TH Gezelschap Mexicanen bezocht Alkmaar 40-jarig bestaan Klaverjasdrive K.M.T. werd eclatant succes 10 dagen gast van K.L.M. 11a opening luchtlijn Agenda Ergerlijke vernieling nylons Gerard Worm Dank zij de medewerking van velen Jan Bakker sprak voor R.K. Middenstand MARKT en BEURS NETTE MEISJES Copperant A. Tessel Doeltreffers Oud papier? Prettige wasuren SUPER WASCHLINC Huisman Zn v i s reclame-prijzen v. d. Stok's ALKMAAR Gisteren hebben een zevental directeuren en journalisten van Mexicaanse dagbladen een bezoek gebracht aan Alkmaar, Onder hen bevond zich ook de directeur-generaal van de Mexicaanse Douane, de heer Rodolfo Becerra Soto en de directeur van de Douane op de Mexicaanse vliegvelden. Het gezelschap Mexicanen is 10 dagen op bezoek in Nederland. Zii ziin de gasten van de K.L.M. die dezer dagen een nieuwe luchtlijn op Mexico heeft ge opend. Zii hebben o.m. bezoeken gebracht aan Amsterdam op Schiphol werden zij tot hun grote voldoening aan alle leden van het Koninklijk gezin voorge steld. toen de Prins per vliegtuig- naar Mexico vertrok. Den Haag en Rotterdam waar de grote transitohavens werden bezich tigd; voorts zagen zij de radio stations in Hilversum en maak ten een rondrit langs Volendam en Monnikendam. Om omstreeks twaalf uur arri veerde het gezelschap in Alk maar. waar het door het voltal lige gemeentebestuur en de gem. secretaris in de Polderkamer werd ontvangen. Ook enkele Raadsleden waren ter begroeting aanwezig. Toespraak burgemeester Burgemeester Wytema sprak het Spaans sprekende gezelschap in het Engels toe. Hij was blij. zo zeide hij, een gezelschap Mexica nen in onze oude historische stad te mogen ontvangen. Onmiddel lijk begon hij op te sommen wel ke bezienswaardigheden Alkmaar bezit, waarom de stad over de gehele wereld beroemd is gewor den. Het was daarom jammer, dat de Mexicanen de Kaasmarkt en kaasdragers niet in volle glo rie konden aanschouwen. Voorts vertelde de burgemeester een en ander over de historie van de stad. de Spaanse bezetting en het Ontzet; ook wees hij op de verkeersmoeilijkheden, die Alk maar heeft. De nauwe straten kunnen het moderne verkeer niet meer verwerken en t.z.t. zal het karakter van de binnenstad een belangrijke wijziging moe ten ondergaan, wil het moderne verkeer in Alkmaar vlot kunnen functionneren. De burgemeester vertelde met trots, dat de ..lovely town" Alkmaar in vele buitenlandse bladen is besproken, vanwege de prijsvraag voor Journalisten, uit geschreven door Alcmaria-V.V.V. Wij hopen, aldus besloot de bur gemeester. dat Alkmaar vele toeristen zal aantrekken. Inter continentale bezoeken over en weer is de beste weg tot verste viging van de vriendschapsban den onder de volkeren. In dit opzicht haalde de bur gemeester het bezoek van de Prins aan Mexico aan. een good- wil-reis waarvoor wederom de beste resultaten worden ver wacht. Folders ten geschenke Daarna reikte de burgemeester aan elk der gasten een enveloppe uit met prospectus, folders en foto's van Alkmaar. De heer Rodolfo Becerra Soto antwoordde de burgemeester met een kort woord. Hij en zijn landgenoten waren „glad and proud" te mogen worden ontvan gen door een zo „wunderfull people" als het Nederlandse volk is. Zij waren zeer getroffen, zo zei hij. bij alles, wat zij in Ne derland hadden gezien. Het landschap vonden zii prachtig en afwisselend en de bevolking van Nederland gastvrij. Nu pas beseften zii goed welk een waarde de nieuwe luchtver- binding met Nederland heeft. Schaakclub Y.V.V. ALKMAAR Dezer dagen heeft de Alkmaarse Schaakclub V.V.V. de eerste wedstrijden in dit seizoen gespeeld voor de N.H.S.B. tegen de schaakclub Weenink uit Beverwijk. De voor lopige uitslag was 3 tegen 4 met 3 afgebroken partijen. Het 2e bord zal wel verloren zijn, maar bord 7 en 8 worden waarschijn lijk bij arbitrage gewonnen ver klaard voor Alkmaar, zodat de eindstand wel 55 zal worden. De volledige uitslag is: J. Fels (V.V.V. 2)—P. Stet (Wee nink I) 01; A. TegelG. Paar- dekoper afgebroken; P. van der StruysF. Bakker 01; A. Hak- steeriG. Kommen i/,G. v. BrinkJ. Meyer 10; J. Maats J. C. Muyen V,i/j; A. VisA. v. 't Hof afgebroken; A. Schaap S. Tervoort afgebroken; J. de RuiterW. Nijkamp 01; G. BoonS. Piet 10. ALKMAAR KRIJGT BEZOEK UIT HET VERRE OOSTEN Spoortvegdeskundigen komen machinefabriek bezichtigen ALKMAAR Om eens te zien, wat Nederland op het ge bied van het spoorwegwezen kan presteren, komt onder auspi ciën van de Ü.C.I. een gezel schap van spoorwegdeskundigen uit verschillende Aziatische lan den o.a. Burma, China. Vietnam, Indonesië. India, Pakistan, Thai land en de Philippijnen op Don derdag 30 October a.s. naar Ne derland en het zal ook een be zoek brengen aan de Machine fabriek te Alkmaar, waar, zoals bekend is, zo goed als alles wat met seintoestellen te maken heeft, vervaardigd wordt. Dit be zoek mag zeker belangrijk wor den geacht voor bevordering van export van onze spoorwegmate rialen. De U.C.I. is voornemens in Azië een opleidingsschool voor spoorwegdeskundigen in te rich ten. Burgemeester Wytema zal de spoorwegdeskundigen uit het Verre Oosten Donderdagochtend om 10 uur op het Raadhuis ont vangen. Namens de Ned. Spoor wegen zullen daarbij aanwezig ziin de chef van het Seinwezen, de heer H. A. E. de Vos tot Ne- derveen-Cappel, de chef van de Dienst Exploitatie, de heer Ir. V. J. M. de Blieok en voorts de heer van Loon als vertegenwoordiger van het Departement van Econo mische Zaken. want in Nederland vonden zij talloos vele dingen, die de Mexi canen nog tot voorbeeld kunnen strekken. Naar hij verwachtte, zou het contact tussen de volke ren van Mexico en Nederland zijn vruchten afwerpen op het gebied van de industrie. De Me xicaanse industrie heeft in de laatste jaren een enorme vlucht genomen en Nederland kon een belangrijk afzetgebiea- voor de Mexicaanse industrie worden en omgekeerd. Tenslotte vertelde hij nog iets over land en volk van Mexico. Daarna werden hun door twee leden van de Schermer Dansers in origineel Westfries costuum. koffie en een beschuitje met kaas aangeboden, waarin de gas ten gretig hapten. De burgemeester liet hun ten slotte de vele merkwaardigheden van het Raadhuis zien, die de Mexicanen telkens frappant voorkwamen. Zij 'leggen een bij zonder gevoel voor stiil en sfeer aan de dag en in dit opzicht konden zij in het Alkmaarse Stadhuis van vele dingen genie ten. Des middags verenigden zii zich om de lunch in Hotel Victory, waarna zij hun reis voortzetten, naar de Hoogovens te Velsen. Doelmatige inkoiusteiibesteding ALKMAAR In aansluiting op de reeds verschenen publica tie van de Spaarbank, kan thans worden medegedeeld dat in de e.k. Buitengewoine Algemene Vergadering van de Sociale Raad (Districts-Armenraad voor Alk maar e.o.), belegd in samenwer king met de directie der Nuts- spaarbank en de Commissie voor Huishoudelijke Voorlichting, door Mevr. E. J. Wilzen-Bruins van het Gezinsbegroting-Instituut te Rotterdam zal worden gesproken over het zeer actuele onderwerp; Doelmatige Inkomstenbesteding. Voor de samenkomst is nog voor een beperkt aantal belang stellenden een uitnodiging ver krijgbaar bij de Sociale Raad, Oudegracht 196. De vergadering wordt gehou den op Dinsdag 4 November, n.m. 3 uur in „Het wapen van Heems kerk". WOENSDAG 29 OCTOBER BIOSCOPEN: CINEMA AMERICAIN: „Okinawa" (18). REX: „Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren", (a. leeft.). HARMONIE: „Luchtduivels boven de Pacific" (14) VICTORIA: „Exp. in blond" (18). Aanvang 8 uur. APOTHEKEN: Van heden avond 6 uur af voor de spoedgevallen bereikbaar: Apotheek Wanna-Mient, Mient C 13, apotheker rnej. F. Schuitema. GULDEN VLIES: 8 uur: KAB-toneelver. „Vondel" „Het Witte Paard" blij spel. 25 JAAR R.K. LYCEUM: 2.30 uur Tweede opvoering Revue voor ouders en leer lingen. DONDERDAG 30 OCTOBER BIOSCOPEN: Zie boven. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur Stichting Sobriëtas, Italiaans Operaconcert, met medewerking van Groot. Operakoor Bel Canto, o.l.v. Henk van Kerckhoven. 25 JAAR R.K. LYCEUM: 25 u.: Kermis op school terrein. 7.30: Opvoering Revue voor ouders en leerlingen. Daar na kermis tot 12 uur. Donderdag; Hoog water 4.55 en 18.00 uur. Laag water 11.40 en 23.50 uur. Schoolwedstrijden Lyceum afgelast ALKMAAR. De schoolwed strijden en interscolaire wedstrij den. die gisteren zouden worden gespeeld in het kader van de viering van het 25-jarig bestaan van het R.K. Lyceum konden wegens het slechte weer geen doorgang vinden. Voorlopig ziin de onderlinge wedstrijden uitge steld tot Vrijdagmorgen a.s. Om trent de interscolaire wedstrijden is nog geen nadere beslissing ge nomen. Geslaagd ALKMAAR. Voor het examen candidaat oefenmeester K.N.V.B. slaagden onze stadgeno ten P. Eversteyn. P. de Buyzer en KI. Wit. Advertentie Hoek Houttil KOUSEN LINGERIES ALKMAAR DEN HELDER ALKMAAR. De klaverjas- drive, die het Stedelijk Comité van Nationaal Katholiek Thuis front gisteravond in de beide grote zalen van het Katholiek Militair Tehuis aan de Oude gracht heeft georganiseerd, is een eclatant succes geworden. Alle comitéleden hebben in de afge lopen dagen volijverig gezwoegd om dit succes te verzekeren. Ge lijk de grote T.T.-actie met sym pathie door het Nederlandse volk is ontvangen, was ook de reactie op de aankondiging van deze drive, die ten bate van de T.T.- race gehouden werd, buitenge meen gunstig. Het Stedelijk Co mité heeft ook van alle kanten medewerking gekregen. Het bestuur van het K.M.T. heeft de beide zalen afgestaan, de heer Ko Bottemanne zorgde voor een geluidsversterker met loudspeakers en gramofoonpla- ten, geheel belangeloos, de Mid denstand. die het tegenwoordig toch al zwaar te verduren heeft onder het ontzettende aantal „be delaars" voor acties en avondjes zus en zo, heeft voor meer dan honderd begerenswaardige prij zen gezorgd, de heren Jaap Smit en J. P. Doffer hebben belange loos hun tijd geofferd om de wedstrijdleiding op zich te ne men en daarnaast hebben zij met enkele leden van de Klaverjas Ontspanningsvereniging „De Beemster-Boys" voor allerlei an dere onmisbare dingen gezorgd, bijvoorbeeld het beschikbaar stel len van de kaarten, het aansle pen van tafels en stoelen, het sorteren van de prijzen en de vader en moeder van het Tehuis hebben met enkele dames in het huis waarschijnlijk enkele kilo meters moeten lopen, om alle 66 koppels, 132 man dus. aan koffie, thee, limonade etc. te helpen, gang in, gang_ uit. trap op, trap af: de organisatie en de wed strijden verliepen vlot en er hing een geweldige stemming, want de deelnemers hadden er „zin" in. Dit stond trouwens van tevoren al vast. Een bezoek aan deze kla- verjasdrive gaf de deelnemers ik-weet-niet-hoeveel kansen op niet te versmaden „buitenkans jes". De entree per persoon van f 0.50 gaf recht op een T.T.-kaart. een kans op het winnen van de prijs van f 5000.maar ook op de prijzen, verloot bij elke tus- tentiidse trekking; bij de drive hadden ze kans op de prijzen, die voor de hoogste aantallen punten beschikbaar waren ge steld en tenslotte maakten zij nog kansen op extra premies. De tweede voorzitter van het Stedelijk Comité, de heer L. A. Res de voorzitter, de heer C. J. Berkhout, was verhinderd opende de avond met een kort woord, waarin hij de deelnemers dankte voor hun grote opkomst, omdat zii daarmede toonden be grip te hebben voor het werk, dat Thuisfront doet voor de ionge soldaten. Tevens dankte hij de heren Smit en Doffer voor hun prima organisatie en mevrouw Arendsen-Keij'zer, die onder de comitéleden de meeste prijzen bij de Middenstand heeft weten weg te praten. Deze avond heeft de T.T.-race tenslotte iets meer dan honderd gulden opgebracht. De heer Beerents besloot de avond met een kort woord van dank aan alle deelnemers en me dewerkenden. De uitslag ziet er als volgt uit: In een paria aan de Achteraam, waarin voor 40 jaren een kuiperij gevestigd was, legden de heren van Putten en Oort- meijer de grondslag van hun bedrijf, dat thans 40 jaar bestaat. ALKMAAR. Op 1 November a.s. zal de P.O.A.-gemeenschap veertig jaar bestaan. Dan zal worden herdacht, hoe veertig jaar geleden de beide firmanten, de heren J. Oortmeijer en M. v. Putten, in de voormalige kuiperij Oortmeijer aan de Achterdam op bescheiden schaal, met een sim pele trap-pers de grondslag leg den van de thans gerenommeer de Drukkerij P.O.A. Het was in de dagen, dat men door hard werken nog iets bereiken kon en de beide firmanten, die goede za- kenopvattingen paarden aan ge degen vakkennis, zagen hun cliëntêle-kring steeds groter groeien. In 1918 weer op 1 November werd in Paygloo 18 de kan toorboekhandel van de Fa. van Putten en Oortmeijer geopend, welke onder directie kwam van de heer Oortmeijer. De combi natie kantoorboekhandel-drukke rij leidde vanzelfsprekend tot uitbreiding van de kring van cliëntêlen. In 1923 werd de kan toorboekhandel uitgebreid met een afdeling kantoormachines zowel voor verkoop als onder houd. De drukkerij, die zich tot dus ver had bezig gehouden met het vervaardigen van het gewone boek- en handelsdrukwerk, werd in 1925 uitgebreid met een Uitgeverij, welke voornamelijk katholieke lectuur op eigen drukkerij uit ging geven. Duizenden jeugdboeken zijn door deze uitgeverij verkocht en vonden hun weg naar de jeugd van Nederland, België en Indo nesië. Diverse andere uitgaven op onderwijsgebied volgden, o.a. na de totstandkoming van de Vestigingswet in 1937 de eer ste leerboeken betreffende het middenstandsonderwiis. De drukkerij, die intussen met ruimtegebrek te kampen had, kon in 1931 worden overgebracht naar het op het Verdronkenoord staande pand nr. 30, waarin voorheen de Pius-stichting was gevestigd. Hier kon de drukkerij zich tenvolle ontplooien en kon den ook toonkamers voor kan toormachines en kantoormeube len worden ingericht. De steeds toenemende omvang van zaken was in 1937 aanleiding over te gaan tot het stichten van de N.V. P.O.A. (van Putten en Oortmeijer Alkmaar). 1945 was eveneens een belangrijk jaar voor de jubilerende firma, want toen werd de bekende zaak van Paygloo 18 overgeplaatst naar het geheel nieuwe winkelpand. Payglop 9. waarin voorheen de Alkmaarse Patroonsbakkerii ge vestigd was. In deze moderne winkelzaak die een oppervlakte heeft van 244 m2 kon naast de kantoor boekhandel ook de afdeling kan toormachines en -meubelen wor den gehuisvest, terwijl nog ruim te overbleef voor een modern- geoutilleerde reparatiewerknlaats In het pand aan het Verdronken oord kwam hierdoor ruimté vrij voor kantoor en teken-atelier. Inmiddels waren de heren Oortmeijer Jr. en v. Putten Jr resp. als leiders van de afd. drukkerij en kantoormachines in het bedrijf opgenomen. hoewel de beide oprichters, de heren v. Putten Sr. en Oortmeijer Sr. nog dagelijks volledig aan de leiding van het jubilerende bedrijf deel nemen, dat aan gemiddeld 30 personen een werkkring biedt. Om half 10 zal Zaterdag a.s. in de St. Dominicuskerk een 1'Mis van dankbaarheid worden opge dragen. waarna de P.O.A.-ge meenschap zich aan een gemeen schappelijk ontbijt zal verenigen: des middags wordt er van 2 tot half 5 in Victory een receptie j gehouden. Damclub DDDZaandam ALKMAAR In het tournooi om het clubkampioenschap van de Zaanstreek speelde DDD 1 te gen Zaandam 2 (eerste klas) en DDD 2 tegen Zaandam 3 (twee de klas). De Alkmaarders toon den zich duidelijk sterker door resp. met 137 en 155 te win nen. De gedetailleerde uitslagen luiden DDD 1 Zaandam 2. L. RavenstijnJ. Geuke 20 N. OudJ. Onrust 20 H. de JongA. Fraai 11 G. WooniikW. Rot 02 J. SchuitJ. Gaarenstroom 20 P. BooyA. Kalkman 11 J. MekkenG. Berkien 20 P. SmolenaarsB. Brinkkemper 0—2 M. Langras jr.K. Brasser 20 M. HemelsE. Binsbergen 11 DDD 2 Zaandam 3 M.A. LangrasA. Langver 20 G. BakkumG. Kaal 20 D. StamL. v. Saane 20 C. BalderG. Muusse 02 P. de WijnJ. Kuyper 02 M.J. Langras sr.-J. de Groot 1—1 J. JornaJ. Veninga 20 T. KornD. Bakker 20 N. VisserK. van Unen 20 D. KlinkhamerA. Jollema 20 1372,-voor Reclassering ALKMAAR Onder dankzeg ging aan de medewerkers en de milde gevers meldt ons de Secre taris van het plaatselijk Comité der Nationale Reclassering. DE WERELDSPAARDAG ALKMAAR m- De Nutsspaar- bank alhier staat opnieuw in het teken van de Wereldspaardag. Het kantoor, feestelijk aange kleed, zal op Vrijdag, maar ook, ter spreiding van het bezoek, reeds op Donderdag a.s. geopend zijn zonder onderbreking van negen tot half zes. Aan vijf loket ten gelijktijdig wordt het publiek zo snel mogelijk geholpen. Even tueel zullen volgnummers worden afgegeven. Zij die voornemèns zijn ter gelegenheid van de We reldspaardag hun spaarbusje te laten ledigen, worden dringend verzocht daarvoor op Donderdag naar de Spaarbank te komen. Als attentie voor de spaarders reikt de Spaarbank, zo lang de voorraad strekt, een fraaie kalen der voor 1953 uit. Voor de jonge wereldburgers, die op Vrijdag 31 October in de gemeente Alkmaar en in de aan Alkmaar grenzende dorpen, zomede te Castricum, het levenslicht zullen aanschouwen, stelt de Spaarbank een spaar bankboekje met een eerste inleg van 5 beschikbaar. In het vorig jaar werden 1122 mensen geholpen, die voor een bedrag van 39.977,40 aan spaar penningen achterlieten. Dat met enige spanning verwacht wordt of deze recordcijfers zullen wor den geëvenaard spreekt vanzelf. 1. S. Plug-Mandemaker 5560; 2. N. Alles-Dusbaba 5461: 3. P. Smit-mej. Schouten 5460: 4. S. de Groot-A. v. Rhoon 5432; 5. Bijpost-Bijpost 5383; 6. T. Bruin- mevr. Bruin 5238; 7. Vogelpoel- Zomerveld 5149; 8. Koopman- Koopman 5057; 9. G. de Boer- mevr. de Boer 5017: 10. Hofste- Hofste 4947; 11. Jonker- v. d. Berg 4926 punten. Verrassingsprijzen: 1. Insing- Wanrooij 4098; 2. W. v. Stralen- J. Overman 3843: 3. W. Schutte- Steenhuis 3653; 4. Pietersen-Zo- mers 3390: 5. Timmerman-van Baar 3103 punten. Troostprijs: Klarenbeek-Pastoor 2682 punten. Het Stedelijk Comité verzocht ons tenslotte nog mede te delen, dat dezer dagen een gift van f 75.is ontvangen van iemand uit Zuid-Scharwoude. die echter onbekend wenste te blijven. Een gebaar, dat men gaarne aan alle bewoners van Alkmaar en Om streken tot voorbeeld wil stellen, want zoals iedereen weet, is de T.T.-actie nog lang niet afgelo pen. Dat duurt nog de hele maand October uit. KRO-niek IV ALKMAAR. Het hoorspel is steeds een van de grootste at tracties geweest van de radio, al vanaf de dagen, dat er bovenop het kastje met de handles en de spoelen een luidspreker als een scheepsroeper stond. Herinnert U zich nog de dagen, dat U met de familie dicht-biieen rond het ma gische apparaat zat, het oor zo dicht mogelijk tegen de „toeter" om toch vooral geen woord te missen? En, eerlijk gezegd, dat is eigenlijk nóg zo. U kunt het U tegenwoordig wat gemakkelijker maken, U kunt gaan zitten waar U wilt en de sterkte van de ont vangst hebt U in eigen hand. Maar een woord missen dat wilt U nog niet graag. Maak het U nog gemakkelijker. Loop niet de kans af te stemmen, terwijl de hoor-snelers al in hun jassen schieten. Neem de Gids en blijf op de hoogte. U haalt méér uit Uw toestel. DUAL-MEET BILJARTEN De Doorbraak Alcmaria Victrix ALKMAAR. Gisteravond werd de laatste ontmoeting ver speeld tussen bovengenoemde teams. De ontmoeting kenmerkte zich door 'n buitengewoon groot aantal bezoekers, die met meer dan gewone interesse de span nende strijd tussen deze vereni gingen volgden. Uitslag van heden: car. brt. h.s. moy. J. Bijltjes (35) 35 39 4 0.897 J. Kloek (35) 33 39 4 0.846 P. Kaandorp (951 95 23 16 4.13 J. Henneman (55) 26 23 8 1.13 P. Blom (105) 105 21 15 5.— C. v. d. Stok (65) 24 21 4 1.14 T. v. Egmond (70) 68 29 14 2.34 C. v. Gij zen (65) 65 29 12 2.24 T. Jansen (60) 60 32 11 1.87 T. Baars (100) 54 32 15 1.68 Th. Weel (60) 39 22 11 1.68 P. v. d. Does (125) 125 22 42 5.68 Th. v. d. Berg (155) 57 7 19 8.14 H. Hoogland (480) 480 7 188 68.57 A. Martin (75) 75 33 14 2.27 H. Hecker (65) 37 33 6 1.12 P. Kamp (105) 105 18 32 5.83 P. Hoogland (100) 72 18 32 4.— „De Doorbraak" op eigen ter rein spelend gaf Alcmaria geen schijn van kans. Met slechts 1 gewonnen partij kon Alcmaria uit deze strijd te voorschijn ko men. De eindstrijd is totaal over beide ontmoetingen gerekend 2612 in het voordeel van „De Doorbraak, waarmee deze vereni ging tevens beslag legde op de fraaie beker. Bil j art-tournooi „Het Zilveren Bord" ALKMAAR. A.s. Donderdag te beginnen tot en met Zondag 2 November wordt bovenstaand tournooi verspeeld in Café P. te Bos, Luttik Oudorp. Voor dit tournooi zijn onder staande spelers uitgenodigd: A. Wijkhuizen, W. Watertor. M. de Haas, P. Schouten. J. Burger. C. Haakman. C. Boendemaker en W. de Vries. Er zal gespeeld worden Kader 38/2, aantal caramb. 200. Poppententoonstelling Bond Zonder Naam ALKMAAR Burgemeester Wytema zal Zaterdagmiddag om 3 uur in Hotel Victory de Pop pententoonstelling openen van de Bond Zonder Naam, aan welke poppen Pater Henri de Greeve destijds een geheel Lichtbaken heeft gewijd. SCHOORL Het moet voor de plaatselijke afdeling van de N. R.K.M. wel een zeer grote teleur stelling zijn geweest, dat zo wei nigen gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging voor deze ver gadering, waar de directeur van de Haarlemse Diocesane Midden standsbond als spreker zou optre den. Het lag niet in de bedoeling een rede te houden, doch enkel en alleen werd er gelegenheid gegeven tot het stellen van vra gen. die de heer Bakker op des kundige en vaak geestige wijze beantwoordde. Allereerst vroeg spreker de aandacht voor een kwestie die hem persoonlijk zeer hoog zit: n.l. het ontstellend gebrek aan standsbewustzijn onder de mid denstanders, 'n jammerlijk tekort aan gemeenschapszin. Men ver liest zich vaak in onderling ge krakeel. inplaats dat men pro beert als organisatie vaste grond onder de voeten te krijgen en daardoor het bestaansrecht van de midenstander te verzekeren. Men moet bewust lid van de or ganisatie zijn en daar een offer voor over Ihebben. De organisatie kan natuurlijk niet alle wensen en verlangens honoreren, maar de oorzaak hiervan is vaak het gebrek aan een financiële basis. De financiën zijn maar nauwe lijks toereikend voor het gewone werk en laten bijna geen grotere activiteit toe. Hierna beantwoordde spreker verschillende vragen op meest uiteenlopend gebied. De omzet belasting is bezig zich terug te trekken naar de bron, al brengt dit voor sommige groepen weer bezwaren. Met stukjes en beetjes worden de als onrechtvaardighe den aangevoelde bepalingen in 't belastingstelsel opgeruimd. Het cadeaustelsel kon spreker slechts goedkeuren, wanneer deze cadeaux bestaan uit artikelen die de betreffende zakenman zelf verkoopt. Verder werd het woord gevoerd over de sociale voorzie ningen, de winkelsluitingswet, de Woltersomse vakgroepen enz. Al met al was 't een genoege- Üike en leerzame avond. Dege nen die thuis bleven en die zitten juist altijd met de meeste critiek hebben voor de zo veelste maal ongelijk gehad. Burgerlijke stand ALKMAAR. Geboren: Ma rion D A dv F J Chapel en A H B Boersen; Willem H zv J P J Woudman en J K Bos; Claudia E dv J C de Rooy en S Colijn; Jacobus N M zv A Winder en T A Huitema; Emile B M zv J W Grotenberg en A Zoon. Overleden: Wijtske Piekema 62 j geh. met P Engelsma; Elisabeth F van Rosevelt 65 j geh. met J Hintzen; Dirk C. Kunst, 80 j. geh. met A de Geus. Geboren: Mar- garitha E. W. dv G. W. Segers en K. Schreuder: Ferdinand L. zv J. L. Schrover en H. E. Wolfs. Gehuwd: Hendrik Verhage en Gijsbertje Lijnsvelt; Jan Boen dermaker en Elizabeth M. Koot- ker. Overleden: Marten Eringa. 69 jaar wednr. van G. Zweep. DOOR DE JEUGD (Ingezonden) Geachte Redactie. Misschien kurit U, door plaat sing van een artikeltje een einde maken aan een ergerlijke ver nieling door de jeugd. Dit jaar werd door de Spoor- weg-Ontspannings-Ver. Alkmaar een Volley-balveld aangelegd aan Kruseman van Elteweg (N.S.- terrein). Aangezien' dit terrein oorspron kelijk (stiekum) door de jeugd werd gebruikt als speelplaats,' hebben wij tot nu toe deze kin deren hun vrijheid gelaten. Van deze vrijheid hebben zij echter misbruik gemaakt, door 'n tram rijtuig, dat als kleedgelegenheid was ingericht op schandalige wijze te vernielen. Zo werden bv. niet minder dan 14 ramen ver nield (waarde aan glas, geen ar beidsloon f.86.Gordijnen en bekleding werden verscheurd, terwijl twee deuren werden opengebroken. Een troosteloos gezicht. Wij- willen de jeugd nog een maal een kans geven, maar laten de vaders en moeders hun kin deren voorhouden, dat een vol gende daad van vernieling on verbiddelijk de sluiting betekent van een ideaal speelterrein, ter wijl de kosten op de ouders zul len worden verhaald. Wij wachten en hopen. J. HILLENIUS, voorz. S.O.V.A. W eersvenvach tine medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdag avond. Iets kouder Wisselend bewolkt met en kele verspreid optredende buien. Langs de kust aan vankelijk nog harde, overi gens krachtige tot matige Westelijke wind. Opnieuw iets lagere temperaturen. Uitvoering St Jan BERGEN De toneelvereniging St. Jan komt a.s. Donderdag iii de Rustende Jager met het blij spel „Tehuis voor daklozen. Het stuk speelt in een oud patri ciërshuis temidden van 'n zwer versmilieu. De medewerking van de bezoekers wordt gevraagd om op tiid te kunnen beginnen. (Advertentie) Raadsvergadering ALKMAAR. Het ligt in de bedoeling van de burgemeester om op Donderdag 6 November a.s. om 2 uur 's middags een raadsvergadering te houden. NOORDSCHARWOUDE, 29 Oct. 800 kg peen B 15.60, C 13.50; 9000 kg uien 21—22.30, grote 19.20 —19.80, drielingen 23, nep 35; 3000 kg andijvie 1416.50; 8500 kg rode kool A 6.309.90, B 4.90; 1400 kg groene kool A 7.50; 26.000 kg witte kool 4.405.70; 42.000 kg succes witte kool 5.505.90; 5000 kg Deense witte kool 6.10. WARMENHUIZEN, 29 Oct..— 300 kg andijvie 10,50; 300 kg uien 21,80; 1000 kg peen 15,—16000 kg rode kool 4,600,40; 12000 kg witte kool 4,805,10. LANGEDIJK, 29 Oct. 1952 2000 kg rode kool 711.50; 3000 kg gele kool: A 6.50, B 4—5.80; 10000 kg groene kool: A 7.10— 8 40. B 5.805.90; 20000 kg witte kool 5—5.60: 6000 kg uien 22— 22 40, grof 19.4020.40, drielin gen 22.20; 3000 kg bieten: A 12.80—13.60, B 11.50; 1000 kg peen B 13.40; 2500 kg andijvie 14.8015.20: 2500 bloemkolen B 1 11.70—20.70. B 2 8—14.30. Marktbericht Purmerend PURMEREND. 28 Oct. 1952. Men kan niet zeggen, dat de markt hedenmorgen over t ge heel een vlot verloop te zien gaf. Het was bijna overal een stugge handel. Bii de handel in vette koeien was het aanbod wel iets minder dan de vorige week. maar de vraag was slecht, met lagere prijzen. Ook de prima slacht dieren waren lager genoteerd. Ook op de gelde markt was de verkoop kalm, maar daar bracht toch een goed gebruiksdier met flink melk en wit papier nog een' hoge prijs op. Deze dieren waren ook nog wel gezocht. Overigens vrij stil. Ook op de verse markt was het een kalme gang: het aanbod was iets groter dan ver leden week. maar toch stroef. De wolveemarkt was goed bezet, met een iets betere handel dan de vorige week. Toch viel 't tegen, omdat de vraag naar de vette schapen evenals naar de lamme tjes heel wat minder was en de prijzen dan ook flink lager la gen. Niet alles werd verkocht. Ook de bokken- en geitenhandel was stug. De nuchtere kalveren- markt schijnt toch ook wel de topprijzen gehad te hebben, nu het aanbod iets groter wordt. De prijzen voor de slachtkalveren waren dan ook lager en voor dc fokkers werd ook de vraag min der. Bij de beste dieren maar daarvan was de keuze niet groot ginghet nog wel, maar ove- gens minder. Met de vette var kens ging het niet veel beter. De prijs zette zich al lager in: f2.12 voor de beste, maar iets lichtere gingen om de f 2.06. De afloop was nog minder. De vette zeugen gingen slecht, flink on der de f 2.En op de paarden markt was het stil. Maar op de pluimveemarkt viel de handel, naar de geruchten meldden, niet tegen. PAARDENMARKT ALKMAAR. 29 Oct. Vol- iarige paarden 8001050; 2%- jarige paarden 600850; 1 ka- jarige paarden 550650; werk paarden 750900; oudere werk paarden 650800: hitten 600 800: slachtpaarden 8001000; veulens 350450. Handel matig. RINGERS' Cacao- en Chocoladefabrieken N.V., Alkmaar Noorderkade 27, vraagt Reiskosten bij aan melding worden ver goed. Aanmelden aan de fabriek. H.H. VEEHOUDERS EN LANDBOUWERS! Iets nieuws voor Uw bedrijf kleurloos, rot- en schimmelwerend. Houtworm-Copperant is absoluut in één keer afdoend om hout worm in meubels enz. te verdelgen. Jute Copperant voor een paar centen, gegarandeerd voor het rot- en schimmelvrij maken van uw jute zakken, touwwerk, bie- tennetten en koedek- ken en tevens Olie Hydrolin" Water proof voor dekzeilen. Vraagt inlichtingen bij vertegenwoordiger SPIERDIJK C 36 Te koop 60 A rode be- waarkool. R. Ruiter, 't Veld 320, Oude Niedorp Liefdewerk Oud Papier haalt het af met de echte Model '52 Het wasapparaat met 2 jaar g a r a n t ie f 19.50, franco thuis Bestel al voor Uw eerstvolgende was Alléénverkoop in Alkmaar Ijzerhandel DIJK ALKMAAR Telef. 2706 (K 2200) w RE toWE voor Bakschol. 5 pond I. Bakharing 5 pd. 1. Makreel 4 pd. 1.Zee zalmfilet I pd. 0.65; Stoofpalipg 1 pd. 0.85; Bakton.g, 5 of 6 st. 1. Alles gratis schoongemaakt Vette strobokking, 6 st. ).50. Iedere middag warm gebakken bokking, 4 st. 0.50. Als reclame 10 v. 1.—. Paling- en Zeevishandel Hekelstr. 33 - Tel. 3195 Eigen palingvisserij.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2