West-Frisia - zege op O.S.V. neemt de leiding in 2 B Eerst kort voor het einde wist H.R.C. eer te redden Uitstekend West-Frisia ivon vrij gemakkelijk VOETRALLADE Strijd vol sfeer bracht Heldersen krappe zege A.F.C. verzuimd kans winst in eerste helft op E.V.C. keerde dankbaar uit Alkmaar terug A Ikm. Boys won strijd tegen matig Velsen Nederlagen van R.K. A.F.C.9 Alw Forward, V.Z.V. en H.R.C. UITSTAGEN IN DE K.N.V.B. van 5 October 1952 2e, 3e en 4e klassers H.S.V. en Z.A.P. samen aan de kop SPARTAAN-H.R.C. 4„l WEST-FRISIA-O.S.Y. 4-0 Simons weer op dreef MAJORIE JACKSON: 100 METER IN 11.4 SEC. V.I.O.S.-W.G.W. 2-3 Helder-A.F.C. 1-1 Helder aanval was zwak R.K. A.F.C. gaf middenveld prijs ALLEEN ABE LENSTRA... fagina 4 .maandag 6 October 1952 Ondanks de sombere voorspellingen van De Biltviel het iceer gisteren nogal mee en konden de meeste wedstrijden zodoende doorgang vinden. Grote verrassingen zijn er niet bepaald gevallen, of het zou de onverwacht grote overwinning van Zeeburgia moeten zijn. „Voor tvat hoort watmoeten de Amsterdammers hebben gedacht. Intus sen zijn de ivare krachtsverhoudingen inderdaad al iets meer naar voren gekomen. Terwijl Z.F.C. en West-Frisia in de tweede klassen van zich doen spreken, toonde in 3C Zaandijk tveer zijn grote kracht. Tot veler verrassing heeft H.R.C. het in Amsterdam teaen Spartaan lang niet kunnen bol werken. De roodies zakten in de middenmoot terug en moesten aanzien, hoe Kennemers dank zii een geliik snel tegen DWV de leiding nam voor Z.F.C.. dat na ziin eerste nederlaag „terug kwam" en nu weer nabuur K.F.C. aan „de muur nagelde" Dat K.F.C. komt inmiddels be denkelijk onderaan te hangen.. U.V.V. klopte V.V.A. Stand 2A: Kennemers Z.F.C. Alcmaria Spartaan H.R.C. U.V.V. V.V.A. D.W.V. K.F.C. Hollandia Westfrisia leidt Westfrisia verraste ook giste ren ziin aanhang met een keuri ge zege. O.S.V. kreeg geen voet aan de grond en mede door de nederlaag van H.F.C. tegen Zee burgia. dat bloedig wraak nam op de verplettering door Volen- dam, kwamen de Enkhuizenaren aan de kop. A.F.C. kwam in den Helder niet verder dan 'n geliik spel. Geen onverdienstelijke pres tatie van de thuisclub, die zich goed in de middenmoot hand haaft. Dat Rapiditas sterker is dan Schoten bewees de 30 overwinning. Overigens is H.V.C. schijnbaar niet meer van de kracht van vorig seizoen, want een geliik spel tegen Z.V.V. is toch niet daverend. Stand 2B: Westfrisia 3 2 10 5 H.F.C. 3 2 0 1 4 Volendam 2 110 3 A.F.C. 2 110 3 Z.V.V. 3 1113 Rapiditas 3 1113 Zeeburgia 2 10 12 Helder 2 0 2 0 2 H.V.C. 3 0 2 1 2 Schoten 3 0 12 1 O.S.V. 2 0 0 2 0 Alw. Forward verspeelde ongeslagen record Ja. men was er al benauwd voor geweest in Hoorn. De uit wedstrijd tegen W.S.V. is een hele karwei geweest voor Alw. Forward ten allen tijde. Ook nu kwam men met de kous op de kop thuis. Jammer voor de wit- hemden. die nu de leiding ver speelden aan Zaandijk, dat in WEST I 2e klasse A De SpartaanHRC KFCZFC UW—WA KennemersDWV 2e klasse B ZeeburgiaHFC RapiditasSchoten WestfrisiaOSV Helder—AFC ZW—HVC WEST 3e klas A RKVVA—SDW Watergr.m.—QSC B.wijk—W.kracht APGS—CSV DCG-KW 3e klasse B Rivalen—Allen W. TOG—ZSGO JOSRipperda RKAVIC-Baarn BVCWFC 3e klasse C BKCKinheim Alkm. B.Velsen Vitesse '22Zaand. WSV '30—A. Forw. 4e klasse A LimmenOudesl. TexelWaterv. USVUSucces DTS—ZAP MFC—HSV 4e klasse B P.endVZV A'delftMeerv. '31 BergenZouaven Grassh.Andijk De RijpM'd-am RKAFCEVC KORFBAL EERSTE KLASSE N.-Holland SVK—Swift DTVK. Zaandijk Rohda—BI. Wit LutoAllen Weerb. Westen A A'damHilversum LarenTOGO HHIJC—Be Fair Gr. Geel—BMHC Dames Westen A'damHilversum TOGO—Rood Wit Gooi—BDHC HHIJC—Be Fair 4—1 1—3 3—1 .0—0 5—1 3—0 4—0 1—1 2—2 1—3 2—2 2—2 2—4 3—2 2—4 0—1 3—2 1—3 0—2 1—1 2—1 0—2 2—0 3—2 4—2 2—3 2—4 2—5 3—1 3—2 1—4 5—2 1—3 2—3 7—6 6—6 5—4 4—5 2—1 0—2 3—3 3—1 4—1 0—0 3—2 2—2 Castricum Vitesse nog steeds zonder punten liet. Wie het trouwens ook goed doet is Alkm. Boys. Het zijn maar benauwde overwinningen. doch ze tellen. Vooral in dit geval, nu het een zege op Velsen betrof. B.K.C. sleepte uit ziin thuiswedstrijd te gen Kinheim weer een kostbaar puntje in de wacht. Stand 3C: Zaandijk 3 3 0 0 6 Alkm. Boys 3 2 10 5 W.S.V. '30 4 2 1 1 5 Kinheim 3 12 0 4 Forward 3 2 0 1 4 D.E.M. 2 110 3 Velsen 3 1113 B.K.C. 3 1113 Purmerstein 3 0 12 1 G.V.O. 2 0 0 2 0 Wijk a. Zee 2 0 0 2 0 Vitesse '22 3 0 0 3 0 H.S.V. en Z.A.P. aan de kop Het is hier nu reeds duideliik welke clubs zich zullen gaan be moeien met de strijd om de lei ding. Daar is allereerst H.S.V.. dat M.F.C. in eigen omgeving een pak slaag gaf. Dan komt daar onmiddellijk achteraan het Pol- derse Z.A.P. dat gisteren de D.T.S.-klip kundig omzeilde en verder doen Succes. Texel en Schagen volop mee. Succes kwam met de hakken over de sloot tegen U.S.V.U. en Texel had geen medelijden met Water vogels. Dioht in de buurt blijft nog Limmen. dat ook gisteren weer won. Het arme Oudesluis incasseerde zijn derde nederlaag. Stand 4A: H.S.V. Z.A.P. Succes Texel Limmen Sohagen Watervogels U.S.V.U. Randers D.T.S. M.F.C. Oudesluis 3 3 3 3 3 2 3 3 2 3 3 3 2 2 2 2 2 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 2 2 1 2 2 3 R.K. A.F.C. niet baas. kon E.V.C E.V.C. heeft het niet tot een tweede nederlaag laten komen. R.K. A.F.C. werd na spannende strijd in Alkmaar „uitgeteld" en de strijd om de leiding belooft hier zeer spannend té worden. Op dit moment staan Purmerend (overwinnaar van VZV) en As sendelft (zege op Meervogels '31) aan de kop. maar Zouaven. dat een rovale 41 zege op Bergen behaalde heeft de allerbeste pa pieren momenteel. Ook Grass hoppers is een eind naar boven opgerukt door de overwinning op Andijk. dat met Bergen puntloos onderaan bengelt. De nederlaag van de Rijp tegen Monnikendam lag in de lijn der verwachting. Stand 4B: Assendelft 3 2 10 5 Purmerend 3 2 10 5 Zouaven 2 2 0 0 4 E.V.C. 3 2 0 1 4 Grasshoppers 2 110 3 Meervogels '31 3 1 1 1 3 R.K. A.F.C. 2 10 12 V.Z.V. 3 10 2 2 de Rijp 3 10 2 2 Monnikendam 3 10 2 2 Andijk 2 0 0 2 0 Bergen 3 0 0 3 0 Middeldorp van Xerxes steekt zijn vreugde niet onder stoelen of banken als de stand in de wedstrijd tegen RBC door een clubgenoot op 11 is gebracht. In het midden: Beun van Xerxes, rechts Knobel van RBC. De wedstrijd, welke te Rotterdam werd gespeeld, eindigde in een 21 overwinning voor de thuisclub. (Advertentie) Op vrij overtuigende wijze heeft West-Frisia gisteren in Enkhuizen zijn ongeslagen record weten te handhaven tegen het Oostzaanse O.S.V. In het veld waren beide ploe gen aardig tegen elkaar opgewassen, maar de beide ach terhoeden beheersten ditmaal de wedstrijd. Bij West- Frisia was de defensie zeer hecht, dank zij aanvoerder Dangermond, Belier en Ubels. Vooral de W.F.-doelman was zeer goed, al heeft hij het niet zo druk gehad als zijn collega Snabilie, die tot Noord-Hollands beste keepers wordt gerekend en ook deze middag zijn doel in brillante stijl verdedigde. Van de voorhoede's was die van West-Frisia stukken gevaarlijker. Het snelle en verrassende spel rukte de O.S.V.-ers telkenmale uiteen, al moet toegegeven wor den dat de beste verdediger van O.S.V., P. Dil, reeds in de eerste minuut door zijn knie zakte, op halve kracht speelde en in het midden der tweede helft werd vervangen. Voor aanvang van de wedstrijd namen spelers en een groot aan tal toeschouwers één minuut stilte in acht wegens het overlijden van een vooraanstaand lid van O.S.V. Vrij snel werd vervolgens de wedstrijd ingezet, met aan beide kanten goede aanvallen, waarvan die van W.F. reeds direct gevaar inhielden. Een mooie combinatie tussen Ooteman, Simons en Brui nis besloot laatstgenoemde met een hard schot, dat doelman Sna bilie fraai stopte. Even later red de de O.S.V. doelman andermaal op een hard schot van S. Stelling ontstaan uit een strafschop door Snabilie zelf veroorzaakt, toen hij meer dan vier passen met de bal in zijn armen liep. Na vele harde schoten van S. Stelling en Simons te hebben ge stopt, moest de O.S.V. doelman in de 25ste minuut van de wed strijd plotseling capituleren. J. Simons ontving een doorgespeelde bal, dribbelde enkele passen, en voor de backs in konden grijpen, was de bal reeds laag langs de uitlopende Snabilie in het net verdwenen 10. Het antwoord der Oostzaners was zeer fel, maar W.F. liet zich niet van de wijs brengen en stond even later weer in keurige positie voor het O.S.V. doel. Een snelle doorbraak1 van O.S.V. kon de W.F. achterhoede niet zo gauw verwerken en voor iemand het bemerkte stond r.binnen Schaut reeds voor Ubels. Een kei hard schot volgde, maar als een reflexbeweging schoot Ubels vuist omhoog en de bal verdween hoog over doel. Nog in dezelfde minuut stond Bruinis in gelijkwaardige positie, zijn vuurpeil kam buiten het bereik van Snabilie tegen de lat. Met een sterk aanvallend O.S.V. kwam de rust. De tweede helft was amper 10 minuten oud of de O.S.V. back Lust maakte hands voor zijn doel. Scheidsrechter Busso kende voor dit niet nodige vergrijp de zwaar ste straf toe en even later had S. Stelling de penalty in een doel punt omgezet. 20. Doelman Snabilie bleef het druk hebben. Tien minuten voor het einde bracht Simons de stand op 30,' toen hij zijn bewaker Mulder wist te passeren en langs de te ver uitlopende O.S.V. doel man wist te scoren. Na vele fraaie kansen, die ver loren gingen, bracht de laatste minuut nog een verrassing. C. Stelling gaf vanaf zijn 1.buiten plaats een lage voorzet die alles miste, behalve r.buiten Ooteman, die, met zijn linkerbeen n.b., van dichtbij inschoot. 40. Dat doelpunten niet altijd del verhouding in het veld weer-| geven bleek weer eens in de wedstrijd De SpartaanH.R.C. I welke wedstrijd door de Amster- j dammers met 41 werd gewon nen. In de periode dat de Am sterdammers sterker waren wis ten zij geen enkele maal doelman Lingbeek te passeren, terwijl in de tweede helft toen de Racers steeds het heiligdom van Kramer belegerden, zii met drie goede doelpunten de stand op 40 brachten, nadat eerst midden voor Prinssen de score had ge opend. Doordat de Amsterdammers met de wind als bondgenoot speelden, waren zij het eerste kwartier steeds in de meerder heid, doch konden dit niet in doelpunten tot uitdrukking bren gen, ofschoon zij door zwak spel van linksback Swart hiervoor en kele keren wel in de gelegenheid waren geweest. Het was voor de Racers gelukkig dat A. de Vries, de stopperspil, in een goede con ditie was, anders had het er in dit eerste kwartier slecht uit gezien. Rechtsbuiten Van Lier II glipte keer op keer langs de Racingachterspeler, die het echter zeer moeilijk had daar Bakker, hoewel hard werkend, slechts weinig ballen goed plaatste. Na dat eerst Valk en middenvoor Prinssen het doel te hoog hadden gezocht was het laatstgenoemde die na 25 minuten spelen zijn club de leiding gaf, welke zij ge durende de gehele verdere wed strijd niet meer afstond. Na dit doelpunt verplaatste H.R.C. het spel naar de andere kant, doch toen bleek reeds dat de voorhoe de niet opgewassen bleek tegen het goede ingrijpen van de Spar taanachterhoede, die de Racers slechts weinig kansen gunden. Dat zij steeds weer met succes konden ingrijpen kwam hoofd zakelijk doordat de Racingvoor- waartsen het spel te kort hielden in tegenstelling met hun tegen standers die de kortste weg naar doel zochten. Doelman Kramer had het deze middag dan ook niet moeilijk, behalve enige rol- lertjes heeft hij niet veel te doen gehad. Aan de andere kant was dat heel anders. Lingbeek moest ver scheidene keren zijn klasse to nen wat hem voor de thee goed afging. Het spel was ongeveer tien minuten weer aan de gang toen rechtsbinnen Hilster uit een scrimmage de voorsprong ver grootte. Niet ontmoedigd trokken de Racers ten aanval. Steeds ver der drongen de achterspelers van HRC op met het gevolg dat de sporadische uitvallen van de Am sterdammers meer gevaar ople verden dan de belegering voor het doel. Anoulü Rechtsachter De Wit <*ing kort hierop door de hele Racingachter- hoede heen en loste zo'n gewel dig schot dat Lingbeek vergeefs naar de bal greep. Ook dit derde doelpunt maakte de Racers niet wakker. Zij bleven halsstarrig volharden in hun korte spel, dat doordat zij ook te veel in de breedte speelden, veel aan tempo ver1 oor. Verder dan verschillende hoekschoppen, waarmede de beide Spartaan-achterspelers kwistig waren kwamen zij niet. Een ver naar voren geplaatste bal kwam bij Hilster, deze gaf het leder direct door naar Valks die Lingbeek voor de vierde maal passeerde. Vlak hiervoor was middenvoor Prinssen uit gevallen, waarvoor Vis inviel. Tot twee minuten voor het einde bleef deze stand gehand haafd toen was het Kramer die met een listige schuiver zijn naamgenoot wist te slaan en hierdoor de achterstand te redu ceren tot 41'. De Australische athlete Marjo- rie Jackson heeft tijdens wed strijden te Gifu (Japan) de 100 meter in de snelle tijd van 11.4 sec. gelopen. Het officiële wereldrecord staat met 11.5 sec. op naam van onze landgenote Fanny Blankers-Koen. Helen Stephens (V.S.) en Mar- iorie Jackson. Zoals bekend heeft Fanny Blankers-Koen tijdens de Nederlandse kampioenschappen van dit jaar te Rotterdam op deze afstand eveneens 11.4 sec laten noteren. Inmiddels is deze tiid als Nederlands record erkend maar (nog) niet als wereld-' record. Een kiein jaar geleden, in 't vorig seizoen, las men dat VVV al bijna kampioen was, omdat het na tien wedstrijden nog steeds geen „nul" zag. Tot er plots een club kwam, die akelig gul lach te om deez' voorspelling en ginds in Venlo d'r bijnaam onderstreepte, die luidt „reuzendoder", want ook dit keer keek de „club-zonder-verlies" (nu RBC) tegen Xerxes voor 't eerst vies. Ook Willem II moest, tegen Sparta, ervaren, dat kampioens-faam je geen „douche" kan besparen. Van Roessel zag Rien Terlouw.en slechts een strafschop gaf Jan „zijn" goal. Desondanks: Willem II gaf op. Sittardia en MVV hielpen mede, dat Brabantia, Longa (dat BW de kous op de kop gaf) en Emma uit Dordrecht de kop namen, al is 't misschien tijd'lijk voorrecht.... Daar RBC „neer" ging en elders ook NOAD een punt verloor, was Feijenoord (op d' ADO-mat met 35 de sterkste!) het, die een cadeau had t' ontvangen: de troon waarop 't heden „ho-jö" zat te juichen. Maar juich s.v.p. niet te hard, want TEC, dat nogal zwak is gestart, liet b.v. Limburgia even weten, dat men in Tiel soms nog slecht kersen kan eten.... In afdeling A slonk reus-Ajax tot dwerg en tuimelde (41!) pardoes van „De Berg". Men ziet nu Job Jansen's club aan de kop hollen, mét „Racing", waarmee Heracles niet kon sollen, en Volewijckers, dat met 10 de volle winst kreeg van GVAV. Dan won in Zwolle de Boys-ploeg voor 't eerst en weerklonk stil een Sneek-snik. Maar we moeten verder, want deze dag keek ik nog niet in „B", waar Go Ahead afgerost werd door Stormvogels en zowel Gooi-doelman Mosterd als DWS's goalie geen handen-tekort had.... Zondag „Haarlem-Stormvogels"vrienden, dat wordt wat! Be Quick, NAC en Frisia zagen het cijfer tje „nul" plots vervagen. Het schiet-gewedijver won Excelsior vlot. Oordeelt U maar zelf! Misschien weet Theole nog méér van die „elf".... CORN. R. „Goede voetballers kunnen 'nmenhuizers niet meer dan twee stootje verdragen" moeten zo- £|®sp"o0®n een geufk spel net één wel Vios als WGW gistermiddag tekort hebben gedacht en het robbertje, j dat ze tegen elkaar uitvochten, was er dan ook naar. Maar hoe fors ook, beide teams speelden uitermate sportief en het publiek heeft kunnen genieten van een aantrekkelijke wedstrijd, die door de bezoekers met een tikkeltje geluk werd gewonnen. Het is inderdaad een spannende strijd geweest in Warmenhuizen. Wat Vios aan techniek tekort kwam, compenseerde het geheel door een laaiend enthousiasme, zodat de kamp voor de volle an derhalf uur geheel open bleef. Alles bijeen is Vios iets meer in de aanval geweest maar deels door eigen tekortkomingen en deels door pech wisten de War- Klasse verloochent zich niet! Dat kwam ons in gedachten, toen de ex-Willem li-er J. Engel na de rust op het door A.F.C. losgelaten middenveld excelleerde en daar de basis legde voor een uiterst kleine overwinning. Bij de Alkmaarders ontbrak opnieuw en nog steeds de agressiviteit, die dit team van watervlugge, rappe spelers toch zo licht aan de overwinning kan helpen. E.V.C. is er de ploeg niet naar om de ogen te sluiten voor een nonciialance in onder scheppen, plaatsen en ontvangen, als de tegenstander van deze middag te dikwijls demonstreerde. Dies werd het 32 voor de Edammers. kreeg Wester de bal vlak bij de rand van het strafschopgebied te gen de arm: penalty. Via het lichaam van Popma verdween het leer in de touwen: 01. Kort daarop gaf rechtsbuiten de Boer Stikkelman een kans en deze aarzelde niet: 02. De hevige druk, die A.F.C. nu ging uitoefenen op de Edammer veste resulteerde eerst in een met pijn tot corner gewerkt schot van ten Have en vervolgens in een indirecte vrije trap. Heijnis tikte naar de Nijs en deze schoot on middellijk in: 12. Dat „hing" overigens nogal enige tijd. De tweede hèlft, die voor de Alkmaarders met een 21 achterstand was ingegaan, kenmerkte zioh door een voortdu rend A.F.C.-offensief. v. Saase was de man, die uit een penalty gelijk maakte en had Nijs niet in hef zijnet geschoten, dan zou de uitslag waarschijnlijk andersom zijn geweest. Nu bleef de Alk- maarse achterhoede wel stuwen, maar ten Have moest teveel al leen opknappen. De goal kwam aan de andere kant, toen de pri ma werkende Stikkelman einde lijk eens J. Tijm kon omspelen en de bal naast Popma legde: 2—3. Dit werd ook de endstand. E.V.C. speelde een snelle wed strijd en profiteerde terdege van het „gat" dat A.F.C. in het mid denterrein liet. Vlot golfden de aanvallen van doel tot doel. Scho ten van ten Have en de Nijs gin gen juist over. Enige corners brachten geen verandering op het scorebord. Na vijftien minuten Het verloop na de rust schet sten wij hierboven. De E.V.C.- achterhoede BleekerKleinv. Zanten kreeg de handen wel vol, meer bleef de wat magere A.F.C.- voorlinie toch de baas. De Alk maarders zetten, toen Stikkelman zijn club aan het derde doelpunt geholpen had, nog eenmaal alles op de aanval. Het bleek tever geefs. Ook het Amsterdamse A.F.C. kon deze middag nu niet bepaald op een schotvaardige voorhoede bogen. De roodzwarte voorwaart- sen kregen voor de rust door een grote veldmeerderheid enkele kansen, maar verder dan een rake kopbal van Wildschut brachten ze het niet. Van de wit-zwarte voorhoede ging deze middag vrijwel in het geheel geen kracht uit. Er werd tot in het' oneindige gecombi neerd en dan was er wel een A.F.C.-er ter plaatse om verdere escapades te voorkomen. Speciaal aanvalsspits Boon en rechtsbin nen Goossens bleven onder de maat. Boon liet zich teveel door stopper Byker uitschakelen en Goossens kon het tempo bij lange na niet bijbenen. Ook de drie anderen in deze linie lieten nu niet bepaald een spelletje zien om over te roemen. Te Slaa staat teveel aan de lijn „gekleefd", ter wijl zijn aanwezigheid voor de vijandelijke veste dringend ver eist is. De halflinie en achter hoede der „whites" waren vrij goed op dreef en zij waren het in hoofdzaak die hét gelijke spel, stellig niet verdiend, kleur en gestalte gaven. Reeds spoedig na de hervatting was het Rottier, die een pass van Boon haarscherp voor het doel van goalie Briedé trok, maar de toesnellende v. d. Meulen kopte naast. Aan de andere zijde ging dit na een kwartier beter. Nabij de zijlijn kwam Disselkoen even vrij én zijn voorzet werd door de toeschietende rechtsbuiten Wild schut met het hoofd langs Boekei geslagen (01). Door het open karakter van de A.F.C. aanvallen bleef er voor de Helder veste steeds een soort van alarm toe stand heersen, maar v. d. Neut c.s. sloegen zich hier kranig door heen. Na vele vruchteloze pogin gen van de Helder-aanval geluk te het aan Boon, de A.F.C. ach terhoede wachtte op het fluitsig naal van de heer de Roo, om voorbij Bijker en Smit te komen, hij omspeelde hierna ook Briedé en schoot vervolgens in het lege A.F.C.-doel (11). Een en ander geschiedde 1 minuut voor de rust. Matig In de tweede helft maakte het Helder-doel weer enige slordigheidjes in de verdediging, maar de AFC-ers schenen er ook min of meer de brui aan te ge ven, want achtereenvolgens scho ten Wildschut, Bouwens en Dis selkoen ver naast het Helderdoel. Ook de juiste maat van de passes werd bij de Amsterdammers slor diger, waardoor het Helder-ver- dedigingsblok steeds weer de tijd geboden werd om in te grijpen. Eenmaal dachten wij dat een Disselkoen-Feldmann combinatie het vonnis over de withemden zou voltrekken. Het schot van eerstgenoemde werd gedeeltelijk door Boekei gekeerd, de toeschie tende Wildschut zou juist de rechterschoen onder het leer plaatsen toen met een meester lijke sliding Himpers zich present meldde en het grote gevaar op hief. Ook Helder kreeg middels Dorlyn nog een kansje door mid del van een vrije schop op de grens van de 16 m. lijn. Hij schoot echter naast het Amster damse doel. Het peil van de wedstrijd zakte zienderogen en i een ieder was blij toen de iets te veel fluitende heer de Roo het einde van deze wedstrijd aankon digde. WGW begon met technisch vlot open spel. waartegen de thuisclub het antwoord aanvankeliik moest schuldig hlijven. Geen wonder was het dan ook, dat linksbinnen Amersfoort reeds binnen enkele minuten de bezoekers aan een voorsprong hielp. Niet lang daar na zorgde Kees Sits zelfs voor n tweede doelpunt. Of WGW het hierdoor te gemakkelijk ging op nemen, weten wij met, feit is echter, dat Vios nu alles op de aanval gooide. En met succes. Eerst werd het door een schit terend doelpunt 12 en Dekker kon er nog vóór de rust 22 van maken. Het zelfvertrouwen, van de Warmenhuizers was hiermee her steld, wat na de thee duideliik bleek. Overdonderend kwamen zij opzetten. Steeds waren zii voor het WGW-doel te vinden, maar het gat werd niet gevonden. De Heldersen hadden in deze periode niet over geluk te klagen en toen ze zich na ongeveer 20 minuten aan de druk wisten te ontworstelen, hadden zii de stand nog steeds gelijk gehouden. Dit wisten de bezoekers in het laatste deel van de wedstrijd uit te bui ten. Snel stormden zij weer op het Vios-doel aan, dat tenslotte niet meer een goal wist te voor komen. Een kwartier voor het einde miste Jac. Koot grandioos en A. Waal zag kans zijn club de leiding èn de zege te bezorgen. Want gedoelpunt werd er niet meer Aleeen Abe Lenstra verte genwoordigde gisteren op de Noordelijke voetbalvelden ons nationale elftal. Maar dat was dan ook lang niet mis. Daar van weet AGOVV mee te pra ten. De Apeldoorners waren zo onverstandig Abe kort voor de rust een beetje hardhandig tegen de Friese klei te wer- Een. De Abe die weer op de een krabbelde, was een an dere Abe dan voor de buite ling. Grimmiger en schotvaar- iiger. Tweemaal moest doel man Bremer ervaren, dat er met een ontstemde Lenstra liet te spotten valt. Eenmaal daarvan suisde een twintig- meterschot langs zijn oren. We zouden haast gaan hopen, lat de Belgen straks ook eens onvriendelijk willen doen.... De toeschouwers hebben wel een spannende, maar overigens wat voetbal betreft een matige wedstrijd gezien. Noch de Boys, noch Velsen konden er in slagen zich boven het middelmatige uit te werken. Voor de rust speelden de Boys met wind en zon tegen, waardoor de Velsenaren over het geheel genomen een overwicht konden doen gelden. De Boys-verdedi ging, waarin Krul een goede par tij speelde, kreeg meerdere moei lijke problemen op te lossen, maar wist stand te houden. Wel schoten de Velsenaren bij enkele goede kansen, doch deze schoten waren niet zuiver gericht. De Boys hadden reeds na enkele mi nuten de leiding, maar dit doel punt was een presentje, want een vrij ongevaarlijke bal werd door de V. rechtsback van rich ting veranderd, waardoor het i hache-1 leer, onbereikbaar voor de doel- lijke momenten door, door kleine' man, in het doel kwam- Dit doel-l punt betekende voor de Boys een morele steun en hun aanvallen, ofschoon niet zo talrijk, hielden wel een kansje in. De afwerking der aanvallen was echter zo, dat het bij het ene doelpunt bleef. Na de hervatting kwamen de Velsenaren goed opzetten, waar door de Boys verdediging alles moest geven om Bakkum c.s. het scoren te beletten. Toen echter Kramer bij een vrije trap de bal niet ver genoeg kon wegstompen, kreeg Velsen gelegenheid gelijk te maken. (11). De strijd was nu weer open, maar nu kwamen de Boys pas goed in actie. Pater kreeg enige kansen, maar de V. verdediging wist steeds een doel punt te voorkomen, tot A. Indri het leer te pakken kreeg, zich mooi vrij speelde en met een goed schot de V. keeper passeer de. De Boys bleven daarna meer in de aanval, wel kreeg de V. linksbuiten een kans, maar uit zijn schot, in moeilijke positie, gipg de bal juist naast. Zo kwam net einde met een kleine zege voor de Boys.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4