Grasshoppers blijft baas over ernstige belager E.V.C. Alcmaria met 2-0 won toch nog van achter Racing Enthousiast Helder hield stand tegen West-Frisia Alkmaarse Boys bevocht de zege in laatste kwartier stai De beslissing viel ver in de tweede helft VOETRALLADE Reec de 2e3e en 4e klassers Drie fraaie successen voor de Alkmaarse verenigingen ALW. FORWARD VERLOOR UITSLAGEN IN DE K.N.V.B. Zaanlandia won in laatste minuut Nare dagen "AKKERTJES Wielrenners op pad Enkhuizer voorhoede liet vele kansen ongebruikt van 26 October 1952 AlwForward gaf goed partij GEEN MOOIE WEDSTRIJD Snel Succes had het niet moeilijk y.y Verwi Ka Sensatie mini Paginal MAANDAG 27 OCTOBER 1952 Ideaal voetbalweer begunstigde de voetbalzondag van gisteren. Er is dan ook overal met overgave gespeeld en er zijn natuurlijk weer de nodige clubs geweest, die ver heugend nieuws meebrachten en ook, die een teleurstel ling moesten verkroppen. Aliv. Forward bijv. verloor in Alkmaar... Met vreugde beleefden R.K.A.F.C., H.S.V. en vooral Grasshoppers, dat het sterke E.V.C. baas bleef. Laat nu in de tweede klas Helder voor de derde maal gelijk spelen en Alcmaria Racing op Tuindorp nogwel bedwingen! 5 2 3 0 7 4 2 2 0 6 5 2 2 I 6 4 1 3 0 5 5 1 3 1 5 4 2 0 2 4 5 1 2 2 4 5 1 2 2 4 3 0 3 0 3 4 1 0 3 2 4 1 0 3 2 Ja, dat was in den Helder. Een uitverkocht Racing-huis zag toe, hoe H.R.C. een 2—0 voorsprong glansrijk verspeelde en tenslotte nog met 4—2 onderging. Waar door de roodjakken bedenkelijk afzakten naar zekere regionen, waar „gehuil heerst en geknars der tanden". Enfin schrale troost voor hen. Hollandia verloor ten derde male van V.V.A. en K.F.C. blijkt wel een zeer zwakke ploeg te hebben. D.W.V. profiteerde daarvan. Dat Z.F.C. door een zege op de Spartanen dankbaar ge bruik maakte van de misstap van de Kennemers is begrijpelijk. Z.F.C. 5 4 0 1 8 Kennemers 5 3 117 V.V.A. 5 3 0 2 6 Alcmaria 4 2 115 U.V.V. 4 2 115 D.W.V. 4 12 14 Spartaan 3 1113 H.R.C. 4 112 3 K.F.C. 5 0 14 1 Hollandia 3 0 0 3 0 Spanning in 2B Ongetwijfeld is in 2B Volendam favoriet no. één, maar er zijn toch verschillende clubs, die het de Wijdbroeken drommels lastig zullen maken. Westfrisia bijv., al moesten de Enkhuizenaren giste ren op eigen terrein nog wel een punt laten aan het eveneens on geslagen Helder. H.V.C. smaakte het zoet der overwinning voor het eerst en uitgerekend het arme Zeeburgia werd daarvan het slachtoffer. Met O.S.V., dat kans loos tegen Rapiditas ten onder ging, vormen deze witgehemde Amsterdammers thans de staart A.F.C. kon tegen Z.V.V. niet ver- West Frisia Volendam Rapiditas A.F.C. H.V.C. H.F.C. Schoten Z.V.V. Helder Zeeburgia O.S.V. D.E.M. komt opzetten In 3C heeft Zaandijk de Pol- derse klip B.K.C. zonder moeite genomen. Het werd een 40 zege, die de Zaankanters stevig aan ds kop bracht. Het duel tussen no 2 en 3, t.w. Alkm. Boys en Alw. Forward leverde een 21 over winning voor de roodwitten op, die nu zich op de tweede plaats genesteld hebben, op de voet ge volgd door D.E.M., dat er tegen Kinheim in de semi-plaatselijke strijd geen gras over liet groeien W.S.V. had ook zover kunnen ko men, maar zag zich een punt ont nomen door Wijk aan Zee, dat bezig is zich kranig te herstellen van het slechte begin. Er waren nog twee clubs die gelijk speel den, t.w. G.V.O. en Velsen, het- WEST I 2e klasse A HRC—Alc. Victrix 2—4 De SpartaanZFC 02 Hollandia—WA 1—2 KFC—DWV 0—3 UWDe Kennemers 21 2e klasse B ZeeburgiaHVC 35 RapiditasOSV 30 ZW—AFC 1—1 WestfrisiaHelder 22 Derde klasse A: QSCSDW 2—1 RKWAWilskracht 72 WatergraafsmeerCSV 11 BeverwijkOVVO 03 APGS—KW 1—3 TerrasvogelsDCG 12 Derde klasse B: ZSGOAllen Weerbaar 43 RivalenRipperda 14 TOG—WFC 1—1 RKAVIC—Donar 0—1 BVC—EMM '15 1—1 Derde klasse C: KinheimDEM 02 GVO—Velsen 2—2 BKCZaandijk 04 Alkm. BoysAlw. Forward 21 Vitesse '22Purmerstelin 03 WSV '30-Wijk aan Zee 22 Vierde klasse A: Watervogels—Oudesluis 60 Limmen—Schagen 22 TexelSucces 24 USVU—HSV 1—4 DTS—MFC 43 Vierde klasse B: PurmerendDe Zouaven 74 Assen delftAndii'k 31 BergenMonnikendam 02 GrasshoppersEVC 21 De RijpRKAFC 13 WESTEN A HEEREN Be Fair—TOGO 0—2 HilversumGr. Geel 20 BMHCAmsterdam 11 HHYCLaren 0—0 WESTEN DAMES Be FairRood Wit 52 HilversumGooi 01 BDHCAmsterdam 50 HHYC—TOGO 2—0 geen voor beiden de afstand met nummer laatst nog groter maakte No. laatst.... Vitesse. Ja hoe be staat het. De Castricummers ver loren gisteren alweer, thans van Purmersteijn. Het roer zal daar om moeten. Zaandijk Alkm. Boys D.E.M. Forward Kinheim W.S.V. 30 B.K.C. Wijk aan Zee Velsen Purmerstijn G.V.O. Vitesse 22 Nog drie clubs aan de leiding. In 4A zag Z.A.P., dat zelf niet speelde, weer twee van zijn con currenten naast zich opduiken. Succes won n.l. met 4—2 van Texel. En dat is op het eiland een beste prestatie. H.S.V. houdt ech ter ook dapper vol. U.S.V.U. dat het hoofd wel vol rimpels zal krij gen, na al die ontmoetingen met de sterksten uit de afdeling, kreeg geen voet aan de grond (41). Nog twee clubs bleven in deze klasse ongeslagen. Al zijn er al drie gelijke spelen in hun debet bijgeschreven, toch achten we de resultaten van Limmen hoog. Het gelijke spel, na een 20 achter stand tegen Schagen, is een kra nig succes. Dat M.F.C. en Oude sluis het dit jaar zeer zwaar- te verduren zullen krijgen, kwam 5 4 1 0 9 5 4 1 0 9 5 4 1 0 9 5 2 3 0 7 5 2 2 1 6 4 1 3 0 5 5 2 0 3 4 5 1 1 3 3 5 1 0 4 2 5 0 2 3 2 4 0 1 3 1 5 0 1 4 I ook gisteren weer tot uiting. Wa tervogels had totaal geen moeite met de zwarthemden van de spoorhalte en won met 60. En D.T.S. hield M.F.C. er onder, waardoor de Langedijkers weer wat adem kunnen halen. Z.A.P. H.S.V. Succes Limmen Texel Schagen Watervogels D.T.S. U.S.V.U. M.F.C. Randers Oudesluis Grasshoppers: kranig werk Dat in 4B Assendelft de leiding nog even zou behouden door een overigens bescheiden 31 zege op Andijk, had iedereen verwacht. Doch de prachtige 21 overwin ning van Grasshoppers op het sterke E.V.C. is een extra vermel ding waard. Ja, we weten het, de ex-S.R.C.-crack Stikkelman zal, bekend als hij in deze streken is, wel een extra bewaking gehad hebben, maar als de Edammers daar alleen op drijven, dan.... worden ze geen kampioen. R.K. A.F.C. klom met Grasshoppers en bereikte gezamenlijk met de Hoogwouders de tweede plaats. Daartoe was een zege op de Rijp noodzakelijk. Ook Purmerend kwam zover. Zouaven kreeg voor de derde maal klop in een doel puntrijke wedstrijd (74). De overwinning, die Monnikendam ap Bergen behaalde, betekende een ontvluchting van deze ex- Zuiderzee-bewoners aan de staart- groep, die even goed nog vier clubs omvat. Intussen beginnen de perspectieven voor Bergen toch vel ongunstig te luiden. Nul pun- 'en uit vijf. Het is om te grieze- ten voor de supporters. Assendelft Grasshoppers R.K.A.F.C. Purmerend Meervogels 31 E.V.C. Monnikendam Zouaven Andijk de Rijp V.Z.V. Bergen 4 1 0 ,9 3 2 0 8 4 0 1 8 3 2 0 8 2 2 1 6 3 0 2 6 2 1 2 5 2 0 3 4 1 0 4 2 1 0 4 2 1 0 4 2 0 0 5 0 Goed verweer van Berdos Berdos heeft na de vele ern stige verliezen van de laatste weken er alles op gezet, om dit verlies tot een minimum te be perken, waar het uitstekend in geslaagd is. Berdos begon met een offen sief, dat door de invaller en midvoor M. Thomas met een pracht schot werd ingezet, doch door de Zaanlandia-keeper keu rig werd gehouden. De thuis club, hierdoor actief geworden en gesteund door de wind, ver plaatste het spel hoofdzakelijk tot voor het Berdos-doel. De linksbuiten van Zaanlandia leid de de aanvallen en forceerde 3 corners, die echter geen resul taten opleverden. Dan loste Veltman (Berdos) een pracht schot, dat echter precies langs de verkeerde kant van de lat ging. Na een half uur spelen ver oorzaakte Schotten een hands bal, maar Houtenbos werkte de strafschop, die hierop volgde, keurig weg. De hevige aanvallen op het Berdos-doel, meestal over links bleven voortduren, doch de rust stand ging in met 00. Na de thee kreeg Berdos de wind in de rug, waardoor het spel meer gelijkop ging. Diverse prachtige kansen werden aan beide kanten onbenut gelaten. In de laatste minuut echter wisten de gastheren het enige doelpunt te scoren. Ferdi Kuebler won de prijs DesgrangeCol ombo Dank zij zijn tiende plaats in de Ronde van Lombardije bleef Ferdi Kuebler gemakkelijk win naar in de Trophee Desgrange- Colombo. Hij verkreeg in totaal 113 punten. 2. Coppi 91 nnt.: 3. Ockers 72 nnt.; 4. Schotte 52 pnt. 5. Robic 51 nnt.: 6. Bobet 50 pnt.; 7 Petrucci 44 pnt. Advertentie zijn voor de moderne vrouw geen „verloren" dagen meer. Zij verdrijft de periodieke pijnen direct met een paar l ...die helpen direct! J Het begint er op te lijken, dat Alcmaria een 2O ach terstand nodig heeft om te kunnen zegevieren. Het eer ste half uur legde HRC de Alkmaarders volkomen haar wil op. Twee doelpunten, kort na aanvang gescoord, gaven de roodjakken een zekere rust, die het spel ten goede kwam. Hadden de Nieuwediepers kans gezien door te zetten en enkele van de vele kansen te benutten, dan was het Alcmaria vast niet gelukt de overwinning in de ivacht te slepen. Van meet af aan bestormden de Racers met goed opgezette aanvallen de Alcmaria-veste. Midvoor Nieuwstadt kreeg al di rect een goede kans om te doel punten, maar de bal gleed van zijn. schoen af. Na vijf minuten bemachtigde rechtsbuiten Kra mer de bal die hij direct over gaf aan de Werker. De Helderse aanvoerder lanceerde een pass, die de A-defensie ontwrichtte. P. de Vries maakte van de gele genheid gebruik met een hard laag schot keeper Vasbinder 't nakijken te geven (10). Twee minuten later was het weer raak. Van grote afstand loste P. de Vries een hard schot, dat de keeper met moeite corner wist te stompen. Linksbuiten Rijkers zette de bal keurig voor en rechtsbuiten Kramer kopte be heerst in (2—0). Aanval op aan val volgde. De A-achterhoede stond op 'haar grondvesten te wankelen. De roodjakken schie pen legio kansen, maar de fi- nishing-touch ontbrak. De spaar zame uitvallen, meestal geleid door rechtshalf Maasen, strand den allen op de H.-defensie. Een afgeslagen aanval van de Alk maarders bracht de bal in het bezit van Rijkers, die handig af gaf aan de naar links uitgewe ken ten Braak. Deze jeugdige speler dreef de bal op en gaf vervolgens een goede voorzet, Midvoor Nieuwstad trachtte in te icoppen, maar dit mislukte om dat de voorzet te hoog was. De bal kwam echter voor de voeten van. rechtsbuiten Kramer terecht die door Nieuwstad in het uit zicht belemmerd was. Deze kans verraste hem dan ook zo danig. dat hij niet in staat was te schieten. Op het laatste ogen blik kon hij de bal nog naar Nieuwstad terug hakken, maar spil Wassink wierp zich in de baan van het schot. De eerste serieuze kans voor A. ontstond toen midvoor Untied met de bal aan zijn voeten naar links liep en rechtsbinnen Dinkelberg van een keurige pass bediende, die op zijn beurt de eer overliet aan de rechtsbuiten. De Koning, die hier kennelijk niet op gerekend had. liet de v bal uitgaan. Vrije schop. Na 34 min. spelen, viel de Werker te hardhandig aan en ondanks dat Brouwer in bezit van de bal bleef, floot de scheidsrechter voor een vrije schop. De linkshalf nam de vrije trap zelf en plaatste de bal hoog in de doelmond. Keeper Ling- beck sloeg de bal weg, echter juist voor de voeten van Dinkel berg, die geen ogenblik aarzelde en Hard en laag inschoot (21). Met dit doelpunt was tevens de rust, die over het H.-spel lag, verdwenen. Tot aan de rust wisten de roodjakken echter meerdere doelpunten te voorko men. Hands. De tweede helft begon sensa tioneel. Direct na de aftrap zette HRC over lniks een aanval op die eindigde in een handsbal van een der A-spelers. De scheids rechter besliste anders en be duidde doorspelen. Linksback v. Meene viel uit na een heftig Ujf-aan-lijf duel. waarbij hij iets aan het been kreeg. Genefaas viel in en ging op de rechtsbui tenplaats spelen, de Buijzer bin nen en Paulisse op de back plaats. Direct daarna kreeg Un tied, na goed voorbereidend werk van Maase de bal in zijn bezit. De A.-midvoor stormde direct op doel af, maar werd binnen het beruchte gebied door twee roodjakken van de bal gezet. Penalty. Untied schoot de bal hard. via de handen van Ling- beek. in het doel (22). Na dit doelpunt kwam A. ver woed opzetten. De H.-achter- hoede begon steken te laten val len. 25 min. na de rust trapte spil de Vries over de bal heen, waar door Untied vrij voor de keeper De 46e Ronde van Lombar dije, de laatste grote ronde van dit iaar is een zege geworden voor de Italiaan Minardi. Vele cracks, waaronder Coppi. Bartali en Bobet kregen achterstand door bandbreuken. Acht Itali anen legden beslag op de eerste plaatsen, daarna kwam Bobet. Kuebler werd tiende. Pronk heeft gestayerd on de winterbaan te St. Etienne. Met weinig succes, want hii werd 5e, Martino won. Harris was op de Vigorelli- baan onweerstaanbaar. Nadat ziin ernstigste concurrenten Pat terson en v. Vliet reeds in de se ries waren uitgeschakeld, speelde de Engelsman in de finale met drie Italianen, waaronder Sacchi. Derksen en van Est hebben deelgenomen aan een koppel- wedstrijd over 100 km. in Parijs. Zij werden zevende. Carrara Forlini wonne" kwam. Uitlopend trachtte Ling- beek het gevaar te bezweren, maar Untied deponeerde de bal beheerst in het net (23). Korte tijd later zette Genefaas de bal hoog voor. Lingbeek stompte mis waardoor de bal. bij de rechts buiten terecht kwam, die de bal om haalde. Swart probeerde nog een doelpunt te voorkomen. Hij trapte de bal in het net en braoht daarmee de stand op 2-4. Formeel moest de wedstrijd uit gespeeld worden. Dit geschiedde dan ook, maar voetbal werd er niet meer vertoond. Alcmaria beperkte zich er toe de voor sprong te consolideren, wat haar gemakkelijk afging, want tot werkelijk gevaarlijke charges kwamen de Nieuwediepers niet meer. Tijdens de tweede helft van deze wedstrijd, welke door scheidsrechter Florin werd ge leid, werd keeper Vasbinder. die reeds voor de rust met zijn hoofd in aanraking met het houtwerk was gekomen, vervangen door Schermer, die echter geen moei lijk werk op te knappen kreeg, omdat de H.-aanval toen reeds aan. banden was gelegd. Doelman Roffel van G.V.A.V. weert zich tijdens een aanval van Waqeninqen. V.l.n.r. Roffel, zijn clubgenoot Buist, Ja cobs (Waqeninqen) en Jeltema (G.V.A.V.) Dat West-Frisia op eigen terrein de handen vol zou heb ben tegen Helder stond bij ons reeds bij voorbaat vast. Beide ploegen spelen een verschillend speltype en daar van is dat van Helder in dit soort wedstrijden de beste. Het 22 gelijke spel, dat de einduitslag vormde, was nog de beste verhouding. Na de aftrap van W.F. nam Helder het leder over en volgde een heftige druk op het Rood- Gele doel. Mos schoot in de eerste minuut reeds rakelings naast, terwijl even later Rottier in vrije positie naar de vleugel schoot, waar de Enkhuizers de bal snel wegwerkten. Echter niet voor lange tijd, want na 5 minuten spelen kreeg Schouwenaar de bal van v. d. Meulen toegeschoven, een korte dribbel en dan een zuiver schot in de hoek waar Ubels tevergeefs naar greep. Doelpunt dachten wij. „Neen", zei scheidsrechter Stein: „buitenspel!" en dus geen doelpunt. Een vreemde beslissing, die verderop in deze strijd nog vreemder werden, zodat wij nu niet direct de fluitist van deze wedstrijd konden bewonderen. In de tiende minuut van de wedstrijd, kwam een uittrap van Ubels ver over de helft bij Si mons terecht, die meteen door tikte naar de vrijlopende S. Stel ling waarna deze van dichtbij langs de uitgelopen Boekei scoor de (10). Even later maaide Simons over de bal heen bij een trekbal van Bruinis. Aan de an dere kant kwam te Slaa vanaf zijn vleugel naar binnen, een passé door het midden volgde, maar juist voor Schouwenaar in zou schieten bracht Dangermond redding. Enkele verre trappen wist spil v. d. Neut goed te retourneren, terwijl Bal de snelle Ooteman menigmaal de voet dwars wist te zetten. Toch was deze laatste speler zeer gevaarlijk voor Hel der. Een kopbal van Simons bood S. Stelling een vrije kans voor open doel, maar Stelling faalde, terwijl een keihard schot van hem uitstekend door Boekei werd gehouden. Ook op een schot van Ooteman reageerde de Helder doelverdediger zeer goed. Trouwens zijn collega aan de andere kant weerde zich ook ge ducht. Vooral een ver schot van v. Beekhoven (R.-back) werd netjes over de lat getikt. De beste Helder man in de voorhoede was v. d. Meulen. Snel en doortastend met een ge vaarlijk schot waarop Ubels steeds goed bedacht moest zijn. Helder maakte in de 2e helft dankbaar gebruik van de wind, want nadat Simons akelig hard langs de paal schoot en C. Stel ling zijn voorzet door Simons zag missen, kwamen de withemden in het offensief. Dangermond en Belier zwoegden hard om de dreigende gelijkmaker tegen te houden, maar toen Rottier zich ietwat hardhandig van Danger mond ontdeed, was de kans daar, en uit de voorzet van de Helder - rechtbuiten schoot linksbuiten Te Slaa hard in (11). Het W.F. antwoord was zeer fel en de kopbal van Simons ging maar net over de lat. Een doelpunt van Bruins uit een corner van Oote man werd evenals het boven omschreven Helder doelpunt, op onverklaarbare wijze afgekeurd. Voor Helder was het ditmaal uitstel van executie, want in de volgende minuut ondernam Si mons een soloren waarbij hij de gehele achterhoede wist te om spelen, om tot slot met een schuiver in de hoek doelman Boekei kansloos te slaan (21). Tien minuten voor tijd wist Helder de gelijkmaker te scoren, nadat Himpers reeds enige malen goed had ingeschoten waarop Ubels steeds van repliek diende. De gelijkmaker was een mooi staaltje voetbal van Helder Schouwenaar kopte naar de vrij staande Rottier die van dichtbij met een diagonaal schot onhoud baar inschoot (22). West-Frisia ging hierna het heft weer in eigen handen nemen, wat het 't laatste kwartier wel wat al te nonchalant aan de enthousiaste Nieuwediepers had overgelaten. Ooteman loste in dit W.F. of fensief een omhaal die door de staander werd gekeerd, terwijl Simons via de lat over doel knalde. Met moeite wist Helder in deze laatste minuten de situatie mees ter te blijven, en dicht tegen het einde het spel nog te verplaatsen waarbij Himpers met een blessure het veld moest verlaten. Zweden gelijk tegen Italië Zweden en Italië hebben een wedstrijd, die in het Rasun- da-stadion gehouden werd, de pun.ten gedeeld (11). In de 8e minuut na het begin scoorde Vivolo voor Italië na een prach tige combinatie van het binnen- trio. Zweden maakte in de 15de minuut gelijk, toen midvoor Hasse Persson in vrijstaande po- .sitie een lange pass ontving en hard inschoot. In 't licht van de dalende zonneschijf let ik vandaag allereerst op de dubbele hattrick, die Abe en Brandsma als ingrediënt gebruikten voor 't kneden van hun „concurrent" Be Quick. Mede dank zij twee treffers van Hofma lieten zij in Groningen een 81 „sof" na en zijn zij in „B" nu de grootste rivalen van Haarlem en Stormvogels. De eerste pralen met de eerste tegengoals van 't Gooise Gooi: De Voogd (spil!) scoorde nummer 1. „Da's niet mooi genoeg!" vond Piet Groeneveld en twee minuten voor tijd schoot ook hij raak! D'IJmuider „recruten" zagen, hoe hun Kraak, letterlijk nu, gekraakt werd. Tot troost dient het feit, dat Vitess' ingemaakt werd. Nu snel naar „A". R.C.H. toont hier een neiging tot kampioensplannen. D'enige bedreiging vormt D.O.S. Dit zag elf lieden de (Vole-)wijck nemen.... en de anderen speelden gelijk.... Weer staat Frisia op de onderste trede. In „C" blijft Theole nog netjes beneden. Maar ja, Willem II was gedwongen te hopen, tegenover Tiel juist de staart te ontlopen Voor twee „groten", die and're „groten" klein kregen (Sparta en Emma) van de lijst èn ons: „9"! De staartclubs in „D" gaan zich plotseling roeren. „Delft" wist uit de Maurits de winst weg te voeren en N.A.C. ontnam Feijenoord de kans om even voor Philips (dat nèt „2—2" kreeg) uit te zweven. Op deez' mooie herfstmiddag toch een depressie: bij R.B.C.: de derde „nul" in successie! Ook N.O.A.D. heeft voor 't eerst van Xerxes verloren. De „reuzendoder" komt zowaar wat naar voren „CORN. R." Na heel veel moeite zijn de Boys er in geslaagd een klei ne, zeer benauwde overwinning op Alw. Forward te be halen. Met deze 21-zege mogen de Boys zich gelukkig prijzen, want na de rust verkeerde hun voorsprong menigmaal in groot gevaar. Na het veel belovende begin, dat veel deed verwachten, was het verder over het geheel ge nomen, geen mooie wedstrijd. Na de rust waren er bepaald on prettige momenten toen door en kele spelers, van beide zijden maakten men zich hieraan schul dig het spel ontsierd werd door al te hard spel. Het eerste kwartier was verre weg 't beste, maar daarna zakte het tempo merkbaar en daar mede ook de technische vaardig heid. In dit kwartier waren de Alkm. Boys zonder twijfel de sterksten en beheersten het mid denveld volkomen. De voor- waartsen van de Boys konden er evenwel niet zo gemakkelijk in slagen de Forward-verdediging waarin spil Groot en linksback Baas uitblonken, te doen capitu leren. Ook doelman de Vries bleek goed voor ziin taak bere kend. want een kogel van T. Indri werkte hii op mooie wiize tot hoekschop. Even later echter moest hij vissen toen Pater de bal uit een voorzet van v. Zon oppikte en vliegend hard doelman de Vries passeerde. Dit doelpunt was in deze periode zeker verdiend. maar kort daarna wijzigde zich het spelbeeld toen het tempo beduidend minder werd. Toen kwam Forward ook meer in de aanval en rechtsbuiten Pieterse deed op de rechtervleugel goed werk. Forward kreeg toen en kele kansjes, maar die werden niet voldoende uitgebuit. Kramer maakte in die periode een paar foutjes, welke gelukkig voor de Boys ongestraft bleven. Het bleef tot de rust 10. Vermelden we nog. dat doel man de Vries zich moest laten vervangen. Zandbergen trok nu de keeperstrui aan. terwijl v. d Gulik zijn plaats in de midden linie innam. Na de hervatting kwam For ward verwoed opzetten en de Boys-verdediging moest alles in het werk stellen om Kramer's heiligdom voor een doorboring te vrijwaren. Eenmaal kon Kra mer nog juist een schot uit de benedenhoek houden. Na eerst een buitenspeldoelount gemaakt te hebben, was het Hart. die uit een voorzet van rechts Kramer onhoudbaar passeerde 11. De strijd was nu weer volko men open. temeer daar ook de strijd verdeeld was. waarbij For ward nog even meer in de aan val was. De Bovs-verdediging werd dikwijls voor moeilijke problemen gesteld. maar wist stand te houden. Aan de andere ziide probeerde de Boys voor hoede tot het Forward-doel door te dringen, maar de aanvallen waren lang zo gevaarlijk niet meer dan in de aanvang. Tot op een gegeven ogenblik T. Indri goed doorbrak, de bal hoog naar Pater plaatste, die met een nij dige hoofdknik Zandbergen kansloos sloeg. Een heftige striid was er daarna enerzijds om de voorsprong te consolideren en anderzijds om nog een gelijk spel te bevechten. Tot het eindsig naal een einde maakte aan de spanning en de Boys zich na veel zwoegen twee punten rijker kon den noemen. AAN HET VERKEERDE ADRES Na een botsing tussen een taxi en een particuliere wa gen wond de passagier van de taxi zich zo op, dat hij met zijn parapluie op de in zittenden van de andere auto, een heer en een dame, los ranselde en hen licht ver wondde. Dat duurde maar even, toen lag hij op het asfalt, tegen de kin getroffen door een klap die hij niet eens had zien aankomen. De klap was gegeven door Tiberio Mitri, ex-kampioen van Europa middengewicht, die zijn pugilistieke kundig heid gebruikt had om zich zelf en zijn vrouw Fulvia, een vroegere Miss Italië, te verdedigen. Maar dat vernam de heet gebakerde aanvaller pas veel later, toen hij weer bij ken nis was gebracht. Texel verloor met 42 Succes heeft het Zondag tegen Texel niet bijster moeilijk gehad. De eilandbewoners, die hun voet- balmannetjes toch wel staan, kon den de juiste vaart er niet in krij gen en ofschoon in de tweede helft de opstelling werd gewijzigd, hielp dit niet voor een overwinning. Juist door hun snelheid hebben de Wieringers de wedstrijd in handen kunnen houden, hetgeen reeds in de eerste helft het geval was. Nadat aan beide zijden een doelpunt wegens buitenspel was afgekeurd, kreeg Succes het eerste doelpunt op haar naam te staan. Even voor rust ging deze voor sprong echter weer verloren, toen Jurriens in het Succes-doelgebied onregelmatig ten val werd ge bracht. De door hem zelf genomen strafschop betekende de gelijkma ker. Na rust begon Succes weer met haar overrompelende aanvallen, die betrekkelijk vlug resultaat op leverden. Toeschouwers langs de lijn meenden echter een buiten spelgoal te kunnen ontdekken, doch de scheidsrechter wees naar het midden. Texel had hoe langer hoe minder in te brengen en van vrij grote afstand wist Succes op nieuw te doelpunten, waarna uit een uitstekende aanval nummer vier volgde. Linksback Langeveld van Texel werd toen op de midvoorplaats ge zet, terwijl Stam naar binnen ver huisde. Dit mocht echter niet meer baten, hoewel Langeveld na een schermutseling voor het Succes- doel het tweede tegendoelpunt wist te scoren. Daarna was het echter volslagen uit en Succes liet geen goal meer toe. Spartak (Moskou) kampioen van Rusland Spartak (Moskou) heeft het kampioenschap van Sovjet-Rus land behaald. Met drie punten voorsprong op Dynamo (Kiev) behaalde Spartak 20 punten uit 13 wedstrijden. i Drie clubs in resultaten van gekregen. In S.E.W. verlies het zadel te zit Hollandia T a En voor de rei In IC en 2B t lijk Laten we alle met het arme D voudig weg door weggevaagd. Neg Berdos verloor o< de maal, maar d wedstrijdverloop dia (10) wezen dat naderbij k smaakte het gen< punt afhandig te en dat terwijl c eenmaal 30 v< Alkmaar oppasse 62 nederlaag te tuigt niet van gi S.VA. O.D.I.Z. Egmondia R.C.Z. Zaanlandia Zeevogels Uitgeest D.R.E.O. Alkmaar Berdos In 1B staat Va! geïsoleerd onder; nederlaag ditmaa demblikse R.K.D Venhuizers in di tie. Als naaste bi Blokkers ge ter nog slechts heeft gespeeld. D weerde zich w V.V.W., maar me dervinden, dat d zo snel mogelijk K.N.V.B. willen daarbij hielp S.E handje, door in gen K.G.B. de ee lijden. Dat zag welgevallen aan, broeken wonnen Berkhout en ki naar de tweede George tegen H. der kwamdan valt ons eigenlijl van de Spierdijk goed in vorm kv V.V.W. 7 Sijbecarspel 7 S.E.W. f R.K.E.D.O. S K.G.B. H.O.S.V. 7 St. George R.K.D.V.O. Berkhout Blokkers Valken 7 IC wordt weei een heftige strij; ste plaats. Dat j en al is er één uitslagen van gj doening kan glii de week zijn ei teams, die datzeli In dit geval had stige Zondag. Z Julianadorpers r Al is het dan over de sloot, de ben een fel ter vogels in eigen daarmede de vol seerd. De wedsti gene geworden v vang beloofde, minuten na de af doelen reeds doe verbeten doorge: volgende goal. IM niet. De verded club leed onder Stammes en Koe van tjjd tot tijd, voorhoede der or: konden profitere: Zodra scheidsr; het aanvangssein ken nam St. door de sterke w in handen. Goe werd de eerste a: ligdom van Kuj het harde schot ter te hoog. De dor roodwitten 1 De snelle link bracht het leder kon het niet ver. het forceren van wisten de gasthi werken, maar leder overgenorr over rechts met i werk tussen Keui Bos, een hoge vo stormende Besse! Kugel in, 01. voor Kaagvogels, den werd in ho( rechts een aanv;

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4