De Vrouw door de eeuwen Geen Alkmaarder, die aan de feestvreugde ontkwam Messa da Requiem van Giuseppe Verdi Schipper slaat overboord Ned. Herv. Oratorium kreeg grote belangstelling Donderdag 9 October ibo2Pagina 3 Historische optocht trok enorme belangstelling Boete geëist in opzet-zaak Nationale Reserve rukte uit en maakte een goede indruk VOORSCHOTTEN VAN DE LANDSTAND Ï.L. Enorme drukte in de stad KERKCONCERT NEDERLANDSE UITVOEI NEEMT TOE VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT ISLAVISCH ÜTHEATER Gulden Vlies ide-cursus voor lerwijzers 1 en BEURS verwachting d door het K.N.M.I. geldig van Donder- tot Donderdag- ELE BUIEN lijk zwaar bewolkt aeeste plaatsen enl- if motregen. Later bewolking met enkele buien, tot matige wind tn Zuid-west naar Weinig verande- peratuur. Deze fraaie samengestelde stoet uit de 8-Octoberoptocht ontwerp en uitvoering van de heer J. de Wolf werd gebracht door de Kweekschool en stelt voor de vrouw als middelpunt van een Oudhollands gezin uit de bloeitijd van de Renaissance. ALKMAAR Om de draad weer op te vatten, die door ons verslag van gisteren liep, souden wij willen beginnen met te vertellen, dat ook de vierde ronde van de strijd tussen zon en regen onbetwist voor het herfstzonnetje tvas. Heel de middag, toen de grote 8 October-Optocht door de drukbevolkte straten trok, was t stralend herfst weer. De organisatoren van de optocht sagen hun maan denlange arbeid beloond met een schitterend geslaagd programmanummer. Precies op tiid trok de optocht vanaf het Doeleveld de Ramen in. Een der wagens kon nog niet mee optrekken, omdat ter elfder ure de streng van het paarden tuig brak. Piet Cloeck greep re soluut in. liet de wagen aan de kant zetten en de volgende wa gen aansluiten. Even later was het euvel verholpen en kon de achterblijver ziin plaats in de stoet weer innemen. Voorop reed de politie te paard vier man sterk. De auto van de Commissaris van Politie, die hierin met ziin hoofdinspec teur. de heel Peil gezeten was. ging hier nog aan vooraf. Dan was de eer aan het R.K. Harmoniecorps ..St. Caecilia" om de stoet te openen. Achter de vlaggen de stads- vlag. de nationale en de oranje vlag en het vaandel der 8-Octo- bervereniging. volgden ver schillende rijtuigen met leden van 't gemeentebestuur, bestuur 8-Öctobervereniging. en genodig den. Wij zagen in het rijtuig van het gemeentebestuur Mr. A. J. M. Leesberg getooid met de ambtsketen van de burgemeester die hii voor deze gelegenheid verving. Na herauten te paard kwamen de eerste groepen van de 26 nummers lange optocht. Het ge heel maakte een goede indruk. De al te critische toeschouwer zal misschien bezwaren gemaakt hebben tegen de minder fijne afwerking van de verschillende nummers, vooral als hii vergelij kingen ging maken met bloe mencorso's van Aalsmeer, de bollenstreek of Zundert. ver gelijkingen overigens, die niet op gaan aan de samenstelling der groenen en de entourage, waarin zij verschenen, was toch veel zorg besteed. De verschillende onderwijsinrichtingen, zoals de Kweekschool. Lvceum (met drie wagens). Handelsschool. Huic- houdschool en H.B.S. kwamen goed voor den dag. De klassieke nummers van het Lvceum waren geheel in stijl; fraaie décors cn mooie costuums. De Koningin van Saba. die aanvankelijk in een draagstoel op de schouders van sterke mannen gedragen werd. bleek in het tweede ge deelte van de optocht naar la gere sferen te zijn afgedaald. Fel blonken de goudkleurige kuras sen van de Walkuren in het zon licht. De Germaanse vrouwen met haar grove klederen vorm den een fel contrast met de Christenvrouwen, die naar de prediking van St. Willibrord za ten te luisteren. Het nummer van de Handels school. dat de koopgrage vrouw uitbeeldde, had met een over daad van Perzische tapijten een romantische sfeer. De vrouw op jacht werd voor afgegaan door een statige meute van hazewindhonden. Cantecleer kwam met een goedverzorgd nummer, dat Beatrijs voorstelde, naar het gelijknamige stuk. door Cantecleer eens met veel succes voor het voetlicht gebracht. Ook Oaeon mocht met het fiine num mer van de vrouw in de orui kentiid succes oogsten. De Scher mer ruiters vormden de grote stoet van Jeanne d'Arc. de heldin van Frankrijk. AMSTERDAM Het gerechts hof te Amsterdam heeft gisteren ir hoger beroep arrest gewezen in de zaak tegen zes aannemers, die allen door de Economische Kamer van de rechtbank te Utrecht wa ren vrijgesproken van de hun ten laste gelegde berekening van zgn. opzetten in de inschrijvingsbe dragen. Het Hof veroordeelde één van de zes, n.l. de aannemer die als laagste inschrijver de bouw van een tehuis voor bejaar den te Mijdrecht had uitgevoerd, en van de opzet de overige vijf had dom profiteren, tot een boete van f 2.500. De viif mede-inschrijvers wer den ook thans vrijgesproken. De Procureur-Generaal had tegen elk van de zes een boete van f 6.000 geëist. De wagen van de Kweekschool die ons de huiselijke vrouw liet zien. was met zorg samengesteld het was een tafereeltje naar de Camera Obscura, voorstellende de verguldpartii bij de familie Kegge. De wagen, gewijd aan de soort als wij ons niet vergissen van De Halter. mocht er óó.i ziin: ALKMAAR Het is telkenjare weer frappant om te er varen, hoe d ealgemene feestvreugde op de achtste Octo ber de echte Alkmaarders naar het hart grijpt. Er is er niet een, die zich daaraan kan onttrekken. Formeel is het zo, dat men zich pleegt te bezinnen op de herwonnen vrij heid, die juist van onze voorvaderen in 1573 zoveel bloed en zweet, en van de vrouwen in die dagen zoveel tranen heeft gekost, om zich dan met inzet van zijn volle per soonlijkheid te storten in de algemene feestvreugde, die zich rondt om het nieuwe geestelijke bezit van de Vrede. de Olvmoische fakkel bleek een aardige attractie te zuil. Wij zouden zo nog enige tiid door kunnen gaan mei het ver melden van afzonderlijke num mers: doch de optocht was daar voor te lang. Vermelde wij nog. dat ook de Postharmonie. het Harmoniecorps Excelsior en do beide padvindersbands de op- tocht opluisterden. Duizenden langs de weg geno ten van het bonte schouwspel en bet zonnetje liet de deelnemers niet in de steek. Een woord van dank komt hen wel toe voor de medewerking aan het welslagen van deze mid dagmanifestatie. Dank verdient ook het bestuur van de 8-Octobervereniging dat wederom zo'n kostbaar project als een gecostumeerde optocht tot uitvoering wilde brengen. Moge de Alkmaarse bevolking ziin dankbaarheid tot uitdruk king brengen door in grote ge tale jjs lid van de 8-Octoberver- emging toe te treden: daardoor wordt dan tevens mogelijk ge maakt. dat ook het volgend jaar weer een programma kan wor den samengesteld, dat klinkt als een klok. In de bierkelder „De Otter" te feest de inauguratie plaats van een Leidse studentenclub. Op werd van Kinschot Jr. de Alkmaar had op het 8 October nieuwe leden van „Alcmaria", de rug van. Van Bolhuis Jr. bierkelder binnengedragen. ROTTERDAM De 65-jarige schipper G. Vijfhuizen uit Aiphen aan de Rijn, die uit zijn schip „Hoop doet leven" rioolbuizen loste aan het Noorderkanaal te Rotterdam viel gistermiddag over boord. Direct werd de man uit het water gehaald, doch de le vensgeesten bleken te zijn gewe ken. Vermoed wordt, dat de man een hartaanval kreeg, waardoor hij viel en in het water terecht kwam. Teruggave gevraagd door Beheersinstituut (Van onze correspondent) Het beheersinstituut, dat belast is met de liquidatie van de Land stand, de enige Boerenorganisatie Het is onmogelijk, om deze spontaniteit, die alleen in de eer ste dagen na een Ontzet, na een wereldoorlog, kan worden opge bracht zeker onder ons nuch tere Alkmaarders, op deze dag opnieuw in ons gemoed op te wekken. En het zou een wonder mogen heten, wanneer de gedachten van de doorsnee Alkmaarder, die gis teren van reveille af tot lang na het vuurwerk de openbare feeste lijkheden heeft afgelopen, geasso cieerd zouden zijn aan het besef van een herwonnen Vrede en Vrijheid. En toch hebben de Alkmaarders en de vreemdelingen onder hen zullen daar waarschijnlijk nooit helemaal „in" komen hun mo tief om feest te vieren. Zij immers ziin verknocht aan hun historische woonplaats, van vader op zoon, van moeder op dochter hebben zij geleerd, de achtste October in ere te houden in de wenteling der jaargetijden. En zij doen dat telkenjare met volle ijver en toewijding. Dat is te merken aan de versieringen, die zn aan huizengevels en straten aanbrengen, dat is te horen aan de kwinkslagen en groeten, die zij elkander in het voorbijgaan en meer dan anders en „anders" dan anders toeroepen, dat is te zien aan de gulle lach, waarmee zij elkander ontmoeten en aan het eigenaardig verschijnsel, dat, zij, naarmate de dag vordert en de georganiseerde feestelijkheden hun verloop hebben, meer en meer gegrepen worden door de blijheid, die door dat alles wordt gesuggereerd, dat zo aanstekelijk werkt, dat zij zich er tenslotte geheel en al aan overgeven. En daarom was de algemene feestvreugde in onze stad gisteren niet om niet. En zo zijn we met ons feest- relaas in de krant van gisteren blijven steken op het uur van tweeën. Sport. Terwijl de feestelijke klanken van het Waagtorencarillon uit bundig over de stad buitelden, werd de feestviering verder voort gezet met een prestatieloop over plm. 1200 meter voor een dikke zestig jongens van 12 tot en met 18 jaar. Een paar A.V.A.-athleten begeleidden de jongens door de stad en gaven het tempo aan. Ze vertrokken van het Waagplein en een ogenblik later kwamen zij daar weer terug, met verhitte en bezwete gezichten, om de herinne ringsmedaille in ontvangst te ne men. Een ander sportevenement was vlak daarop een wedstrijd over 2000 meter waaraan vijftien he ren deelnamen. Ook dezen start ten van het Waagplein, om daar, onder de ogen van enkele be stuursleden van de Acht October- Vereniging moe en uitgeput weer terug te keren. De eerste was de heer Fransen (Olympus) in de tijd van 6 min. 24.4 sec.: 2. Buurmeester (A.V.A.) fi.25.6: 3. C. Nijman (Sportschool Kuilman): 4. Huigen (A.V.A.) en 5 Hoogland, als individuele deel nemer. De eerste vier aankomen den kregen medailles in zilver. Onmiddellijk daarop volgde dan de grote optocht, waarover men 'lders in dit blad uitvoerig kan lezen. Enorme drukte. Toen de optocht was afgelopen, was de drukte in de stad enorm en groter dan zij de gehele dag geweest was. Publiek trok publiek en de haastige treinreizigers trok ken een hopeloos gezicht, op som mige momenten niet wetende, hoe zich een doortocht te banen, vooral in de omgeving van de Langestraat en de Grote Kerk, waar twee schier onafgebroken stromen van mensen elkander ontmoetten en tegengingen. Ondertussen was ieder het er over eens, dat Pluvius op deze schone dag een smadelijke neder laag tegen de zon had geleden en zich niet meer durfde te vertonen. Hij verschool zich in de grote stapelwolken, die er wel dreigend uitzagen, maar geen druppel -lie ten vallen. Zevenhandbal. In de avonduren was de stem ming opperbest. Na de avond- botérham trokken de Alkmaar ders weer naar buiten; tallozen zochten de Grote Kerk om het concert van de Ned. Herv. Ora torium Vereniging bij te wonen. Anderen trokken naar het Waag plein, waar dames en heren van de handbalvereniging A.V.A. een demonstratie zevenhandbal gaven. Deze was meteen een klinkende reclame voor deze in Alkmaar nog onbekende, althans meren deels onbeoefende tak van sport, die, gezien de grote belangstel ling, onmiddellijk populair ge maakt, d.w.z. onder het volk ge bracht kon worden. Nat. Reserve vóór! Het blijkt een goede gedachte van het bestuur van de Acht Oc tober Vereniging te zijn geweest, om in de vorm van militaire para des een nieuw élement aan de feestviering toe te voegen. Het spectaculaire schouwspel van marcherende soldaten, in keurige opeenvolging stappende op het rhythme van een sobere, solda teske muziek, blijft toch altijd maar weer aantrekkingskracht op de Hollander uitoefenen. Met gre tigheid heeft de Nationale Re serve van het District Noord Hol land Noord gisteravond de gele genheid aangegrepen, om door middel van een mars door de stad en een parade langs het Stadhuis, van zich doen spreken. Nationale Reservisten uit'aller lei omliggende plaatsen gaven acte de présence. In het R.O.G.- gebouw, waar de afdeling, be staande uit 150 manschappen, zich opstelde, hield de heer G. Grond- sma een korte redevoering, waar in hij, evenals hij dat des och tends voor de Kon. Marine had gedaan, uiteenzette, dat de vie ring van de Achtste October voor Alkmaar een grote betekenis heeft. Mars door de stad. Hierop vertrokken de mannen in gesloten formatie voor een rondgang door de binnenstad, om ongeveer kwart over negen te arriveren in de Langestraat waar de Inspecteur van de Nationale Reserve, de Kol. W. van Hinte uit den Haag, vroeger Comman dant v. d. Infanterieschool te Har derwijk, de parade afnam. Hier bij waren eveneens aanwezig bur gemeester Mr. H. J. Wytema, de waarnemend Garnizoenscomman dant en Commandant der B.K.L. de Kapt. J. Fuchter, de Comman dant van de Nationale Reserve in het District Noord Holland Noord, de Maj. J. Kropf, en het Hoofd Instructie in dit district, de Kapt. J. Koppenol, alsmede het bestuur van de Acht October Vereniging en de Commissaris van Politie, de heer J. Dreeuws. De afdeling van de N.R. werd voorafgegaan door een drumband van het Dis trict Zuid. In disciplinair opzicht maakte de Nationale Reserve een keurige indruk, waarover de Kol. van Hinte later dan ook met lof sprak. Ondanks het gebrek aan routine en gelegenheid tot gere gelde exercitie, hebben de man nen van de Nat. Reserve een uit stekende en krijgshaftige houding weten aan te nemen. Na terug komst in het R.O.G.-gebouw heeft de Stichting Steun Wettig Gezag de manschappen een tractatie aangeboden. Vuurwerk. De officiële feestelijkheden werden besloten met een groot vuurwerk, dat op het terrein van de Ringers' fabrieken werd afge- voor degenen, die nog een kwar tje hadden weten over te houden een gedeelte gereserveerd. Met de traditionele langgerekte eeeh's en ooooh's werd het vuurwerk be wonderd, dat in duizenden veel kleurige vonken en onder oorver dovend lawaai van boven het ka naal neerregende; grote pluimen van vuur tegen het fond van een zwarte hemel. .Het vuurwerk op de verschillende stellages slaagde uitstekend; een val van duizen den witte vonken, een gouden re gen, een motorrijder van louter wit vuur, ronddraaiende gele zon nen, die zelf weer andere vuur kolommen voortbrachten in aller hande kleuren en vormen, be sloten met een machtig vuurfront, waarin te lezen stond: „Wie heeft van Alkmaar niet gehoord". Duizenden feestgangers. Tot diep in de nacht bleef de feestvreugde voortduren. Geheel de avond door waren de café's stampvol bezet geweest; daar stortte zich voornamelijk de jeugd in de werveling van de dans, drommen mensen bewogen zich voetje voor voetje door de volle straten, daartussendoor was er de herrie van de Leidse Stu denten, die een studentikoos ver tier brachten onder de menigte, de soldaten en de Jantjes uit Den Helder, die van feestvieren alles afweten, het geroep van de koop lui, die druk gebarend boven hun koffers, hun feestartikelen aan de man trachtten te brengen, de straatmuzikanten, die letterlijk te gen elkander „opspeelden", en heel dat tierig geweld over stroomd met een zee van licht uii de etalages en van de reclame verlichtingen; dat alles maakte van Alkmaar een metropool van duizenden feestgangers. En dan tenslotte niet te vergeten de klei ne kermis op het Canadaplein en de Paardenmarkt, waar men zich vermaakte in allerhande soorten van speeltuigen, dikwijls en lang durig, alsof men de gewone wer- kendag van vandaag nog maar zo lang mogelijk van zich verwijderd wilde houden. Totdat de eenzame hoornblazer op de Waagtoren om klokke twaalf de trompet langzaam hief en het sein gaf om op te houden. De meesten gaven daaraan ge volg en keerden huiswaarts, of zetten het feest in eigen familie kring nog wat voort. Anderen lieten de hoornblazer de hoorn blazer op de tinnen van de don kere toren en wilden van geen ophouden weten. Toen begon Pluvius zijn geduld te verliezen. Hij hernam in het late nachtelijk uur de macht en doofde het feestvuur met een milde regen, heel stil en zacht... Een gedeelte van de Bourgondische Bruidsstoet - onderdeel van het nummer „Vrouw aan het Hof", uitgebeeld door het Gymnasium. stoken. Op de Kanaalkade was sopranen. ALKMAAR. De Ned. Herv. Oratorium Vereniging o.l.v diri gent Corn. Jonker, had dus als sluitstuk van het Festival 1952 gekozen Verdi's Missa da Requi em. Men smaakte het genoegen dit meesterwerk te mogen uit voeren voor een zéér grote audi torium. Het was in feite een massale opkomst van muziek minnaars, welke zich deze artis tieke genieting niet wilden laten ontgaan. Verdi's Requiem, is wel geen liturgische mis, maar toch een werk waarin hij zowel de diepste roerselen van de men senziel heeft weten te peilen, als in de kern de devotie te be waren, die hij, uit de aard der zaak, in een zindelijk tempera ment tot uitdrukking laat ko men. De uitvoering kenmeikte zich niet alleen door een technisch zorgvuldige voorbereiding, maar dirigent Jonker slaagde er ook in. Verdi's partituur voor ons tot een levendige gestalte te ma ken. Daarom opende deze repro ductie voor allen perspecneven van muzikale schoonheid Wanneer we de koorpresiatie's nader beschouwen, dan kunnen we biina niets anders d tn lof waardige termen gebruiken. Wat men eventueel nog vol'omener had gewenst was bijv. soms iets minder geforceerde mannenzang in enkele forti, en een enkele maal wat voller geluid van de volgens N.S.B.-snit, heeft in de afgelopen weken diverse land bouwers aangesproken om de in de jaren 1944 enz. verstrekte voorschotten door de landstand terug te geven. Het betreft hier landbouwers, wie de grond te heet werd en die onderdoken, omdat zij vreesden gearresteerd te worden. Op deze bedrijven zette de landstand een agrariër, die met de exploitatie werd belast. Voorzover er geen kapitaal was, om deze boerderij en te exploiteren verstrekte de Landstand een voorschot. Dit werd verleend aan de beheerder, welke door de Landstand was aangewezen, buiten medeweten van de rechtmatige eigenaar of pachter. Thans heeft de Landstand in liquidatie deze boeren of pach ters aangesproken voor terug betaling van bedoeld voorschot. In de kringen van de betrokke nen heeft dit nogal onrust ver wekt. Men is zo maar niet bereid, om voorschotten die ongeveer acht jaren geleden verleend zijn aan een zetboer, terug te betalen Een aardige snapshot uit de gecostumeerde kinderoptocht: Sneeuwwitje met de 7 dwergen. De ensemble-zang wis uitne mend en de nuanceringen, waren goed uitgebalanceerd. Indrukwekkend was de dra matische spanning in het „Dies irae. jubelende zang in .Sanc- tus en Benedictus". De recitatiefzang van net koor waar deze te pas kwam was in éné woord subliem. De grote fuga in het ..Libera me" vormde de bekroning van deze hoog staande prestatie van de Ned Herv. Oratorium Vereniging. Wat de solisten betreft; men was deze keer in de keuze we) zeer gelukkig. De sopraan Erna Spoorenberg zong haar omvangrijke partij vaak zeer brillant. De mezzo sopraan Lenie Henning boeide vaak door een intensieve gevoe ligheid. Han Le Fevre muzikale interpretatie's waren weer van uitstekende kwaliteit. Opvallend was de waai lijk in drukwekkende zang van de nog jonge bas. David Holleristelle. zeer mooie sonore stem. en me deleven met de tekst. De si disten ensemble's zoals duetten ter zetten en kwartetten klonken buitengewoon homogeen. Tens lotte zorgde de H.O.V voor een perfecte orkestbegelei ding. Het beste compliment dat we het orkest kunnen geven is dat men niet routineus musi- seerde. maar de dirigent met kennelijke toewijding volgde. De totale indruk was een manifestatie van indrukwekken de schoonheid uit de inspiratieve geest van een der belangrijkste muziek-dramatische grootmees ters der negentiende eeuw. De grote waardering voor dit concert was ten volle verdiend en ieder onbevooroordeeld luis teraar zal het met ons eens ziin dat Alkmaar op dit ensemble en ziin dirigent met recht trots kar ziin. W. SCHREURS Invoer daalt 's GRAVENHAGE. De Ne derlandse uitvoer nam in het eerste halfjaar 1952 ten opzichte van de eerste helft van 1951 oe met 693.000.000 (van '3.425.000.000 tot ƒ4.118.000.000). xen stijging van circa 20 pro- rent. De invoer daarentegen nam n dezelfde periode af met (715.000.000 (van ƒ5.137.000.00 *ot ƒ4.422.000.000). een daling ierhalve van circa 14 procent. Tengevolge van deze ontwik- reling onderging het percentage /an de invoer dat door uitvoer 'edekt wordt, een vrij aanzien- iike wijziging. Bedroeg het dek kingspercentage over het eerste ïalfjaar van 1951 nog 66.7 pro cent. voor de overeenkomstige periode van 1952 was dit geste gen tot 93.1 procent. DEN HAAG Wick Radio heeft het bericht ontvangen, dat 10 mijl ten oosten van Tarbat Ness (Oostkust van Noord Schotland) een vliegtuig in zee is gestort. Het Yugoslavisch van de universiteit i is thans op tournée Europa, o.a. door van het Nationale die mede de aan- dit bezoek vormt, van 't Nederlandse end voor de interes van het Yugoslavi- lat een aangeboren is en muziek paart iepgewortelde hang 1 en naar handha- ischerming van de waardigheid. Beide voor vreugde en n het onuitroeibare tar rechtvaardigheid eeuwenlange strijd e en onderdrukking gestaald. ieater van de uni- Belgrado. „Ivo Lola i van de bekendste /ië. De artistieke handen van Slobo- de orkestleiders Jasarevic en Josip :t programma. dat wijkt van dat van e Danstheater, dat de afgelopen zomer zal dansen bevat- ië. Kroatië. Macedo- en Montenegro, elk Br tot uitdrukking ontelbare nuances miek. costumes en Alkmaar zal deze ep te zien ziin. Zon- in 't Gulden Vlies. In de afgelopen Et kapelaan B. Voets i der St. Augustinus- afdeling Alkmaar heemkundecursus eider behandelde in i elk door een inte- rsie gevolgd werden en uitbreiding van lom in ons gewest an van de verschil, antse richtingen, olgens werden door lezocht de Willibror- t Witte Kerkje te arvormde kerkjes te de Hoef mét de t Slot en Bergen, e Grote Kerk en de e kerk te Alkmaar, iteressante excursie t langs 7 Alkmaarse bezoek aan de oude ans kapelkerk, waar ons kennis deed ma- prachtige oude or- kerk bezit, iggebouw bezichtig, sten onder leiding der Kaasdragers de tmer en hoorden geschiedenis van het ilde. liet het prachtige van het voormalige amilie van der Feen le Langestraat, ter- ;en bezoek werd ge- de St. Dominicus- Laat en de Doops- aan de Koningsweg er der afdeling, de luyens uit Oudorp. aan Voets aan het atste excursies èn rettig voorgedragen r al het moois waar den genoten hadden namens de deelne- erde in de school in rengen en zodoende ien aan de vernieu- rissing van het Ker- unde-onderwijs. K, 8 Oct. Andijvie I ct per kg; bloem- -39, IB -- - - stuk; 30-58 ct per 45—58, II 17—42 onen I 60—80, II 24 kg; spekbonen I 35 0 ct per kg; kom- 18—25, I B 10—17. per kg; bospeen I 10 ct per bos; was- -18, I B 68 ct per 4—7, II A 2—4 cent ïazie I 2542 ct per .24 ct per kg; toma- 0, I B 20—30, I C 16 g; groene kool I 8 per kg; rode kool I ct per kg; prei I A -10 ct per kg; poste- uien I 1518 cent selie 212; selderie losje; boerenkool I 4 spruiten I 3848 2035 ct per kg; —19, II 914 ct per IUIZEN, 9 Oct. 6000 19.80, grove 17.50 1 18.80—20.70, stek 00 kg slabonen 43 bl.kool 9.80—16.20; de kool 4.708.80; tte kool 3.804.90; 0. 4 ISBERICHTEN IER, 8 Oct. Tarwe ïergerst 31.5034.75; 31.50-33.50; haver !ge 27.5029.50; ca- -45; groene erwten wijzaad 5359.50; ad 120—132.50; wit- 5; rode klaverhooi lehooi 95110; ha- 7; gerststro 3236; —34; groene erwten ander erwtenstro aieten 2325; vers 11; suikerbieten- !5; voeraardappelen otaardappelen maat 10, 35—45 16—22, 16. Voor export

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3