m 25 jaar Katholieke Economische Hogeschool Landelijke actie voor vluchtelingenzorg Zieke Koreanen krijgen uitstekende verzorging R1JDAG 17 OCTOBER 1952 Pagina 3 Snelle ontwikkeling en successen öie weceLö vAn ons SPECIALE LUCHTPOST ENVELOPPEN Voor luchtdienst AmsterdamSantiago Europees Joiigensparlement Naar wij vernemen BRUTALE DIEFSTAL IN DEN HAAG Reeds 160.000 bijeen voor de oud-verpleegsters Waardering van Mark Clark Bijzondere toelage voor kor t-verband-st raai j ager- vliegers Reisprogramma Prins Bernhard naar Latijns Amerika Dag der Y.N. WAARDERING VOOR MANSHOLT'S BELEID Intenties Rozenkrans Vrijdag 17 Ociober Zaterdag 18 October Ill Op 8 October j.l. tvas het 25 jaar geleden, dat de huidige Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg officieel werd geopend. Toen nog onder de thans reeds vele jaren verlaten naamR.K. Handelshogeschool. Deze benaming, die een vertaling was van de naam van soortgelijke oude re instellingen in het buitenland, werd aanvaard in aan sluiting aan de namen der beide Nederlandse zuster-in- stellingen, de Nederlandse Handelshogeschool te Rotter dam en de Faculteit der handelswetenschappen te Am sterdam. Dank zij het voortreffelijk werk dier beide in stellingen, van Rotterdam sinds 1913 en Amsterdam sinds 1922, dekte de toenmalige benaming bij de oprich ting der Tilburgse Hogeschool in 1927 al niet meer het doel en de omvang van het onderwijs en het verrichte wetenschappelijk onderzoek. Reeds bij de opening der Til burgse Hogeschool pleitte de toenmalige minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. M. Wassink, voor een andere benaming en stelde voor: Bedrijfs- hogeschool. Zonder twijfel was deze ge dachte juist, maar de ontwikke ling was al verder, dan de voor gestelde naam zou kunnen dek ken. Niet alleen voor het bedrijfs leven, maar ook voor het gehele maatschappelijke leven, wilde de instellingen van dit type hoger onderwijs economische en zo voegde Tilburg er van meet af aan bij sociologisch gevormde wetenschappelijke functionarissen leveren, zowel voor de praktijk als voor de wetenschapsbeoefe ning. Tilburg demonstreerde dit onmiddellijk door in het pro gram, waarmee het voor den dag kwam, naast de vakken, die reeds elders recht van bestaan hadden gekregen, nieuwe vakken in te voeren, die de Rotterdamse Rec tor Magnificus van die dagen, Mr. W. Dracker, in een zeer open hartige rede op de openingsdag „nieuwe, mooie elementen" noem de. Terecht had hij begrepen, dat deze vakken uit de katholieke be ginselen en daarmee verband houdende opvattingen voortkwa men. Het waren een aantal wijs gerige en sociologische vakken, die als verplichte vakken in het program hun plaats kregen als mede de invoering van een in deze studierichting toen niet be staande wetenschappelijke pro- paedeuse. De verlenging van de studietijd met één jaar werd om de winst, die deze vakken voor de vorming der studenten zouden hebben, aanvaard. In deze ver lenging en verzwaring van de stu die en de niet onbelangrijke ver hoging van de studiekosten lag voor een beginnende hogeschool, die haar plaats nog moest ver werven, een risico, dat echter gunstig is uitgevallen. Deze stand van zaken heeft in het vijfde jaar van het bestaan der hogeschool de Academische Senaat na overleg met de Rotter damse Senaat en de Amsterdamse faculteit er toe gebracht, om aan het Curatorium voor te stellen ter AMSTERDAM. Wies je Bouwmeester die onlangs haar 30-jarig toneeljubileum vierde, vertelde bij haar aan komst op Schiphol na een In donesische tournee van 2,5 maand voor de B.P.M. dat zij op Nieuw Guinea pijnlijk ge troffen was geweest toen ze vernam, dat een varken er voor 4 schelpen werd verv kocht, doch een vrouw voor drie. AMSTERDAM. Overi gens vertelde ze ook dat kak kerlakken op Nieuw Guinea de kraag van het colbertjasje van Jan van Ees hadden op gegeten. ENSCHEDE. De Kan tonrechter heeft 140 fietsers beboet resp. met 8 voor het negeren van rode stoplichten en f 6 voor het passeren van gele lichten. Over 14 dagen moeten nog 140 fietsers op het matje komen. BUENOS AIRES. Ter „ere' van de nagedachtenis van Eva Peron zullen Duitse koorddansers proberen te voet en per motor een kabel te passeren die 90 meter hoog boven de San Martin-vallei zal worden gespannen. SAARBRUCKEN. De beroemde Duitse pianist Wal ter Gieseking die 57 jaar ge leden in Lyon werd geboren en nu hoofdleraar is aan het Conservatorium van Saar- brücken, is benoemd tot Rid der in het Franse Legioen van Eer. PARIJS. De 25-jarige Italiaan Elio Pedretti is al hier gearriveerd op rolschaat sen uit Milaan. Hij had er vijf dagen over gedaan, 12 tot 14 uur schaatsend per dag. verduidelijking van de bestaande naam en ter geleidelijke verdrin ging van deze, de benaming: Hogeschool voor economische en sociale wetenschappen in te voe ren. Na bekomen instemming en goedkeuring van het Nederlands Episcopaat is met ingang van het studiejaar 19321933 deze bena ming door het Curatorium inge voerd. Sindsdien is de Tilburgse Hoge school, wat ze in feite reeds van den beginne was, ook in haar naam een hogeschool voor econo mische èn sociale wetenschappen. Daaraan is. niets veranderd, toen de wet van 1937 de benaming van faculteit der handelswetenschap pen en der handelshogescholen wijzigde in faculteit der economi sche wetenschappen en economi sche hogeschool. Tilburg nam om wille der uniformiteit in bena ming de naam aan van Katho lieke Economische Hogeschool met het uitdrukkelijk beding, dat de sociologische wetenschappen dezelfde plaats in het program zouden behouden en, zoals de be doeling was, nog uitgebouwd kon den worden. Van deze in het Academisch Statuut daartoe be staande mogelijkheid maakte Til burg aanstonds gebruik door naast de in het statuut geregelde eco nomische en bedrijfshuishoudkun- dige studierichting een econo- misch-sociologische studierichting in te voeren. De door de wet ver eiste goedkeuring werd in 1940 verkregen. De grote ontwikkeling, die de economische en sociologische vak ken beide tijdens de oorlogsjaren doormaakten, maakte het onmo gelijk om in de bestaande studie richtingen beide groepenvan vak ken het vereiste volle weten schappelijke pond te geven, zon der de studieduur en de examen eisen onmatig op te voeren. Met behoud der bestaande studierich tingen,waarin aan de economische vakken het hun toekomende over wicht werd gegeven, werd in het eerste jaar van de bevrijding een nieuwe afdeling in het leven ge roepen: de afdeling der sociale wetenschappen met een eigen can- didaats- en doctoraalexamen, waarin de sociologische vakken in velerlei differentiatie, met de economie als belangrijke hulp wetenschap zich konden ont plooien. Dit Tilburgse initiatief werd in 1950 wettelijk gesanction- neerd. Door deze snelle aanpak heeft Tilburg de primeur van het eerste doctoraal-examen in de sociale wetenschappen en de eer ste promotie in deze nieuwe stu die-mogelijkheid in Nederland. In de loop van deze 25 jaren zijn bijna 2000 studenten aan de hogeschool ingeschreven geweest. Begonnen in het eerste jaar met 28 studenten, telde de hogeschool aan het einde van het 25e jaar 726 volledig ingeschrevenen. Bijna 600 der boven genoemde 2000 hebben het doctoraal-examen met succes afgelegd en zijn thans op een paar tientallen na, die hun militaire dienstplicht vervullen, hun studie nog voortzetten of nog op hun plaats wachten, in de meest diverse functies in het maatschappelijke leven werkzaam. Deze zijn het die met het we tenschappelijk inzicht aan de hogeschool verkregen en bezield van idealen, die de hogeschoolge meenschap wil uitdragen, hun bij dragen leveren in het maatschap pelijk leven. Een instelling van hoger onder- i wijs, ook de Tilburgse hogeschool, I wenst geen schablonedenkers, maar zelfstandig denkende men sen af te leveren. Maar toch en juist daarom is het een vreugde te mogen constateren, dat in het maatschappelijk leven de Tilburgse afgestudeerden dui delijk herkenbaar zijn en we ho pen, dat ze steeds herkenbaar zul len blijven aan de spreuk, die een hogeschoolgemeenschapsvlag siert: Ecclesia duce scientiae socie- tatique serviens, onder leiding van de Kerk in dienst van weten schap en maatschappij. Ook de hogeschool profiteert van de studie en ervaringen der afgestudeerden, aangezien tussen beiden een zeer nauw contact be staat. Drie maal per jaar verga dert de sinds 1934 bestaande or ganisatie der afgestudeerden, de Tilburgse Academische Economi sche Kring, waar Taek-leden en docenten met elkaar van gedach ten wisselen over onderwerpen van wetenschappelijk en van practisch belang. Behalve door haar afgestudeer den heeft de Tilburgse Hogeschool op velerlei andere wijze haar bij drage geleverd op theoretisch en practisch terrein, zoals de publi caties en andere leiding-gevende en adviserende werkzaamheden van docenten, rapporteurs en van onderzoekingen door het Econo- misch-Sociologisch Instituut, arti kelen in het met de hogeschool verwant maandschrift Economie, de organisatie van Economische en Sociale studiedagen op acade misch niveau. Met erkenning van de onvolko menheid die ook dit mensenwerk aankleeft, is er bij dit 5e lustrum alle reden, om in grote dankbaar heid jegens God te getuigen, dat de Tilburgse Hogeschool een eigen en goede plaats heeft ver worven in het nationale en het katholieke leven van Nederland. Ook Tilburg is een vrucht van het herleefde katholieke bewust zijn, van de overtuiging, dat de katholieken op het terrein der economische en sociale weten schappen en praktijk, kracht en plicht hebben eigen bijdragen te leveren aan de ontwikkeling der wetenschap, aan de vormgeving der maatschappij, aan een Neder landse cultuur. Het is tevens een vrucht van de vrijheid van onderwijs, die de Nederlandse wet als een groot beginsel en als een geestelijke grondslag van de Nederlandse cultuur erkent. De initiatiefnemers, die 25 ja ren geleden met subsidies van provincie en gemeente en bijdra gen van enkele particulieren, maar toen zonder vooruitzicht op rijkssubsidie of financiële steun van kerkelijke instanties, de moed hadden dit werk te beginnen mo gen in de voorspoedige ontplooi ing hun durf en zorgen beloond zien. M. J. H. COBBENHAGEN. ge- 's GRAVENHAGE. Ter legenheid van de doortrekking van de K.L.M.-lijn Amsterdam Buenos Aires naar Santiago de Chile heeft de K.L.M. een spe ciale luchtpostenveloppe ont worpen, waarop het adres van de K.L.M.-vertegenwoordiger in Chili is gedrukt. Deze envelop pen kunnen uiterlijk 3 Novem ber a.s. worden gepost. De Nederlandse P.T.T. heeft voor deze eerste vluchten naar Santiago een speciaal poststem pel laten vervaardigen. Bij aan komst in Chili zal deze enve loppe van een dagtekenings- stem.pel worden voorzien. De P.T.T. zal de enveloppe weder om aan de afzender terug be zorgen. Nadere inlichtingen bij de K.L.M. In het „Columba kinderhuis" te Seoul' worden negentig Koreaanse oorlogsweesjes verzorgd en opgevoed. In dit Katho lieke weeshuis krijgen de kinderen niet alleen eten en kleren, ook aan het onderwijs wordt grote aandacht besteed. Men doet zijn uiterse best, de kinderen iets te vergoeden van wat zij moeten missen, en wanneer wij eens kijken naar dit groepje zingende kinderen in de zonneschijn, dan geloven wij, dat men daarin wonderwel is geslaagd. (Van onze redacteur) Prins Bernhard en de heer Francois de Menthon, president van de consultatieve vergadering van de Raad van Europa, zullen Maandagmorgen 27 October om 9 uur de deelnemers aan het Europees Jongerenparlement, dat van 27 October tot 31 October in de Ridderzaal gehouden wordt, toespreken. Op de eerste plenaire zitting zal de heer Jan Drapier, secreta ris-generaal van de parlemen taire raad van de Europese Be weging, een overzicht geven van de na-oorlogse politieke situatie. De ministers van buitenlandse zaken van de vertegenwoordigde landen, de leden van de Neder landse regering en de leden van het corps diplomatique te Den Haag zijn uitgenodigd om de ope ningszitting bij te wonen. Dr. H. von Brentaro. vice- voorzitter van de Duitse C.D.U.- fractie te Bonn, de heer Julian (Van onze verslaggever) De Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp zal in de ko mende maanden in het gehele land een grote activiteit gaan cntplooien, welke zal bestaan in het inzamelen van geld ten bate van de vele millioenen vluchte lingen, welke Europa herbergt. Vier honderd plaatselijke comi- té's zijn hiervoor aan het werk. Het lag in de bedoeling een grote landelijke inzameling te houden op de dag waarop de or ganisatie van de Verenigde Na ties haar oprichting herdenkt, hetgeen niet mogelijk is geble ken. De inzameling zal nu plaat selijk worden geregeld. Ze zal ir. Den Haag op 1 November worden gehouden. In de provincies Groningen, Friesland Drente en Zeeland zal door bepaalde omstandigheden eerst over enkele maanden daar toe worden overgegaan. Wat Den Haag betreft kan nog worden gezegd, dat vandaag in het Mu seum voor het Onderwijs een tentoonstelling is geopend, die de titel draagt van „De ontwortelde mens" en die betrekking heeft op de nood der vluchtelingen en de leniging daarvan. De heer L. Neher, voorzitter van de Nationale Commissie voor Vluchtelingenhulp heeft te Den Haag ter inleiding op de actie en de tentoonstelling die te zij ner tijd door heel het land zal reizen en waarschijnlijk ook naar andere landen zal gaan gewe- is het K.L.M.-vliegtuig, dat de eerste vlucht heeft gemaakt op de nieuwe lijn Amsterdam Mexico, aldaar Woensdagavond aangekomen heeft prof. C. W. de Vries te Rot terdam afscheid genomen als hoogleraar in het staatsrecht aan de economische hogeschool te Rot terdam met een rede over „De staatkundige visie van de staats man Cort van der Linden, minis terpresident van 19141918" wordt volgende week Woensdag op het nieuwe industrieterrein aan de Amstel in Amsterdam de eer ste paal in de grond geslagen voor het te bouwen fabriekscom plex van de firma Lang, die de assemblage van Fiat-automobielen ter hand zal nemen hebben onderdelen van het wa pen der koninklijke marechaussee gisteren een mars gehouden door Utrecht en gedefileerd voor de commandant, generaal-majoor ir. M. Tans uit Den Haag. hebben ruim 200 mannelijke inwo ners van Badhoevedorp vrijwillig hun medewerking verleend aan de testserumactie van het Rode Kruis, de eerste actie van dit soort in Nederland en één van de eerste m geheel W.-Europa wordt op Vrijdag 7 November in drie theaters van de hoofdstad op hetzelfde moment de première gegeven van de film van Chaplin „Limelight" zen op de plicht om de vele mil lioenen vluchtelingen te helpen. Hij heeft daarbij het voorbeeld van Finland aangehaald, welk land bewonderenswaardig werk heeft gedaan bij het verplaatsen van tienduizenden mensen uit Karelië. Men zal van mening kunnen zijn, dat de Nederlandse regering hierin maar moet bij dragen. In geld gemeten zou dit ongetwijfeld een bepaald resul taat hebben, maar persoonlijk zijn we er dan niet bij betrok ken. We dienen het zelf te doen en wel van ganser harte. Uit een vitrine hangende in een portiek in de Spuistraat in Den Haag werden vijftien hor logebanden van staal en double, acht verchroomde herenhorloges en een double damespolshorloge ontvreemd. Men heeft zich waar schijnlijk van een valse sleutel bediend om de vitrine open te sluiten. 'Advertentie) Om Zuurbranden op de maag te blussen: Eén of twee Kennies nemen. En zo kun.t U dan weer zonder zorgen alles eten wat U graag lust; zonder vrees voor die bran dende pijn. Kijk eens om U heen hoe tientallen mannen en vrou wen het gebruik van Rennies tot een vaste gewoonte maken. En met succes. Zij weten niet meer wat brandend maagzuur is! Amery lid van het Engelse La gerhuis, dr. Leo Schurman, voor zitter van de Unie van Jonge Christen-Democraten en de heer Philip Farine, president van de Franse sectie van de A.C.B. zul len voor de politieke sectie een referaat houden. Tenslotte zijn de heren Paul Henri Spaak, Jean Monnet en Carlo Schmidt uit genodigd om een expose te geven van de Europese problemen in het algemeen, alsmede Denis de Rougemont en prof. Brugmans. In Roosendaal, waaronder ook de gemeente Nispen ressorteert, werd dezer dagen het 68ste plaatselijke „Comité van Actie" voor het „Ere-fonds voor oud verpleegsters" opgericht. Het kapitaal waarover het fonds nu beschikt liep in enkele dagen op van 150.000.tot 160.000. Het kapitaal dat nodig is om alle oud-verpleegsters, die in diepe nood verkeren, snel uit haar benarde omstandigheden te helpen, is nog niet bijeen, doch, gezien het enthousiasme dat in alle lagen van ons volk bestaat om de helpende hand te bieden aan haar die jarenlang dag en nacht klaar stonden om anderen te helpen, geeft het bestuur van het fonds de overtuiging, dat nu spoedig met de hulpverlening zal kunnen worden begonnen. Het secretariaat van het werk comité van het „Ere-fonds" is in handen van mevrouw T. Zelle Braaksma, Herengracht 306 te Amsterdam. Het gironummer van het fonds is: 3650. Mede delingen betreffende de oprich ting van plaatselijke actie-co- mité's kunnen tot het secreta riaat worden gericht. s GRAVENHAGE, 15 Oct. De eerste luitenant J. Rups, oor logscorrespondent van het Ned. Detachement Ver. Naties, heeft aan de Legervoorlichtingsdienst te 's Gravenhage het volgende geschreven Achter het bureau van dr. Luigi Coia, de directeur van het Italiaanse hospitaal in Seoul, hangt een grote foto, waarop generaal Mark Clark staat af gebeeld temidden van de staf van het Italiaanse hospitaal. Die foto, genomen op de 14e Augustus 1952 tijdens een be zoek van de commandant van het Amerikaanse „Far East Command" aan het hospitaal, is voorzien van een door generaal Clark persoonlijk geschreven opdracht aan dr. Coia. Als men die Koreaanse bur gers daar ziet liggen, als men ziet welk een tedere zorg en toewijding aan de beklagens waardige zieken worden be steed, dan begrijpt men, dat de opdracht van generaal Clark geen holle phrase is. Niets wat binnen het bereik van de mo derne medische wetenschap ligt. is voor de behandeling van deze Koreanen te veel. Een groot gedeelte van de patiënten be staat uit heel jonge kinderen. Kinderen met wormen (waar van men tien variëteiten heeft kunnen constateren), met hon geroedeem, met huidziekten en verwondingen. De stakkerds voelen zich gedurende de eerste dagen van hun verblijf in die hygiënische omgeving erg on wennig, maar laten zich spoedig de goede zorgen met weibeha gen aanleunen. Hoofdzuster Rose vertelt een geval van een twintigtal Koreaanse kinderen tussen twee en zeven jaar, die tijdens hevige gevechten in de omgeving van Seoul in Nie mandsland werd aangetroffen. Hun ouders waren gevlucht en de kinderen hadden reeds dagen lang geen eten gehad. Toen ze door geallieerde soldaten wer den a'angetroffen, was een groepje kinderen bezig een kleine peuter van een jaar of drie met stenen te gooien. Het kleintje was er erg aan toe. Naar wij vernemen heeft de minister van Oorlog zijn goed keuring gehecht aan een rege ling, waarbij aan zgn. kort-ver- band vliegers van straalvliegtui gen een bijzondere toelage wordt verleend. Kort-verband-vliegers zijn zij die zich voor zes jaar aan de luchtstrijdkrachten hebben ver bonden. Zij ontvangen een vaste zgn. kort-verband toelage, die per jaar voor officieren f2000. en voor onderofficieren f1350. bedraagt. Daarenboven zullen zowel de officieren als onder officieren-vliegers die straal vliegtuigen besturen een extra toelage krijgen van f8.voor elk vlieguur met een maximum van ongeveer twintig vlieguren in de maand. BOGOTA, 16 Oct. (A.F.P.). Bij zijn reis naar Latijns Amerika zal Z. K. H. Prins Bernhard 5 November te Cartagena aanko men, na in Mexico de tentoon stelling van Nederlandse indus triële producten te hebben ge opend. Vijf November zal de Prins ?ich naar Bogota begeven, waar hij de gast zal zijn van dr. Ro berto Urdaneta, president van Columbia. Hij zal een krans leg gen bij het monument van Simon Bolivar. De president zal een gastmaal aanrichten. tocht in de Savanne maken en hij zal later de Nederlandse ko lonie ontvangen. Des avonds zal hij te gast zijn bij dr. Juan Uribe Holguin, minis ter van Buitenlandse Zaken, die een feest zal geven. Zeven en acht November zal Prins Bernhard musea bezoeken alsmede de zoutmijnen van Zipa- quira. Hij zal voorts een bezoek brengen aan vijf grote Neder landse ondernemingen, die agent schappen in Columbia hebben. De Prins zal een diner geven ter ere van president Urbaneta. Tien November vertrekt de Prins naar Quito en van daar naar Lima, van waar hij naar maar door snel en kundig hs- grijpen van de Italiaanse artsen is het in leven gebleven en het kleintje loopt nog steeds nu gezond in het ziekenhuis rond. Als wij het ziekenhuis bezoe ken, staat dr. Coia op het punt naar zijn vaderland terug te keren. Het is een rustige man van middelbare leeftijd, klein en tenger, met een enorme werklust, die een grote liefde voor zijn werk heeft. Hij vindt het verschrikkelijk, dat het ziekenhuis niet groot genoeg is om alle Koreaanse burgers, die medische hulp no dig hebben, te helpen. „Bedenk eens, dat particuliere medici in dit hele gebied afwezig zijn en dat er bijvoorbeeld voor t.b.c. tussen Seoul en Poesan (de zui delijkste havenstad van Korea) nog maar één andere inrichting is. En dat, terwijl meer dan de helft van de hele Koreaanse burgerbevolking aan deze vrese lijke ziekte lijdt, vertelt hij. Binnen het bereik van hun vermogen doen de Italianen ginds in Seoul buitengewoon veel goed werk, waarmee zij zich de onsterfelijke dank van het meest beklagenswaardige volk op aarde hebben verwor ven. Ook op de scholen In verband met de viering van de „Dag der Verenigde Naties" op 24 October a.s. heeft de minis ter van Onderwijs, K. en W. aan de schoolbesturen verzocht op die dag een lesuur te wijden aan de internationale samenwerking en het doel der Verenigde Naties. Voorts zullen op verscheidene scholen films worden gedraaid, welke betrekking hebben op het V.N. werk. Een speciaal nummer van het maandblad „Wordende Wereld", uitgegeven door de in lichtingendienst der V.N., zal ook verspreid worden onder de school jeugd. t In het voorlopig verslag op de begroting van Landbouw, Vis serij en voedselvoorziening is men het over het geheel geno men wel eens met het door Mi nister Mansholt gevoerde beleid. Men verwacht van de bewinds man, dat hij in de toekomst z'n volle medewerking zal verlenen om de economische basis van 't gezinsbedrijf zo sterk mogelijtc te maken. Speciaal aan de be drijven van de kleine boeren zal een bredere grondslag ge geven moeten worden, hetgeen alleen mogelijk is door uitbrei ding van het bedrijfsareaal. Ge vraagd wordt of de regering al een onderzoek is begonnen naar de liquiditeit in de landbouw. Het uitgangspunt van 't prijs beleid zal de regering moeten zoeken in de juiste verhouding tussen het welvaartspeil van boeren, tuinders en landarbei ders en de overige groepen van de bevolking. Een voortzetting van het drie-categrieën-steïsel zal hierbij op prijs gesteld wor den. Aangedrongen wordt verder op een nieuwe pachtwet, een wettelijke regeling van 't land bouwonderwijs, een landbouw - arbeidswet, een melkwinnings- wet en een herziening van de boswet. Zes November zal de Prins een Mexico terug zal rijzen. De intentie voor Vrijdag 17 October luidt: Voor de zoekenden naar het tcare geloof De intentie voor Zaterdag 18 October luidt: Voor onze priesterstudenten Kan een rechtge aard visser nog iets beters wensen dan het gezicht, dat ne venstaand plaatje hem biedtHet is haast niet te gelo ven, want alles werkt mede, om zelfs de meest pes simistische henge laar enthousiast te maken: de wijde uitgestrektheid van de grote rivier de oneindige rust, die je haast alle zorgen van de jach tige hedendaagse tijd doet vergeten een fles warme koffie en een mild najaarszonnetje. - -

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3