Voetballievend Nederland raakt zijn voorzitter kwijt R.B.C. is na Zondaghet enigst team zonder verliespunten Amsterdammers stukken sterker dan stug Sneek Karel Lotsy gaat heen... Wereldrecord 100 meter door Fanny geëvenaard Sanap/rin:t,^sim D.W.S. bezorgde koude douche aan A.G.O.V.V: IIET DOEN EN LATEN Liverpool - leider af - door fikse 3—0 nederlaag Karei Lotsy verzoekt om benoeming opvolger UITSLAGEN van de eerste klassers Maandag 29 September lVb2 Pagina 3 Jaarvergadering K.N.V.B. 4 x 14: teruggetrokken! Sneek-Vole wijekers 1-4 Twee doelpunten van Baselaar SAAT WINT TE PARIJS DE EERSTE KLASSERS Krijgt Nederland twee vierdaagsen? Winst voor GVAV Ajax en Abe ENGELAND WEER IN DE ARENA Tegen het continent Volley-ers juichen fusie toe Voetbal in Engeland Thans Blackpool lij staanvoerder (Van onze sportredacteur) UTRECHT, Zaterdagmiddag Het is waar, dat de Bondsvergadering van de K.N.V.B. zich gespitst had op de talrijke belangrijke punten, die ditmaal op de agenda voorkwamen. Het is ook ivaar, dat de zaal van het luxieuze Esplanade-Hotel op het Lucas Bolwerk daarom letterlijk uitpuilde van vertegenwoordigers, ereleden, Bondsridders en belangstellenden. Maar het is niet ivaar, dat al deze voetbalminnaars verwacht hadden het persoonlijke woord van Karei Lotsy te horen, waarin hij „om redenen van huiselijke aard meende te moeten verzoeken te ivorden ontheven van zijn functie als voorzitter van de K.N.V.B. Hij deed deze mededeling in zijn zeer korte openingsspeech, waarin hij slechts de ontvallen KNVB-leden herdacht met het noemen van de heer Burgwal en melding maakte van een vooruit gang van ledental in de Zaterdag middagcompetitie. Deze „ontslagaanvrage" heeft de gehele vergadering beheerst; een vergadering, waarin de „hartstochten" soms heftig op laaiden en de discussies meer dere malen een peil bereikten, dat de grens van 't onwelvoeg lijke zeer nabij kwam. Er was een zekere heer Ge- raedts, die inzake de bekende „profs-komen-terug"-kwestie de houding van de Bond immoreel noemde en een aantasting van de rechten van de mens; er waren anderen, die in het „4 x 14"-debat wel eens uit de band sprongen. Dat tenslotte de helft van de afgevaardigden wegliep ver voor afloop van de vergadering, was 'n andere onwelvoeglijkheid, die, zoals voorzitter Lotsy opmerkte, „nog nooit was voorgekomen". Maar laten we terugkeren tot de agenda. Een agenda, die na de opening, aanvankelijk vlot werd afgewerkt. Het posthume ere-lidmaatschap voor wijlen de heer Burgwal werd verleend; notulen, jaarverslagen en begrotingen werden goedge keurd. Willem II kreeg als kam pioen van Nederland de gouden ere-penning en Spakenburg als Zaterdagmiddag-dito het kam- pioensschild. En ach, waarom zou dat alle maal niet vlot gaan? De vergade ring had zich immers gespitst op andere zaken? Profs weer amateur? De eerste daarvan kwam bij de reglementswijzigingen. Daarbij doelen we nog niet eens op de verscherping van de amateursbe palingen, die de heer Valkema op het spreekgestoelte bracht en hem deed opmerken, dat de spelers steeds meer bescherming nodig hebben, gezien de soms werkelijk nog betreurenswaardige pogingen van diverse clubs, om spelers aan zich te binden. Die overschrijvingsbepalingen kwamen erdoor! Met vlag en wim pel! Waarmee de „fatale" 1 Jan.- datum zal vervallen en de tijd van één jaar voor overschrijvin gen op lange termijn weer is in gevoerd. Toen de heer Hekman (GVAV) het „schavotje" betrad, ging men er echter eens recht voor zitten, want nu zou het komen. Het kwam ook, d.w.z. de pleidooien voor en tegen de terugkeer van onze „profs" in de rijen der Ne derlandse amateurs. De heren Koolhaas, Odekerke, Geraedts, De Nijs en in laatste instantie Lotsy voerden 't woord, gebruikten zuivere en gevoels argumenten en de vergadering liet het allemaal over zich heen gaan. datie voor dit seizoen alsnog af te schaffen en de „4x14" te hand haven. Dat dit niet op een complete nederlaag voor de eerste klassers is uitgelopen hebben ze, met alle respect voor het „vakkundig" be toog van de heer Hekman, te dan ken aan de BVV-voorzitter Pöp- lein, die een speech afstak. Karei Lotsy waardig, en erin slaagde de vertroebelde atmospheer ietwat te zuiveren. De heftige polemieken tussen de heren Hekman en Baltus Meijer hadden daarvoor weer eens duidelijk naar voren ge bracht. hoe scherp de eerste klas sers en „lagere" klassers tegen over elkaar staan. Nu moet het ons van het hart, dat de motieven, die de eerste klassers aanvoerden, tamelijk zwak klonken. Ze waren zeer eenzijdig op de belangen van deze groep gericht en hielden geen rekening met de moeilijk heden van de andere clubs. Dat terecht de heren Baltus Meyer en Odekerke dit te berde brachten, is juist, doch de wijze waarop dit geschiedde, was tamelijk fel en onelegant, hetgeen op zijn beurt gevolgd werd door schampere opmerkingen uit de hoek der 1ste klassers. Natuurlijk draaide alles in hoofdzaak om de financiën en zo en passant werd ook nog de spel peilverhoging ter sprake gebracht. De heer Pöplein trad op, toen alles leek te ziin vastgelopen. Zijn gloedvol betoog, zijn beroep op de vergadering om nuchter te blijven en de zaak nog eens kalm te be spreken, vond weerklank. Voorzitter Lotsy nam de draad over en de heer Hekman nam het voorstel der le klassers terug! Dat ir. Hopster de heer Lotsy bewegen kon de speciale vergade ring daarover, die uiterlijk in Januari a.s. zal moeten zijn ge houden. alsnog te presideren, kon nauwelijks meer een verrassing genoemd worden. Deze bijeen komst had toch al zoveel verras sende wendingen. Toen verliep de vergadering snel. Er was nog een interessant betoog over mensen, die uit hoof de van journalistieke arbeid geld hadden aangenomen en nu hun krachten niet meer aan de KNVB zouden kunnen geven. Karei Lot sy maakte ze met een gloedvolle rede weer tot amateur. Waarna zo ongeveer om negen uur des avonds voor een half leeg gelopen zaal de Noordelijke 2de klassers middels de heer Gales gelegenheid kregen hun grieven te uiten omtrent de programma's in Groningen en Leeuwarden. De heer Gales deed dat met groot fleur en er werd vriende lijk geluisterd en veel begrip ge toond. Het Bondsbestuur zal deze ma terie nog verder bekijken. Zo kon tegen half tien voor zitter Lotsy een punt achter de ruim zes uur durende bijeenkomst zetten. SNEEK: Kracht Dijkstra Smit Ydema, Stuut, Bosma Hof, Deden, Sluis Hofstra Kootje Wat verwacht was, gebeurde: het voorstel van het Bondsbestuur om terugkeer voor profs onmoge lijk te maken, werd verworpen! (4261) Hetgeen betekent, dat de huidige regeling gehandhaafd eerste helft, toen het veld- Technisch was Volewijckers de waterpoortbewoners verre de baas en dat de Amsterdammers blijft. Iedere aanvraag van een prof om weer amateur te mogen wor den, zal dus door het Bondsbe stuur bekeken worden en dus blijft de beslissing toch aan deze heren. Een ander „gezellig" onderwerp was het voorstel van alle eerste klassers om de versterkte degra- overwicht groter was dan na rust niet verder kwamen dan tot 2 doelpunten en dan nog op een weinig fraaie manier pleit nu niet bepaald voor de voorhoede, Sneek dat voor de rust tegen de van doel tot doel staande straffe wind moest optornen had weinig in te brengen, zodat de achter- Karei Lotsy gaat heen. Hij heeft het zelf verteld aan de Bondsvergadering van de K.N.V.B. in Utrecht j.l. Zater dagmiddag. En wij hebben dit besluit te eerbiedigen, al mo gen we dan wel openlijk hier neerschrijven, dat wij dit na derende afscheid diep betreu ren. Want met het heengaan van de heer Lotsy zal er een leegte ontstaan, die heel moeilijk zal zijn aan te vullen. Hij is een persoon, die naast zijn groot organisatietalent ook de takt bezit om met mensen om te gaan en niet alleen zakelijk te werken en te leven. Want de heer Lotsy is een groot gevoelmens, een mens, die zich altijd weet te stellen in de plaats van zijn medemensen. Hij kan zichzelf wegcijferen en ongelijk erkennen en deze eigenschappen hebben hem in staat gesteld zijn grote liefde, de voetbalsport, te dienen op een manier zoals hij dat ge durende een lange reeks van jaren heeft gedaan. Hij is de man geweest, die het Nederlandse elftal in de dertiger jaren tot een hoogte bracht, die Neerlands naam op ieders lippen bracht. Hij is ook de man geweest, die de fusie tussen de verschillende voetbalbonden heeft voorge staan op een wijze, die ons allen grote bewondering heeft afgedwongen. Karei Lotsy wordt dezer dagen zestig jaar. Zijn vrouw is door de dokter een rustig leven voorgeschreven. Zijn zaken eisen steeds meer van zijn persoon. Laten we daarom het be sluit van deze grote mens op sportgebied eerbiedigen en eensgezind verder gaan op de weg, die hij ons aanwees. D.w.z. de sport te dienen met de inzet van de volle per soonlijkheid en ervoor te wa ken, dat geen verkeerde uit wassen onze organisatie bin nen dringen. Als we dit doen op de ma nier, zoals hij dat gewend was, dan zal dat het grootste geschenk zijn, dat we de heer Lotsy kunnen aanbieden als dank voor zijn vele, vele werk in het belang van de sport gedaan. G. T. D.W.S.A.G.O.V.V. 41. Zondagmiddag werd in Amster dam de voetbalwedstrijd gespeeld tussen D.W.S. en A.G.O.V.V. welke strijd in een 41 overwinning voor D.W.S. eindigde. Een moment voor het doel van A.G.O.V.V: doelman Breemer (geheel links) vangt de bal op voor de voeten van Meijer (D) (rechts) In het midden links Klok (A), rechts Klein (D). Fanny Blankers-Koen heeft de laatste twee dagen weer bewezen, dat zij in uitstekende conditie is en dat zij in zo'n vorm nog steeds tot de allerbeste loopsters van de wereld behoort. Zaterdag behaalde zij in Wup- pertal twee overwinningen, n.l. op de 100 meter en de 80 meter horden en gisteren wist ze zelfs in het plaatsje Frechich bij Keulen onder uitstekende weers omstandigheden het wereldrecord op de 100 meter te evenaren. Onder zeer ongunstige om standigheden nam zij Zaterdag deel aan de wedstrijden in Wup- pertal. Met een scherpe wind xn het gezicht won zij de 100 me ter in de goede tijd van 12 sec. precies. Haar Duitse rivale Ma ria Sander liet zij 0.2 sec. achter zich. De 80 meter horden won zij in de prachtige tijd van 11.1 sec. Maria Sander noteerde de zelfde tijd, doch op streep was er duidelijk zichtbaar verschil. Theo Saat won de 100 meter voor heren in 10.9 sec. vóór de Duitsers Salmen en Kluck. Ook de 200 meter nam hij voor zijn rekening. Tijd: 22 sec. De Belg Linsen werd hier tweede. Gisteren was het zoals gezegd in Frechich uitstekend weer. Fanny benutte deze omstandig heden volkomen door de 100 m af te „razen" in 11.5 sec. Hier mede evenaarde zij dus het we reldrecord van Marjorie Jackson en van Helen Stephens. De Duitse Maria Sander deed er 0.5 sec. langer over, zodat zij binnen enkele weken driemaal de meerdere in Fanny heeft moeten erkennen. Toch was er voor haar ook nog een zege weggelegd. Bij ontbreken van haar grootste rivaal won zij de 80 meter horden vóór onze land genote Willy Lust. Tijdens te Parijs gehouden in ternationale athletiekwedstrijden heeft de Hagenaar Theo Saat op de 200 meter een fraaie overwin ning behaald. Na van de start af de leiding te hebben gehad sloeg de V. en L.-er in 21.9 sec. de Fransman Bally, die 22.1 sec. voor zich liet afdrukken. Op de derde plaats kwam de Belg Linssen. Hij no teerde 22.5 sec. VOLEWIJCKERS: Hagenaars v. d. Oord Muller Kamstra Westdorp, Houwelingen v. d. Muts, Bazelaar, Schenkel Los v. d. Ruit hoede weinig anders overbleef dan maar stug te verdedigen. Na 5 minuten kwamen de Am sterdammers op goedkope wijze aan de leiding. Toen Smit wilde terugspelen op zijn keeper, was Volewijckers midvoor Bazelaar er juist even eerder bij en deze blunder werd met een doelpunt afgestraft. 01. Sneek liet zich hierdoor niet ontmoedigen. En zowaar beleef den wij een kwartier waarin het initiatief aan de thuisclub was. Mooie kansen werden geschapen. De gasten herstelden zich echter spoedig, en met Sneek's victorie was het gedaan. Met mooie, brede open aanvallen werd het gehele verband bij de thuisclub uiteengerukt. Hachelijke momen ten ontstonden er voor Kracht's doel en enkele malen kroop hij door het bekende oog van de naald. In de 36e minuut werd een van de vele corners zuiver door van der Ruit in de doel- mond geplaatst, waarbij Kracht de fout beging de bal uit zijn handen te laten glippen. Bazelaar was er als de kippen bij en me teen verdween het leer over de lijn 02. Na de rust leek het er aanvan kelijk op dat Sneek nieuwe krachten had vergaard en vast besloten was zijn huid duur te verkopen. In de eerste minuut direct al een goede aanval. Doch backs en keeper wisten doorbo ring te voorkomen. Sneek kwam weer terug doch gaandeweg za gen de Amsterdammers kans het spel te verplaatsen. En toen in de 15e minuut Los vanaf de vleu gel de toerennende van der Ruit een kans gaf verdween het leer in de touwen. 03. Nog gaf Sneek, hoewel de taak schier hopeloos was, de moed niet op, en deze hoop herleefde nog meer toen Hof na goed voor bereidend werk van Hofstra in de 25ste minuut de achterstand tot 13 verkleinde. Zes minuten voor tijd maakte Los, die op zijn eentie door alles heenwandelde aan alle illusies indien die er nog bij de suppor ters waren een einde door met een fraaie goal de stand op 14 te brengen. Advertentie in elk tablet ter bestrijding van kou, griep en pijnen. Een artikel met wereldnaam. Beschermd in 26 staten. Koker 25 tabletten 45 ct. 50 tabletten 80 ct. Het is bekend, dat de Neder landse Wandelsport Bond een kwestie heeft met de N.B.V.L.O. die de organisatie van de Nij meegse vierdaagse in handen heeft. De N.B.S. heeft nu besloten, om zo mogelijk zelf een vier daagse te organiseren en liefst tegelijk met die van Nijmegen. De kans is dus groot dat er vol gend jaar twee vierdaagse wan deltochten in Nederland zullen worden gehouden. De afgevaar digden van de verschillende af delingen van de N.B.S. staan stuk voor stuk achter het standpunt van het bondsbestuur. De N.B.S. hoopt hiermee te be reiken, dat de N.V.B.L.O. in de toekomst meer voor de wandel sport in het algemeen zal doen. zodat dan het gerezen conflict meteen uit de weg kan worden geruimd. De administratie van de N.B.S. vierdaagse zal dan ook zodanig worden opgezet, dat bij een tot standkomen van een eventuele samenwerking tussen N.V.B.L.O. en N.W.B. beide administraties Natuurlijk zullen de mensen in Veisen het hoofd heb ben geschud over hel partijtje voetbal, dat R.C.H. daar tveggaf en even zo zal Assen genoten hebben van het sublieme spel van Abe Lenstra, die Heerenveen naar een 6O overwinning voerde. De grootste ver rassing kwam echter uit Amsterdam, waar A.G.O.V.V kansloos geklopt werd door D.W.S. Er waren meer come-backs. Ajax bijv. zat in de lift door een 10 zege op Heracles, Limburgia ging omhoog door Her- mes-D.V.S. er onder te houden en B.V.V. gelijk met Sparta stegen talrijke treden door hun zegepralen op Brabantia en H.B.S. Dat èn Be Quick en Frisia zich lieten slachtofferen zal als een koude douche hebben gewerkt op de Noordelijke voetbalenthousiasten, die zich juist in Groningen hadden kunnen warmen aan de zege van G.V.A.V. op Enschedese Boys. Het gaat er op lijken, dat men een competitie tegemoet gaat, waarin de krachtsverschillen niet ver uit elkaar liggen. In de eerste klasse A leed He racles haar eerste nederlaag. De Almeloërs hadden tegen Ajax echter wel iets meer verdiend. Het winnende doelpunt van Ajax werd 17 minuten na de rust op fortuinlijke wijze door linksbui ten Bartels gescoord. Een groot Almeloos offensief mocht niet meer baten. D.O.S. behaalde een geflatteerde 63 zege over EDO. EDO nam door Korevaar de lei ding. Maar nog voor de rust ga ven van der Bogert en Luuten de Utrechtenaren een 21 voor sprong. Na de hervatting werd het zelfs 41 door W. Visser en Luuten, maar Roodselaar bracht de spanning met twee goede doelpunten terug. Toen Luuten kort daarop er 53 van maakte was de strijd beslist. Lammers maakte het halve dozijn vol. R.C.H. had tegen V.S.V. stop per de Vos weer in de gelederen, waardoor Biesbrouck weer naar de aanvalslinie was verhuisd. In de eerste helft nam RCH door van Lieshout een 10 voor sprong. Het duurde tot zeven mi nuten voor het einde eer Cou- wenhoven een blunder van doel man van der Wint ging afstraf fen. Deze speler doelpuntte kort daarop nogmaals (30). Willy Hazeveld werd door aanvoerder Kunst van het veld gestuurd. Wageningen en Zwolse Bovs brachten het niet tot een doel punt. Wageningen is wel voort durend sterker geweest maar de Zwollenaren verdedigden zich hardnekkig. Behalve G.V.A.V. dat Enschedese Boys verrassend hoog met 62 klopte hadden de Noordelijke clubs in deze afde ling weinig succes. Frisia verloor van het toch niet sterke N.E.C. met 12. Sneek moest met 14 de meerderheid van de Vole wijckers erkennen. le klasse A Wagen.Zw. Boys 00 Sneek—De Volewijck. 14 GVAV—Ensch. Boys 6—2 Frisia—NEC 12 DOS—EDO 5—3 VSV—RCH 0—3 AjaxHeracles 10 le klasse B 't GooiStormvogels 00 Go AheadBlauw W. 21 HaarlemElinkwijk 11 VitesseLeeuwarden 31 EnschedeBe Quick 41 AchillesHeerenveen 06 DWSAGOVV 4—1 le klasse C Willem II—MVV 2—2 SVVExcelsior 40 TheoleEmma 16 SittardiaVVV 20 JulianaLonga 13 BWBrabantia 30 SpartaHBS 53 le klasse D ADOEindhoven 1 NAC—Xerxes 1—3 RBCBleijerheide 10 PSV—Maurits 3—2 NOAD—TEC 4—3 LimburgiaH.-DVS 42 FeijenoordDHC 71 Ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan van de Engelse Voetbalbond in 1953 zal dat jaar weer een ontmoeting worden ge speeld tussen het Engelse elftal en een ploeg van het vasteland van Europa. De datum en de plaats waar dit treffen zal plaats vinden zijn nog niet vastgesteld, De Nederlandse Volleybal-bond juicht de eerlangs tot stand ge komen fusie met de Katholieke sportbond toe. Dit bleek uit het iaarverslag van de Zaterdag te Utrecht gehouden jaarvergade ring. De door het samengaan met de N.K.S. geschapen toestand brengt mee. dat een hernieuwde indeling van het land in twaalf districten moet plaats hebben. Eerste nederlaag van A.G.O.V.V. .De grootste verrassing in 1 B was de 41 nederlaag van A.G.O.V.V. in Amsterdam tegen D.W.S. De Amsterdammers had den de ex-S.C.H. speler Loer- mans voor het eerst in de gele deren en hij maakte een uitste kend debuut. Voor de rust scoor de Meyer voor DWS, en na de hervatting werd het door Loer- mans en Meyer (2 maal) zelfs 40. Eerst toen kon Kluin te- genscoren. Jonker miste voor AGOVV nog een strafschop. 't Gooi en Stormvogels speel den in het Hilversumse Sport park een slechte wedstrijd. De 00 uitslag is onder deze om standigheden nog wel de juiste. Stormvogels kreeg nog de beste kans op de zege toen J. Snoeks een strafschop mocht nemen. Hij schoot echter zo zacht dat Mos terd nog kon redden. Blauw Wit trad weer eens met een gewij zigde opstelling tegen Go Ahead aan. Ook nu echter zonder re sultaat. De doelpunten vielen in de tweede helft. Direct na de rust gaf Koekebakker Blauw Wit de leiding, maar daarna ging Go Ahead beter spelen. Van Gel der en Marijn zorgden er voor dat de punten, gezien het over wicht in de tweede helft, ver diend in Deventer bleven. Haarlem kwam tegen Elinkwijk zonder Kuys en Odenthal in het veld. Haarlem nam in de eerste helft door midvoor Jacob de lei ding maar na de rust maakte Vonk voor de Zuilenaren gelijk. Ook in deze afdeling was voor de Noordelijke clubs weinig suc ces weggelegd. Be Ouick verloor met niet minder dan 41 in Enschede, hoewel deze Oostelijke zege geflatteerd kan worden ge noemd. Ook de 30 zege van Vitesse op Leeuwarden viel wat hoog uit. Heerenveen was in Assen ouderwets op schot en dit betekende een 60 zege. Willem II nog zoekende Willem II kan de juiste maat nog maar niet te pakken krijgen. Het gelijke spel tegen M.V.V wijst daarop, maar ook de sterk te van de Maastrichtenaren. De zege van SVV op Excelsior was verwacht, evenals het echec van Theole tegen Emma. Trouwens BW hield zich ook al aan onze ■voorspelling en klopte Brabantia, terwijl Spatta onze prognose ze ker eveneens gelezen had. HBS kon met een 53 nederlaag ver trekken. Dat Sittardia van VVV worn en Longa met een 31 «verwinning uit de Mijnstreek bij Juliana vandaati kwam, is buiten de lijn van de verwach tingen. Herstel van Limburgia Met Eindhoven is het nog suk kelen. De mannen van van Melis wisten weer niet tot doelpunten te komen en ADO kon daardoor twee kostbare punten in beslag nemen. In Breda is er nog meer misère. NAC vertoont een angst wekkende achteruitgang met ver leden jaar. Het kon zelfs Xerxes voor eigen publiek niét meer baas. Neen dan in het naburige Roosendaal. Daar zetelt RBC en dat won voor de derde achter eenvolgende maal, nu van Bleij erheide. Hetgeen meteen een konplaats betekende. De achter volging is echter al ingezet en daar zitten ploegen als PSV (winst op Maurits) en Limburgia (overwinning op Hermes) bij. Overigens staat datzelfde Hermes DVS nu od een na onderaan Dat Feijenoord dit jaar eveneens serieus gaat uitpakken, bewees de 71 zege op DHC. Laten we met een normale uitsla? eindi gen. NOAD's zege op TEC. Al waren de cijfers 4—3 zeer be nauwd. EERSTE KLASSE A Volewijckers GVAV' Wageningen RCH DOS Ajax EDO Heracles Ensch. Boys VSV NEC Sneek Zwolse Boys Frisia 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2 1 2 2 2 2 1 1 1 1 1 0 0 EERSTE KLASSE B 't Gooi Stormvogels Vitesse Haarlem AGOVV DWS Enschede Heerenveen Elinkwijk Leeuwarden Go Ahead Be Quick (Gr.) 3 Blauw Wit 3 Achilles 3 1 1 1 1 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 1 4 Emma 1 4 Longa 0 4 MVV 1 4 Sittardia 1 4 Willem II 1 4 Brabantia 1 4 BW 1 3 SVV 1 3 Sparta 1 3 VVV 2 2 Juliana 2 2 HBS 2 1 Excelsior 3 0 Theole EERS1 0 5 RBC 0 5 Feijenoord 0 5 ADO 0 5 NOAD 1 4 PSV I 4 Bleyerheide 1 4 Xerxes 1 3 Limburgia 1 3 Maurits 2 2 TEC 2 2 DHC 3 0 Hermes-DVS 3 0 Eindhoven 3 0 NAC EERSTE KLASSE C 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 0 0 0 4 4 4 4 4 4 3 3 3 3 2 2 2 0 LONDEN, 27 Sept. (A.N.P.) Het meest opzienbarende resultaat was de 84 overwinning waar mee Blackpool in de Eerste divi sie van Charlton Athletic won. Verleden week had de club van Stanley Matthews reeds de aan dacht op zich gevestigd door een verrassende zege op Wolver hampton Wanderers, dat toen de eerste nederlaag van 9 wedstrij den leed. Door deze 84, een voor de Engelse league wel zeer ongewone uitslag, heeft Blackpool zich aan de top van de ranglijst gebracht op de plaats van Liverpool, dat in de uitwedstrijd tegen West Bromwich Albion met 30 het loodje legde. De Londenaren konden het te gen de beweeglijkheid en snelheid van de voorhoede van Blackpool niet bolwerken. Des te opmerke lijker was de productiviteit van Blackpool, aangezien dê linker vleugel voor het grootste gedeelte van de wedstrijd werd bezet door Tom Garrett, die in het begin als linksback werd geblesseerd. Aan vankelijk had Garret nutteloos langs de lijn lopen hinken, maar later verbeterde zijn conditie zo danig, dat hij er met een prachtig schot in slaagde de zesde goal te scoren. Wederom gaf Stanley Mat thews op de andere vleugel blijk zijn topvorm weer te heb ben gevonden. Met een typische Matthews-goal, een lange drib bel, gevolgd door een scherp diagonaal schot, bracht hij zijn score-totaal van dit seizoen op 4. Een andere club, waarmee dit seizoen ernstig rekening dient te worden gehouden, is West Brom wich. Het werd 3—0 in de strijd tegen Liverpool, maar het had ook 60 kunnen zijn, want de voorhoede van West Bromwich miste behalve een strafschop nog verscheidene opgelegde kansen Door dit resultaat heeft West- Bromwich de tweede plaats in genomen met een zelfde aantal als Liverpool en Wolverhampton, doch met 'n beter doelgemiddelde. Wolverhampton Wanderers was de schrik van de nederlaag tegen Blackpool van verleden week weer geheel te boven gekomen en met de aanvoerder van het Engel se elftal Bill. Wright als grote uit blinker bezorgden de Wolves Chelsea de eerste thuisnederlaag Voor deze wedstrijd bestond zo'n geweldige belangstelling, dat de bijna 64.000 toeschouwers niet al len een plaatsje op de tribunes konden vinden. Een grote menigte verzamelde zich voor de loge van de clubleiding en eiste haar geld terug. Onderaan de ranglijst staat nu Manchester City. Met 20 bleef New Castle in eigen huis de baas over Manchester, waarbij Milburn uit een strafschop zijn eerste doel punt van het seizoen scoorde. De uitslagen luiden: Eerste divisie: BlackpoolCharlton 84 CardiffStoke 20 ChelseaWolv. W. 0—2 DerbyArsenal 20 Manchester U.—Sunderland 01 MiddlesbroughBolton W. 12 NewcastleManchester C 20 PortsmouthAston Villa 01 SheffieldPreston 11 TottenhamBurnley 21 West Bromwich—Liverpool 30 Tweede divisie: BirminghamSouthampton 20 BlackburnHuddersfield 01 BuryBrentford 30 EvertonDoncaster 71 HullSheffield 4—0 LeedsLeicester 01 LincolnBarnsley 01 Luton T -Notts C. 51 Notts F Swansea 64 PlymouthWest Ham 11 RotherhamFulham 00

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3