Bres in de geallieerde linie ten N.O. van Panmoendjon Alkmaarse recherche sloeg toe in de nacht DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMGEVING op rotsen van de Haak Kolentrein ontspoord Generale staf gevormd voor Oost-Duitse leger Rode legers der Vietminh over deZwarteRivier Mau-Mau-organisatie pleegde wéér een moord Miserere (7)1170®® granaten regenden BERICHT Sterke politiemacht rekende twee vluchtelingen in Oud stadsdeel in opschudding Einde van staking in mijnen V.S. Auto botste tegen een truck noordhollMds Abonnementsprijs f 6.20 per kwartaal, f 2.0? per maand, f 0.48 per week, inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f 2.50; ln alle edities 26 ct. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur; E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur; H. N. Smits. Bankrelatie; Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Dinsdag 28 October 1952 48e Jaargang No. 12615 Buiten Cod is 't nergens veilig Vondel DE VOLLEDIGE TITEL van de dezer dagen verschenen brochure van nauwelijks veertig pagina's, geschreven door prof. dr. J. A. Veraart, luidt: Miserere van de Katholieke Staatkunde, (uitgave „Pax, den Haag) Prof. Veraart is en blijft een interessante fi guur, altijd het lezen en aanhoren waard, ook al draaft hij nog wel eens door, zoals nu. Er zijn, zegt hij o.a. over de nederlaag van de K.V.P. op 25 Juni „veel dwaasheden gezegd", en men zou dus menen, dat er niet méér aan behoefden te wor den toegevoegd, wat niettemin in dit boekje gebeurt. Het maakt de indruk, nogal haastig geschre ven te zijn, waarop ook de hier en daar slordige stijl wijst: blijk baar is de hoogleraar van zins geweest, nog snel, vóórdat het beraad op brede basis begint, zijn zienswijze op en rondom hei gebeurde kenbaar te maken. Dat kan zijn verdienste heb ben. Een man als Veraart heeft het recht een en ander in het midden te brengen en zijn geluid mag worden gehoord. Zoveel te meer is het te betreuren, dat zijn boekje op verschillende plaatsen bepaald stuitend ontsierd wordt door specifieke Veraartse eigengereidheden, welke zelfs bij de goedwillende lezer de neiging doen opkomen, zich van dit alles af te wenden. Toch zou dat fout zijn. Er staan goede, opmerkens waardige dingen in, die de over weging waard zijn. Zijn uitgangs punt is feitelijk, dat „de waarlijk gigantische mislukking van de Katholieke Staatkunde in Neder land" op 25 Juni volkomen aan het licht getreden is. Vrijwel iedereen en alles, wat met die Katholieke Staatkunde te maken heeft, krijgt vegen uit de pan. Zelfs de nagedachtenis van man nen als Nolens en van Wijnber gen wordt niet gespaard. Hun wordt een beleid van „laat maar waaien" en „politieke handig heid" verweten, hoewel tevoren, op blz. 5, gezegd wordt, dat de katholieke staatkunde van 1901 tot 1925 „onder Nolens, althans in de hogere regionen, een gulden tijd beleefde"...., al was „men" in die tijden „onder het volk geheel in verzuim". Er was geen sprake van staat kundige opvoeding van het ka tholieke volksdeel, een zaak, die zeker verdient, afzonderlijk ter sprake te komen, maar waarvan toch mag worden opgemerkt, dat de Partijleiding, na de invoering van het algemeen kiesrecht, dus na 1917, (en eerst toen was „het volk" in bredere zin, erbij be trokken!) geleidelijk-aan die vorming en ontwikkeling begon aan te moedigen. Er was trou wens eerst na 1926 sprake van een echte Partij, wier organisatie onder Goseling en Verschuur, Teulings en Kolfschoten, en na de bevrijding door Romme, An- driessen en Albering, straffer ontwikkeld werd. Nog niet straf genoeg? Accoord! Maar in wezen bestaat er voor het katholieke volk vrijheid, om niet „aan politiek te doen", tenzij men vervalt in een of ander soort partijdwang, wat natuurlijk niet bedoeld kan zijn. Sinds 1926, zij het nog maar schuchter, en ste viger sinds 1934, heeft de K.V.P. die de R.K.S.P. opvolgde, echter geen „kiesverenigingen" meer, wat Veraart niet schijnt te weten, maar part ij afdelingen, waardoor ook in de naam werd uitgedrukt, dat de plaatselijke ac tiviteit zich meer moest richten op de algemene zaken van de Partii en van het land. Waarmee in elk geval een poging gewaagd werd, de plaatselijke werkzaam heid te verheffen bóven het peil der plaatselijke politiek, welke zich als regel niet meer inspan de dan voor de verkiezingen van de gemeenteraad, en dat niet altijd, op de edelste en meest- verheven wijzeWij beweren geenszins, dat die omvorming in het Partij-apparaat voor 100% geslaagd is, maar wie geschiede nis schrijft, moet toch van de juiste feiten uitgaan. Overigens zegt Veraart goede dingen over de katholieke staat kundige eenheid. „Het is on denkbaar, dat men meer dan één katholieke partij aanvaardt" en „het vreedzaam voortleven naast elkaar van meerdere katholieke partijen is een onding" (blz. 9) Hij schrijft dan ook enkele be langwekkende bladzijden over gronden van historie en doelma tigheid, „welke de katholieken van Nederland noodzaken, het goed van één Katholieke Partij met alle kracht te handhaven en te bevorderen") Verder wijdt hij uit over een van zijn „hobbies", de twee staatkundige eenheids opvattingen, nl. de simplistische en de lichtvaardige. Wij gaan daar nu niet verder op in. Toch geven de volgende punten van zijn betoog weerklank aan wat ook in andere kringen, ook bin nen de Partij, wordt gevoeld, als hij hekelt: het verdrinken van de noodzakelijke grote lijnen van katholieke staatkunde in een me nigte van détailwerk, het zoveel kwaad stichtend kwasi-democra- tisch werk in een onzinnig-om- SEOEL Nadat de communistische troepen aan het Koreaanse front Zondagavond plotseling het zwaarte punt van hun aanvallen aan het centrale front naar de Westelijke sector hadden verplaatst, sloegen zij Maandag morgen een bres van ongeveer twee kilometer breed in de hoofdlinie van de verhonden legers ten Noordoosten van Panmoendjon. De strijd woedt vooral om een ander halve kilometer lange bergrug, die de vorm heeft van een vishaak. Nadat Amerikaanse mariniers in een gevecht van man tegen man met de blote vuist, met ba jonetten en geweerkolven, de top van de „Haak" op 1500 com munisten hadden heroverd, waar bij aan communistische zijde 300 doden vielen, moesten zij zich gisteravond na het invallen van de duisternis onder hevig artil lerievuur terugtrekken. De com munisten lieten 17000 granaten regenen op de stellingen in de rotsen, 16 tot 20 kilometer van Panmoendjon, en bezetten deze voor de tweede maal in vieren twintig uur. Onder dekking van hevig mor tiervuur vielen de Chinezen ook zes andere heuvelstellingen aan de Westelijke sector aan. De strijd golfde gisteren de gehele dag op en neer en het is nog niet bekend hoeveel geallieerde posi ties moesten worden prijsgegeven. Ook aan het centrale front duurt Maandagavond even n.a zes uur zijn te Winterswijk op het em placement van het station de tender van de locomotief en een drietal wagens ontspoord van 'n kolentrein, die uit de richting Duitsland kwam. Het baanvak WinterswijkAalten is hierdoor versperd. Daar de trein zeer lang was heeft men in Winterswijk twee overwegen moeten sluiten, n.l. één naar de buurtschap Woold en één naar de Wamelinkweg. De oorzaak van de ontsporing is nog niet bekend. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. V.N.-VERG ADERING VAN TWEE MINUTEN NEW YORK De Politieke Commissie der V.N. is Maandag slechts twee minuten bijeen ge weest. Gromyko verklaarde, dat Wyssjinsky niet voor Woensdag zijn aangekondigde rede kon hou den. Aangezien zich geen andere sprekers hadden gemeld werd daarop de vergadering verdaagd tot Woensdag. de rode druk op Driehoeksheuvel en Sluipschutterskam voort. De geallieerde luchtmacht ver volgde haar aanvallen op Noord - koreaanse doelen. 60 ton bommen werden geworpen op een bevoor radingscentrum in de buurt van Pjongjang en 50 ton op een hoofdkwartier bij Yangdok. Er werden ook aanvallen gedaan op munitie-opslagplaatsen bij Poek- tsjong en op Hongwon. JOEGO-SLAVIE IN ECON. RAAD V.N. NEW YORK. 27 Oct. Joego slavië, gesteund door Amerika, heeft Tsjecho-Slowakije, dat ge steund werd door Rusland, versla gen bij het stemmen over een ze tel in de Economische en Sociale Raad van de V.N. Na 13 verhitte stemmingen was het resultaat 40 tegen 18. Een tweederde meerder heid was vereist. Het is de derde maal. dat door Amerikaanse druk Tsjecho-Slowa kije geen zetel krijgt in de V.N. en de tweede maai, dat dit ge schiedt door steun te verlenen aan Joego-Slavië. PRINS BERNHARD NAAR AMERIKA Voor een bezoek aan Mexico, Columbia en Peru dat tot 3 Decem ber zal duren, is Z. K. H. Prins Bernhard gisteren per K.L.M. van Schiphol vertrok ken, nagewuifd door H.M. de Koningin en de vier Prinsessen. Een verslag van zijn vertrek vindt u op pagina 3: voor H.H. Adverteerders Aan H.H. Adverteerders wordt nu reeds medege deeld, dat onze krant op a.s. Zaterdag 1 Novem ber, Hoogfeest van Aller heiligen, niet zal ver schijnen. De Administratie „TIME" WAS TE VOORBARIG NEW-YORK, 27 Oct. (A.F.P.) Een aantal exemplaren van het Amerikaanse weekblad „Time" is deze week uitgegeven met 'n omslag, gedateerd 10 Novem ber, dat onder de kop „Uitslag der verkiezingen" de portretten van gouverneur Stevenson en senator Snarkman als de nieu we president en vice-president te zien gaf. De vergissing was des te vermakelijker, omdat „Time" krachtig de candidatuur van generaal Eisenhower steunt. De fout is ontstaan, doordat van tevoren reeds, gewoonte getrouw, twee millioen omsla- gén voor het verkiezingsnum mer gereed waren gemaakt, waarvan de ene helft de over winning van de republikeinse candidaten, generaal Eisenho wer en senator Nixon. en de andere helft de overwinning der democratische candidaten bekend maakte. Op de binderij waren nu enige honderden exemplaren van het nummer van deze week per ongeluk van de omslag van laatstgenoemde partij voorzien. (Van onze verslaggever) ALKMAAR Het deel van de Alkmaarse binnenstad tussen Verdronkenoord en Luttik Oudorp is vannacht het toneel geweest van een razzia door een sterke afde ling van de Alkmaarse gemeentepolitie. Omstreeks het middernachtelijk uur doken in dit stadsdeel plotseling de recherche en de ondersteunende manschappen op, die onder het persoonlijk commando van de Commissa ris, de heer Dreeuws, stonden. De omgeving van de Kei zerstraat werd hermetisch afgesloten en in de felle gloed van schijnwerpers gezet. Na een jacht van meer dan een week werd het net gesloten om twee avonturiers, van wie één, een Zwitser, niet ongevaarlijk was. BERLIJN, 27 Oct. Uit een door het Oostduitse persbureau „A.D.N." gepubliceerde lijst van functionarissen, die de Hongaarse premier Rakosi Maandag bij zijn komst in Oost-Berlijn waaraan hij 'n staatsbezoek brengt be groetten, blijkt dat vijf der hoog ste officieren van de Oostduitse Volkspolitie tot onderministers van Binnenlandse Zaken zijn be noemd. Vier weken geleden is de bevelhebber der Volkspolitie, de voormalige generaal Vincenz Müller, ook tot onder-minister van Binnenlandse Zaken be noemd. Westerse waarnemers zijn van mening dat deze benoemingen moeten worden gezien als het samenstellen van een Oostduitse generale staf. Zij verwachten na melijk dat het huidige Oostduit- slachtig verkiezingsapparaat, het ontbreken van alle deugdelijke propaganda, en het overwoekerd worden van de allergewichtigste staatkundige vraagstukken door de allerkleinste politiek. Daar naast krijgt de rol, die de stands organisaties in dit spel vervul len, een gerechtvaardigde duw. Interessant, maar ook wel wat sterk-wrang, is zijn hoofdstuk over Leiding en tegenleiding, waarbij prof. Romme om beurten wordt geprezen en gelaakt en prof. Duijnstee c.s. de nodige vegen uit de pan krijgen. Hier is het geschikte moment wel aan gebroken, om ons verhaal af te breken tot morgen se Ministerie van Binnenlandse Zaken in een Ministerie van Landsverdediging zal worden om gezet, zodra Oost-Duitsland offi ciéél een eigen weermacht zou krijgen. Men meent dat dit ge schieden zal op het tijdstip, waarop West-Duitsland het E.V.G.-verdrag zal bekrachtigen, hetgeen waarschijnlijk in 1953 het geval zal zijn. Volgens berichten van gealli eerde zijde hebben de vijf nieuwe Oostduitse onder-ministers allen te Saratof, in de Sowjet-Unie, een stafopleiding gehad en ook allen, na een langdurig verblijf in de Sowjet-Unie vóór of gedu rende de tweede wereldoorlog, het Sowjetrussische burgerschap verworven. De sterkte van de gekazerneer de Oostduitse Volkspolitie wordt op zestig- tot honderdduizend man geschat. Zij zijn 6 October j.l. in nieuwe, olijfgroene unifor men van Russisch model gesto ken. GEEN SPORTHAL TE AMSTERDAM De N.V. Het Nederlandse Sportpark heeft medegedeeld, dat het onlangs heeft moeten be sluiten af te zien van het bou wen van een sporthal, die zou voldoen aan de eisen van de schoonheidscommissie te Amster dam en wel op grond van finan ciële overwegingen. Het ligt niet op de weg van de N.V. om fi nanciële steun te zoeken, zodat aan de wens van een aantal sport bonden in Amsterdam niet kan worden voldaan. Het verhaal begint op 20 Octo ber j.l., toen de gemeentepolitie de hand wist te leggen op de 26-jarige Zwitser A. Etter uit Zurich-Oerlikon. De man werd gearresteerd, omdat hij geen pa pieren had. Het bleek, dat hij in het Vreemdelingenlegioen had ge diend met de 18-jajrige A1 k- m a a r d e r G. G. H. In Marseille waren beiden afgekeurd. Na veel omzwervingen door Frankrijk en België kwam het koppel tenslot te gezamenlijk in Nederland. Toen de politie de Zwitser ge arresteerd had, werd contact op genomen met de Zwitserse politie Daaruit bleek, dat de man uit en Zwitserse gevangenis was ont vlucht, waar hij een straf had uit te zitten wegens diefstallen. De hele historie zou hier ge voeglijk een einde hebben kun nen vinden, als de Zwitser op 22 October niet ontsnapt was. Deze ontsnapping uit het politiebureau te Alkmaar is met zoveel raffi nement en durf uitgevoerd, dat zij een verhaal op zichzelf vormt. „Vakwerk." De arrestant wist met oneindig veel geduld het zware luikje open te krijgen, waardoor aan de ar restanten het voedsel wordt toe gereikt. Vervolgens heeft hij met zijn hand aan de buitenkant van de deur het zware slot gefor ceerd. De wijze, waarop dit ge schiedde, demonstreert, dat de arrestant in dit soort „werk" een vakman moet zijn. Maar.... na uit de cel ontsnapt te zijn was Etter nog niet, waar hij wezen moest. Hij bevond zich nu in de cellengang, die door een zware deur en een goede beveiliging van de rest van het politiebu reau en de buitenwereld is af gesloten. Er was slechts één weg naar de vrijheid, een weg, die wel zeer ongebruikelijk is. In het boven deel van de cellengang loopt een luchtkoker. Met allerlei acroba tische toeren wist Etter zich in de luchtkoker te wringen. Uit de luchtkoker kwam hjj terecht in de ruimte tussen de plafonds van het politiebureau. Hij baande zich een weg door een wirwar van leidingen en draden en kwam tenslotte terecht boven een luik, dat zich in de zoldering van de rijwielbewaarplaats van het bu reau bevindt, drie en 'n halve meter boven de vloer. Hij liet zich vallen, schudde zich het stof van zijn kleren en stapte doodgemoe dereerd door de garagedeur de straat op. Niemand merkte hem op en daar in de plaatselijke pers geen berichten over hem verschenen, veronderstelde hij na enige tijd, dat de kust wel veilig was. Hij bleef in de stad, zocht en ver kreeg contact met de 18-jarige G. G. H., die met hem uit het Le gioen gekomen was. Onbewust overigens van het feit, dat de re cherche niet stil zat en in alle stilte bezig was het net om deze twee mannen te sluiten. In de afgelopen nacht was het zover. In de stad was reeds enige uren gepost, totdat men zekerheid had gekregen, dat het tweetal zich in een pakhuis in de Keizer straat bevond. Dit pakhuis heeft drie deuren en drie afdelingen. De deuren komen uit in een steegje, dat dwars op de Keizer straat staat, schuin tegenover een 1 logement. De middelste deur werd geforceerd, nadat de omge ving met posten was afgezet. Zelfs op het dak van het pakhuis had een politieman postgevat om te voorkomen, dat de gezochten langs die weg zouden ont snappen. De Zwitser en de Alkmaarder zaten op zolder in een klein ver trekje. Zij hadden het trapgat ge barricadeerd, doch toen zij zagen tegenover welke overmacht zij geplaatst waren en het „Staan blijven, of er wordt geschoten" hoorden, gaven zij zich zonder moeilijkheden over. De politie heeft verzekerd dat zij geen schijn van kans zullen krijgen om nog eens opnieuw te ontsnappen. De Zwitserse politie heeft uit levering van de Zwitser gevraagd. De Alkmaarder, die in arrest ge steld is, blijkt nog een vonnis te goed te hebben. Uiteraard verwekte de overval van de politie nogal opschudding in dit oude stadskwartier. Dat de bevolking hier overigens wel iets gewend is, bleek wel uit het on derhoud, dat wij met een van de bewoners hadden. Twee man van de politie hadden geruime tijd in zijn tuin gebivakkeerd, maar, zei hij, dat gebeurt wel eens meer, dat is hier niet direct iets buiten gewoons Om twee uur vannacht was de rust in dit stadsdeel hersteld. 375.000 man vandaag weer aan het werk PITTSBURGH Vandaag gaan 375.000 leden van de Bond der Verenigde Mijnwerkers weer aan het werk. Vorige week waren zij een staking begonnen tegen het besluit van de Federale Commis sie voor de loonstabilisatie die veertig dollarcent had afgeknab beld van de loonsverhoging van 1.90 dollar per dag, die mijnwer kersleider John Lewis tijdens het laatste conflict had bedongen. Lewis heeft hen nu opgeroepen ;er aan de slag te gaan in af wachting van een nader rege- ringsonderzoek. Truman had op Lewis een rechtstreeks beroep gedaan om de staking te doen eindigen. Zondagavond was er een bespreking met arbeiders en directies op het Witte Huis. On middellijk na de bespreking ver trok Truman voor zijn laatste tournee door het Midden-Westen tot steun aan Stevenson. Tivee broers gedood Maandagavond om half zeven is op de rijksweg nabij de veiling te Maasland een ernstig ongeluk gebeurd. Een personenauto, ko mende uit de richting Vlaardin- gen, geraakte, vermoedelijk door het springen van een band, in botsing met een uit de tegenover gestelde richting komende truck met oplegger. De personenauto schoot onder de truck en werd geheel vernield. Beide inzitten den, de gebroeders Rodenburg uit Honselersdijk, resp. 50 en 55 jaar oud, waren op slag dood. HANOI, 27 Oct. Op verschei dene punten aan de Oostelijke oever van de Zwarte Rivier is het Maandag tot gevechten geko men tussen oprukkende Viet- minh-opstandelingcn en Franse troepen. Franse autoriteiten hebben toegegeven, dat enige opstandelingen-eenheden de ri vier waren overgestoken en in gewoonlijk betrouwbare kringen meent men, dat de strijd om de rivier binnen 48 uur op 140 kilo meter ten Westen van Hanoi, de hoofdstad van de Tonkinese del ta, zal oplaaien. Sedert negen dagen geleden de belangrijkste buitenpost Nghia- Lo verloren ging zijn de Franse troepen bezig geweest met het aanleggen van versterkingen op de Westelijke oever van de Zwar te Rivier. De Fransen worden door middel van een luchtbrug bevoorraad. Zij werken nu aan AARDSCHOK IN BELGIE BERGEN (België), 27 Oct. (AP) Een aardbeving van en kele seconden deed vandaag in het gebied van Bergen verschil lende schoorstenen naar beneden komen. Het is de derde aardbeving in dit gebied binnen een week. NAIROBI, 27 Oct. De poli tie- te Nairobi heeft Maandag meegedeeld, dat te Nanjoeki, 200 kilometer ten Noorden van de hoofdstad, een nieuwe moord door de Mau Mau is ontdekt. Op de plek, waar het lijk van het slachtoffer, een inheemse ge naamd Ndoendo Disjon, werd aangetroffen, zijn tekens gevon den, die er op wijzen dat ter plaatse een plechtigheid van de Mau Mau is gehouden. Tien per sonen werden aangehouden. De politie verklaarde voorts, dat twee avonden tevoren 39 in heemsen zijn gearresteerd op een bijeenkomst der geheime organi satie nabij Sagati in Zuid-Nyeri- land. In hetzelfde gebied werd Zondag uit verkenningsvliegtui gen een groep van honderd in heemsen waargenomen, „die door twee personen in het wit werden toegesproken". Men neemt aan dat het een religieuze plechtigheid betrof. Het merendeel van de jonge Kikoejoe's houdt zich nog schuil in het gebied van het Aberdare- gebergte. Luchtverkenning boven deze streek was tengevolge van regen onmogelijk. Leden van de Kikoejoe-stam is het voortaan verboden de provin cie Nyanza, grenzend aan het Victoria-meer, te betreden of te verlaten. Aangenomen wordt, dat dit een voorzorgsmaatregel is om deze provincie, waar zich tot dusver geen gewelddaden hebben voorgedaan, vrij te houden acties van de Mau Mau. een tweede verdedigingslinie enige kilometers meer naar het Zuiden. Waarnemers geloven dat de drie beste Vietminhdivisies naar het Zuiden oprukken langs drie routes door bergachtig terrein, gelegen tussen de Rode en de Zwarte Rivier. Volgens berichten bevindt zich voorts een Viet- minhstrijdmacht ten Noorden van een gebied op 80 kilometer ten Zuidwesten van Hanoi; klaar blijkelijk willen deze troepen trachten de Fransen in de rug aan te vallen. Het Franse opperbevel heeft meegedeeld, dat commando-over vallen en waarnemingen uit de lucht géén resultaat opgeleverd hebben aangaande concentraties van formaat van Vietminh troe pen buiten de rand van de delta van de Rode Rivier. Deze zouden eventueel een voorbode kunnen zijn van de vijand om het hart van het defensiebolwerk aan te vallen. Dit bolwerk vormt niet alleen de toegang tot geheel Indo-China maar mogelijkerwijze tot geheel Zuid-Oost Azië. 63000 HECTARE VAN FAROEK ONTEIGEND CAIRO 63.000 ha grond, voor het merendeel toebehorend aan ex-koning Faroek en zijn fa milie, is onteigend overeenkom stig de Wet op de Agrarische hervorming. Het Egyptische Mi nisterie van Landbouw is begon nen met het opmeten en afbake nen van de gronden. Deze werkzaamheden zullen in Februari voltooid zijn. In Maart zullen de terreinen onder kleine boeren verdeeld zijn. Op de lijst van deze eerste onteigeningen komen verder ook voor gronden van de grootste grondeigenaren van Egypte: Lam- loen, Serag Eddine, Abboed en Nsdraoei. Mohamed Naguib Salem, di recteur-generaal van het Bureau voor de Bezittingen van de Kroon, heeft zijn ontslag in gediend bij Prins Abdel Moneim, de Regent van Egypte. Hij was van 1 de best-gesalarieerde functiona ris van het land.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1