FrarwiscaRo kan weer vooruit Interessante modeshow van hreimodellen FILMS van de week Nachtelijk pierement Huikrts Verkeerssituatie bij Truitje wordt eindelijk verbeterd 5 nieuwe leidsters geïnstalleerd Frankenberg N.V. Agenda bij de fa. Spruyt Dr. DE HOOG crème enz. Payglop 27 Pagina 2 Zatcrda>; 4 October 1952 ALKMAAR. 'I- Was gisteren voor het Francisca Romanawerk in onze stad een feestdag. In tegenwoordigheid van het plaat selijk bestuur, een afgevaardigde van het Diocesaan Bureau, pastoor L. Biesta en de oud-aalmoezenier, pater Berentsen, had gisteravond in het Kajottershuis de installatie plaats van niet minder dan vijf nieuwe leidsters. Mej. J. Ham, diocesaan leidster, wees de nieuwe leidsters vooraf op haar verantwoordelijke taak, waarbij het vooral neerkomt op de liefde voor de evenmens. Wie zich geeft aan dit liefdewerk, zoekt niet zichzelf, doch de ande ren; zij heeft eerbied voor haar medemens en tracht in hem het goede te ontdekken. Spr. spoorde de meisjes aan de toekomst met vertrouwen tege moet te zien en een voorbeeld te zijn voor de jeugd, die zij leiding gaan geven, omdat deze jeugd zich aan dit voorbeeld op kan trekken. Mej. Ham wenste de meisjes tenslotte succes en Gods beste zegen. Nadat zij van de aalmoezenier, pater Mendel O.P., de speciale zegen hadden ontvangen, legden de nieuwe leidsters met de rechterhand op de vlag de be lofte af, om met Gods hulp haar plicht te doen tegenover het Francisca Romanawerk. Het wa ren de dames P. van 't Hoff, A. Vreeker, T. Galesloot, A. Put en L. Winkel. De diocesane leidster speldde de dames daarna het in signe, dat vooraf door pater Men del volgens het liturgische ge bruik gewijd was, op 't uniform. Gelukwensen Pater Mendel wenste de nieuwe leidsters geluk, nu zij officieel toegevoegd waren aan de leiding van dit mooie jeugdwerk. De jeugd beschermen tegen ver keerde invloeden van buiten en haar opvoeden tot nuttige leden van Kerk en Maatschappij, is een apostolaat van de eerste Orde. (Advertentie* H BRIEFWEGERS m HECHTMACHINES B POTLOODSLIJPERS LANGESTRAAT 24 Telef. 2394 -ALK M A A R A.O.G.-nieuws ALKMAAR. Alle senioren zijn morgen vrij. De junioren a spelen thuis om 12 uur tegen Velsen en de junioren b thuis om 1 uur tegen V.B.O.. Speelsters: een kwartier voor de aanvang aanwezig! Woensdag is er geen training i.v.m. de viering van 8 October. De opstellingen en het eventueel afgelasten van wedstrijden wor den bekend gemaakt bij de heer J. Smit. Op 12 October wordt een H. Mis opgedragen om kwart voor acht in de Fiusstichting voor de zielerust van onze overleden G.A. ZATERDAG 4 OCTOBER. Bioscopen: REX: Zondige grenzen, 18 j. CINEMA: Het huis aan de rivier, 18 jaar. VICTORIA: Klokslag 12, 14 jaar. HARMONIE: Bente van de Zonnehoeve, alle leeft. Voorstellingen 8 uur, Rex des middags ook 2.30 uur. APOTHEKEN: Voor spoedgevallen is he denavond na 6 uur te be reiken Apotheek ,De Bever' Emmastraat 36, Apotheker P. J. Meurs. MEDISCHE HULP: Alkmaar: De artsen: H. C. A. Koppe- jan. Oudegracht 200, tel. 2382 en J. Busquet, Egmon- derstraat 16, tel. 4282. Schermer en Beemster: De arts K. J. v. Welsenes, Mid den Beemster, K 2998-455. STEDELIJK MUSEUM: tentoonstelling van wer ken van Nederlandse beeldhouwers en een keuze uit expositie Sons- beek '52. Geopend tot 19 October (werkdagen 10-12, 2-5, 7-9, Zondagen 2-5) 8 October gesloten. GULDEN VLIES: 8 uur: Ju bileumuitvoering Alkmaar- se Operette- en Orkestver eniging. „De Circusprinses" ZONDAG 5 OCTOBER. BIOSCOPEN: (Zie boven) Aanvang 2, 4.30, 7 en 9.30 CINEMA AMERICAIN: 2 u: Rodeo in vlammen. APOTHEKEN: Zie boven. HEILOO: Parochiële bede vaart naar O.L.Vr. ter Nood te Heiloo. SPORTPARK: 1.30 u: Paar- dencourses. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Show- en Dansor- kest Fam. Kok. Zondag: hoog water 8.35 en 21.10: laag water 2.50 en 15.20. Maandag: hoog water 9.15 en 21.45: laag water 3.30 en 15.55. Spr. dankte de nieuwe leidsters ook voor haar bereidwilligheid en de wijze, waarop zij zich aan haar taak geven; spr. had daar alle waardering voor en spoorde de leidsters aan zich niet door teleurstellingen te laten ontmoe digen. Spr. bracht voorts dank aan het bestuur voor de mede werking en deelde mede, dat de H.E. Deken was verhinderd. Voorts betrok hij pastoor Biesta in zijn dankwoord, omdat deze vanaf het begin het Francisca Romanawerk met daadwerkelijke belangstelling tegemoet was ge treden. Ook pater Berentsen bracht hij dank voor zijn tegen woordigheid en belangstelling. Tenslotte was het de voorzitter, dr. Ch. J. Arnold, die namens het bestuur de nieuwe leidsters geluk wenste en dank bracht; hij ge tuigde van zijn grote respect voor de wijze, waarop de leidsters zich van haar taak van naastenliefde kwijten en betoogde, dat dit werk recht heeft op aller materiële steun. Men bleef hierna nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen. MGR. VAN STRAELEN OPENT MIL. TEHUIS ALKMAAR. Zoals wij reeds bericht hebben, zal op Donderdag 9 October a.s. het nieuwe R.K. Militaire Tehuis aan de Oude Gracht geopend worden. Het be stuur van het K.M.T. heeft de hoofdlegeraalmoezenier, Mgr. H. J. J. M. van Straelen, bereid ge vonden de inzegening van het gebouw en de openingsplechtig heid te verrichten, hetgeen door het bestuur op zeer hoge prijs wordt gesteld. Het is juist de geestelijke verzorging van de mi litairen, die Mgr. van Straelen als hoofdlegeraalmoezènier bijzon der ter harte gaat. Zelf Ijvert hij voor de -stichting van militaire tehuizen en vanzelfsprekend was hij dus de aangewezen persoon om deze, voor de Alkmaarse mi litairen zo feestelijke gebeurtenis, door Zijn aanwezigheid luister bij te zetten. ALKMAAR De modeshow van breimodellen, door Scheep jeswol In Amsterdam georgani seerd, vond ook in Alkmaar een enthousiast publiek. De fa. Spruyt had een harer afdelingen voor deze show inge richt, de wanden van het kleine doch intieme zaaltje waren ge flankeerd door ontelbare bollen wol in alle mogelijke tinten. Alle aanwezige dames werden door deze show in de gelegen heid gesteld een keuze te doen uit een vijftigtal breimodellen, zo wel voor haarzelf, als man en kroost. Het wordt haar zeer gemak kelijk gemaakt, daar alle ge toonde modellen volledig be schreven staan in een speciaal uitgegeven show-nummer van de wolfabriek. Van de morgen tot de avond kan men „gekleed" gaan in eigen gebreide kleding, dat bewees ons deze show. Slanke en zwaardere figuren, allen „kunnen gebreide kleding dragen mits de keus van het model goed is. Er werden ons getoond, jum- pei-tjes met aangebreide-, inge zette-, vleermuis- of ballon mouwen, twinsets, vesten- ijs- eostuums met korte of lange mouw. Ook de nieuwe lijn werd niet vergeten; het lang gebreid vestje of jasje gedragen op een nauw rokje deed heel bijzonder aan, ofschoon het donkerblauwe jasje bewerkt met Hongaarse motieven ons meer aantrok. Avondkleding kan men ook heel bijzonder zelf breien. Er werden mooie zwarte blouses getoond met goud-, zilver- en paillettengamering, in patroon gebreid of met motieven ver sierd. Mante'lcosituums, tweed gebreid, deux-pieces, japonnen, maar dit natuurlijk alleen voor ervaren breisters. De kinderschaar werd ook niet vergeten, schattige jurkjes en pakjes werden getoond met ui gebreide en opgewerkte motie ven in een grote verscheiden heid vain kleur. - Ook de heren werden bedacht, ofschoon de mannelijke manne quin met een te „zwierige" zwaai" voor de dames verscheen, bleek hij al heel spoedig goed „in zijn rol" te zijn. Hij toonde ons vesten in een of meerdere kleuren, met geheel aparte slui ting. zou eerst eens Maandag of Dinsdag naar deze show moeten gaan voor de gezellige winter avonden aankomen, zodat U dan altijd „wat op de pennen heeft". In de pauze werden, ter_ ge legenheid van het 75-jarig jubi leum dezer firma, de dames bonbons aangeboden. op het Waagplein ALKMAAR Er heerste gis teravond tegen elf uur een on gewone drukte op het Waagplein, Er arriveerde op dit ongewone uur een pierement voor de zaak van Cor de Grand, secretaris van de Alkmaarse Vrijwillige Brand weer. Bij de Brandweer laat men geen gelegenheid voorbijgaan om even te fuiven. Cor de Grand en zijn vrouw Han waren 12'/, jaar getrouwd. Zij wilden het geheim houden, maar daar is niet veel kans voor als je bij de brand weer bent. Het corps waarvan hij destijds lid was, „Kracht en Vlugheid", was in actie gekomen. Op de meest dwaze manier verkleed, kwamen de mannen van K. en V. in de late avond, met een pierement in hun midden, het Waagplein op. 't Was een dwaas fezient. Aan de populaire secre- aris, die zich door de wijze waarop hij een jaarverslag weet samen te stellen, een verdiende roem heeft verworven, werd op deze wijze een originele serenade gebracht. Zal je gebeuren, als je zoiets geheim wilt houden. Natuurlijk werd er een kruikje Schiedammer geplengd: en siga ren had de koperen bruidegom ook al in huis. Hoe kan 't anders als je een van de best beklante sigarenzaken van de stad hebt. Nadat de mannen (of waren het vrouwen) van Kracht en Vlugheid zich in de gezellige huiskamer van Cor en Han hun barre dorst hadden gelaafd, na men zij bü Tom nog even een afzakkertje; daar zaten namelijk de dames op hun mannen te wachten. Daar waren zij ook de eersten, die de nieuwe decoratie van Tom's etablissement in ogen schouw konden nemen. Het slui tingsuur maakte een ontijdig einde aan dit begin van Cor en Han's koperen bruidsdagen. t Advertentie) Cinema „Het huis aan de rivier" Het is een beklemmende his torie, die zich aan de oevers van een der zuidelijke rivieren van de Verenigde Staten afspeelt. Stephen Byrne, een niet al te succesvol schrijver en een vent met een slap karakter bovendien, wurgt zijn dienstmeisje en weet zijn broer John zover te krijgen, dat deze zich medeplichtig maakt. Tussen deze beide figuren speelt zich het drama met een steeds stijgende en huiveringwekkende spanning af. Fritz Lang heeft dit verhaal leven gegeven met alle meester schap en dat is heel wat die van hem verwacht mag wor den, zonder in de te nadrukke lijke technische superioriteit te vervallen, die de laatste films van Hitchcock kenmerkt. Het is een verschrikkelijke film gewor den, uiterst knap gespeeld en uiterst knap geleid. Voor de lief hebbers met sterke zenuwen aanbevolen. Vooraf uitgebreid nieuws en een prachtige hoog gebergtefilm in kleuren. Victoria Klokslag 12' Een Western met ijzige span ning. Maar toch geen gewone Western. Behalve aan de „ge wone" schietpartijen met roken de revolvers en achtervolgingen, is hier méér aandacht besteed aan de psychologische achtergrond van het thema, dan men in andere Wild West-films aantreft. Het gaat hier om een persoonlijke vete tussen twee gezworen vijan den, waarvan de een in dienst van het recht staat en de ander in dienst van de misdaad. Het komt tussen beiden tot een tref fen; de film behandelt hoofd zakelijk wat er gebeurt in het uur daarvóór. Die gebeurtenissen, die de toeschouwer van spanning de adem doen inhouden, komen voort uit de innerlijke conflicten van de hoofdpersonen en accen tueren deze op markante wijze. Het is een knap product van Fred Zinneman en Stanley Kramer, met voortreffelijk spel van Gary Cooper als de politiechef. In het voorprogramma wordt de film „Houen zo" gedraaid, een knappe weergave van hetgeen zich in het nieuwe hart van het i oude Rotterdam afspeelt. Men proeft de echte Rotterdamse sfeer, de geuren die prikkelend opstij gen in de buurt van de havens: olie, teer, benzine en de damp van honderden schepen; men ziet de nijverheid langs de kaden, op het water en op de steigers van de kolossale gebouwen, die de nieuwe stadskern van Rotterdam vormen. Een levendige rolprent, die Rotterdam doet kennen zoals het is. Rex „Zondige grenzen" Na een interessante documen taire over Hamburg, draait de Duitse film „Zondige grenzen", een film met een sociale achter grond. Het is bovendien een ac tueel vraagstuk, dat regisseur Stemmle hier onder de aandacht brengt: het probleem van de koffie-smokkelende jeugd in het grensgebied van Aken, waartegen douane en justitie een vrijwel hopeloze strijd voeren. Stemmle plaatst een jong student in dit milieu, waar hij gegevens wil verzamelen voor een proefschrift over dit sociale kwaad. Deze stu dent (Dieter Borsche) komt in contact met de leidster van de kinderbende, die, als zij tenslotte tot de ontdekking komt, dat zij via het smokkelpad op de weg van de misdaad is gekomen, op het nippertje van een mislukt leven gered wordt. Het is een film waarin de span ning niet ontbreekt; met grote belangstelling volgt men de strijd van de douane tegen de smok kelende kinderen, een strijd, waarin het menselijke tot zijn recht komt. Dat de film in het grensgebied zelf met medewer king van de z.g. „Rabbetzer", zo als de smokkelende kinderen ge noemd worden, werd opgenomen, verhoogt haar waarde. Harmonie Theater „Bente van de Zonnehoeve" Een eenvoudige roman zonder complicaties brengt deze karak tervolle film. Boeiend is het ge geven. Een zekere Ole trouwt Bente van de Zonnehoeve, die maar niet gelukkig kan worden, omdat zij meent dat Ole haar uit medelijden huwde, omdat ze een gebrek had. Zij luistert een ge sprek af tussen Ole en zijn vroe- Grootste sortering Nog slechts enkele da gen alleen bij ons schoon heidsbehandeling gratis door specialiste van Dr. De Hoog. TELEF. 3762 P.O.A. OP REIS ALKMAAR, In verband met het feit, dat het Zaterdag 1 Nov. a.s. 40 jaar geleden zal zijn, dat POA N.V. als de fa. van Putten Oortmeijer werd opgericht, bood de directie aan alle mede werkers van drukkerij en kan toorboekhandel met hun dames een reis naar België aan, welke Donderdag 2 October is gemaakt. Hoewel Pluvius ook op deze reis aanwezig was en zijn best deed de zon zoveel mogelijk te weren, heeft dit aan de uitstekende stemming geen afbreuk kunnen doen. 's Morgens om 6.30 uur ver trok men per trein naar Breda, vanwaar per autobus de tocht werd voortgezet naar Antwerpen. Na een rondrit werd doorgereisd naar Laeken, waar de lunch werd gebruikt. Vervolgens werd door Brussel eveneens een rondrit ge maakt, waarna men 2'/a uur kon passagieren op eigen gelegenheid. In de allerbeste stemming begon om 5 uur de terugreis. In Breda werd gedineerd en om plm. 12 uur waren allen weer in Alk- rfiaar. Op deze reis zal nog lang met grote voldoening worden teruggezien; het was van de zijde der directie een prachtige geste, die zeer gewaardeerd werd. Jubilea ALKMAAR Gisteren heeft de heer C. M. van den Berg zijn 25-jarig jubileum gevierd als me dewerker van de afd. houthandel van de fa. G. A. Conijn. Om 10 uur gistermorgen werd de jubi laris op het kantoor ontvangen in het bijzijn van het voltallig personeel van de afd. houthandel. De firmant Mr. A. J. T. Coniin, heeft de jubilaris toegesproken en hem een enveloppe en diverse an dere geschenken overhandigd. Daarna spraken de procuratie houder de heer C. Siekerman en de heren Schoen en Smallebroek namens collega's en vertegen woordigers. De heer W. F. Dorgelo heeft zijn 25-jarig jubileum gevierd als lerar van de handelsschool en het Murmellius-gymnasium. In het Wapen van Heemskerk is hij door de leraren en leerlingen van de Handelsschool gehuldigd. Wethou der R. Bakker, wethouder van onderwijs, heeft hem namens het Gemeentebestuur de legpenning van de gemeente geoffreerd. De directeur van de handelsschool, de heer G. A. M. Snijders bood de jubilaris namens de leraren 'n boekwerk aan en de leerlingen offreerden hem een bureaulamp. In de loop van de morgen is de jubilaris door de leerlingen van het Murmellius-gymnasium ge huldigd. R.K. Reclasserings- vereniging Alkmaar ALKMAAR. In verband met het 8 Oetoberfeest wordt de zit ting van het bureau verschoven van Woensdag op Donderdag 9 October des avonds tussen 8 en 9 uur. ALKMAAR Dezer dagen hebben vijf man een begin ge maakt aan de werkzaamheden ter verbetering van de verkeers situatie bij het Truitje. Wij heb ben hierover reeds uitvoerig ge schreven aan de hand van een grote situatie-tekening. Er zijn echter enkele kleine wijzigingen in het oorspronkelijke plan aan gebracht. Evenals dat bij de op ritten naar de Friese Brug het geval is, blijft de grote driehoek het trefpunt tussen de Kenne- merstraatweg, het Varnebroek en de Singel geheel open, zonder dat daar zoals dat oorspron kelijk in de bedoeling lag 'n vluchtheuvel wordt aangebracht. Zoals men reeds heeft kunnen constateren, is de grote verkeers- paal omver gehaald. Drie man zulen er een monnikenwerk aan hebben, om het zware, kolossale stuk beton. dat ter fundering diende, kapot te krijgen. Met een beitel en een voorhamer moet 't brok bii stukjes en beetjes afge knabbeld worden Inmiddels zullen sommige oude heertjes, die zich des middags, al koesterend in de zon. terwijl zij naar het drukke verkeer keken, hun gezellige plekje op het bank je onder de lantaarn missen.... Op de oversteekplaatsen voor voetgangers, op de Kennemer- straatweg even voorbij het ge bouw van de Hoogheemraadschap, bii het begin van de Singel en bij de Nieuwlandersingel zullen vluchtheuvels worden gemaakt. gere verloofde, die hem weer terug wil winnen. Hier krijgt ze de zekerheid dat Ole haar wer kelijk liefheeft. Dit is de kern van het verhaal, dat met tref fende taferelen wordt aangevuld en besloten met een grandioze paardenrace. We hebben de over tuiging dat deze film, die tot en met Woensdag draait, in brede kring zal worden gewaardeerd. Het filmjournaal Het buitenlands nieuws van Polygoon vertelt hoe in de Stille Oceaan als gevolg van vulkani sche uitbarstingen een nieuw eiland ontstond; wij zien het onder wolken van stoom en lava uit de zeespiegel rijzen, 't Eiland Wake werd door een orkaan ge teisterd en op het meer van Loch- ness snelde John Cobb zijn dood tegemoet. De Franse vloot bracht een laatste hulde aan de manschap pen van de verdwenen onderzee boot Sybille; in Noorwegen ver andert een gletcher in een groot meer. Voorts opnamen van een mu- ziek-festival in Kassei, zwemwed strijden in de haven van Barce lona en een bezoek van film sterren aan Parijs. Het Neder landse nieuws is minder interes sant, Wij maken kennis met het Amerikaanse vliegdekschep dat Rotterdam bezocht, met de wal vis Jonas, die in dezelfde haven arriveerde en met enkele jöbi- larissen, die al 25 jaar rijvaardig- heidsproeven afnemen. Voorts zijn er opnamen van de Hout-ten toonstelling, de grintwinning aan de Maas, de drukte bij de Y-pont en de genietingen van volks tuinders. De bocht Kennemerstraatweg Varnebroek zal enigszins worden verruimd, terwijl voor 't gebouw van het Hoogheemraadschap een lange, smalle verkeersleider zal worden aangebracht, waarmee men beoogt, het zware verkeer in zijn vaart te stuiten en om te leiden langs de Singel. Daartoe zal ook dienen een strook van witte verkeersstenen van deze verkeersleider af, in een boog lopende naar de Singel. Het grootste motief hiervoor is het ontlasten van het drukke ver keer in de binnenstad, in het belang van de verkeersveiligheid. Het eerst wordt nu de hoek. vlak voor het Truitje om, onderhanden genomen. Het werk zal in grote mate afhankelijk van het weer één a twee maanden duren. Singelloop-klaver j asdrive ALKMAAR, Door de Atle tiekvereniging Oly.mpus werd Donderdag in het clubgebouw „Beemster", Waagplein, een kla- verjasdrive gehouden, waarvan de baten bestemd waren voor de te houden nationale singelloop op 19 October a.s. De opzet van deze drive werd door de deelnemers ten volle be grepen en 't resultaat was boven verwachting groot. Sportief werd er gestreden om de prijzen en de wedstrijdleider, de heer J. Doffer, die op de van hem bekende correcte wijze zijn werk deed, had dan ook geen extra moeite. De uitslag was: le prijs v. De loen-Droge 5528 pnt.; 2e prijs v. d. Schot-Rootering 5507 pnt.; 3e prijs P. Blok-P. Blok 5215 pnt.; 4e prijs Overman-v. Rhoon 4832 pnt.; le extra prijs Langras-Ris 3407 pnt.; 2e extra prijs Stroo- mer-Groothuizen 3458 pnt.; 3e extra prijs Dekker-Hermes 3829 pnt.; troostprijs Jongejans-Kesse- laar 3386 pnt.; marsenprijs de Vos-Tuinman, 5 marsen. Alkmaar in teken der 8 Oct.-viering ALKMAAR. Op verschil lende punten in de stad is men thans bezig de feestversieringen voor de 8 October-viering aan te brengen. Ook de opbouw van de kermis op het Canadaplein en op de Paardenmarkt is in volle gang. Op de Paardenmarkt komen verschillende kleinere inrichtin gen, waar men allerlei heerlijk heden kan kopen, naast een race baan voor benzine-autootjes, een zweefmolen, een luchtschommel en een fietsmolentje voor de kin deren. Op het Canadaplein ver schijnen een rupsbaan, het varië- té-theater „Bosco", een vliegtuig- caroussel, een tête a queu, een poffertjeskraam, een hoogvaart, een golfbaan, een draaimolen, een schiettent en een cake-walk. Een kleine maar gezellige kermis, die weer vele Alkmaarders genoeg aanlokkelijks zal bieden. Verloren ST. MAARTEN Mevr. M. Louw, wonende aan de Valkko- gerdijk, heeft tijdens haar bezoek aan de Schager Harddraverij een gouden armbandhorloge (een aan denken) verloren. TELEVISIE WORDT U THUISGEBRACHT ALKMAAR, Het Radio-tech nisch Bureau van de Gebr. Kaal (Houttil) is dezer dagen begon nen met een geheel nieuwe vorm van wat men televisie-service zou kunnen noemen. Het was al ge bruikelijk, dat men bij serieuze gegadigden aan huis demonstra ties kwam houden met radiotoe stellen, doch voor televisietoe stellen leverde dit nogal bezwaar op, in verband met het aanbren gen van de mast, die immers in vele gevallen slechts voor de duur van de demonstratie zou behoeven te dienen. Dank zij een vernuftige, hoogst eenvoudige apparatuur brengen de Gebr. Kaal de televisiemast nu aan huis. Op het dak van een luxe Ford Vedette heeft men op ingenieuze wijze een aluminium stellage aan gebracht, waarop binnen drie minuten tijd zonder enige moeite een uitschuifbare mast met een hoogte van 12 meter kan worden aangebracht. Het gehele instru mentarium weegt niet meer dan 20 kilo. De televisiemast wordt met een platte draad in contact gebracht met het toestel, waar mee binnenskamers de demon stratie wordt gegeven. Dit alles, het opstellen van de mast en het plaatsen van het televisietoestel, neemt niet meer dan ongeveer vijf a tien minuten in beslag. Dit systeem heeft het voordeel, dat de gegadigden thuis, in eigen omgeving, kunnen beslissen of zij al dan niet tot het bestellen van een televisietoestel zullen over gaan. Tevens kunnen plaatselijke storingen snel en zonder bijkom stige moeilijkheden worden op gespoord.'Ook voor de bewoners van het platteland kan deze tele visie-service een uitkomst zijn. Zij immers komen er helemaal niet zo gauw aan toe, zich naar een bepaald punt te begeven, waar men toevallig over een tele visietoestel beschikt. Op deze wijze zal het de Gebr. Kaal ge makkelijk gelukken, de televisie populair te maken. A.F.C.-NIEUWS ALKMAAR. Eindelijk zullen wij dan AFC weer eens op eigen terrein zien spelen. EVC uit Edam dat haar eerste wedstrijd tegen Monnikendam won met 21, doch vorige week verloor van VZV met 51, lijkt ons een tegenpartij waarvan AFC niet behoeft te ver liezen. Het eerste elftal is in goede conditie, zodat wij - met vertrouwen deze eerste thuiswed strijd tegemoet gaan. Het 2e elftal speelt om half 3 in Akersloot tegen Meervogels 2; AFC 3 speelt om 12 uur aan de Westerweg tegen USYU 2 en AFC 4 om half 3 in de Overdie tegen Randers 2. Het 5e gaat naar USVU 3 in Uitgeest, waar de wedstrijd om 12 uur begint. Vijf junioren-elftallen spelen eveneens morgen: AFC a-Volen- dam a (12 uur Overdie), Kolping Boys a-AFC b (12 uur), AFC c- AFC d (half 3 Westerweg C), LSVU c-AFC e (4.15). Tenslotte de adspiranten. Adsp. a-Volendam a wordt om 1 uur op het C-veld aan de Westerweg gespeeld; Zeevogels d-Adsp. c om 1.15 uur. 'Hedenmiddag speelt AFC d om 3 uur in de Overdie tegen LSVV c; AFC f om 4 uur in de Overdie tegen LSVV d en Kolping Boys b om 4 uur tegen AFC e. Wij doen een beroep op de sup porters van AFC, om morgen bij de eerste thuiswedstrijd in groten getale naar de Westerweg te trekken. Retraiten dienstplichtigen te Bergen Omdat grote groepen dienst plichtigen op 11, 12 en 13' Nov. moeten opkomen, inplaats van begin December, zijn de retrai ten voor dienstplichtigen in het Retraitehuis te Bergen ook ver anderd. Die vinden plaats van 2528 October, van 4—7 Novem ber en van 811 November. Men gelieve zich spoedig daarvoor op te geven. Varr 22—25 November wordt een retraite gehouden voor de leidsters van de Jeugdgemeen schap en van 2528 November een retraite voor gehuwde dames. MET H.S.V. NAAR BELGIë HEILOO. Reeds eerder heeft men een en ander kunnen ver nemen over de volgend jaar te houden trip naar België. Zoals men weet bestaan er plannen om van deze trip een 4-daagse vacan- tietocht te maken, waarvan Schu- len als uitgangspunt wordt ge nomen. Het vertrek uit Heiloo is officieus vastgesteld op Vrijdag 14 Aug. 1953 te ongeveer 2 uur. Aangezien de daaropvolgende Za terdag Maria Hemelvaart wordt gevierd, zal het voor velen niet moeilijk zijn zich deze dagen vrij te maken. Men kan volop genie ten van het vele natuurschoon dat België biedt, vooral ook de tour naar de Ardennen zal zeker in de smaak vallen. Deelnemers aan deze buitenlandse trip wor den er op attent gemaakt, dat a.s. Zondag 5 October het spaar systeem begint. Men kan dan tot 11 uur het spaarbedrag voldoen in de Bibliotheek, waar tevens de spaarkaarten worden uitgereikt. Aangeraden wordt van dit sparen gebruik te maken, daar dit uzelf ten goede zal komen. Zij die inte resse hebben om aan deze trip deel te nemen, kunnen zich als nog in de Bibliotheek opgeven, waar tevens alle inlichtingen worden verstrekt. Reeds lieten een 50-tal deelnemers zich in schrijven en daar aan de be schikbare plaatsruimte een grens is gesteld, is spoedige opgave ge wenst. Motorrijders attentie I-IEERHUGOWAARD-NRD. Wij mogen de motorsportliefheb bers nog even herinneren aan de rit op Zondag 5 October a.s., uit geschreven door de M.C. Huy- ghenwaert. Het betreft hier een puzzlerit voor auto's en motoren over ongeveer 90 km. Aanvang 's middags 2 uur vanaf „De Kof fiemolen" te Heerhugowaard-Nrd. Dit is tevens de laatste rit voor het kampioenschap van Heer- hugowaard. Na deze rit zullen de kampioen en de reserve-kam pioen van Heerhugowaard bekend worden gemaakt. Deze rit is opengesteld vpór leden en voor niet-leden. W eersverwachting Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Zater dagavond tot Zondagavond. MEER BEWOLKING Overwegend zwaar bewolkt met morgen op vele plaatsen enige regen. Zwakke tot mati ge wind uit Zuidelijke richtin gen. Minder koud des nachts, overdag dezelfde temperatuur als vandaag. (Advertentie) 7IJD&-2ACHT WASWATER' WfiSSEn1} hk. v. d. ty/'A oiid, esfr. MEER V OGELS-NIEU W S AKERSLOOT. Zondag gaat het eerste naar Assendelft. De aanvang van de wedstrijd is daar 2 uur. Het tweede en het vierde spelen thuis resp. tegen R.K. A.F.C. 2 en Foresters 3. De junio ren gaan naar de Vitesse-junio- ren a en spelen daar om 12 uur op het B-veld. De beide adspi- ranten-elftallen spelen uit resp. tegen U.S.V.U. adsp. a en Lim- men adsp. b; beide wedstrijden beginnen om 12 uur. Verder zij nog medegedeeld, dat de wedstrijden Meervogels- V.Z.V., welke eerst op 26 October a.s. gespeeld zou worden, ver schoven is naar 19 October, de dag van de interlandwedstrijd. De bus van de supportersver eniging gaat om kwart over een. Men wordt verzocht op tijd aan wezig te zijn. Geitenfokvereniging ST. PANCRAS. In verband met een provinciale verordening, waarbij het een ieder verboden is er zonder vergunning een dek- bok op na te houden, is in St. Pancras een geitenfokvereniging opgericht, aangesloten bij de Provinciale Bond. Bij de heer J. Verweel, Bovenweg 27, zal een feregistreerde dekbok van het tamboek komen. Als voorzitter treedt op de heer R. v. Bodegra ven, Bovenweg 81, als secretaris penningmeester en bokhouder de heer J. Verweel en als commis saris de heer M. Groen, Twuiver- weg 21. Tevens werd besloten de geiten en lammeren te laten in spuiten op t.b.c.-onderzoek (ge heel gratis voor een ieder, lid of niet) op 13 of 14 October, bij de heer R. van Bodegraven en de heer Kroon, Omval 40 te Alkmaar terwijl in de tweede helft van October op een Zaterdagmiddag de witte ongehoornde mel'kgeiten ingeschreven kunnen worden in het hulpregister van het Stam boek van de Provinciale Bond. Winkeliers bijeen NOORD-SCHARWOUDE. Op een bijeenkomst van winkeliers werd de nieuwe Winkelsluitings wet besproken. Er werd op aan gedrongen dat bij verkoop na 6 uur niet alleen de winkelier zou worden beboet, maar ook de ko per. De winkels zullen 's avonds na 6 uur gesloten zijn, onder het middaguur en op Woensdagmid dag. Besloten werd om deel te nemen aan de plaatselijke Sint Nicolaas-attracties, mits de con dities goed zijn. Ook de contante betaling kwam ter sprake. Evenals de bakkers, zullen nu ook de krui deniers niet langer crediet geven dan één week. Klanten die de ene kruidenier niet betalen, kunnen ook bij een ander niet terecht. Geslaagd PURMEREND. Mej. A. M. Zijp te Purmerend is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht ge slaagd voor het doctoraal examen tandheelkunde. RESTAURATIE TOREN R.K. KERK HEERHUGOWAARD-NOORD Heden is een begin gemaakt met de herstellingswerkzaamheden aan de toren van de R.K. kerk van de Parochie van 't Heilig Hart alhier. Tot heden waren de leien op de koepel dezer toren op de normale wijze daarop bevestigd, dus met oogjes en draad. Door de sterke winden zijn in de laatste maanden vele leien gesneuveld. Overigens is het bovenste gedeel te nog nooit geheel dicht geweest Met deze herstellingswerkzaam heden zal een nieuwe metbode worden toegepast inzake het be vestigen der leien. Deze zullen er n.l. op vastgesoldeerd worden. Het stellagewerk zal worden uit- gevoerd door de heren Beers en Botman, terwijl ervaren leidek kers de koepelbedeking zullen verzorgen. Vanzelfsprekend trekt dit werk wel enige belangstelling. Onverlaat niet gegrepen 't ZAND Op verzoek van de bevoegde instanties delen we mede dat er, in tegenstelling met elders gelanceerde berich ten, geen sprake van is, dat de dader van de laffe aanranding op mej. A. P., zou zijn aange houden. Men tast integendeel nog volkomen in het duister over de vraag, waar deze onverlaat van daan komt, laat staan dat men zou weten wie of wat hij is. Verloren voorwerpen 't ZAND Verloren tussen Zuiderweg en 't Zand een wit wollen kinderwantje. Verder een fietspomp en ballpoint. Bridge-eompetitie van de Bridgeclub „Up and Down" 't ZAND 1. Th. LeekA. v. d. Voort, 33 matchpunten; 2. P. StrooperR. Hertogh, 33 pt.; 3. T. BloklandS. Lenting, 32 pt.; 4. Mr. KriekAnt. Strooper, 32 pt.; 5. J. LouterH. Schilder, 31 pt.; 6. H. KlaverD. den Bra sem, 27'/a pt.; 7. mevr. de Leeuw -H. Veul, 26 pt.; 8. W. Schilder -W. Hertogh 23l/a pt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2