EEN STAD IN FEESTTOOI „De Vrouw door de eeuwen" Een leven vol dienstbaarheid Alkmaar maakt zich op om 8 October als vanouds te vieren 8 October-optocht reikt terug tot in de Oudheid Moderne beeldhouwkunst 8 OCTOBER-AGENDA Oud-stadgenoot naar Hollywood? Agenda Meevaller van hij na 6 ion Alleen uit eenheid vjin geest kan weer iets goeds groeien 2 OUDE JENEVERS OUDE PELS OUDE BOUNTY Tmus van de Deken99 jubileert VROOM DREGiMAM Pagina 2 DINSDAG 7 OCTOBER 1952 8 Octobergasten Evenals vorig jaar zal het bestuur van de 8-October- vereniging enkele gasten naar Alkmaar nodigen. De ere leden van de Ontzet-vereni ging, de oud-burgemeesters mr. W. C. Wendelaar en jhr. mr. F. H. van Kinschot de laatste vergezeld van zijn echtgenote, hebben toegezegd het 8-Öctoberfeest te zullen meemaken. Ook zullen naar Alkmaar komen deputaties van de Leidse 3-Octobervereniging (4 man) en de Groningse Vereniging voor Volksverma ken (2 man). Voorts zullen enkele mili taire autoriteiten van Kon. Marine en Landmacht als gast van het bestuur der 8- Octobervereniging het feest meevieren. ALKMAAR. Van een onzer abonnees uit de Ver. Staten, onze oud-stadgenoot J. W. Rustenburg, die vorig jaar naar de States emigreer de en abonnee bleef van het N.H.D. ontvingen wij heden een schrijven, waarin hij ons mededeelt, dat hij een kansje had om naar Hollywood, het bekende filmcentrum te gaan, om voor de film te spelen. Hij had, zo schrijft hij ons, meegedaan aan een fotowed strijd, welke Hollywood de vorige maand organiseerde, met de bedoeling uit de inge zonden foto's nieuwe film- spelers te zoeken. Onze oud stadgenoot, die eens wilde onderzoeken wat in het land der onbegrensde mogelijkhe den mogelijk was, deed meer vóór de aardigheid mee met de fotowedstrijd en zond zijn foto in. Hij tuas het geval al lang vergeten, toen hij onlangs een telegram uit Hollywood kreeg met een uit nodiging om voor een inter- vieuw met de filmproducer te verschijnen. Hoe het verder met de filmacteur-in-spe is afgelopen, schreef hij ons niet. Wèl stuurde hij ons een exemplaar van The Fairmont Times van 9 September, waarin zijn foto is opgenomen met een bijschrift, dat beves tigt, dat hij een van de 42 ge kozenen in de V.S. was voor de finale van een filmtest. Zullen wij hem straks op het witte doek zien? der café's verlengd. De verschil lende zaken hebben muziekgezel schappen, strijkjes e.d. geënga geerd die de bezoekers aange naam bezig zullen houden. In 't Gulden Vlies en 't Wapen van Heemskerk zal gelegenheid zijn tot dansen. The Favorites zullen in 't Gulden Vlies voor dansmuziek zorgen, in 't Wapen komt weer de bekende fam. Kok met haar muzikale show. In de voorzaal van 't Gulden Vlies zal een goed strijkje voor aangename verpozing zórgen. Bij Cor Brouwer in 't Wapen van Haarlem op de Nieuwesloot, te genover het in schijnwerpers ge zette Hof van Sonoy komt Ab. Kok, de populaire accordeon virtuoos, bekend van de radio. In café Marktzieht op 't Waag- plein komen The Musical Players voor de vrolijkheid zorgen, terwijl in café nummer Eén op het Ritse voort De Drie Musketiers komen. In café De Tijd zal Joop Bouw- 1.12.50 ha voor f' 59.900,—.' ALKMAAR Hoewel het iveer zich voor het jaarlijkse stadsfeest niet gunstig laat aanzien, zijn de verschillende straatverenigingen met optimisme aan de slag gegaan, om de binnenstad te versieren en te verlichten. De Lange- straat, Alkmaar''s eerste winkelstraat, prijkt weer met de grote „Achten''''in rood en wit, de stadskleuren, omringd met een verlichting van electrische lampjes. Op het Verdronkenoord groeit de illuminatie elk jaar gestadig voort. Dit jaar zal men de gracht weer vijftig meter verder kunnen verlichten, zo ongeveer tot aan de St. Jacobstraat. Ook de Platte Stenebrug en de brug voor de St. Annastraat worden weer ge ïllumineerd. In deze omgeving maakt men trouwens overal veel werk van de 8-Octoberversiering. De Huigbrouwerstraat, de Hekel straat, Houttil, de St. Annastraat en het Fnidsen zullen weer wor den versierd en verlicht, zoals ook de Mient, waar de feestelijke Langestraat zijn eindpunt vindt. Ook de Laat door de breedte een der moeilijkste straten om te versieren, zal weer met de be kende bogen worden verlicht. Voorts vernamen wij, dat de Sta tionsstraat en Scharloo eveneens verlicht en versierd worden. De Spoorstraat slaat het dit jaar eens over; men gaat daar sparen voor een nieuwe versie ring, die in het jubileumjaar 1954 in gebruik zal worden genomen. Zo kon ook de Hofpleinvereni ging dit jaar weinig doen aan de versiering. De tent is schoon óp en moet vernieuwd worden. Vol gend jaar hoopt men daar mee klaar te zijn. In Ritsevoort en Koorstraat heeft men ook de kop pen weer eens bij mekaar gesto ken en niet minder dan f700. bijeen gebracht. Hiermee kan een begin gemaakt worden van de versiering, welke men in 1954 voltooid hoopt te hebben. Voor lopig heeft men op afstand van 5 M. uit elkaar rode en witte pa len geslagen, waaraan een sim pele bloemversiering zal worden bevestigd, alsmede een lamp voor de avondverlichting. Men heeft nog diverse plannen voor uitbreiding in de vorm van latwerk-versie- ring, hetzij tussen de palen onder ling, hetzij tussen de palen en de gevels, over de trottoirs. Mogelijk hebben wij een of an dere straat vergeten in deze op somming, doch nergens, noch bij de 8-Octobervereniging, noch bij Gemeentewerken of Lichtbedrij- ven kon men ons een volledig overzicht geven. Degenen, die hun straat gaan verlichten, dienen, voor zover zij dat nog niet ge daan hebben, daarvan via een er kend installateur kennis te geven aan het kantoor der Lichtbedrij- Muziek. Zoals uit een bericht elders in dit blad blijkt, is het sluitingsuur man als Neerlands beste accor deonist aangekondigd voor mu ziek zorgen. Als het weer dus oorzaak is, dat het feest niet op straat ge vierd kan worden, zal men bin nenshuis zijn hart ophalen. Uitgebreid Technische School B en W stellen de Raad voor, ingevolge verzoek van de Ver eniging „De Ambachtsschool" te verklaren, dat de oprichting en instandhouding van een dag school voor uitgebreid Tech nisch Onderwijs te Alkmaar, nodig wordt geoordeeld. De jaarlijkse nettokosten wor den geraamd op f 27.500, waar van 30pet. of f 8.250 voor reke ning van de gemeente komt, verminderd met de van de bui tengemeenten te ontvangen bij dragen. Aankoop percelen Heilooër Dijk ALKMAAR B en W stel len de Raad voor van P. Kom mer alhier aan te kopen de percelen (huis, fabriek, erf en tuin en weiland), samen groot DINSDAG 7 OCTOBER Bioscopen: CINEMA: Het huis aan de rivier, 18 jaar. REX: Zondige grenzen, 18 j. VICTORIA: Klokslag 12, 14 jaar. (In het voorprogramma „Houwen Zo"). HARMONIE: Bente van de Zonnehoeve, alle leeft. Voorstellingen 8 uur, Rex des middags ook 2.30 uur APOTHEKEN: Voor spoedgevallen is he denavond na 6 uur te be reiken Apotheek ,De Bever' Emmastraat 36, Apotheker P. J. Meurs. STEDELIJK MUSEUM: tentoonstelling van wer ken van Nederlandse beeldhouwers en een keuze uit expositie Sons- beek '52. Geopend tot 19 October (werkdagen 10-12, 2-5, 7-9, Zondagen 2-5) 8 October gesloten. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Show- en Dansor- kest Fam. Kok. WOENSDAG 8 OCTOBER Bioscopen (zie boven). CINEMA: 2.30, 7 uur en 9.30. Om 2.30 uur: Rodeo in vlam men. HARMONIE: 2.30, 7 uur en 9.30 uur. WAPEN VAN HEEMSKERK: Dansen in alle zalen: twee orkesten. GULDEN VLIES: 8 Oct.-feest in alle zalen. Dans-orkest „The Favourites". R. K. Gymnastiekver. TAVENO ALKMAAR. Morgen is er vanwege de 8 Octoberfeesten geen gymnastiek. ALKMAAR Wij kunnen ons voorstellen, dat de organi satoren van de 8 October-optocht elk jaar wel even met de handen in hun haar zitten voor zover zij nog niet tot de kaalhoofdigen behoren over de vraag: tvaar zullen wij dit jaar nu eens de 8 October-optocht aan wijden? Na de vele historische en allegorische optochten van het ver leden, zal de optocht van morgen 8 October 1952 in het teken staan van „de vrouw", een onderwerp, waar over de man nooit uitgepraat raakt en dat dus altijd stof biedt zowel voor verhalen als voor optochten. „De Vrouw door de Eeuwen", dat is het motto van de optocht dit jaar en de ontwerpers van deze stoet, waaraan 600 personen medewerken, deden zo -hier en daar een greep uit de geschiede nis van de vrouw, teruggrijpend tot in de grijze oudheid; te begin nen in de klassieke mythologie van Grieken en Romeinen. Zo zullen de duizenden, die de lange optocht morgen zullen gade slaan, de vrouw in velerlei ge daanten en personen zien voorbij trekken. Juno, de godin van het huwe lijk, vergezeld van Amor en Psyche, respectievelijk de aardse en de geestelijke liefde verzinne beeldend; Minerva, de bescherm ster van het kunsthandwerk en de Sirenen, die mythologische vrouwelijke wezens, die Odysseus betoverden, zullen de stoet ope nen. De Koningin van Saba, die met een karavaan van schone vrou wen naar Jeruzalem kwam, om de tempel van Salomon te aan schouwen, is de enige figuur uit de Bijbel, die in de optocht wordt uitgebeeld. Aan de tijd der Germanen zul len de Walkuren krijgshaftige godinnen en de Germaanse vrouw zelve op een primitief voertuig, ons herinneren. Zij zul len allicht een fel contrast vor men met „de eerste Christen vrouwen", die haar in de stoet zullen volgen. „De koopgrage Vrouw" schijnt er ook -door de eeuwen heen ge weest te zijn; zij komt in de op tocht tot ons als de burchtvrouwe, omringd door reizende kooplie den; gevolgd door de middel eeuwse vrouw-op-jacht, omringd door een levendige jachtstoet. Gok uit vrome legende en ware historie werd geput. Beatrijs, de kosteres, die, omwille van haar geliefde het klooster ontvluchtte en Jeanne d'Arc, het boerenmeisje uit de Elzas, dat Frankrijk redde Extra afschrijvingen ALKMAAR Op de gemeente begroting over 1951 zijn bedragen beschikbaar gekomen welke naar de mening van B. en W. tot extra afschrijving op gedane kapitaals uitgaven kunnen worden aan gewend. Uit het Gemeentefonds werd een slotuitkering over 1947 ont vangen van f248.169. Voorts is op de begroting '51 als gevolg van ramingen enz. 'n bedrag van f340.324 vrij gekomen. B. en W. willen deze bedragen aanwenden voor extra-afschrijvingen en wel tot 'n bedrag van f337.200.— op investeringen lAior objecten, waarvan de leningsschuld nog niet geheel is afgelost; deze af schrijving zal de begrotingen voor de eerstkomende 8 jaren gunstig beïnvloeden door 'n be sparing van pl.m. f40.000 afschrij vingslasten. Voorts stellen B. en afschrijvingen voor te' van het gasbedrijf tot van f114.940.het Elr bedrijf tot 'n bedrag va en f61.427 ten gunste Sportpark. De betrokken diensten zullen de extra-afgeschreven be dragen aflossen aan het Financie ringsfonds, dat dan weer f585.369 beschikbaar krijgt voor de finan ciering van kapitaalsuitgaven. extra gunste bedrag iciteits- f71.801 van het en in 1429 de Engelsen bij Or leans versloeg, zullen in deze 8-October-optocht onze aandacht vragen. In een bruiloftstoet van Bour gondische pra'cht zal de „Vrouw, als Bruid" het middelpunt zijn. De gedegen oud-Hollandse vrouw, meesteres in een welgesteld koop mansgezin, gevolgd door de vrouw uit het volk, zó weggelopen van een kermistafereel van David Teniers en de Vrouw-als-Re- gentes zullen de vrouw uit latere eeuwen vertegenwoordigen. Zoals ook de vrouw uit de Pruikentijd in de 18de eeuw, de huiselijke vrouw van Hildebrand en de Vrouw op het schavot, de onge lukkige koningin Maria Antoi nette. Zo naderen wij de 20ste eeuw. Florence Nightingale, de pionier ster van de ziekenverpleging, wordt uitgebeeld in nummer 22 van de optocht. Tenslotte zullen wij de vrouw zien als opvoedster en als moeder, alsook de sportieve vrouw in het kader van de Olym piade. Amazones en ruiters van de landelijke rij verenigingen uit de omgeving verlenen met circa 50 paarden belangeloos hun mede werking aan deze optocht, waarin ook drie muziekcorpsen en twee vendels zullen meetrekken. De optocht van het vorig jaar werd begunstigd door prachtig zonnig weer; moge ook dit jaar nu de vrouw het middelpunt is van dit jaarlijks gebeuren de zon dit feest, dat ons afscheid doet nemen van de zomer, weer met haar milde warmte en vro lijke schijn begunstigen. ALKMAAR. Voor een groot aantal leden van de Vereniging „Vrienden van het Stedeljjk Museum" heeft de beeldhouwer J. G. Wertheim een lezing met lichtbeelden gehouden over de hedendaagse beeldhouwkunst. Als belangrijkste conclusie betoogde hij, dat er, wil men in deze kunst weer komen tot een redelijk aanvaardbare stijl, de chaotische verbrokkeling, welke eigen is aan onze tijd en die zich in de kunst uit, zal moeten plaats maken voor een collec tieve. Algemene eenheid van denken en van geest en de grootheid van de menselijke geest zal er dan ongetwijfeld in slagen nieuwe schoonheid te scheppen, die meer binding tot stand brengt tussen kunstenaar en publiek. Hij begon met een overzicht te geven van de verschillende stro mingen die aan de moderne beeld houwkunst van onze dagen vooraf van volume in de ruimte, waarbij het bepaaldelijk alleen schijnt te gaan om het spel van lijnen en vormen, zoekend naar de expres zijn gegaan. In de laatste 70 jaar sie van de meest subtiele gevoe- heeft de ontwikkeling van de lens uit het onderbewustzijn van beeldhouwkunst zich in razend tempo voltrokken. In de achttien de eeuw had men de Barok, in 't begin van de negentiende eeuw het classicisme, tot 1900 de roman tiek en wat later het naturalisme, totdat de figuur van Rodin (gebo ren in Frankrijk in 1840 en ge storven in 1917) naar voren kwam, die in de beeldhouwkunst een radicale verandering heeft te weeggebracht. Hij zocht het niet meer in de idealistische vormen, niet meer in de uiterlijkheden, maar als een der moderne im pressionisten, als de primus inter pares onder hen, in het weergeven van de zuiver geestelijke maar realistische spanningen en ten- denzen. Zijn figuren vertonen meestal een grote bewogenheid, teweeggebracht door een meester lijke wijze van modelleren, die 't dramatisch effect verhoogden. Hierbij liet Jo Wertheim aan de hand van zijn lichtbeelden zien, op welke wijze Rodin dat o.a. heeft gedaan bij zijn beroemdste beelden, zoals zijn Eva, De Ver loren Zoon, De Kus en Burgers van Calais. Elk detail werkt mee om het uiteindelijk effect te ac centueren. Rodin's werk vond natuurlijk de nodige reactie, hetgeen aanlei ding heeft gegeven tot het mo derne expressionisme, dat een meer statisch element bevat, te genover de felle bewogenheid van Rodin, en waarin de kunst niet meer zozeer geldt als de bena ming van een bepaald litterair ge geven, waaruit weer een nieuwe stroming ontstond, een samenvat ting en vereenvoudiging van vorm waarmee men een sterke sug- gestiviteit bereikte. Een tweede belangrijke richting greep terug naar het classicisme, ademend 'n meer menselijk sentiment, waar van A. Maillol de toonaangevende was. In de laatste tijd krijgt men het totale verlaten van de realis tische vormen en een opbouwen 12.00 18.45 19.30 HEDEN: Opening kermis Koraalmuziek op het bordes van het Stadhuis. Lampion-optocht. MORGEN: 8.00 Reveille Stenebrug. 9.30 Inspectie Stationsplein Landmacht en Marine. 10.0011.00 Militaire mars door de stad. 10.30 Turndemonstratie Hofplein. Gecostumeerde kinder optocht. Volksspelen op de Laat. 11.30—12.00 CARILLONBESPELING. 11.45 Tocht naar Victoriepark. 12.00 Officiële Herdenking bij het Victoriebeeld. 14.00—14.30 CARILLONBESPELING. 14.00 Prestatieloop en Wedloop door de stad. 14.30—17.00 OPTOCHT. 17.00—17.30 CARILLONBESPELING. 19.30 Concert Grote Kerk. 19.3020.45 Demonstratie zevenhandbal op het Waagplein. 20.40—21.15 Mars en défilé met Drumband Nat. Reserve. 21.30 GROOT VUURWERK. HEEL DE DAG KERMIS OP CANADAPLEIN EN WAAGPLEIN. de mens. en waarbij het contact tussen kunstenaar en publiek ver broken schijnt en in vele gevallen ook is. Na de lezing bracht men een bezoek aan de tentoonstelling in het Stedelijk Museum, waarbij de heer Wertheim uitleg gaf. Zilveren jubilaris bij de fa. De Wild ALKMAAR. Ter gelegenheid van het zilveren jubileum van haar medewerker, de heer A. Heertjes heeft de directie van de Fa. de Wild dezer dagen na een goed bezochte receptie aan haar personeel een feestavond aange boden in 't Wapen van Heems kerk. Hiervoor werd medewerking verleend door het cabaretgezel schap „De Lachspiegel", dat een bont programma bracht onder het motto: „Wie het laatste lacht, doet niet mee". De door dit gezel schap gebrachte schetsen verwek ten af en toe ware lachsalvo's, ter wijl mr. Arts, de vingervlugge goochelaar, de aanwezigen in ver bazing bracht. Verder is volop ge noten van de door de zangeres Ina Triest gebrachte operetteklan ken en werden de liedjes van de „De zingende zwervers" zeer ge waardeerd. Het geheel werd opgeluisterd en met een bal besloten met de zeer goed verzorgde muziek van „De Black and White Stars". Het was een gezellige avond vol afwisseling. Weersverwachting Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond: WISSELENDE BEWOLKING DE BILT, 7 Oct. Wisselende bewolking met hoofdzakelijk in het Noorden van het land en kele buien. Langs de Wadden- kust aanvankelijk nog krach tige, overigens matige wind tussen Noord-West en Zuid- West. Vannacht iets kouder. Morgen overdag ongeveer de zelfde temperatuur als vandaag BERICHT In verband met de 8-October- viering zal ons blad in Alkmaar en naaste omgeving morgen op een later tijdstip dan gewoonlijk verschijnen en dus ook later dan op andere dagen worden bezorgd. WAGENLOODS REINIGING Centrale verwarming ALKMAAR B en W vragen de raad een crediet van f 17 duizend ten behoeve van de aan leg van centrale verwarming in de wagenloods op het terrein van de gemeente aan het Zeglis, welke urgent wordt geacht aan gezien de motoren van de wa gens des winters vorstvrij moe ten worden gehouden. In 1953 zal zo mogelijk worden overgegaan tot uitbrei ding, verbetering en vernieu wing van hel bedrijf, waarvan de kosten in 1951 waren ge raamd op f 134.610 Advertentie die reeds meer dan drie kwart eeuw hun plaats onder de besten handhaven: per liter 7.70 per liter 7.15 (Van onze speciale verslaggever) als bij het kamerlid van Dijk, maar quJj jjeei beroerde. Eens kwam ik in een kaaswinkel te recht: ik wilde graag helpen in de zaak, maar na een week ben ik daar weggelopen, want als ik 's nachts naar bed ging, dat stond op een onbeschoten zol der, hoorde ik de ratten over de vloer lopen." „Ja vroeger ging het wel moeilijk: er was voor u ook geen organisatie," zei ik. „Ja mijnheer, dat was dc reden. Daarom ben ik in de twintiger jaren op het voorstel van Rec tor Jansen ingegaan en heb me aangesloten bij de dienstboden- bond. De mevrouwen hadden er een erge hekel aan en wilden ons zo niet hebben. Toen ik na een jaar tot voorzitster werd ge kozen, heb ik ze maar om vre- derwille uit elkaar laten gaan. Ik ben toen alleen lid van de congregatie gebleven en dat ben ik nog." Vijf en twintig jaar trouwe dienst aan een pastorie is een grote zeldzaamheid en toen wij dan ook hoorden, dat mej. Truus van der Moolen, beter bekend als „Truus van de Deken" op 12 October de dag vierde, waar op zij voor vijf en twintig jaar in dienst trad bij Deken Jacobs, toen nog Pastoor in 't Kalf bij Zaandam, hebben wij een zeer speciale verslaggever naar de pastorie gestuurd, om de ,]u- bilaresse te interviewen. Het begon al in 1910 De verslaggever werd heel vriendelijk ontvangen. Truus zat in de keuken en was drukbe zig met centen tellen van de Bijzondere-Noden-collecte. Naast haar lag de nieuwe prijsrebus van ons blad. „Ja de rebussen los ik altijd op" zo vertelde ze mij, toen ik er naar keek. „Ver der heb ik hier nergens tijd voor. Een kopje koffie mijn heer?" Truus tirentelde al naar het aanrecht en schonk het in. „En vertel mij eens mijnheer, waarvoor u komt?" zei ze, toen ze het kppje naast mij neer zette. „Ik ben gestuurd door de krant," zo legde ik uit. „We hebben gehoord dat u vijf en twintig jaar bij de Deken in dienst bent. Dat is een hele zeldzaamheid." „Och mijnheer," onderbrak Truus mijn inleiding, „dat is nog niets. Rond 1910 ben ik al uit dienen gegaan. Mijn eerste betrekking was bij een tante van mij en ik ver diende er toen een gulden in de week. Een flink loon in die tijd!" In het verenigingsleven „En bene u daar lang geble ven?", vroeg ik. „Neen mijn heer, ik ben daar na 4 jaar weggegaan en heb toen nog verschillende andere diensten gehad, hoofdzakelijk in Am sterdam, want ik ben 'n ras echte Mokumer. Er waren hele goede betrekkingen onder, zo- Overgang naar pastorie „Maar hoe kwam u tenslotte in de pastorie terecht?" vroeg ik. „Dat is gauw genoeg ge zegd," antwoordde Truus. „Ik had een vriendin, die geschre ven had op een advertentie van pastoor Jacobs uit 't Kalf. Ze hoorde al spoedig, dat deze Pastoor twee dienstboden zocht en vroeg mij om mee te gaan. Ik had in die dagen werkhui zen en verdiende toen drie gul den per dag. Een mooi loon, maar je moest er hard voor ploeteren. Ik lief me bepraten en beloofde haar om eens met haar te gaan kijken. Toen we op 12 Oct. 1927 met de trein in Zaandam kwamen, wilde ik weer terug. Ik ging een koffie huis binnen en bestelde een lekkere kop chocolade voor 12 centen. Ik kan het cafeetje nu nog aanwezen. Ik zei tegen m'n vriendin: „Ik laat me niet in dat gat begraven." „Mens maak je toch niet zo druk," zei mijn vriendin toen, die pastoor blijft daar toch niet eeuwig zitten. En eindelijk overwon ik mijn vrees en gingen wij op 't Kalf aan. Maar het viel best mee. Ik mocht daar voor de kerk, do tuin en de kalkoenen zorgen. En ofschoon ik dat nog nooit had gedaan, viel het me erg mee. Om beter te acclamatise- ren ik was nog erg jong mocht ik van de Pastoor op de zangvereniging. Ik heb er veel liedjes geleerd en ik zing des avonds nog wel eens bij mijn oude gramofoon. Na enkele ja ren verhuisden we naar Wog- num, waar ik heel wat kennis sen kreeg en in 1939 kwamen we naar Alkmaar. Mijn vrien din, die tot dan toe huishoud ster was geweest, hield het in deze grote pastorie niet lang vol en zo werd ik tot huishoudster aangesteld. Dat is een zeer ver antwoordelijke post en vooral in oorlogstijd was het een hele kunst, om nog iets klaar te ma ken. Maar ze hebben het nooit slecht bij me gehad: „Kijkt u maar naar kapelaan Voets!" Ik moest even glimlachen: „U bent ondeugend, maar vertel me eens, hoe wordt deze dag ge vierd?" Truus ging er eens echt voor zitten en deelde wat van het feestprogramma mee. Des morgens wordt om 9.30 uur m de Laurentiuskerk voor mijn intentie de H. Mis opgedragen. Mijn familie uit Amsterdam is er dan ook bij. En dan brengen we verder de dag onder ons ge zellig door. De Deken zei nog zo iets van receptie, maar daar heb ik voor bedankt. Dat is veel te deftig voor Truus en daar heb ik geen geduld voor. Als ze me willen feliciteren, dan kunnen ze het Zondagmiddag tussen 1 en 2 uur aan de pastorie doen. Want dan mag ik niet bij de familie zijn: mijn zwager moet nog een paar liedjes met ze repeteren. „Prachtig program Truus," zo nam ik afscheid. „Ik hoop dat het een onvergetelijke dag voor u wordt en dat het u nieuwe moed geeft om uw otium cum dignitate, die gij in dat oude Amsterdamse hofje wilt gaan genieten, nog een poosje uit te stellen." Lichtbedrijven algemeen kampioen Bedrijfsvoetbal ALKMAAR Dat het geen mooie wedstrijd werd tussen de kampioen van afdelingen A en B stond direct na de aanvang vast. De ploegen waren zeer zenuwachtig en ook de harde wind deed geen goed. Scheids rechter Koops die de touwtjes goed in handen had, kon vier minuten voor het einde voor 't eerste doelpunt van D. Ruyg (Lichtbedrijven), naar het mid den wijzen. Reeds kwamen de bloemen voor den dag, maar in de laatste minuut wist A. van Vliet (NOC) gelijk te maken. Na de eerste verlenging bleef het steeds 11. In de tweede verlenging wist J. Hittema 2 minuten voor het einde Lichitbe- drijven aan het ontbrekende puntje te helpen. Waren er ai voor de aanvang van de wed strijd bloemen overhandigd, nu kwamen er alleen bloemen voor de algemeen kampioen. Dit was de eerste keer in de 6 jaar dat er bedrijfsvoetbal in Alkmaar wordt gespeeld dat de Lichtbedrijven dit algemeen kampioenschap behaalde, deelde de heer G. Hartland in zijn fe licitatie mede. De heer Mijlhof, voorzitter van de Lichtbedrijven zei dat de Lichtbedrijven ver schillende keren aan het kam pioenschap hadden „geroken" maar dat nu eindelijk de dag er was dat zij eens deze titel konden voeren. De eindstand in het kampioenschap is: Lichtbedrijven 2 2 0 0 7-2 4 NOC 2 1 0 15-2 2 POA 2 0 0 2 1-9 0 Lourensstraat voor de invaliden ALKMAAR. Het bestuur van de afd. Alkmaar van de Algemene Ned. Invalidenbond deelt mede, dat op 8 October wederom voor de invaliden de Lourensstraat zal worden gereserveerd tiidens de grote optocht in de middaguren. Men wordt verzocht, om 14 uur blousje, etui met vulpen, aanwezig te ziin. winterjas. De 4de grote overwinning voor Jun. A van A.O.G. ALKMAAR Veel is er van de wedstrijd A.O.G. jun. A te gen Velsen niet te zeggen. Het was in alle opzichten een een zijdige wedstrijd die door A.O.G. met niet minder dan 16—0 werd gewonnen. Heel in 't begin was Velsen in de aanval, maar ver der dan tien meter voor het doel kwamen zij niet. Hierna hadden de thuisspeelsters de hele wedstrijd in handen. De A.O.G.-keepster, die geen enkele worp op haar doel heeft gehad, had best thuis kunnen blijven. De junioren B hebben de eer aan de meisjes uit Oudorp moe ten laten, want deze wedstrijd werd door hen gewonnen met 2—0. De ruststand ging in met 00. Het was een aardige wed strijd, waarin beide elftallen ei kander niets toegaven. Was het keepstertje van Oudorp niet in zo'n goede vorm, dan was het misschien nog gelijk geworden. Woensdagavond 8 October is er geen training. Zondag a.s. spelen de junioren B en de ad- spiranten. Gevonden voorwerpen ALKMAAR Gevonden over het tijdvak van 25 September tot en met 1 October 1952 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar van 17 tot 18 uur op kamer 14, 5e etage, op de Maandagen, Woensdagen en Vrijdagen: portemonnaies met en zonder inhoud; diverse sleu tels en sleutelbossen, dames- en herenhandschoenen, handdoek met zwempak, zak met inhoud, rubberlaars, motorhandschoen, gewicht, regenhoed, chauffeurs pet, coupon (vacantiefonds), zwempak met handdoek, rozen krans, zakdoekje, koffer, sleu teltje, camouflagejas, dameskou sen, damestas etui met sleutels, zadeldekje, benzinedop, zakmes, ceintuurs, verlovingsring, étui m. vulpen en vulpotlood, kleuren- potlood, hockeystick kinder en (Advertentie) egens de grote belangstelling voor onze tot traditie geworden Mode- flitsen, hebben wij besloten onze clientele nogmaals in onze „flitsen," de nieuwe mode te demonstreren. Enige mannequins zullen in onze ge zellige Lunchroom op de le etage Donderdagmiddag 9 Oct. a.s., om 2.30 en 3.45 uur in toonaangevende combinaties de nieuwste modellen laten zien in Mantels, Japonnen, Blouses, Pullovers, Hoeden, etc. Op de haar eigen charmante wijze zal Mevr. Sierenberg, zoals gebruike lijk, deze flitsen bij U inleiden. In verband met onze uitgebreide en aantrekkelijke collectie en de bijzon der voordelig gestelde prijzen, advi seren wij U dit evenement vooral bij te wonen. Vrij entree ALKMAAR

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2