19 Duitse oorlogsmisdadigers hebben 't hier niet kwaad De Tsjechen lijden honger Rapport Malenkov voor de Sovjets Wafd-partij haalt bakzeil idelijk tgeval DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING Groot proces begonnen tegen oorlogsmisdadiger Meer deviezen voor toeristen 95 OP STRAAT yetballer P. vd. A. en K. VP. Serieus Nederlands rapport desavoueert Duitse hetze Wasgelegenheid niet ideaal Twee Nederlanders in Brussel gearresteerd Pseudo-seminarist in Genua gepakt DOOD DOOR ALCOHOL? Zelfs Sovjethulp kan voedseltekort niet keren in Duitsland „Monte Facho" Materiële nood onder de priesters in Zwitserland MOTORRIJDER GEDOOD Bekende „vredes"-geluiden in partij-congres op Kremlin HET EMBONPOINT OFTEWEL HET „BUIKJE" Nalias treedt af als leider PATERS BOUWDEN KLOOSTER ZELF Franse Parlementsleden bij Mgr. Stepinac >ch ook met grote i rekening houden, de boeren van „De in die omstandig- 3ij dus de directeur reid van handelen omen,, de fabriek leggen en geen „De Ommelanden" ;n. rijgen wij de indruk, flict de langste tijd ft en dat een oplos- ;e vorm ook, te ver- l-Sappemeer. Za- g is de 13-jar. Lam- met haar fiets tegen gereden en op slag e reed op de fiets inschoterdiep in Fox- Hoogezand. Zij had ;t inhoud achter op e zij met een hand oen de bus haar te I werd zij zenuwach- e over de weg en viel oorzijde van de bus. ikele meters meege- /erreden. Het slacht- slag dood. EMILIA (Italië) 'fing in een wijnhan- iorp Praticello, waar- eroorzaakt door gas, van fermenterende tengevolge gehad dat wijn de dorpsstraat Over 800 meter stond t aan de enkels. De werd geheel vernield. 'EKMtDÜENAfJ, I deuic-p&gt i-, n. bofdewix. >e' llllllllllllllllllllllllllllllllllll'J; zij hunkerden zelfs met hun snorren en ar hard terug omdat Igelstellingen noemen aken al overwinnend ïd, laten wij ons als s strategie der berg- de heren zich ver in een groot bos, dat goed wij ook kijken, kken. De camouflage et maar eens op dat bebladerde takjes in :r een beetje als een ;ht hebben, als hij de dat dennebosje op df XOORDHOLL Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.07 per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per man., minimum f2.50; in alle edities 26 ct. per m.m„ minimum f4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Dinsdag 7 October 1952 48e Jaargang No. 12597 Buiten Cod is 't nergens veilig (Vondel) ic ie MEERMALEN HEBBEN WIJ het hier ter plaatse geihad over het principiële verschil tussen K.V.P. en P.v.d.A. Het feit, dat die verschillen nu en dan, en de laatste tijd wel in het bijzonder, ook tot uiting zijn gekomen, en wel met nadruk, tussen de K.V.P. en katholieke leden van de P.v.d. A. bewijst o.i., dat het met de z.g. „doorbraak" dus heus niet zo rooskleurig gesteld is, als men van bepaalde zijde wil doen voor komen. Dit wordt opnieuw bewezen door de aantrekkelijke beschou wing van drs. A. W. H. J. Quaed- vlieg in de jongste „Opmars", waarin de kritiek op het grote plan van de P.v.d.A., „De weg naar vrijheid" onder handen ge nomen wordt. Drs. Quaedvlieg had al eerder in het „Katholiek Staatkundig Maandschrift" een doorwrocht artikel geschreven over dit plan en ook prof. Veraart heeft er het zijne van gezegd. Daar is mr. van Lier, katholiek in de P.v.d.A. uit Nijmegen, op afgevlogen in het Septembernummer van „De Ka tholiek in de Partij van de Ar beid", het maandblad van de Katholieke Werkgemeenschap in die Partij en drs. Quaedvlieg vindt daarin thans aanleiding, in het propagandablad van de K.V.P. breedvoerig op deze zaak in te gaan. Hij behandelt daarin de ver schillen in uitgangspunt, het ka rakter van het plan en de katho lieke critiek daarop, de houding van de P.vd.A.-katholieken ten opzichte van de katholieke maat schappijleer en de concrete verde diging van „De weg naar vrij heid" door de Katholieke Werk gemeenschap. Voor ons zijn, althans vandaag, het belangrijkste, de verschillen in uitgangspunt, die stellig tot een ieder ook het sterkst zullen spreken. De P.v.d.A.—katholieken bewe ren, 'n heel andere kijk te heb ben op de „hedendaagse maat schappij in ontwikkeling", ter wijl de K.V.P.-katholieken aan hangers zouden zijn van een „hier en daar wat bijgewerkt burgerlijk wereldbeeld". Nu weet men, dat de katholieken in de P.v.d.A. er trots op gaan, socialist te heten en dat wij vandaag niet voor het eerst volhouden, dat, naar het eigen woord van de Paus in „Quadragesimo Anno", een goed katholiek, onmogelijk een waar socialist kan zijn"Bovendien staat in „Q.A." te lezen, dat er daarom nog zulke belangrijke verschillen tussen katholiek en socialist zijn, omdat de „voorstel ling van de maatschappij-opvat ting bij de socialisten niet in overeenstemming is met de leer van het christendom".... Vandaar dat het ons niet ver wondert, als drs. Quaedvlieg be toogt hoe wij goed moeten besef fen, dat w«, katholieken, niet een „bijgewerkt burgerlijk wereld beeld" huldigen, maar „een katho liek wereldbeeld", althans een wereldbeeld, dat zoveel mogelijk beantwoordt aan de normen van het katholieke christendom". Het is in deze dagen meer dan goed, dat ieder die het horen wil, het hore, en daarnaar ook zoveel mogelijk handele, dat zoals drs. Quaedvlieg zegt, men dit beeld moet zien „als het beeld van een solidaristische maatschappij, d.i. een maatschappij, gebaseerd op de normen van rechtvaardigheid en liefde, waarin alle individuen, groepen en standen, solidair zijn met elkaar en met de maatschap pij als geheel en waarin de maat schappij solidair is met al haar samenstellende delen". De vraag die gesteld wordt in het betrokken artikel, is dan ook deze, of de katholieken in de P.v.d.A. wel voldoende doordron gen zijn van de maatschappij vormende en -hervormende kracht van het christendom. Zou den zij dan „de doorbraak" heb ben gepleegd naar het kamp, waar van ouds de Marxistische in spiratie werkzaam is, zodat zij afbreuk doen aan de mogelijk-' heid, om de innerlijke kracht van het katholieke beginsel in maat schappij en staat ook uitwendig gestalte te geven". Inderdaad, „hier is een verschil van uit gangspunt!" En tenslotte is er derde ver schil in uitgangspunt: de politiek is een profane bezigheid en kan dus, zo stelt de katholiek in de P.v.d.A., ter hand genomen wor den met alle mensen van goede wil. Accoord, maarhoe zal men op deze wijze, gelijk ook de katholiek in de P.v.d.A. dat per sé wil, in en door, door katholie ken gevoerde politiek de normen van het evangelie tot verwezen lijking brengen? Het verheugt ons, uit de mond van drs. Quaedvlieg nog eens te vernemen, dat dit verheven doel alleen maar met vrucht kan wor den gediend, door samen te wer ken met anderen, die ook de evangelische normen als de juiste erkennen en tevens als de grond slag voor de politiek aanvaarden. Dat de P.v.d.A. geen beginselen heeft, wordt de P.v.d.A., zo zet de schr. uiteen, niet moede te verkondigen," dat „haar geest en vormen" socialistisch zijn, daar van heeft zij opnieuw in haar „Weg naar vrijheid" op overtui gende wijze blijk gegeven. Daartegenover plaatst de K.V.P. zich uitdrukkelijk op de grondslag van de katholieke beginselen, zij treedt met deze beginselen naar buiten en poogt aldus een „vitaal- christelijke pol'tiek" te voeren. AMSTERDAM, 6 Oct. Verschenen is het rapport van de heren Alfred Mozer en J. H. Scheps over „Krijgsge vangenen, die i n ons land volgens de Sozialistische Partei Deutschland) zouden worden achtergehouden". Een concreet geval ivas aanleiding, dat de heren Scheps en Mozer een onderzoek hebben ingesteld in het kamp Norgerhaven (Veenhuizen). De minister van justitie heeft hiertoe volledige medewerking verleend. De direc tie van het kamp Norgerhaven werd pas een half uur voor hun aankomst op de hoogte gesteld van dit bezoek. De Duitse oorlogsmisdadigers ondergaan dezelfde behandeling als de politieke delinquenten. De positie van de Duitsers is in zo verre beter, dat zij van Bonm een extra-zakgeld van f 8 per maand krijgen. Met Pasen heb ben de Duitsers een pakket ont vangen van 5 kg. Dit was nogal onprettig voor de andere poli tieke delinquenten. Duitsers en Nederlanders heb ben hetzelfde recht op bezoek De politieke delinquenten mogen per maand 1,5 uur bezoek ont vangen. Gezien de afstanden, die de familieleden van de Duit se oorlogsmisdadigers hebben af te leggen, is een spreiding van het bezoek over het gehele jaai niet mogelijk. Dus is de familie leden van de Duitsers toegestaan tien dagen achter elkaar twee BRUSSEL, 6 Oct. In Brussel ziin vandaag op verzoek van de Nederlandse politie twee Neder landers gearresteerd. Dit werd vandaag door een woordvoerder van de Belgische politie aan de pers meegedeeld. De beide geadresseerden, A. H. en A. H.. worden ervan beschul digd in hun woonplaats Utrecht 25.000 gulden te hebben ver duisterd. uur op bezoek te komen. In As sen is een comité gevormd, waarin de dominee en de pas toor zitting hebben, dat er voor zorgt, dat de vrouwen vrijwel kosteloos gedurende die tien dagen bij Nederlandse families gehuisvest worden. Deze vrou wen blijken trouwens de beste propagandisten te zijn tegen de Duitse gruwelpropaganda van de „Raubtierkafige" (wilde-beesten- kooien) en het „Niederlandische Siberian". Trouwens ook enkel? van de Duitsers maken geen ge heim van de werkelijke situatie. (Zie vervolg elders in dit blad) De Bredase jongeman, die zich enige tijd geleden een vals pas poort heeft weten te verschaffen en ten o nrechte in priesterkle ren de grens overtrok, is door de politie te Genua gearresteerd. Als ongewenste vreemdeling is hij het land uitgezet en op trans port gezet naar zijn woonstad. Men zal zich het bericht her inneren van enige weken gele den, waarin melding werd ge maakt van het bedrog van de jongman, die voofgaf priester student te zijn en die een pas poort kwam afhalen op de Pro vinciale Griffie in Den Bosch, omdat hij in opdracht van zijn overste naar Rome moest reizen. Bij zijn aanvrage op het ge meentehuis te Breda had hij ge bruik gemaakt van het trouw boekje van een chauffeur, dat hij door een list van diens ouders had weten te verkrij gen. Deze kregen echter arg waan toen het boekje niet tij dig werd terugbezorgd. Zij ver wittigden de politie, maar toen bleek de jongeman die eer der uit een psychiatrische inrich ting was ontsnapt reeds zijn reis te hebben aanvaard. Het nieuwe vliegerpak, dat zal worden gebruikt bij het vliegen op grote hoogte. Het beschermt tegen de lage luchtdruk, die daar heerst. Door middel van de slangen wordt de druk in het vak, zo nodig, opgevoerd. ZUIDBROEK. Zondagnacht werd de 62-jarige zwerver P. B. die de laatste jaren verblijf hield in. een logement, te Groningen door de rijkspolitie te Zuidbroek in zodanige staat van dronken schap aangetroffen, dat hij ter ontnuchtering moest worden in gesloten. Toen men hem Maan- lagmorgen wilde wekken, bleek hij te zijn overleden. WENEN, 6 Oct. Het voed seltekort in Tsjecho-Slowakije wordt steeds ernstiger. Zelfs in de communistische fabrieks- cantines zijn geen brood, vlees of aardappelen te krijgen, aldus wordt gemeld in officiële Tsje chische persberichten. In diplomatieke berichten uit Praag werd kort geleden gespro- KEULEN 6 Oct. Te Keulen is heden het proces begonnen tegen dr. Emmanuel Schaefer, voormalig kolonel bij de S.S. die beschuldigd wordt van medeplich tigheid aan de vermoording van 6.000 joodse vrouwen en kinderen in het kamp Semlin bij Belgrado in Joego-Slavië in de lente van 1942. Men verwacht dat het pro ces, waarschijnlijk een van de laatste grote processen tegen oor logsmisdadigers, ongeveer 10 da gen zal duren. Volgens de aanklacht werden door Nederlands schip gevonden 's GRAVENHAGE Het Ne derlandse motorschip „Menkar- N", dat op weg is van Casablan ca naar Duinkerken, is Zondag het drijvende wrak van het Spaanse schip „Monte Facho" gepasseerd. Het Spaanse schip is. Zaterdag voor de Portugese kust na een aanvaring mgt het Engel se schip „Grandford" gezonken. Volgens radio Gibraltar zijn alle 37 leden van de „Monte Facho" door de „Grandford" opgepikt. De „Menkar-N" heeft de om geving van het wrak zoveel mo gelijk afgezocht naar eventuele overlevenden, hetgeen zeer be moeilijkt werd door de dikke mist. Er zijn geen overlevenden en ook geen lijken aangetroffen. Wel een drietal reddingboten, waarvan er twee stukgeslagen waren. De derde boot is door de Nederlandse kustvaarder aan boord gehaald. In de boot be vond zich een kist scheepspapie ren, die bij aankomst in Duin kerken aan de Spaanse consul zullen worden overhandigd. Haar maatschappijbeeld draagt een christelijk en katholiek ka rakter en dat wijkt af van het socialistische maatschappijbeeld, hetwelk ons in „De weg naar vrijheid" wordt voorgehouden. Wel menen wij te mogen zeg gen, dat het hoog tijd wordt het is het stokpaardje van ons, maar helaas nog niet overbodig! dat wij, katholieken, met de politieke en sociale leiders ge meenschappelijk tot een nadere uitwerking van dat maat schappijbeeld komen; de leerrijke beschouwingen van drs. Quaed vlieg doen ons daarnaar temeer verlangen! de Joden in speciaal geconstru eerde wagens vergast met de uit laatgassen, die door het over halen van een handle in de be- stuurscabine in de gesloten wa gens werden gelaten. De inzit tenden telkens 25 stierven binnen 10 tot 15 minuten. Toen de laatste kampbewoner dood was, rapporteerde Schae fer, volgens de aanklager aan. zijn hoofdkwartier te Berlijn, dat Joegoslavië „vrij van joden" was. Bij het eindigen van de oorlog voerde Schaefer het bevel over de Duitse veiligheidspolitie te Triëst. Hij had dienst genomen bij een afdeling van het leger onder, de naam dr. Schleiffer en werd korte tijd later uit een Amerikaans krijgsgevangenen kamp vrijgelaten Het proces wort gevoerd door een Duitse rechtbank. Er zijn on geveer 25 getuigen, onder wie voormalige SS-officieren en amb tenaren van het ministerie van buitenlandse zaken der nazi's. ken over hongerdemonstraties in verschillende Tsjechische steden. Het officiële ommunistische blad Pravda. dat in Bratislava uitgegeven wordt, gaf vandaag een overzicht van de tekorten in twee Slowaakse steden: Hand- lova en Prakovcie. „In Handlova." aldus de Prav da, ,.is het vaak onmogelijk om brood te krijgen, niet alleen in de winkels, maar ook in de fabriekscantines. Als er brood is. is de helft niet te eten." „De broden ziin dikwijls biina 100 gram lichter dan zij moeten zijn. Vlees is vaak niet te krij gen en er is een tekort aan aardappelen en groenten. Wii ontvangen genoeg broodgraan van de Sovjet-Unie, er is genoeg bloem, wii hebben genoeg bak kerijen, er is distributie en toch is er tekort." In het „Bundner Tagblatt" het priesterblad in Zwitserlnad, wordt gewezen op de matieriële nood, die de Zwitserse priesters te lijden hebben. Er wordt op gewezen, dat de meeste pries ters zelfs nog niet over een mi nimum inkomen beschikken. ELST. Gisteren is op de hoek van de RijkswegKorte Dorpstraat te Eist de uit Arnhem komende motorrijder W. H. A. Lenting uit Arnhem Zuid tegen een uit tegenovergestelde richting van Arnhem naar Nijmegen komende vrachtauto van de firma van Uden Reijnders uit Neer bosch gebotst. De motorrijder werd van de motor geslingerd. Hij overleed ter plaatse. f 600.met ingang van heden 's-GRAVENHAGE. Volgens de tot nu toe bestaande regeling bedroeg het jaarmaximum aan deviezen voor toerisme naar de Europese landen, die in O.E.E.S.- verband samenwerken, f 400. voor personen van 14 jaar en ouder. Gezien de sterk verbeterde be talingsbalans van Nederland in de E.B.U. enerzijds en de sterk gestegen kosten in het buiten land anderzijds bestaan er in het kader van de Inter-Europese sa menwerking geen bezwaren meer om dit jaarmaximum te verhogen tot f 600.voor personen van 12 jaar en ouder. Van de zijde van het ministerie van Financiën deelt men ons me de dat de nieuwe regeling van daag, Dinsdag 7 October van kracht wordt. MOSKOU, 6 Oct. Om 19 uur plaatselijke tijd is Zon dagavond in het Kremlin het 19e congres der Russische communistische partij geopend, bijgeivoond door Stalin en 100 afgevaardigden, die eerst een toespraak van Mo- lotof aanhoorden, waarna door Georgi Malenkov, de se cretaris van het Centrale Bureau van de communistische partij en algemeen als de toekomstige opvolger van Stalin beschouwd, het rapport van het Centrale Comité werd in gediend. Achtereenvolgen? worden daar in behandeld de internationale toestand, de economische en so ciale vorderingen van de Sovjet- Unie sedert het vorige congres, de problemen var de partij in Rusland en Stalin's bijdrage aan de ontwikkeling van het commu nisme, meer speciaal door zijn jongste economische beschouwin gen in het tijdschrift „Bolsje wiek". Molotof besohuldigde de „im perialistische" landen ervan, een derde wereldoorlog voor te be reiden. De voortdurende ver zwakking van het kapitalistische stelsel zou echter door niets ge stuit kunnen worden, temeer daar na de oorlog een reeks lan den met een totaal van 600 mil- lioen inwoners aan het „kapita listische kamp was onttrokken." Malenkov onthulde in zijn rapport, dat de Russische pro ductie in 1951 tot het 12-voudige van die van 1929 was gestegen, terwijl zij in Amerika slechts was verdubbeld en in Frankrijk maar met 4 pet. gestegen. Hij vermeldde echter geen absolute cijfers. De Sovjet-geleerden hadden in de na-oorlogse periode met suc ces vele wetenschappelijke pro blemen van groot belang opge lost. De belangrijkste gebeurte nis was daarbij de ontdekking van de atoom-energie, waar door de overheersende positie Een dokter te Johannes burg schrijft de buikjes die vele mannen voor zich uit dragen, grotendeels toe aan de moderne gewoonte, riemen te dragen, inplaats van bretels. Hij zegt, dat de man, die een riem draagt, zijn buik doet uit puilen om zijn broek op te houden en dat hierdoor de spieren doorzakken. der Ver. Staten op dit gebied omver was geworpen „en een ernstige slag was toegebracht aan de oorlogsophitsers. die trachten het atoomgeheim voor chantage te gebruiken om ande re volkeren schrik aan te ja gen." Malenkov legde de nadruk op de reusachtige mogelijkheden van de atoomenergie voor vreed zame doeleinden. Hij sprak niet over een Russisch atoomwapen. De buitenlandse Sovjet-politiek werd natuurlijk beschreven als gericht op internationale sa menwerking en verzet tegen de voorbereiding en het uitbreken van nieuwe oorlogen. De imperi alisten kregen natuurlijk de schuld van Korea. Indo-China. enz. Amerikaanse indringers, zo zeide hij. voeren samenzwerin gen uit tegen hun Britse en Franse bondgenoten en werken op die wijze de crisis in het ko loniale systeem van het imperi alisme in de hand. Hij beschul digde de V.S. ook van afwijking van de besluiten van Teheran. Yalta en Potsdam. Kapitalistische landen die in het verleden vrij waren: Enge land. Frankrijk. Nederland. België en Luxemburg, hadden nu oractisch gesproken hun nationa le politiek opgegeven en liepen aan het handje van de V.S.. al dus Malenkov. Zii stelden hun land beschikbaar voor Ameri kaanse bases en militaire brug- gehoofden waardoor zii het openstelden voor aanvallen in 'n eventuele oorlog. Hii vertelde er weer niet bij dat die aanvallen evengoed wel zouden komen, maar beschuldigde de Ameri kaanse millionnairs er wèl van. Canada onder de voet te hebben gelopen, Australië en Nieuw- Zeeland te hebben ingepalmd. Engeland uit de Suezkanaal-zone te hebben verdreven en te heb ben beroofd van de markten in Zuid-Amerika en het Nabije en Verre Oosten. De conflicten die op het ovenblik het imperialis tische kamp verdelen. zouden volgens Malenkov kunnen leiden tot een oorlog tussen de ene ka pitalistische staat en de andere. Maar dat had Stalin reeds in zijn artikel betoogd. Malenkof critiseerde de Sov- iet-landbouw en het nepotisme. Hij maakte bekend, dat nog meer gunstelingen van commu nistische leiders zullen worden weggezuiverd. Hij gaf ook toe. dat er nog ondergronds verzet tegen de Sovjet-hiërarchie bestaat. CAIRO, 6 Oct. Moestafa el Nahas zal aftreden als president van de machtige Wafd-partij ten einde het voortbestaan ervan mogelijk te maken, aldus werd vandaag van betrouwbare zijde medegedeeld. Van welingelichte zijde wordt medegedeeld, dat het dagelijks bestuur van de Wafd, dat van daag in plenaire zitting bijeen kwam, besloten heeft, een lijst van nieuwe bestuursleden voor te leggen aan het ministerie van binnenlandse zaken, waardoor dus voldaan wordt aan de nieu- NIEUWE BETON-MENG- INSTALLATIE Bij de aanleg van de nieuwe betonweg en het verkeersplein te Heerenveen, is een geheel nieuw type Betonmenginstallatie (links op de foto) op gesteld, dat belang rijk afwijkt van de gebruikelijke typen (rechts), daar de vul ling aan de boven zijde plaats vindt en het lossen aan de on derzijde geschiedt. Deze 12 meter hoge installatie heeft bo ven in de toren een gesepareerde bunker, waarin grind en zand kan worden gestort. Onder deze bunkers is een meet- bak gemonteerd, welke in combinatie met een weeg-toestel de juiste hoeveelheden zand, grind en cement afweegt voor de daaronder gelegen betonmenger, waarin het mengen ge schiedt door ingebouwde roerwerken. Een silo onder de betonmenger ontvangt de betonspecie en levert deze af in de trans portauto's. Op deze wijze is het mogelijk ongeveer 350 meter betonweg per dag te maken. we wet op de politieke partijen. Zij hebben gezegd, dat deze lijst niet de naam van Nahas zóu bevatten. De beslissing van vandaag be tekende een omverwerpen van een beslissing van de afgelopen maand, dat de Wafd zich niet zou neerleggen bij de nieuwe wet op de partijen. Dit stond gelijk met een ont binding, van de partij, die in de afgelopen dertig jaar een be langrijke rol in de Egyptische politiek gespeeld heeft. De woordvoerders hebben niet medegedeeld of Nahas zich al leen als president of ook als lid van de partij teruggetrokken heeft. De beslissing van vandaag be tekent een nieuwe wending in. het conflict tussen de Wafd en de regering van Naguib. Generaal Naguib heeft voor vanmiddag een onmiddellijke bij eenkomst van zijn kabinet ge last klaarblijkelijk om de Ën- gels-Egyptische financiële schik kingen te bespreken. DOETINCHEM. 5 Oct. De Paters Benedictijnen hebben in de Slangenburg te Doetinchem zelf een klooster gebouwd, dat Zondag 12 October zal worden ingewijd. Met de bouw van een boerderij die in de levensbehoeften van de kloosterlingen moet voorzien, is men begonnen. Het klooster zal worden inge wijd door Mgr Dr B. Alfrink. AGRAM, 4 Oct. (K.N.P.) Een delegatie van Franse par lementsleden heeft een informa tieve reis door Joego-Slavië ge maakt. Met toestemming van Maarschalk Tito brachten zij 'n bezoek aan aartsbisschop Stepi nac te Krasic. De Franse politici onderhielden zich een uur met de aartsbisschop.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1