Stralende Zondag zag weer wedstrijden op alle velden Prachtig resultaat van Alcmaria Victrix Groot aantal bezoekers zag A lemaria winnen Hollandia maakte rentree in de tweede klas tegen H.R.C. met een nederlaag Prima West-Frisia won in Amersfoort VOETBALLADE II.S.V.V.werd met 9--1 door Schagen verpletterd Dit zijn de uitslagen SPORT H.R.C. werd tweemaal door Hollandia ingelopen van 28 September 1952 2e. Se en 4e klassers Er werd lustig op los gescoord in het kort Alcmaria-K.F.C. 3-2 Aanvankelijk een 2-0 achterstand Swinkels brak zijn kuitbeen H.V.C. verloor met 1-0 8 doelpunten in de tweede helft Alkmaarse Boys miste penalty Maandag 29 September 1952 Pagina 5 Na een week van regen en wind waren de weergoden deze keer zo goed, om de Zondag voor stralend najaarsweer uit te kiezen. Zodoende konden haast alle ivedstrijden doorgang vinden. Wedstrijden, die zoals bijna altijd ver rassingen opleverden, om van achterover te vallen en die ons nog weer eens de verzekering geven, dat er niets zo onzeker is als een voetbal-match. Wat bijv. te denken van de geweldige zege van Volendam, de vreselijkeneder laag van U.S.V.U. en de prachtige overwinning van V.Z.V. op het zo sterk geachte E.V.C.? Laten wij de afdelingen even nagaan, om alles duidelijk te kunnen overzien. Zo zien wii op de eerste plaats in 2A. hoe Hollandia op het nip pertje van H.R.C. heeft verforen. Nederlagen zijn maar nederlagen zult U zeggen, maar met slechts 32 verliezen is geen schande en vooral niet voor een „nieuweling" Neen. daar zit wel toekomst in. Voor H.R.C. overigens al een mooie stap op de competitie ladder. Z.F.C.U.V.V. werd een vrii normale zege voor de Zaan dammers en de uitslag van de striid V.V.A.Kennemers kun nen wii als vrii abnormaal beti telen. Wii hadden tenminste deze 12 zege van de Kennemers niet verwacht En U? Tenslotte iets over de krachttoer van Alc. Vic trix. Hoe bestaat het! Meer woorden kunnen wii er eigenliik niet voor vinden. Een geliik spel was het meeste, waarop we had den durven hopen, maar zie: het werd 32 voor de kaasstedelin gen. Ziin jullie nu zo sterk Alk- maarders. of is K.F.C. zwakker dan gedacht werd? Wii wachten in spanning op de komende com petitie-Zondagen. De stand is nu: Kennemers 2 2 0 0 4 Alcmaria 2 110 3 H.R.C. 2 110 3 V.V.A. 2 10 12 Z.F.C. 2 10 12 Spartaan 10 10 1 K.F.C. 2 0 111 D.W.V. 10 0 10 Hollandia 10 0 10 U.V.V. 10 0 10 Volendam schoot raak! In 2B schiet de formidabele 81 zege van Volendam als een bliksemschicht naar voren. „Niet dat benauwde", moeten de wiid- broeken hebben gedacht. Inmid dels hebben zii 3 punten uit de eerste twee wedstrijden en dat is meer dan waarop zii vorig iaar konden bogen.... H.F.C. schijnt ook heel wat van plan te ziin. getuige de flinke 52 overwin ning op Rapiditas. ..Good old" staat nu alleen aan kop. Schoten kon het tegen Z.V.V. lang niet klaren. 4—0 is niet mis. Wat heeft West-Frisia pracht werk geleverd. Die 10 op H.V.C. be looft wat. O.S.V.Helder tenslot te. werd afgelast. H.F.C. Volendam West-Frisia A.F.C. Z.V.V. Helder H.V.C. Rapiditas Schoten O.S.V. Zeeburgia VelsenVitesse doelpuntje wisselen B.K.C. heeft in 3C voor een verrassing gezorgd door alle twee punten bii G.V.Ó. vandaan te ha len. Deze Krommenieëfs ziin in derdaad niet zo sterk, maar dat leken ons de poldersen ook niet. In ieder gevai: uitstekend werk en een goede stimulans. Alkm. Boys wist het tegen Kinheim tot een geliik spel te brengen. Geen gek resultaat, temeer daar „uit" gespeeld werd. Vitesse kwam te gen Velsen inderdaad adem te kort. al was het weinig 54 wiist op geen al te sterke verdedigin gen. Of ehziin de voor hoeden zo sterk? W.S.V. leed een eervolle nederlaag tegen Zaandijk 21 werd het voor de gastheren. Maar D.E.M. is ons niet mee gevallen. Een gelijkspel tegen Purmersteyn is tenminste geen daverend resultaat. Van de bruinhemden overigens een knap stukie werk. Forward 2 2 0 0 4 Zaandijk 2 2 0 0 4 D.E.M. 2 110 3 Velsen 2 110 3 Alkm. Boys 2 110 3 Kinheim 2 110 3 W.S.V. '30 3 1 1 1 3 B.K.C. 2 10 12 Purmerstein 3 0 12 1 G.V.O. 2 0 0 2 0 Vitesse '22 2 0 0 2 0 Wijk aan Zee 2 0 0 2 0 Oei! U.S.V.U.! De eerste uitslag, die in 4A in het oog valt, is de grote zege van Schagen. U.S.V.U. werd met 91 gekraakt, terwijl de ruststand nog 11 was! Het kan raar gaan in de voetballerij. Limmen-Texel eindigde zoals het begonnen was. Succes hield D.T.S. met 41 on der de duim. Zo'n overwinning mag er zijn. Wieringers! Z.A.P. gaf M F.C. inderdaad geen kans. 5-1 werd het en dat zegt genoeg over de huidige kracht van de withemden. H.S.V. deed het er echter niet voor. Met liefst 71 moest het arme Oudesluis het loodie leggen. De stand hier is nu: Schagen H.S.V. Z.A.P. Succes Texel Watervogels Limmen U.S.V.U. Randers D.T.S. M.F.C. Oudesluis Goed zo, Meervogels! Tenslotte 4B. Daar veroverde Purmerend een punt op het be zoekende Assendelft en stuurde Meervogels de voetbal-elf van Bergen met een 31 nederlaag huis-toe. ^ndiik kon het tegen De Riip met bolwerken. Geen best teken. En de uitslag van V.èZ.V.—E.V.C. Dat is met recht spotten met reputaties. 51 werd het! Ziin we nog meer van der gelijke uitslagen te verwachten Veldtemers? Wat ons betreft: Laat ze maar komen hoor! Zie de stand: Meervogels '31 2 1 1 0 3 Assendelft 2 110 3 Purmerend 2 110 3 Zouaven 110 0 2 R.K. A.F.C. 110 0 2 V.Z.V. 2 10 12 E.V.C. 2 10 12 de Rijp 2 10 12 I Grasshoppers 10 10 1 Andiik 1 0 0.1 0 Bergen 2 0 0 2 0 Monnikendam 2 0 0 2 0 De eerste thuiswedstrijd in dit seizoen, gespeeld voor een groot aantal toeschouwers, heeft Alcmaria in winst weten om te zetten. Toch zag het er in de eerste helft niet naar uit, want tot enkele minuten voor de rust stonden de K.F.C.'ers nog altijd met 2O voor. Toen echter kreeg Jan Untied een goed doorgespeelde bal te pakken, wist de back te passeren en met een beheerst schot moest ook doelman Stadt capituleren. Overigens was de strijd wel spannend, maar het vertoonde spel was matig. Er waren wel kansen, zo kreeg Dinkelberg reeds kort na de aanvang een fraaie kans, doch wist er geen gebruik van te ma ken. Uit een vrije trap ging de bal juist over het Alcmaria-doel. Bij een poging om te redden schoot een der K.-backs bijna in eigen doel. Toen er 25 minuten gespeeld waren speelde Wassink zo onge lukkig terug, dat K.F.C. een niet te missen kans kreeg en deze dankbaar accepteerde (01). Bij een vrije trap op de rand van het strafschopgebied redde Vasbinder fraai. Na een half uur spelens maakte K.F.C. er na een algemene aanval 02 van. Zoals reeds ge zegd door Untied werd het 12. Na de rust had Alcmaria wind en zon mee en kwam daardoor even meer in de aanval. Tweemaal achtereen werd er een vrije schop genomen op het K.F.C.-doel, zon der resultaat evenwel. Na 5 minu ten kreeg de Buijzer een hoek schop te nemen. Deze goed geno men, werd door Maasen prachtig ingekopt (22). K.F.C. had daar na geluk, want driemaal werd de bal ingeschoten, doch gekeerd. Alcmaria bofte dan ook toen Buis alleen voor Vasbinder kwam te staan. Hij schoot echter over. Zo verstreek de tijd met wisselende kansen tot 10 minuten voor het einde Alcmaria de leiding wist te nemen. Al koppende kwam de bal van de Koning en de Buijzer weer hij Untied, die de bal in het uiter ste hoekje kopte (3—2). K.F.C. deed nog een vertwijfelde poging althans nog een gelijk spel uit het vuur te slepen, het bleef echter 3_2 K.F.C. heeft, evenals Alcmaria, verscheidene jonge spelers in haar ploeg met enkele oudere, gerouti neerde spelers, waarvan de half- speler A. Kok bijzonder opviel. Advertentie) ÏIlTlfS- Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds lllTClOn erger. De helder vloeibare UllUlUt| D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Toen er ongeveer 20 minuten in de wedstrijd HRCHollandia waren gespeeld, maakte Nieuw- stad Swinkels de bal afhandig en omspeelde hem. De Hollandiaan deed nog een uiterste poging de bal weer te bemachtigen, doch raakte daardoor uit zijn even wicht en kwam te vallen. Dokter Schoorl kwam direct het veld op en nadat hij een gebroken kuit been had geconstateerd, werd de Hollandia-speler op een brancard het veld afgedragen. Of dit onge val de spelers van beide ploegen deprimeerden weten we niet, een feit is het dat het spel, dat gedu rende die eerste 20 minuten dik wijls zeer goed was, nadien niet meer die hoogte heeft bereikt. Nadat eerst doelman v. d. Kooij, die een niet al te betrouwbare in druk maakte, een schot van Hee- res via de paal had gestopt, kopte middenvoor Bos een hoge voorzet van Groot in de uiterste hoek; met een prachtige safe wist Lingbeek deze kopbal ten koste van een corner te keren. Snel golfde het snel heen en weer. Toch waren de Racing-aanvallen beter van opzet en daardoor ook gevaarlij ker. Heeres had reeds verschil lende keren met verre schoten de doelman der gasten op de proef gesteld, doch even zoveel malen gaf deze niet thuis. Toch was het Heeres die 't eerste en ook enige doelpunt, voor de rust op zijn naam zou brengen. Op 20 meter van doel kreeg hij het leder van Bakker toegespeeld, daarna vuur de hij zo'n kogel af, dat de Hol- landia-doelman met bal en al in het net verdween 10. Hij liep nl. een verwonding op en tuimel de achterover. Had HRC hierna over wat meer routine beschikt, dan hadden er ongetwijfeld nog enige doelpunten gekomen. De Hollandia-defensie was er na dit doelpunt geheel uit. Nu kwamen de Racers niet verder dan twee schoten van Kramer en Rijkers tegen de paal. Bij het eerste schot juichte de Racing-aanhang reeds, doch tergend langzaam rolde de bal na even de binnenkant van de paal te hebben beroerd, het veld weer in, om vervolgens met een ferme trap van stopperspil De Rooij, die een uitmuntende wed strijd speelde, te worden wegge trapt. De laatste tien minuten was er van een Racing-overwicht geen sprake meer: nu was het Hollan dia dat de toon aangaf en zowaar had zii een minuut voor 't einde van de eerste helft nog succes. Het doelpunt werd echter wegens offside afgekeurd. Tien minuten na de rust kwa men de Hollandianen op een goedkope wijze aan de gelijkma ker. Een voorzet van Groot schoot De Werker in eigen doel. 11. Dat Hollandia niet van deze ge legenheid gebruik heeft gemaakt om nog eens te doelpunten heb ben de Racers hoofdzakelijk te danken aan het slechte schieten van hun tegenstanders. Midden voor Bos kreeg enkele goede kan sen. die hij echter alle om zeep bracht. Ook het tweede doelpunt van HRC was een fout van de achter hoede der gasten. Een gemakke lijk weg te trappen bal schoot linksachter Bakker achterover in de richting van het doel. P. de Vries spurtte direct naar de bal om met een beheerst boogballetje de uitgelopen keeper te passeren. Lang plezier hadden de Racers echter niet van deze voorsprong. H. Swart, die voor zijn collega aan de andere kant niet onder wilde doen, gaf direct hierop de bal aan de vrijstaande Groot, die hiervan dankbaar gebruik maakte om met een goede voorzet zijn linksbuiten een goede scorings kans te bieden. Deze liet inplaats van de bal te schieten, hem tegen ziin been rollen; dit was echter voldoende, daar Lingbeek het rollertie door zijn benen liet gaan. Aan beide kanten werd er nu fel gestreden om de winnende goal. .Hoe meer de wedstrijd ech ter zijn einde naderde hoe meer de Racers het doel der Hollan dianen belegerden. Zowaar geluk te het Kramer om een voorzet van links onhoudbaar in te schie ten, zodat Hollandia haar rentree in de tweede klas begon met een nederlaag. Linkshalf Bakker van HRC en stopperspil De Rooij van Hollan dia waren de beste spelers. Zondagmiddag werd te Am sterdam de voetbalwedstrijd tussen Ajax en Heracles ge speeld, welke strijd door de Amsterdammers met 10 werd gewonnen. Het enige doelpunt, dat in deze wedstrijd werd gemaakt: van Hout (mid den) en van der Eist (rechts) zien toe, hoe doelman van Tel lingen gepasseerd wordt door een schot van de linksbuiten van Ajax, Bartels. De voetbalsport verdringt zo langzamerhand alle zomersport, die nog aan zijn laatste stuiptrek king bezig is. Er is veel athletiek geweest, dit weekend. Over Fanny s wonder baarlijke prestaties kan men el ders in dit nummer lezen, ook over Saat.Maar deze is voor zijn starten geschorst door de KNAU. Het was hem nl. verbo den In Karlsruhe bereikte de Duitser Storch met kogelslingeren de fantastische afstand van 60.77 M Op de Noor Strandli na, die het ggval 61.25 M. verweg gooide, is hij nu de beste man van de wereld. Nog steeds is het wielercir- cus der profs bezig aan de revan chewedstrijden van de wereld kampioenschappen. Ditmaal in Zurich er zelfs in eigen land kon Plattner niet winnen. Patterson won voor de variatie. Derksen en v Vliet werden vierde en vijfde. De Duitser Lohman won het stayernummer. Naast de KNVB, de wande laars en de volleyers vergaderden Zaterdag ook de hockeyers onder leiding van Jhr. Hooft Graafland. Hij kon niets anders dan gunstige geluiden laten horen. Een Neder lands dameselftal zal deelnemen aan het tournooi om het wereld kampioenschap, dat in September 1953 te Folkestone zal worden ge houden. In een uiterst spannende en niet onaardige wedstrijd wist West- Frisia met 1O te winnen van H.V.C., welke ploeg echter tot het laatste signaal heeft gevochten voor de, overigens verdiende, gelijkmaker. Dat deze niet kwam, was te danken aan de rood-gele achterhoede, maar bovenal aan doelman Ubels, die deze middag groots op dreef was, en dank zij ook lat en paal, het doel schoon wist te houden tot het verlossende eindsignaal van arbiter van Daal weerklonk. 'West-Frisia startte op het fraaie H.V.C.-terrein tegen de zon en matige wind, maar ondanks deze ogenschijnlijke nadelen zaten zij er al direct goed in. H.V.C. kwam slechts langzaam op volle gang, maar toen was het meteen een snelle wedstrijd met aardige mo menten. Het eerste gevaarlijke moment voor doelman Ubels kwam na een kwartier spelen van rechtsbuiten Buitelaar, die samen met Slee king een aardig staaltje voetbal vertoonde, maar hard naast ■schoot. Aan de andere kant stelde Brui nes met een hard schót doelman Brits op de proef. Brits stompte het leder terug en nu schoot Bruines hard over de lat. Het spel golfde op en neer. Dan was het weer West-Frisia dat ten aanval trok met listige combi naties en verre open passes, en dan was het H.V.C. dat aan het werk ging, maar voor doel te veel treuzelde. Simons was als middenvoor goed op dreef, al was hij met zijn harde schoten niet gelukkig, mede ook door het goede werk van Brits, die door tijdig uitlopen en snel reageren zijn doel uit muntend verdedigde. Een fel offensief van H.V.C. bracht West-Frisia even in het nauw, maar toen Ubels in een fraaie safe een kogel van Gerrit sen uit doel stompte, toen kreeg men weer moed en werd H.V.C. weer op haar eigen helft terug gedrongen. Twee minuten voor rust kreeg Bruinis de bal toegespeeld in vooruitgeschoven positie. Back Malestein was voor hem niet te passeren en dus wachtte hij even op C. Stelling, die achter hem aan kwam, het leder overnam en met een hard schot doelman Brits het nakijken gaf (01). Direct in de tweede helft scheelde het maar weinig of West- Frisia had haar voorsprong ver groot. Brits liet de bal vallen, Simons schoot toe en tikte het leder naar Bruines, die zijn on verwachte kans echter in het zij net schoot. H.V.C. begreep dat haar toe stand niet zo fraai was en zette alles op alles om de achterstand in te lopen. Een kogel van v. d. Pluim plukte Ubels uit de boven hoek vandaan, terwijl even later een ongelofelijk hard schot van Sleeking de lat deed trillen. Even daarvoor had Simons het hout werk aan de andere kant be werkt en faalde S. Stelling voor open doel. Al meer ging West-Frisia nu het accent op de verdediging leg gen, waarbij C. Visser en R. Lub als halfspelers veel lof toekomt voor de wijze waarop zij in de verdediging waren en tevens het middenveld beheersten. Een kei hard schot van Sleeking wist Ubels andermaal uit doel te hou den, terwijl Belier een kopbal van v. d. Broek uit de hoek vandaan kopte. Onder hoogspanning verliepen zo de laatste minuten. West-Fri sia bleef tot het einde het hoofd koel houden en trok zich niet helemaal in de verdediging terug. De wedstrijd werd zelfs nog be sloten met een gevaarlijke Enk- huizer aanval, waaruit S. Stelling naast knalde. Dolgelukkig verliet West-Frisia even later het terrein. De lastige klip in Amersfoort was keurig omzijld. Een weliswaar magere overwinning, maar volkomen ver diend. (Advertentie) Vier clubs, die in 4 eerste klasse-districten een half dozijn „vol" maakten! Van wie dat slikten, bracht arm Achilles er het minst van terecht: de „Abe"-defensie bleek plotseling hecht. Enschedese Boys kan men trouwens nog troosten: er was kans op „méér" voor de club van Van Oosten. Toch was er een club, die de „zes"-trots deed sneven, want Feijenoord scoorde er maar even zeven! Niet lang stil gestaan bij de meest doe 1-bewusten, omdat er ook zijn, die verrassingen lusten A.G.O.V.V. bracht het er nu niet best af, bij D.W.S., dat haar 4—1 op 't request gaf. Dat ik nu geen lofliedje op V.S.V. zing, dankt men aan haar 03 tegen Haarlem's „Racing". De Zwolse Boys wisten zowaar Wageningen een punt (op de top van „de berg"!) af te dwingen. Eén goal scoorde Ajax: de linie van Boskamp zorgde, dat het vurige Heracles-ros kwam te struikelen. Ook Eindhoven (met Van Melis) weet nu, dat zo'n achterstand vaak iets te veel is.... Dat Schiedam ook meer fabriceert dan z'n borrel, zag het met 40 gekraakt Excelsior wel. Maurits, dat „terug kwam" dank zij Van 't Hoofd, heeft Philips nét niet van de zege beroofd. 't Gooi en de Stormvogels deelden de eer maar. Limburgia gaat dit seizoen fel te keer, naar het schijnt, want ook Hermes ging „neer" in de mijnstreek. De zon, die vandaag door geen regengordijn keek, lachte naar Vitesse en Enschede, die de Lugtharten en Van der Ley's (bekwame lieden!) geen kans gaven. Dat doet het Noorden wel zeer..,. Tot slot: let op R.B.C., want het won wéér....! CORN. R. De eerste ontmoeting van de met vier reserves uitkomende oranjehemden tegen een volledig Schagen bleek voor de Uit geestenaren een te zware opgaaf. Toch zag het er de eerste helft, met een 10 ruststand, niet naar uit dat het tenslotte op een inmaakpartij zou uitlopen. Wat zal jaap Vennik, de gevaarlijke middenvoor op nonactief, zich op de tribune hebben zitten verbijten bij de aanblik dat zijn voorhoede absoluut machteloos was om ook maar een goede aanval behoorlijk af te werken. Direct na de aanvang zaten de gasten scherp op de bal en zeer beweeglijk spelend, kwamen zij voortdurend op de Schager helft voor. Maar hun afwerking in de gevaarlijke zóne liet alles te wen sen over, vooral de reserve-mid denvoor wist meestal met 't leder geen raad en was dikwijls meer een rem dan een hulp. De aan vallen van de thuisclub daaren tegen waren zeer gevaarlijk en keeper Vennik moest meerdere malen handelend optreden, wat hem, vooral in de eerste helft, goed afging. Een voorzet van Ka ter maakte hij op verdienstelijke wijze onschadelijk en even later kroop hij door het bekende oog, WEST i 2e klasse A HRC—Hollandia 3—2 ZFC—UW 4—1 WADe Kennemers 12 Alcm. Victrix—KFC 3—2 2e klasse B VolendamZeeburgia 81 HFCRapiditas 52 Schoten—ZVV 0—4 HVCWestfrisia 01 OSV—Helder afg. WEST I 3e klasse A RKVVA—Watergr.m. 2—4 QSC—Beverwijk 13 WilskrachtAPGS 22 CSVTerrasvogels 06 O VVODCG i_o SDW-KVV 0—4 3e klasse B Rivalen—TOG 2—1 ZSGO—JOS 4—1 Ripperda—RKAVIC 1—0 BaarnBVC 21 3e klasse C GVO—BKC Kinheim—Alkm. B. Velsen—Vitesse '22 Zaandijk—WSV '30 DEMPurmersteyn 4e klasse A LimmenTexel Schagen—USVU SuccesDTS ZAP—MFC Oudesluis—HSV 4e klasse B PurmerendAssend. Meerv. '31Bergen ZouavenGrassh. AndiikDe Rijp VZV—EVC KORFBAL le klasse Noordholland LutoWesterkwartier Allen Weerb.—DTV Blauw Wit—SVK SwiftRohda 1—3 2—2 5—4 2—1 2—2 0—0 9—1 4—1 5—1 0—7 1—1 3—1 afg. 0—1 5—1 1—6 6—7 6—3 7—10 toen de Graaf, voor open doel, keihard tegen de paal schoot. Aan de overzijde probeerde men het wel met verre schoten, maar deze werden door keeper Slikker pijn loos weggewerkt. Een onver wachte poeier van links tikte hij corner. Eenzelfde lot onderging een vliegend schot van Watertor aan de overzijde. Totdat een straf schop vanaf de zijlijn door de Graaf in de doelmond werd ge plaatst. Het backstel kon het bruine monster niet voldoende wegwerken en de toestormende Winkel deponeerde 10 in de touwen. De tweede helft begon al zeer slecht voor de bezoekers. Een schijnbaar ongevaarlijke aanval, de back plaatste terug op de kee per, maar Vennik kon de stui tende stuiter niet onder controle krijgen en deze verdween over zijn handen in 't doel, 20. De gasten gaven de moed niet op, maar begonnen geleidelijk uitge speeld te geraken. Een soloren van de Graaf, besloten met een listig tikje naar Voorthuizen en de stand was 30. De kans om de eer te redden brak aan toen bij een freekickgeval in de ge vaarlijke zóne de scheidsrechter op de witte stip wees, waarop U.S.V.U. zijn eerste en enigste goal incasseerde, 31. De rest van de wedstrijd was kat en muis. Zo heel geleidelijk werd de stand opgevoerd tot 81, en toen een der backs een zeker doelpunt met zijn handen uit de doelmond sloeg, maakte een penalty door Verra er 91 van. Met Schagen in de aanval blies de scheidsrech ter het einde van deze zeer een zijdige wedstrijd. Gordon Richards alweer 200 overwinningen De Britse kampioen Jockey, Gordon Richards, boekte in dit seizoen ziin 200ste overwinning. Dit is de twaalfde keer dat Richards het aantal overwinnin gen van 200 in één seizoen be reikte en het lijdt geen twijfel, dat Gordon Richards ook dit jaar de eerste plaats op de lijst van de iockeys zal innemen. Gelijk spel tegen Kinheim In deze ontmoeting, waarin goed en levendig spel werd vertoond, waren de Boys zeker niet de min deren der Beverwiikers, integen deel over het geheel genomen wa ren zij meer in de aanval. Het zat echter, vooral na de rust toen het Boys-overwicht het grootste was, niet altiid mee. De Boys, die voor de rust zon en wind tegen hadden, kregen reeds na 10 minuten een achterstand. Door onjuist reageren van Met selaar kreeg linksbuiten Muskee de bal vrii, hij gaf een trekbal- letje aan ziin linksbinnen, drie Kramer passeerde 10. Hierna verkregen de Boys een veldover- wicht. een mooie kans op de ge lijkmaker ging verloren toen de bal van de lat in het veld terug sprong. Enkele hoekschoppen moesten worden genomen, doch de gelijkmaker bleef voor de rust uit. Na de pauze hadden de Boys na 10 minuten meer succes toen bij een aanval Pater mooi inkop te. Nog geen 5 minuten daarna was het A. Indri die de Boys de leiding gaf, eveneens met 'n kop bal. Enkele minuten later leverde een uitval Kinheim succes op, waardoor de stand weer gelijk was 22. En kwam dan 'n flinke druk op het Kinheimdoel en de Boys kregen een prachtkans om weer de leiding te nemen toen Knip op ongeoorloofde wijze van de hal werd gezet, met 'n straf schop tot gevolg. Krul schoot de bal evenwel over. De Boys ble ven in de aanval, maar de voor hoede kon er niet in slagen een doelpunt te maken, al waren er meerdere kansen. De laatste aan val was voor Kinheim en het scheelde maar een haar of de voorzet van Muskee was nog met een doelpunt bekroond. K.S.V. HAD GEEN MOEITE MET VADA Op verdiende wii ze heeft KSV van Vada gewonnen. Al na enke le minuten opende de thuisclub de score, toen R. Ruiter van dicht bij inschoot. Hierna ontspon zich een aardige striid, met KSV iets meer in de aanval. Toch wist Vada tegen te scoren, doch de zeer zwak leidende scheidsrech ter annuleerde dit doelpunt, aan gezien de keeper buitenspel had geconstateerd! Na de thee was het spoedig 2 0 door Jak. Twee minuten later werd het derde doelpunt geboren. Vada gaf weinig tegenstand meer. zodat tenslotte nog een goal bij gemaakt kon worden. Eindstand dus 40.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5