„Flora 1953" wordt Lentefeest in Neerlands tuin Vanl4Maarttotl4Mei Ruim 200.000 gasten naar Waddeneilanden H a JHUNTER H Nederlandse trawler „ving" Zweeds jacht LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES ïrlandse op Groenendaalte Heemstede De wereld missie-Zondag Publieke opinie over woningnood 1952 Naar wij vernemen DONDERDAG 16 OCTOBER 1952 Pagina 3 werwach tine 5ld door 't KNMI geldig van Don- 1 tot Vrij dagavond NDERLIJKE tVOLKING. ;e bewolking met enkele buien, it matige wind, k uit Noordelijke Vannacht hier en ■n kans op nacht en overdag onge le temperatuur als 3WAARD Het n „Amicitia" komt 'eer voor het voet- wordt het toneelspel i „Het Witte Le- im Dumont. Dit spel 5 in de kamer van van een Rode Kruis vaar militairen uit verpleegd. In dit ordt ook een luite- oord. Om deze paar voorden spant zich uk met de nodige n. er j.l. heeft Amicitia groot succes opge- litjenhorn voor de ther Smit. e Zondagavond geen kunnen Donderdag 3. komen, want dan ik weer opgevoerd. adering K.V.P. 9WAARD-Z. De iugowaard-Zuid v.d. t haar algemene mg op Woensdag s. in café H. Veen- ïds om 7.30 uur. ïda staat o.a.: be ng. Het gehele be- if en is herkiesbaar, leren P. Peppelen- i'houten die zich niet aar stellen, telling kan schrifte- ti voor de vergade- Dct. a.s. bij het be- ondertekend door afdeling. Iedere lijst ste 7 namen bevat- :e vergadering zal in de heer D. Laan, der van de kring Ook de jongeren vacht. Houdt deze cursus EHBO- ïugowaard ïr van de Bescher- ag zal, bij genoeg- ne, gedurende het ;erseizoen een diplo- JBO worden gege- voor hen wier di- aldigheidsduur heeft oor hen, die bij het examen werden af- >r het volgen van ^langstelling hebben laartoe ten gemeen- ielden tot uiterlijk record voor LGE. De spreek- Vederlandse zinde- Et Nederland een pioenstitel in de jen. gelijkend onderzoek tallen wasmachines, li. Augustus en half 'erden omgezet in nkriik. Duitsland. Italië, Luxemburg d, bleek laatstge- namelijk op over- ;e aan de spits te on de periode van Sept. ook in Neder- irkt pleegt te wor- zogenaamde „Va- werden aldaar in 0 meer wasmachi- dan in de daaraan maanden. Dit is record. I gaat dit seizoen estaat een mini ipelen en peren iommige kopers geling door mis- el getorpedeerd ding hiervan is door van de veilingen vaag besloten alléén export naar Duits- veilen, dat door het - en Sorteerstation d en waarvan de aanvoerder aan de ekend is. Dit is wel :nge maatregel, die verplicht zijn te is wel jammer, dat ing van aanvoerder welke streek dan ter kan zijn. mprijs voor Duits- is met ingang van October verhoogd n leze ook de offi- naking van de vei- (Van onze redacteur) Ons land staat- in het voorjaar van 1953 weer een evenement van betekenis te wachten. De gehele Nederlandse sierteelt treedt dan aan voor een internationale bloemenshow die naar de opzet -slechts éénmaal in de tien jaar plaats vindt. Onder de titel „Flora 1953" zal dan in het wandelbos „Groenen daal" te Heemstede bij Haarlem een internationale tentoonstelling worden ingericht, <üe, naast de millioenen bloembollen in de volle grond, ook de producten uit de kassen van Aalsmeer, Boskoop en andere tuinbouwcentra zal brengen, zoals anjers, azalea's, orchideeën, bloeiende heesters enz., waarvoor een speciaal bloe- menpaleis met een Ere-hal zullen worden opgetrokken. Gisteren is de binnen- en bui tenlandse pers ingevolge een uit nodiging van het bestuur van „Flora 1953" op het uit 1600 da terende landgoed „Groenendaal" bijeen geweest. Wij zijn ter plaatse op de hoogte gesteld van wat „Flora 1953" belooft te worden. Niet minder dan 25 H.A. van het landgoed staan ter beschikking van de tentoonstelling en we za gen honderden werkkrachten be zig om de ongeveer twee en een half millioen bloembollen en an dere sierteeltgewassen te planten. De „Flora 1953" beoogt uitslui tend propaganda te maken voor de bloem om zodoende de mens nader te brengen tot dit wonder der natuur met zijn talloze facet ten. Het is dus een tentoonstelling die, zoals de voorzitter, Jhr. Mr. Dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, gisteren nog eens spe ciaal benadrukte, geen commer ciële doeleinden nastreeft. Integendeel, de inzenders ge troosten zich alle moeiten en brengen vele financiële offers om het beste te geven van die ge wassen, welke onze Nederlandse kwekers in de laatste jaren op de markt hebben gebracht of spe ciaal voor de „Flora 1953" in het geheim hebben voorbereid. Verder is de „Flora 1953" iets anders dan „Keukenhof" te Lisse. De laatste is een jaarlijkse natio nale bloemententoonstelling, die uitsluitend bolbloemen exposeert. De „Flora 1953" daarentegen is een internationale tentoonstelling, die éénmaal in de tien jaar wordt gehouden, een officiële vakten toonstelling, waaraan, zoals gezegd, de gehele Nederlandse sierteelt meewerkt. Er is nog een onder scheid tussen „Flora 1953" en „Keukenhof", omdat de inzendin gen op de Flora, zowel in de volle grond als in het Bloemen- paleis beoordeeld zullen worden door een internationale jury, sa mengesteld uit de meest vooraan staande vakmensen uit alle delen van de wereld. Deze internatio nale jury zal de daarvoor in aan merking komende soorten bekro nen en belonen uit een speciaal opgericht „Bekroningsfonds". Een enkele indruk van wat „Flora 1953" belooft te worden krijgt men als men weet wat deze tentoonstelling ons te zien zal ge ven. Daar is het Bloemenpaleis, waarin vijf, elkaar opvolgende binnententoonstellingen met bloe men uit de kassen worden gehou den. Verder is er een Ere-hal, gewijd aan „Flora" de godin der bloemen. Dan Europa's grootste aangelegde rotstuin, grote kassen met nieuwe Nederlandse aan winsten van tulpen, een bloemen veiling in Aalsmeerse trant, Ex positiepaviljoens, schilderachtige waterpartijen, een feeërieke ver lichting, een Flora-carillon, een gezellige winkelgalerij en café- De woningnood oplossen is altijd nog de belangrijkste taak van de regering, vindt het publiek, dat blijkt gere geld uit de peilingen van het Nederlandse Instituut voor de publieke opinie. Op gezette tijden vraagt het NIPO aan mannen en vrouwen uit alle lagen van de bevolking „ondervindt U persoonlijk moei lijkheden door gebrek aan wo ning of niet?" In Augustus 1946 waren 33% met woning moeilijkheden. April 1947 36%. Augustus 1948 31%, Juni 1950 25%. Augustus 1951 24%. nu 20%. In 1946 had nog 1 op de 3 ge zinnen woning-moeilijkheden, twee jaar geleden nog 1 op de 4 gezinnen en nu 1 op de 5. Het NIPO heeft ook gevraagd: „Wat vindt U: wordt de woning nood erger of minder erg?" Dit zijn de antwoorden: erger 16%, minder erg 52%. hetzelfde 26%, geen antwoord 6%. Een meerderheid 52% vindt dat de woningnood af neemt. maar een minderheid 16% is pessimistisch en ge looft dat de woningnood erger wordt. Dulles wenst ^Politbureau" NEW YORK, 15 Oct. (Reuter). De republikeinse adviseur voor I buitenlandse aangelegenheden John Foster Dulles heeft in een toespraak gezegd, dat Amerika „de koude oorlog zal blijven ver liezen, totdat het een centraal lichaam bezit voor het leiden der strategie". Dulles sprak over de macht en de „koude berekening" van het Sowjet-Russische „politbureau" en zeide: „Bij ons hebben wij niets, dat daarmee te vergelijken is". restaurants, ruim en met comfort en beschaafd amusement. De laatste in 1935 gehouden in ternationale tentoonstelling werd bezocht door 600.000 betalende bezoekers. Gelet op de toegeno men bevolking, de betere ver keersmiddelen en de intensieve propaganda in binnen- en buiten land, verwacht het bestuur vol gend voorjaar zeker een millioen bezoekers. Het aan Heemstede grenzende Haarlem zal niet achterblijven. Deze bloemenstad zal tijdens de „Flora 1953" zijn oude gebouwen verlichten, zijn winkelstraten illu mineren, lichtfonteinen op de pleinen plaatsen en zorgen voor voldoende amusement in de avonduren. Zo kan het niet anders of „Flora 1953" zal, gelijk de 86-jarige maar nog vitale Dr. E. H. Krelage het gisteren zei, een onmiskenbare invloed uitoefenen op onze export van bloembollen en andere tuin bouwproducten. Prof. Bakker overleden Te Wageningen is overleden prof. dr. D. L. Bakker, oud-hoog leraar van de Landbouwhoge school. Prof Bakker werd gebo ren in 1876. Hij voltooide in 1900 zijn veterinaire studie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Daar na trad hij op als practiserend dieren-arts te Enschede. In 1913 promoveerde hij tot doctor te Bern en werd korte tiid later be noemd tot districts-veearts te Alkmaar. In 1916 volgde zijn be noeming tot veeteelt-consulent voor Noord- en Zuid-Holland. In 1921 werd hij hoogleraar in de veeteeltwetenschap aan de Land bouwhogeschool te Wapeningen, welke functie hij heeft waarge nomen tot het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in 1946. Prof. Bakker heeft een be langrijk aandeel gehad in de op voering van de kwaliteit van de Nederlandse veestapel. Advertentie Aijnhardtjes: sterke a pijn-, kou-en griepbestrijders Huldiging Frans Mikkenie Zaterdag 18 October a.s. zal het zilveren vakjubileum van de heer Frans Mikkenie in een gala-voorstelling van Circus Mikkenie te Amersfoort worden gevierd. Er heeft zich, zoals bekend, voor de herdenking van dit jubileum, dat behalve het vijf en twintig jarig impresarioschap van de beer Mikkenie, ook het eerste lustrum van het Circus omvat, in ons land een ere- comité gevormd onder presidium van dr. L. G. Kortenhorst. voor zitter van de Tweede Kamer. Ere-comité's hebben zich even eens gevormd in België en Enge land. Beursbericht Middenmeer- MIDDENMEER. 15 Oct. Tarwe 2325.50: zomergerst 21.5034.75; wintergerst 31.50 33.60: haver 27—29.50; rogge 27.5029.25; capucijners 39—46; groene erwten 4854: karwii- zaad 5359.50: blauwmaanzaad 120132.50: withooi 100115; rode klaver hooi 50100; lucerne- hooi 100115: haverstro 2527; gerststro 3538; tarwestro 33 34: groene erwtenstro 6065: ander erwtenstro 3050: voeder bieten met hoog gehalte 2325; suikerbieten 4042: vers bieten blad 811: suikerbietenkoppen 24-26: voeraardanpelen 3.50 4.50: vlas 12001300 per ha. fAdvertentie (Van onze verslaggever) ingestelde werkcommissie toog de volgende morgen aan het werk Het bezoek aan de Wadden- eilanden is ook dit zomerseizoen o—iJi',. werd hierbij de geza- weer bevredigend gebleken, zo besloten advertentie-campagne kon men op de te Schiermonnik- ™e0nIl1T? 7ptf°veitenUe campagne WdddouAikndoti. voort te zetten en een gemeen schappelnke folder in een oplage Doos 41 cont Koker 80 cent oog gehouden Waddeneilanden - conferentie vaststellen. Aan het voorseizoen zal over het algemeen wat meer aandacht geschonken moeten worden. Het hoogseizoen was zeer goed, het naseizoen ech ter slecht door de zeer ongun stige weersomstandigheden. Schiermonnikoog heeft 21.755 gasten gehad. Ameland 4.0 a 45.000, Terschelling ca. 50.000. Vlieland 30.000. Texel 75.000. Het aantal buitenlanders was op Schiermonnikoog, Ameland, Terschelling en Vlieland niet zo groot. Op Texel is het bezoek van buitenlanders de laatste jaren zeer sterk toegenomen, wat ze ker ook te danken is aan de pro paganda, welke in het buiten land is gevoerd. Op de eerste dag van de Waddeneilanden-confe rentie. waarover we gisteren reeds schreven, werd onder voor zitterschap van de directeur van V.V.V. Texel, de heer G. W. Os kamp, door de diverse afgevaar digden een gedetailleerd over zicht van de plaatselijke ervarin gen in het afgelopen seizoen ge geven en werden er vervolgens verschillende onderwerpen van gemeenschappelijk belang op prettige wijze besproken. Duide lijk kwam hierbij naar voren het belang van propaganda voor het voorseizoen, in welk verband de slagzin „Mei-maand Wadden maand" werd aanbevolen. Een van 10.000 stuks te laten druk ken. waarvan 5000 in de Duitse en 5000 in de Nederlandse taal. Deze folder zal in December reeds verschijnen. Inzake het besprokene omtrent gemeenschappelijke dienstrege lingen werd besloten zich in ver binding te stellen met de Ned. Spoorwegen, met het verzoek, of deze instantie hiertoe medewer king wil verlenen. De Wadden stempeltocht zal in studie worden genomen en men hoopt hierom, trent volgend jaar met een uit gebreid plan te komen. Op deze tweede conferentiedag, die we derom in zeer prettige sfeer ver liep, hadden de gastheren voor een interessant programma ge zorgd. Er werd o.a. een bezoek gebracht aan het atelier van de kunstschilder Martin van Wa ning. een excursie over het eiland gemaakt, een voorstelling van fraaie Schiermonnikoogse films bijgewoond, een bezoek ge bracht aan het Chr. Koloniehuis ..Elim", terwijl het geheel beslo ten werd met 'n gezellige avond Medewerking van het gezelschap Tetman de Vries. Deze Waddeneilanden-confe rentie, waarbij Schiermonnikoog voor een sfeervolle entourage heeft gezorgd, zal ongetwijfeld voor een nauwere onderlinge sa menwerking en als gevolg daar van een stimulans van het be zoek van de Waddenstreek zijn geweest. De „Elzas" van de Wadden Vlieland is in tegenstelling met de meeste andere badplaatsen vrijwel ongeschonden uit de oor log gekomen. Dit vriendelijke kleine eiland, dat vooral door zeer veel dagjesmensen wordt bezocht, is echter, evenals Ter schelling wel „omstreden gebied" geweest. Dit kan op een vreed zame manier, namelijk tussen de provincies Noordholland en Friesland. Blijkbaar heeft dit een journalist vorig jaar geïn spireerd tot het schrijven van de uitdrukking „Elzas van de Wad den".. welke titel later in een folder van de V.V.V. is overge nomen. Op de Waddeneilanden conferentie te Schiermonnikoog waar de burgemeester van de eilanden. V.V.V.-autoriteiten enz. aanwezig waren, is het woord Elzas vanzelfsprekend vele ma len schertsenderwijze gevallen. Texel het vogelparadijs. Ter schelling Parel der Wadden. De rust is weergekeerd op de Waddeneilanden. Zee en duin Ameland Waddendiamant Schier- o .«.Ob t» u/ooiyt.n.«o> y monnikoog het Kroonjuweel van zijn weer het gebied, waar de zeewind bulderend heerst, Neerlands badplaatsen, waarom slechts onderbroken door het schrille gekrijs van de dan niet Vlieland de Elzas van de Wadden? Origineel is net m Zeemeeuwen. elk geval wel. De nieuwe Hunter een pure Virginia in 'n handige schuif doos Hunter EXTRA M/tO de bekende Virginia in cupverpakking IJ MUIDEN. 15 Oct. Van middag is in IJmuiden gearri veerd de Nederlandse motor trawler „Allan Water" van de V.E.M. met een twee a driehonderd ton wit passa giersscheepje op sleeptouw. Schipper H. Ouwehand van de „Allan Water" vond het passagiersscheepje gistermor gen om tien uur bij de 54ste breedtegraad en het bleek volkomen verlaten te zijn. Met veel moeite heeft men het vaartuig, dat blijkbaar losgesla gen was van een sleep en de naam „Nordan" op de boeg draagt, op sleeptouw gekregen, waarna de terugreis naar IJmui den over een ruwe zee werd aanvaard. Twee leden van de bemanning van de trawler zijn met kunst en vliegwerk op de „Nordan" overgestapt en hebben ruim een etmaal op het stuur loze schip gebivakkeerd. De verbinding met de slepen de trawler is tot twee keer toe afgebroken. Gewapend met zwemvesten en een fikse dosis koelbloedigheid hebben de bei den opvarenden van de ..Allan Water" tenslotte de .Nordan" in de haven van IJmuiden bin nengebracht. Tussen de pieren ging het blanke scheepje ver schrikkelijk te keer. maar om per en buit veilig voor de wal in IJmuiden. De ..Allan Water" zou, toen hij het passagiersscheepje vond. juist met de visserij beginnen, maar vermoedelijk is deze op brengst van de reis heel wat beter dan de lagere haringvang sten. die de trawlers de laatste tiid boeken. De opschriften op het schip wijzen erop. dat het een Zweedse boot is. die ver moedelijk voor reparatie naar een werf onderweg was. PRIJSVRAAG VOOR KUNSTSCHILDERS AMSTERDAM. De Engelse fabrikanten van waterverven en kunstschildersmaterialen Winsor and Newton hebben in samen werking met de Amsterdamse firma J. H. van Beek een prijs vraag voor gouache-tekeningen uitgeschreven, waaraan alle in Nederland gevestigde kunstschil ders (dus ook buitenlandse) kun nen deelnemen. Als hoofdprijzen wonden be dragen van 300, 200 en 100 gul den uitgeloofd, terwijl voorts nog eervolle vermeldingen, die in materialen zullen worden ge honoreerd, kunnen worden ge wonnen. In de jury hebben zitting ge nomen de kunstschilders Bart Peizel, David Schulman en Jan ie Keer. maar om oi,]V.tpr, twee uur vanmiddag lagen sle- termijn van inzending sluit WERELD UB ZONDAG MISSIE vraagt onze aandacht voor de reusachtige taak van de missio nerende Kerk. In de missielanden wonen on geveer 1.300.000.000 heidenen en aan de kerstening van dit enor me aantal zijn daar werkzaam ongeveer 26.000 priesters. 9100 broeders en 60.000 zusters: voor hun levensonderhoud moet dus gezorgd worden. Bovendien moet er gezorgd worden voor het onderhoud van 95.000 catechisten, die grote hel pers van de missionaris en voor meer dan 100.000 onderwijzers. Er moeten ook kerken, kapel len. seminaries, scholen, wees- en ziekenhuizen worden ge bouwd. uitgebreid en onderhou den! Begrijpt gii welke enorme be dragen daar jaarlijks voor nodig zijn? Begrijpt gii hoe groot de zor gen van de H. Vader en Zijn helpers zijn voor deze noden der missielanden? Er zou geen nood behoeven te zijn. de zorgen van de H. Vader zouden belangrijk minder zijn als alle katholieken gehoor ga ven aan de oproep van de Paus. gevolg gaven aan Zijn uitdruk kelijk verlangen, dat alle Katho lieken de Pauselijke Missiege nootschappen (Genootschap tot Voortplanting van het Geloof. Genootschap van de H. Kinds heid. Pauselijk Liefdewerk van de H. Apostel Petrus) moeten steunen door hun lidmaatschap: welk een geregelde grote bron van inkomsten zou de Paus dan jaarlijks ter beschikking staan! Zelfs in ons land. dat zo'n goede naam op missiegebied heeft, is na de grootse actie in het Heilig Jaar slechts 20% der Katholieken lid van het Genoot schap tot Voortplanting van het Geloof en slechts 17% lid van het Pauselijk Liefdewerk van de H. Apostel Petrus! Overwegen wij daarom eens in deze dagen rond de Missie-Zon dag of wij reeds lid van de Pau selijke Missiegenootschapoen zijn en zo niet. laten wij dan gevolg geven aan het verlangen van de Paus en ons als lid aanmelden: aan elke pastorie kan dat ge schieden. En bedenken we. dat we door dat lidmaatschap slechts een minimum van onze missieplicht vervullen. En dat de Missie-Zondag er is om ons in staat te stellen door een extra gebed en een offer iets meer van onze missieplicht te vervullen. BOOS I Een politieman ergens in Nederland is boos. om- dat wij de vorige keer een mopje hebben ver kocht over een Herman- dadiaan. die het verschil t tussen den Haag en 's-Gravenhage niet ken den. De man moet niet boos zijn. In de. binnen kort honderd losse praat- t_ ies hebben wij wellicht tweemaal een politieman „te grazen" gehad. Veel lllke verhaal vertelde een méér hebben wij andere dokter tijdens een bneen- groepen en beroepen komst van verpleegsters (óók de journalisten!) in te Londen: Edwin en het ootje genomen. Meer Fred zijn tweelingbroers dan dat is het zeker niet en lijken op elkaar als geweest. Men moet ook twee druppels water. Op willen begrijpen, dat het zeer jeugdige leeftud leven niet altijd alleen werden zn wezen en uit ernst en zwaarwichtig kwamen in een weeshuis, heid kan bestaan. Een Na korte tiid verlieten beetje humor behoort bij zij echter het weeshuis en de saus van het arme- werden afzonderlijk bu tierige mensenbestaan! particulieren onderge- bracht. Zn verloren el- Oiltdekkmg kaar uit het oog en heb- Wist u, dat er veel ben sindsdien nimmer meer overlevenden van contact met elkaar gehad, de terugtocht van Napo- maar: zu werden allebei leon uit Rusland geweest monteur bn de telefoon zouden zijn. als ze geen Z1! trouwden in sterke drank hadden ge- hetzelfde iaar en met bruikt. Het medische vrouwen, die zeer veel op blad voor Australië heeft e kaar luken: zu hebben dat nu ontdekt, jammer allebei ongeveer geluktu- voor de Russen van 140 dig een zoon gekregen iaar geleden veel te laat. fn 211 hebben allebei een Wie weet. hoe de wen- foxterrier. die ze allebei ding der historie anders Trixie gedoopt hebben, zou zijn geweest. wan- Dn nu pijnigen wu ons neer deze wetenschap in maar met de vraag, hoe 1812 had bestaan! Het dle dokter dat weet medische blad is n.l. van mening, dat ten onrechte wordt uitgegaan van de Alleen voor heren mening, dat alcohol een ii-» goed middel is tegen jp:r is een nieiJwe „Iook ters^ op één na. die fat- koude. Het is een onjuis- ontworpen te Londen. De soenshalve als commissie in Den Haag. en de ver- I schillende afdelingen op dezelfde departementen. en gelijksoortige afdelin- I gen op verschillende de- P nartementen moeten be- ter onderling overleg I plegen. Driemaal 13 Alvin „Shipwreck" Kel- J ly. de 67 iaar oude uit vinder van het vlaggestok zitten, is Zaterdag in het centrum van New York dood op het trottoir neer gevallen. De man. voor wie tien duizenden zich de nek spieren uitrekten om hem op zijn vlaggestokken te kunnen zien zitten, trok ook bij zijn dood een menigte belangstellenden. Toen hij op het trottoir ineenzakte stond er alras een grote mensenmenigte om hem heen. Hij had een knipselboek bij zich. dat de titel droe" „de ge lukkigste dwaas op aar de". In 1930 klom hij op de spits van een torentje van een hotel aan Broad way waar hij precies 13 dagen. 13 uren en 13 mi nuten bleef zitten. Moedige vrouw De schone en charman te Marina, hertogin van Kent en tante van Enge- lands koningin, is een der meest elegante vrouwen ter wereld. Maar zij is moedigend. De eerste ders de kansen het best bedoelde regeling debet méér dan een modieuze avond ging het knokken zullen weten te benutten, zijn. nóg wel erger zal en voorname vrouw. Zij - doen schrikken: Een fa- bezit plichtsgevoel en Terecht maakt de „Maasbode" aanmerking op het optreden en de uitzending van de reeds zeer bejaarde liederenzanger Maurice Chevallier. Het ging inderdaad hier en daar over de schreef. De radio-commissaris verbiedt wel opbouwende reclame voor een politieke partij, maar schijnt deze Franse „cultuur" hartverheffender te vinden voor het algemeen welzijn. Merkwaardig is intussen, dat de „Maasbode" zich aan het slot van zijn critisch stukje laat verleiden tot een algemene „sneer" aan het adres van alle omroepverenigingen, die te horen krijgen, dat „de radio-uitzendingen van tegenwoordig op zodanig peil staan, dat het zonde is van de tijd en het geld, dat aan het merendeel der uitzendingen wordt besteed". Dit schijnt ons een verkeerde veralgemening van de critiek. In het algemeen behoeven, buiten de Avro dan, de omroepen zich dit o.i. niet aan te trekken! al niet door. omdat de te- genpartii niet verschenen Benefldlux was. De Belgische mims- milie van drie personen moed. minstens evenveel kan voor buitenlandse als een soldaat aan het Dat zou een" mooie plezierreisjes voor 3 iaar front. Er behoort immers „uuu-. i.v, e», ui,,mi- soensiiaive dn uuiiiniiiiiu naam zijn voor het z.g. f 5400 aan deviezen mee- meer dan gewone moed te veronderstelling. Ma- -Edward looK voor ne- van onj;vangst dienst deed „kleine Europa", dat te- nemen (en verteren), toe. om voet aan wal te trozen drinken graag een ren: Renmerxen: een hadden het te druk met genwoordig zo in de be- Maar: als zo'n gezin gaat zetten in Malakka. het glas ruhm tegen de kou. nauwsluitend nooggesio- overoeinzingen 0ver de langstelling staat, in ver- emigreren, ontvangt het paradijs van sluipmoorde maar dat werkt averechts 'sn colbertje met vier ot pas gehouden gemeente- band met de Europese aan deviezen slechts naars en scherpschutters. De man. die dit schrijft. vl11 Knopen, smalle, noge raa(jSverkiezingen. die nu eenwording. Daar zijn n.l. f3410 bij niet-zelfstandi- Zelfs al wordt zij omge- motiveert dat uitvoerig reyer®i met-opgevulde niet beDaaid rooskleurig België. Nederland. Frank- ge vestiging, en f 4550 bij ven door een heel regi on verschillende weten- scnouders en nauwe mou- eei0Den wal-en voor de rijk. Italië. Duitsland en zelfstandige vestiging: ment van Royal Kent. schappelijke gronden. we" met omslagen, vest regeren(je bewindslieden. Luxemburg bij betrokken, immers, het gezinshoofd haar eigen garde-troepen, maar dat doet hier nu ™et Kraag en DroeK met intussen gaat het er Zon- Dat is dus Benefidlux. krijgt bij vertrek .f 1500. dan nog moeten we hulde niet terzake. Belangrijker nauwe oupen zonder om- dag Deurne weer van Wij hopen vurig, er de voor het eerste gezinslid brengen aan deze elegan is te weten, dat hier geen slagen. langs tussen de Belgen en benefice, of weldaad van f750. voor de overige te ambassadrice vat verstokte of eenzijdigede Nederlanders, maar te mogen ondervinden. f400. terwijl voor de rest Groot-Brittannies Tr" dan op het voetbalveld van Kroon (de volgende twee iaar) bij de Dominion^, die de regeling gelijk blijft haar taak om het moreel d.w.z. f 380 en resp. f 380 te verhogen, en Enge- De Leeuwarder Courant of f1520 (voorzover al- lands prestige te verster- drankbestrijder aan het Knokke woord was. want hij zegt en wij hopen dat het dan Emigranten ook. dat hu de goede De Benelux-ministers geen „konokke" geblazen eigenschappen van een hebben vergaderd in het zal ziin. maar. dat er een - gerenommeerd glas wun Belgische badplaatsje faire wedstrijd zal ge- maakt een becijfering, thans geen bedriifsinven- ken. ook op een der wél weet te waarderen. Knokke. Nomen sit omen? speeld worden, die Ne- die ons aan het schrikken taris van Nederlands fa- meest bedreigde en ge- n„ i., ,,„l;,D.w.z. was de naam een derland wint. als een an- maakt, maar vermoede- brikaat wordt overge- vaarliikste punten van ue tweelingen voorteken? In elk geval der voorteken, dat ook in lijk de ons onbekende maakt. Moraal: de ver- Albions wereldrijk durft Het volgende wonder- was het begin niet be- de politiek de Nederlan- ambtenaren. die aan de schillende departementen te volbrengen. op .12 December a.s. zijn de heren W. v. d. Lelie veld en J. Landman benoemd tot leden van de Sociaal-Econo mische Raad, ter vervanging van de heren A. C. de Bruijn en J. G. Suurhoff, welke wegens het aanvaarden van hun minister schap zijn uitgetreden; kon men erin slagen, het Poolse motorschip „Dunajec", dat bij Vlissingen aan de grond was gelopen, op eigen kracht weer vlot te trekken, zodat het zijn reis naar Stettin kon voort zetten; woonde de minister voor maat schappelijk werk, mr. F. J. van Thiel, Woensdagmorgen de ont scheping bij van de 750 passa giers, die met het m.s. Oranje van Indonesië naar Nederland zijn gereisd; zal de Franse maarschalk Juin volgende week Woensdag en Donderdag een bezoek aan Nederland brengen. Er staan be sprekingen met de minister van Oorlog en de chef van de gene rale staf op het programma; daalde Woensdagmorgen de Dakota, bestuurd door Prins Bernhard, op het vliegveld van Woensel, waarmee het twee daags bezoek van Prins Bern hard aan Zeeuws-Vlaanderen een aanvang nam; heeft, tegen de meest voor delige voorwaarden, de spaar bank voor Ede aan de raad der gemeente een lening van f 60.000 aangeboden, te bestemmen voor de bouw en de inrichting van een aula op de algemene be graafplaats aldaar; wordt op 17 October het drie- en vijftigste rampendepot van het Nederlandse Rode Kruis in gericht te Maassluis. Deze ope ning zal geschieden in tegen woordigheid van de Commissaris der Koningin in de provincie Zuidholland.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3