ONZE GROTE NA J AARSPUZZLE H ZATERDAG Kapitein Vlaming was er de ontdekker van DE KRONIEK VAN Sociaal Werkgeversverbond voor vrijere loonpolitiek öie weRelö De komende zitting der Ver Naties - j COCKBURN SOUND Scheepsberichten eden publiceren wij onze grote najaars prijsvraag van de IS oorder pers. Voor de goede oplossers hebben wij een groot aantal prachtige prijzen be schikbaar. U kunt deze prijzen zelf aankopen bij een van onze adverteerders. - Deelname aan deze prijsvraag staat open voor iedereen die bij ons als abonné staat ingeschreven. Mocht U dus nog geen abonné zijn geeft IJ dan dadelijk op. Inzending van de oplossing vóór 11 Oetober 2 prijzen ter waarde van f 100.- 2 prijzen ter waarde van f 50.- 2 ter w. v. f 25.- 10 t. w. v. f 5. 10 ter w. v. f 10.- 10 t. w. v. f 2.50 Maar eerst moeten de huren omhoog van ons Zaterdag -1 October 1952 Pagina 3 BUITENLANDS OVERZICHT De komende Assemblée der V.N. zal niet te klagen hebben over gebrek aan discussie-onder werpen. Hoewel de agenda nog niet geheel en al gereed is, valt er toch uit de loop der gebeurte nissen op te maken, welke kwes ties zonder twijfel aan de orde worden gesteld. Het voornaamste punt zal waarschijnlijk Korea ijn. Momenteel zijn de onder handelingen in Panmoend.jon nog staande. Én het ziet er niet naar uit, dat binnenkort een wapen stilstand wordt gesloten. Ass. Press berichtte de laatste dagen, dat Moskou en Peking langs de normale diplomatieke wegen po gingen aanwenden de zaak te be spoedigen. Onmogelijk is het niet, want op deze wijze zouden de communisten een propaganda stunt kunnen uithalen en voor de wereld doorgaan als de ware „vredestichters". De Sovjet-Unie heeft de samenstelling van de Russische delegatie naar de V.N. bekend gemaakt. Er is een keuze gedaan uit de meest deskundige diplomaten en de eer is te beurt gevallen aan Wisjinski, Gromyko en Sobolef, een voormalige as sistent secretaris-generaal der V.N. Malik en Zaroebin zouden de delegatie aanvullen. Men mag hierin de aanwijzing zien, dat het Kremlin poogt een „vredesoffen sief in Azië" te lanceren. Het een en ander valt samen met de con ferentie van Peking. Moskou volgt blijkbaar de laatste weken een nieuwe strategie, wat ook de rede van Stalin getuigt. De scher pe aanvallen op de niet-commu- nistische landen zijn gestaakt, wat betekent dat een andere tac tiek wordt gevolgd. De zuivering in de Franse communistische par tij, waardoor enkele fanatieke communisten op zij zijn gezet en vervangen door bureaucratischer elementen, die slechts uitvoeren wat in Moskou wordt beslist, mag als een zelfde symptoom worden gezien. Mogelijk schuilt achter dit alles de opzet van de Sovjets het Westen in slaap te sussen om daardoor de Westerse krachtsinspanning te verzwak ken. De wereld is het conflict in Korea moe en de communisten proberen daar winst uit te slaan. De V.N. zien zich alsnog voor twee mogelijkheden geplaatst. Komt er voor de bijeenkomst der V.N. een wapenstilstand, dan zul len de V.N. zich met de herop bouw van Korea bezig moeten houden. Geen geringe taak. Het land is totaal verwoest, de be volking zwaar geteisterd en nood lijdend geworden en de politieke constellatie allesbehalve stabiel. Zonder hulp van buitenaf is het voor de Zuid-Koreaanse repu bliek een onmogelijkheid zich te herstellen. Wordt er geen overeenstem ming bereikt, dan staat de As semblée voor het feit, opnieuw een houding te bepalen tegen over de agressie in het Verre Oosten. De V.S. zullen hoogst waarschijnlijk druk uitoefenen op de volkeren die aan hun zijde staan, om de militaire kracht te verhogen. Dergelijke geluiden zijn niet nieuw in Washington. Deze opvatting vindt grond in het argument, dat de V.S. tot nog toe het leeuwenaandeel in de strijd hebben bijgedragen. Een iets „meer" presteren van de zijde der overige landen dan slechts een symbolische bijdrage zal de Amerikanen welkom zijn. Acheson heeft wel gezegd, dat er nog geen nieuwe plannen voor een dergelijk stadium zijn opge maakt, maar strevingen in de V.S. leveren een ander bewijs. De invloed van de strijd voor de presidentszetel maakt het de hui dige regering lastig. Over en weer heeft men in de verkie zingsredevoeringen de kwestie :Korea genoemd en het is zelfs in de verkiezingsstrijd een twist punt geworden. Een factor waar ook het Kremlin geducht reke ning meehoudt. Ondanks de onzekerheid over het verloop in Panmoendjon houdt men zich in Lake Succes toch bezig met een concreet voor stel van Mexico. Een richtlijn, die iuist de moeilijkheden over de krijgsgevangenen aansnijdt. Het probleem waardoor de be sprekingen in een impasse zijn geraakt. Het voorstel voorziet in een repatriëring en een asylrecht dat de leden van de V.N. in het laatste geval aan de betrokkenen zouden moeten verlenen. Het zelfbeschikkingsrecht van de krijgsgevangene is de kern van dit voorstel. Tot nog toe zijn de reacties hierop niet enthousiast geweest. Daarnaast is er nog de bemiddelingspoging van India. De situatie in het Verre Oosten zal zeker in de Assemblée de boventoon voeren, hoewel ook kwesties als die van Oostenrijk, misschien Tunis en de Duitse herbewapening en alle andere gevoeligheden die iets te maken hebben met de raakpunten tussen Oost en West de agenda zullen sieren. Om dan nog te zwijgen van de algemene ontwapening en het verbod van atoomwapens. Hoe jammer het ook is. veel ver wachtingen heeft men van de komende Assemblee niet te koes teren. Daar zullen de Russen wel voor zorgen. Het enige waar het vooreerst op aan komt, is dat de Vrije Volkeren een eensgezinde houding aannemen en hun ideaal in de V.N. niet verliezen. HET TEAM VAN DE „WOLVES" Hoewel de samenstelling van Wolverhampton Wanderers, de Engelse eerste divisieclub, die Woensdag 8 October ifl het Feijenoordstadion te Rotterdam als sparringpartner van het voor lopig Nederlands Elftal zal fun geren, nog niet bekend is, staat het vast dat van de prominente spelers niemand in het team der „Wolves" zal ontbreken. De be kendste is aanvoerder Billy Wright, tevens captain van hét Engels elftal. Doelverdediger Williams is eveneens een bekende figuur. Hij verdedigde vele malen het doel van het Engels Elftal. Tot de in ternationals behoren verder rechtsbuiten Hancock, linksbuiten Muilen en de productieve links binnen Jesse Pye. De goalgetter van het elftal is midvoor Swinbourne, die het echter nog niet tot een „cap" heeft gebracht. JU «II jwmwy. Het vaartuigje dat U hier in de Theems oij de Tower Bridge ziet, is een dwergduikboot, die een informeel bezoek aan Londen brengt, na te hebben deelgenomen, als een dappere dwerg, aan de oefening „Main Brace". Links op dê achter grond ligt het moederschip, dat een „wakend oogje" op haar kleintjehoudt. 's-GRAVENHAGE. Zoals bekend is, heeft de regering van West-Australië het uit baggeren van de Cockburn Sound gegund aan de Holland se Aannemings Maatschappij te 's-Gravenhage. Cockburn Sound ligt ten Zuiden van de haven van Fremantle in West- Australië. Het was de Neder landse kapitein van het schip „Geelvink", Vlaming, die de Cockburn Sound in 1696 ont dekte. Hij voer het water niet op, maar zette koers naar de noorde lijker gelegen Swan rivier, waar aan Perth later werd gebouwd. Vlaming noemde deze rivier naar de zwarte zwanen, die hij daar zag. Men verwacht, dat Cockburn Sound binnen enkele jaren een van de grootste oliehavens van het zuidelijk halfrond zal zijn. De Anglo-Irian Oil Company heeft, zoals is gemeld, voor het gebied rondom Cockburn Sound grote plannen. Zo zal bij Kwinana Kol.-waarnemer G. R. Wartena bevorderd DEN HAAG, 3 Oct. Met in gang van 1 October is de kolonel- waarnemer G. R. Wartena tiide- liik bevorderd tot commodore, in welke rang hij bij het hoofd kwartier van de „Allied Airforce Central Europe" de functie zal gaan bekleden van ..Deputy chief of staff administration". een nieuwe raffinaderij worden gebouwd, waarvoor 40 millioen pond sterling zal worden ge- investeerd. De raffinaderij zal in 1955 in vol bedrijf zijn. De re gering van West-Australië heeft reeds veel geld beschikbaar ge steld voor de aanleg van nood zakelijke voorzieningen in dit ge bied. Zo zal binnenkort een vier mijl lange spoorweg van Kwina na of naar Fremantle worden aan gelegd. Honderden huizen voor arbeiders en administratiegebou wen zijn geprojecteerd. Gaasterkerk 3 Oct. van Singa- pora/Aden; Johan v. Oldenbarne- velt 3 Oct. van Ti.-Priok/Aden: Prins Frederik Hendrik 3 Oct te R'dam; Prins Willem 2 pass. 3 Oct. Seillys: Talisse 3 Oct. n.m. rede Padang; Aagtekerk 2 Oct. te Singapore: Mariekerk 3 Oct. van Hamburg te Antwerpen: Lieve Vrouwkerk, pass. 3 Oct. Perim/ Aden: Salatiga 2 Oct. te Portland Oreg; Themisto 1 Oct. v. Port Churchill/Antw. of R'dam- Blom- mersdijk 2 Oct. tc New-York; Es- so Den Haag (T.) 4 Oct. v.m. te R'dam verw.: Kota Agoeng 2 Oct. 13.15 u. v. Port-Said; Linge 4 Oct. ca. 0300 voor IJmuiden verw.: Sloterdijk 2 Oct. te Suez: Willem Ruys 3 Oct. v. R'dam/Tj.-Priok: Blitar 3 Oct. te Marseille: Leer dam 2 Oct. n.m. v. R'dam/New- York: Nestor 3 Oct. van A'dam te Barbados: Oberon A'dam/West- Indië 2 Oct. n.m. van Laguaira/ Ptocabello: Oranje 2 Oct. 560 M. OZO Socrota/Suez; Prins Alexan der pass. 2 Oct. Belle Isle: Prins Maurits 29 Oct. van Toronto/Ha milton Ont: Prins Willem van Oranje 29 Oct. v. Toronto/Mon treal: Willemstad 2 Oct. n.m. van Laguaira/Trinidad: Bali 2 Oct. v Colombo/Aden U kunt Uw oplossing inzonden op onder staande strook en deze in enveloppe als brief gefrankeerd) toezenden aan een van onze kantoren. Links boven op de enve loppe te vermelden „Najaars puzzle"Wie de oplossing reeds heeft ingezonden op het formulier, dat door ons per post werd ver spreid, behoeft niet opnieuw in te zenden. Oplossing van de najaarspuzzle van het Noordhollands Dagblad: Ingezonden door: (naam) (adres en woonplaats) Is reeds abonné S.v.p. doorhalen wat U niet wenst Wenst abonné te worden Per kwartaalf 6.20 Per maandf 2.07 Per weekf 0.48 Onder de goede oplossers worden de vol gende prijzen toegewezen: De prijswinnaars ontvangen van ons waar debonnen, die zij kunnen besteden bij onze adverteerders. De volgentic prijzen kunt U in Uw bezit krijgen: Stofzuiger Karpet Eetservies Tafelkleed Theeservies Reisdeken Ontbijtservies Herencostuum Pendule Damescostuum Hangklok Damesmantel Polshorloge Regenjas Wekker Winterjas Kinderwagen Herenschoenen Kinderbox Damesschoenen Schilderij Kinderschoenen Foto-toestel Sigaren Schemerlamp Sigaretten Kamerlamp enz. enz. Bureaulamp 3eheel naar eigen keuze kunt U ook andere prijzen bekomen. Examens Delft DELFT. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen voor werktuigkundig ingenieur, T R. Bakker, Leeuwarden; J. Ja ger. Heerenveen; W. J. Koppius, Groningen: J. v. d. Lende. West stellingwerf; J. K. Pesman, Bie- rum en T. G. Potma. Sneek. Voor het propaedeutisch examen voor vliegtuigbouwkundig inge nieur slaagden H. Binkhorst, Pa- terswolde en J P Hartzuiker. te Zwolle Er is een en ander te doen over de gang van zaken bij het onderwijs. Wij hebben het er ook hier al eens over gehad. De toepassing van de gelijkstelling, waarover wij, katholieken en protestanten, bijna tachtig jaar gevochten hebben, is nog niet verder gekomen dan het L.O. en het U.L.O., terwijl voor de overige takken van onder wijs slechts van een gedeeltelijke toepassing sprake is. Wij hebben al eerder ook gewezen op enige verontrustende verschijnselen, die dezer dagen in het „Limburgs Dagblad" door de deskundige oud minister Gielen nog eens werden samengevat: wij hebben als katholieken nog altijd een achterstand, die bewijst, dat de emancipatie nog niet voldoende is doorgedrongen tot de verschillende katholieke geledingen van ons volk; het leerlingenaantal op de bijzondere scholen gaat achteruit, en het open baar onderwijs groeit. Wij zijn in het defensief, schreef de katholieke „Stem" van Breda Het is zeer merkwaardig, dit te moeten con- stateren in, of dan vlak na een regerings periode, waarin wij, wederom, een katho lieke minister van O.K. en W. hadden. Wij schre ven dan ook niet voor niets in een commentaar op de kabinetsformatie indertijd, dat de wisseling van leiding aan dit departement (Cals inplaats van Rutten) vermoedelijk een politieke versterking zou inhouden, die blijkbaar nodig isDe gang van zaken bij Onderwijs blijft een aangelegenheid, die veel zorg en waakzaamheid eist. Hoeveel bezwaren zijn er al niet geuit tegen het onttrekken van leer lingen aan de rechten der gelijkstelling, door de stichting van de z.g. voorbereidende klas aan de nijverheidsscholen, straks ook nog aan landbouw scholen. En dan is er de kwestie van de nieuwe regeling voor het middelbaar onderwijs, in de vlak voor de verkiezingen ingediende wet op het Alge meen Middelbaar Onderwijs (A.M.O.). Daarover doet prof. Gielen een boekje open in een uitvoerig en gedocumenteerd artikel in het laatst-verschenen nummer van het Katholiek Staatkundig Maandschrift. Hij zegt op meer dan één plaats, dat de twee wetsontwerpen (er is er ook een inzake het Voorbereidend Hoger Onderwijs (V.H.O.) voor ons, katholieken onaan vaardbaar zijn! En deze ontwerpen zijn afkomstig van minister Rutten! Het bezwaar gaat o.a. tegen de ontwikkeling van de bestaande U.L.O. ten op zichte van de nieuwe Algemene Middelbare School (A.M.S.), zoals de wet die voorstelt. Die A.M.S. wordt als een middelbare school voorgesteld maar, volgens verschillende andere deskundigen ook, is ze dat niet, of zal ze dat niet zijn. Dit houdt ook verband met de duur van die school, die slechts op vier jaar is gesteld evenals de U.L.O. Men vreest in talrijke kringen, dat dit een geleidelijk leeg lopen van de U.L.O. ten bate van de A.M.S. tot gevolg zal hebben. Zo zijn er meer bezwaren, maar prof. Gielen erkent niettemin, dat beide wetsontwerpen onderwijskundig bezien, veel goeds hebben. Zijn hoofdbezwaar ligt ergens anders.... In het program van de K.V.P. met name wordt de uitbouw en verdere voltooiing van de gelijkstelling op onderwijsgebied als eis gesteld in meer dan één opzicht en daar wordt ook gevraagd, voor het Nijverheidsonderwijs de bestaande regeling, welke al tot zoveel moeilijk heden aanleiding heeft gegeven, te veranderen, zodat ook ten aanzien daarvan de befaamde „objec tieve normen" in de wet worden vastgesteld. Dat gebeurt voorlopig blijkbaar nog niet, maar het kan nog komen, want dat is natuurlijk een regeling in een andere wet. De bepalingen, welke in de voorgestelde wet op het A.M.O. aan de hand worden gedaan, doen echter voor het ogenblik niet veel goeds verwachten. Op dit punt is het wetsvoorstel een besliste achteruitgang bij de be staande toestand. De A.M.S. zal waarschijnlijk ULO-scholen, (waarvoor de gelijkstelling wel geldt) overbodig maken ten bate van de nieuwe A.M.S., waarvoor de gelijkstelling niet geldt. Het is inte ressant even te volgen, hoe dit zit De voorgestelde wetsontwerpen willen de He beslissing over de scholen stichting in handen leggen van de gemeenteraad en van het departement. Precies de bestaande methode voor Nijverheidsscholen, die wij zo verafschuwen! Nu worden in de toelichting op de ontwerpen welis waar z.g. objectieve normen opgesomd, die echter gehanteerd zullen worden doorhet departe ment. Dat geeft natuurlijk geen zekerheid Als het goed wil zijn, overeenkomstig het beginsel van de gelijkstelling, dan moeten die normen in de wet worden vastgelegd. Zeker, de minister zegt, de stichting van A.M Scholen „in bedwang" te willen houden, maar waar komt dat in de practijk op neer? Prof. Gielen vindt de „objectiviteit van Overheidswege dubbel gevaarlijk", omdat de moge lijkheid uitdrukkelijk wordt opengehouden, om Ü.L.O.-scholen om te zetten in de A.M.S. De minis ter wenst het z.g. „automatisme' een stokpaardje uit bepaalde kringen tegen de practijk van de gelijkstelling, waar men bezwaar heeft tegen de bestaande regeling, die te zeer in de hand werkt, dat bijzondere scholen, op grond van wettelijke rechten, te zeer automatisch wor den gesticht. Er zal, om kort te gaan, heel wat aan de voorgestelde ontwerpen „geschaafd" moeten worden en wij mogen het wel gelukkig noemen, dat er nog een invloedrijke K.V.P.-fractie aanwezig is, om in deze zaken waakzaam te zijn!.... De voorzitter van het Sociaal Werkgeversverbond, een van de twee grote werkgeversorganisaties op neutrale grondslag, mr. F. 11. A. de Graaff, heeft Vrijdag het jaar lijks congres van het Verbond geopend met een rede, waarin hij zijn ernstige bezorgdheid uitsprak over de in grijpende verschuivingen in de maatschappelijke verhou dingen, zoals deze zich in en buiten ons land vooral sedert de eerste wereldoorlog hebben voltrokken. In het vervolg van zijn rede hield de heer de Graaff een plei dooi voor een vrijere loonpolitiek. Hij acht het onjuist, dat de voor zitter van het College van Rijks bemiddelaars met een penne- streek voor het bedrijfsleven in grijpende maatregelen kan voor schrijven. Veel iiever zou het C.S.W.V. zijn. indien de loonpoli tiek weer in een zodanige rich ting zou worden geleid, dat de zelfstandige betekenis en verant woordelijkheid van de onderne mingen 'en de werkgeversorgani saties en de vakverenigingen veel meer tot hun recht zouden kunnen komen dan de laatste tijd het geval was. Een eerste stap zou kunnen zijn de werk gevers- en werknemers organisa tie vrijheid te verlenen binnen bepaalde door het College van Rijksbemiddelaars te trekken grenzen. Voordat aan een vrijere loon politiek kan worden gedacht dient echter eerst een herziening van het huurpeil plaats tc vin den, aldus de heer de Graaff. Het C.S.W.V. staat voor een huurpeil, dat weer een rendabele woning- politiek kan worden gevoerd. Een huurverhoging tot 145 a 155 procent van het vooroorlogse huurpeil wordt door het verbond op een zo kort mogelijke termijn I nodig geoordeeld. Zeer onredelijk noemde de heer de Graaff een suggestie om de verhoogde huur ten dele weg te belasten ten behoeve van de woningbouwfinanciering. De wo- ningbouwfinanciering dient te geschieden uit de algemene mid delen. Voor zover de huurverho ging inderdaad enige loonsverho ging nodig zou maken, aldus de heer de Graaff is een hiermede in overeenstemming zijnde verla ging van lasten voor het bedrijfs leven noodzakelijk. De heer de Graaff pleitte voorts voor ombuiging van de loonlijn ten gunste van de ge schooide en hoger geschoolde werknemers. De nivellering in de lonen en vooral ook de relatief sterke achteruitgang van, de reële te voorkomen inkomens van het hogere perso neel vervullen het verbond met grote zorg. Over het probleem van de be- zitsspreiding zeide de voorzitter van het C.É.W.V., dat de voor naamste bron van eigendomsvor ming de besparing uit het ge wone inkomen blijft. Daarnaast is echter de mogelijkheid, dat in die ondernemingen, wier econo mische positie zulks toelaat aan kader van een spaar- en/of winstdelingssysteem, de gelegen heid tot additionele eigendoms verwerving wordt geboden Ten aanzien van de publiekrechte lijke bedrijfsorganisatie zeide de heer de Graaff, dat de P.B.O. van grote betekenis kan worden, in dien de nieuwe maatschappelijke organen geleidelijk en in vrijheid kunnen tot stand komen. Sprekend over de onderne mingsraden pleitte de voorzitter van het C.S.W.V. voor vrije can- didaatstelling, zonder dat dus de representativiteit van de verte genwoordigers in deze raden door de vakverenigingen wordt beoor deeld. De heer de Graaff kon zich in zoverre met de onderne mingsraden verenigen zolang de werknemers de behoefte aan me dezeggenschap zien als een ver langen om in het algemeen in gelicht te worden omtrent de gai)g van zaken der onderneming en vooral ook omtrent de dage lijkse zaken, voor zover deze op henzelf betrekking hebben. Aan deze wensen zal de ondernemers- wereld kunnen voldoen, aldus de voorzitter van het C.S.W.V. Bollenexport voor 100 millioen gulden Naar wij van de Bond van Bloembollénhandelaren verne men werd gistermiddag met de uitvoering van een exportorder uit de bloembollenoogst 1952 't totale exportbedrag voor dit seizoen op 100 millioen gulden gebracht. In vakkringen toonde men zich hierover zeer verheugd, te meer daar men dit resultaat heeft weten te bereiken on danks de invoerbeperkingen van Engeland. Vele inschrijvingen voor zesde Rode Kruismars Reeds 3500 personen hebben ingeschreven voor de zesde Rode Kruismars te Den Haag, die op initiatief van de wandelclub „Rode Kruis Den Haag" van daag en morgen zal worden ge houden door de landgoederen Clingendaal, Voorlinden en Rust en Vreugd te Wassenaar: De ba ten van deze mars komen ten foede aan de wederopbouw van et Rode Kruisziekenhuis te Den Haag. De voorzitter van de Neder landse Bond van Lichamelijke Opvoeding en leider van de in ternationale Vierdaagse Afstands marsen, de heer Breunesse, zal vanmiddag in de Haagse Dieren- werknemers. bijvoorbeeld in het tuin het startschot lossen. NEW YORK. Jan van Gent, een 32-jarige Amers- foortse buschauffeur, rijdt sinds Donderdag zijn elfton ner stadsbus langs Broadway. Hij deed over zijn eerste ritje 90 minuten, een half uur te veel, „maar je mogt hier dan ook ogen in je achterhoofd hebben" zei hij. Hij verdient nu 75 dollar per week, terwijl hij het in Amersfoort niet ver der bracht dan 14,22 dollar' 54 gulden. NEW YORK. Er werd hem gevraagd of zijn vrouw ook chauffeert. Van Gent zei: „Wilhelmina is geen goede chauffeuse, maar ze bestuurt de keuken prima". HEIDELBERG. De Ame rikaanse soldaten in Duitsland hebben order gekregen op te passen dat zij in de bossen geen mierenhopen vernielen zoals bij de jongste manoeu vres nog al eens schijnt te zijn voorgekomen, tot wanhoop van het Ministerie van Land en Bosbouw dat erg zuinig is op mieren. „Mieren zijn goed voor de bossen", zegt het Mi nisterie, „ze helpen schade lijke insecten en rupsen ver delgen. WASHINGTON. Harry Truman is nog lang niet aan het einde van zijn verkiezings latijn. Hij heeft nu weer in Spokane uiteengezet, dat een „snollygoster" (vuïlspuiter) iemand is die onwaarheden verspreidt ten eigen voordele, en dat Eisenhower de prooi van Republikeinse vuilspuiters is geworden. WASHINGTON. De reis van Truman heeft de Republi keinen zo geprikkeld, dat zij met een DC-3 een „waarheids brigade" van senatoren achter hem aan gaan sturen, die over al waar hij zijn „Operatie Hakbijl" heeft uitgevoerd, zal pogen, de stukken weer te lij men. Een stoet secretarissen en enqueteurs vliegt mee.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3