Het B best RAD HOFSTEDE VLIEGENDE VISSEN benoemen commissies Financiën en Economie Bromfietser zwaar gewond Wie wordt aandeelhouder? Agenda Huis uitgebrand in de Liefdelaan De heer J. W. Kockx zeventig jaar EEN PRACHTIG SUCCES WUHEN Tuinversieriiig in het voorjaar Beursoverzicht Post-abonné's Rui haal pro gr ar Pasina 2 Vrijdag 24 October 1952 ALKMAAR. Sinds de oprich ting van de Katholieke Zwemver eniging „Vliegende Vissen" in het vorig jaar, zijn de Vliegende Vis sen in figuurlijke zin vooruit ge- vlógen. Want de vereniging heeft op onmiskenbare wijze bewezen in een behoefte te voorzien en wordt thans ook officieel erkend en gewaardeerd. Met alle 130 le den heeft de vereniging zich kun nen aansluiten bij de Nederlandse Katholieke Sportbond en bij de Koninklijke Nederlandse Zwem Bond. Wanneer de prestaties van de leden het toelaten, kan men dus tegen andere clubs, zoals D.A.W. etc. uitkomen in wedstrijden. Maar dan moet ook van alle leden medewerking worden verleend. Gisteravond heeft de vereniging in het K.A.J. huis een goed bezet te vergadering gehouden en men begon maar meteen met spijkers met koppen te slaan, d.w.z. com missies te vormen, om het werk te verdelen. Een commissie voor de heren en jongens, een commis sie voor de dames en de meisjes, een voor waterpolo, een voor figuurzwemmen en een voor de pers en propaganda. Geen enkele andere instantie zou het zo vlug voor elkaar gebokst hebben com missies te vormen als gisteravond de Vliegende Vissen. Gegadigden vlogen af op een baantje.... En dat belooft veel voor de toekomst. Deze commissies zorgen ervoor, dat alle klachten en wensen bij het bestuur terechtkomen en voor alle mogelijke kwesties van tech nische en interne aard. De voorzitter, Dr. G. F. Diercks, deelde mede, dat de tweemaal uit gestelde wedstrijden om de club kampioenschappen voorlopig zijn vastgesteld op 9 December a.s. Er wordt gezwommen in leeftijds groepen en men kan zelf kiezen over welke afstand en met welke slag. Degenen, die als nummer een of twee eindigen, krijgen een diploma. Voorts zal aan figuurzwemmen worden gedaan, schoonspringers en schoonspringsters zullen de monstraties komen geven en waarschijnlijk zal er gelegenheid zijn voor een revanchewedstrijd Advertentie NYLONS met zwarte naad, extra fijn weefsel, in na- jaarstinten 3.45, 3.30 ENKALONS, 30 denier, 51 Gauge, ge- mir.derd, in een ruim kleurenassortiment 4.95 NYLONS, extra lang Het succes van onze „kou- senbar", in tal van prach tige kleuren 5.90 Linksgeweven DAMESKOUSEN m. nylon versterkt, gemin derd, in div. tinten, als Jubileumreclame 2.25 Doet Uw voordeel en SPAART PUNTEN Voor iedere bestede gul den ontvangt U 1 punt IANGKTRAAT 68 A L K M AA fi Biljarten 3e klasse libre Persoonlijk kampioenschap ALKMAAR De grote ver rassing, Kalman en van Stralen verloren hun partijen. Hiermede werd bewaarheid de uitspraak van gisteren, dat vele verrassin gen zich voor zouden doen. Blank komt langzamerhand naar voren. Ook Bellis is niet van Elan zich te laten afslachten, ie strijd is nog volkomen open. Een voorspelling is uiterst ge waagd. Men zie de uitslagen: N. Quant 100 23 21 4.34 W. Wilkens 52 23 7 2.26 J. Blank C. Kalman H. de Graaf E. v. Stralen J. Bellis M. Hensy H. de Graaf M. Hensy W. Wilkens M. Hensy 100 24 79 24 100 23 69 23 100 43 75 43 100 31 76 31 100 34 68 34 16 4.16 17 3.29 19 4.34 15 3.00 12 2.32 8 1.74 18 3.22 13 2.45 12 2.94 10 2.00 tegen de ploeg uit Heerhugo- waard. Het entree op deze wed strijden is geheel gratis. Om de hoge kosten, welke het vereni gingsleven nu eenmaal met zich brengt, werden aan honderd jon gens en meisjes aandelenboekjes uitgereikt met aandelen in het trainingsfonds van 25 cent. Geheel katholiek Alkmaar wordt uitge nodigd, die aandelen te kopen. Het voordeel hiervan is: een bloeiende Katholieke Zwemver eniging. Wie de meeste aandelen verkoopt, krijgt een boek naar keuze. Voor een verenigingsvlag zijn reeds verschillende ontwerpen in gediend die echter alle, de een meer de ander minder, ongeschikt zijn bevonden. Wie een idee heeft, is welkom bij het bestuur. Aan het eind van de vergadering hield de moderator, Pater Colbé een korte ernstige toespraak, die de jongens en meisjes waarschijnlijk door hun ziel hebben voelen gaan. Tenslotte vertoonde Pater Colbé enkele zwemfilms, bijzonder at tractief, waaronder een opgeno men tijdens de zwemfeesten rond de opening van het zwembad Deiko in Heerhugowaard, en een tijdens het schoolzwemmen. Aan het slot van de vergadering werd dank gebracht aan de directeur van de Overdekte, de heer J. v. d. Grient, voor de medewerking en de bereidwilligheid, waarmee hij de Katholieke Zwemvereniging altijd tegemoet treedt. Ook werd nog gewezen op het nut van de geregelde training, 's Maandags trainen de meisjes junioren, s avonds tussen 6 en 7 en tussen 7.30 en 8.30 uur de dames. Dit schijnt niet algemeen bekend te zijn, want het is nooit druk. Dat kon beter. Iedereen kan het nu weten, dus: en dat geldt voor alle dames houdt de Maandag vrij en geeft u op als leden van de R. K. Zwemclub. 's Woensdags trainen de jon gens en heren 's avonds tussen 6—7 en daarna is er tot 8.45 uur training voor de waterpolo. POLITIEVOETBAL Gemeentepolitie Velsen Rijkspolitie Alkmaar ALKMAAR In een Dinsdag j.l. te Velsen gespeelde voetbal wedstrijd heeft het elftal van de Rijkspolitie Alkmaar de eer moe ten laten aan zijn tegenstander, de Gemeente-politie Velsen. Geruime tijd voor de eerste helft liet het zich niet aanzien dat de eindstand 4—2 zou zijn in het voordeel van Velsen, want Alkmaar was overwegend sterker en aanval na aanval golfde naar het doel van Velsen. Succes kwam echter aan de an dere kant, toen een plotselinge uitval de rechtsbinnen van Vel sen in staat stelde om te sco ren (10). Velsen ontworstelde zich lang zamerhand aan de druk die op zijn verdediging uitgeoefend werd en het werd een gelijkop- gaande strijd. Ongeveer een kwartier voor het einde van de eerste helft wist midvoor Telligen, na kort samenspel tussen rechts- en linksbinnen en midvoor, met 'n effectbal de gelijkmaker te sco ren (11). Met deze stand brak do rust aan. In de tweede helft werd het Rijkspolitie-elftal, dat reeds met een invaller speelde, danig ver zwakt, door het vlak na het be gin uitvallen van rechtsback Groenenberg, wegens een kuit blessure. Velsen oefende een flinke druk uit op het doel van Alkmaar, doch een uitval bezorgde Alk maar een voorsprong. Vonk n.l. speelde een bal mooi naar voren en Teilegen scoorde fraai door de bal over de uitlopende kee per heen in het doel te plaatsen (1—2). De vreugde was echter niet van lange duur want Velsen, dat over een goede voorhoede beschikt, liet het er niet bij zit ten: Ninaber stelde, na een mooi opgezette aanval zijn midvoor in staat de gelijkmaker te sco ren (22). Velsen „rook" de overwinning en bleef het spel beheersen. Alk maar kon niet aan de druk ont komen en werd meestal op de eigen helft teruggedrongen. Tel- legen werd bovendien door 'n botsing zo goed als uitgescha keld en de rechtsbuiten Düster werd midvoor. Een kwartier voor het eind bevocht Velsen door twee mooie doelpunten van zijn midvoor de zege. De enkele aanvallen van Alkmaar leverden geen succes op en zo keerde Alkmaar met een nederlaag huiswaarts. K.A.B. Alkmaar ALKMAAR Zondag a.s. op het feest van Christus Koning gaan wij traditiegetrouw met vaandels en vlaggen in optocht naar de St. Josephkerk om deel te nemen aan de jaarlijkse hul- detocht. Wij nodigen alle vak afdelingen met hun bestuur uit op tijd aanwezig te zijn op het Canadaplein, opstellen half drie, vertrek drie uur. Het 'bestuur Opening tentoonstelling OUDORP Door de burge meester van Oudorp, de heer A. G. Bakker werd Woensdagmid dag de reizende tentoonstelling van de stichting Onderwijsten toonstellingen in het gymlokaal naast het gemeente-huis geopend. Spr. verheugde zich over de be langstelling en hoopte, dat de ex positie zal bijdragen tot uitbrei ding van de kennis en inzicht van de kinderen, voor welk doel dit evenement is opgezet. Uit tal van omliggende plaatsen o.a. Alkmaar Bergen, Koedijk, Langedijk en Heerhugowaard waren onderwij zeressen en onderwijzers aanwe zig, die door de heer Amerlaan werden geinstrueerd om de kin deren bij een rondgang voor te lichten. De tentoonstelling, die 'n beeld geeft van de vervaardiging van verschillende Koek,- Bis cuits- en Chocoladeproducten is dagelijks geopend tot 6 Nov. a.s. VRIJDAG 24 OCT. BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN „Okinawa" (18). REX: „Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren", (a. leeft.). HARMONIE: „Luchitduivels boven de Pacific" (14) VICTORIA: „Exp. in blond" (18). Voorstellingen 8 uur. GULDEN VLIES: 8 uur Schola Publica. Prof. mr. D. van Eek over: „Waar heidsserum en -Leugen verklikker". APOTHEKER. Na heden avond 6 uur voor spoedge vallen bereikbaar Apotheek Wanna-Ritse voort, Ritse voort 5, Apotheker mej. C Kamphuys. DOKTERSDIENSTHeiloo, Limmen en Akersloot: Zaterdagmiddag en Zon dag beschikbaar: Dokter D. O. van Oppen, Rijks weg 118, Limmen, tel. 272 (K 2205). ZATERDAG 25 OCT. BIOSCOPEN: Zie boven. Rex: des middags ook om 2.30 uur. GULDEN VLIES: Operette vereniging „Odeon" 8 u. „De kermisklanten HEILOO: „Rustende Jager": Operette ver. Heiloo: „La Tzigane", 8 uur. ZATERDAG: Hoog water 11.25 en 23.30 Laag water 5.35 en 17.30 ALKMAAR Vanmorgen om half tien brak een hevige brand uit in het perceel Liefdelaan nummer 30. Geweldige rook- massa's ontwikkelden zich boven de Alkmaarder Hout en de vlammen sloegen meters hoog uit het kleine huisje vandaan. De oorzaak is nog onbekend, het huis brandde geheel uit. De brand brak uit toen de be woner de heer E. van Dieken die in de vroege ochtend van zijn nachtdienst op de Hoogovens was teruggekeerd, lhg te slapen. Zijn echtgenote was de stad in gegaan in verband met het be volkingsonderzoek op T.B.C. De brand werd het eerst bemerkt door het 12-jarig dochtertje van de heer van Dieken, die haar va der waarschuwde. Met enkele emmers water probeerde hij nog te redden wat er te redden was, maar dat mocht niet baten. De vlammen joegen plotseling met enorme snelheid door het gehele huis heen en de brand nam een zo geweldige vorm aan, dat alle huisraad in de as werd gelegd en het interieur geheel uitbrand de. De brandweer was spoedig met een aantal wagens aanwezig en wist de brand tot het perceel 30 te beperken. De heer van Die ken is verzekerd. Nader vernemen wij nog, dat de heer van Dieken pas zijn weekgeld had ontvangen, dat hij a'chter de spiegel had neergelegd. Hij kon er niet in slagen om het geld uit de brand te redden. Voorts ging de garderobe verlo ren. De familie had zich onlangs nieuwe kleren aangeschaft van een kledingtoelage van de Hoog ovens. Het huis wais eigendom van de heer Schipper. Het be lendende perceel, dat inmiddels ontruimd was, werd voor de brand behoed en kreeg slechts weinig waterschade. Toen men de brand meester was is met be hulp van de brandweer het huis raad weer in het huis terug gebracht. De brand is vermoedelijk ont staan in de woonkeuken aan de achterzijde van het perceel, waar een kachel brandde. Toen de brand het hevigst was werd ook het aangrenzende schuurtje in de tuin door de vlammen aan getast. De politie stelt nog een onderzoek in naar de oorzaak. Er was veel publieke belangstelling. Burgerlijke Stand ALKMAAR Geboren: Ber- nardus M. z. v. J. Kaay en A. M. Wortelboer. Ondertrouwd: Pieter de Vries en Gardina Westra; Johannes G. Gier en Divera G. Tamis; Corne- lis J. Morsch en Johanna J. Jon ker; Fokke Bouwma en Geer- truida T. Kouwenberg; Jacob M. Vein Zoelen en Maria Hoet; Hen drik van Rijs en Catharina de Visser: Klaas Haytema en Wie- chertje van de Pol; Frederik van der Haar en Jantien Kiewiet; Leendert den Iseger en Gijsber- tha J. Nesselaar; Hendrik Ma- chielse en Theodora J. Schneider; Johannes P. Ros en Geertruida J. W. Bernards. Doktersdiensten RAYON WESTFRIESLAND Dokter Barnhoorn te Blokker, tel. 2292:533; Dokter Pool te Hoogwoud, tel K 2263:297; Dokter Mulder te Midwoud. tel. K 2291:225. AVENHORN/BERKHOUT: Dokter Reedijk te Avenhorn, tel. K 2294:225. Handbalclub St. Adelbert EGMOND - BINNEN Van de zijde van het bestuur verzocht men ons het volgende mede te delen: Nadat men de laatste tijd nogal moeilijkheden had onder vonden met de training, is men er thans in geslaagd een nieuwe trainer te vinden in de persoon van de heer Mors uit Bergen. Zo als altijd, wordt de training ge houden op Vrijdagavond, doch vangt aan om 7 uur van de aspi ranten en junioren-b terwijl de junioren - A en senioren om 8 uur worden verwacht. Voor gun stig verloop van de competitie is aller opkomst dringend noodza kelijk 81 iepen sneuvelen EGMOND - BINNEN De iep is blijkbaar tot uitsterven ge doemd. Regelmatig moeten eige naren deze bomen vellen. Thans hebben diverse eigenaren bevel gekregen tot het vellen van liefst 81 iepen. In slechts enkele geval len werd geadviseerd, indien de grond daarvoor geschikt bleek tot herplanting van populieren over te gaan. 35 jaar „Noordzeebad" EGMOND AAN ZEE. Dat de heer J. W. Kockx, die giste ren 70 jaar werd, in Egmond aan Zee een algemeen hooggeacht man is, bleek wel gisteren, toen hii in Hotel Bellevue recipieerde. De 70-jarige herdacht tevens, dat hii 40 jaar geleden lid werd van het bestuur van VW en het feit, dat ziin bedrijf het „Noordzee bad" 35 iaar bestond. Groot was het aantal bloemstukken en schriftelijke gelukwensen, dat de heer Kockx uit de kringen van ziin relaties, VW en badgasten, mocht ontvangen. Er was o.m een telegram van gelukwens van Alcmaria V.V.V. Ter receptie verschenen o.m. de bestuursleden van VVV Eg- mond. de bestuursleden van de Rijwielpadvereniging „Kenne- merland", de heren Von Fridagh en v. Keeken, de heer J. Dinkel- berg, directeur van de Federatie van VVV's en de heer L. H. Pesie namens het bestuur van de Ned. Bond van Onoverdekte Zwem- en Zeebaden, waarvan de heer Kockx ook bestuurslid is. De heer M. Niele, burgemeester, bood de heer Kockx namens de V.V.V. een tweetal fraaie foto's aan, welke het Strandbedrijf van vroeger en nu in beeld brachten. Namens de badgasten uit Am sterdam schonk de heer Janus de jubilaris een keurig vaantje in de Egmondse kleuren, een atten tie, die door de heer Kockx zeer op prijs gesteld werd, omdat daaruit bleek, dat de gasten ook 's winters Egmond aan Zee niet vergeten. Wii vernamen overi gens. dat de in Egmond beschik bare ruimte reeds voor ruim 60 pet. voor het volgend jaar aan gasten verhuurd is. Burgemeester Niele en de ge meentesecretaris, mr. Spit. kwa men vergezeld van hun dames ook de gelukwensen namens het gemeentebestuur aanbieden Uit de toespraken, die gewisseld werden, bleek wel, dat er een uitstekende verstandhouding be staat tussen gemeente, VVV en ..Noordzeebad" en dat men in Egmond aan Zee grote waarde ring heeft voor hetgeen de heer Kockx ook aan de wederopbouw van de badolaats heeft gedaan De heer Kockx sprak woorden van dank voor de vele bewijzen van waardering, de wens uitspre kende. dat hij nog vele jaren zijn krachten aan de bloei van Egmond aan Zee mocht geven. I Advertentipi hebben wij met onze grote collectie brillen, want een ieder vindt bij ons de bril die mooi staat. Wij verkopen niet een bril, maar zoeken een uit. die voor U het beste is. Laat U in uw keuze gerust door ons raden! Dus HOFSTEDE praat U niet iets aan. maar geeft raad in uw keu ze. Voor BRILLEN Opticien, Langestraat 61 Sterke winstdaling bij Edelmetaal De N.V. Koninklijke Neder landse Edelmetaal bedrijven Van Kempen, Begeer en Vos heeft volgens de voorlopige verlies- en winstrekening over 1951/1952 een winstsaldo van 13.737 (yj. 195.552). De enorme winstdaling heeft tot gevolg dat het dividend gepasseerd moet worden. De afzet heeft een ernstige terugslag ondervonden tengevol ge van het weeldetarief. Nadat dit per 1 Juli 1952 was verlaagd viel onmiddelliik enige opleving waar te nemen. TWENTSE BANK BIEDT 300 PCT. Voor aandelen van Mierlo De Twentse Bank heeft zich bereid verklaard tot 14 November de aandelen van de N.V. Van Mierlo te Breda over te nemen tegen uitreiking van een aandeel op naam of een certificaat aan toonder van de Twentse Bank. Voor iedere f 1000 nominaal Van Mierlo, inclusief dividendbewijs nummer 22. wordt S 1000 nomi naal Twentse Bank, exclusief di vidend 1952. en 1500 in contan ten uitgekeerd. Óp 20 November zal worden bekend gemaakt of de gewenste meerderheid der aandelen ter overneming is aangemeld. Bii de huidige beurskoers van de aandelen Twentse Bank (ruim 150) komt dit bod dus neer op een koers van 300 pet. De laatste beurskoers van aandelen. Van Mierlo was 133% pet. De directie van Van Mierlo adviseert haar aandeelhouders dan ook op het bod in te gaan, daar de nriis van circa 300 pet met de waarde der aandelen in overeenstemming is Zij heeft zich langdurig en ern stig beraden over het standpunt, dat ingenomen moest worden op het verzoek van de Twentse Bank, medewerking te verlenen aan het uitbrengen van een bod op de aandelen Van Mierlo. Zo wel de kapitaal- als de reserve positie zijn krachtig en de renta biliteit was steeds gunstig. De gezonde situatie zou op zichzelf Zondag naar „Inter Nos" EGMOND/HOEF Wat de uitvoering van Inter Nos Zondag a.s. betreft delen wij u mede, dat slechts één uitvoering zal worden gegeven. De muzikale medewerking is in handen van de dans- en amusementsband „De Accorrelli's, o.l.v. Jaap Dek ker uit Wormerveer. De regie is in handen van C. Valkering, terwijl de grime wordt verzorgd door C. Admiraal. De toekomst van onze kinderen EGMOND - BINNEN Op verzoek van de drie standsorga nisaties, R.K Middenstand, L.T.B. en K.A.B. komt Vrijdagavond om 8 uur de heer N. P. Tervoort uit de Zaanstreek spreken over „De toekomst van onze kinderen". Gezien het belangrijke onder werp, belooft deze bijeenkomst, welke gehouden wordt in Cafe Swart, zeer leerzaam te worden en alle volwassenen boven de 21 jaar worden dan ook verwacht. G. Visser uit Alkmaar HEERHUGOWAARD Gis termiddag is de heer G. Visser uit Alkmaar die per bromfiets over de Provinciale weg uit de richting Verlaat in de richting Alkmaar reed, bij het inslaan van de Westerweg in aanrijding gekomen met een vrachtauto, die uit de richting Langedijk kwam en zeer ernstig gewond. De heer Visser, die voor de fa. Heuseveldt op weg was geweest, reed achter een vrachtwagen aan en heeft tijdens het links-afslaan de tegenligger vermoedelijk niet opgemerkt. Hij werd tegen de weg gesmakt en met een sche- delbasisfractuur naar het St. Eli- sabeth-Ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Op de plaats van het ongeluk werd hij van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Naar ons hedenochtend werd medegedeeld, verkeert de heer Visser niet in direct levensge vaar. Ziin toestand is wel ernstig, maar niet achteruitgaande. IJsclub ST. PANCRAS De bestuurs leden van de IJsclub St. Pan- cras kwamen dezer dagen bij- «en om de contributieverhoging te bespreken. Door het uitblij ven van ijs in de afgelopen winter kwam men voor een na delig saldo te staan en was men genoopt de contributie te ver hogen van f 1,tot f 1,50. Het bestuur hoopte dat de le den geen reden zouden vinden om door deze geringe verhoging de eerstdaags aan te bieden kwitanties te weigeren. LIMMEN. Het V.V.V.-be- stuur heeft besloten om in het voorjaar 1953 een wedstrijd te organiseren in het aanleggen van mooie bloementuintjes, speciaal voortuinen. Wanneer in het voorjaar Lim men op zijn mooist is, dan valt het steeds weer op. dat er maar weinig inwoners ziin, die met hun voortuin Limmens bloemen pracht aanvullen. Met wat lief hebberij en weinig moeite, en met het aanschaffen van enige soorten bloembollen doet men veel, zulks ter verfraaiing van eigen home en dorp. Wil men meedoen aan deze wedstriid het bestuur van VW rekent op grote deelname dan zal men nu reeds de voorbereidingen moe ten treffen en de hiervoor ge schikte bloembollen planten, ter wijl men dan in het voorjaar het geheel met voorjaarsbloemen kan completeren. Natuurlijk zal bij velen de ge dachte naar voren komen: „Wii kunnen toch niet op tegen de mooie voortuinen van de grote bollenkwekers": inderdaad, hier schuilt een kern van waarheid in. Maar ook dit wordt door de V.V.V. ondervangen, door de wedstriid te verdelen in 3 groe pen, nl. grote tuinen, middel matige tuinen en kleine tuinen. In de komende dagen zal een opwekkende circulaire aangaande deze wedstriid huis aan huis worden bezorgd. Burgerlijke stand PURMEREND Geboren: Frans z. v. Jacob Dekker en Grietje Ooms, wonende te Pur- merend, Willem Eggertstr. 5; Marjo d. v. Machiel Gerrit Reits- ma en Ruurdje ten Brug, wonen de te Purmerend, Lindenplein 8; Jan z. v. Jan Beuse en Maria de Haas, wonende te Purmerend, H. de Grootstr. 92; Gerrit Hendrikus z. v. Jan Gerrit Vooren en Hen- drika Christina Michgelsen, wo nende te Purmerend, Vooruit straat 85. Ondertrouwd; Gerard Willem van Naarden, oud 27 jaar, wo nende te Purmerènd, Hoogstraat 15 en Klara Bernardina Jose- phina Kuiiper, oud 24 jaar, wo nende te Purmerend, Hoogstraat 15. Overleden: Cornelia Maria Anna Visser, oud 5 dagen, doch ter van Wilhelmus Nicolaas Vis ser en Neeltje Aberkrom, wo nende te Purmerend, Molen plantsoen 10; Anna Geertruida Rog, oud 79 jaar, dochter van Gerardus Rog en Trijntje Braad, wonende te Purmerend, Emma- kade 4; Egbertus Veen, oud 72 jaar, echtgenoot van Alida Ghristina Brons, wonende te Zaandam. VERKOCHT BROEK OP LANGEDIJK. Het woonhuis met schuur van C. Kostelijk Jz. is in eigendom overgegaan aan Jn. Klingeier Cz. te Zuid-Scharwoude. Burgerlijke Stand LANGEDIJK Geboren; Hendrik Petrus Maria z. v. H. Schuit en M. Groot; Geert z. v. J. G. Vijfschaft en M. Bart; Froukje Christina d. v. G. Hoek stra en J. M. Assee. Gehuwd: K. de Geus en G. Dirkmaat; J. Burgers en M. Kruk. Ondertrouwd: C. van Breugel te St. Maarten en G. Kruk. Verkiezing Banne ST. PANCRAS Een dezer dagen zijn stemmingen gehou den voor de banne St. Pancras, waarbij de heer C. Duif sr. als voorzitter werd herkozen. Voor de heer A. Stammes, die door het bereiken van de 70-jarige leeftijd niet meer herkiesbaar was, is benoemd tot bestuurslid de heer L. Kout. geen aanleiding geven in te gaan op een voorstel, waarbit wuzi- ging wordt gebracht in de tegen woordige staat van zaken. De concentratiebeweging in het bankwezen valt echter niet to ontkennen. Voor de aandeelhou ders betekent het accepteren van dit bod bovendien een kapitaal- aanwas en een daaruit voort vloeiende rendement, dat Van Mierlo hun niet kan verschaffen. De bank zal als zelfstandige in stelling bliiven voortbestaan en zich kunnen bliiven uitbreiden en ontwikkelen-volgens de richt lijnen in de afgelopen 20 laren gevolgd. Pijttersen's Machinehandel N.V. te Sneek Met het doel de handel in. de fabricage en de reparatie van machinerieën en onderdelen daarvan is opgericht de N.V. Piittersen's Machinehandel N.V. te Sneek. Het maatschappeluk kapitaal bedraagt f 500.000. ver deeld in 13 aandelen A en 487 aandelen B. ieder groot S 1000. Geplaatst ziin alle aandelen A en 212 aandelen B. Volstorting ge schiedt door inbreng van een te Sneek gedreven handelszaak en van 2000 in contanten. Direc teur is Ir H. A. W. van der Poel. Gebr. Blokker wordt N.V. Ter voortzetting der zaken ge dreven in de vennootschap onder firma Gebr. Blokker is opgericht de Gebr. Blokker N.V. te Amster dam. Doel is het vervaardigen van en de handel in gereedschap pen. huishoudelijke-, luxe- en aanverwante artikelen enz. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 500.000 en is verdeeld in 498 gewone aandelen van f 1000 en 100 prioriteitsaandelen van J 20. Geplaatst ziin 390 gewone en alle prioriteitsaandelen, volgestort door inhreng van bovengenoem de firma. Directeuren zun de he ren P. J. en A. Blokker. AMSTERDAM, 23 Oct. Voor een aandeel van Mierlo (laatste notering circa 134) wordt gebo den één aandeel Twentsche Bank (circa 150 procent) plus f 1500 in contanten. „Buitengewoon ver rassend", was het commentaar van de Beurs, waar men er zijn bewondering over uitsprak, dat dit samengaan tussen beide bank instellingen zo lang geheim gehou den is. Daar het aanbod echter nog niet overal bekend was, werd de notering vanmiddag nog op geschort. Wel werd een advies prijs opgegeven van iets minder dan 300 procent. Evenals gisteren heeft de Beurs zich weinig aangetrokken van de flauwe stemming in Wallstreet, waar men beducht is voor een langdurige staking in de kolen- industrie. Het Damrak ging zijn eigen gang en was au fond niet onvriendelijk gestemd. Olies moes ten weliswaar een fractie prijs geven en ook Unilever en Phi lips waren een kleinigheid luier, maar overigens overheerste toch enige vraag op de industriesector, zodat goed prijshoudend gesloten werd. Twee fondsen trokken vanmid dag zoveel aandacht, dat de hoek moest worden opengemaakt: Es- compto Bank en Peruvian Corpo ration. Eerstgenoemde, die in roepiah luidt, schijnt belangstel ling te ondervinden in verband met de mogelijkheid het naar Djakarta te transporteren, waar de notering hoger is dan in Am sterdam. Vanmiddag werd 57'/ï (56) betaald. De vastere stem ming voor gewone Peruvians in Londen bracht ook hier de note ring iets hoger, nl. op 3 3/16 (3). De preferente Peruvians deelden niet in deze stijging. De scheepvaartsector wist de gisteren behaalde winsten vrijwel te handhaven. De Indonesische sector bleef evenmin achter en gaf zelfs hier en daar kleine ver beteringen te zien. Staatsfondsen kalm en eerder iets luier. Burgemeester d'Ailly naar Australië Op uitnodiging van de Austra lische regering zal de burgemees ter van Amsterdam. Mr Arn. J. d'Ailly. Dinsdag 4 Nbvember a.s. van Schiphol per vliegtuig naar Australië vertrekken. Hii zal 2 tot 3 weken de gast van de Australische regering ziin en tij dens zijn verbiiif in dit wereld deel tevens een tegenbezoek aan burgemeester O'Dea van Sydney brengen, die in Januari van dit iaar immers in Amsterdam is ge weest. FRANS VLIEGTUIG NEERGESTORT PARIJS. 23 Oct. Een vier motorig Frans militair vliegtuig is vanochtend na het opstijgen van het Pariise vliegveld Le Bourget neergestort. Het toestel was op weg naar Orleans met een bemanning van vier koppen en vier passagiers aan boord. Alle inzittenden kwamen om het leven. DOOR HET VENSTER In het verslag van de oeco- menische conferentie, in deze zomer door protestantse en af gescheiden kerken in Lund ge houden. lezen wij. dat met een zekere schroomvalligheid over het huwelijksprobleem gespro ken werd. Ofschoon de kerken duidelijk voelden, dat men de natuurwet geen geweld mocht aandoen, meenden zii zich niet langer te mogen verzetten te gen de moderne opvattingen over huwelijk en huwelijksle ven. De besprekingen werden zoveel mogelijk verdoezeld; men schaamde zich enigszins nu men de natuurwet met voe ten ging treden. Maar het is niet te verwonderen. Als men ir het geloof de bovennatuur lijke inslag mist, dan kan men op den duur het kwaad niet keren. Sacerdos. W eersverwachtine medegedeeld door het KNMI te de Bilt. geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond. Enkele buien Wisselende bewolking met plaatselijk enkele buien. Matige tot vrii krachtige Zuidelijke tot Zuid-Weste lijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. Advertentie) ill' KLEDERMAKERS LAAT 112 U kunt de krant van Za terdag op die zelfde dag in uw bezit hebben, een voudig door deze zonder meer van uw postkantoor af te halen. Meer is er niet voor nodig De tijden van afhalen zijn: Voor plaatsen behorende tot de bestelkring van een hoofd-, bij- of hulppost kantoor tussen 18 en 19 uur. Voor plaatsen behorende tot de bestelkring van 'n poststation tussen 18 uur en 18.15 uur. Zwitserland neemt Britse zaken waar BERN Op verzoek van En geland behartigt Zwitserland de Britse belangen in Perzië. De Perzische regering gaat hiermede aocooTd. Café afgebrand te Callantsoog CALLANTSOOG. Vannacht om ongeveer 3 uur is brand uit gebroken in het café van de heer B. de Vries. Dorpsstraat, alhier, met het gevolg dat zowel café als woonhuis geheel is platge brand. Alleen de bii het pand aanwezige garage kon worden behouden. Hoewel de brandweer van Cal lantsoog en van Schagerbrug zeer vlug ter plaatse was. kon tegen de vuurzee practisch niets meer worden gedaan. De vlam men hadden zich onmiddellijk over het gehele perceel verspreid zodat aan redden niet meer viel te denken. Als vermoedelijke oorzaak wordt aangenomen dat kortslui ting is ontstaan, doch het onder zoek naar deze oorzaak is nog gaande. MISSIE-ACTIE IN SCHOORL SCHOORL De Missie-naai- krans „St. Rosa" organiseerde een tentoonstelling van gemaak te werkstukken en wat dies meer zij. De belangstelling was zeer behoorlijk en de bezoekers stonden verbaasd wat hier was gepresteerd door slechts enkele dames. Behalve enkele misge waden en altaarlinnen, was een groot aantal kinderkledingstuk ken te bezichtigen, bestemd voor de Missie. Dat van eenvoudige middelen vaak de aardigste din gen zijn te maken, werd aan schouwelijk voorgesteld door 'n aantal kinderjurkjes, die ge maakt waren van.ouder wetse bedgordijnen. Hoe trots zullen daarin straks de kinder tjes in de missielanden rondwan delen, zonder ooit te vermoeden, waarvoor de stof van hun jurk jes eens heeft gediend en zon der enige twijfel dankbaarder voor dit geschenk zijn, dan hier een kind met het duurste jurkje. De Missie-naaikrans, die door verschillende andere attracties op deze tentoonstelling een aan slag deed op de portemonnaies van de bezoekers, zal gaarne nieuw en gebruikt materiaal ontvangen, om haar werk te kunnen voortzetten. De resulta ten van haar arbeid zal nu de ene, dan de andere Schoorlse missionaris ten goede komen. Des avonds had voor 'n stamp volle zaal de vertoning plaats van de prachtige film: „De He melse Magiër", over het leven van de H. Pastoor van Ars. De ze af en toe suggestieve film, die vertoond werd door de Pa ters Franciscanen van Nieuwe Niedorp, viel bij het publiek zeer in de smaak en was een waardig slot van de missie-actie. ALS VIERDE in volgende week Alkmaar zijn vi vierden hun zili huis, het Retrav huis St. Joseph i in de afgelopen weest voor de van de bevolkin De heren Dr. H. B. Wolf, die gelijk mi Aan een inrichtii delbaar onderwijs twintiger jaren wt behoefte gevoeld. Ir de liin Amsterdam-! er in Noordholland bare school op kath slag. De ouders, dii ren Middelbaar of wiis wilden laten gedwongen hun k verre internaten te het neutrale onden volgen. In 1927 werd m< schooljaar van het rende R.K. Lyceum begonnen. De eerste lingen werden gehu kele lokalen er v een parallelklas gev de St. Adelbertussc o - Er was echter aa: rische geheurtenis h< der voorafgegaan. B niet zo een-twee-dr: en kruiken, wat be stemming en goed kerkeliike en we: stanties. Het initiatief tot een R.K. Middelb. richting was reeds i ren in de boezem stuur der Vere: Joseph", die de on gen in Alkmaar bi het bijzonder mag I genoemd worden v malige secretaris. M: die in de voorberei zaamheden een gi ZATERDAG 25 HILVERSUM I, 402 K 7.00—24.00 K.R.C K.R.O.: 7.00 Nieuws, foonmuziek; 7.45 Moi Liturgische kalender; 8.15 Gramofoonmuz.; huisvrouw: 9.35 V 9.40 Gramofoonmuz.; kleuters: 10.15 Gra 11.00 Voor de zieker mofoonmuziek; 12 12.03 Gramofoonmuz. Land- en Tuinbouwm 12.55 Zonnewijzer; 1 en Katholiek nieuws; concert: 14.00 Boe' 14.10 Gramofoonmuzi gelse les: 14.40 Ama- ma; 15.15 Kroniek va: Kunsten: 15.55 Gen 16.20 Gramofoonmi „De schoonheid var riaans"; 17.00 Voor de Zang; 18.15 Journal overzicht: 18.25 Lii 18.45 Buitenlandse c ties: 19.00 Nieuws: 1 foonmuziek: 19.20 Par zicht: 19.30 Gramofoc De gewone man zegt van; 20.30 Lichtbake 20.50 Thuisfront Tor Gevarieerd programn tualiteiten; 22.00 Ami ziek; 22.30 „Wii luie dag in"; 23.00 Nieuws in Esperanto: 23.251 foonmuziek. HILVERSUM II 298 7.00 VARA. 10.00 VARA. 19.30 VPRO VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 1 gymnastiek; 7.30 Gra 8.00 Nieuws en weerb mofoonmuz.; 8.30 Or Voor de huisvrouw; foonmuziek. VPRO: lijk uitgeschakeld", c; Morgenwijding. VARi de arbeiders in de o ven; 11.35 Kamerm Gramofoonmuziek: 12 tuinbouwmededelinge mofoonmuziek: 13.00 3 Commentaar: 13.20 A ziek: 13.55 Radiow 14.20 Pianospel: 14.J programma; 15.00 gramma; 15.30 Veil tiert je; 15.45 Dansmi Sportpraatje; 16.30 Ré monisch orkest en Voor de jeugd; 18.00 VARA-Varia; 18.20 18.40 Regeringsuitz., de Westerse defensie" tieke Staalkaart. „Passepartout", caus Het Oude Testament causerie: 19.55 „Deze serie. VARA: 20.00 E Gevarieerd programn cialistisch comment Weense muziek; 22.41 pannen", hoorspel; 2: 23.1524.00 Verzoekpi

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2