Nog zes elftallen bleven ook gisteren ongeslagen Fel slotoffensief hielp G.V.A.V. niet Spannende duels besloten Alkmaar s draf seizoen HET DOEN EN LATEN FANNY BLANKERS: vier overivinningeti f Courses Hilversum De eerste klassers Stormvogels en Feijenoord boekten fraaie resultaten Successen voor Noordelijke teams 1 „FFoïues" met Liverpool gezamenlijk aan de kop ajiiMlfilili V oleivijckers-G.V .A.V1-0 Arsenal won van Blackpool van de eerste klassers Ook Slijkhuis zegevierde COURSES ALKMAAR Verrassingen brachten hoge toto-uitkeringen Maandag 6 October 1952 Pagina 3 Er is nu na deze nieuwe voetbalzondag, die ondanks het slechte weer toch weinig of geen afgelastingen telde, wel een ding duidelijk geworden: de krachtsverhoudin gen in deze competitie liggen gans anders dan verleden .jaar. Een Ajax, een Willem II, een Hermes D.V.S. en een P.S.V., om dan de vier kampioenen van het afgelopen seizoen maar eens te noemen, hebben tenminste voorals nog de kracht niet gevonden om met succes medestre vers naar de eretitels de loef af te steken. Integendeel.... Willem II verloor gisteren, Ajax deed het al niet veel beter en P.S.V. kwam met grote moeite op een gelijk spel. Dat deze veranderingen de spanning ten goede zullen komen is buiten kijf en dat kan niet anders dan gunstig werken op dit seizoen, dat zo veelbelovend is ingezet. In de eerste klasse A werd het aantal kopploegen van zeven tot vier gereduceerd. G.V.A.V., D.O.S. en Aiax vielen door neder lagen terug. De 4—1 zege van Wageningen op Ajax was merk waardig door de hoge score. Aiax nam door Van der Wel een 10 voorsprong, maar nog voor de rust zetten Zeiler en Van der Weerd deze achterstand in een 21 voorsprong om. Kort na de rust had wederom Van der Weerd succes en hierna gaf Möller van Wageningen een 41 voorsprong. Ajax viel nog fel aan, maar doel punten bleven uit. D.O.S. liet zich verrassend met 30 door N.E.C. kloppen. De Utrechtenaren speel den onsamenhangend, zodat N.E.C. vrij gemakkelijk won. Kuyten miste voor N.E.C. eerst een strafschop, maar Roos en Willemsen zorgden er toch voor dat N.E.C. met een 20 voor sprong kon gaan rusten. Direct na de hervatting vergrootte Wil lemsen de voorsprong tot 30, waarbij het bleef. E.D.O. klopte V.S.V. met 21. Alle doelpunten werden in het eerste half uur gescoord. Pleizier gaf E.D.O. de leiding, waarna Tielrooi gelijk maakte. Spoedig daarna gaf Verdam E.D.O. nog maals de leiding en deze voor sprong kon tot het einde bewaard blijven. R.C.H. en Heracles leverden een fors gevecht. Tot een kwartier voor het einde heeft Heracles goede kansen op de overwinning gehad omdat de Almeloërs tot aan dat tijdstip, dank zij een doel punt van Van der Veen in de eerste helft gescoord, met 10 voor stonden. Toen echter maak te Couwenhoven gelijk; Kamphuis scoorde dadelijk weer voor Hera cles, maar in de eindstrijd zorg den Lassehuit en Van Lieshout ervoor, dat R.C.H. toch nog zege vierde. Frisia verdedigde zich uitste kend tegen Enschedese Boys en zag eerst in de laatste seconden een 10 voorsprong in een ge- iilk spel veranderen. Toen kopte Selderhuis sr. uit een hoekschop in. G.V.A.V. verloor met 10 van de Volewijckers, een doelpunt, dat reeds na vijf minuten door Bazelaar was gescoord. Sneek was niet productief ge noeg om in Zwolle van Zwolse Bovs te winnen. Philippini scoor de in het laatst van de tweede helft beide Zwolse doelpunten. Stormvogels en Haarlem aan de kop In 1B bleven Stormvogels en Haarlem aan de kop, terwijl 't Gooi en Vitesse terugvielen. Stormvogels had weinig moeite met Go Ahead, dat een zeer zwakke indruk maakte. Door Westers en Angenent namen de IJmuidenaren een 20 voor sprong. Wel scoorde Abse Kolk man tegen, maar Van Onselen zorgde voor een 31 ruststand. Na de hervatting werd het door Snoeks en Westers (tweemaal) 61, waarna Kolkman nogmaals kon scoren. Haarlem nam in Amsterdam tegen Blauw Wit een 20 voor sprong door Groeneveld en Boe ree. Een heftig aanvallend Blauw Wit kon eerst een kwartier voor het einde door Tolmeiier tegen- scoren., koppend uit een hoek schop (12). Elinkwijk behaalde een niet verwachte maar verdiende over winning op Vitesse. Het winnen de doelpunt werd reeds na zeven minuten door Kreijermaat kop pend uit een hoekschop gescoord. Wel stopte doelman De Bos de bal. maar hij verloor zijn even wicht en hield de bal achter het hoofd. De scheidsrechter kende toen een doelpunt toe. In de laat ste minuut miste Vonk nog een strafschop voor Elinkwijk. Leeuwarden klopte Enschede met 30 door doelpunten van Van der Leij (tweemaal) en Schaafsma. Be Quick behaalde de eerste zege door het zwakke Achilles vrij fortuinlijk met 54 te klop pen. Heerenveen met een Abe Len stra in uitstekende vorm. deed het heel wat beter door het ster ke A.G.O.V.V, met 40 te be dwingen. 't Gooi en D.W.S. kwamen niet tot doelpunten, vooral dank zij uitstekend werk van doelman Mosterd bij 't Gooi en Kil bij D.W.S. R.B.C. leider-af Wat we in de aanhef reeds ver telden over de kampioenen, die het zo moeilijk hebben, geldt hier in ID in dezelfde mate voor Eindhoven. Een van de favorie ten. maar. zie slechts de uit slagen en het zal u duidelijk wor den, hoe de supporters van Van Melis c.s. in zak eir as zitten. Het moeizame gelijke spel tegen N.A.C. behaald, is niet om feest over te vieren. Trouwens er is meer gebeurd in 1D. Heel Roo sendaal zit in spanning te wach ten op de uitslag van R.B.C. Wel nu, die kwam, maar het was een slechte beurt van de leiders. Xerxes bleef met 2—1 de baas en Feijenoord, breed-uit lachend over de eigen 53 zege op A.D.O., kon de leiding overnemen. Naast R.B.C. kwam N.O.A.D. op de tweede plaats te staan. Deze Til- burgers sleepten een punt uit Geleen vandaan. Met P.S.V. en Limburgia verliep het niet zo, als deze heren verwacht hadden. T.E.C. en Bleijerheide hielden de halve buit thuis. In Schiedam proefde Hermes D.V.S. eindelijk het zoet der overwinning weer, zij het na een zwaar gevecht met D.H.C. (2—1). Willem II verloor Het wordt inderdaad een sei zoen voor Willem II. dat de Til- burgers lang zal heugen. Letter lijk iedere tegenstander wil de landskampioenen zo goed moge lijk partij geven en dat is een „kwaad ding". Gisteren kwam zelfs de eerste nederlaag tot stand. Sparta leverde het hem dat in Tilburg nog wel Maar eigenlijk hadden we een zeer abnormale uitslag allereerst moeten noemen. Want dat is de 11—2 zege van Excelsior op het arme Theole toch wel waard. H.B.S., zo goed gestart, kwam door de nederlaag tegen het goed voor de dag komende Brabantia op de één na laatste plaats, waar Juliana en B.V.V. ook al in de buurt verblijven. Want B.V.V. verloor van Longa en Juliana kon tegen V.V.V. tot een draw komen. Dat overigens ook S.V.V. mee wil gaan tellen, bewees de club van Van Schijndel door de zeer ver dienstelijke 21 zege in Maas tricht op M.V.V. Laten we het overzicht van deze afdeling ein digen met de vermelding van de overwinning van Emma op Sit- tardia, een overwinning, die de Dordtenaren op de eerste plaats bracht. Hier zien roe het gehele verdedigingsblok van de Volewijckers in actie tijdens de wedstrijd, welke Zondag te Amsterdam tegen GVAV werd gespeeld. De gastheren bleven met 10 baas in eigen huis. Van links naar rechts: doelman Hagenaars, Muller en van Oord, die juist de bal heeft weggekopt. Ondanks een fel slotoffensief der Groningers is het. hen niet gelukt een gelijk spel uit het vuur te slepen. Vooral de laatste 10 minuten hadden de blauw-witten deze wedstrijd in een gelijk spel kunnen beëindigen. Blackpool heeft ook aan de tweede reis, die het in deze com petitie naar Londen moest ma ken, weinig plezier beleefd. Was het een maand geleden Chelsea, dat Stanley Matthews en de zij nen op Stamford Bridge met 40 terugwees, thans moesten zij na met rust reeds achter gestaan te hebben, met 31 in Arsenal hun meerdere erkennen. Niet minder dan rond 80.000 mensen waren al ver voor het aanvangsuur rond Highbury op de been met de hoop het treffen tussen de Gunners en Blackpool mee te kunnen maken. Maar daar er voor „slechts" 67.000 toe schouwers plaatskaarten beschik baar waren liep de gang naar het Arsenal-terrein voor ettelijke duizenden op een teleurstelling uit. Om twintig minuten voor de aanvang moesten de hekken reeds worden gesloten en toen kon de grote politiemacht, die ter plaatse aanwezig was. aan de niet Eerste klasse A: Eerste klasse C: Wageningen 4 2 2 0 6 Emma 4 3 0 1 6 de Volewijckers 4 3 0 1 6 Longa 4 3 0 1 6 R.C.H. 4 3 0 1 6 Brabantia 4 3 0 1 6 E.D.O. 4 3 0 1 6 S.V.V. 4 2 1 1 5 G.V.A.V. 4 2 0 2 4 Sparta 4 2 1 1 5 D.O.S. 4 2 0 2 4 Excelsior 4 1 2 1 4 N.E.C. 4 2 0 2 4 M.V.V. 4 1 2 1 4 Enschedese B. 4 1 2 1 4 Willem II 4 1 2 1 4 Ajax 4 2 0 2 4 V.V.V. 4 1 2 1 4 Heracles 4 1 1 2 3 Sittardia 4 2 0 2 4 Zwolse Boys 4 1 1 2 3 B.V.V. 4 1 1 2 3 V.S.V. 4 1 1 2 3 Juliana 4 1 1 2 3 Sneek 4 1 0 3 2 H.B.S. 4 1 0 3 2 Frisia 4 0 1 3 1 Theole 4 0 0 4 0 Eerste klasse B: Eerste klasse D: Stormvogels 4 3 1 0 7 Feijenoord 4 3 1 0 7 Haarlem 4 3 1 0 7 R.B.C. 4 3 0 1 6 't Gooi 4 2 2 0 6 N.O.A.D. 4 2 2 0 6 Heerenveen 4 2 1 1 5 P.S.V. 4 2 1 1 5 Vitesse 4 2 1 1 5 Xerxes 4 2 1 1 5 D.W.S. 4 2 1 1 5 A.D.O. 4 2 1 1 5 Elinkwijk 4 2 1 1 5 Bleyerheide 4 1 2 1 4 A.G.O.V.V. 4 2 0 2 4 Limburgia 4 1 2 1 4 Leeuwarden 4 2 0 2 4 Maurits 4 1 1 2 3 Enschede 4 2 0 2 4 T.E.C. 4 1 1 2 3 Be Quick (Gr.) 4 1 0 3 2 Hermes D.V.S. 4 1 1 2 3 Go Ahead 4 1 0 3 2 Eindhoven 4 0 2 2 2 Blauw Wit 4 0 0 4 0 D.H.C. 4 1 0 3 2 Achilles 4 0 0 4 0 N.A.C. 4 0 1 3 1 le klasse A WageningenAjax Zwolse BoysSneek VolewijckersGVAV Ensch. BoysFrisia NEC—DOS EDO—VSV RCHHeracles le klas B 't Gooi—DWS Stormvog.Go Ahead Blauw WitHaarlem Elmkwij kVitesse LeeuwardenEnsch. BeQuick(Gr.)Achill. HeerenveenAGOVV 4—1 2—0 1—0 1—1 3—0 2—1 3—2 0—0 6—2 1—2 1—0 3—0 5—4 4—0 le klasse C Willem IISparta MVV—SVV ExcelsiorTheole EmmaSittardia VVV—Juliana LongaBW BrabantiaHBS le klasse D ADOFeyenoord EindhovenNAC XerxesRBC BleyerheidePSV Mauri tsNO AD TEC—Limburgia Hermes DVS—DHC 1—2 1—2 11—2 4—1 0—0 2—1 1—0 3—5 1—1 2—1 2—2 2—2 0—0 2—1 lichte taak beginnen de vele be langstellenden. die zich nog voor de ingangen verdrongen te ver spreiden. Voor de zwarthandela ren in toegangsprijzen was het beslist geen slechte dag. Staan plaatsen werden voor tien maal de prijs grif van de hand gedaan. De gelukkigen, die erin ge slaagd waren een plaatsje te bemachtigen, hebben veel genoe gen van hun succes gehad, want zij hebben de ganse speeltijd van voortreffelijk voetbal van beide ploegen kunnen genieten. Black pool nam door Ernie Taylor de leiding, maar voordat het rust- signaal had geklonken had de situatie een aanzienlijke wijzi ging ondergaan. Ron Roper zorg de daarvoor. Met twee kwaliteits- doelpunten hielp hii Arsenal aan een 21 voorsprong. En het was Jimmv Logie, die na de hervat ting de Reds" een verdiende 31 overwinning bezorgde. Het gedegen, op het maken van doel punten gerichte spel van Arsenal had gezegevierd over de wel fraaie, maar niet productieve aan vallen van Matthews c.s. Black pool is overigens altijd al weinig geluk beschoren geweest op Highbury. Sinds 1896 is er nl. nog geen Blaokpool-elftal in geslaagd Arsenal op eigen grond te klop pen. Deze nederlaag kostte Black pool tevens de eerste plaats op de ranglijst, die het vorige week door de 84 zege op Charlton Athletic had veroverd. Liverpool klom naar de ton door NewCastle United met 53 te slaan. Maar Wolverhampton Wande rers kwam, door een 62 over winning op Manchester United, op eenzelfde aantal punten als Liverpool, nl. 11. Liverpool heeft echter een gunstiger doelgemid- delde. De 6 doelpunten tegen de United brachten de Wolves de eer, zich de topscores van dit weekeinde te kunnen noemen. Ondanks het gemis van aanvoer der Billy Wright hij speelde in Belfast. Eerste divisie: ArsenalBlackpool 31 Aston Villa—Bolton Wanderers 11; BurnleyDerby 1—2; CharltonChelsea 2-2; LiverpoolNewCastle 53; Manchester C.—Cardiff 22: MiddlesbroughWest Bromwich 4—2; PrestonTottenham 10; Stoke—Sheffield W. 1—3; SunderlandPortsmouth 11: Wolverhampton Wanderers Manchester U. 62. Tweede divisie: BarnsleyHull 51: BuryBirmingham 30; DoncasterBrentford 02; FulhamLincoln 42; HuddersfieldNotts F. 1—2: Leicester-Plymouth 20: Notts C.Leeds 32: Sheffield U.Blackburn 30: SouthamptonLuton 13: Guegan wint Parijs-Tours De wegwedstrijd ParijsTours, over een afstand van 253 km werd gewonnen door de Frans I man Guegan in 6 uur 11 min 30 sec. De uitslag luidt verder: 2. Schotte (B.) op 'n half wiel; 3. de Valck (B.) op een wiel; 4. Caput (Fr.) op 1 wiel. Een peleton van 50 renners bezette de vijfde plaats. In dit peleton bevonden zich onder anderen de Zwitser Kubler, de Fransman Bobet en de Italiaan Petrucci. Het slotoffensief kwam echter te laat want al wankelde de Volewijckers defensie soms erg, capituleren deden de Amster dammers niet. Deze slotphase en de eerste twintig minuten waren de grootste momenten uit deze povere strijd die sterk werd be- invloed door het uiterst gladde veld. Vooral in de tweede helft zakte het spelpeil zeer snel be houdens het laatste kwartier, toen de spanning ten top steeg en het Amsterdamse doel mei kunst en vliegwerk werd schoon gehouden. Het begin was zeer hoopvol en deed ons vermoeden en reeds bij voorbaat verheugen eens een goede wedstrijd te kunnen aan schouwen tussen de topploegen der le klasse A. Doch hoe te leurgesteld zaten wij elkaar in de rust aan te kijken,, want na een prachtige start van beide ploegen zakte het spel wel zeer hard af om even voor rust op te leven. Toch hadden wij reeds een aantal voortreffelijke aan vallen gezien van de beide ploe gen. GVAV was meteen van de aftrap op links weg en een com binatie tussen De Grooth en La Crois resulteerde in een prach tige kogel van eerstgenoemde. Hagenaars redde echter fraai, zijn collega Roffel deed echter niet veel voor hem onder want tot drie maal toe redde hij fraai. Eerste was het tweemaal links buiten Van der Ruit die 't hem lastig maakte en even later linksbinnen v.d. Muts. Hij weer de zich echter prachtig, maar moest toch in de zevende minuut de eer aan Baselaar laten die van Van der Ruit een niet te missen kans kreeg. 10. Het tempo zakte even bij GVAV maar toen Volewijckers wel doorzette, doch het doel te hoog zocht, kreeg de Groninger ploeg weer moed. Een serie aanvallen volgde doch door onoordeelkun dig spel der Blauwe Voorwaarl- sen leverde deze aanvallen niet het gewenste succes op. Na de hervatting was GVAV meer in de aanval, maar hoe de Groningers ook probeerden het lukte niet. Bepaald pech hadden de Blauw-Witten toen De Koe een prachtig schot tegen de lat zag belanden. De Jonge, die Pais in de 6e minuut na de rust had vervangen, kopte en schoot uit alle standen gevaarlijk in, doch met kunst en vliegwerk voor kwam men in de Amsterdamse defensie doelpunten. De spora dische Volewijck-aanvallen wa ren echter niet zonder gevaar. Doch de uitstekende Roffel wist er wel raad mee. Van Oosten, De Grooth en Westra namen de Amsterdamse goal onder schot, maar het zeer zeker verdiende doelpunt kwam niet. Hadden de GVAV-ers hun offensief eerder ingezet zeer zeker was hun het alleszins verdiende gelijke spel niet ontgaan. De internationale athletiekwed- strijden, die Zaterdagavond te Birmingham zijn gehouden, heb ben Fanny Blankers Koen vier fraaie overwinningen opgeleverd. Op de 100 meter sloeg zij sterke tegenstand in de figuren van de Engelse meisjes Jean Desforges en Ann Johnson met meters en ging in 11.8 sec als eerste over de eindstreep. Bij het verspringen verwees zij niemand minder dan Yvette Williams, de Olympische kampioene. naar de tweede plaats Met 5.90 meter eiste onze landgenote de eer voor zich on. daarmee de Australische 11 cm achter zich latend. Daarop volg de Willv Lust (Ned.), die het tot 5.33 meter bracht. Op de 80 meter horden kwam Fanny in 11.3 als eerste over de finish met Willy Lust als tweede. En alsof zij geen vermoeidheid kende nam de Amsterdamse ath lete oók nog de 200 meter voor haar rekening. Met een tiid van 24.4 sec liet zij Verna Johnston (Austr.) niet minder dan 6 meter achter zich. Peggv Wain (G.B.) kwam als derde binnen. Is het verwonderlijk dat het publiek Fanny Blankers een don derende ovatie bracht voor de fenomenale prestatie 4 over winningen op één avond die zij hier geleverd had? Ook Slijkhuis Wim Slijkhuis wilde bij dit alles kennelijk niet ,ten achter blijven. Op de 5000 meter be haalde hij. overigens zonder zich tot het uiterste te geven, in 14 minuten 53.2 sec de zege. Een verschil van 25 meter lag er tus sen hem en de Engelsman Norris die als tweede eindigde. Hatton (G.B.) werd derde. Gordon Pirie, Engels recordhouder op de 3 mijl. wilde deze 5000 meter-loop ge bruiken om een aanval te doen op "het Engelse record op de 2 mijl. dat op 8 min. 55.6 staat. Na dat hij de eerste mijl in 4 min. 27.2 had afgelegd, stapte Pirie echter de baan uit. Nederlandse zwemsters weerden zieh in Denemarken Na in Aarhus slechts een zege van Joke de Korte gezien te heb ben, was het in Kopenhagen al les Nederland wat de klok sloeg. Hanni Termeulen hield in 1 min. 08.1 sec. Mej. Over-Petersen en Ragnhild Hveger achter zich; Jo ke de Korte kwam 25 seconden voor het Deense meisje Samu- elsen op de 200 m. rugslag aan de finish en de schoolslagzwem mer Piet Bekkering won de 100 m. van zijn specialiteit. Tenslotte sleepten Hanni Ter meulen, Rika Bruins, Joke de Korte en Els van der Ploeg de 4 x 100 m. estafette uit het vuur in 4 min. 37 sec. SPELERS TROTSEERDEN SCHEIDSRECHTER Tijdens de wedstrijd Sport club EmmaGroene Ster wel ke in de tweede klasse A van district Zuid 2 te Treebeek werd gespeeld, deed zich een incident voor. dat de scheids rechter noodzaakte de wed strijd te staken. Toen de arbiter het op een gegeven moment nodig achtte twee spelers van Groene Ster een waarschuwing te geven, vergaten zij hun mond te hou den waarop beiden naar de kleedkamer werden verwezen. Ook met deze beslissing kon den de Groene Ster-spelers zich niet verenigen en zij weigerden het veld te verla ten. Hierop staakte de scheids rechter de wedstrijd. Sportclub Emma leidde on dat moment met 21. ALKMAAR Zondagmiddag zijn op het Gemeentelijk Sportpark te Alkmaar de laatste paar dencour ses van het seizoen gehouden. Het iveer hield zich goed, hoewel het voor de meeste paarden eigenlijk te guur tvas en er was wederom een talrijke menigte liefhebbers van de paar densport naar Alkmaar gekomen. Nadat Qui est-ce Qui de eer ste course om de Victorie-prijs had gewonnen, na een felle strijd met President en Paul Spencer, werden in de tweede course, die om de Alkmaars Ontzet-prijs, zeer goede verrichtingen te zien ge geven door Queen Belwin, die de gehele course door onafgebroken aan de kop bleef en zich daar ook wist te handhaven, en door Peter Chestnut, die na een keu rige draf de tweede plaats kon bezetten. Queenic deed eerst nog een serieuze aanval op de eerste plaats, maar zakte later af naar de vierde. O'Brewerd werd goede derde. De heer W. Brouwer kwam met Oiseau als overwinnaar te voor schijn uit de course om de Wil lem van Oranje-prijs. Wethouder R, Bakker overhandigde hem na mens het gemeentebestuur van Alkmaar de wisselbeker, door de gemeente beschikbaar gesteld Ook Oiseau had van meet af aan de kop en wist die ook te behouden, ondanks krachtige aanvallen van Nino Narville, die nog maar net op het nippertje geslagen kon worden. King Spencer werd der de. In deze volgorde werd de ge hele course gereden. Nelson deed nog een poging om de derde of vierde plaats te be zetten, doch ging vlak voor de finish in de fout. verloor vaart en werd gepasseerd door Little Monty. De course om de Van Teylin- gen-prijs voor twee-jarige paar den over een afstand van slechts 1400 meter, werd gewonnen door Rita B.H. met Ronald als tweede, Ramona S. als derde en Rosa Gregor als vierde in een dicht ge sloten veld. waarbij de deel nemende paarden en massa door de finish gingen. De course om de Jacob Kabel jauw-prijs, waaraan drie en twin tig paarden deelnamen, werd in twee series gesplitst. Winnaar van de eerste serie werd Pretty Boy. De course had een vrij sen sationeel verloop. Oda scheen te zullen winnen, ging ook als eer ste door de finish, maar werd uit geschakeld wegens springen door het stek. Tweede werd Oddity derde Detolaan S. en vierde Marunis Gregor. In de tweede afdeling werd winnaar Nonnie M. na een prachtige, stabiele draf. Twee ronden lang behield Peter Karnac de eerste plaats, doch verloor vaart door onstabiel dra ven. Petronel Spencer daaren tegen wist zich van achteraan af naar de tweede plaats te werken. Playsir werd goede derde. De course om de Dirk Duivel- prijs, die in een hoog tempo verliep, bracht het publiek in extase, niet het minst vanwege de verrichtingen van Stüermann, die buitenom vier grote rivalen wist te passeren om vlak voor de finish de eerste plaats te berei ken. Mv Darling en Nellie Gregor lagen, aanvankelijk aan de kop, ir. een hevige strijd gewikkeld. Over Again en McHeny volg den vlak daarop. Inmiddels kwa- hen Stüermann en New Spencer de bijzondere aandacht opeisen. Het laatste paard kon echter niet verder komen dan de vierde plaats. Stüermann nam in een adembenemend tempo de kop en werd onmiddellijk winnaar en Mc Henv verdween tegelijkertijd naar achteren. My Darling kon zich op de tweede plaats hand haven en Over Again werd goede derde. Tenslotte de twee laatste cour ses. om de Dirk Senoy-prijs en de 8 October-priis. In de eerste bewees Kapitein Bascons een uitstekend draver te zijn. Het paard had de course gemakkelijk kunnen winnen, wanneer het zich de weg niet tot driemaal toe versperd had ge zien. Het wist zich nog op de derde plaats te werken. Via de tweede, vierde en derde plaats kwam Martine van Axket aan de kop en won Petulance K., die de gehele course door de eerste plaats bezet had gehouden, ten slotte als tweede. Tot slot werd de 8 October- prijs op schitterende wijze gewon nen door Olivier B.. die in een prachtig volgehouden draf on verwijld de kop nam en met grote voorsprong als nummer één eindigde. Oeke, die anders stellig de tweede plaats zou hebben be zet, werd uitgeschakeld wegens onregelmatig draven. De uitslagen Victorieprijs: 1. Qui est-Cequi (R. v. Wieringen) tijd 3.15, km- tijd 1.37.5; 2. President; 3. Paul Spencer. Tot.: w. f7.30, pl. f2.80, 5.30, 3.40, gek. f5.90, cov. f 11. Alkmaar's Ontzetprijs: 1. Queen Belwin (H. C. ten Hagen) tijd 3.05.8, km-tijd 1.32; 2. Peter Chestnut; 3. O Brewer. Tot.: w. f2.50, pl. f 1.70, 4.40, 3.80, gek. f 10.90, cov. f 17.30. Willem van Oranjeprijs: 1. Oisea (W. Brouwer) tijd 3.25.7, km-tijd 1.28; 2. Nino Arville; 3. King Spencer. Tot.: w. f4.10, pl. f 1.60, 2.40, 3.30, gek. f 6.10, cov. f 5.60. Van Teylingenprijs: 1. Rita BH (G. Brouwer) tijd 2.11, km-tijd 1.34.9; 2. Ronald; 3. Ramona S. Tot.: w. f30.40, pl. f5.30, 2.20, 2.20, gek. f 14.40, cov. f 5.40. Jacob Kabeljauwprijs, eerste afdeling: 1. Pretty Boy (A. R. Nottelman) tijd 3.26.2, km-tijd 1.27.3; 2. Oddity; 3. Ortolaan S. Dirk Duivelprijs: 1. Süermann (M. Vergay) tijd 3.20.1, km-tijd 1.24.1; 2. My Darling; 3. Over Again. Dirk Senoyprijs: 1. Martine van Axkit (J. v. Dooyeweerd) tijd 3.24.3, km-tijd 1.28.1; 2. Petulance K; 3. Kapitein Bascom. Tot.: w. f4.60, pl. f 1.40, 1.20, 1.30, cov. f4.40, gek. f4.50. Acht Octoberprijs: 1. Olivier B (J. M. v. d. Berg) tijd 3.59.9, km- tijd 1.26.3; 2. O Beatrix; 3. Little Monty. Tot.: w. f2.pl. f 1.60, 4.80, 2.50, gek. f8.70, cov. f21.60. Jacob Kabeljauwprijs, tweede afdeling: 1. Nonnie M (P. A. Strooper) tijd 3.29, km-tijd 1.28.5; 2. Petronel Spencer; 3. Paysier. Tot.: w. f8.20, pl. f2.30, "1.70, 2.gek. f 5.60, cov. f 3.70. Totale omzet f 96.410.50. Er zijn heel wat interlands gespeeld in het afgelopen week end, o.a. voor het eerst sedert na de oorlog FrankrijkDuits land. 65.000 toeschouwers waren van deze interland-ontmoeting getuige, die in het Parijse Co- lombes-stadion werd gespeeld. Er werden geen volksliederen gespeeld en een ware invasie van Duitsers gaf een apart cachet aan deze ontmoeting. De Fransen, die een levendig en productief aanvalsspel ten beste gaven, wonnen met 31. Zover kwam Engeland niet. Tegen Ierland kon ternauwer nood een 22 gelijk spel be haald worden. Drie minuten voor het einde kopte Elliot een pass van Froggatt langs de Ierse doelman en maakte zo op het laatste nippertje gelijk. In Oslo won Zweden met 21 van Noorwegen, dat zo goed partij gaf, dat de Zweden eerst in de tweede helft het be slissende doelpunt konden sco ren. Denemarken, twee weken geleden overwinnaar van ons elftal, ging nu in Helsinki met 21 tegen de Finnen ten onder. Met rust leidden de gastheren met 10. DOELMAN RICKVOORT WEERT ZICH Rickvoort, de doélverdediger van Sittardia, werkt de bal het veld weer in tijdens een aanval van Emma in de Zon dag te Dordrecht gespeelde voetbalwedstrijd, welke in een 14 nederlaag voor de bezoe kende plub eindigde. De uitslagen van de te Hil versum gehouden draverijen luiden: Shetland Poney-prijs: 1. Queen Mary (L. Ensing) 3.03.4 1.34.5; 2. Quickness; 3. Qui Gagne A. Tot.: w. 3.30. 4.40, pl. 2.10, 2.10, 1.70. cov. 2.90. 4.30, gek. 3.30, 4.20. Oldenburger-prijs: 1. Otella (J. de Vlieger) 3.29, 1.30,1; 2. Omar Spencer: 3. Norbert M. Tot.: w. 4.50, pl. 1.50, 1.30, 2.30, cov. 5.40, gek. 7.30. Oost-Fries-prijs: 1. Kalida (W. Leeuwenkamp): 2. Guy Hano ver: 3. Luxor. Tot.: w. 5.60, pl. 2.10, 3.50. 1.90 gek. 11.20, cov. 10.20. Harddraver-prijs: 1. Quite Heny (J. Hof) 2.58.8, 1.30.3; 2. Quichotte; 3. Querido 1. Tot.: w. 2.40. pl. 1.20, 1.20, gek. 4.30, cov. 3.10. Shyre-prijs: 1. Neerlandia H. (P. A. Meinardi) 2.47.4, 1.26.3: 2. On of eve; 3. Octavia. Tot.: w. 9.60, pl. 2.40, 2.70, 1.40, gek. 15.50, cov. 8.10. Hackney-prijs: eerste serie: 1. Odylia O. (J. Hof) 2.47.9. 1.29.4: 2. Pahud de Mortange; 3. Mita K. Tot.: w. 2.50, pl. 1.50, 1.40, 2.40. gek. 4.50, cov. 3.90. tweede serie: 1. Peterhof (W. H. Geersen) 2.48.9, 1.27,9; 2. Oli via Havilland; 3. Lord Quette- ville. Tot.: w. 2.10. pl. 1.60, 2.80, 3.90, gek. 3.70, cov. 9.70. finale: 1. Napoleon (M. Ver gay) 2.46.2, 1.27.5: 2. Odylia O.; 3 Pahud de Mortagne. Tot.: w. 10.80, pl. 2.40, 1.60, 2.20. gek. 15.80, cov. 3.10. Totalisator: 46.054.50.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3