mm mm MEDINOS helpt tandbederf voorkomen! PHILIPS IAMPEN op Ie poffen GROTE HOUTVEILING te Koedijk gesneden velours? vffjffl-tr Grote Hout- veiling aan het Verlaat timmer- en werkhout voor zieken, I Met Christus Gekruist f 3.25 DAGBLADRECLAME doeltreffender Kwartier voor tijd viel beslissing Naar wij vernemen Lage prijs bij aanschaffing U'WStfc zuinigheid met stroom 'ic'A voor geringe koster. II verdient geld met BEST FABRICS ONLY Pagina 8 «9wmoemMm ngmnrmw f/ i Uit onze GULDENMIDDEN-Afd. Jeugdige, charmante japon in zeer moderne travers- stof. Bijzonder leuk model met uniformkraagje, aparte overslag en plooi achter. Groen, geel, Ht» io 4Q95 Uit onze KEURKLAS-Afd. Aparte wollen japon met geborduurde ruit in rood, groen of bleu. Modern opstaand J> kraagjeaange- f knipt mouwtje en rechte rok. i 16 t/m 22 Uit onze KEURKLAS-Afdeling Deux-pièces in de nieuwe „jumper-line"; zeer aparte streep; leuk opstaand kraagje. Exclusief model Uit onze GULDEN MIDDEN-Afd. Geklede damesjapon van zeer elegante lijn; in uni wollen travers met de zeer populaire fluweelgarnering; nieuwste herfsttinten. 14 t/m 20 Uit onze GULDEN MIDDEN-Afd. Nieuwste wollen deux-pieces model De ideale japon voor grotere maten, in wollen travers; uni herfsttinten 46 t/m 52 Uit onze KEURKLAS-Afdeling Zuiver wollen japon met moderne fluweelgarnering Voor de uitzonderlijk lage prijs van slechts 7 f? Uit onze KLEIN PRIJS-Afdeling Sportief model in moderne celwol-tweed met ingeweven stippeltjes/ witte piqué kraag, opgestikte zak, gouden knoopjes. Spot-en AQC spotgoedkoop 38 t/m 46 op Vrijdag 17 .Oct. 1952 voorm. 10 uur op het terrein nabij het café van de heer D. C. But ter. Geveild worden flinke partijen vloer- en zolderdelen, balken, bat tings, ramen, kozijnen, deuren, brug- en schoei- ingshout. krui- en mest- delen. -jfELUKKIG is ieder, die mooie, gezonde tanden heeft! Poets daarom na elke maaltijd met Medinos, want deze su perieure tandcream bevat ver- schillende stoffen, die het fe tandglazuur versterken en 1L. tandbederf actief bestrijden, gf Ga bovendien tweemaal per jaat voor controle |i|Pr naar de tandarts. ■MjF Dan blijven Uw tanden ge- W zond en mooi is Uw glimlach 3BW altijd even YsWHiKSV stralend 1 Daar noemt U ook wat! Gesneden velours! Het neusje van de zalm onder de winterstoffen. Eigenlijk is het dubbel fluweel maar dan in wol. En het bijzondere is: in dat wollen fluweel is een patroon geweven, dat bij het afscheren van de stof naar voren komt en dat er dus altijd in blijft. Zo'n winterjas (of mantel) van gesneden velours is dus niet alleen warm als bont door zijn don zig oppervlak, hij staat ook sportief en geeft Uw verschijning een vlotte, jeugdige toets. Maar denk er wel aan, dat een jas van gesneden velours een beetje ruim moet zitten. Anders staat hij niét. Van het gewicht zult U geen last hebben: gesneden velours is verwonderlijk licht. Overigens is dat een kwestie van de kleermaker. Een jas die slecht zit, lijkt altijd zwaar, ook al is hij van het fijnste gesneden velours. Ga daarom naar een kleermaker, die Pejeha-stoffen verwerkt. Dan bent U bij een deskundig vakman. U krijgt bij hem perfect werk geleverd met de edelste stoffen: stoffen van Pejeha, Neerlands grootste stoffen- leverancier. U herkent ze altijd aan de label aan de rol stof. Gem. Oude Niedorp, op VRIJDAG 17 OCT. a.s. des voorm. 10 uur, van een partij best w.o. vloer en zolder- delen, ribben, platen, brug- en schoeiinghout, enz. Deurw. VAN HUIT -mm. Uitsluitend verkrijg baar bij apothekers, drogisten, kappers en de speciaalbranche. Een kerkboek geheel samengesteld m de geest van het Ziekenapostolaat: HERMAN DIVENDAL; ln fleurig linnen bandie Een uitgave van de KINHEIM- UITGEVERIJ HEILOO Verkrijgbaar in de boekhandel Zeer grote tube 85 ct. - Normale tube 53 ct. W'waardHugo Boys 2-3 Hugo-Boys is het gelükt Wie- ringerwaard er onder te houden, echter met zeer veel moeite. De uitstekende homogene Wierin- gerwaard achterhoede en de niet minder gevaarlijke voorhoede van deze club, bezorgden de Hecrhugowaarders handen vol werk. Wieringerwaard was het eerst de toestand meester en al spoe dig kwamen er gevaarlijke aan vallen op het Hugo-Boys doel. Zij wisten echter niet de hun ge boden kansen te benutten. Tot tweemaal toe ontging hen een Drachtige scoringskans. De Hugo- Boys-aanvallen. hoewel minder in aantal, waren even gevaarliik en naar spoedig bleek, ook pro ductiever. Na 20 minuten spelen scoorde de goed spelende links binnen Kager van Hugo-Boys 'n prachtig doelpunt, terwijl vijf minuten later andermaal de Hu go-Boys linkervoorhoede scoorde. Nu was het echter de linksbui ten Deken die met een verras- VILLABRAND Vermoedelijk door een lek in de schoorsteen is Zaterdagmorgen brand ontstaan in de rietbedek king van het dak van de kapitale villa van de heer Simons, direc teur van Simons Fabriek N.V. te Oosterhout. De brandweer be streed het vuur met zes stralen. Eerst na drie uur kon, nadat een groot deel van de rietbedekking van het dak verwijderd was, de brandhaard worden bereikt. Het vuur was daarna spoedig gedoofd. Hoewel het personeel van de aan grenzende fabriek het huisraad vrij spoedig in veiligheid had ge bracht, moet de brand- en water schade op minstens f 10.000 wor den geschat. De villa is verzekerd op beurspolis. heeft ir. den Hollander, president directeur van de N.S. op een bij eenkomst van 't Koninklijk Insti tuut van ignenieurs in Dordrecht medegedeeld, dat de Moerdijkbrug binnenkort zal worden vervan gen is de correspondent van het Al gemeen Handelsblad in Parijs, de heer L. van Gelder, het ridder kruis van het Legioen van Eer uitgereikt. is te Tilburg in de leeftijd van 66 jaar overleden, de heer P. J. van Haaren, oud-secretaris van de Noordbrabantse christelijke boerenbond is in de twee grote zalen van Bel- levue in Amsterdam Zaterdag de derde radiotentoonstelling ge opend kwam Maurice Chevalier dit weekeind in Amsterdam aan. Zondag trad hij in Amsterdam óp, vandaag in Den Haag. Daarna vertrekt hij naar Duitsland. De heer M. P. v. d. Weyden burgemeester v. Nieuwkoop Bij K.B. is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot bur gemeester van de gemeente Nieuwkoop de heer M. P. v. d. Weijden met gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Ze venhoven. De heer v. d. Weijden is lid van de K.V.P. WAAR IS DE EERLIJKE VINDER? Terwijl honderden belang stellenden zich op Zondag 17 Augustus j.l. naar het circuit te Zandvoort begaven, waar die dag de autoraces om de grote prijs van Nederland wer den verreden, vond één van de toeschouwers juist voor hij via de hoofdingang om 12 uur het terrein op ging een aantal bankbiljetten. Zonder zich te bedenken en tevens ten einde geen tijd te verliezen, overhan digde deze eerlijke vinder vlak bij de cassa de gevonden biljet ten aan een wachtmeester der rijkspolitie. Intussen heeft de eigenaar van dit geld zich gemeld, doch helaas is de oorspronkelijke vinder onbekend gebleven. Hem wordt thans verzocht zich in verbinding te stellen met de gemeentepolitie te Zandvoort of, zo hij niet in Zandvoort woont, met de gemeentepolitie van zijn eigen woonplaats. Bisschop van Munster naar Nederland Het Katholiek Genootschap voor Geestelijke Vernieuwing zal op 25 October in Utrecht bijeenkomen. Op deze bijeenkomst zal de bis schop van Munster, Mgr. Dr. Mi chael Keller, het woord voeren en de taak. die de Katholieken heb ben bij de internationale samen werking, behandelen. Hoofdredacteur K.N.P. bij Z. H. de Paus De hoofdredacteur van het Ka tholiek Nederlands Persbureau, de heer H. B. A. M. Kemna, is tijdens zijn bezoek aan Rome een dezer dagen met zijn echtgenote door Z. H. de Paus in een spe ciale audiëntie ontvangen. M.R.P. wenst samenkomst van Grote Vier PARIJS, 12 Oct. (A.P.). De M.R.P., de partij van minister Schuman heeft vandaag opnieuw aangedrongen op een bijeenkomst van de Grote Vier ter regeling van de hereniging van Duitsland. Het nationale comité der partij heeft opnieuw een motie bekrach tigd, onlangs door het nationale werd verlangd „om een vredeS' partijcongres aangenomen, waar- verdrag met een vrij gekozer in een dergelijke bijeenkomst Duitse regering te sluiten". Geslaagd WIERINGERMEER Onze plaatsgenoot G. Verbruggen te Slootdorp slaagde een dezer da gen te Amsterdam voor het vak diploma brandstoffenhandelaar. H Abonnement: week, inclusi minimum f 2 familieberichten korting. Bankrelatie: tel. 4243 en tel. 2046 K Schagen, Ged Om1 IN GROTE verschillende bericht van 1: treffende Jea tionale Heil De Franse mod beweert, 30 Mei 1431 op Rouaan is doch in 1436 huwd zou zijn maskerde heks Jeanne zou tot hebben vertoef- Er wordt trouwakte, getel ken van Metz en er zijn nog in 1439 een leans heeft aan Tours. Ha volgen zijn to Bovendien ze boren zijn als de Vogezen, adellijke afkon 1431 wordt zij van Frankrijk" Dit wordt als groot niet voor nut het roddelpraat opnieuw op te slechts bevroede; toricus" bezielt weegredenen zijn maard persbureau koek ongeconi „nieuws" de den, ja, wat van bladen, die eontroleerd, aan „nieuws" voorzet zij de kroon van een erkende Roomse Kerk slechts gissen. Wij zeiden d; om oude koek eerst immers wijze getracht, halen deze hein opspraak te breng ook geen wonder de Franse geschiedki ar .Doncoeur S. een speciale studi van de H. Jean gemaakt, spreekt schrikkelijk sc!hi blijkbaar in een het Reuter-bericht geloven. ,Över het leven staat enorm Daarin wordt ook gemaakt van een 1436 de aandacht weerde Jeanne d' was weer op de keerd"! De historic deze en dergelijk eerder afgerekend - Zo vinden wij documenteerde d'Arc", van Jan geverij In den To (1950), enige over deze fab< Claude en wij eerst van haar van Metz. Metz, Grimod Jeanne zijn, en „de trom Deken was nog is duidelijlk, dat akte van de valse zijn geweest. Claude wist inde tijd, zo zegt het broers van Jeanne althans, zij gaf tw< haar „gevolg" vooi Jeanne uit. Zij trad zich een schijn var geven, in vérband schuldigingen, Jeanne waren inge tovenares en verr kunstjes, die we van de eerste de laar kennen! Zo gaan er meer deze Claude, die een hertog, dan andere edelman zijn. Ook de stad haar enige tijd Jeanne hebben geho leefde in 1430-40! 1439 door de gewa voor de vierschaar bekende, niet de eet zijn, waarna zij wer Over het lot van lende familieleden zijn echter voldoen bare gegevens voort Jeanne leefde va 1431. Zij werd heil m 1920. De Kerk dingen niet over éi Eij vereist, dat twee wonderen op van een a.s. heilige om tot de hefligve komen. Er deden lende genezingen wonderen werden bes Kerk heeft er echtei dan drie erkend. Meer dan honderd het leven van Jeanr grote geesten beroer ratie geleverd voor renswaardige weten werken en werken de en literaire kun rechtvaardigheid en schrijft de niet-Kath tenaar, had zij lief. trouw, onrecht en zullen haar glorie deren. „In een vast geloo hemelse zending hee zo halen wij de schrijver nog eenm; daarvoor opgeofferd haar geroepen en aar stem heeft zij gehoc zo is zij geworden van Frankrijk en ied m haar levensgeschi diept, vindt in haar van Sint Paulus in brief aan de Corinthi heid, dat God het z kiest om het sterke men".

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 8