Alkmaar zal f 20.000 moeten opbrengen in kader van actie Philoi door D.A.W. ploeg verbetert kringrecord Vrachtauto slipte en reed voortuintje in Ingewikkeld verloop van rijwieldiefstal Algemene ledenvergadering „Milfleur" werd kampioen van Alkmaars bedrijfshandbal T.T.-race Nationaal Katholiek Thuisfront Alle krachten gemobiliseerd Agenda K.V.P. ALKMAAR Renault je geraakt en verkreukeld Eerste in juist-, Pagina 2 Dinsdag 30 September 1952 ALKMAAR De T.T.-actie van het Nationaal Katholiek Thuisfront staat op het punt, in gdle uitbundigheid over de stad los te breken. Alle krachten, die de drie kernen van het Thuis front in onze stad kan opbrengen pakken zich samen gelijk de donkere regenwolken dat de laatste dagen doen en vandaag aan de dag zal de stroom van ac tiviteit zich baanbreken en geen enkel huis, geen vereniging, geen man, geen vrouw en geen kind' meer in Alkmaar, die aan het geweld van deze stroom zal ont komen Gisteravond heeft het Stedelijk Comité waarin de drie parochiële kernen vertegenwoordigd ziin, vergaderd in het R.K. Militaire Tehuis op de Oudegracht (dat zich. tussen twee haakjes in de groeiende belangstelling van onze Katholieke - en ook niet Katho lieke - militairen mag verheu gen) onder voorzitterschap van de heer J. Berkhout ter bespre king van de plannen, die men zal moeten ondernemen, om Alkmaar in het grote geheel van de lande lijke actie victorie te doen kraaien. Alkmaar zal niet minder dan 20.000 van de reeds bekende kaarten te verwerken krijgen. Zondag a.s. zullen er ettelijke duizenden worden uitgereikt bij het aan- en uitgaan van dé ker ken. de kaarten zullen huis aan huis verspreid worden en na enkele dagen zullen zij weer worden opgehaald en wanneer eenieder serieus meewerkt, zal er geen enkele kaart verloren gaan en zal elk stukje papier ziin guldentje opbrengen. Theoretisch moet Alkmaar dus voor een be drag van 20.000,- zorgen en als men goed nagaat is dat hele maal zo moeilijk niet. want dat komt neer op nog geen vijftig centjes per inwoner. Het Stedelijk Comité zal trach ten. van zoveel mogelijk Katho lieke Verenigingen medewerking te krijgen. Er zijn er nogal wat in Alkmaar en mocht het zijn, dat er misschien een vergeten wordt, dan zuilen de besturen van de vergeten verenigingen wel zo verstandig zijn, zich zelf spontaan op te geven om mede werking te verlenen, welke neer komt op het voeren van een grandioze actie onder de eigen leden. Er zijn een tweetal adressen aangewezen, waar men de kaar ten met het geld in klinken de munt liefst kan inleveren. Dat is bij Mevr. Arendsen, Lan- gestraat 45. tel. 3750 en bij de Redactie van het Noord Hollands Dagblad. Ritsevoort 52. tel. 2046 - 2047, waar ook blanco kaarten verkrijgbaar zijn. Op deze avond heeft men af scheid moeten nemen van de se cretaris van het Algemeen Comi té de heer A. Henneman, Bier kade. die met accuratesse en toe wijding zijn taak heeft verricht en welke wordt overgenomen door G. A. M. Ponsioen, Stations weg 78. Heiloo, tel. 5354. Wat doet Heiloo? Heiloo wordt wel eens ge noemd een buitenwijk van Alk maar. We kunnen ons moeilijk voorstellen, dat de inwoners van Heiloo zich een dergelijke uit drukking kunnen laten welgeval len. Ook in Heiloo zijn, als as goed zijn ingelicht, stemmen opi- gegaan. om een grootse actie voor te bereiden. Wellicht kun nen de verenigingen zich ook hier samenbundelen om de wed loop met Alkmaar op te nemen. Men kan zich van kaarten voor zien op het bekende adres Sta tionsweg 78. DINSDAG 30 SEPTEMBER Bioscopen: REX: 's Nachts langs de weg 18 jaar. CINEMA: Een nacht in Rome. (a.l.). HARMONIE: Die Csardas fürstin, 18 jaar. VICTORIA: Starlift (a.l.). Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenavond 6 u. af voor spoedgevallen be reikbaar Apotheek Krui- singa, Koorstr. 59, Apo theker G. Kruisinga. 2.30 u: Modeshow bij Worm. GULDEN VLIES 8 u: Haag se Comedie. Ie Abonne mentsvoorstelling Serie A. WAPEN VAN HEEMSKERK: 2.30 uur: Opening Coöp. Zuivelbank. WOENSDAG 1 OCTOBER BIOSCOPEN: (Voorstellin gen 8 uur; Rex: des mid dags ook om 2.30 uur) en apotheken: zie boven. STEDELIJK MUSEUM: 9.30 uur opening tentoonstel ling werken Nederlandse beeldhouwers en een keuze uit expositie Sons- beek '52. Geopend tot 19 October (werkdagen 10-12, 2-5, 7-9, Zondagen 2-5) 8 October gesloten. NOG NIET ALLE OORLOGSTUIG IS INGELEVERD ALKMAAR Het komt toch nog vaak voor, dat personen, die in de oorlog allerlei oorlogstuig in bezit hebben gekregen, sinds dien blijven verzuimen, dit te bevoegder plaatse in te leveren. In Den Helder heeft de gemeen tepolitie het zelfs nodig geoor deeld, een soort razzia te gaan houden. Men begon er met een huisbezoek op grote schaal en met wat er toen voor de dag kwam, kon men een vrij groot vertrek van onder tot boven vullen. Een oud B S.-er M. M. te Alk maar had uit de oorlog twee Engelse handgranaten overge houden, die hij als souvenirs wilde bewaren. In de oorlog had hij er tienduizenden vervoerd. Hij gebruikte de handgranaten, die inmiddels ongevaarlijk waren geworden, on zekere dag echteï niet als souvenirs, maar als hulpmiddelen, om dreigementen kracht bij te zetten. Hij had ruzie gekregen met zijn vrouw, en die was zo kwaad geworden, dat zij haar man de gehele avond niet meer wilde zien. Zij ging naar haar familie, maar haar man kwam haar ach terna, het was inmiddels heel laat in de avond geworden, - en tot zijn familie zei hij, terwijl hij zijn vinger hield om de ring van de veiligheidspen van een dêr handgranaten. „Als jullie niet zeggen waar mijn vrouw is, gaat alles eraan". Dat gaf na tuurlijk grote consternatie. De politie werd in de zaak gemoeid en maakte een proces verbaal op wegens het onbevoegd voorhan den hebben van vuurwapenen. De officier wilde met de nare omstandigheden rondom dit feit maar geen rekening houden en stelde de eis van f 50.boete. De politierechter maakte er ge nadig f30.subs. 15 dagen van. MET AUTOBUS VANDOOR 's Morgens om half vijf ALKMAAR De Politierech ter Mr. J. N. Alblas kreeg weer eens een geval van joy-riiden te behandelen. Twee jeugdige kna pen, Chr. S. en W. K. waren des morgens om half vijf al, naar zij vertelden, uitgetrokken ter vis vangst. In de Ruiterstraat zagen ze een autobus staan, waarvan het portier niet op slot bleek. Zij stapten in. vergaten hun voor genomen visvangst, en gingen een tourtje maken door de nog slapende stad. Enkele straten verder reden zij de chauffeur van de wagen bijna ,in de armen." Toen verlieten zij ijlings de bus en kozen het ha zenpad. Wonder boven wonder was er geen schade aan de bus toegebracht. Geen van beiden hadden zij 'n rijbewijs. De Offi cier eiste tegen de knapen een boete van f35 subs. 15 dagen en een maand gevangenisstraf, doch voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. De Politie rechter vonniste conform. Spoorstraat voor alle verkeer gesloten ALKMAAR Het gedeelte Spoorstraat tussen de Stationsweg en Snaarmanslaan wordt opnieuw bestraat en wordt de gehele week voor alle verkeer afgesloten. ALKMAAR Men verzoekt ons opname van het volgende: Zoals in depublicatie van het afdelingsbestuur Zaterdag j.l. is bekendgemaakt, zal een algeme ne ledenvergadering van de Kath. Volkspartij op 13 October worden gehouden. Deze verga dering is noodzakelijk, omdat artikel 31 van het Alg. Regle ment van de Partij bepaalt: „Ieder, die in de Partij een functie bekleedt als afgevaardig de of als bestuurder, treedt in de eerste vergadering van het be treffende orgaan der Partij na elke Tweede Kamerverkiezing als zodanig af." Verder bepaalt hetzelfde arti kel: „De aftredenden zijn ter stond herkiesbaar." De op 13 October te houden alg. ledenvergadering is de eer ste vergadering na de verkiezing gen voor de Tweede Kamer, dus treedt het gehele bestuur af en met haar alle aangewezen afgevaardigden voor de Kies kring. Alvorens de afdeling dan ook een of andere actie wil ont plooien, dient allereerst een nieuw bestuur te worden geko zen, dat max. uit negen leden mag bestaan. Hoe dit dient te geschieden, regelt artikel 13. Dit luidt als volgt: „Wanneer een bestuursverkie zing moet worden gehouden, vestigt het afdelingsbestuur de aandacht der leden op deze ver kiezingen en deelt tenminste veertien dagen van te voren, de juiste datum van de vergadering waarop de verkiezing zal wor den gehouden mede, met ver melding van de namen der can- didaten door 't bestuur gesteld". Uit de publicatie op 27 Sept. j.l. voor de vergadering van 13 October blijkt, dat de hand is gehouden aan de gestelde ter mijn. Tevens is bekend gemaakt. dat door het bestuur candidaat voor lid van het bestuur zijn ge steld: Mej. C. Kamphuijs en de heren A. Groen, Mr. A. Leesberg J. Martin, I. Vleugel, G. de Zeeuw en H. Koopmeiners. Dit zijn dus zeven candidaten. Twee der nu zitting hebbende be stuursleden meenden niet meer voor een herbenoeming in aan merking te komen. Er zijn nu te weinig candida ten voor lid van het bestuur en er moeten nu dus namen van candidaten worden opgegeven. Het reeds meer-genoemde arti kel 13 regelt onder lid 2, deze materie. Het luidt als volgt: „Ook de leden kunnen candi daten voor deze verkiezing stel len. Deze candidatenlijsten moe ten tenminste vijf dagen voor de verkiezing bij het bestuur worden ingeleverd." Door het bestuur is bepaald, dat' uiterlijk 8 October e.k. aan het adres .van de Secretaris Me- tiusstraat 2, Alkmaar deze can didatenlijsten moeten worden ingeleverd. Het derde lid van artikel 13 bepaalt dan, hoe de candidaten- lijst moet zijn: „Iedere candidatenlijst moet zijn ondertekend door tenminste vijf leden der afdeling en mag niet meer namen bevatten dan er plaatsen te vervullen zijn. Eén lid mag slechts één candi datenlijst ondertekenen. Indien een lid meer dan één lijst onder tekent, zijn alle door hem ge plaatste handtekeningen ongel dig." De komende algemene ver gadering op 13 October is zeer belangrijk voor het aanwijzen var de bestuursleden, die de komende vier jaar de leiding zullen hebben van het politieke werk in Alkmaar. In de boven weergegeven ar tikelen zijn de regels van het spel vermeld. Mogen allen eer lijk deze regels onderhouden. Ontwikkelingscursus voor de leden der K.A.B. Aanvang op 15 October ALKMAAR. Reeds 25 leden hebben zich spontaan aangemeld voor de 2-j. ontwikelingscursus der K.A.B. Op Woensdagavond 15 October te 8 uur vindt in -de zaal van de heer Haring op de Oude Gracht de eerste kennismaking plaats. Op deze cursus worden de volgende vakken gedoceerd: Ned. taal, Geschiedenis, Geloofsver dieping, Sociologie, Sociale wet geving en Verenigingsboekhou- den. Op 2 avonden per week wordt cloor diverse leraren ge durende 2 uur les gegeven. Deze cursus is toegankelijk voor leden der K.A.B. uit Alkmaar en om- i streken, ook voor vrouwelijke leden. Uiteraard zijn ook de Ka- jotters uit dit district van harte welkom. Deze cursus geeft de mogelijkheid om met vrucht een of andere functie te bekleden in de arbeidersbeweging. Naast de sympathie der leden en een grote toewijding aan de goede zaak is nu eenmaal ook deskundigheid vereist. In deze cursus wordt de grondslag voor deze deskundig heid gelegd. De bloei der K.A.B. en de invloed der arbeidersbewe ging worden bepaald door het gehalte, door de vorming en scho ling. Gaarne hoop ik, dat op 15 October van elke vakbond enige leden aanwezig zullen zijn. Op die avond wordt een algemeen overzicht van de cursus gegeven en wordt in gemeenschappelijk overleg het rooster der lesuren opgesteld. F. HOLTHUIZEN, Emmastraat 10, Alkmaar. ALKMAAR Dezelfde esta fetteploeg van „De Alkmaarce Waterratten", die een maand geleden kampioen van Neder land werd op de 3 maal 100 m wisselslag estafette, boekte Za terdagavond weer een fraai re sultaat. In het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam organiseer den Het IJ en D.J.K. ter gele genheid van hun 60-jarig be staan nationale zwem- en polo- wedstrijden, waarvoor het puik je van Neerlands zwemwereld had ingeschreven. Hier presteer den de Alkmaarders het om niet alleen glansrijk als winnaar te eindigen, doch tevens om het reeds schérp staande kringrecord van 3.29.9 op 3.28.3 te brengen. Een felle strijd, die de arie zwemmers 't uiterste liet geven, ■bracht hen tot dit succes; met een snelle 100 m rug, die Slik ker in ca. 1.14.zwom, bracht deze zwemmer DAW al een voorsprong van ongeveer 2 m op Schenk van De Robben en Zaterdagmiddag is de wedstrijd om de eerste en tweede plaats bedrijfshandbal gespeeld tussen de elftallen van N.O.C. en Mil- fleur, respectievelijk van de be drijven NACO en A.C.A. Nadat de twee afdelingskam pioenen elkander met dit kam pioenschap gefeliciteerd hadden, werden wederzijds bloemen aan geboden. Direct na het aanvangssignaal ontstond een levendige strijd en werd het reeds duidelijk, dat men elkander het kampioenschap niet cadeau zou geven. Milfleur nam de leiding, maar de gelijkmaker liet niet lang op zich wachten. Het was een gelijKopgaande strijd en met de rust was de stand 33. Na de rust was Milfleur zeer ac tief en met enkele prachtige doel punten wist deze ploeg de score tot 63 op te voeren. Twee mi nuten voor het einde moest de goedwerkende Miifleur-keepster nog eenmaal de bal nakijken en zo kwam het einde met 64 voor Milfleur. Een aardige wedstrijd, waarin het beste elftal zegevier de. Van alle zijden werden de „Midinettes" na afloop van de wedstrijd gelukgewenst met dit prachtige resultaat. Halvorden van Het IJ. Na 25 m had Wiering, de 2e IJ-zwemmer, De Jong, die als tweede man voor DAW startte, reeds inge lopen, doch nu liet de Alkmaar der eerst zien tot welke fenome nale spurt hij in staat was. 50 m lagen beiden vlinderend zij aan zij en toen begon De Jong zelfs uit te lopen. Eerst decime ters maar het werd tenslotte ruim 2 meter. Dit resulteerde voor hem i-n de uitstekende tijd van 1.14.1 over de 100 m school slag. Een zeer snelle 100 m crawl van Ad Boxem, in 1.00.1, bracht DAW ten slotte nog met ruim verschil op de ereplaats. De uitslag was 1 DAW in 3.28.3 (nieuw kringrecord)2 De Rob ben 3.34.3 en 3 Het IJ in 3.38. In het overige programma kwam Jan Nierop Gro-ot op de 200 m vrije slag tot de behoor lijke tijd van 2.32.5. Een iets te laat i-ngezette eindspurt kostte hem de eerste plaats in zijn serie. De oud- DAW-er Herman Willemse van De Vechtstreek won dit nummer in 2.22. Tine Tenkink zwom niet zoals van haar verwacht mocht wor den. Op de 10e rugslag noteerde zij 1.28.en de 100 m vrije slag ging in 1.15. Eerste plaats voor Boxem Op de 100 m vrije slag heren werd Ad Boxem na een spannen de race met Van Vliet van De Robben eerste in 1.00,80,2 sec. voor de Hilversummer. Jan Nierop Groot bracht zijn persoonlijk record op dit num mer omlaag tot 1.06.4. Na een nek-aan-nek-race met de veteraan Scheffer eindigde Slikker als vierde op de 100 m rugslag in 1.14,1. Hoewel de tijd, 3.07,4, van Jetty Piersma over de 200 m schoolslag dames iets te genviel, wist zij het toch tot een zeer goede plaats te brengen ach ter sterren als N. Garritsen (2.57,—), E. de Graaf (3.04,6) en T. Hom (3.05,6). ALKMAAR Gisteravond om kwart over zes gebeurde op de Bergerweg een merkwaardig on geval. Uit de richting Bergen kwam een lege vrachtwagen, een zware Dodge, en bij het nemen van de bocht bij de Hoeverweg reed de chauffeur met een snel heid van ongeveer 40 km. p. uur. Op de Bergerweg gekomen slip te de vrachtwagen op het natte wegdek en terwijl de chauffeur de voetrem gebruikte om de wa gen tot stilstand te brengen kwam hij met de rechtervoorzii- de van zijn wagen in aanraking met een aan de rechterzijde van de weg geparkeerde personen wagen. Daarna gleed de voet van de chauffeur van de rem af op het gaspedaal waardoor de wa gen met ijzige snelheid door schoot. De vrachtwagen schoof de geparkeerde auto dwars over het rijwielpad en brak met ge weld door een muurtje om tot stilstand te komen in het voor tuintje van de woning van de familie Pijl, Bergerweg no. 81. Het geparkeerde Renaultje werd aan de linkerzijde geheel inge deukt en vernield. De chauffeur kwam er zonder schrammen en builen vanaf. Bridge-drive ALKMAAR De uitslag van de Open Bridge-drive die ter ge legenheid van het 12)4-jarig be staan van de R.K. Alkm. Bridge Club in Victory werd gehouden, luidde: Groep A 1. 1. mej. SombroekTh. Jan sen, Bergen 38)4 p. ;2. A. Spruyt S. Terpstra, Alkmaar 36)4 p.; 3. A. VisserR. Govers, Alkmaar 35)4 p. Groep A 2. 1. J. PlasA. Yssels, Alkmaar/ Schoorl 37 p.; 2. C. BurgerC. Snyders, Alkmaar 33)4 p.; 3. PlugboerLeegwater, Schermer- horn 33)4 p. Groep B 1. 1. Mw. ArpeauHr. v. Twuy- ver, Schoorl 37 p.; 2. W. Vink Dusseldorp, Alkmaar 37 p.; 3. LaasBuisink, Alkmaar 34p. Groep B 2. 1. de Boerde Wit, Alkmaar 40)4 P- 2. KareisHeddes, Eg- mond 35 p.; 3. KlompMontulet, Wieringen 3314 p. Groep C 1. 1. P. Vinkv. Mierlo, Alk maar 41 p.; 2. Mw. Vethake Lieftink, Alkmaar 37 p.; 3. Hop mande Ruiter, Egmond 33 p. Groep C 2. 1. Hr. en Mw. Bar, Alkmaar 40)4 p.; 2. KramerSchram 35 p.; 3. Hr. en Mw. Stenneberg, Schoorl 31 p. Groep D. 1. Hr. en Mw. van Beesd, Alk maar 36)4 P-: 2. Stenneberg Milder, Alkmaar 33)4 p.; 3. da mes Hof—Nieman 31)4 P.; 4. Buiserde Wit 31y, p. ALKMAAR In de loop van de vorige week berichtten wij, dat door de gemeentepolitie een 39-jarige los-arbeider was aan gehouden. verdacht van diefstal van een rijwiel. Men vertelde ons op het politiebureau, ou wel ke wijze men tot de arrestatie van de dader was gekomen en het bewijs van de diefstal kon worden geleverd. Een rechercheur van de ge meentepolitie had op zijn wan deling door de Langestraat voor het gebouw van de Openbare Leeszaal een rijwiel aangetrof fen, dat hij aan enkele onderde len herkende als een exem plaar, dat voorkwam op de lijst van gestolen rijwielen. Hij wachtte rustig af, wie er zich over het rijwiel zou ontfermen en zijn geduld zou na enige tijd beloond worden. Er kwam een man uit de Openbare Leeszaal gestapt, die waarschijnlijk lont geroken had en zich van het ge bouw verwijderde, zonder van de fiets gebruik te maken. Hij had echter de fout gemaakt, een ogenblik naar het rijwiel te kij ken en dat was voor de recher cheur voldoende aanwijzing om de man van de diefstal te ver denken. Hij bracht hem over naar het politiebureau; waar men echter geen bekentenis uit hem kon krijgen. Nu bleek, dat de fiest voorzien was van een andere lamp. Men veronderstel de, dat die er door de dader zou zijn opgezet en het gelukte de politie er vingerafdrukken op te vinden, die toebehoorden aan de gearresteerde. Er was echter nog meer. Het rijwiel was voorzien van een zadeldek, dat er oor spronkelijk niet aan hoorde. Dit zadeldek bleek afkomstig te zijn van een ander rijwiel, dat door dezelfde man was gestolen op het Ritsevoort. Hij had de fiets gewoon in gebruik, maar toen hij het eens voor een perceel Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren: Hen- rikus J. W. z.v. W. B. van Luit en B. A .M. Oeffelen; Wïlhel- mina d.v. C. Tijm en G. Roos; Maria A .d.v. P. J. M. Groot en C. M. J. Schuijt; Nel-li d.v. J. Korver en N. Looij; Cornelis z.v. G. van Weert en O. Kriz; Johannes A. M. z.v. J. A. Jans sen en M. J. Mak; Pieter C. z.v. P. de Rover en M. C. W. de Boer; Willem H. z.v. H. Westerhuis en A. C. Blom. Gehuwd: Dirk J. Mosk en Wil- lempje R. Hoogakker. Overleden: Trijntje Knevel 85 jaar, weduwe S. Leegwater. Geboren: Johan nes C., zv H. Eckhardt en A. G. de Bruin: Lambert L. M„ zv L. Bons en G. Beers; Johanna, dv K. Suk en F. Suk; Anita W„ dv E. Kuik en T. v. d. Meer. Gehuwd: Philippus J. v. Alke made en Antonia Rabeling. Overleden: Maarten de Gooyer, 68 jr., gehuwd met A. Reek. aan de Nieuwlandersingel onbe heerd had laten staan, werd het ten tweede male gestolen door een kellner, die later zelf aan gifte van ziin diefstal kwam doen. Het andere rijwiel had de dader weggehaald voor een per ceel aan de Baansingel. Hier past egn woord van hulde aan de recherche van de Alkmaarse gemeentepolitie, die door oplet tendheid en accuratesse deze ge combineerde fietsendiefstal tot klaarheid heeft weten te bren gen. (Wegens overvloed aan copy eerst heden geplaatst). Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 18 t.e.m. 24 Sep tember 1952 en te bevragen aan het bureau van politie te Alk maar van 17.00-18.00 uur, op kamer 14, le étage, op Maandag Woensdag en Vrijdag. Parelsnoeren; geldsbedragen; hoofddoek; dekzeil; diverse gym schoenen; polshorloge (dames); sierhoepel; porte-monn-aies met en zonder inhoud; rozenkransen 4 balken; rijwielpenning; 2 pr. sokken; gummibal; vulpen, zakje met schoenen; postzegel-boekje; capuchon; tasje met inhoud; ceintuurs; armbandje; kinder laarsje, damesblouse, fietstas, passer, zonnebril, portefeuille, dames en heren handschoenen; diverse sleutels en sleutelbos sen; kinderbroekje, parapluie; blauw jasje met wanten, vulpen en vulpotlood in étui; sportkou sen, geldsbedrag in papieren zak fluweel in papieren zak, auto band, speldje, shawl, portem-on- naio met sleutel, zwembroek m. badhanddoek, padvi-ndersriemen met en zonder bij behoren, mes met schede, zwembroek m. bad handdoek (2 stuks), zadeldek, een bril, parapluie, camouflage jas, ladder ophaler, damestas m. portemonnaie met inhoud, sok, capuchon. Jeugd-Viswedstrijd ALKMAAR Op Zondag 28 September hield de jeugd van Alkmaar en omstreken C.N.H.V. haar sluitingswedstrijd aan de Boekelerbrug. Aantal deelnemers 43. Het weer was uitstekend. De vangst viel tegen n.l. 26 stuks. De prijswinnaars waren als volgt: le prijs Th. Schouten, 4 stuks; 2e prijs T. Weel 4 st; 3e C. Koen- ders 3 st; 4e prijs J. Riesebos 3 St.; 5e prijs E. Riesebos 2 stuks. De grootste baars: B. Michelsen 26 )4 cm. Stadgenoot won bronzen medaille ALKMAAR Op de onlangs gehouden Nationale Postzegelten- toonstelling te Amsterdam, waar op niet minder dan 600 inzendin gen voorkwamen, werd de inzen ding van onze stadgenoot, de heer F. L. H. Schermer, bekroond met de bronzen medaille. 1 KONINKL. VERENIGING OOST EN WEST Lezing met films over rubber ALKMAAR De Koninklijke Vereniging Oost-West opent het seizoen met een avond, welke op 2 October gegeven zal worden en verzorgd zal worden door de Rubber Stichting te Delft. Het begint om acht uur in het Wapen van Heemskerk. Begonnen wordt met 'n korte, interessante causerie over de ge schiedenis van rubber en de eer ste uitvindingen op rubbergebied. De inleiding wordt gevolgd door een leerzame en fraaie film over de ontginning van tropische oer wouden tot rubberplantages en heet: Cultuur en Verwerking van Rubber in Indonesië. De daarop volgende film toont de fabricage van tennis- en gymnastiekschoe nen en de vervaardiging van wa ter- en sportlaarzen. Dan volgen nog enkele andere films o.a. over de geschiedenis van de luchtband en andere rubberproducten. Bevolkingsonderzoek i.b.c. ALKMAAR Ten stadhuize werd gisteravond de voorlich tingsavond gehouden van de tweede groep vrijwilligers, die zich voor het huisbezoek bereid hadden verklaard. Nadat de heer S Middelhof een woord van welkom had gesproken, hield de heer Hooykaas uit Den Haag 'n inleiding over het nut en de noodzakelijkheid van het onder zoek. Hoewel het aantal sterfte- gevallen dalende is en Neder land, wat de t.b.c. betreft, verge leken met andere landen een zeer gunstig beeld geeft, sterven er jaarlijks nog 1800 personen in ons land aan t.b.c. Het aantal patiënten in sanatoria e.d. ver pleegt, bedraagt ca. 15.000. Ge zien de ervaring. dat oudere mensen vaak afwijzend staan tegenover het onderzoek, betoog de spr. aan de hand van de on dervinding opgedaan, dat oudere personen, ook al denken zij niet aan t.b c. te lijden, vaak de be smettingsbron zijn gebleken voor anderen. Ook de categorie, die meent niet aan het' onderzoek te moeten deelnemen, omdat zij zich tot de gezonden rekent, telt nog vaak personen, die, zonder het te weten, met tb.c. besmet zijn. Het bevolkingsonderzoek heeft echter eerst dan resultaat, als eenieder medewerkt. Tenslotte werd de huisbezoe kers op de meer-praktische zij de van hun taak gewezen, aan de hand van de instructie. In de komende weken zullen de inwo ners, welke wonen ten Oosten van de Blekerskade bezocht worden. P.O.A. verleist haar 2e wedstrijd met 51 van Lichtbedrijven ALKMAAR Voor de aan vang van de wedstrijd P.O.A. Lichtbedrijven, bood de heer Mijlhof, als voorzitter van Licht bedrijven de 'aanvoerder van P.O.A. -bloemen aan in verband met het behalen v-a-n het kam pioenschap van afdeling C. De heer Dingerdis kon het zelfde doen en bood de spelers van Lichtbedrijven bloemen aan in verband met het behalen van het kampioenschap van afdeling A. Daarna was het de beurt aan de spelers, om te strijden om een van de plaatsen in het al gemeen kampioenschap. Toen ■de heer F. Hol voor de rust kon fluiten had Lichtbedrijv. slechts een 10 voorsprong op P.O.A. Na de rust, met de wind i-n de rug was de stand na 10 minuten spelen reeds 30, maar P.O.A. wist haar eer te redden door 1 maal te scor-en. In de laatste 5 minuten was het echter weer de Lichtbedrijven, die de eind stand wist te brengen op 51. De stand in hetalgemeen kampioenschap is nu: N.O.C. 1 1 0 0 4—0 2 Lichtbedr. 1 1 0 0 51 2 P.O.A. 2 0 0 2 1—9 0 De wedstrijd N.O.C.Lichtbe drijven zal nu worden gespeeld op a.s. Zaterdagmiddag om half vier op het terrein aan het Zeglis. De strijd om de Alkmaarse Courant-beker gaat tussen S.O. V.A. en B.B.C. I en is vastge steld op hedenmiddag (Dinsdag) om kwart over 5 op het terrein van de v.v. K-olping-Boys te Oudorp. In verband met het 50-jarig bestaan van de K.N.V.B. afde ling Noord-Holland is een beker beschikbaar gesteld door het af delingsbestuur voor het beste bedrijfselftal. Hiervoor is nu een extra wedstrijd ingelast nl. op 8 October a.s. op het Aik- maarveld. Hier zullen elkaar treffen de Algemeen Kampioen en de Kampioen Bekerronde. Naar de Missie HEERHUGOWAARD Father S. Smit namens wie wii onlangs een oproep deden in dit blad, is vanmorgen via Antwerpen weer naar zijn Missie in de Congo vertrokken. De Zondag j.l. in de St. Dyonisius-kerk te Heerhugo- waard gehouden collecte na zijn predicatie heeft ruim f 800 op gebracht; reeds eerder had een collecte in de parochiekerk van 't Kruis ca. f 380 opgebracht. De Zondagavond in Tuitjenhorn door de toneelvereniging Ami- citia uit Heerhugowaard ('t Kruis) gegeven toneeluitvoering heeft een batig saldo opgebracht van f 180, eveneens bestemd voor de missie van Father Smit. Tot ons genoegen deelde Father Smit, die nog even afscheid kwam nemen op ons bureau, ons mede, dat onze tweede oproep niet zonder succes was gebleven. Hü verzocht ons nog alle goede gevers zijn Welgemeende dank over te brengen. Wij wensen Fa ther Smit een goede reis en een vruchtbare arbeid in zijn gelief de Missie. Geen kleine aardappel WIERINGERWERF Onze plaatsgenoot de landbouwer A. E. Roza ontdekte bij het rooien van ziin Voran-aardappelen een exemplaar van 870 gram. Voor waar geen kleinigheid. Weersvertcachting medegedeeld door het K.N.M.I. te de Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond: Veel bewolking Overwegend zwaar bewolkt met aanvankelijk regen en la ter enkele buien. Krachtige tot matige wind in hoofdzaak tus sen Oost en Zuid. Iets hogere temperaturen in de nacht en ochtend. Oud-V erkeimers HEILOO Van de oud-ver kenners uit Heiloo wordt de bij zondere belangstelling gevraagd voor de suggestie, welke gedaan is door Hopman A. de Wildt in verband met het instellen van oud-verkenners-contact-dagen Het is te hopen dat de padvin ders van de vroegere troepen zich spontaan zullen opgeven, wat direct zal kunnen blijken uit hun deelname aan het oud verkenners week-end op 11 en 12 October a.s. Nadere medede lingen hierover zal men kunnen lezen in een persoonlijk schrij ven aan iedere oud-verkenner. Mocht het zijn, dat er abusieve lijk iemand wordt vergeten, laat hij zich dan tijdig opgeven bij Hopman A. de Wildt. Oud-verkenners: iedere dag een goede daad; maar door je op te geven, doe je de beste daad van het jaar!! Tot 11 October. Verpachting kermis EGMOND-BINNEN De kermis te Egmond-Binnen zal dit jaar gehouden worden op 5 en 6 October a.s. De daarvoor gehouden verpachting luidt als volgt: C. Broek, palingkraam; J. Braak: zweef- en draaimolen: Mevr. Boomv.d. Kaag: lucht- schommel; J. Kamlag: bussen- sport; P. J. Hofman: koekhak tent; Mevr. Boom v.d. Kaag: hoofd van Jut; S. Takken: Deen se hoogvaart: J. VerwijkHui- zenga: gebakkraam; J. A. Pe terson: London-express; R. Pot- ma: suikerkraam; B. Wiers: wip- sport. Schouw Bovenpolder EGMOND AAN DEN HOEF De najaarsschouw in de Boven polder is vastgesteld op Woens dag. 8 October a.s. Deze schouw betreft alle waterleidingen (hoofdsloten en sloten). Zij om vat niet alleen de controle op het onderhouden van deze wa terleidingen op voorgeschreven breedte en diepte, doch ook de zuivering van genoemde wate ren van kroos, riet enz. Voorts strekt de schouw zich uit over dammen en bruggen met even tuele beschoeiingen en hekken en de zich in die dammen bevin dende duikers. Daar waar in de waterkeringen gaten, sleuven en kuilen zijn ontstaan, moeten deze met' een goede en vaste specie worden aangevuld. Ten slotte heeft deze schouw betrek king op de dijkhekken met daar bij behorende omloopjes of over stapjes. Voor de huisvrouwen EGMOND AAN ZEE He denavond om half acht, wordt er in de zaal van de heer. N. Kager, (Café de Klok)' op het Pompplein een bijeenkomst ge houden voor de Egmondse huis vrouwen, uitgaande van „De Huishoudelijke Voorlichting" te Egmond aan Zee. Twee lerares sen komen vertellen van haar werk. dat veelomvattend is en nuttig voor alle huisgezinnen. Er wordt tevens een film vertoond getiteld: „Een broodmaaltijd telt ook mee." Flier krijgt men naast het gesproken woord, ook een deel van het werk te zien. De leraressen zullen ongetwijfeld goed tips geven. Het is in het belang van de huisvrouwen en haar gezinnen dat zij deze avond bezoeken. De kosten voor deze gezellige en leerzame avond kunnen geen bezwaar zijn: de entree bedraagt slechts 10 cent. Katholieke Volkspartij AKERSLOOT Op 7 October a.s. zal in café Verduin een le denvergadering van de Kath. Volkspartij afd. Akersloot wor den gehouden. Volgens het re glement treden alle bestuursle den af. 8 van de 9 bestuursleden hebben zich herkiesbaar gesteld. De heer G. A. van Vliet heeft bedankt als secretaris en tevens als bestuurslid. De KVP afd. Akersloot verliest in hem een actieve kracht, die menig uurtje voor de KVP heeft opgeofferd. Een woord van dank voor al hetgeen hij in de loop der jaren in het belang van de KVP heeft gedaan, is hier wel op zijn plaats Voor de vacature, die ontstaan is kan men candidaten indie nen bij de secretaris en ook nog vóór de aanvang der vergade ring. Men zorge er echter voor. dat elke candidaatstelling onder tekend moet zijn door 5 leden. Om de avond nog aantrekke lijker te maken zal men trach ten een spreker te vinden. Meervogels-nieuws AKERSLOOT Het Meervo- gelsbestuur verzoekt het volgen de aan de leden. Zij, die interesse hebben voor de spreekavond in 't Gulden Vlies te Alkmaar op Maandag 13 October a.s., waar de* heer L. Pagano komt spreken, worden vriendelijk verzocht zich nog voor deze avond die eigen lijk door geen enkele sportlief hebber gemist mag worden op te geven bij de secr. G. Krom Gesproken zal worden over „De plaats van de sport in ons leven". Men kan zich tot en met Zondag avond a.s. opgeven. De toegangs prijs is 50 cent. Handbal OUDORP. Zondag speelde de handbalclub V.B.O. 1 alhier een wedstrijd tegen U.S.V.U. van Uit geest. Het bleek dat V.B.O. sterk in de meerderheid was. Met de rust was de stand 40 voor V.B.O. In de tweede helft maakte V.B.O. er nog zes punten bij en wist U.S.V.U. in het laatste ge deelte van de wedstrijd een te- genpunt te maken, zodat deze ongelijke wedstrijd eindigde met een 101 overwinning voor V.B.O. 1. De eerste afdeling van de hand balclub V.B.O. alhier, zal Zondag a.s. een wedstrijd spelen te Am sterdam tegen P.S.C.K. Ongetwij feld een belangrijke wedstrijd. Men reist per autobus en sup porters, die mee willen gaan, moeten zich uiterlijk Woensdag avond aanmelden bij mej. T. Ko ning, Spoorhalte of de heer C. Hes, Herenweg 53. HUIS TER HEIDE bisschop-coad jutoi verricht van de ki phicum van het At 9,Dijnselburg,,Bi den werd de const ■diaken door lerar burg". Diaconus a, sopliicum, drs. H Rijsenburgverr vormden de scholc se gezangen. Omstreeks half twa; eerste plechtige Heil de nieuwe kapel opge Celebrans was de raai van het aartsbi dr. Huurdeman. assis ren mgr. G. C. Hartr dent van het groo als oresbyter-assisten A. C. Ramselaar, pr het klein-seminarie als diaken en de ho< heer J. A. M. Prei: van het seminarie als sub-diaken. De at coadjutor woonde in terkoor gezeten, de Mis bij. Studenten van zongen ook tijdens Mis de voorgeschreve De toekomstige sti het philosophicum morgens vroeg uit komen, waar zij in ren. om er de wijd ONAFGEHAJ HOOFDPE De hoofdprijs van jaar door de Federati ir. Noord-Holland gel: ri welke prijs be Texelse schapen of ie waarde van f 3000,- i niet afgehaald. Wii v: de koper van het I waarop de hoofdprijs uit Friesland, zijn lot raakt. Als hij het 29 niet gevonden zal 1 valt de prijs aan de I de loterij organiseerd De Nederlandse voor Briif De Nederlandse die aa-n de ter gele het 50-jarig bestaan Belgische Zwem- ei bond op 8 en 9 Octo sel te houden wed: deelnemen, is thai samengesteld. Zij be volgende zwemsters mers: 200 meter schoolslag Garritsen (RDZ) Bruins (GZ en PC 100 meter rugslag 1 der Veen (LZO); 400 meter vrije slag Thye (LZO); 200 meter school: Wiering ('t IJ); 100 meter vrije Willemse (De Ve< 3 maal 100 metei estafette heren: V< Wiering en Willei B.E.A. boekt verlies LONDEN. Het de British Europe: hebben in het jaar, geëindiid is, een ve van 1.423.611 dolar dollar het vorig jaa: GEEN KAU\ IN DE RECH ALKMAAR moest 'n principiëel raar voor de Alkm; rechter. Mr. Alblas Het scheen een inte te worden, die ecl nachtkaars uitging, was. dat zekere R. v geest geen gevolg aan de oproep om z werpen aan de medi hij stond ingeschre\ dienstplicht 1953. Al kauwgom ka: hij de zaal binnenz schouderend van d naar de andere. Een stond hij, op bevel v rechter, weer op de elastieke spul uit verwijderen, dat hi centen in ziin port: plaatsje gaf; voor n: De principiële redi noch in het proces- op de zitting volledi ken. Men kreeg de de jongeman de opr onverschillig naast z gelegd om af te wa verder zou gebeuren gezegd, dat er op d kaart stond: Bij n wordt men besoho goedgekeurd. Dit wa 'n geheel nieuw vei ficier eiste de geb: vangenisstraf van z Politierechter wild: twijfel bestond ten de jongeman, niet 1 gen van een g overgaan, doch verc tot een boete van 25 dagen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2