K.O.F.A.-familieeensgezind rond viering 75-jarig jubileum Vrolijk Engels blijspel Mevro teug Bescheiden winkelpand tot modern bedrijf uitgegroeid UITNODIGING Agenda De kampioenschappen 1952 van „Alcmaria Yietrix" Eden ter Pagina 2 Woensdag 1 October 1952 Hoogtijdag voor vader Spruyt voor onze mode-show van breimodellen diverse modieuze en elegante modellen FRITS CONIJN POSTHUUM ONDERSCHEIDEN Havennieuws ONHYGIëNISCHE TOESTAND (Ingezonden) NATIONALE RECLASSERINGSDAG Vulpenhouders Vulpotloden Ballpoints Frankenberg N.V. Spoorstraat gaat sparen ,,'T IS MAAR BETREKKELIJK" f 50.geëist voor verkeersovertreding DAMCLUB D.D.D. Burgerlijke stand D. J. Woldendorp 25 jaar raadslid VREEMDE BRAND MODESHOW GERARD WORM H.S.V .-nieuws Postduivensport ALKMAAR Bescheiden begonnen in een klein winkel- pand in het Payglopen uitgegroeid tot één der grootste zaken in de hoofdstraat van de stad, vierde de fa. Sprayt, manufacturenhandel alhier, gister haar 75-jarig bestaan. Dit gedenkwaardige feit werd in de besloten kring van directie en personeel en in tegenwoordigheid van de oud- directeur, de heer J. J. P. Spruyt en zijn talrijk gezin, op stemmige wijze gevierd. Des morgens verenigden de familie Spruyt, directie en personeel zich in de Domini- cuskerk, waar de zeereerw. pater L. Biesta O.P. een H. Mis van dankbaarheid opdroeg, welke werd opgeluisterd door het zangkoor onder leiding van de heer Joh. Kuiper, dat een feestelijke Mis ten gehore bracht. In Hotel „Victory" kwam ver volgens de gehele Kofa-gemeen- .schap bijeen, waar de president- commissaris van de N.V. J. Spruyt. de heer W. Wijnands. een welkomstwoord sprak. De stichter De tegenwoordige directeur, de heer M. F. Spruyt, hield hierna een herdenkingsrede, waarin hii de groei schetste, die de firma in de afgelopen 75 jadr beleefde. Hoewel „het avontuur" zich in hoofdzaak binnenskamers had voltrokken, zoals de heer Spruvt het uitdrukte, was de geschiede nis van het bedriif er in de eer ste plaats toch een van een wel overwogen en voorzichtig beleid, van volharding en iiver. De heer M. Leijers, de stichter van de jubilerende firma. In het iaar 1877 vestigde de heer M. Leiiers het bedriif in Payglop nr 5. De stichter werd 11 December '44 in Asbeck in Westfalen geboren en trok in de 70-ër iaren naar Holland. Na drie iaar in Den Helder te hebben gewerkt, deed ziin vooruitziende blik en koopmanschap hem het besluit nemen, zich te vestigen in Alkmaar, het centrum van Westfriesland, dat ook in die ia- ren reeds voor een actief zaken man goede m9geliikheden bood. Het was voor de tegenwoordige firma een historisch besluit, toen hii in 1877 een zaak in garen, band en allerlei soorten manu facturen opende in Payglop 5. en hiermede de grondvesten legde van het bedriif. dat thans 75 iaar bestaat. Sfeer van Dickens Spr. schetste vervolgens het interieur van dit eerste winkel pand. een romantische winkel met een sfeer, zoals men die be schreven vindt in de romans van Dickens, een sfeer, die zelfs de eerste tientallen iaren van deze eeuw gehandhaafd bleef. De om vang van de zaak was nog zeer beperkt. Gas en petroleum zorg den voor de verlichting. Niette min werd in deze bescheiden winkel reeds in het oprichtings jaar een omzet gemaakt van 18.601. 08%. met een totaal on- kostenciifer van rond f 2000.- zoals bliikt uit een kasboekie over de iaren 1877 tot 1899 dat thans nog in het bezit van de firma is. 'n Jonge man. Op 3 Mei 1891 deed een zes tienjarige jongeman, afkomstig uit Leiden een jongeman met drie jaren „ervaring" ziin in trede in de zaak. Het was de oud directeur. de heer J. J. P. Spruyt. die vanaf dat ogenblik met de heer Leiiers samenwerkte alsof het beider zaak was. De heer J. J. M. Spruyt, die een halve eeuw directeur was. In die iaren groeide het bedriif zienderogen en het wist zich in en buiten Alkmaar, dat toen ruim 14.000 inwoners telde, een vaste klantenkring te verwerven. De oprichter genoot bii dit werk een grote steun van ziin vrouw Ca- tharina Leiiers—Kloppenborg. Toen de heer Leiiers zich 1 Januari 1901 uit de zaken terug trok. ging het bedriif over in handen van ziin medewerker de heer J. J. M. Spruyt. die op 11 Juni van dat jaar in het huweliik trad met Elisabeth Leiiers. één der beide dochters van de stich ter. Onder leiding van de heer Spruvt beleefde het bedriif een gestadige groei en in 1903 onder ging het pand in het Pavglop de eerste belangrijke verbouwing, uitgevoerd door de fa Ringers voor de som van 7500,-. In die iaren ondervond de heer Spruvt veel steun van mei. Marie Leiiers die zich tevens een geliefd gast vrouw toonde. Onder het bestuur van de heer Spruyt bestond steeds een goede samenwerking, zowel met afne mers. en leveranciers als met het personeel, dat altijd bewees, dat het de goede Nederlandse uit drukking „dienstbetoon" uitste kend begreep en in practiik wist te brengen. Harerzijds streefde de directie er naar de persoonlij ke belangen van het personeel naar best vermogen te beharti gen. Naar de Langestraat Spr. schetste vervolgens de ,,ups and downs" van de firma gedurende de eerste 25 jaar van deze eeuw. Het gebouw in het Payglop bleek al spoedig te klein en „Vader Spruyt" richtte zijn oog op de Langestraat. Hij zag dat dit in de toekomst „de" winkelstraat van Alkmaar zou worden en kocht op 31 Juli '21 het pand Langestraat 68, toebe horend aan de fam. De Sonna- ville. Nadat dit pand enkele iaren als magazijn had dienst gedaan, ging op 9 April '26 de spade de grond in en werd de eerste steen gelegd door de jongste zoon Leo. Het pand werd gebouwd onder architectuur van de heer P. Leguit en 7 Sept. opgeleverd door de fa C. Noort te Bergen. 8 September van dat iaar werd het nieuwe bedriif geopend. De heer Spruyt Sr durfde een dergelijke stap te zetten in de commissaris van de N.V. ziin steeds gewaardeerde adviezen geeft. Spr. eindigde met een woord van dank aan God voor de zegen, gedurende deze 75 iaar aan het bedriif geschonken. Gelukwensen Verschillende leden van het personeel kregen hierna de ge legenheid hun gelukwensen aan te bieden. De heer Stubenitskv bood namens het gehele personeel de directie en de familie Spruvt hartelijke gelukwensen aan. Spr. releveerde, hoe de omvang van het personeel in de loop der ia ren gelijke tred hield met de uitbreiding van de firma. Van 12 man in 1914 groeide het perso neel uit tot 35 man in 1926. tot 107 in 1940 en tot 120 in 1952. Spr. bracht hulde aan de drie directeuren voor hun leiding en betrok in deze hulde „juffrouw Tine", die behalve de loon-admi- nistratie alle sociale maatregelen in het belang van het personeel behartigde. Hii wees er voorts op. dat een der personeelsleden mei. Miiihof reeds meer dan 40 iaar bii de fa in dienst is. terwijl 13 personen reeds meer dan 25 het jubileum, om tenslotte alle medewerkers, speciaal de ouderen te betrekken in zijn hirlde. Na mens het personeel gaf spr. de directie de verzekering, dat het ook in de toekomst met ambitie zijn medewerking zou geven in het belang van het gehele be drijf. Spr. besloot met de bede, dat God de firma in de komende jaren mocht blijven zegenen. Vervolgens spraken de heer Venverloo en mei. Mijlhoff. twee der oudste leden van het perso neel. waarna de heer W. Spruyt namens de directie een dank woord sprak voor de aangeboden gelukwensen en cadeaux. Na mens de directie beloofde spr. het gehele personeel een vrolijke uit gaansdag op Pinkster-Drie van het volgend iaar. welke mede deling met applaus werd begroet. De heer Wiinands sloot tenslotte de feestelijke bijeenkomst, ziin voldoening uitsprekende over de goede geest die hier tot uiting was gekomen en allen een tot weerziens toeroepend op een volgend iubileum. Feestgeschenk Om ook de uitgebreide cliëntèle in het jubileum te laten delen, heeft de fa Spruyt hieraan een aardige attractie verbonden. Elke cliënt ontvangt voor elke bestede gulden een punt, terwijl twintig punten recht geven op een jubi leum-geschenk in de vorm van Op Vrijdag 3, Maandag 6 en Dinsdag 7 October, worden in oraze magazijnen getoond van zelfgebreide pullovers, ves ten, twin-sets enz. Voor deze interessante shows, die gehouden worden des namiddags om 2.30 uur en 4.30 uur zijn een beperkt aantal gratis toegangsbewijzen verkrijgbaar bij onze centraal-kassa. THANS 75 JAAR UW TEXTIELZAAK Een gedeelte van 't interieur van de in 1950 gemoderniseerde zaak. iaar hier werkzaam ziin. een be wijs. van de goede verstandhou ding tussen directie en personeel. Namens het gehele personeel bood spr. vervolgens een fraaie lamp voor de directiekamer aan. terwijl hii mei.. Tine Spruvt een bloemstuk aanbood. Spr. eindigde met de wens. dat de leden van de directie nog vele iaren in gezond heid mèt het personeel hun krachten mochten bliiven geven aan de firma. De heer Gram, winkelchef, bood vervolgens zijn gelukwensen aan, speciaal aan de heer Spruyt Sr., de pionier van de firma, die spr. huldigde voor zijn buiten gewone energie en wijs zaken beleid, gepaard gaande aan een onverwoestbare werkkracht. Na ook de „Grote Drie" als directie te hebben gehuldigd, wenste spr. de overige familieleden geluk met Het pand Payglop 5, waar de heer M. Leijers in 1905 de grondslag legde van de fa. Spruyt. wetenschap, dat hij medewerkers en opvolgers zou krijgen. Sinds 9 Sept. 1919 deelde ziin oudste zoon de heer M. F. Spruvt ziin zorgen en lasten. Het aantal me dewerkers groeide al spoedig tot ca 6D man. 1 Sept. '32 werd de directie uitgebreid met de heer A. H. Spruyt, die de leiding van de grossierderii op zich nam. Toen in latere jaren de unieke kans zich voordeed, dat twee be lendende patriciërshuizen te koop kwamen, besloot de directie, te meer daar de afdeling Woning inrichting dringend om uitbrei ding vroeg, deze kans te grijpen. 11 April 1935 werd de vernieuw de en uitgebreide zaak geopend, welke eveneens door de Fa Rin gers werd gebouwd. Deze uitbrei ding in de crisisjaren was een belangrijke gebeurtenis in de ge schiedenis van de fa Spruvt. De nieuwe afdeling voor Woning inrichting kwam onder leiding van de heer W. Spruyt. die op deze historische dag zijn entree in de 'directie maakte. Modernisering Spr. schetste vervolgens de moeilijke oorlogsjaren, waarin de zaak zo goed als leeggekocht werd. Na de bevrijding werden plannen voor algehele vernieu wing en modernisering spoedig uitgevoerd en op 28 Maart 1950 werd een 24-jarige in volle bloei voorbijgetrokken zakenperiode in de Langestraat afgesloten met een feestelijke heropening van de gemoderniseerde zaak. Het was bij deze gelegenheid, dat de di recteur de heer M. Spruyt woor den van grote dankbaarheid richtte tot zijn vader, die met grote ondernemingsdurf en ener gie de zaak in de Langestraat had gefundeerd. Tenslotte wiidde spr. enkele woorden aan de toekomst van het bedriif. waaraan thans ca 130 personen hun medewerking ver lenen. Snr. besloot met een woord van oprechte dank aan ziin vader, de heer J. J. P. Spruvt die gedurende een halve eeuw als directeur, leiding aan het bedriif had gegeven en thans nog als ALKMAAR Morgen zal H.M. de Koningin te Amsterdam persoonlijk het posthuum toege- gekende Verzetskfuis uitreiken aan de nabestaanden van Frits Conijn, die in September 1944 vermoedelijk te Vught om hel leven is gebracht. ALKMAAR Gisteren ver scheen in de haven de coaster „Hoop op Zegen" met een lading van 79 standaard hout voor de fa. Comijn, alhier. Het schip kwam van Fursö in Zweden on der commando van de kapitein Harm. Karsies. ALKMAAR In het nummer van uw blad dd. 20 Aug. 11. komt een aardige schetstekening voor van de Vismarkt. De Kraanbuurt met het stukje Verdronkenoörd en de Vismarkt vormen in het centrum der stad voor de vreemdeling werkelijk iets aantrekkelijks. Zo vanuit de buitenkant be keken tenminste! Maar loopt er niet doorheen ik bedoel door de Vismarkt want dan krijgt men een ont nuchtering, om niet verder te gaan: een gevoel van onpasse lijkheid. Het is daar 's avonds vrij don ker en een der hoeken schijnt bij voorkeur te worden gebruikt tot een niet nader aan te duiden doel. Maar 't ergste komt nog! Daar, in de onmiddellijke na bijheid, boven dit „open riool" wordt dés Vrijdags vis te koop aangeboden. Dat er toch spoedig eens een eind korne aan die onhygiënische toestand. De omwoners en al de genen, die daar dagelijks passe ren zullen er dankbaar voor zijn. een doos bonbons. Voor elke hon derd punten ontvangt men een waardebon, welke men bii elke Alkmaarse winkelier kan beste den. Tevens werd ter gelegenheid van dit iubileum e.n aardig jubileumboekje verspreid (huis aan huis), waarvan wii de lezing van harte aanbevelen. ALKMAAR Evenals vorige jaren zullen de samenwerkende reclasseringsinstellingen van alle gezindten een reclasseringsdag organiseren, waaraan een collec te is verbonden. Deze collecte zal dit jaar wor den gehouden op Zaterdag, 4 October a.s. De collecte wordt bij een ieder aanbevolen omdat het. gaat teni(bghoeve. van alle gezindten. Voor reclasëëringswerk is niet alleen veel tijd doch ook veel geld nodig. Het comité kan niet alles al leen doen. Zij doet daarom een dringend beroep op dames en heren boven de 16 jaar om haar behulpzaam te willen zijn. Stel enkele uren van uw tijd op Zaterdag- a.s. ter beschikking. Meldt u als collectant(e). Dit kunt u doen a.s. Vrijdagavond van 8 tot 9 uur en Zaterdag morgen in het Gebouw Waakt en Bidt, Laat te Alkmaar, of bij de secretaris van het comité, de heer G. J. N. Reinders, Jan van Scorelkade 69 té Alkmaar. f Advertentie) LANGESTRAAT 24 Telef. 2394 -ALKMAAR ALKMAAR In een alge mene vergadering van de buurt vereniging Spoorstraat is beslo ten, dit jaar en 't volgend jaar geen versiering aan te brengen. Om in 1954 met een geheei nieuwe versiering voor de dag te kunnen komen, zal men twee jaar gaan sparen. WOENSDAG 1 OCTOBER Bioscopen: REX: 's Nachts langs de weg 18 iaar. CINEMA: Een nacht in Rome. (a.l.). HARMONIE: Die Csardas fürstin, 18 jaar. VICTORIA: Starlift (a.l.). Voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van hedenavond 6 u. af voor spoedgevallen be reikbaar Apotheek Krui- singa, Koorstr. 59, Apo theker G. Kruisinga. STEDELIJK MUSEUM: 9.30 uur opening tentoonstel ling werken Nederlandse beeldhouwers en een keuze uit expositie Sons- beek '52. Geopend tot 19 October (werkdagen 10-12, 2-5, 7-9, Zondagen 2-5) 8 October gesloten. DONDERDAG 2 OCTOBER BIOSCOPEN: (Voorstellin gen 8 uur; Rex: des mid dags ook om 2.30 uur) en apotheken: zie boven. CINEMA AMERICAIN: „Lost Weekend" WAPEN V. HEEMSKERK: 20 uur: Filmavond Kon. Vereniging Oost en West Donderdag: hoog water 6.30 en 9.15; laag water 0.25 en 13.15. ALKMAAR. De serie abon nementsvoorstellingen in 't Gul den Vlies werd gisteravond ge opend met een vrolijk Engels blijspel van Noel Coward ,,'t Is maar betrekkelijk", opgevoerd door de Haagse Comedie in de vertaling en onder de regie van Cees Laseur. De schrijver verplaatst zijn publiek in een aristocratisch mi lieu, waar een wijde afstand merkbaar is tussen de deftige familie en de nederige gedien stigen. De zoon des huizes wordt verwacht en met hem zijn bruid, een filmster uit Hollywood, die, zoals men aan het eind van het eerste bedrijf te horen krijgt, een zusje blijkt te zijn van de kame nier van de Countess of Marsh- wood, de vrouw des huizes. Het arme kameniertje, dat er al 20 dienstjaren op heeft zitten en steeds een grote afstand heeft bewaard tussen haar en haar meesteres, dreigt het huis te ver laten, waar haar zuster, die vroe ger allesbehalve een dame was, de nieuwe meesteres gaat wor den. Doch een levenswijze huis vriend vindt er wat op; Moxie, zo heet het kameniertje, wordt gepromoveerd tot dame van ge zelschap en kan alzo als een min-of-meer gelijkwaardige huis genoot blijven. Met tegenzin speelt zij haar rol, doch als haar zuster alle mogelijke nonsens vertelt over haar en haar vroeger thuis, kan Moxie het niet houden en valt uit haar rol. Het slot van het liedje is, dat de schoondochter-in-spé er met een filmheld vandoor gaat, die, zoals dat in een blijspel heel gemakkelijk gaat, opeens uit de lucht komt vallen. De schrijver spot zo en passant wat over het streven van be paalde kringen naar de „sociale gelijkheid", door de levenswijze buttler „de meest onwaarschijn lijke droom" genoemd, die aan het slot van het stuk op weinig glorieuze wijze ineenstort. Ook met de Hollywood-recla me en de handtekeneningenja- gers onder de jeugd neemt hij een loopje. De Haagse Comedie gaf van het geestige blijspel, hoewel dit maar moeilijk op gang kwam, een vrolijke opvoering. Het eerste bedrijf, waarin de consternatie in de adellijke fa milie geschetst wordt, waarin de zoon met de filmdiva verwacht wordt, was wat langdradig. Het bood een teveel aan typisch En gelse dialogen en een te weinig aan actie. Daar kwam nog bij, dat het plafondloze décor de accoustiek niet ten goede kwam, zodat voor de zaal wel een en ander verloren ging. Van de Haagse Comedianten verdient Fie Carelsen als de levenswijze countess alle lof. Zij was de meer intelligente dan ALKMAAR Gistermorgen verscheen voor de Alkmaarse Arrondissementsrechtbank, ge presideerd door mr. J. Krabbe, een lichtelijk verbaasde tech nisch ambtenaar, J. B. alhier, wien ten laste was gelegd, dat hij op 28 Febr. jl. te Castricum als bestuurder van een perso nenwagen bij het nemen van een bocht in de Dorpsstraat, gedu rende langere tijd op het voor hem linker gedeelte van de rij weg had gereden. Hij was ver baasd, ornaat hij zich niet kon voorstellen ,dat dat werkelijk zo gebeurd zou zijn. De Alkmaarse kantonrechter had hem voor dit feit een boete van f 15 opgelegd. De zaak kwam nu in hoger beroep voor de meervoudige kamer. De officier van Justitie wees er in zijn requisitoir op, dat de politie ook op dit soort verkeers overtredingen nauwlettend moest toezien. Hij eiste een aanmerke lijk hogere boete dan door de kantonrechter was opgelegd f 50 subs. 25 dagen. Uitspraak 14 October. aristocratische vrouw, die zich meesteres toonde in alle situaties. Cees Laseur gaf een rake type ring van de buttler, die bijna nog aristocratischer was dan zijn meesteres. Opmerkelijk goed was het frisse spel van Diny Sprock; als wij het wel hebben een debutante bij de Haagse Comedie. Reeds in het eerste bedrijf was het aan te zien, dat hier een geboren actrice op de planken stond en vooral, toen zich aan het eind van het 2e tafereel bij haar de om wenteling voltrok, waarbij de bescheiden kamenier overstapte in de rol van de grande dame, bleek haar onmisbaar talent. In Annie van Duin als Miss Miran da had zij een waardige tegen speelster. Goede typeringen, resp. van de grafelijke zoon Nigel en de aan geschoten filmheld Don Lucas, gaven F. v. d. Lingen en Jan Retel. Theo Frenkel speelde met zijn bekende routine de huis vriend Peter Ingleton. Vermelden wij nog een pittige vertolking van het meisje Alice door Kath. v. d. Werff en het goed-gespeelde echtpaar van An nie Leenders en Piet Bron. Het was een genoeglijke voor stelling, waarbij de bezoekers zich kostelijk amuseerden. Fr. O. ALKMAAR De uitslagen in de onderlinge competitie luiden: H. de JongJ. Mekken 0—2; M. J. Langras Jr.—J. Bleeker 2—0; M Oud—C. Balder 2—0; P. de Wijn—M. Hemels 0—2; M. Lan gras Sr.—T. Korn 2—0; N. Visser J. Jorna 02; D. Klinkhamer J. Schuit 0—2; D. Stam—D. Bruggeman 2—0; G. Sijm—A. Bronk 0—2; D. Korn—A.' Kan- ters 02; N. OudM. A. Langras 20; J. JornaT. Korn 11. Op Maandag 13 October spe len D.D.D. I en D.D.D. II te Alk maar tegen Onder Ons I en II uit Westzaan. ALKMAAR Geboren: Anto- nius C. M„ zv S. A. Groenewoud en A. M. W. Bleeker. Gehuwd: Andries J. C. van Hamerveld en Catharina J. Hek- hunsen; Pieter A. de Wilde en Alida F. L. Nijssen. Overleden: Geertruida H. van Leersum, 48 iaar, gehuwd met J. van der Wals. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt. geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond ENKELE BUIEN Zwaar tot half bewolkt met nu en dan buien. Matige tot krachtige wind, in een groot deel van het land nog gerui me tijd tussen Oost en Zuid, maar in het Zuid-Westen van het land spoedig ruimend naar West of Noord-West. Weinig verandering in temperatuur. ALKMAAR. (n een besloten bijeenkomst van de Raad wordt hedenavond ten stadhuize het heugelijke feit herdacht, dat de heer D. J. Woldendorp 25 jaar geleden zijn intrede deed in de Gemeenteraad. Hem zal bij die gelegenheid namens het ge meentebestuur de zilveren ere medaille der gemeente worden overhandigd door de burgemees ter, terwijl hem namens de leden van de Gemeenteraad een ge schenk zal worden aangeboden in de vorm van een tekening van het stadhuis, vervaardigd door de jonge Bergense schilder Henk van den Idsert. De heer Woldendorp, die vele jaren voorzitter was van de afd. Alkmaar van de K.V.P., heeft ook thans nog zitting in het af delingsbestuur. Het zijn vooral de onderwijsaangelegenheden die in de Raad zijn aandacht hebben. Als een der oudste raadsleden heeft hij steeds de volle aandacht van zijn mede-leden. ALKMAAR Vannacht om 1 uur bemerkte een voorbijganger dat er in de Herenstraat in een geparkeerde auto merk Plymouth brand was ontstaan. Hii maakte onmiddellijk alarm en belde de politie. De binnenbekleding van de auto was in brand geraakt en geheel vernield. Door de hitte was de linkerportierruit verbrij zeld en de andere ruiten warén gebarsten. Met twee totals, een schuim- blusser van het politiebureau en de schuimblusser van de brand meester, de heer Koelman, en enkele emmers water, is de brand geblust. De oorzaak is on bekend. Een merkwaardige omstandig heid is, dat bij het ontdekken van de brand het linkerportier 10 cm open stond, terwijl de eigenaar er stellig van verzekerd was dat hij bij het parkeren van zijn wagen het portier had geslo ten. ALKMAAR In de Harmonie gaf de fa Gerard Worm, dames mode-zaak, een show van hetgeen zij deze herfst heeft aan te bie den. Het was een show. die hoofdzakelijk gewijd was aan de Zwitserse jersey-modellen van de fa Hanro. doch overigens aan trekkelijk was door een kleine, maar selecte collectie mantels en japonnen. Ne de opening met een aantal peignoirs, o.a. van laken, volgde een uitgebreide serie Zwitserse jersey mantelcostuums. deux- en trois-pieces in effen, geruit en gestreept dessin. De nieuwe mo dekleur - de anthracietkleur - was ook in deze modellen ver tegenwoordigd. Het nieuwste snufje was de deux pièce met losse jack en kort opstaand kraagje, terwijl de laag-ingezette mouw nog steeds gehandhaafd bleek. Een vrolijke noot vormde de sportieve after-ski-modellen in zwart, met nauwe pantalon. Na de pauze kreeg het talrijke damespubliek een collectie cock tail-japonnen en avondtoiletten o.a. in organza en brocaat te zien. die een waardig slot uit maakte van deze door mevr. Elias Smit toegelichte show. welke door de dames kennelijk op prijs werd gesteld. HEILOO In verband met de parochiële bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood, is er voor a.s. Zondag alleen voor het eerste e™l wedstrijd vastgesteld nl. MFC I-HSV I. aanvang 2.30 uur. Supporters die de reis willen meemaken kunnen zich opgeven tot en met Donderdagavond bij de heer Kroon. Stationsweg 78. Het vertrek der bussen is precies om 1 uur. Afd. A: Generaal Oude en Jonge duiven: 1. KaperTermaat met 943 p. 2. H. Bouwens 816.5 3. C. D. Huiberts 706.2 p. 4. N. Ypma 641 p. 5. L. van Vuure 508.1 p. Vitesse afstand: 1. M. Pronk met 470,8 p. 2. H. Bouwens 377.4 3. Kaper—Ter- maat 370.5 p. 4. N. Ypma 327.7 p. 5. C. D. Huiberts 317.4 p. Lange afstand: 1. H. Bouwens met 271.8 p. 2. KaperTermaat 270.6 p. 3. N. Ypma 218.6 p. 4. L. van Vuure 191.2 p. 5. C. D. Huiberts 176 p. Oude duiven generaal: 1. H. Bouwens met 649.2 p. 2. KaperTermaat 641.1 p. 3. N. Ypma 546.3 p. 4. C. D. Huiberts 493.4 p. 5. L. van Vuure 475.3 p. Jonge duiven 1 Kaper—Termaat met 302.5 p. 2. C. D. Huiberts 212.8 3. H. Bouwens 164.3 p. 4. A. Haring 152.6 p. 5. N. Ypma 91. 7p. Navlucht klasse A en B: 1. N. Pool met 232.5 p. 2. N. Korn 199.2 p. 3. W. Themmen 152.6 p. 4. J. Somers 149.7 p. 5. C. D. Huiberts 145.8 p. Afd. B: Generaal Oude en Jonge duiven: 1. Gebr. Hartland met 986,7 p. 'f. 2. G. Goudsblom 657.8 p. 3. J. Huiberts 541.3 p. 4. W. van Well 649.3 p. 5. J. Koot 428.6 p. Vitesse afstand: 1. Gebr. Hartland met 387.8 p. 2. J. Koot 334.2 p. 3. G. Gouds blom 316.5 p. 4. J. Huiberts 296.3 p. 5. N. Wortel 265.5 p. Lange afstand: 1. G. Goudsblom met 305.6 p. 2. Gebr. Hartland 272.8 p. 3. J. Huiberts 205.6 p. 4. J. Somers 163.6 p. 5. N. Wortel 124 p. Oude duiven generaal: 1. Gebr. Hartland met 660.6 2. G. Goudsblom 622.1 p. 3 Huiberts 501.9 p. 4. J. Somers 415.3 p. 5. N. Wortel 383.5 p Jonge duiven 1. Gebr. Hartland met 323.1 p. 2. W. van Well 234.4 p. 3. W. Themmen 194 p. 4. J. van Hou ten 187 p. 5. C. J. Pijper 184.7 p. Kampioen duiven: (A en B klas) Vitesse duif: 112885, Gebr. Hartland. Fond duif: 281637, G .Gouds blom. Jonge duif: 721355, Kaper Termaat. Door het behalen van één der le kampioenschappen promove ren de volgende leden naar de A. Klasse: Gebr. Hartland, G. Gaudsblom, N. Pool. BUITENLANDS QVER7ACHT De Britse minister v landse Zaken. Anthon: van ziin bezoeken aai burg, Belgrado en Wei geland teruggekeerd, opmerkelijk van deze tieke missie is de ontm maarschalk Tito van J< geweest. Voor de komst •had nog geen enkel sta het Westen de grénzen Slavië sedert het eindt oorlog overschreden, r vanzelf, dat er over k Triëst en de netelige Oostenrijk is gesproken voor Eden een voorde in Straatsburg de G polsen over „de zaak-T hii Tito ontmoette. Het wens in Italië zelf eer druk achtergelaten, precies tussen Eden ei schalk is verhandeld lopig geheim. De wijze gehele ontvangst van c zoeker heeft plaats ge de sfeer waarin dit ge gevoerd, dat slechts ee len van opvattingen ov behelsde, bewijzen dat Tito steeds meer waarc zijn breuk met Moskoi zijn kant schijnt wei pian te hebben de b het Westen nader aar Hii heeft alleen nog gegeven in welke voi graag zag. Tito heeft daarvoor nodig gehad overhaaste bekering tc ten zou op de buiter onbetrouwbare indrul hebben en was moeil staan geweest voor zijn knochte volgelingen bii de communistisch Toch was het eerste het Westen destijds da land. Niet Churchill, deelde toen in Londer uit. Attlee's politiekj hebben nooit sterk af genover de maarscha In elk geval heeft schiedenis de entree vergemakkelijkt, w grootste succes, de door Tito van de uitn naar Engeland te kor weest. Het heeft de be laties tussen beide la geld. Joego-Slavië neemt een zeer belangrijke keten van de verde Zuid-Europa in. Onget len Eden en Tito gesr ben over het nog voo van 1952 te verwacht pact tussen Joego-Sl kenland en Turkije. O blik dat we dit schri.iy leider van de Joego-S. legatie bij het vertrel vierdaags verblijf in hoofdstad, opgemerkt kije wordt aangevallei Joego-Slavië aan zijn den." Omdat Griekenl kije lid zijn van de Tito voortaan indirect ken van de Noord-Atl ganisatie. Maar de ma meteen moeten weten Italië als volwaardig 1 De tot nog toe door Ti men houding tegenovi nen is onsympathiek zwaar op de maag en niet helemaal de pijn len. En Oostenrijk.. voor de zoveelste maa gegeven weinig voor met bet Westen te Sovjet-Unie legt een belangstelling voor van Oostenrijk aan de Russen bezet h Kremlin beschouwt wingewest. Het bezoe aan dr. Figl heeft gehad van een more dat kan veel waard bet vertoeven van E son in West-Berlijn gaf aan de bevolking bondenheid met het monstreerde. (Van onze versla UTRECHT, 30 Sent door haar diepe rt zongen H. Mis van hedenmorgen in kathedraal werd opgi de zielerust van een katholieke vrouwen land in de laatste tie gekend heeft, mw. P bergheEngeringh, te der Union Inter: Liques Feminines Het kerkgebouw c-.n overwegend vi schap, waarvan y en internationale U— tegenwoordigden. In de kanunnikenb den verschillende h( geestelijken plaats De Ófficiaal van dom, mgr. dr. J. vertegenwoordigde Kard. de Jong en schoo-Coadjutor mgr Alfrink. De H. Mis werd door mgr. dr. A. C president van het sen doorn, als geestelijk de „Union Internatio van de overledene geweest. Van de vele gee: deze plechtigheid noemen wij de pate en H. Ruberg. resp directeur van de De St. Dominicus, Mag Kors O.P. voorzitter rev. J. Willisen, prop Inlandse Catechisten te Uganda en mgr. A lid van het Metropoli Bij de familie hadc gesloten mej. Swagi mens de Internation R.K.' Vrouwenbond: mei. Bak: eveneens woordiging van de en Nationale Vrouwi Men zag voorts veel vooraanstaande de familie Steenber bestuursleden van ganisaties in en Utrecht, o.m. de a.i. Mgr. Gino Paro lische Internuntiatui Haag, mevr. M. Dub mens het Landelijxe

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2