V.V.W., Flevo en Foresters staan nu stevig: bovenaan Schot vaardig en technisch beter V.V.W. won verdiend Reeds voor de rust was de eindstand bereikt Thuisclub-verdediging redde gelijkspel Prettig Blokkersteam lieeft schutters nodig Purmerend won door snel agressief spel Drie doelpunten na rust brachten H.S.V* de zege Hugo Boys en W.G.Wvochten tevergeefs om de zege Afdeling Noordholland Verwoede kamp ontbrandt in eerste klasse C Kaagvogels-St. Victor 1-2 Sensatie in eerste minuten LIMMEN-SCHAGEN 2-2 BLOKKERS-V. V.W. 3-6 Leiding was vrij zwak PURMEREND-ZOUAVEN 7-4 Doelpuntloze wedstrijd Geel-Zwart ivon van Kolping Boys U.S.V.U:-H.S.V. 1-4 Hoger tempo en technisch overwicht MAANDAG 27 OCTOBER 1952 Pagina 5 Drie clubs in de eerste en tweede klasse hebben na de resultaten van gisteren een voorsprong op hun belagers gekregen. In IB won V.V.W. zelf van Blokkers en zag S.E.W. verliezen. In 2A kwam Foresters nog steviger in het zadel te zitten en in 2C rekende Flevo met concurrent Hollandia T af, terwijl bovendien nog Zeemacht verloor. En voor de rest? Wel spanning te over in alle afdelingen. In IC en 2B vooral. Zoals de laatste seizoenen gebruike lijk 6 5 1 0 11 6 5 1 0 11 6 4 1 1 9 7 3 2 2 8 6 3 1 2 7 7 2 2 3 6 6 2 0 4 4 7 1 1 5 3 7 1 1 5 3 6 1 0 5 2 Laten we allemaal meehuilen met het arme D.R.E.O., dat een voudig weg door Egmondia werd weggevaagd. Negenéén. Brr.... Berdos verloor ook. Voor de vijf de maal, maar de cijfers en het wedstrijdverloop tegen Zaanlan- dia (10) wezen op een herstel, dat naderbij komt. Zeevogels smaakte het genoegen R.C.Z. een punt afhandig te hebben gemaakt en dat terwijl de Zaandammers eenmaal 30 voorstonden. Laat Alkmaar oppassen. De nieuwe 62 nederlaag tegen Uitgeest ge tuigt niet van grote kracht. S.V.A. O.D.I.Z. Egmondia R.C.Z. Zaanlandia Zeevogels Uitgeest D.R.E.O. Alkmaar Berdos Arm Valken. In 1B staat Valken nu wel heel geïsoleerd onderaan. Een nieuwe nederlaag ditmaal tegen het Me- demblikse R.K.D.V.O. bracht de Venhuizers in die moeilijke posi tie. Als naaste buur heeft het nu Blokkers gekregen, dat ech ter nog slechts vier wedstrijden heeft gespeeld. Dat Blokkers ver weerde zich wel goed tegen V.V.W., maar moest toch ook on dervinden, dat de Wervershovers zo snel mogelijk weer naar de K.N.V.B. willen terugkeren. En daarbij hielp S.E.W. hen nog een handje, door in Bovenkarspel te gen K.G.B. de eerste nederlaag te lijden. Dat zag Sijbekarspel met welgevallen aan, want deze rood- broeken wonnen met 10 van Berkhout en klommen daarmee naar de tweede plaats. Dat St. George tegen H.O.S.V. niet ver der kwamdan een gelijk spel, valt ons eigenlijk wel wat tegen van de Spierdijkers die juist zo goed in vorm kwamen. V.V.W. 7 6 1 0 13 Sijbecarspel 7 4 1 2 9 S.E.W. 5 3 1 1 7 R.K.E.D.O. 5 3 1 1 7 K.G.B. 6 3 1 2 7 H.O.S.V. 7 1 4 2 6 St. George 6 1 3 2 5 R.K.D.V.O. 4 2 0 2 4 Berkhout 6 2 0 4 4 Blokkers 4 1 0 3 2 Valken 7 0 0 7 0 J.V.C. lachte. IC wordt weer het toneel van een heftige strijd om de boven ste plaats. Dat is nu al te zien en al is er één club, die om de uitslagen van gisteren met vol doening kan glimlachen, volgen de week zijn er weer andere teams, die datzelfde kunnen doen. In dit geval had J.V.C. een gun stige Zondag. Zelf speelden de wegens veertig urengebed niet in het veld kwam en hun ernstigste belagers t.w. V.I.O.S., W.G.W. en Hugoboys verspeelden alle drie een punt. W.G.W. en Hugoboys deden dat tegen elkaar en V.I.O.S. kon N. Niedorp geen baas. St. Vic tor volgde het goede voorbeeld van S.R.C. na en klopte Kaag vogels, dat langzaam aan terug zakt naar de onderste helft, waar Koedijk na de nieuwe nederlaag tegen Wieringerwaard muurvast onderaan staat. W.G.W. J.V.C. Hugo Boys St. Victor V.I.O.S. W'waard N. Niedorp Kaagvogels Vrone S.R.C. Koedijk 10 8 8 8 7 6 6 5 5 4 1 Alleen Foresters. Zo muurvast als Koedijk onder aan in IC staat, zo stevig staal Foresters bovenaan in 2A. Een nieuwe duidelijke zege op Pur- merland bracht de voorsprong op drie punten. Zaanseboys is nu warempel naaste concurrent ge worden, ondanks het gelijke spel, dat een kranig St. Adelbert deze ploeg afdwong. En verder.ver der is alles wat er gisteren ge beurde in het teken van de laat ste plaats gezet. P.S.C.K. heeft nu de smaak van doelpunten te pakken. Vier op een rijtje tegen St. Bavo, dat de kluts kwijt is, waren voldoende voor de tweede zege. Trouwens Jisp tegen Groot schermer en Knollendam tegen Beemster wisten ook van wanten Foresters 7 7 0 0 14 Jisp 7 5 0 2 10 Zaanse Boys 6 4 1 1 9 Purmerland 6 3 1 2 7 Knollendam 7 3 1 3 7 W.B.S.V. 7 3 0 4 6 Beemster 6 2 1 3 5 St. Adelbert 7 1 3 3 5 P.S.C.K. 6 2 0 4 4 Grootschermer 6 2 0 4 4 St. Bavo 7 2 0 5 4 R.K.S.V.S. 6 1 1 4 3 Vier leiders. In 2B heeft L.S.V.V. nu heel nadrukkelijk bewezen, dat het ernst is om de titel in deze West- friese afdeling in de wacht te slepen. De 40 zege in Zwaagdijk behaal je niet zomaar. Doch er zijn twee clubs uit die streek, die dat de Langedijers geducht las tig zullen maken. Spartanen be haalde een evengrote zege op D.W.B. en Woudia kwam met be scheidener cijfers, maar toch ook een overwinning bij M.O.C. van daan. Naast dit leidende drietal staat ook S.V.W., dat gisteren niet speelde, in de kopgroep aangetre den Strandvogels maakte thuis tegen Westfriezen geen fout en Julianadorpers niet, daar S.R.C. sleepte twee kostbare punten in Al is het dan met de hakken over de sloot, de Obdammers heb ben een fel terugbijtend Kaag vogels in eigen huls geklopt, en daarmede de volle buit geïncas seerd. De wedstrijd is niet dat gene geworden wat zij in de aan vang beloofde. Nauwelijks vijf minuten na de aftrap waren beide doelen reeds doorboord en werd verbeten doorgestreden voor de volgende goal. Maar zo bleef het niet. De verdediging der thuis club leed onder het gemis van Stammes en Koens en rammelde van tjjd tot tijd, waar de actieve voorhoede der oranje-zwarten van konden profiteren. Zodra scheidsrechter v. d. Kooy het aanvangssein had doen klin ken nam St. Victor, geholpen door de sterke wind het offensief in handen. Goed combinerend werd de eerste aanval op het hei ligdom van Kugel ondernomen, het harde schot van Bos was ech ter te hoog. De druk op de veste dor roodwitten bleef aanhouden. De snelle linksbuiten Dekker bracht het leder goed op, maar kon het niet verder brengen dan het forceren van een corner. Wel wisten de gastheren zich los te werken, maar direct werd het leder overgenomen, een aanval over rechts met goed combinatie werk tussen Keuning, Valkring en Bos, een hoge voorzet en de toe stormende Besseling kopte langs Kugel in, 01. Dat was te veel voor Kaagvogels. Vanuit het mid den werd in hoog tempo over rechts een aanval ondernomen, welke even werd onderbroken door een twee aanvallers-geval. Maar hoog voor de doelmond ge plaatst, kreeg ook hier keeper Keuning geen schijn van kans toen Ot er zijn krullebol onder plaatste en in het uiterste hoekje inkopte. 11. Hierna werd het een gelijk opgaande partij en beide ploegen wisten om beurten goede kansen te scheppen. Maar de Obdammers waren voor het doel de gevaarlijksten. Kugel moest herhaalde malen ingrijpen, wat hem, als gewoonlijk, weer prima afging. Toch bezorgde een blunder van hem zijn club de nederlaag. Bij een snelle aanval der oranjezwarten waagde hij zich wat ver uit zijn tent, een keihard schot van Bos glipte hem door de handen en weer was Valkring hem even te vlug af. Met een listig tikje had St. Victor de leiding veroverd om deze niet meer af te staan. I2. Met deze ruststand, en Kaag vogels gedurende de tweede helft de sterke wind als bondgenoot, kon van alles nog gebeuren. Of schoon het spel zich grotendeels op de helft der gasten verplaat ste, wist de thuisclub het steeds niet verder te brengen dan en kele corners, welke, niet van ge vaar ontbloot, toch geen resulta ten opleverden. Het verre op dringen had tevens tot gevolg dat als de gasten er doorbraken zij steeds gevaarlijk waren. Maar Kugel was niet meer te passeren. Zijn verre uittrappen belandden voortdurend in het doelgebied der tegenpartij, maar zijn voor hoede bleek niet in staat hier het gewenste voordeel uit te trekken. Tot de laatste minuut werd aan beide kanten goed volgehouden en bij het laatste fluitsein van de prima leidende arbiter van der Kooy verlieten de Obdammers overgelukkig het veld met hun zwaarbevochten zege, die vele malen in gevaar is geweest. 6 4 1 1 9 6 4 1 1 9 5 3 2 0 8 5 3 1 1 7 6 2 3 1 7 5 2 1 2 5 6 2 0 4 4 5 1 1 3 3 5 1 1 3 3 5 1 1 3 3 6 0 2 4 2 de wacht. Dat Sporters tegen H.E.O. niet verder kwam dan een gelijk spel viel ons eigenlijk ge zegd van deze Horinezen niet erg mee. Spartanen Woudia L.S.V.V. S.V.W. Sporters Strandvogels D.W.B. West Friezen Zwaagdijk M.O.C. H.E.O. Flevo stevig aan de kop. In 2C heeft Middenmeer giste ren gedaverd van de toejuichin gen voor Flevo. Deze Meer-bewo- ners klopten n.l. de naaste con current Hollandia T. en als klap op de vuurpijl verloor de Navy met liefst 61 van Wiron. Onbe grijpelijk.tenminste als Zee macht volledig was. Geel Zwart won van Kolping Boys en bleef daardoor in de buurt van de kop groep en Petten verloor die aan sluiting door een nederlaag tegen mede-duinkanter Schoorl. Flevo 7 Zeemacht 7 Hollandia T 7 Geel Zwart 6 Petten 7 Con Zelo 6 Wiron 6 Schoorl 7 Duinranders 5 Tex. Boys 5 Oosterend 6 Kolping Boys 7 Twisk won De grote strijd in 3B is gestre den. Twisk kwam in Spanbroek en klopte daar R.K.V.V.S. met 10, waardoor voorlopig de ex- tweede klassers een flinke voor sprong hebben op hun naaste con currenten. Dat zijn naast R.K.. V.V.S. het Hugowaardse K.S.V., dat met 21 van W.S.W. won en Witrood, dat Schellinkhout op eigen bodem de punten afhandig maakte. 7 0 0 14 5 1 1 11 5 0 2 10 4 0 2 8 4 0 3 8 2 1 3 5 2 1 3 5 2 1 4 5 2 0 3 4 1 0 4 2 1 0 5 2 1 0 6 2 D.T.S.M.F.C. 43 Tli ui schil) had langste adem De publieke belangstelling was voor deze ontmoeting gering en de wegblijvers hebben niet veel gemist. Van beide kanten was 't spel maar matig. Bij de bezoekers moest het in hoofdzaak komen van de rappe, maar wat te zelf zuchtige middenvoor Kossen en de snelle rechtsbuiten. Dat de thuisclub tenslotte toch won, heeft het in hoofdzaak te danken aan het feit dat haar spelers over de langste adem bleken te be schikken en de moed opbrachten om na een achterstand toch steeds weer terug te vechten. De over winning kan dan ook verdiend genoemd worden. In de eerste helft boekte D.T.S. tegen wind en zon in toch het eerste succes, toen Carnas van een fout van doelman Veen ge bruik maakte. Dat was al na drie minuten. M.F.C. werd door iets beter spel toch langzamerhand sterker en profiteerde, na een goede safe door v. d. Hoven, van een fout in de achterhoede. Zo was het na 10 minuten al weer gelijk. De stand was bij het ingaan van de rust nog zo, ondanks dat de gasten het beste van het ma tige spel hadden gehad. Evenals in de eerste helft, was het in de tweede drie kwartier de thuisclub die het eerst ten aanval trok. De gasten namen echter al spoedig het initiatief over en na 3 minuten was de stand 12. Hoe onzeker de D.T.S. verdedi ging hierna ook was, Medemblik- ker doelpunten kwamen er niet uit voort. Het was daarentegen v. d. Plas die voor D.T.S. de stand op goede wijze op gelijke voet bracht. Het antwoord van M.F.C. hierop was in dezelfde minuut een felle aanval eneen doel punt. In buitenspelpositie bracht Carnas de stand echter weer op gelijke voet. M.F.C. zakte hierna in elkaar en de verdediging ca pituleerde volledig voor een fraai schot van de D.T.S. rechtsbuiten van Dort. Met nog ongeveer 20 min. te spelen was er nog van alles mogelijk, maar de gasten konden de kracht niet meer op brengen om werkelijk gevaarlijk te worden. Was de Limmer-defensie van minder kwaliteit geweest, wel licht had Schagen meer doelpun ten kunnen scoren. Nu bleef het bij 2 treffers, welke tóch ontston den uit zwakke momenten van de steeds onder druk staande Lim- mer-verdediging. Door de wind gesteund was Schagen direct in het offensief. Zijn aanvallen waren in de lengte gespeeld, recht op doel af, terwijl de voorhoede van Limmen het met onzuivere passes in de breed te zocht. De Limmer-voorhoede maakte maar een povere indruk. Het wa ren slechts de hardwerkende Kraakman en de handige Bakker, die af en toe nog wat cachet aan het spel geven. Bij een Schagen-aanval kreeg keeper Haanraads de bal onvol doende onder controle, raakte de bal kwijt en de Schagen-midvoor had weinig moeite, om zijn club de leiding te geven 01. Aange moedigd door dit succes werd de druk steeds groter op het Lim- men-doel, waar de verdediging het hard te verduren had. Lim men probeerde dan door even op dringen de bakens te verzetten. Dit werd hen echter noodlottig, want een door de achterhoede slecht geplaatste bal bezorgde de Schagen-midvoor een doorbraak, snel ging hij op doel af, en met een prachtig schot werd de uit lopende Haanraads kansloos ge slagen. De Limmen-crack Bakker probeerde het dan alleen, en wist met de bal tot in het strafschop gebied door te dringen. Daar werd hij, tussen 4 spelers in, ten val gebracht. De krapleidende R.K.V.V.S. MOEST OOK VOOR TWISK BUIGEN Ook RKVVS is het niet mo gen gelukken om de leider te doen struikelen. In een goed ge speelde wedstrijd moesten zii de eer aan de bezoekers laten. Twisk speelde de eerste 3 kwartier voor de wind en hun snelle aanvallen brachten enige verwarring in de VVS-achter- hoede. Maar de Soantoroekers kwamen er steeds beter in. Met verre passes werd de voorhoede aan het werk gezet. Bii een aanval van Twisk werd de bal in het doel geschoten, maar terecht keurde de scheids rechter. wegens ongeoorloofd aan vallen van de keeper, dit doel punt af. Nu Hingen de Spanbroe- kers er van door. Een goed schot werd over gestompt. De twee corners, die volgden, hadden geen resultaat. VVS vermoeid door het hoge tempo, kon de aanvallen van Twisk niet meer afslaan. Viif minuten voor de rust leidde dit tot het noodlottige doelpunt door eigen speler gescoord. Na de thee zette RKVVS alles op alles, om tenminste nog een gelijk snel te behalen. Steeds weer wist de Twisk-achterhoede. waarin vooral de rechtsback uit blonk. de aanvallen te stuiten, zodat er geen verandering meer in de stand kwam. West-Duit9land verbreekt sportcontact met Oostzone Het besluit van het bestuur van de Duitse Sportbond om het soortverkeer met de Sowjetzone te staken is in een bijeenkomst van afgevaardigden van de ver schillende Duitse Sportbonden bekrachtigd. Incidentele besprekingen tus sen Westduitse Sportinstanties en Bonden of verenigingen in de Sowjetzone zullen niet worden toegestaan. scheidsrechter bleef ook nu in de lijn zijner beslissingen en kende hiervoor een penalty toe, welke door Bakker in een doelpunt werd omgezet. Na de thee kwam Limmen met een geheel gewijzigde' voorhoede, in het veld. De eerste aanvallen waren reeds verrassend. Schagen werd geheel uit zijn spel gespeeld en Limmen gaf een kwartier lang de toon aan. In deze periode wist Bakker met een handig doelpunt de stand gelijk te maken 22. Langzaam aan kwam Schagen weer los en nam alweer het spel in handen. Het werd een strijd om de leiding, maar de hardwer kende achterhoede van Limmen gaf geen pardon meer. (Van onze verslaggever) Hulde aan het dappere Blokkers-elftal, dat op zo'n uiterst sportieve tvijze de vrij zware nederldag heeft ge dragen. Een Nederlaag, die het, ondanks het sjouwen en het vechten om iedere meter grond, eigenlijk al in de eerste helft moest voelen aankomen. Want de gasten uit Wervershoof waren sterker. Niet alleen hadden zij tech nisch meer in hun mars, maar ook en vooral waren zij de Blokkers in snelheid de baas. De talrijke voetballiefhebbers hebben ondanks het fraaie weer toch geen al te beste wedstrijd gezien. De bezoekers, die dit sei zoen al verschillend gemakke lijke overwinningen hebben be haald, speelden af en toe vrij fut loos en slechts dan, als hun voor sprong in gevaar kwam, lieten zij spel zien, waaraan de fruitmen- sen niet konden reiken. Zo kon het gebeuren, dat er door non chalant wegwerken verschillende malen kansen voor de Blokkers- voorwaartsen ontstonden, die zij alleen maar in dromen verwacht moeten hebben. Het benutten was er echter niet bij. Ook wat dat betreft waren de Wervershovers beter onderlegd: hun snelle voor hoede schoot veel en scherp, waaruit dan ook zes doelpunten geboren werden. Blokkers: goed kop werk Overigens was de verdediging van de thuisclub lang niet slecht en vooral het goede kopwerk viel op. Op één punt waren de Blokkers bepaald stérker dan de gasten. Wij wezen er al op, dat zij him nederlaag sportief incasseerden en het is opvallend, dat deze ver liezende ploeg de inderdaad zwak leidende scheidsrechter geen haarbreed in de weg legde, ter wijl enkele spelers van WW dat soms wel deden. Dat kan beter, Wervershovers! Er zijn in deze wedstrijd dus negen doelpunten gemaakt, maar wij geloven niet, dat een ervan de schoonheidsprijs verdient. Het waren vrijwel allemaal, wat men noemt, „sof-goaltjes". Het eerste was er wel een zeer duidelijk voorbeeld van. Een hoog ver schot van de VVW-linksbinnen, dat ge doemd was, naast te gaan, meen de een der Blokkers-backs met de hand te moeten bewerken, zo dat de scheidsrechter een straf schop gaf. Deze werd door Bos man onberispelijk benut, zodat het na ongeveer 20 minuten 10 voor de bezoekers was. Blokkers, dat tot dan toe steeds in de ver dediging was geweest kreeg nu meer speelruimte en hieruit ont stonden meteen kansen. Maar zelfs een doelworsteling, waarbij het leer op een gegeven ogenblik circa een halve meter van de doellijn lag, leverde geen doel punt op. Een schotvaardige Purmerend- voorhoede en een achterhoede, welke zo lek was als een mandje: dit waren de oorzaken van deze grote nederlaag. Een 40 ach terhoede, binnen het eerste half uur opgelopen, werd nog voor de rust tot 42 teruggebracht. Maar ook na de rust gelukte het de Zouaven-achterhoede niet in zijn spel te komen en toen door Pur merend heel spoedig de stand op 62 werd gebracht, was het voor de roodbroeken een verloren partij. Purmerend startte met een bliksem-offensief, waarbij Bot man juist iets eerder bii de bal denvoor Grenter, die de hele gend sdhot van linksbuiten de Wolf greep Botman mis en dat betekende 10. Aan de andere kant was het K. Vriend, die zijn dribbel met de bal wat te ver doorvoerde en zo ging een mooie kans verloren. Een vrije trap door Pannekeet genomen, bracht voor Vlaming een opgelegde kans maar hii mikte juist iets te hoog. Purmerend kwam terug en met intelligent voetbal werd de Zou aven-achterhoede uiteengerafeld KSV KLOPTE WSW KSV speelde voor de rust tegen de sterke wind in en maakte het direct de WSW-achterhoede las tig, maar bij het schieten waren de KSV-voorwaartsen niet geluk kig. Bij een van de WSW-aanval- len brak de WSW-linksbuiten door en doelpuntte met een hard schot (01). Dit was tegen de verhouding in. Nog voor de rust maakte Bruijns er met een hard, hoog schot 11 van. Na de pauze met de wind mee was het eerste kwartier voor KSV, doch verder dan een serie corners brachten ze het niet. Het was een rommelige wed strijd en WSW speelde toen eigenlijk nog beter dan KSV. Maar KSV maakte het de WSW- keeper wel moeilijk. Het duurde tot 20 minuten voor tijd, voor een schot doel trof (21). KSV was nu niet meer voor het WSW-doel vandaan te slaan, doch doelpunten bleven verder uit. Bakker wist tenslotte niets an ders te doen dan de bal in het door Botman verlaten doel te plaatsen (20). Vlak hierop was het rechtsbinnen v. Doorn die er 3—0 van maakte. Purmerend bleef onvermoeid door tromme len: linksbuiten de Wolf ging er alleen vandoor en schoot ontstel lend hard langs Botman (40). Dat vonden de roodbroeken voorlopig wel erg genoeg. Bij een van hun aanvallen werd Vlaming vlak voor doel in de rug ge duwd. Scheidsrechter de Block bestrafte dit, door de bal op de witte stip te leggen. De straf schop werd door Smit keihard ingeschoten (41). Nog vóór de rust wist Ter Vriend de stand op 42 te brengen, na goed doorzetten van Smit. Reeds na zeven minuten in de tweede helft vergrootte Purmer end de voorsprong. Het was mid denvoor Grenter. ide de hele Zouaven achterhoede omspeelde en met een hard schot Botman voor de viifde maal liet vissen- Even later maakte dezelfde spe ler er 62 van. Ondanks de grote achterstand speelde Zou aven moedig door. Een corner door Ter Vriend genomen lever de meer succes op. Zonder dat er een speler aan te pas kwam. belandde de bal in het uiterste hoekje (63). Direct na de mid- denuit ging rechtsbuiten Groot huizen er vandoor en in z'n een tje bracht hij de stand op 7—3. Tenslotte was het Ter Vriend die bii een voorzet van C. Bak ker over doelman Donker inkop te 7—4. Twee „beroemde" wielren- records verbeterd Sidney Patterson, slaagde erin het wereldrecord over de kilo meter met vliegende start, het welk sedert 3 September 1938 op naam stond van de Italiaan Battesini met een tijd van 1 min. 4.6 sec., aanzienlijk te verbeteren. De tiid van Patterson bedroeg 1 min. 4 sec. precies, waarmede hij een gemiddelde bereikte van 56.250 km. per uur. Ook Reg Harris slaagde in ziin poging het wereldrecord over 1 km. met staande start te verbe teren. Het record stond op ziin naam met 1 min. 9.8 sec., even eens op de Vigorellibaan ge maakt. Hii deed er thans 1 min. 8.6 sec. over. een verbetering dus van 1.2 sec. Was dit een teleurstelling voor de thuisclub-aanhang, een koude douche kreeg alles wat Blokkers was, toen VVW er onverwacht 20 van maakte. De geelzwart- gebaanden bleken echter een uit- -- - stekend moreel te bezitten. Fel en fruitmensen ook met verdiend. gevaarlijk drongen zij op en ein delijk na 35 minuten scoorde Bakker, onder enorm gejuich van hun talrijke supporters, tegen. Vlak voor rust echter bracht de razendsnelle VVW invaller-links- buiten de stand op 31. Snelle beslissing Ondanks dat Dol na de thee bij de bezoekers uitviel, hebben de gastheren in de tweede helft veel moeite gehad, om het tempo van de „geeltjes" bij te houden. Wel wisten zij na 20 minuten einde lijk een doelworsteling met een doelpunt te bekronen, nadat de bal boven op de lat had gestuit, maar toen was het uit. Binnen korte tijd was het door Beere- poot, Koomen en Bosman 62. De Blokkers-keeper Brandsen zal zich over enkele van deze doel punten nog wel eens op de lip pen bijten! Zoals de score ge opend was, zo werd zij ook beslo ten: met een strafschop. Ditmaal mochten de Blokkers het doen en het werd goéd gedaan. Van een oneervolle nederlaag mocht zo doende niet worden gesproken en dat hadden deze sympathieke Het is afgelopen Zondag noch de Heldersen noch de Heerhugo- waarders gelukt ook maar een doelpunt te scoren. Door het aanhoudende afdekken van de Hugo Boys-linkshalf Molenaar kon de W.G.W.-rechtsbuiten W. Ramler zich in deze wedstrijd in geen enkel opzicht productief maken. In de eerste helft had Hugo Boys de vrij stevige wind in de rug en het was daarom niet te verwonderen dat zij de eer sten waren, die tot de aanval overgingen. Gedurende deze ge hele wedstrijd echter stond de W.G.W.-achterhoede, onder lei ding van de stopperspil, als een rots in de branding. De zwerven de Van Wees wist echter van tiid tot tijd ook de Heerhugo- waardse zóne te betreden en dan waren de W.G.W.-ers ook lang niet zonder gevaar. Vooral in de eerste helft van deze match kwam hun techniek boven die van Hugo Boys uit. Voldoende konden zij echter hier niet van profiteren, daar ook bij hen de juiste schutter ontbrak. Gevaarlijke aanvallen? Ja. we hebben ze gezien. Waren de meesten dan van W.G.W., twee opgelegde scoringskansen werden door Hugo Boys onbenut gelaten. Het was in het Hugo Boys-team de midvoor die niet de juiste activiteit scheen te bezitten en waardoor vele, hoewel geen op gelegde. kansen verloren gingen Na halftime werd de Heerhu- gowaardse club toch gevaarlijker en dat bleef zo tot het einde toe. Was het voor de rust WGW dat het terrein gedeeltelijk overheer ste door juist plaatsen van de ballen en het sneller afwerken van 't spel, na de rust had Hugo- Boys de touwtjes beter in han den. Zo zagen we de H.B. links buiten Kager. gedurende 't laat ste gedeelte van deze wedstrijd, een kwartier lang een heftig of fensief leiden. Een offensief waaraan de WGWachterhoede en keeper hun handen vol hadden. Maar het was niet voor hen weg gelegd een doelpunt te scoren. Echter moet niet gedacht worden dat WGW zich onbetuigd liet tij dens deze aanvalsperiode. Neen, van links en via de midvoor werd het goed geprobeerd, maar van de rechtervleugel konden zij niets verwachten daar Ramler gedurende het laatste gedeelte van deze ontmoeting ook niet meer de moeite deed iets klaar te spelen. Wat overigens nog te schrijven van deze ontmoeting, die over het algemeen zonder sensatie genoemd kan worden? 'n wedstrijd waarin beide team's zich volledig gegeven hebben. Opnieuw is Geel-Zwart er slechts met inspanning van al zijn krachten in geslaagd een benauwde zege te behalen op een der minder goed geplaatste clubs in 2c. Toch zag het daar voor rust niet naar uit. De Zantemers be gonnen direct met fris, open spel, hetgeen de Oudorpers al heel gauw voor zware proble men plaatsten. De anders soms te ongevaarlijke voorhoede der ihuisclub sneed met goede com binaties door de K.B.-achterhoe- de en daar tegenover wisten de Boys slechts een vrij pover en doorzichtig spelletje te plaatsen, waarmee Huiberts' achterhoede niet veel moeite had. Slechts eenmaal werd het gevaarlijk, maar eerst bracht de paal en ver volgens de goed opgestelde Hui berts redding. Na 20 minuten hadden de vele aanvallen der Geel-Zwarten ein delijk succes, toen Koopman de stopperspil van Kolping Boys wist te omspelen en het leder onhoudbaar in de touwen joeg. (1—0). Een weinig later was het Bal- tus, die voor nummer twee zorgde, zij 't door een blunder van de overigens uitstekende Oudorper doelman. Ook dit scheen voor de bezoekers nog geen reden te zijn om er een schepje op te doen, en met rust zag het er voor hen dan ook wel vrij somber uit. Het keerpunt van de match diende zich echter nog geen kwartier in de tweede helft aan, toen bij een schaarse uitval van Kolp, Boys de thuisclub achter hoede werd gepasseerd en een der teruggetrokken backs niet anders kon dan. de bal met de hand uit het doel te slaan. De penalty was Luyckx te mach tig (21). Dit was voor de Oudorpers 't sein tot een ver woed offensief en toen Geel- Zwart ook nog de fout maakte, door zich te veel te gaan terug trekken en haar tegenstanders teveel ruimte over te laten in het middenveld, ontstond menig gevaarlijk moment voor haar doel. Doelman Luyckx hield echter het hoofd koel en hoe de Boys ook zwoegde, tot doelpun ten wisten men 't niet te bren gen. Ook aan de andere kant werd niet meer gescoord en zo eindigde de wedstrijd in een benauwde, maar overigens ver diende „21" zege voor de thuisclub, die volgende week in We kunnen het niets anders dan Tuitjehorn voor een ware een juiste verhouding noemen en krachtproef komt te staan. Door een vooral na de rust hoger tempo en betere balbehan deling is uiteindelijk de zege terecht gekomen bii de ploeg, die er het meeste aanspraak op kon maken. Vóór de rust zag het er nog niet naar uit, daar ÜSVU toen aardig spel liet zien en de 11 stand bij de thee gaf dan ook zeer juist de ver houding weer. Toen kort na rust de linksbuiten der gasten er 12 van maakte, kwam de rust in het HSV-team terug en werd de ll.-défensie volkomen onder de voet gelopen, hetgeen resulteer de in een 2-tal goede doelpunten. Toen de goed leidende scheids rechter liet beginnen, trachtte H. door snel open spel openin gen te maken, doch de U.-ach- terhoede had er goede kijk op en zuiverde steeds met verre trappen het terrein. Zodoende kreeg haar voorhoede ook gele genheid het H.-heiligdom op de proef te stellen. Geleidelijk werd H. iets sterker en enkele schoten wist de U.-doelman te keren. Toen echter de midvoor der gas ten zich keurig vrij speelde en een hard schot loste, bleef hij het antwoord schuldig. U. kwam nu verwoed opzetten en al spoedig hadden zij succes, toen bij een verrassend snelle aanval over lir.ks, de rechtsbinnen uit deze voorzet onhoudbaar inschoot. Het spel golfde snel over en weer en beide doelwachters moesten han delend optreden. Tot scoren kwam het echter niet meer voor de rust. Alles H.S.V. na de thee. In de tweede helft nam H. di rect het spel in handen, zodat de U-defensie onder zware druk kwam te staan. Eenmaal schoot de linksbuiten rakelings naast, di rect hierop mikte hij beter en met een onhoudbaar schot was het 12. Aan.val op aanval volg de nu. doch de uitstekende doel man wist voorlopig verder on heil te voorkomen. U trok er nu ook enige malen tussenuit. Verder dan c'nige onzuivere scho ten kwamen zij niet. Toen plot seling de rechtsbinnen op het middenveld de 1361 bemachtigde, wist hij na handig solospel de gehele defensie met doelman in cluis te verschalken. H. bleef aanvallen en verschillende doel- rijpe kansen werden onbenut ge laten. Kort voor het einde maak te de rechtsbuiten na een handi ge soloren er 4—1 van. Enkele corners werden nog geforceerd, doch tot doelpunten kwam het niet meer, zodat HSV een ver diende overwinning boekte na zeer sportieve strijd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5