Nieuw seizoen begonnen met stroom van voorstellen GESLOTEN Limmen-Texelstrijd van houwdegens Rozenkrans-bedestond Raad Purmerend En: 0-0 voor alle moeite Gebouwen der afslagvereniging voortaan in andere handen Alarmtoestand in Cairo Kaderweekend te Baarn Heilooër bouwt een auto Maandag 29 September 1952 Vergadering L.T.B. Alkmaar R.K. Winter school is nodig in de komende jaren Kruidenteelt als nieuwe broodwinning ATHLETIEK-NIEUWS „OLYMPUS" A.F.C.-NIEUWS Kinderoptocht 8 October Wegens viering jubileum DINSDAG 30 SEPTEMBER tot 2 uur EERSTE BALAVOND R. K. DANSCOMITE Na de rust greep Succes de zege V.Z.V.-NIEUWS Agenda Nieuwe fustloods Opening Winkelweek Sint Pancras KOLPING BOYS VERLOOR VAN FLEVO BENOEMINGEN BISDOM HAARLEM Succes witte kool GESLAAGDE K.V.P.-VERGADERING Op een vergadering, die Zaterdag in Het Gulden Vlies te Alk maar werd gehouden en die van 102 uur duurde, heeft de kring Alkmaar van de L.T.B. zich voornamelijk bezig gehouden met de afdelingsvoorstellen, die binnenkort op de vakbonds- en algemene vergaderingen aan het hoofdbestuur ter uitvoering zullen worden voorgelegd. Van het hoofdbestuur waren op deze vergadering aanwezig: de algemeen voozitter, de heer G. W. Kampschoër, en de heer jac. Groen. Voorts was aanwezig pater Gerritsen O.S.B. uit Egmond, G.A. van de kring. De voorzitter, de heer N. Kaag, liet in zijn openingswoord uit komen, dat men over het alge meen wel tevreden mag zijn over de resultaten van het afgelopen jaar. De zuivelprijzen waren mee gevallen en de uitbetaling van de fabrieken lag hoger dan de ga rantieprijs van de regering. Ook in de tuinbouw boekte men goede resultaten. Hij liet een minder' optimistisch geluid horen, waar het dè organisatie zelf betreft. Er waren nogal wat bedankjes. Misschien is de hoge contributie hiervan de oorzaak. Naar aan leiding van een voorstel kwam de heer Kampschoër op dit onder werp nog nader terug. Katholiek of neutraal onderwijs Een ogenblik is nog de kwestie aangesneden betreffende de R.K. Landbouwwinterschool in Hoorn en het ideaal, om ook in Alk maar te komen tot oprichting van een R.K. Landbouwwinterschool. Dit ideaal kan echter dan pas in vervulling gaan, wanneer de R.K. School in Hoorn overbevolkt is. Dat is voor de katholieken in de kop van Noord-Holland maar een klein kunstje. Iedereen is overtuigd van het belang van het katholiek onder wijs en iedereen stuurt dus ook al kost dat offers, in tijd en in geld zijn kinderen naar de katholieke school in Hoorn. Met de neutrale scholen in Alkmaar en Schagen hebben wij tenslotte niets te maken. Voor het R.K. Onderwijs is een grote strijd ge leverd (die thans overigens nog steeds woedt in bepaalde opzich ten), dus make men daarvan nu ook gebruik! Wanneer dit consequent wordt doorgevoerd, zal men binnen een jaar of zeven in Alkmaar toezijn aan de vestiging van een R.K. Landbouwwinterschool. Men re- kene niet op een nieuw gebouw. Maar op een bepaalde manier zal zich dat stellig voltrekken, mits men royaal meewerkt en niet gaat rekenen met een paar gulden en een paar uurtjes meer of minder! Kort en goed: dat moet men voor het R.K. Onderwijs en de zielen van zijn kinderen over hebben! Tenslotte moet men zich niet laten beïnvloeden door bijzonder gunstige aanbiedingen van de zijde der neutrale scholen. Niet door het feit, dat er voorberei dende klassen zijn geformeerd, ook niet door het feit, dat men katholieke leerkrachten aantrekt. Wanneer men medewerkt aan het in stand houden van de neutrale scholen, zal er van een Katho lieke Landbouwwinterschool in Alkmaar niets terecht komen. Ook zij, die thans neutraal onder wijs genieten, moeten zich on middellijk naar het R.K. Onder wijs laten overschrijven, voor zo ver dat mogelijk mocht zijn. Leergangen K.N.B.T.B. Dan was er nog een medede ling van de voorzitter t.a.v. het ontwikkelingsinstituut van de K.N.B.T.B. voor gevorderden. Men moet in Noord-Holland ko men tot de vorming van kern clubs en kaderklassen. In Alk maar moet men b.v. komen tot een werkgroep van 15 personen. Alleen Spanbroek heeft verleden jaar van zich laten horen. Het is dus zaak, dat men deze materie in de afdelingen bespreekt. Er is ook haast bij. In October zal worden gestart. Kruidenteelt Een zeer goede boterham zal er weldra te verdienen zijn met de kruidenteelt. Het Instituut tot Plantenveredeling te Wageningen heeft o.a. in Heiloo en Schoorl op zandgronden proefvelden aan gelegd en de resultaten waren heel goed. De afzet van kruiden, vooral naar Amerika, belooft zeer goed te zijn. En voor het instor ten van de prijzen behoeft men niet bang te zijn. Men moet ech ter een drooginrichting hebben, waarop men geen subsidie van de regering moet verwachten. Wel licht zou in collectief verband hier iets aan te doen zijn. Afdelingsvoorstellen Van de afdelingsvoorstellen be spreken we slechts de voornaam ste. Oudorp kwam o.a. met een voorstel, er bij de regering op aan te dringen dat de veehou ders bij varkenspest (afslachting) redelijke schadeloosstelling zal worden gegeven. Bergen sloot zich daarbij aan. De voorzitter noem de dit voorstel aanvechtbaar, om dat men er zich door middel van inenting tegen kan wapenen. In- geënte varkens krijgen doorgaans de ziekte niet. Dit zag men over het algemeen wel in. Maar er was iets als een tegenargument. De kostbaarheid van de inenting, die op f 3.per varken komt. De heer Kampschoër zeide echter, dat de kostende prijs nog iets hoger lag. Toen vond men, dat de regering maar een „varkens- fonds" moest instellen en daaruit bijdragen geven. Dit zou ook de veehouders zelf kunnen stimule ren, hun dieren te laten inenten. (Wie weet of de tuinders, die het gehele jaar „spuiten", dan ook niet om een bijdrage komen.) In ieder geval zou men in deze rich ting met het hoofdbestuur in zee gaan. De afdeling Schermer wilde een betere verzorging van de vee marktberichten en vlees- en vee overzichten in de „Boer en Tuin der". Ook wilde men gunstiger betalingsvoorwaarden bij het aan sluiten op de waterleiding (en electriciteitsnet) in de z.g. on rendabele gebieden. Niet alleen de betrokkenen, ook anderen, de aangeslotenen in de bebouwde kommen, moeten daaraan mee betalen. En dat is redelijk uit een oogpunt van volksgezondheid, want zij profiteren van de zuivel- en vleesproducten, die beter zijn, naarmate de boerderijen van vers drinkwater worden voorzien. An deren redeneerden echter precies omgekeerd en zeiden: De betrok kenen zullen 't offer er wel voor over hebben, als zij inzien, welk belang hun bedrijf heeft bij voor ziening van vers drinkwater. Tenslotte kwam men toch tot de conclusie, dat de betrokkenen in de onrendabele gebieden soe peler behandeling verdienen. Men zal uiteindelijk bij de gemeente raden zijn klachten en wensen moeten uiten. Want de kosten van aanleg worden betaald door rijk en gemeenten (ieder 50 pet.), maar de gemeenten kunnen daar van weer de helft verhalen op de betrokkenen. De meeste gemeen ten doen dat niet. Er zijn er ech ter, die het wel menen te moeten doen. N.a.v. een volgend voorstel van De Schermer werd gezegd, dat een vereenvoudiging zal wor den doorgevoerd bij de verreke ning sociale lasten en loonadmi nistratie. Zo mogelijk moet dat over één bedrijfsvereniging gaan. Zo mogelijk kunnen de werkne mers in een bepaalde categorie worden ondergebracht en kan voor elke categorie een percen tage worden gevonden, waarin alle verrekeningen zijn verdiscon teerd. De werknemer moet dan in een werkboekje aantekenen, van welke categorie hij is. Alkmaar wilde de melkprijs, die in overleg met het L.E.I. en de Stichting van de Landbouw wordt vastgesteld na overleg met en goedkeuring van de regering, eerder bekend gemaakt zien. De voorzitter had hier bezwaar tgeen. Het L.E.I. is vlug genoeg met de berekening, maar bij het overleg met de regering moet er nogal eens gevochten worden. Hoe langer gevochten wordt, hoe later de prijs bekend is. Hoe eer der men de prijs wil weten, hoe minder tijd „om te vechten" en hoe onvoordeliger dit tenslotte voor de veehouder zal zijn. De voorzitter kreeg zijn zienswijze er door en men besloot, het maar bij het oude te laten. Alkmaar en Schoorl bleken vervolgens voorstanders van een verplichte inenting van het rund vee tegen mond- en klauwzeer. Men kwam na enige discussie echter tot de slotsom, dat moeilijk van de regering kan worden ver wacht, dit verplicht te stellen, omdat er een bepaalde categorie is, die principieel tegenstander is van deze inenting. Men zal er dus verder niet op aandringen, maar het laten aankomen op de maatregel, dat men geen vergoe ding krijgt bij afslachting, wan neer men niet heeft ingeënt. Bergen stelde vervolgens voor, stappen te ondernemen om te komen tot kinderbijslag voor iedereen, en Schoorl wilde actie voeren voor een uitkering uit het Wegenfonds bij het onderhoud van de lichte polderwegen. De heer Groen zal deze kwestie in Ged. Staten brengen. Het voor stel van 't Zand, om de richtprijs voor tarwe zo niet te stellen op f 30.dan toch verhoogd te krijgen, werd ondersteund. Men zal er voorts op blijven hameren, dat een verhoging voor de con sumptiemelkprijs tot stand komt, welk onderwerp Egmond Binnen in discussie bracht. Eigenlijk was er geen discussie; men was het er allemaal over eens. Limmen wilde de kosten voor inspuiting bij t.b.c.-onderzoek omlaag heb ben. Veel is hier niet aan te doen, veronderstelde de voorzitter; de Stichting van de Landbouw vecht met (tegen) de Veeartsenijkun- dige Dienst al voor een zo laag mogelijke prijs. Limmen vond ook de minimum contributie van f 12 per jaar voor de kleine zelfstan digen te hoog! Men wilde die ver laagd zien tot f 10. De heer Kampschoër zeide n.a.v. deze vraag, dat men voortaan moet zoeken naar het motief van de bedankjes. Hij vond juist, dat de kleine zelfstandigen zich heel goed houden. Niet altijd speelt de contributie bij het bedanken een rol. Er zijn „groten" die bedan ken óók! Sommigen zelfs, omdat hun bedrijf goed marcheert en zij menen, dan ook geen organi satie meer van node te hebben. Bovendien, voor de amusements verenigingen betaalt men meer dan f 12.per jaar en hoort men daar over klagen? Wij kunnen het geld eenvoudig niet missen. Alleen zo hebben wij een rede lijke financiële basis. Men kan de „groten" hoger aanslaan, doch als die bedanken om der wille van de contributie, is de L.T.B. nog verder van huis. Hij deed een beroep op de leden, de contri butie te „aanvaarden". In eigen afdeling kan men misschien tot een modus komen, om de „klei nen" te helpen. Tenslotte raadde hij aan, de motieven der bedan- kers op te sporen en al het mo gelijke te doen, hen weer terug te krijgen. In dit verband raadde voorzitter Kaag aan, Sociale Zon dagen te houden, om de lauwe zielen vurig te doen worden. Emigratie Tenslotte sprak pater Gerritsen nog over de voorbereiding op de emigratie, waarmee, als men het op verantwoorde wijze wil doen, zeker 2 jaar gemoeid zijn. In het kort komt het hierop neer: men lere Engels, Engels, Engels! Voorts: autorijden en machine- melken. Men volge een motor cursus. Men zie terecht te komen in een katholiek milieu en ver- diepe zich ernstig in de katho lieke godsdienstleer! Keurige prestatie van Sjefke Schalktvijk Bij de jl. Zaterdag in Berger gehouden athletiekwedstrijden, bereikte Sjefke Schalkwijk een mooi resultaat, door op de 4500 meter, als tweede te eindigen. Ais D-klasser gestart, moest hij alleen zijn meerdere erken nen in de bekende loper Siern Bobeldijk, terwijl de andere A-, B- en C-klassers de eer aan deze Olympus-athleet moesten laten (tijd 14,37,5). Piet Bleeker werd zesde op deze afstand. Met een tijd van 8 minuten en 41 seconden werd G. Fran sen vierde bij dé junioren A. De dames moesten over een afstand van 1000 meter de krachten met elkaar meten. Hier werd Nel de Waard derde in 3,57,4 en Ans Nieuwenhuizen vierde in precies 4 minuten. Een keurige prestatie, gezien het zware parcours, dat velen tot op gave dwong. Om misverstanden te voor komen, delen wij mede, dat de heer J. Overman, Steynstraat 7, penningmeester is gebleven en dat mej. A. van Alphen, Burge meester Bosstraat, als penning- meesteresse uitsluitend voor de afdeling dames is. Tot nader bericht blijft het secretariaat als voorheen: Wes- terweg 52, telefoon 3537. ALKMAAR Een goede dag voor AFC. Van de tien gespeel de wedstrijden brachten er 9 een overwinning voor AFC. De drie Senioren-elftallen en drie Junio ren, kwamen alle met de buit weer thuis. Ook bij de Adspi- ranten waren er drie winnende elftallen; alleen de F-ploeg moest tegen HSV c het loodje leggen met 31. De uitslagen zijn: Senioren: AFC 2IVV 2 1—I Aic. Victr.5—AFC 3 3—4 Bergen 2AFC 4 45 Junioren: AFC—GVO 9—1 AFC bZeevogels 42 AFC e—HSV b 7—4 Adspiranten: AFC—GVO 5—0 AFC c—USVU b 6—0 HSV c—AFC f 3—1 AFC eLSW d 13—0 Overige aangekondigde wed strijden afgelast. Supporter. ALKMAAR Het Comité van de 8 Oct. kinderoptocht deelt het volgende mede: De opstelling van deze optocht zal des morgens om 9.45 uur op het Waagplein plaats vinden. Iedereen is vrij om mee te doen. Ook de verenigingen kunnen meedoen, mits zii geen reclame maken voor hun verenigingen. Bovendien is vereist dat de op tocht een kinderlijk karakter draagt. Advertentie i zijn onze magazijnen LANGESTRAAT 68 ALKMAAR De eerste kennismaking tussen Limmen en Texel is nu bepaald ALKMAAR. Het beroep van de „Rozenkranskruistocht" op de katholieken om een bede-tocht te houden naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo, is niet tevergeefs geweest. Zeer velen hebben de belangrijkheid van de intentie „Vrede, Welvaart, Wereldverbe tering" begrepen. Vooral in de namiddag was het een grandioze en massale opkomst, waarin men zich m de geest verenigde met allen, die in de elf andere genade-oor- den aan deze Maria hulde deel namen. De Solemnele Hoogmis werd opgedragen door de Zeer Eerw. Heer Pastoor L. Bink horst O.P., met assistentie van de Weleerw. Paters Trooster en Buys. Na de hoogmis hield pater D. A. Linnebank O.P. een pre- dicatie, waarin spr. nog eens duidelijk uiteenzette de grote be tekenis van de H. Maagd voor ons mensen. Omdat Maria de volheid van de genade bezit. Het is Christus' laatste wilsbeschik king geweest, dat Maria onze moeder werd en dat we in onze noden juist tot Hem moeten ko men door de H. Maagd Maria. Hierna werd op de Calvarie berg, op het genadeoord, de na men van de overledenen afgele zen. Bij het St. Willibrordusbeeld werd gebeden voor de bekering van ons vaderland. Onder het plechtig lof, gecelebreerd door pastoor Binkhorst, eveneens met assistentie van de paters Troos ter en Buys, hield Dater Linne bank de tweede predicatie. Spreker behandelde speciaal het Rozenkransgebed, waarbij we ons steeds dienen te verdiepen in de geheimen van ons H. Ge loof. Zo alleen kan het Rozen krans-gebed eerst vruchtdragend zijn. We moeten bij het Rozen krans-gebed niet alleen om onze eigen belangen denken, maar vooral ook bidden voor de we reld belangen. Hierna werd de grote processie met het Allerhei ligste gehouden, waarmede deze bedevaart, welke geheel in het teken van de Rozenkranskruis tocht stond en tevens de 41e Alk- maarse bedevaart was, besloten. Ook de belangstelling uit de omgeving van Alkmaar was zeer groot. Het parochiale zangkoor van de St. Jozef-kerk. zong tijdens de Hoogmis, o.l.v. Cas Himmelreich, de bekende drie-stemmige Mis van L. Perosi, en gaf eveneens 'n verzorgde uitvoering van de Lof gezangen. Deze zeer geslaagde be devaart werd door goed weer be gunstigd. PURMEREND. In de gehou den raadsvergadering kwam aan de orde een ruiling van eigen dommen tussen de gemeente en de afslagvereniging „Beemster, Purmerend en Omstreken". Door dat de afslagvereniging binnen kort het nieuwe veilingcomplex in de Overweerse Polder in ge bruik gaat nemen, werden door de gemeente de gronden in eigen dom overgedragen, waartegenover de afslagvereniging in eigendom aan de gemeente overdroeg het veilinggebouw en de neerzetloods aan de Beemsterburgwal, de op slagruimte met bijbehorend ter rein in de Kanaalstraat en de em- ballageloods aan de Zuiderweg in de Zuid-Oost-Beemster. Aansluitend op deze ruiling besloot de raad voorts de embal- lageloods aan de Zuiderweg in de Beemster te verkopen aan de Coöperatieve Tuinbouwvereniging G.A. „Beemster en Omstreken" voor een bedrag van f 14.000, de opslagruimte aan de Kanaalstraat aan de fa. V. de Vries te Pur merend voor een bedrag van f 15.000 en de neerzetloods aan de Beemsterburgwal aan H. Bart voor een bedrag van f21.000. Ten aanzien van de bestemming van het veilinggebouw met bij behorend terrein aan de Beem sterburgwal zullen B. en W. na der met een voorstel komen. De heer Bakker vroeg naar de mogelijkheid, dat dit veilingge bouw zal worden bestemd voor de eierveiling. Hierdoor zou een pand midden in de stad vrij ko men, hetgeen dan eventueel voor de stichting van een badhuis zou kunnen worden bestemd. De mo gelijkheid zal worden onderzocht. B. en W. stelden de raad ook voor tot het aanbrengen van een verkeerssignaal-installatie bij de Beemsterbrug. Het is de bedoe ling dat de kosten, welke ruim tienduizend gulden bedragen, door de gemeenten Beemster en Purmerend elk voor de helft worden gedragen. De gemeente Beemster had bereids een besluit tot het aanbrengen van die instal latie genomen. De heer Beukenkamp vond de hele brug een onding. Hij vroeg naar de mogelijkheid dat een nieuwe brug zou worden gebouwd aanpassend aan het hedendaagse drukke verkeer over die brug. Burgemeester Kooiman ant woordde daarop, dat daarvoor nooit toestemming van Ged. Sta ten zou worden verkregen, daar er in de toekomst toch een nieu we brug komt bij de geprojec teerde nieuwe provinciale weg. De raad besloot daarom tot het aanbrengen van de verkeers lichteninstallatie. geen hartelijke geweest. Het was een onsportieve werdstrijd waar aan ook de fleur van doelpunten ontbrak. In de eerste helft had Limmen de wind tegen, wat hun niet ver hinderde de balans in evenwicht te houden. Wel waren de aan- vallenvan Texel, goed gesteund door de middenlinie talrijker, maar het verrassende element ontbrak, zodat de Limmen-ver- dediging steeds weer tijdig kon ingrijpen. De Limmen-aanvallen waren gevaarlijker en hadden zij voor de rust meer steun ont vangen van de middenspelers, dan was een doelpunt niet on waarschijnlijk geweest; nu bleef het bij enige harde schoten, wel ke dé Texel-doelman maar ter nauwernood wegwerkte. In de tweede helft gooide Texel er in forsheid nog een schepje op. De Limmen-voor hoede kon daar niet tegen op en raakte geheel uit zijn spel, ter wijl Bakker als gevaarlijkste man in de voorhoede een goede bewaking genoot. De achterhoede van Limmen liet zich echter niet overdonderen en deed in fors heid niets onder voor de tegen partij, hetgeen aanleiding gaf tot onverkwikkelijke momenten, welke menige vrije trap tenge volge hadden. Beide verdedigin gen bleven echter het veld be heersen, zodat de wedstrijd ein digde, zoals begonnen was. Het was ook voor de arbiter geen ge makkelijke wedstrijd. ALKMAAR Het R.K. Dans- comité heeft over belangstelling voor de eerste balavond v.h. sei zoen, welke gisteravond in „Het Gulden Vlies" werd gehouden, niet te klagen had. De kaarten waren totaal uitverkocht en nog was er animo. 250 jongelui heb ben na een zomer van non- activiteit op dansgebied (nou ja....) zich weer met élan ge stort in de rhythmische werve ling van de wals, de foxtrott etc. etc. Wel een bewijs, dat de sfeer op de avonden, die het R.K. Dans comité organiseert, uitste kend bevalt. Gisteravond stond het dansen onder leiding van de heer Jack Smit en de The Dolonans zorg den onder leiding van Wim de Lange voor pittige muziek. Dit was de eerste avond van een reeks van zeven, welke in het seizoen zullen komen en na het seizoen zal het comité het eer ste lustrum vieren. D.T.S. was er geheel uit Zo is de eerste thuiswedstrijd van de ex-eilandbewoners in 'n ruime overwinning geëindigd en gezien het vertoonde spel in de tweede helft van deze wedstrijd kan deze zege wel verdiend he ten. Voor de rust zag het er evenwei niet naar uit dat Suc ces zo'n grote zege zou behalen. De mannen uit Oudcarspel waren voor de rust zeker niet de minderen en vooral de stu wende middenlinie gaf de bal uitstekend af aan de dikwijls vlot opererende voorhoede. De stug verdedigende backs van Succes gaven echter niet veel kansen weg. Bij Succes liet het voorhoedespel veel te wensen over terwijl door het niet stu wen van de kanthalfs dikwijls een gapende leemte ontstond, waardoor de bal meestal een prooi werd van de actieve DTS- ers. Van de aftrap af, waren de eerste aanvallen voor Succes doch de voor de rust goed kee pende Van de Hoven gaf niet thuis. Langzamerhand begon DTS los te komen, Het spel gaat nu gelijk op. De aanvallen gol ven op en neer waaroo:r de uit eindelijk serieuze schoten door de keepers onschadelijk werden gemaakt. Daar de DTS-midden- linie zijn stuwende taak beter verstaat dan Succes komen de Succes-mannen in de minder heid; Een goed aangegeven bal komt bij de DTS-linksbinnen, die na ongeveer 20 minuten van grote afstand met een boogbal de te ver naar voren opgestelde keeper passeert, 01. Succes nu wordt actiever doch DTS is nu nog steeds gevaarlijker. We dachten linksbuiten Bakhuis de DTS-voorsprong te zien vergro ten doch Hartman weet via zijn uitgestoken been de ba,l corner te werken. Bij een succesaan- val die ongevaarlijk lijkt komt de bal bij Bos, die de bal dood maakt en met een fraai schot de verraste DTS-verdediging 't nakijken geeft, 11 De gelijke stand met de rust is juist en het doet na de thee nog het moge lijke verwachten. Na de thee krijgt de strijd een volkomen veranderd aanzien wanneer v. Goor na het blijven staan van de gehele DTS-achterhoede we gens vermeend buitenspel, door loopt en na keeper van de Ho ven omspeeld te hebben Succes de leiding geeft, 21. De Oud- karspelaren zijn hierdoor ten zeerste gedeprimeerd. Het spel wordt nonchalanter waardoor Succes steeds meer kansen krijgt. Al heel spoedig weet Bos de voorsprong te vergroten, 3-1 en even later zelfs de hattrick verricht en Succes zelfs een 4-1 voorsprong geeft. DTS brengt 't af en toe tot zeer gevaarlijke aanvallen doch tot scoren komt het niet meer. Het is voor VZV een goede dag geweest: de uitslagen goed, en finantieël ook zéér goed, daar door 't machtig mooie weer zéér veel publiek rond de VZV lijnen stond. De uitslagen luiden verder als volgt: VZV I—EVC I 5—1 Hollandia IIVZV II 22 VZV III—Petten II 4—3 Geel-Zw. Asp.VZV asp. 02 MAANDAG 29 SEPTEMBER. Bioscopen: REX: 's Nachts langs de wee 18 jaar. CINEMA: Een nacht in Rome. (a.l.). HARMONIE: Die Csardas fürstin, 18 jaar. VICTORIA: Starlift (a.l.). Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenavond 6 u. af voor spoedgevallen be reikbaar Apotheek Krui- singa, Koorstr. 59, Apo theker G. Kruisinga. DINSDAG 30 SEPTEMBER. BIOSCOPEN: (Voorstellin gen 8 uur; Rex: des mid dags ook om 2.30 uur) en apotheken: zie boven. 2.30 u: Modeshow bij Worm. GULDEN VLIES 8 u: Haag se Comedie. Ie Abonne mentsvoorstelling Serie A. WAPEN VAN HEEMSKERK: 2.30 uur: Opening Coöp. Zuivelbank. Dinsdag: Hoog awter: 4.15 en 17.25; Laag water 11.00 en 23.10. Nd.-SCHARWOUDE. Men is begonnen met het graven van de fundering vor de nieuw te bou wen fustloods voor de Noorder- marktbond. Het ligt in de bedoe ling dat de loods met Januari a.s. gereed is. ST. PANCRAS De midden standsvereniging „Ons aller Be lang" heeft een winkelweek ge organiseerd met een aardige at tractie, welke Zaterdag is begon nen. De 32 deelnemende zaken geven een goede indiuk van de service, die de middenstand biedt. De etalages geven in hun grote verscheidenheid een sier lijke vertolking van wat de plaatselijke middenstand biedt. Het zal moeilijk zijn om te be oordelen, wie de mooiste etalage heeft. Dit is ter beoordeling van de inwoners. Ook voor de kopers heeft men een aardige attentie nl. bij aan koop van f 1.ontvangt men een zegel en tegen inlevering van 10 zegels een lot bij de win kelier Ant. Wit. Uit de loten worden dagelijks zeven geld prijzen uitgeloot tot en met Vrij- dga a.s. Deze prijzen kunnen worden afgehaald bij de penning meester Cl Middelburg tot 15 October a.s. Met een gewijzigde opstelling kwam Kolping Boys het veld in. Al spoedig werd een ener verende en boeiende strijd der elftallen naar voren gebracht. Flevo kwam gevaarlijk opzetten, doch de backs van K.B. die een goede partij speelde wisten de bal van de spelers te ontfutse len en zetten meteen, door mid del van een verre passé, hun voorhoede aan het werk. In de dertigste minuut wist rechtsbui ten Kunst van K.B. van een scherpe voorzet van de spil uit de bal vrij voor het doel te krij gen en onhoudbaar te scoren. Hierna kwam Flevo in het of fensief. Tien minuten voor de rust wist midvoor Boxman van Flevo met een diagonaal schot de stand gelijk te maken, 11. Vlak hierop zag rechtsbuiten Strooker kans om de onthutste achterhoede te passeren, 21 voor Flevo. Al direct na de rust demonstreerde Flevo een meer derheid, maar de Kolping Boys' achterhoede wist aanvankelijk het gevaar te keren. Ofschoon Flevo in de verdediging werd gedrongen wist de voorhoede met een snelle aanval de ach terhoede van Kolping Boys te passeren, het schot faalde ech ter. Een kwartier voor het ein de wist Flevo de te ver opge drongen achterhoede van Kol ping Boys te passeren; het was midvoor Bouman die de bal in het net van Kolping Boys joeg, 31. Een doelpunt van Jong bloed van K.B. werd afgekeurd wegens buitenspel. Vlak voor 't einde wist, nogmaals Bouman, de stand op 4—1 te brengen voor Flevo. Zo eindigden deze éclatante wedstrijd die voor Kolping Boys nogal onfortuin lijk was, met een verdiende overwinning voor Flevo. W eersverwachting medegedeeld door het KNMI te de Bilt. geldig van Maandag avond tot Dinsdagavond: Nu en dan regen Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen. Matige tot vrij krachtige wind. krim pend naar richtingen tussen Zuid en Oost. Ongeveer dezelf de temperaturen als vandaag. 30 September zon op 6.39. onder 18.20: maan op 17.05. onder 2.10. Z.H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft benoemd tot: Kapelaan te Leiden (H. Petrus) de Weleerw. Heer J. W. M. de Jong; te Waterin gen de Weleerw. Heer P. A. M. peil Uc VV CICCI W JL i». Hoogenbosch; te Waddinxveen, de Weleerw. Heer J. J. Verlaan (Neo mist) te Berkel, de Weleerw. Heer E. E. F. Gul jé (Neom.). CAIRO. De militaire com mandant van Cairo heeft Zater dagavond een „alarmtoestand afgekondigd in de Egyptische hoofdstad, na de bekendmaking der besluiten van het partijbe stuur van de Wafd, dat weigert Nahas als leider af te zetten. Militairen, die op wacht ston den voor het omroepgebouw en andere belangrijke gebouwen kregen opdracht stalen helmen te dragen en de bajonet op het geweer te plaatsen. Eerder op de dag werd de po litie in de wijk waar de Waf- distische leider Moestafa Nahas met het bestuur van zijn partij bijeenkwam met pantserwagens versterkt. Minister van Staat, Radwan, heeft Zondag, commentaar leve rend op het besluit van de Wafd de partij beschuldigd van „het voeren van een verraderlijke campagne om de Britse ambas sade in een zuiver binnenlandse aangelegenheid te mengen". Na de Britten jarenlang te hebben gediend, insinueert Nahas nu, dat de Britse ambassade zijn ver wijdering uit het partijbestuur tracht te bewerken, aldus de Minister. Er moet gewerkt worden Dat de Verkiezingsuitslag in de Katholieke Volkspartij ernstig is opgenomen valt dagelijks in al lerlei vormen van publicatie waar te nemen. Een der eerste eisen om haar plaats als grootste partij te heroveren is ongetwijfeld de kadervorming. De werkgroepen en het vormingsinstituut ziin de twee pijlers waarop de vorming opgebouwd wordt. Richtlijnen zijn verschenen voor het winter- program van de werkgroepen. Het van zo groot nut gebleken vormingsinstituut te Baarn heeft thans haar poorten weer geopend en ontvangt week na week de afgevaardigden uit alle kies kringen. De inleidingen met de daaraan verbonden gedachtenwis- selingen. die op het programma staan, wijzen vooral op de huidi ge situatie in de partij, de taak van de afdelingen en de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Blijkens een circulaire van de propagandaleiding in de kring Den Helder worden afgevaardig den uit deze kring te Baarn ver wacht op 10 en 11 October a.s. Zii die reeds eerder een week end meemaakten zullen onge twijfeld het verlangen hebben nogmaals in de gelegenheid te zijn deze politieke „retraite" te beleven. Anderen kunnen wii slechts adviseren naar Baarn te gaan om eens te worden opgeno men in de prettige sfeer die het kenmerk is van een paar vrucht bare dagen op „de Rusthoek". Laag gewicht, flinke snelheid HEILOO De heer W. Cedee te Heiloo, automonteur van beroep, heeft een goed deel van zijn vrije tijd besteed aan het monteren van een auto. Het resultaat, zijn G 75754, is 'n sierlijke open driewieler, 1.60 m. breed, 3.60 m. lang. De beide voor wielen worden aangedreven door een 10 p.k. FN-motor. Het achter ste wiel dient voor besturing. Ondanks het lage gewicht 260 kg (belastingklasse: motorfiets) biedt het wagentje plaats aan drie volwassen personen en kan het een snelheid van 80 km. per uur bereiken. LANGEDIJK. Met ingang van Maandag 29 Sent. a.s. zal voor Succes witte kool 'n mini mum oriis gelden van f 4 per 100 kg. De heffing zal 50 cent per 100 kg. bedragen. WAARLAND. Vrijdag 26 Sept. j.l. werd in het café „De Posthoorn, onder leiding van de heer G. Lantman, een uitstekend geslaagde en goed bezochte bij eenkomst gehouden, die georga niseerd was door de plaatselijke afdeling der KVP. De heer J. Dominicus uit Alkmaar hield 'n voordracht met lichtbeelden over „De Vrijmetselarij". Op duide lijke en boeiende wijze zette hij uiteen, het doel en het wezen dezer beweging, haar verhouding tot de katholieke kerk en de re geringen. Aan de hand van unie ke lichtbeelden werd het een en ander toegelicht. Aan het slot van zijn interessant betoog spoorde spr. allen aan, om goede en degelijke katholieken te zijn, actieve leden van de katholieke actie en de standsorganisaties, want daardoor kan men het beste de duivelse invloeden van duis tere machten bestrijden. Met een daverend applaus en een dank woord van de voorzitter, die de heer Dominicus een tot weerzien toeriep, werd deze ontwikkelings avond besloten. (Var UTRECHT, Zaterdag Bondsvergadering v op de talrijke hela agenda voorkwamei het luxieuze Esplc daarom letterlijk u ereleden, Bondsridt is niet waar, dat hadden het persoo horen, waarin hij meende te moeten zijn functie als vo Hij deed deze medec zijn zeer korte openin waarin hij slechts de KNVB-leden herdacht noemen van de heer Bu melding maakte van een gang van ledental in de middagcompetitie. Deze „ontslagaanvrag de gehele vergadering t een vergadering, wa: „hartstochten" soms he laaiden en de discussie dere malen een peil bi dat de grens van 't or lijke zeer nabij kwam. Er was een zekere raedts, die inzake de „profs-komen-terug"-kwe houding van de Bond noemde en een aantastin rechten van de mens; i anderen, die in het „4 x wel eens uit de band sp: Dat tenslotte de helfl afgevaardigden wegliep afloop van de vergader 'n andere onwelvoeglijk! zoals voorzitter Lotsy c „nog nooit was voorgekc Maar laten we terugl de agenda. Een agenda de opening, aanvankel werd afgewerkt. Het oosthume ere-lidn voor wijlen de heer Burg verleend: notulen, jaar en begrotingen werden keurd. Willem II kreeg pioen van Nederland d( ere-penning en Spaken Zaterdagmiddag-dito he pioensschild. En ach, waarom zou maal niet vlot gaan? De ring had zich immers ge andere zaken? Karei Lotsy gaat h heeft het zelf verteld Bondsvergadering v K.N.V.B. in Utrecht j. dagmiddag. En wij hel besluit te eerbiedigen, gen we dan wel open- neerschrijven, dat wij derende afscheid diep ren. Want met het h van de heer Lotsy zal leegte ontstaan, di- moeilijk zal zijn aan te Hij is een persoon, d zijn groot organisa- ook de takt bezit c mensen om te gaan alleen zakelijk te wej te leven. Want de hei is een groot gevoelmi mens, die zich altijd stellen in de plaats i medemensen. Hij kan zichzelf wei en ongelijk erkennen eigenschappen hebben staat gesteld zijn grot- de voetbalsport, te di een manier zoals hij durende een lange re jaren heeft gedaan. Hij is de man gewi het Nederlandse elfta dertiger jaren tot een bracht, die Neerlands 1 ieders lippen bracht, ook de man geweest, fusie tussen de verse voetbalbonden heeft staan op een wijze, allen grote bewonderit afgedwongen. Karei Lotsy wordi dagen zestig jaar. Zijr is door de dokter eet leven voorgeschrever zaken eisen steeds m- zijn persoon. Laten we daarom sluit van deze grote r sportgebied eerbiedic eensgezind verder gaa' weg, die hij ons aam D.w.z. de sport te met de inzet van de vi soonlijkheid en ervoor ken, dat geen verkeet wassen onze organisa nen dringen. Als we dit doen op nier, zoals hij dat was, dan zal dat het geschenk zijn, dat we Lotsy kunnen aanbiei dank voor zijn vele, ve in het belang van d gedaan.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2