Alkmaarse veiling viert een zevenvoudig jubileum Oud-leerlingen van Alkmaars Lyceum luidden het 25-jarig jubileum uit To Ti< Brillante opvoering van De koopman van Venetië FILMS van de week Dolly town Victory Deken Jacobs zeventig jaar V erkoopa vond Alk let HE Treffende gemeenschappelijke hulde aan de jubilarissen Millioenste bezoeker in Nederland verwacht v „Sailors" gingen kansloos ten onder Gerard Worm A.F.C.-N1EUWS MARKT en BEURS Storm\ meer o Pagina 2 MAANDAG 3 NOV ÜMBËU l'-)S2 ALKMAAR Het zevenvoudig jubileum aan de Alk maarse Veiling is een onvergetelijke dag geworden, niet alleen voor de jubilarissen zelf, doch voor heel de ge meenschap van de Veiling, waartoe wij in dit geval de familieleden, vrienden en bekenden van de jubilarissen rekenen en alle overige relaties van de Alkmaarse veiling. De grote zaal van 't Gulden Vlies was in een feestelijke bloementuin herschapen. Geen wonder, als er 7 jubila rissen zijn, zijn er ook zeven maal zoveel bloemen als wanneer het één jubileum geldt. Niet alleen het toneel prijkte met een bloemenschat, ook in de zaal stond menig fraai bloem stuk; er waren ook kisten met prachtige appelen, geschenk voor de jubilarissen van een der za kenrelaties van de Veiling. Receptie Op een rijtje zaten daar de zeven jubilarissen met hun da mes voor het toneel. In het mid den de heren Joh. Noort en E. Mak, resp. voorzitter van de N.V. en directeur van de Veiling en vervolgens aan weerszijden de heren D. Rus, keurmeester, J. Jonker, chef emballage, J. God- vliet, afslager, K. Koning, expe ditieknecht en S. Groen, even eens expeditieknecht. De zeer druk bezochte receptie werd een treffende gemeenschap pelijke hulde aan de zeven jubi larissen, die deze hulde ook broe derlijk deelden. Tal van officiële en niet-officiële personen kwa men de jubilarissen hun geluk wensen aanbieden; en telkens werden er door de bezoekers dertien handen gedrukt, want ook de echtgenoten deelden in de gelukwensen. (Een der jubilaris sen was ongehuwd.) Wij zagen er o.a. burgemeester mr. H. J. Wytema, wethouder G. van Slin gerland, oud-gedelegeerd com missaris, de heer Nijssen van het Centraal Bureau, de heer Thoma, directeur van de Accountants dienst der Veilingen, de heer Vegter, secretaris der Prov. Com missie, de heer le Blansch, voor zitter van de Kamer van Koop handel en de Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departe ment Alkmaar, de heer D. J. Scheffel, secretaris van de K.v.K. en voorzitter van de V.V.V. Alc- maria, de heer M. Spaanderman, directeur van de V.V.V., en voorts besturen van H.M.v.L., verschil lende veilingen uit de provincie, van de organisaties op het gebied van de groot- en de kleinhandel, van de tuindersorganisaties enz. enz. Enkele uren aan één stuk was het een komen cn gaan van be- -langstellenden, die de.jubilarissen kwamen geluk wensen. Gelukwensen Het ontbrak op deze receptie ook niet aan goede woorden en geschenken. De heer Nijssen sprak namens het Centraal Bureau, de Prov. Veilingbond en de Veiling „Kennemerland" te Beverwijk. Hij prees de trouw van de Alk maarse Veiling aan het C.B. en betuigde daarvoor zijn erkente lijkheid. Hij huldigde de voor zitter-jubilaris, de heer Noort, als de verantwoordelijke man van de organisatie en de heer Mak als de bekwame directeur; beiden bood hij namens het C.B. een fraai Delfts blauw bord aan; de overige jubilarissen huldigde hij met bloemen. Namens de Veiling „Kennemerland" dankte hij voor de goede samenwerking, in het bijzonder de heer Noort voor diens vriendschappelijke mede werking in het bestuur van de Proeftuin Kennemerland; alle ju bilarissen ontvingen in dit geval een doos sigaren. Het was de heer P. Kluft, die namens de Veilinggemeenschap de jubilarissen toesprak. Zeven jubilarissen op een personeel van 25 man, dat noemde spreker een bewijs van goede verstandhouding en samenwerking. Hij richtte zich hierna tot elke jubilaris persoon lijk. Hij begon met de directeur en de voorzitter, die elkaar 25 jaar geleden „op 't kret van de kettewagen" steun hadden be loofd; de heer Mak prees hij als een directeur met 'n goede kijk op de zaak, 'n scherpe handels geest en een taai doorzettings vermogen; hij wenste hem toe, dat hij de plannen tot nieuwbouw nog verwezenlijkt mocht zien. De heer Noort huldigde hij als een van de heer Jonker, die nog zeer jong was, toen hij aan de Veiling kwam, heeft het bestuur ook een goede keus gedaan; hij gaf blijk, aldus spr., van een goed organi satietalent. Ook de andere jubilarissen hul digde spr. als trouwe en nauw gezette functionarissen, waarna hij elk een geschenk aanbood als stoffelijk blijk van waardering. Namens het personeel sprak de heer Bruin, die ditmaal in om gekeerde volgorde de jubilarissen huldigde, daarmee tot uitdrukking brengend, dat ieder op zijn plaats naar vermogen had medegewerkt aan de bloei van de Veiling. Ook hij had voor allen een geschenk en sprak de wens uit, dat de nieuwbouwplannen verwezenlijkt mochten worden met een veiling gebouw „van het Texelse Hek tot de Spoorbomen". Er was ook een fraai album met de namen van de circa 500 personen, die aan de geschenken hadden bijgedragen. Dé heer le Blansch sprak, na mens de K.v.K. en de Mij. voor Nijverheid en Handel woorden van gelukwens en bood namens deze laatste organisatie aan elke jubilaris de medaille van ver dienste van de Maatschappij aan. Voorts spraken nog de heren K. Pander namens de Alkmaarse Grossiersvereniging en de heer P. Mooy namens de aanvoerders. De heer Mak maakte zich de tolk van zijn mede-jubilarissen en sprak een woord van dank voor de hulde, die hij boven alle verwachting noemde. Hij wilde in die hulde betrekken de heer C. Kluft, die eveneens een groot aandeel had in de werkzaamhe den, welke leidden tot de bloei van de Veiling. Hij was dank baar voor de vele belangstelling en onderstreepte de door velen uitgesproken wens, dat de Vei ling spoedig haar nieuwe gebouw mocht hebben, ten profijte van stad en gewest. De heer Bruin, die de leiding bij de receptie had, deed nog voorlezing van diverse geluks telegrammen, o.a. van het U.C.B., de Proeftuin Duinstreek, de L.T.B., van wethouder Leesberg en van de veilingen te Groote broek, Den Helder, Nijmegen e.a Grote vlucht Des avonds werd in de grote zaal van 't Gulden Vlies een diner aangeboden aan de jubi larissen, hun naaste familieleden, het personeel van de Veiling en enkele genodigden, in totaal circa 100 personen. Ook tijdens het diner werden nog tal van spee ches afgestoken, om de heer Mak en zijn mede-jubilarissen te hul digen. Burgemeester Wytema noemde de jubilerende directeur de juiste man op de juiste plaats en wees op; de grote vlucht, die de Veiling in deze 25 jaar geno men had; hij noemde dit de vrucht niet alleen van de goede samenwerking, doch ook van de grote deskundigheid van de Nrd- hollandse tuinders, wier arbeid een zegen werd voor allen, die met de Veiling iets te maken hebben. Spr. besloot met de wens, dat de Alkmaarse Veiling, een van de steunpilaren van Alk- maars welvaart, steeds in bloei mocht toenemen. De heer^Thoma, directeur van de Accountantsdienst der Veilin gen en de heer Slagman, direc teur van de Hoornse Bank, ge waagden van de credietwaardig- heid van de Alkmaarse Veiling en noemden in dit verband de op stapel staande uitbreiding vol komen verantwoord. Wethouder van Slingerland kon wat dit punt betreft helaas nog niet het verlossende woord spreken, doch gaf het Veilingbestuur de verzekering, dat het gemeente bestuur de Veiling een goed har) toedraagt. Verder spraken nog de heren Nijssen, Vegter, de Weijer, oud-employé van de Veiling en thans directeur van de veiling te Beverwijk. Nadat de heer Noor) als voorzitter de heren Kluft en Bruin en hun medewerkers dank had gebracht voor de voorbërei ding van deze jubileumdag, sprak de heer Mak als directeur nog een algemeen dankwoord; hij be toogde, dat als straks in verband met de' bouwplannen hetveiling percentage iets verhoogd moet worden, men dit moet zien als een daad van wijs beleid, die niet zonder vrucht zal blijven. De heer Bruin bracht terecht een woord van dank aan de directie van 't Gulden Vlies voor de keurige verzorging van het diner, waar van ook de kok (de heer Bergers) alle eer toekomt. Tenslotte bleef men nog in een genoeglijk sa menzijn bijeen, terwijl muziek en cabaret voor vrolijke afwisseling zorgden. Het was voor de Veiling en de zeven jubilarissen een on vergetelijke dag. ST .CAECILIA De muzikanten worden ver zocht morgen Dinsdagavond om 8 uur op de Paardenmarkt aan te treden mét licht Route: Choorstraat, Laat, Zoutstraat, Verdron-kenoord. Morgen, Dinsdag 4 November, hoopt de H.E. Deken J. Th Jacobs zijn 70e verjaardag te vieren. Waar wij nog onlangs, ter ge legenheid van het drievoudig jubileum, dat Deken Jacobs half Augustus vierde, uitvoerig op de grote verdiensten van de H.E. Deken hebben uitgewijd, menen wij ditmaal met dit korte be richt te kunnen volstaan. Wij wensen hem vanaf deze plaats namen-s onze lezers van harte geluk met het bereiken van de leeftijd der sterken en wekken onze lezers gaarne op de 70-jarige deken morgen extia in hun gebeden te herdenken. W inkelsluiting zuivelwinkels ALKMAAR. Ingevolge een verzoek van de 62 te Alkmaar gevestigde melkhandelaren en 'n zestal speciaalzaken in zuivelar- tikelen stellen B. en W. voor. voor deze branche verplichte sluiting op Dinsdagmiddag vast te stelien. Ook werd door deze branche een algehele Zondagssluiting verzocht, doch deze is reeds bij de Wet geregeld. Het verzoek van de melkhandelaren. om geen verkoopavond in te voeren, wordt aangehouden, aangezien hierover zo spoedig mogelijk 'n voorstel aan de Raad zal wor den gedaan. In aansluiting op ons bericht, dat de drie samenwerkende mid denstandsorganisaties besloten hebben de gemeenteraad te ver zoeken voor een proeftijd van één jaar een koopavond in te stellen, vernemen wii nader, dat door de Raad .voor het Groot winkelbedrijf te Amsterdam een schrijven tot de Raad is gericht, met de mededeling, dat de te Alkmaar gevestigde grootwinkel bedrijven het instellen van een koopavond op Vrijdagavond wen selijk achten. B. en W. stellen de Raad voor beide stukken in hun handen te stellen om prae- advies. ALKMAAR De directie van 't Gulden Vlies heeft de abon nees van de Toneeluitvoeringen zeer aan zich verplicht door de Nederlandse Comedie zo spoedig uit te nodigen „De Koopman van Venetië" voor het Alkmaarse voetlicht te brengen. Het is, zowel door het bril lante spel van de hoofdvertol- lcers, als door de prachtige cos tumes en het practische décor een schitterende opvoering van dit klassieke Shakespeare-stuk geworden. Wij behoren niet tot die gene ratie, die destijds de grote Louis Bouwmeester in de rol van Shy- lock heeft zien triompheren; wij weten alleen uit overlevering, dat Bouwmeester en Shylock tot één begrip waren geworden. Er is intussen een nieuwe gene ratie van toneelliefhebbers opge groeid en wij mogen de Nederl. Comedie dankbaar zijn, dat zij ons dit romantische toneelstuk van de grote Shakespeare in e'en nieuwe entourage heeft gebracht. John Go-bau, ongetwijfeld een der prominenten van dit ensem ble heeft van de Shylock-rol een beheerste vertolking gegeven. De zwierige bravour, waarmee hij zich in zoveel andere rollen over het toneel pleegt te bewegen, liet hij ditmaal na. De regie had ook niet de klemtoon gelegd op sfeer, welke de grote toneelschrijver destijds in zijn stuk heeft gelegd en die wellicht ook het- kenmerk was van de opvoeringen waar in Bouwmeester excelleerde. De regisseur wilde dat de tragiek, die het Jodendom gedurende de laatste oorlog heeft getroffen, de sfeer zou verzachten en daarin is hij geslaagd. De Jood Shylock had hier ook een mens van 'n ander ras kunnen zijn en was voor ons de verpersoonlijking van de man, die het materiële, de zucht naar geld en bezit 'stelt boven hogere waarden, als in casu het -bezit van een eerbare dochter. Rex Kinder smokkel Af en toe druppelen uit de U.S.A. wel berichten binnen, die melding maken van een groot so ciaal euvel: het versjacheren van pas-geboren kinderen meestal van ongehuwde moeders aan echtparen, die zelf geen kinderen hebben en die bereid zijn een flinke prijs te betalen. In de film „Kindersmokkel" die deze week in het Rex-theater draait, is de handel in kinderen onderwerp. 'n Jonge vrouw zoekt in een grote stad haar zuster, die uit het ouderlijk huis is. verdwenen en van wie zij taal nóch teken meer verneemt. Zij komt in contact met een journalist en in samenwer king met de justitie ontdekken zij, dat het gezochte meisje is ver moord na de geboorte van haar kind. Zij speuren ondanks het levensgevaar dat hen bedreigt, door vinden tenslotte het kind en elkaar en weten het com plot, dat zich met de smokkel van kinderen bezig houdt, te ontmas keren. Een echt-Amerikaanse film met gillende politie-sirenes en revolvergevechten, maar knap uitgewerkt en met steeds stijgen de spanning op het doek gebracht. Het voorprogramma brengt naast uitgebreid nieuws een car toon vol spoken en andere grieze- lig-grappige creaturen en 'n vlot te musical van Cónnie Boswell. NEGEN DAGEN LANG zal Victory Dollytotvn zijn: Pop- pestad. De poppen van de Bond Zonder Naam hebben hun tenten opgeslagen in de grote zaal en zij trokken dit weekend al grote belangstelling. Burgemeester Wytema j £inPmn Americain was zo bereidtvillig Dollytown of fideel te openen; hij kwamvergezeld van mevrouw Wytema en oudste doch ter naar Victory, waar de promotor van de Bond in Alk maar, drs. J. de Brouwer, hem hartelijk verwelkomde in deze kring van de Bond Zonder Naam. blijft hameren. De noppen doen dat, zonder goed organisatieman, die 25 jaar dat wij ,het hen icwalijlc kunnen Voorts waren vertegenwoordi gers uit het katholieke leven in Alkmaar, in al zijn schakerin gen bij deze opening tegenwoor dig; ook. zij werden door drs de Brouwer hartelijk verwelkomd, waarna deze het doel van deze poppententoonstelling uiteen zette. Als Aesopus met zijn spiegel houden de poppen ons ons eigen spiegelbeeld voor: zij personifi ëren de verschillende deugden en ondeugden van de mens; on deugden, die voortvloeien uit een gebrek aan naastenliefde, het zware aambeeld, waarop de Bond Zonder Naam onvermoeid in het bestuur had meegelopen, nemen; integendeel zij doen het De functie van keurmeester noemde hij de moeilijkste functie aan een veiling en het feit, dat de heer Rus deze functie zovele jaren had vervuld, was wel het op een wijze, die ons nog ge noegen verschaft. De poppen zijn reislustig, aldus drs de Brouwer, die vertelde, dat de poppen van de Bond Zonder Naam al heel ons land zijn doorgereisd en nu eindelijk dank zij de welwillende mede werking van de directie van Victorie ook eens Alkmaar bezoeken. Zij genoten overal in den lande zoveel belangstelling, dat deze week in Victory de mil lioenste bezoeker van Dollytown in Nederland verwacht wordt. Dat zal we! een verrassing be loven. Na Alkmaar gaan de poppen eerste plaats met Assendelft ennaar Curacao en Aruba en Grasshoppers met 9 punten uit vandaar naar Tokia om ook in 6 wedstrijden. Toch een resul-1 de verre West en Oost de ge- boezem steken en de christelijke waarden te betrachten; spr. Detective Story De film Detective Story speelt in een politiebureau, waar het een komen en een gaan is van dieven, inbrekers, zakkenrollers, etc. De rechercheurs weten wat ze te doen hebben om alle zaken be hoorlijk af te wikkelen. In tal van gevallen komen er verwikkelin gen voor. Een der rechercheurs hoopte daarom, dat de tentoon-1 staat bekend om zijn hardhandig stelling grote belangstelling uitoptreden. Een jongeman heeft een Alkmaar en omgeving mocht misstap begaan en deze recher- trekken. i cheur zwicht niet voor zijn argu- Namens Pater Loop, de leider menten. Dr. Schneider wordt.door van de Bond Zonder Naam, sprak genoemde rechercheur tijdens de heer B. Dingerdis een tref fend dankwoord, erop wijzende, dat de naastenliefde de enige oplossing is voor de noden van dit tijdsgewricht. En hierna werd nadat thee geserveerd was het lint door geknipt, dat op symbolische wijze de toegang tot Dollytown nog versperde. Daarna stroomde de zaal- vol; moge die stroom aanhouden heel de week tot 9 November. Het zal de Bond èn Alkmaar goed doen. Wij hopen dezer dagen nog gelegenheid te hebben over de tentoonstelling zelf iets te ver tellen. diens verhoor zwaar mishandeld Zijn advocaat gaat op zoek naar Tentoonstelling werken Matthieu Wiegman ALKMAAR Het hoofd van de afdeling Kunsten van het Min. van O.. K. en W„ Dr. N. Vroom, zal Dinsdag pm half ne gen in het Stedelijk Museum een tentoonstelling openen van werken van Matthieu Wiegman, welke tentoonstelling tot 23 No vember wordt gehouden. persoonlijke motieven en onthult, dat de vrouw van de rechercheur ook een misstap begaan heeft. Na enkele bittere scènes verlaat zij haar man en hij sterft door een dodelijk schot bij een arrestatie. Een film vol spanning. Harmonie Ik zie je in mijn dromen Een eenvoudige, gezellige en vaak geestige rolprent, waar in de hoofdrollen worden ge speeld door Doris Day en Danny Thomas. De koetsier van een bestelwagen Gus Kalm, blijkt de gave te bezitten, goede teksten, voor „Songs" te schrijven. Met de medewerking van 'n directie- assistente van een muziek-uit- geverij, weet hij het tot een tekst-schrijver van reputatie te brengen. Die assistente Grace wordt inmiddels zijn vrouw. De tegenvallers blijven niet uit wanneer Gus, de moed verliest, weet zijn vrouw voor hem het verloren succes weer te herwin nen. Samen wijden zij zich nu weer in woord en toon aan het Ohanson d'amour. K.A.B. LANGEDIJK o pende W inter seizoen LANGEDIJK. Woensdag avond opende de K.A.B. afd. Langediik haar winterprogvam met 'n feestavond in zaal Rij oer voor de leden en hun. dames De voorzitter G. Stoop Pz. ver welkomde speciaal de Paroenie geestelijkheid en de adviseur, kapelaan Hermes. Spr. zeide dat het winterprogram veel biedt en hij hoopte dat de diverse verga deringen met sprekers over ac tuele onderwerpen steeds 'n goede opkomst zouden genieten. De leden die willen emigreren drukte spr. op het hart. om eerst in contact te treden met het bestuur. Tenslotte brak spr. nog 'n lans voor het orgaan van de K.A.B. „Ruim Zicht". Leden die de prijs van f 2.50 inééns te hoog vinden, kunnen om de 14 dagen 'n exemplaar tegen beta ling van 10 cent bekomen. De toneelclub van de K.A.B. „Odin" bracht hierna het stuk ..Waarvoor leven wij" van A. Boere voor het voetlicht. Het moet ons van het nart dat dit stuk voor deze toneel club wel wat te zwaar was De spelers hebben echter stuk voor stuk hun best gedaan en vonden 'n dankbaar publiek dat met spanning de ontwikkeling vo'gde en het spel beloonde met 'n warm applaus. De voorzitter kon in ziin slot woord ook gewagen van goed geslaagde avond. Deze visie van de regisseur valt te waarderen, doch legde de hoofdvertolker, John Gobau, ongetwijfeld enige -beperking op. Niettemin speelde Gobau een alleszins aanvaardbare Shylock; hij zocht zijn kracht met in uiterlijke effecten, waartoe een rol als deze zo gemakkelijk de gelegenheid biedt, doch legde 't zwaartepunt op de innerlijke strijd van een man, die wraak zoekt op de man, die hij zijn za kelijke tegenstander waant. Zijn spel was beheerst, sober soms, maar niet minder treffend. Een hoogtepunt ongetwijfeld in zijn toneelcarrière. Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg waren als Portia en Antonio de twee andere op de voorgrond tredende figuren. Han Bentz van den Berg was een rustige, levens wijze en waardige Antonio, de koopman met de goede principes, die om zijn karakter torenhoog uitstak boven de Shylock-figuur. Zijn spel was feilloos in gebaar en voordracht. Van de figuren _op het tweede plan verdient Henk van Ulsen als Lancelot een extra compli ment; een aparte creatie van een bijrol, welke ons lang zal bij blijven. De lust bekruipt ons om nog meer namen te noemen, doch het zou ons te ver voeren. Het was een goed verzorgde voorstelling, waarna het applaus tot een ovatie voor het gehele gezelschap uitgroeide. Fr. O ZeemachtFlevo 27 Vooral in de eerste 25 minuten waren de doelpunten zeer goed- goed in de wedstrijd Zeemacht- Flevo. In deze periode hadden de Middenmeerders reeds vijf maal de roos getroffen en daar beide clubs voor de rust nog één goal wisten te fabriceren ging de rust in met 61. Dat Zeemacht voor de rust niets minder was dan de Wieringermeerders blijkt wel uit de cornerverhouding, die 60 in het voordeel van de „sailors" was. Na de thee waren de gastheren ongetwijfeld sterker, doch wisten dit niet in doelpunten tot uit drukking te brengen. Hoewel de achterhoede van Flevo niet onverdienstelijk speel de, was de voorhoede en in het bijzonder de ex-Kinheimspeler Dekker, gevaarlijker. Tegen dit voorhoedespel was de toch lang niet zwakke Zeemacht-defensie in het geheel niet opgewassen. Het was rechtsbuiten Stroker, die met een houdbaar schot doelman Holthuyzen voor de eerste maal passeerde. Nauwelijks waren de „sailors" van deze schrik beko men of de bal lag reeds voor de tweede maal achter Holthuyzen. Nadat de scheidsrechter de be zoekers een strafschop had ge geven, welke Dekker op rustige wijze in een doelpunt omzette, dreigde het voor Zeemacht een debacle te worden, vooral daar de meeste spelers het niet eens waren over die penalty. Het bleef echter bij twee doelpunten van Bejjer en midvoor Bouma. Dit was de Zeemachtspelers wel te bar. Linksbuiten de Cou- qui nam een voorzet van rechts direct op zijn schoen en voordat doelman Hof het wist lag de bal reeds achter hem. Tien minuten waren er nog te spelen toen mid voor Bouma de bal van Dekker kreeg toegespeeld. Deze gouden pass bekroonde de oranjeman met een schitterend schot, dat doel trof. Weersverwachting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: WISSELEND BEWOLKT Wisselend bewolkt met aan vankelijk en plaatselijk en kele buien. Vannacht kou der. morgen overdag onge veer dezelfde temperatuur als vandaag. Meest matige Noordwestelijke tot Weste lijke wind. BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: pastoor te Dordrecht (O. L. Vrouw-Nieuwe Parochie), de Weleerw. heer W. P. M. Haring tot pastoor te Nieuw-Vennep, de Weleerw. heer A. C. Schaa- per, die rector was te Amster dam (Pius-gesticht). DODENHERDENKING ALKMAAR Een deputatie van de Alkmaarse Brandweer heeft gistermorgen wegens Al lerzielen een krans gelegd cp het graf van wijlen Ton van de Kamer ,die begraven ligt op het Ere-Kerkhof in de duinen van Overveen Ton v.d. Kamer was destijds lid van de Alkmaarse Vrijwillige Brandweer en bracht in het ver zet het offer van zijn leven. Advertentie Hoek Houttil KOUSEN LINGERIES ALKMAAR DEN HELDER Na de rust zette Zeemacht een geweldig offensief in, dat echter slechts één doelpunt tot resul taat had. Vijf en twintig minuten voor het einde verkleinde linksbinnen Lucks de achterstand met een goed schot tot 62. Flevo, dat hiervoor maar wei nig partij gaf, pakte nu nog even aan. Eerst schoot Dekker twee maal rakelings naast. 12 minuten voor het einde deed Bouma het beter door een voorzet van Dek- n ker onhoudbaar in te schieten. Hiermee kwam het einde. bewijs, dat hij een goed keur meester is geweest. Met de keuze ALKMAAR. Jammer, dat de wedstriid tegen de befaamde Grasshoppers geen overwinning bracht; dan had AFC als ge volg ook van de nederlaag van Assendelft aan de kop ge staan in 4 B. Nu deelt AFC de taat. om tevreden over te ziin. al zullen misschien niet alle supporters tevreden zijn over de overigens spannende wedstrijd. Er waren enkele hiaten in het team en het scheelde maar wei nig, of de twee punten waren binnen: een beetje geluk en het wai zover geweest. Verheugend is ook. dat er goed bezoek was en dat reeds een flink aantal loten van de nieuwe AFC-loteri.i verkocht werden. Verschillende wedstrijden wer den afgelast: wii kregen slechts de volgende uitslagen binnen: AFC-Grasshoppers 1-1; Limmen 2AFC 4 71; Vitesse b—Jun. d 13; Vitesse b—Adsp. c 0—4. De jeugd heeft het er dus beter afgeschoten dan de senioren. Vanavond weer clubavond. Al ler opkomst gewenst. Supporter dachte van de Bond Zonder Naam uit te dragen. Want, zo zei drs de Brouwer, de Bond is internationaal en maakt geen onderscheid tussen rang, stand, religie, ras of politieke kleur. Burgemeester Wytema voelde zich bii deze gelegenheid on wennig alsof hij stond voor het portret van een onbekende, hier mee doelende op de Bond, die geen naam heeft en toch zozeer de aandacht trekt. Hij herinnert aan het boekje van de Engelse schrijfster Dorothy Sayers over het grootste drama, dat ooit werd opgevoerd, waarin deze schrijf ster tal van zonden en ondeug den van de hedendaagse samen leving signaleert, die door velen nauwelijks als zonde of ondeugd worden onderkend. De Bond Zonder Naam, aldus ALKMAAR. Welk een verjaardagsgeschenk voor hem ervaring voor uw verslag-1 hadden opgehangen? a -a ..O tempora, o mores! zouden gever-reünist, na acht jaarwjj voj weemoed hebben ver- terug) te keren tot de Alma', zucht, wanneer we het Zaterdag- Mater aan de Blekersbaai en middag j.l. in de aula van het aldaar met pioen ooen en1 X, - twintig-jarige Petrus aiaaar mei eigen ogen enCanisius Lyceum met zo druk oren te vernemen, dat sinds I hadden gehad met het drukken zijn afzwaaien er de syncope van handen, het ophalen van niet alleen, maar ook de on- herinneringen, het luisteren naar de president-curator, deken Ja- bedekte bloot Klinkt zo cobs, de rector, drs. L. Küppers, bloot arrrten en benen bur- de voorzitter van het Reünie- gerrecht hebben gekregen. comité der oud-leerlingen, mr. Wil u wel geloven, lezer, dat wii ons voelden als op die ge denkwaardige datum in 1941, toen wij voor het eerst een leraar een ordinair shaggie zagen draaien was het v.d. Vat niet....? of nog erger: toen doctor Chris Arnold in het laat ste jaar der bezetting een stoel boven op ziin katheder plaats te en zich wiebelend en likke baardend plafondwaarts begaf om aldaar een kilo spek te spr., leert ons de hand in eigen ..plukken", dat zijn discipelen als tachtig oud-leerlingen in de aula i van de heer Timmermans, die toe en de „vader" zelf. rector heel de fleurige schare onder Küppers, sprak zijn pupillen- ziin regie hield en boe' Curatoren, docenten, cud-lera van-weleer toe met ..jongens en meisjes", alsof er heiemaal geen vaders en moeders van een tal rijk, woelig kroost tussen zaten. En mr. A. V. M. Leesberg ge waagde van de band die ge smeed was tussen de oud-leer lingen en hun school en bood daarom namens de reünisten een smeedijzeren hek aan voor het gebouw en geurige rokerij voor de jubilarissen bij dit feest: de A. V. M. Leesberg en naar die curatoren Van Dijk, Verkade en honderd-en-een andere sprekers tijdens het geroezemoes en de gezelligheid van het diner. Want Zaterdag was het tot besluit van het vijf en twintig-jarig jubi leum de dag der oud-leerlingen van Petrus Canisius en ie moet zo'n massaal weerzien eerst eens meegemaakt hebben om te kun nen proeven wat voor sfeer daar heerst. „Jongens en meisjes" „Welkom in het vaderhuis", riep deken Jacobs de honderd- Sluiimer en de docenten Van Kesteren, Vlas en De Wolf. Toen draaide de Lvceumrevue vol kostelijke vondsten voor de laats'p maal. steeds onderbroken door frenetiek applaus. Mr. Lees berg besteeg na de finale het podium, liet bloemen aanslepen voor de dames, huldigde de heren en hoewel wii in enze be spreking van j.l. Dinsdag de na men reeds noemden, willen wii er één nogmaals in het licht van de schijnwerper zetten, n.l. die ren. leraren en oud-! aerlingen schaarden zich na een gënoege- liik borreluurtje aan de dis. Hier vloeide de stroom van wel sprekendheid gestadig en de sfeei was er als in éen groot gezin, waarvan de Kinderen na zoveel jaren uitzwermen weer bijeen waren. De heer W. Arntz fungeerde vlot en terzake kundig als *afel- nraeses en het was derhalve wel bijzonder jammer, dat hijzelf voor de enige dissonant van deze dag zorgde. Hij wist namelijk ziin waardering voor de uitge breide publiciteit, die het Ly ceum in deze dagen in onze krant genoot, niet beter te ver tolken. dan door op deze cou rant een nogal vinnige critiek te lanceren! Dat was toch wel wat in strijd met de noblesse, die men van een oud-'yeeïst mag verwachten. jR.- SLACHTVEEMARKT A'DAM. 3 Nov. Aanvoer 374 runderen, p. kg geslacht gewicht: le kwal. 2,70—2,80; 2e kwal. 2,55—2,65: 3e kwal. 2,302,50; 4e kwal. 2,10 ■2,20. 252 varkens, 2,402,45 oer kg geslacht gewicht. 18 nuch tere kalveren 1,101,25 per kg levend gewicht; 3 vette kalveren 2,102,40 per kg levend gewicht; 7 schapen 90150 per stuk. OBDAM, 3000 kg. uien 14.70 Grof 14.10. 3500 kg. peen B 11.60 —11.90 C, 9.40—10.80, D 6.50; 400 kg. stekpeen 3.90; 300 kg. bieten A 11.60, B 12.10, Modjo 10.40—10.80. BEVERWIJK, 31 Oct. An dijvie I 15—20, II 10—15, bloem kool IA 20—35, IB 10—20, IC 810, pronkbonen II 1731, snijbonen (kas) I 1.151.30. II 70—80. bospeen I 12—20. II 8— 15. waspeen IA 11—20, IB 6—9. radijs I 5—8, II 3—6, sla IA 9— 14. IIA 36. spinazie I 45 50, tomaten IA 3240. IB 18— 23, IC 2431, knollen IA 13 17. IB 10—13, IC 6—10. breek- peen IC 710, IB 47, groene kool IA 811, IB 68, rode kool IA 1014. IB 69, peterselie 7— 13-, selderie 38. spruiten IA 30 —43. IB 2030. prei IA 914. IB 8—9. Nero LA 38—47. IB 20 *28. ALKMAAR. 31 Oct. Snij- bonen 118.00146.00. nronksnii- üonen 24.0045.00. tomaten A 20.00—47.00. witlof 43.00—81.00. bloemkool 8.0020.00. rode kool 5.0012.50. savoye kool 6.00— 10.00. groene kool 6.00—8.00. spruitkool 25.0056.00. boere- kool 6.0011.50. spinazie 21.00 54.00, sla 2.0011.50. andijvie 80016.50. bospeen 9.0020.00, bieten 5.008.00, winterpeen 6.00 —8.00, waspeen f8—20. uien f5— 21.50, prei 20.00—27.00. soep groenten 2.506.50, peterselie 3.50-8.00, knolselderij 13 00- 18.00. jonathan 18.00, goudreinet- 'e 6.0021.00. cox orange 7.00 43.00. notaris 6.0018.00, zwijn- drechtse wijnpeer 6.0012.00, winterjan 5.Ó015.00, gieser wil deman 6.00—20.00. duene de u'oo"—Tol) 0Q2'00 42.00. alicanten BEEMSTER. 31 Oct. Pronk bonen 30.00. tomaten A 34.00— 64.00. witlof 72.00—79.00. bloem kool 8.0032.00, rode kool 1100 —15.00, savoye kool 10.00, groene c i ®-00—10.00, spruitkool 22.00 52.00, boerekool 5.0012 00 spinazie 20.00—58.00. sla 2.00— 9.00, andijvie 6.00—17.00, rode bieten 4.009.00, bospeen 8.00 17.00. winterpeen 6.00—12.00 waspeen 8.00—10.00. uien 13.00— Q°nn°' drielingen 13.00-18.00. prei ium l' u ahcanten 70.00— 115-00. brabantse bellefleur 4.00 —14.00. bramley seedling 3.00— ^003a C03f orange pippin 20.00— 4J-.00, glorie van holland 8.00— 26.00, goudreinette 6.0024 00 graham jubilé 4.00—14.00 gro- P'neer kroon 4.00—14.00, jona than 6.00—28.00. laxton superbe onUTT2200, notaris-appel 4.00 7?«n zoete winter kroon 4.00— 15.00. beurre clairgeau 6.00— 2b.00. beurre superfin 3.00—8.00 oonne louisse, d'avranches 4.00— 2b.00, conference 4.0023 00 doyenne du cornice 22.00—50.00* unnle if&yst- 5 0024.00, fertilon .ÏÏT7i3'0P' fireser wildeman 5.00 —20.00. kamperveen 3.0011.00 legipont 8.0037.00. nouveau poi- ilwPn 14.00. st. remy 4.00 14.0°. soldaat laboureur 3.00— 17.0. Williams duchess 4.0016.00 winterian 3.009.00. zwijndrecht- se wnnpeer 3.00—13.00. WARMENHUIZEN. 3300 kg yptekool5,50; 16000 kg rode kool 45,50. ALKMAAR, 3 Nov. Vee markt. 110 vette koeien 550— 1125, 4 graskalveren 145—225, 25 nuchtere kalveren 4090 25 vette schapen 100130, 270 'var kens 1.902,08 per kg NOORDSCHARWOUDE, 3 Nov. 2200 kg aard. blauwe eigenh. 10.30, bevelanders 10.90, eerste lingen 9.90, bonken 9.70, 600 k" peen B 12.—, C 10.20, 1000 kg uien 21.40, grote 19.20, 1100 kg rode kool All 4.70—6.20, 10.000 kg witte kool 3.504.80, 34.000 kg succes witte kool 4.206.— 5.000 Deense witte kool 6.10, 200 st. bloemkool All 15.afwij kend 8. LANGEDIJK, 3 Nov. 3500 kg gele kool A 8.309.60, B 4.10; 7000 kg groene kool A 8.6010.-, B 6.907.70; 30.000 kg witte kool 6.succes witte 5.706.10; 2500 kg peen B 11.20, C 11.60; 2500 kg andijvie 20.1023.50; 1500 stuks bloemkool BI 14.30—20.10, BII 8.20—10.10. We zouden verrassingei het is er wi Quick, dal maakt. Of 1 zij het dan j gen. 'Laten want dat is van deze v< opmars van Wagi In de eerste Wageningen i door een 2 Frisia. RCH b gevolgd door Gemakkelijk 1 rigens tegen Eerst 20 miniu kon de Wette scoren. Het bl daar de Nijmt reserve-doelm; (in de plaats sporadisch ko: De Volewij< rust iets sterk toonde zich De Velsenari periode door 1 Graaf een 2- ze na de rust ven. Heraoles speelden een met Heracles Stephan gaf leiding maar bracht de Bc succes, 11. I tweede helft nieuw de leid sief baatte d< Ajax bleek s maar verstond doelpunten m: Eerst halverw de wedstrijd 1 Toen scoorde vrije trap en i rechtsbuiten 2—0. GVAV won versloeg Wagi fers van Koo] de rust. DOS makkelijk van E< In B kwam aan de kop d de nederlaag Heerenveen n plaats. Storm1 rigens goed ti Door Angenen denaren binne 20 voorsprc de achterstan' kreeg Ensche een fel slot-o en Moddejong laatste kwarti zege. Haarlem er puntten in et helft niet. Na man Go Ahea twee treffers ten Haarlem 1 schop maakte lijk, waarna i ten voor het finitief op wi Vitesse en zeer slechte kwamen Herl door blessure en toen ook VI le klasse GVAV—Sneek FrisiaWagen: DOSZwolse VSVVolewij< HeraclesEns. RCH—NEC AjaxEDO RCH DOS G.V.A.V. Heracles Ajax Wageningen NEC Volewijckers VSV Ensch. Boys EDO Frisia Zwolse Boy; Sneek le klasse HaarlemGo Vitesse't Go EnschedeSto AchillesBlau AGOVV—Elin Heerenv.Lee DWS—Be Qui Haarlem Heerenveen Stormvogels 't Gooi Enschede AGOW Leeuwarden DWS Elinkwiik Vitesse Be Quick Blauw Wit Go Ahead Achilles

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2