Damesteam van Ready kwam tot uitstekende prestatie Meisje stal drieduizend gulden voor verloofde Nasleep van de affaire „Stad en Land" H.O.V. omgevormd tot Provinciaal Orkest Kin defhoejt In kleinere plaatsen emigratieciirsussesi Wie raadt de uitslag? Ook nu winst voor W.GW en Sint Victor ABDIJSIROOP De heler zwaarste schuldige DE SPELREGELS eerste prijs tweede prijs en drie nrüzen van Brillant concert voor gemeentelijke deputaties Speruren alleen voor krachtstroom weRelö.»^ van ons Uitgebreide en uitsluitend practische voorlichting Tafeltennis in Noordhollands Noorderkwartier Disnie verloor van A.M.V.J. Woensdag 22 October 1952 Pagina 5 van de gehuwde ie Rijksdienst ge bleven, omdat de gheden van dien de gezinstaak naar ran de belangheb- zeer wel met een buitenshuis laat 'angen antwoorden dat slechts een deelte van de ge en in Rijksdienst mheid heeft voort- e voor het werk of de mening, daar- schiktheid te bezit- gezinswerk. die mededelen lijke werkzaamheid geven boven huis- ■rkzaamheden. zijn, achten is, voor een de hogere rangen weinig vaste leer- iten. beschouwing wordt an de vrouwelijke krachten. Wat het is betreft, het aan- onderwijzeressen, iziging van de La- iret 1920 bij de wet lenst mochten blij- aanvankelijk onge- Iroeg, is sindsdien st 67. Het aantal wen. dat na het in- van de Onder- gswet 1936 dispen- rkregen om in vas- vorden benoemd, is er. n.l. 75. t de eerstbedoelde ide vrouwen moet pnieuw dispensatie avraagd. Van een dezer vrouwen itgenoot weinig of te hebben. Al deze dan ook ouder dan t aantal gehuwde ;en in tijdelijke veel groter te zijn. nfoer 1951 bedroeg vrouwen worden in dienst genomen vervangsters van of om andere re- ge leerkrachten, leelte blijkt (in ti.i- in vacatures te d. De omvang van isselt uiteraard van gehuwde vrouwelij- en bü het nijver- i bedroeg laatste- ;e vrouwen waren i tijdelijke dienst Deze groep blijkt belangrijk gedeel- :ijn met een aantal er ligt beneden dat Dlledige betrekking, van haar opdracht ïgekomen gegevens imissie tot de ge- tingen van de be- ingen geadviseerd. VERWACHT 0 PELGRIMS ereidingen tisch Congres ;t van Christus Ko- 11e kerken van het ney onafgebroken n het H. Sacrament voorbereiding van :he Eucharistische een half jaar later rdt geopend, cht, dat meer dan personen inclu- nden buitenlanders echtigheden zullen e ceremoniën zul- tepunt bereiken in Sacramentsprocessie en van de stad. gres zullen o.a. de eurtenissen worden 150ste gedenkdag amatie van de Ko- erneur, waarbij toe- rd verleend tot het 1 de H. Mis in het 25ste gedenkdag •nationaal Eucharis- te Sydney en het leum van het Ge- n de H. Naam in tig dag der igde Naties zal op het Frede- Amsterdam de dag s Naties worden ge- >e op het plein de alle landen, welke erenigde Naties zijn, a gehesen. leidend woord van d'Ailly, zal het n gevoerd door de is, lid van de Twee- :apel van deAmster- zal de plechtigheid •dt. En als ik zo n niet vinden kan, ga anders zoeken, voor Honolulu, ie meisjes van het :n niets liever dan irtroeven. Ten koste ders trokken ze in 3 naar Zwitserland hadden immers een ;hé aan de een of ngwekkende ambas- ipsteel van Lauwers n zomer naar Italië Zalig, verrukkelijk, Florencesnoe- iar, Florence, de stad eus als Dante hemel vuur schiep, waar ti- ichel Angelo en Fra sesterwerken in het 'n snoezige stad! er nog maar aan, ^ers, dat je er niet „Kiele, kiele," zoals wanneer je ergens mollige baby in een kinderwagen aantreft. >ermee, zei Theodoor listere zoldering. Hij genoeg in slaap en de haffels geld. die uitgeven voor zijn kes. Als een berooid kig man trok hij in de zeeën en grenzen iek naar De Vrouw. (wordt vervolgd) Een hele wereldgeschiedenis vol zijn er mannen geweest, die om een vrouw te behagen oorlogen ontketenden of litanieën van ongerechtigheden pleegden. Maar het getal vrouwen, dat omwille van een man het pad der misdaad betrad, is gelukkig niet groot. Toch was de kleine raven zwarte Brigitta G. M. uit Alkmaar zodanig in Amor's strikken verward geraakt, dat ze de inblazingen van haar verloofde, C. v. B. uit Beemster, om geld van haar me vrouw te stelen, niet kon weerstaan. Het geval Brigitta is een der droevigsten welke de Alkmaarse Meervoudige Strafkamer ooit te behandelen heeft gehad. Heel haar zonloze jeugd heeft ze haar invalide, maar zeer heerszuchtige moeder trouwhartig verzorgd. Geen enkel genoegen werd haar gegund. Later, als dienstmeisje van mevr. T. te Alkmaar, was ze eerlijk en vlijtig. Maar op een ongélukkig moment kwam ze in kennis met C. v. B., een slungel uit een keurig gezin, die zijn ouders al massa's verdriet had bezorgd. Op de ULO school kreeg hij al verkeerde vrienden; ging in de zwarte handel, verdiende kapitalen en maakte ze prompt weer op. Tijdens hun kennisma king was hij boekhouder van een Amsterdams bedrijf waar ieder een goede sier maakte van de baas z'n geld en dus goede maat jes was met de boekhouder. Na tuurlijk ging de zaak op de fles. Van B„ werkloos geworden, zag in het meisje Brigitta een prachtig middel om aan geld te komen om zijn luxueuze leventje voort te zetten. Eerst moest zij van haar rijke mevrouw geld zien te lenen, doch omdat die vlieger niet opging, moest zij het maar stelen. Lang weerstond ze zijn eisen, doch toen een huwelijk noodgedwongen nabij scheen, was die weerstand gebroken. Eerst nam ze een doosje met gou den munten en ringen weg uit de kast, en daarna tweemaal achter een een stapeltje bankbiljetten, totaal een waarde van f3000. Alles heeft zij onmiddellijk aan van B. afgedragen die er kleding en huisraad voor zou kopen. Maar hij verbraste alles tot op f800. na, met dure autoritjes, uitstap jes e.d. Slechts een regenjas en een paar schoenen vielen ten deel aan Brigitta, die, toen ze door de politie gevat werd wegens haar misdrijf, een ruiterlijke bekente nis aflegde. De overgebleven f800.waren als „gespaard geld" door v. B. aan haar moeder overhandigd die daardoor goed vond dat ze zou den trouwen. Mej. B. wist dat het geld toebehoorde aan mevr. G„ die bij haar werkgeefster inwoon de, maar de omvang was pas tot haar doorgedrongen toen ze in het huis van bewaring zat. Daar verblijft ze al vanaf 24 Juni. En ondanks de verschrikkelijke dingen waartoe v. B. haar ge bracht heeft, is ze nog bereid met hem te trouwen. Het reclasse- ringrapport over Brigitta vertelde over haar alleen maar goede din gen, zodat de president van de Kamer Mr. D. van Regteren Al- tena in verontwaardiging over v. B. het driewerf schande uitriep en hem voor de voeten wierp, dat hij dit meisje in de verste verte niet waard was. Want in zijn rapport was geen enkel licht puntje aan te wijzen. Zijn twee voudige verleiding heeft de maat doen overlopen. De officier van Justitie Mr. J, C. V. Meiske vorderde tegen Bri gitta 1 jaar en 6 mnd. gevange nisstraf, en ter beschikking stel ling, en tegen C. v. B. 3 jaar. De verdediger van het meisje, Mr. N. Schuurman was ontdaan over deze zware eis, en bepleitte met tal van argumenten en be wijzen de uiterste clementie b.v. door een straf gelijk aan de de tentie, plus voorwaardelijk. Want als er ooit een geval kennelijk in aanmerking komt voor bijzondere maatregelen dan is het dit. Mr. Leesberg had de ondank bare taak nog iets ten gunste van de „verloofde" te zeggen, die zichzelf beter failliet had kunnen laten verklaren, dan het geld voor zijn schuldeisers te laten stelen. Overigens achtte hij een psychiatrisch rapport over zijn cliënt zeer wenselijk. Uitspraak over 14 dagen. (Advertentie) Dat een interland-wedstrijd nog altijd, ondanks steeds maar neder lagen, een hoogtepunt in een voetbalseizoen is, bleek weer over duidelijk uit de deelname aan onze voetbalprijsvraag. Er werd naar hartelust geraden en opvallend was het, dat er zoveel vrouwelijke deelnemers bij waren. Overigens is er maar één in geslaagd, zowel de rust- als de eindstand van de „grote" match juist te raden. Deze voelbalkenner, dat mogen wij wel even speciaal vermelden, was C. v. Langen te Avenhorn. Aan een prijs kwam hij echter niet toe, aangezien hij voor de rest geen punt meer bemachtigde. Er waren er precies 5, die evenzoveel punten behaalden. Tussen hen werden dus de prijzen verloot. Hier zijn de winnaars: 1. Th. Bloem, Nieuwland 10, Hoorn f 5. 2. P. Stoop, Zijdewind 161a, Oude Niedorp f 2.50. 3. C. Busgering, Zaadmarkt 10b, Alkmaar f 1. 4. H. Duyn, C 172, Spierdijk f 1. 5. S. Dekker, Rijksstraatweg 205, Heiloo f 1. En hier is dan weer de volgende opgave: UITSLAG NIET INVULLEN H.R.C.Alcmaria Victrix GrasshoppersE.V.C. LimmenSchagen Blokkers—Y.Y.W. Hugo BoysW.G.W. Naam: Woonplaats: Adres: 1. op 3. Achter de namen van de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zal worden beslist. Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres bij voorkeur op bovenstaand invul-formulier moeten als brief worden verzonden. De enveloppe NIET dichtplakken en de enveloppe schrijven „VOETBALPRIJSVRAAG", daarmee bespaart U' ons veel werk. Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE PRIJSWINNAARS EN DE NIEUWE „WIE RAADT DE UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel, doch niet met de goede cijfers krijgt men één punt. Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen), worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: ƒ5.00 ƒ2.50 1 00 Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspondentie gevoerd. W. v. d. Sluis damkampioen van Noord-Holland De sterke Amsterdammer W. v. d. Sluis; lid van Damclub ODV. is er in geslaagd het per soonlijk kampioenschap van Noord-Holland te behalen. Evenals vorig jaar eindigden Beers en Slot (beiden Langedijk) gezamenlijk op de tweede plaats. Drie besiissingspartijen tussen hen moeten uitmaken wie van beiden eveneens gerechtigd zal zijn deel te nemen aan het tour- nooi om het kampioenschap van Nederland. In de eerste klas werd de titel behaald door M. Delsen (A'dam). De uitslagen van de laatste ronde luiden: Hoofdklasse: Th. PostmaJ. Beeke 11 C. de BreeP. Beers 02 W. v.d. SluisP. Hollenberg 11 H. WillemseJ. Ansems F. SlotA. Grooteman Eerste klasse: W. TesselaarJ. de Haas A. de ZeeuwM. Delsen De eindstanden ziin: Hoofdklasse: W. v. d. Sluis 9 0—2 1—1 2—0 0—2 P. Beers F. Slot J. Ansems J. Beeke P. Hollenberg A. Grooteman Th. Postma H. Willemse C. de Bree Eerste klasse: M. Delsen W. Tesselaar J. de Haas A. de Zeeuw A. Klinger Voor de Alkmaarse Meer voudige Strafkamer had zich Dinsdagmorgen de bejaarde verzekeringsagent J. F. H. uit Alkmaar te verantwoorden die als vertegenwoordiger van de bouwspaarkas „Stad en Land" een afstandsverkla ring compleet met valse handtekening had geprodu ceerd teneinde een polis aan de Alkmaarder v. a. PI. te kunnen overdragen. De president van de Kamer Mr. A. D. v. Regteren Altena bracht beklaagde onder het oog dat nog heel wat meer spaarpo- lissen waren overgedragen zon der dat de eigenaars er iets van af wisten'. Dit had echter niets met dit geval te maken merkte verd. op. Het ging hier alleen maar over het briefje met de valse handtekening, waarmede hii niemand had benadeeld. Ook de oorspronkelijke eigenaar van het stuk get. Klumpers uit Haar lem niet. Ook vond de president het al lerminst correct dat de oorspron kelijke eigenaars bij overdracht alleen maar 't netto snaarbedrag terug kregen, doch de „onkosten vergoeding" niet. Talrijke genodigden, waaronder op de eerste plaats de burge meesters, raadsleden en secretarissen van 28 gemeenten uit de provincie Noord-Holland, benevens de leden van de Provinciale Staten, verzamelden zich gisteravond met hun dames in het nokvolle Concertgebouw te Haarlem, om te komen luisteren naar de verrichtingen van de Haarlemse Orkestvereniging, welke, in verband met de plannen tot omzetting van de H.O.V. in een Provinciaal Orkest, een bijzonder concert verzorgde. Na het spelen van de Nationale Hymne, het onvolprezen Wilhel mus, sprak de Commissaris der Koningin, baron de Vos van Steenwijk, een openingswoord, daarbij verwijzend naar dit be langrijke ogenblik in de kraam kamer van het Provinciaal Orkest. Mede namens Provinciale Staten betuigde hij zijn grote dankbaar heid aan gemeentebesturen en allen, die in zo grote getale waren opgekomen en sprak hij de hoop uit, dat in het toekomstige leven van het Provinciaal Orkest geen wanklanken zullen zijn. Met de prestaties van de H.O.V. kon iedereen deze avond tevre den zijn. Zonder restrictie kan gesproken worden van een bril- lante uitvoering, welke alle schep pingen in het ware licht stelde en als hoogtepunt kreeg het Pia noconcert van Grieg met solisti sche medewerking van Willem Andriessen, die over enkele da gen zijn 65ste verjaardag hoopt te vieren. Onder leiding van Toon Verhey heeft de H.O.V. zich van haar beste zijde laten zien, in goed sluitend ensemblespel. Pregnant en vloeiend van frasering werd Beethoven's 2e Symphonie ten gehore gebracht. Ernst en opge wektheid kregen de juiste accen ten in een weldadig aandoend spel, vooral in het gedragen Lar ghetto, waarin men nog niet de met het noodlot worstelende Beethoven van latere tijd be speurt. Met grote muzikale over tuiging en met rijpe ervaring van een begaafd musicus speelde Wil lem Andriessen het Pianoconcert van Grieg. Elk detail van zijn spel getuigt van een superieure be heersing van de techniek. De or kestrale achtergrond, verzorgd door de H.O.V. heeft er zeer veel toe bijgedragen de schoonheid van dit opus te doen herleven. Met een ovationele hulde werden- so list, dirigent en orkest beloond. De Piet Hein Rhapsodie van Dr. van Anrooy bleek een goed geko zen sluitstuk voor dit concert, dat van grote propagandistische waar de is geweest. Advertentie Bedenk, dat uit een onver zorgde kinderhoest een zwakke borst kan over blijven. Bescherm Uw kleine met AKKER'S 'S werelds beste hoestsiroop Get. KI. kon het weinig sche len of H. zijn polis verkocht had of niet. In 1942 was hii bewerkt door de Stad en Land-agent Stevens en had op het stuk al leen de entreé van f 2.50 plus f 5 inschriivingskosten betaald. Na ondergedoken te ziin geweest bleek de polis Weg. Een andere agent heeft hem dus blijkbaar opgehaald en later via het admi nistratiekantoor aan H. ter hand gesteld. De spaarkas had er im mers belang bij dat het aantal spaarders op peil bleef. Daarom moest brief 531 van „dood num mer". „betalend nummer" wor den. Volgens de officier Mr. J. C. V. Meischke moet het valse pa piertje van H. de Algemene Re kenkamer bij het onderzoek naar de merites van Stad en Land moeilijkheden hebben veroor zaakt. Dit werd echter door de verdediger Mr. C. D. Thijs be streden. Het briefje was uitslui tend geproduceerd omdat de nieuwe eigenaar P. een bewijs van afstand wilde hebben. Het stak ook niet in de boekhouding van S. L. doch in die van P. Hoogstens daarom kon alleen P. zich benadeeld voelen. Get. K. kon volgens verdediger nimmer benadeeld worden, omdat hii nooit spaarder is geweest. Ver dediger noemde zijn cliënt een hard werker en goed acquisiteur die tegen stroom op moest roeien en ten gevolge van het door spr. gelaakte verslag van de Alge mene Rekenkamer brodeloos was geworden. Zijns inziens hadden diverse maatschappijen van de deconfiture van Stad en Land en de ondergang van beklaagde H. handig gebruik gemaakt. Daarom verzocht hij vrijspraak of hoogstens een symbolische geldboete. De kamer zal over 14 dagen vonnis wijzen. UITSPRAKEN Meervoudige Strafkamer P. J. S„ Heiloo, met de motor fiets veroorzaken van een aanrij ding op de Hogeweg te Heiloo. Eis f 60.of 30 dagen. Uitspraak vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. H. J. R„ Oudorp: mishandeling van zijn echtgenote. Eis f 100. of 30 dagen. Uitspraak: gezien de huiselijke omstandigheden f 30.- of 15 dagen. A. J. van B„ Heiloo: stelen van actetas, gevonden in de trein. Eis f 60.subs. 30 dagen. Uit spraak f 30.of 15 dagen. P. S. L„ Venhuizen: Verzet te gen en mishandelen van wachtm. van Rijkspolitie. Eis 6 weken gevangenisstraf. Uitspraak: Aan gezien wachtm. V. niet is op getreden als noodzakelijk wordt geacht, en géén mishandeling in functie ten laste gelegd kan wor den, f 40.subsa 20 dgn. P. J. L„ Venhuizen: Huisvrede breuk en belediging van wacht meesters der Rijkspolitie. Eis f 100.subs. 40 dagen. Uitspraak f 60.- of 25 dagen. D. L„ Alkmaar: In beschonken toestand besturen van auto. Eis 3 weken gevangenisstraf en in trekking van rijbewijs gedurende 6 maanden. Uitspraak conform. H. G„ Alkmaar: Diefstal porte- monnaie. inhoudende f 48.50. Eis 4 maanden gev.str. met aftrek. Behandeling geschorst en terug verwezen naar de R.C. voor na der onderzoek over de persoon van beklaagde. Schumanbloc wenst nauwe samenwerking met Engeland LUXEMBURG. Het Hoge Gezagsorgaan der Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal en de bijzondere missie van Enge- lang te Luxemburg hebben be sloten een gemeenschappelijke commissie te benoemen, wier streven er op gericht is een nau we samenwerking te bereiken tussen de Gemeenschap en Enge land. R.K. Vrouwenbeweging Wieringermeer WIERINGERMEER. Donder dag 23 October houdt de R. K. Vrouwenbeweging haar tweede bijeenkomst van dit seizoen. Men heeft een zeer gevarieerd pro gramma opgesteld. Zo zal Mevr. Luyckx-Sleyfer uiteenzetten hoe we ons in verschillende omstan digheden moeten voordoen. Voorts zal o.a. een demonstratie over de make-up worden gegeven. Als altijd belooft het weer een aan trekkelijke avond te worden die het bezoek zeker waard zal zijn. De vergadering wordt gehouden in hotel Smit te Middenmeer. Een grote verbetering WIERINGERWERF. Zeer ze ker tot groot genoegen van de bewoners van de Meeuw-, Patrijs- en Sternstraat wordt door de ge meente de achterpaden van deze straten van een nieuw wegdek voorzien. Dat dit geen overbodige luxe is bleek wel tijdens de re genval van enkele weken geleden, toen deze paden practisch alleen maar met laarzen aan begaanbaar waren. Nu nog een nieuw weg dek voor de Fazantstraat en men kan overal weer droogvoets bin nenkomen. Het is noodzakelijk gebleken, dat voor krachtstroomverbruikers de speruren ook dit jaar voor enige maanden zullen gelden. Deze spertijd loopt over de maanden November en December, waarbij de industrieën, die met krachtstroom werken tot half vijf hiervan gebruik zullen mogen maken. Na 1 Januari 1953 zal de sper tijd worden opgeheven. Voor ver bruikers van andere dan kracht stroom gelden de speruren dit seizoen niet meer. Mr. Debrot voor Antillen naar V.N. WILLEMSTAD 21 Oct. (ANP) De landsregering van de Neder landse Antillen heeft de verte genwoordiger der Nederlandse Antillen in Nederland, Mr. N. Debrot, aangewezen als deskun dige van de Nederlandse Antillen bij de Nederlandse delegatie naar de Verenigde Naties. Ö16 LONDEN. Bij de kro ningsplechtigheid van Konin gin Elizabeth op 22 Juni 1953 zullen geen televisie-camera's op het altaar in de Westmin ster Abbey worden toegela ten, heeft de kroningscom missie zojuist beslist. Maar er zullen wel films mogen wor den gemaakt en een radio reportage gegeven. WENEN. De Joegosla vische bariton Jovan Gligor heeft zijn eis tot het ontvan gen van 52.000 schillingen aan achterstallig honorarium van de Staatsopera toegewe zen gekregen, maar een eis tot schadevergoeding tot een zelfde bedrag wegens schen ding van zijn reputatie is af gewezen. De rechter heeft nu 'voorgesteld dat de opera hem de rol van Peter de Grote zal geven in „Czar und Zimmer- mann". KOREA. Op 25 Oct. vie ren de communisten de twee de verjaardag van de deelne ming van Chinese „vrijwilli gers" aan de Koreaanse oor log. Er is al een delegatie van 856 personen aan het front gearriveerd, vergezeld door 495 zangers, acteurs en conferenciers. AMSTERDAM. De „Singkep" reist naar Indone sië als een moderne Arke Noach's. Er zijn 2 leeuwen, 3 zebra's, 2 ezels, 2 lama's, 2 kraanvogels, 1 koningsgier, 1 stekelvarken, 1 zwaan, 1 aap, 4 fazanten, 3 eenden en 1 pauw aan boord: een Tilburg- se leverantie aan de dieren tuin van Bandung. (Van onze parlementaire redactie) De Raad van Overleg in het Bisdom Haarlem zal, behalve in de grote steden van het bisdom, emigratie-cursussen organiseren - zulks bij voldoende deelname - in Hoorn Berkel, Beverivijk, Egmond-Binnen, Grootebroek, Bode graven, s-Heerenhoek, H.Hugowaard, Hillegom, Lange- raar. Kwintsheul, Noordwijkerhout, Obdam, Poeldijk, Roelof arendsveen, Schermerhorn, Spanbroek, Voorhout, Voorburg, Warmenhuizen, Wervershoof, Zoetermeer en Zwaag. De cursussen zullen zichzelf moeten kunnen bedruipen, van daar dat men heeft vastgesteld eerst aan een cursus te beginnen, wanneer er zich gemiddeld 25 deelnemers voor een bepaalde cursus hebben aangemeld. Het ivas Zondag j.l, weer een drukke dag, wat de tafel tennissport betreft en reeds tegen de middag zag men verscheidene speelsters en spelers zowel met trein, bus als op de fiets optrekken naar de plaats, waar de compe- tilieivedstrijd zu worden gespeeld. Er bestaat een grote dosis wilskracht onder de leden van de afdeling, noch de grote afstand, noch de soms lastige verbindingen van de vervoersmiddelen kunnen hen trotseren. Grootspraak ligt niet op de weg, die zij in de juiste richting bewande len, maar klinkklare feiten geven het onbetivistbare be wijsmateriaal. Het damesteam van de Texelse vereniging Ready aanvaardde de reis naar Grootebroek en Boven- karspel en ondanks de vermoeienissen van de reis was t welverdiende resultaat een 73 overwinning op Dito en een gelijk spel tegen het vrij sterke Treffers. Minder succesvol was de start van het eerste team van Disnie tegen het Amsterdamse AMVJ. Gehandicapt door het niet mede spelen van Langius, waarVoor v. Eyden inviel, moesten de Hore naren beide punten in de hoofd stad laten. Beukman en Kooy wonnen van Fal'kena en Hoogen- diik, maar moesten in de uitste kend aanvallende speler Febri- kius hun meerdere erkennen. Voor het a.s. weekend staat de thuiswedstrijd tegen Nedlloyd op t programma. Ook hier oppassen is de boodschap! In de eerste klas gaat Disnie 2 onverstoord verder, nu werd 't Alkmaarse DSS het kind van de rekening. De IVA-teams smoor den eventuele illusies van Disnie 3 in de kiem en zonden Laniers c.s. met lege handen naar huis terug. Stand: Disnie 2 2 2 0 0 4 IVA I 2 2 0 0 4 Blanco 110 0 2 IVA 2 2 10 12 DSS 2 0 0 2 0 Disnie 3 3 0 0 3 0 Tempo verraste in de tweede klas door Dito met 64 te klop pen. N. Koster stelde wel teleur door geen van zijn partijen tot een goed einde te brengen, ter wijl ook Th. v. d. Gulik bepaald ook niet zijn dag had. DSS 2 leverde de keurige prestatie het zeer sterke Merleiten uit Bergen een geliik spel af te dwingen. Blanco 2 lijdt weer aan dezelfde kwaal van verleden jaar, nl. het niet volledig uitkomen. Ook dit maal werden twee kostbare pun ten onnodig verspeeld. Disnie 4 won nu met 73. Stand: De Merletten 2 110 3 Disnie 4 110 0 2 HCSC I 110 0 2 Blanco 2 2 10 12 Dito 2 10 12 Tempo 2 10 12 DSS 2 2 0 111 IVA 3 10 0 10 HCSC 2 10 0 10 _„JJa de prachtige prestatie van WGW m 3 A van verleden week, omzeilde het ditmaal de lastige klip tegen HCSC 3. Gaat zo door WGW-ers, het kan. maar blijf trainen, dat is gebiedende nood zaak! De Merl. 2 maakte haar entree door een 91 overwinning op DSS 3. Alléén Baten wist de eer voor de Alkmaarders te red den. IVA 4 toonde zich met 64 &§Jajeerdere van IVA 6. Stand: WGW IVA 4 De Merl. 2 DSS 3 HCSC 3 IVA 5 IVA 6 0 1 0 0 1 0 0 Dat St. Victor toch! Komt eigenlijk pas kijken, maar heeft nu al plannen om het volgend jaar een klas hoger te speiert, ge tuige de prestaties, die werden geleverd. Disnie 5 kwam net iets te kort om een kostbaar puntje uit Venhuizen te slepen DTO won verdiend met 6—4. Stand: St. Victor 2 2 0 0 4 Dito. 2 110 0 2 Disnie 5 2 10 12 DTO 2 10 12 TOS 10 0 10 Dito 3 2 0 0 2 0 In 4 A werd de ontmoeting HCSC 4Blanco 3 gespeeld, wel ke in 'n 73 zege voor laatstge noemde eindigde. Be Fair, dat zelf niet speelde, is nog het enig ste ongeslagen team in deze klas. Dat belooft daar wat in Bree- zind. Stand: Be Fair 110 0 2 HCSC 4 2 10 12 Blanco 3 2 10 12 IVA 7 10 0 10 In 4B begint het er op te lijken dat Effect hier de lakens gaat uitdelen. De Noord-Scharwouders liepen tegen Treffers (ook geen katje om zonder handschoenen aan te pakken) hard van stapel en boekte een 91 uitslag. Be Quick herstelde zich keurig en wist uit tegen ODI I en II drie punten te verzamelen. Ook in 4 C is het alles Noord- Scharwoude wat de klok slaat. Effect 2 deed het niet zo erg min tegen de Merletten 3 en natuur lijk wilde TOS 2 niet voor haar plaatstgenote onderdoen en haal de beide punten uit Obdam. Stand: Effect 2 2 2 0 0 4 TOS 2 2 2 0 0 4 Be Quick 2 110 0 2 Treffers 2 10 0 10 Treffers 3 10 0 10 De Merl. 3 10 0 10 St. Victor 2 2 0 0 2 0 In de zuidoosthoek van de af deling zijn het vooral ETV en Vice Versa, die hun suprematie tonen. Maar ook Tempo 2 zal hier nog een hartig woordje mee spreken. Uitslagen in 4 D waren: Disnie 6ETV 2—8: Purmerend- Vice Versa 37. In 4 E ging Disnie 7 niet voor niets naar Purmerend. Tegen Vice Versa 2 en 3 werd de volle winst behaald. In de aanhef memoreerden wij reeds het fraaie succes van de Texelse dames, al kregen zij te gen Treffers iets meer dan haar toekwam. DSS 2 heeft in 4 A iets goed te maken; de HCSC-teams moesten dit aan den lijve ondervinden. Het is nog het prille begin, maar wij hebben het vermoeden, dat de Alkmaarders zich spitsen op een terugkeer in de 3e klas. Be gin goed al goed, dachten de TOS-dames. IVA 2 verloor eervol met 73. Stand: DSS 2 3 3 0 0 6 T( >S 110 0 2 Effect 2 10 12 HCSC I 2 10 12 HCSC II 2 10 12 IVA 2 2 0 0 2 0 Blanco '2 0 0 2 0 De uitslagen in 4 B zijn: Effect 2—Dito 3 9—1'; Treffers 3—ODI 2 2—8: Treffers 2—ODI 91. Stand: ODI 2 2 2 0 0 4 Dito 2 110 0 2 Treffers 2 2 10 12 ODI 2 10 12 Effect 2 3 1 0 2 2 Dito 3 2 0 1 1 1 Treffers 3 2 0 1 1 1 De cursussen zijn volkomen aangepast aan de practijk. De cursusgelden zijn zo laag mogelijk gehouden en om te bevorderen, dat niet alleen de man maar ook vrouw en kinderen aan de cur sussen kunnen deelnemen, wordt bij deelname van meer dan één persoon uit een gezin reductie verleend. Het cursusprogramma geeft niet minder dan 40 lesuren Engels aan en dan geen school-Engels, maar „emigratie-Engels". Zes les uren worden besteed aan onder richt over de godsdienstbeleving in het emigratieland. Verder wordt een les gegeven in E.H.B.O., ziekenverpleging en kinderhygië- ne en in morele en physieke hu welijksvoorlichting. Voor agrarische emigranten zal getracht worden een aanvullende cursus in landbouw en mechani satie te organiseren. De lesuren duren 50 minuten en zijn toegankelijk voor personen boven 17 jaar. Dit geldt uiteraard met voor de Engelse lessen, daar kunnen ook kinderen heen. Gegadigden kunnen zich aan melden bij de Raad van Overleg in het bisdom Haarlem, afdeling emigratiecursussen, Antonie Duyckstraat 91, te 's-Gravenhage. Flikkerlichtinstallatie ten dele bruikbaar Aan bestuurders van diesel- electrische treinen is opdracht verstrekt om bij de onbewaakte overwegen die voorzien zijn van de z.g. flikkerlichtinstallatie, aan zienlijk vaart te verminderen. Deze maatregel is noodzakelijk ^worden, omdat de flikkerlicht installatie's niet voldoende reage ren bij diesel electrlsche treinstel len. Maatregelen om hierin ver betering te brengen zijn in onder zoek. Vooruitzichten: Ook voor het a.s. weekeind is het programma veelzijdig De clou in 3 A is de wedstrijd WGW IVA 4. een Helderse derby, waarbii w;j WGW als favoriet tippen, mits men met het nodige enthousiasme speelt. Dito 2 krijgt lash£e opgave, het te gen DTO tot een goed einde te brengen. De bezetting van de 2e plaats is hier in het geding. De strijd om de bovenste plaats in 4D tussen Vice Versa en ETV zal de nodige spanning teweeg brengen. Een kleine overwinning voor de Edammers ligt in 't ver schiet. Bij de dames gaat Treffers op bezoek bij IVA. Er konden daar in Nieiwvediep wel eens donkere wolken drijven voor Treffers

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5