Actieve Nederlandse „elf" bedwong Brits top-team Communistische bureaux in Frankrijk doorzocht LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES öie wecelö Politieke rel in Den Haag Dr. Veldkamp staatssecretaris KUIKENTOEWIJZINGEN WORDEN AFGESCHAFT van ons BONDSELFTAL-„WOLVES" 2-2 Doelman Williams redde match voor zijn club GOED VOETBAL IN ROTTERDAM Jeugdige rovers gearresteerd JHR. ROëL VOORZITTER VEILIG VERKEER Tien arrestaties in Parijs Naar wij vernemen Chocoladef abriek vrijgesproken Dondeniag^w-«. 's-GRAVENHAGE, 8 Oct. Bij K.B. is benoemd tot staats secretaris van Economische Za ken dr. G. M. J. Veldkamp te Breda. Hij wordt speciaal belast met middenstandszaken. Dr. Veldkamp werd te Breda geboren op 27 Juni 1921. doorliep aldaar het Onze Lieve Vrouwe Lyceum en kwam in 1941 in dienst van de Raad van Arbeid te Breda. Aan de Economische Hogeschool te Tilburg deed hij in 1948 doctoraalexamen in de eco- nomisch-sociologische richting en promoveerde een jaar later cum laude tot doctor in de economi sche wetenschappen. Hii werd adjunct-secretaris van de Com- missie-Cobbenhagen en secretaris van de Commissie tot coördinatie van de Sociale verzekeringshef fingen en belastingheffing naar de grondslag van het loon. Dr. Veldkamp had zitting in de Commissie Ziekenverzuim en ar beidsproductiviteit, evenals in de Commissie voor Progressieve kin derbijslag zelfstandigen van het R.K. Centrum voor Staatkundige Vorming. Hii was bovendien voor zitter van de „Commissie Gezins raad" van dit centrum. De nieuwbenoemde was voorzitter en tevens landelijk bestuurslid van het Diocesaan Centrum, lid van de Raad van Bestuur der Stichting 18531953 alsook frac tievoorzitter voor de K.V.P. in de Bredase gemeenteraad. Hij gaf les aan de R.K. M.T.S. te Breda en aan de R.K. School voor Maatschappelijk Werk aldaar. Hii was tot dusverre wetenschappelijk adviseur van de afd. Sociale Ver zekering bii het Ministerie van Sociale Zaken. 's GRAVENHAGE. Het ministerie van Landbouw. Vis serij en Voedselvoorziening deelt mede dat de minister zich heeft verenigd met het besluit van het bestuur van het bedrijfschap voor pluimvee en eieren, voor het jaar 1953 over te gaan tot afschaffing van de kwantitatieve beperking van het aantal uit te broeden kuikens en van de ver delingsregeling van de kuikens, die de afgelopen jaren ten be hoeve van desbetreffende be drijven heeft bestaan. FLORENCE. Voor de tweede maal in drie eeuwen is de klok in de toren van hei Palazzo Vecchio blijven stil staan, en ditmaal voorgoed: zij kan niet meer worden her steld. De klok stond sedert de 17e eeuw voor het eerst stil in 1929, toen zij moest worden schoongemaakt. TURIJN. De Italiaanse Alpenjagers hebben nooit an ders dan een groene Tiroler- hoed met een pluim gedragen. Zij weigerden in beide we reldoorlogen stalen helmen. „Basta la pluma": de pluim is voldoende, was hun leuze. Maar nu zijn hoed en pluim officieel afgeschaft en door een soort ski-petje vervangen: „ezelspet", zeggen de Alpini verachtelijk. En ze blijven hun oude hoeden dragen of lopen blootshoofd. LISSABON. Manuel dos Santos, de beroemdste stie renvechter van Portugal heeft zich vergist en zal te recht moeten staan. Hij heelt namelijk een stier gedood. Dat mag niet in Portugal, waar de stier slechts symbo lisch wordt afgemaakt. Dos Santos liep van de arena recht naar de politie en gaf zichzelf aan. Zijn commen taar: „Sorry, maar ik ben pas terug uit Spanje en Mexico." NEW-YORK Jan van Gent, de Amersfoortse bus chauffeur, heeft vijftig dollar gewonnen voor een televisie show. Toen hem gevraagd werd wie de beroemdste Ita liaanse ontdekkingsreiziger was na Columbus, gaf hij het goede antwoord: Marco Polo. HOLLYWOOD. In 1939 stichtte de voormalige acteur Earl Blackwell de „beroemd- hedendienst" die nu een flo rerend bedrijf is met kan toren ook in New-YorkLon den, Parijs en Rome. Hij geeft inlichtingen over de verblijf plaats van beroemde lieden: filmsterren, redacteuren van ons blad etc. Het bureau in Hollywood heeft het 't moei lijkst: filmsterren willen met rust gelaten worden en er zijn er, die iedere maand van telefoonnummer veranderen. En dat bureau maar weer speuren. Men moet in Engeland toch wel een hele serie doelverde- digers hebben, die op hoog internationaal niveau staan. Anders kunnen we tenminste niet begrijpen, dat een man als Williams, die gisteravond het „Wolves"-doel verde digde, te licht bevonden werd voor een plaats in het Engelse elftal. Het Feijenoord-stadion heeft in de 30e en 31e minuut van de eerste helft gedaverd van het applaus voor deze blonde Brit, die achter elkaar safes verrichtte, die onmogelijk schenen. Het begon zo simpel, die eer ste maal. Wiertz had een pasje gegeven naar v. d. Kuil, die de bal ineens naar binnen „draai de". Jan van Roessel schoot toe en kogelde het bruine ding uit de lucht enorm hard in. ,,Goal", juichten de „vijftig duizend", „geen goal", zei Williams, die als een losgeschoten veer in de be dreigde hoek was gedoken en de bal over de lat werkte. Eén minuut later vond een pass van v. d. Kuil. een ac tieve Lugthart op de juiste plaats, diens voorzet was goed „getimed" voor de doorlopende V.S.V.-er. doch ook ziin juich kreet volgend op zijn schot ineens werd gesmoord door de briljante Williams, die zich vol bravour in de baan van het schot had geworpen. Dat waren de hoogtepunten van de eerste helft van de oefenwedstrijd der „voorlopigen" tegen Wolverhampton Wande rers, de Engelse prof-club. die momenteel aan de kop van de eerste divisie gaat. Het is een match geweest van de goede soort en we hebben ons eerlijk gezegd gewarmd aan het enthousiaste aantrekkelijke en daarbij oer-degelijke Holland se aanvalsspel. Daar liep een Piet van der Kuil goocheltoeren te verrichten een Britse prof waardig. Daar sjouwden Klaas Lugthart en de Dosko-man Ben- naars op de binnenplaatsen dat het een lieve lust was en toon de Jan van Roessel soms ziin schutterscapaciteiten. soms. ja. want had de Tilburgenaar elke kans aangegrepen, die een won derlijk actieve Lenstra hem bood dan had Williams ziin handen nog een paar maal meer kunnen warmen. Voorhoede voldeed Tevredenheid dus over de voorhoede; al stond Abe op een plaats, waar hij slecht tot ziin recht komt. Tevredenheid echter ook over het debuut van de Eindhovenaar Tebak, die in de Engelse internationaal Muilen een prachtige „sparring-partner" had. Dat Terlouw op de back plaats. ondanks vaak verdienste lijk werk. toch tempo's te lang zaam is, zal misschien de Keuze- Hier zien we het tweede doelpunt der Engelsen. Broadbent heeft een effectvolle bal op 't doel getrokken en deze draaide onder de lat in het net. Tebak tracht nog te redden, doch het is te laat. Van links naar rechts: Tebak, op rug gezien, Kraak en de Engelse linksbinnen Dunn. commissie gisteren definitief hebben ongemerkt. Waarmee het einde van Terlouw's loopbaan als „Oranjeman" wel in zicht zal ziin. want in het centrum stond daar een „zekere" Hen driks een partijtje stopper-spil weg te geven dat klonk als een klok. Wiertz en Biesbrouck hebben veel kunnen leren van de su blieme Billy Wright, aanvoerder van de ..Wolves", die zowel ver dedigend als aanvallend een voorbeeld gaf hoe een halfspeler in het moderne voetbal moet spelen. Zo is het gelijke spel (22) een uitslag geworden, die hoop doet geven op de toekomst op de nabije toekomst zelfs; want heus. deze elf Oranje-klanten zullen het over tien dagen de Belgen niet cadeau geven Spelverloo» We zouden niet volledig ziin. als we u niet heel in het kort vermeldden, hoe dit gelijke spel tot stand kwam. Welnu. Nederland begon de leiding te nemen, nadat eerst Smith een penalty wegens ha ken van Terlouw schromelijk gemist had. Abe Lenstra had na tien mi nuten een voorzet van v. d. Kuil opgepikt, dribbelde door de verdediging heen en kogelde tegen de lat. De terugspringen de bal kwam echter voor de voe ten van Lugthart terecht, die geen angst voor de faam van doelman Williams toonde en onhoudbaar inschoot (10). Binnen de minuut was het ge lijk. Smith legde de hele Neder landse achterhoede iiselijk in de luren en Kraak had het na kijken (11). Daarna begonnen de Engelsen met hun prachtige positiespel: hun lichaamsbeheersing en tech niek aan de opbouw van een voorsprong. Broadbent zou na vijf en twintig minuten die voorsprong werkelijkheid maken. Uit een onmogelijke hoek „draaide" hii de bal over de verkeerd opgestelde Kraak in het net (12). •Dat Nederland daarna nog voor de rust niet tot een ver diende gelijkmaker kwam, was het gevolg van het sublieme doelverdedigen van Williams waarover we reeds in de aan hef schreven. Toch gelijk Die gelijkmaker bleef uit tot de tweede helft tien minuten oud was. Daarvoor had Swin- bourne al eens tegen de lat ge koot. Toen gooide Van Roessel de bal bij een „uitbal" snel naar Lenstra. Deze zag in een flits v. d. Kuil vrij naar binnen ren nen en zo glas-zuiver was de pass van de Friese crack, dat de V.S.V.-er nog tijd had om de bal te stoppen en vervolgens oerhard en degelijk laag in de hoek te schieten (22). Een half uur lang hebben beide teams daarna nog verwoed gestreden om de winst. Neder land had beslist pech bij de vrije schop die Van Roessel tegen de paal schoot en de ..Wolves kre gen hun portie, toen een uitge stoken been van Kraak toevallig juist daar stond, waar Muilen de bal in de goal had willen schieten. Zo bleef het gelijk, waarmee beide elftallen wel tevreden zullen ziin geweest. Aftreden van Minister Donker geëist De protest vergadering tegen de gratieverlening aan Willy Lages, die gisteravond te Den Haag werd gehouden, is uitgelopen op een politieke rel van formaat. Ver schillende sprekers voerden er het woord. Aanvankelijk slechts in termen van hevige afkeuring. Later kwam een arts uit Scher- penzeel, de heer Renken, die zei- de principieel tegenover het com munisme te staan, met een hevige aanval op „de Amerikaanse po gingen Duitsland de hegemonie in Europa te bezorgen". Daarna meldde zich een zekere heer Kicken als spreker. In een herhaaldelijk door ap plaus onderbroken rede eiste hij het aftreden van Minister Donker „namens de Landelijke Organisa tie van oud-illegale strijders en namens de K.P." De voorzitter, de heer van Wijk die verklaarde dat het bestuur zou aftreden als de eis van de heer Kicken, die als motie was ingediend, zou wor den aangenomen, werd uitge jouwd. Andere sprekers, onder wie een heer in rood hemd, drongen naar voren. Toen het tumult de sterk te van een pandemonium bereik te, sloot de voorzitter de bijeen komst. EINDHOVEN De Eindhoven- se recherche heeft de hand ge legd op een drietal jongemannen, de 21-jarige G. G., de 20-jarige P. L. en ie 19-jarige G. v.d. M. uit Eindhoven, die reeds verscheide ne malen met de politie in aan raking zijn geweest. Het trio wordt er van verdacht ongeveer een maand geleden nabij Dommel in de Elzent een man te hebben overvallen en mishandeld met 't doel hem van ziin geld te beroven De verdachten worden ter be schikking gesteld van de Officier van Justitie te Den Bosch. Door twee verschillende opnamen te maken van de nachte lijke hemel, en van de als kerstbomen schitterende wolken krabbers op Manhattan, in New York, verkreeg men deze foto, die het Empire State Building wel zeer goed doet uit komen. De maan moet het afleggen tegen de lichtjes in de gebouwen! algemene jaarvergade ring van het verbond voor Veilig Verkeer, welke gistermiddag te Leeuwarden is gehouden, werd tot voorzitter in de vacature ont staan door het overlijden van Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, van het verbond benoemd Jhr. Th. Roëll. De heer Roëll, die 18 Juli 1907 werd geboren en te Bilthoven woonachtig is, was voor de oorlog tot 1941 verbonden aan het De partement van Economische Za ken te Batavia. Tijdens de oorlog was hii werkzaam op het minis terie van koloniën te Londen, waar hii tevens vele werkzaam heden op sociaal- en cultureel gebied heeft verricht. PARIJS, 8 Oct. De Franse politie heeft vandaag door ge heel Frankrijk de bureaux van communistische organisaties en dagbladen doorzocht. Er werden invallen gedaan in de gebouwen van 16 communistische organi saties in de hoofdstad. Ook te Rouen, Rijssel, Bordeaux, Mar seille, Nancy, La Rochelle, Nan tes, St. Nazaire, Limoges, Va lenciennes, Saverne en Toulouse heeft de politie communistische gebouwen doorzocht. Tot de actie is opdracht gege ven. aldus wordt van gezagheb bende zijde vernomen, door het Militaire Tribunaal van Parijs dat ziin besluit baseerde op inlich tingen, welke het van de Veilig heidspolitie ontvangen had. Onder de zorgvuldig doorzochte gebouwen bevonden zich de bu reaux van de communistische bladen „1' Humanité" en „Ce Soir" en de „Pour 1' Europe du Nord," welke betrokken is bii de handel op Oost-Europa. In Parijs zijn drie secretarissen van de communistische jeugdorga nisaties, de Unie van Jonge Fran se Republikeinen en nog 7 andere personen gearresteerd. Dit was de tweede keer, dat de regering- Pinav de Franse communisten in hun holen opzoekt. DE WAARHEID „De Waarheid" u weet wel roddelt na tuurlijk ook braaf over het rapport, dat de socialisten Scheps en Mozer hebben uitgebracht over de zorg voor de Duitse gevange nen in ons land. Het knal rode Sovjet-blad maakt 't natuurlijk extra mooi en dus extra-tendentieus. „Want Krupp en Adenau er en Ollenhauer mochten eens boos worden op Drees en Donker"En dan volgt dit fraais: „En op de asvelden van Ausch witz, in de graven van Overveen, rusten de tien- Wachtpost of duizenden, die werden vergast, verbrand, gefu silleerd en doodgemar teld". Dat is pure dema gogie. Hoeveel onschuldi- gen worden er in de Rus sische gevangenkampen diplomatique niet zozeer gelet wordt op titel, af komst en relaties, als wel op kunde, bekwaamheid en karakter. gevangenis Stel je voor, dat je denkt naar een wachtpost te moeten en je komt in een gevangenis. Of dat je naar de gevangenis moet dat is tegenwoordig in „gefusilleerd en doodge- ~a.f\.ls tegenwoordig in marteld"?? Hoeveel pries- schrikbarend veel kringen ters en bisschoppen wor- ^et geval en je wordt den onschuldig gevangen °P ,e.e" wachtpost ver gehouden en gepijnigd wend! Een leraar van een door de terreur van de christelijk gymnasium zou bolsjewiekse vrienden van Prom°veren_ tot doctor op „De Waarheid"? Rappor! Over een ander rapport lazen wij iets, dat ons trof. Het gaat over het laatste rapport van de parlementaire enquête commissie. Dat is niet gunstig, over het alge een proefschrift over cul tuur, „een commentaar op Alethia II, 1-202", en veel leerlingen van het gym waren er bij tegenwoor dig. Het ging er nogal heet aan toe, leek het zo Mopje (I) en o.a. kwam er iemand opponeren, notabene prof. dr. Vollenhoven, die be weerde, dat de jonge doc- IS HET NIET een beetje eigenaardig, dat twee particuliere socialisten (terwille van de goede verstandhouding met de Duitse partijgenoten?) de gelegenheid kregen met alle medewerking van het departement van Justitie, hoofd de socialist Donker om een „officeel" onderzoek in te stellen tiaar de toestand van de Duitse gevangenen, die hier ge detineerd zijn? Daar was nogal wat „critiek" op in Duitse kringen. Men sprak zelfs van „gruwelpropaganda". Voor de goede verstandhouding met Duitsland is dat natuurlijk niet aangenaam. Maar waarom wordt zoiets dan niet officieel rechtgezet vanwege de Nederlandse regering? Zo maakt het de indruk van een partijpolitiek zaakje. De tijden dat Vorrink „regeringsgemachtigde in algemene dienst" was, zijn toch voorbij, nietwaar? Zo, zo, dus uw zoontjes zijn niet thuis, zei de be zoeker. Neen, zei de moe een waarschuwing van de hemel! Staatsrecht maar met een rijwiel zon der bel reed. Waar ben je geboren? vroeg de wets- knecht. In 's-Gravenhage, Den Haagantwoordde de jongeman. Is het Den Haag of 's-Gravenhage? informeerde de politieman argwanend. De mussen lachten schaterend in het park. Suikerriet De Amerikaanse minis ter van Handel heeft dezer dagen verklaard, dat men met goed succes kranten papier kan maken van af val van suikerriet. Het kost heel wat minder, zegt men. Dat is goed nieuws voor de directies. De krant zal nog wel een zoete na smaak hebben en ritselen als riet pleegt te doen Film over Paus Pius X Deze week had in Lonigo (Italië) de wereldpremière plaats van een nieuwe film over het leven van Paus Pius X. De vertoning werd bijgewoond door mensen, die de Paus per soonlijk hebben gekend. De filmmaatschappij had Lonigo gekozen als de plaats, waar de film voor het eerst zou draaien, om dat er in Riese, de ge boorteplaats van de Paus, Goede films De Philippijnse film- t. industrie heeft in haar ëeen bioscopen zijn. contracten met de acteurs en actrices een clausule Zelfaanstekende laten opnemen, welke de sigaretten! betrokkenen verplicht, T zich ook in hun privé- In Californie wordt een léven behoorlijk te ge- sigarettenfabriek gebouwd dragen. Vooraanstaande waarvan bet product niet meen, voor onze diploma- tor ten onrechte een keer der, ze zijn een paar Een propagandablad van tieke vertegenwoordigers „wachtpost" had geschre- weekjes naaJ zee. Zo, zo, ^et Roemeense gezant- tijdens de oorlog. Nu moet ven, terwijl dat „gevan- en ik dacht dat ze dit jaar schap in Den Haag wil ons men een rapport, dat over genis" moest zijn. Wat zou eens thuis zouden moeten doen geloven, dat het ge- een vrij lang verstreken het de wereld kunnen blijven. Ja, dat was ook hele volk van Roemenië -,„acrprl uonrnancmnnoe tijd handelt, die vol bewo- schelen, of onder de dui- de bedoeling, glimlachte (een van (je satellietsta- fi„,frPn' dr PhiliriDiinse meer met een lucifer of genheid, verwarring en zenden woorden in dat de moeder, maar toen ze ten van Moskou) „leven- PPJ --*«'1 moeilijkheden was, met proefschrift een keer twee dagen vrij van school dig discussieert over de een korreltje zout nemen, wachtpost inplaats van ge- hadden, hebben de buren nieuwe grondwet". Het Maar de eindconclusie vangenis stond? Maar het aangeboden, de kosten van kan natuurlijk zijn, maar lijkt toch niet ongewet- verschil is er, hoewel een bet uitstapje te betalen, tigd, dat onze diploma- wachtpost soms een ge- figuren uit de Philippijnse filmindustrie verklaren, aansteker aangestoken be- n°! dat het publiek niet alleen boeft te worden. Het uit- goede films verwacht, maar elr|de van de sigaret be- - iaf.r ook in het privé-leven van va} n}- een. emulsie, die wij dachten zo,- dat zulk de spelers en speelsters dezelfde eigenschappen een grondwet ook wel iets niet teleurgesteld wil wor- beeft als die van een luci- «not eroorm'Qohr Tn r/iolrari rovclron I lAnv rl tieke dienst uit die dagen vangenis kan zijn en een Mopje (II) met staatsrecht te maken d voor een deel bestond uit gevangenis wel eens een had en wij kunnen de hoogst deftige, hoogst on- wachtpost zou kunnen we- Automobilist: Mijn mo- nuchtere Nederlanders practische en ook hoogst zen. Het werd allemaal tor rammelt zo maar. Mon- daar nooit warm voor Politie onbekwame lieden, die nogal gemoedelijk opgeno- teur: Ik kan maar niets krijgen. Zou dat nu wer- honoris causa in hun hoge men en de jonge doctor ontdekken, tenminste niet keliik in Roemenië anders De mop van de week functie gerold zijn of ge- zei, dat hij daar niet stond als ik de motor start, zijn? Of zou het misschien vertelt het Brab. Nwsbl. schoven werden. Hopelijk om de grote prof gelijk te Automobilist: Neen, het zo wezen, dat de Roeme- te Roosendaal. Er was een ziet onze regering thans geven, maar om zijn proef- gebeurt pas als ik meer nen wel eens precies wil- politieman in Bergen op nauwlettend toe, dat bij schrift te verdedigen. Waar dan 90 km rijd. Monteur: len weten, welke rechten Zoom. Hij hield een jon- benoemingen in het corps hij gelijk in had. Dan is het waarschijnlijk hun ontnomen worden??? geman staande, die zo ferskop. Door dat einde te strijken langs een der speciaal geprepareerde zij den van het sigaretten pakje, gaat de sigaret ogenblikkelijk branden. Voorlopig is men van plan om maandelijks vier mil- lioen pakjes van deze nieuwe sigaretten te fabri ceren. Op 31 Mei werden op grote schaal razzia's gehouden, waar hij, naar het ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft bekend gemaakt, een hoeveelheid wa pens en documenten in beslag genomen werden. Bij die gele genheid waren de communisten echter kennelijk van te voren gewaarschuwd, zodat zij gelegen heid hadden documenten te ver branden. Vandaag werd ook een inval gedaan in de school van de com munistische partij te Viroflay in de buitenwijken van Parijs. De razzia's begonnen vanmorgen om zeven uur. Volgens een woordvoerder van het Franse Ministerie van De fensie ziin de invallen gelast in verband met een onderzoek naar een samenzwering tegen de bui tenlandse veiligheid van de staat. Hij voegde hier later aan toe. dat de invallen in verband stonden met communistische pogingen om het Franse leger „te demoralise ren." is een beroep van A. Teer te Castricum, wie op grond van zijn houding tijdens de bezetting eer vol ontslag is verleend als burge meester van Twisk, bij K.B. on gegrond verklaard; zal luitenant-generaal M. R. H. Calmeijer als afgevaardigde van het Ministerie van Defensie zete len in de adviescommissie inzake de vestiging van een Europese politieke gemeenschap; heeft de minister van O.K. en W. de commissie van onderzoek voor het middelbaar technisch onderwijs geïnstalleerd; wordt op Zondag 12 October te Leeuwen-Beneden de dodenher denking van het regiment Stoot troepen gehouden; won Erik Thorn Leeson uit Maastricht de gouden erepenning van de Prix de Rome 1952 voor de grafische kunst; Lou Strik uit Amsterdam kreeg de zilveren medaille; hebben de Nederlandse wereld federalisten zich gewend tot de Europese Raad voor Kernphysisch Onderzoek, met een adres waarin zij stellen, dat slechts het schep pen van een supra-nationaal ge zag de garantie biedt dat de resultaten van het kernphysisch onderzoek ten dienste van de ge hele mensheid zullen komen; kan de jeugd in het Haagse Museum voor het Onderwijs en kele maanden lang „posterijtje spelen", met allerlei schone en echte zaken, als daar zijn; brie venbussen, echte apparaten, een rijdende trein en een postauto. van overtreding loterijwet AMSTERDAM De Amster damse rechtbank heeft gisteren ir hoger beroep een der directeu ren van een chocoladefabriek in het Gooi (Van Houten en Co.) vrijgesproken van de ten laste gelegde overtreding van de loterij- wet. De Kantonrechter had hem deswege een boete van f300 op gelegd. De Officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank had veertien dagen geleden be vestiging gevraagd. De fabriek had een prijsvraag uitgeschreven. Het publiek kon. door een zo groot mogelijk aan tal reeoomslagen te verzamelen, en in te zenden, meedingen naar prijzen. Door deelname aan deze oriisvraag steunde men tevens een liefdadig doel.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4