Helder, waar door te Alkmaar aansluiting ver kregen wordt in meerdere rich tingen. Lijn AC: Rit AC 10 vertrekt 15 min. vroeger van Wieringerwerf. Daardoor wordt te Slootdorp aansluiting verkregen in de richtingen Alkmaar en Leeu warden/Heerenveen. Lijn AD: Ritten AD 3 en 4 worden ook uitgevoerd op 1 November (Allerheiligen). Lijn EA: Ritten EA 7, 11, 15, 19, 23, en 27 vertrekken 5 min. vroeger van Medemblik, waar door te Hoorn aansluiting ver kregen wordt op lijn D. Lijn KA: Rit KX la wordt ook uitgevoerd op 1 Nov. (Al lerheiligen; doch niet op 25 De cember. Lijn SB: Rit SB 29 vertrekt op Zon- en feestdagen 5 min. vroeger van Middenmeer en van Wieringerwerf. Rit SB 22 ver trekt 5 min. vroeger van Leeu warden. Rit SB 36 wordt niet meer beschouwd als groepsver- keer. Op Zaterdag 27 Dec. 1952 zal de dienstregeling worden uit gevoerd als op Zondag met uil zondering van: Lijn P: Deze dienstregeling wordt uitgevoerd als op werk dagen. Lijn R: ritten R5 en 6 worden niet uitgevoerd. Lijn AD: rit AD 2 wordt ge reden van Purmerend af. Ritten AD 3 en 4 worden niet uitge voerd. Rit AD 5 wordt gereden van Zaandam af. Lijn KA: Rit KA la wordt niet uitgevoerd. mouwen, sommige met grote bij passende sjaal, andere met 'n bontkraag gegarneerd meest persianer. Vooral de zwarte zibe- line mantel oogstte veel bijval. De stoffen van de mantels wa ren veelal flausch, mohair, otto man. Bij de japonnen bleek ons, dat het aantrekkelijke van het kle dingstuk dikwijls gezocht werd in de coupe; o.a. een zwart-wol- len geklede japon met draperie op de heup en verder heel sober gehouden, was zeer elegant en toch niet duur. Aardige geruite japonnen in wollen en jersey- stoffen waren er al vanaf f29. Als nieuwe kleuren zagen we veel anthraciettinten, doch ook kavama en groen. Gebracht werden voorts: man- telcostumes en deux-pieces in grote verscheidenheid. Een paar aardige nieuwe modellen sport- ja'cks o.a. een zwart jack met geruite sjaal en geruite voering. Het publiek toonde zich zeer dankbaar. Het was een geslaagde modeshow. De versiering was ditmaal met 'n bijzonder fraai resultaat ver zorgd door de fa. P. J. van Kes- sel. 100-jarige kantoorliandel gedwongen te sluiten DE RIJP. Gistermiddag moest de kantoorboekhandelaar W. P. de H. voor de Alkmaarse Economische Politierechter ver schijnen, omdat hij de kantoor boekhandel, die hij in 1948 had overgenomen, in stand heeft ge houden, zonder de vereiste vesti gingsvergunning. De H. zal deze vergunning ook niet krijgen zo lang hij geen .vakdiploma heeft. De zaak bestaat in De Rijp al meer dan 100 jaar en de H. heeft er f 10.000.voor moeten neer tellen. Het gevolg van zijn ver oordeling tot een boete van f 30. subs. 20 dagen is, dat hij zijn zaak zal moeten sluiten. Voor 1 H.A. teeltver- gunniug 274 geteeld HARENKARSPEL. De tuin der J, B. werd gistermiddag door de Alkmaarse Politierechter een boete van f 300.subs. 2 mnd. opgelegd, omdat hij 274 ha. Deen se bewaarkool en savoyekool ge teeld had, zonder teeltvergunning. Hij had wel een teeltvergunning, doch die gold voor slechts een ha. De onrechtmatige teelt ge schiedde te Oudkarspel, Haren karspel en Texel. De oogst viel door de droogte erg tegen. De opbrengst van de onrechtmatige teelt werd geschat op ongeveer f 1.500.Ook in deze zaak ves tigde de Officier de aandacht op pater Peyton, aangesloten en in eén jaar heeft hij met Gods hulp weten te bereiken, dat ongeveer twee honderdduizend katholieken in Nederland dagelijks hun ro zenhoedje bidden. Voorwaar ons land mag tevre den zijn over deze korte doch hevige mobilisatie van geestelijke krachten, maar in de toekomst moet dit „biddend leger" nog versterkt worden en daarom zal Alkmaar en omgeving op Zondag vóór rozenkransmaand, dus 28 Sept. naar O. L. Vrouw ter Nood optrekken. Daar zal de stuwkracht van de rozenkranskruistocht in ons land, pater Linnebank, ons vertrouwen in de machtige en medelijdende Moeder der mensen weten aan te wakkeren. Vooral de middagplechtigheid om half drie belooft een massale betoging te worden. Immers op datzelfde uur zal tegelijk gebe den worden in de meest bekende genadeoorden van Maria n.l. in Venlo, Roermond, Sittard, Breda, Langenboom, Handel, Renku'm en Nijmegen. Allemaal plaatsen beneden de Moerdijk en dus zal Heiloo de eer van de katholieken boven de Moerdijk verdedigen. We twijfelen er niet aan of Heiloo zal dit doen en daarom verwachten we tallozen uit Alk maar en omgeving. Een repetitie van Hyde Park! Mengvoederbedrij f veroordeeld ALKMAAR. De fa. P. de V. alhier werd gisteren door de Economische Politierechter. Mr. P. Nolet veroordeeld tot een boete van f 100 conform de eis van de Officier van Justitie. Mr. J. Vellinga. wegens het bereiden van een mengvoeder dat niet voldeed aan de vereiste samen stelling. Hij moet op andere wijze zijn ei zien kwijt te raken HEILOO. De pluimveehou der A. van V. werd gistermiddag door de Alkmaarse Economische Politierechter veroordeeld tot een boete van f40.subs. 20 dagen, omdat hij in het tijdvak van 1 Juli van het vorige jaar tot 26 Juli j.l. per weèk 200 verse kip peneieren had geleverd aan de detaillist G. zonder dat deze eieren van het vereiste keurings- stempel waren voorzien. Hij be streed de ten laste legging in zo verre, dat hij de leveringstijd be perkt wilde zien tot April, Mei en Juni: volgens hem hadden in andere maanden geen leveranties plaats gevonden. Voorts verklaarde hij, dat hij altijd voor minder dan de veiling- prijs had geleverd. Tenslotte be streed hij de rechtbank waar ge zegd werd, dat G. geen bevoegd heid had in eieren te handelen, door de mededeling, dat deze ver gunning had van de burgemees ter. De Officier van Justitie legde er de nadruk op, dat de voor schriften in het leven waren ge roepen om de kwaliteit van het Nederlandse ei, bestemd voor de consumptie, op peil te houden. Daarom moet men de gewone weg verzamelaar-handelaar-gros sier-detaillist-consument volgen. Hij eiste een boete van f50.— subs. 10 dagen. De verd. voerde nog aan, dat hij 25 eieren per week mocht verkopen zonder vergunning en dat hij G. een dienst had willen bewijzen. Re kening houdende met al deze om standigheden verminderde de Po litierechter de eis met een tientje. Bloemfontein p 24 Finisterre /Southampton; Groote Beer 24 950 zw Ierland/Halifax; Indra- poera 24 in Suezkanaal/Suez; Johan van Oldebarneveldt Su- rabaja 24 140; Kota Agoeng p 23 Finisterre; Kota Gede p 23 1200 Pnt de Galle/Tj. Priok; Nelly p 22 Gibraltar: Sama- rinda 22 v Pac. kust te Cal cutta: Boissevain 23 nm v Sin gapore; Congostroom 24 nm Freetown ver; Waterman 24 v New-York te Rotterdam: Wil lemstad 23 v Aruba: Kota Ba- roe p 23 Kaap Finisterre; Kota Inten 24 te Belawan: Maasdam 23 460 w Scillys; Madoera p 23 Quessant/Genua; Marken 24 v Makassar te Surab: Muiderkerk 23 nm v Karachi; Nieuw Am sterdam 23 v New-York: Oran jefontein 24 te Durban: Oranje stad 23 te Adam; Prins Mau- rits 24 Montreal verw; Rijn- de overproductie en hij had daar- 920 wtz Sciilys nr Soul ?1nneen !ln f b°ete, êeeist van hampton: Zuiderkruis 23 400 f 400.— subs. 4 maanden. 0no Kaap Race nr Halifax.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3