Tot degradatie gedoemde Tielse clubs schoten raak Fel vechtend Meervogels kon Zouaven niet houden Alle Eindhovense clubs leden een nederlaag Sunderland thans gelijk met Wolverhampton W. HET DOEN EN LATEN Courses te Duindigt Fraaieboeiende strijd bracht V.I.O.S. de zege SPORT H.S.V. won na matte wedstrijd van Randers De eerste klassers Stormvogels niet meer ongeslagen iïSSIiSïil f i' 6 V i 1 $1 i ■'.■■v ,v."^ ENGELSE LEAGUE Spanning neemt toe van de eerste klassers Bram Nottelman weer 3 x no. één Thuisclub won met 2-1 J.V.C.-VIOS 2-3 in het kort Hoornsman door Koot uitgeschakeld Alkm. Kegelbond: spannende strijd 2-1 en tóch geen spanning I#*.».«dag '*j INo' Pagina We zouden een heel lange aanhef nodig hebben, om alle verrassingen van deze Zondag een plaatsje te geven. Want het is er weer geducht van langs gegaan. Neem nou Be Quick, dat in Amsterdam D.W.S. een kopje kleiner maakt. Of Enschede, dat er zowaar in slaagt Stormvogels zij het dan gehandicapt, een eerste nederlaag toe te bren gen. "Laten we dan de Tielse successen niet onvermeld, want dat is toch eigenlijk wel het meest opzienbarende van deze voetbalzondag. Of denkt U misschien aan de opmars van Heerenveen? Wapeningen valt terug In de eerste klasse A verdween Wageningen uit de kopgroep door een 20 nederlaag tegen Frisia. RCH bleef aan de leiding, gevolgd, door DOS en GAVV. Gemakkelijk heeft RCH het ove rigens tegen NEC niet gehad. Eerst 20 minuten voor het einde kon de Wette uit een vrije trap scoren. Het bleef 10 voor RCH daar de Nijmeegse voorhoede de reserve-doelman van Elderen (in de plaats van Wille) slechts sporadisch kon bedreigen. De Volewijckers was voor de rust iets sterker dan VSV, maar toonde zich zeer improductief. De Velsenaren namen in deze periode door Verzwijveren en de Graaf een 20 voorsprong, die ze na de rust wisten te handha ven. Heracles en Ensoh. Boys speelden een forse wedstrijd, met Heracles voor de rust beter. Stephan gaf de Almeloers de leiding maar een snelle uitval bracht de Boys door Groothuis succes, 11. Heracles nam in de tweede helft door Kamphuis op nieuw de leiding, een slot-offen- sief baatte de Boys niet meer. Ajax bleek sterker dan EDO, maar verstond de kunst van het doelpunten maken niet best. Eerst halverwege de 2e helft van de wedstrijd werd dit beter. Toen scoorde van der Wel uit 'n vrije trap en 5 min. later besliste rechtsbuiten Bouwens de strijd, 2—0. GVAV won van Sneek. Frisia versloeg Wageningen door tref fers van Koopmans voor en na de rust. DOS tenslotte won ge makkelijk van Zwolse Boys. Eerste nederlaag van Stormvogels In B kwam Haarlem alleen aan de kop door een verrassen de nederlaag van Stormvogels. Heerenveen rukte op naar de 2e plaats. Stormvogels startte ove rigens goed tegen Enschede. Door Angenent namen de IJmui- denaren binnen een half uiur 'n 20 voorsprong. Toen Teerink de achterstand had verkleind, kreeg Ensohede inspiratie voor een fel slot-offensief. Wagteveld en Moddejonge jr. zorgden in 't laatste kwartier voor een 32 zege. Haarlem en Go Ahead doel puntten in een slechte eerste helft niet. Na de rust gaf Kolk man Go Ahead de leiding maar twee treffers van Jacob brach ten Haarlem voor. Uit een straf schop maakte Go Ahead nog ge lijk, waarna de Voogd 5 minu ten voor het einde Haarlem de finitief op winst bracht, 32. Vitesse en 't Gooi speelden 'n zeer slechte wedstrijd. Na rust kwamen Herberts en Hendriks door blessures niet meer terug en toen ook Weyands uitviel, moest Vitesse het laatste half uur met 10 man spelen, 't Gooi won door twee doelpunten van Poort, over beiden helften ver deeld. A.GOVV nam tegen Elinkwijk fortuinlijk de leiding, toen Bloe- mendaal in eigen doel schoot. In de tweede helft werd het door Hanskamp (2 maal) en een te- gen-doelpunt van W. de Jong 'n 31 zege voor Apeldoorn. Be Quick herstelde zich van de zware 81 klap tegen Hee renveen en won in Amsterdam met 23 van DWS. Abe Lenstra hielp Heeren veen aan een magere 10 zege op een hard-werkend Leeuwar den. Achilles tenslotte liet de eer aan Blauw-Wit, dat met 02 won. Theole klopt SVV Ach ja, waarom zou ik ook eigenlijk niet, heeft Theole vast gedacht, toen het gisteren in 't veld stond tegen SVV, dat tot de kanshebbers in de afdeling C behoort. En de Tielenaren won nen met 31 Overigens was dat niet de enige onverwachte uitslag in de ze afdeling. Willem II bijv. er voer de sterkte van Sittardia op eigen terrein (33) en Emma moest in Den Haag alle zeilen bij de mast zetten om HBS een gelijk spel af te dwingen. Voorts kwam BW in de lift door een zege op Excelsior en VVV deed Brabantia definitief naar de staartgroep verhuizen. Dat Sparta van Longa won, was hier eigenlijk de enige geheel normale uitslag als we tenmin ste het prachtige resultaat van MVV (winst op Juliana) niet de aparte vermelding willen geven, die het zeer zeker verdient. Sof-dag voor Eindhoven Niet alleen voor Eindhoven zelf, dat nu door een nieuwe 2-1 nederlaag tegen het kranige NOAD alle illusies voor het ko mende seizoen wel kan opbergen doch ook voor PSV waren er enkel maar donkere wolken. Want ADO kwam uit Den Haag met zulke enthousiaste bedoe lingen, dat Philips er niet toe kon komen de Residentiebewo ners in de wielen te rijden. Het werd dus 21 voor ADO. Maar ja, wat wilt u nog meer. TEC bijv., had u zeker geen punt voorspeld in Rotterdam tegen Feijenoord, maar de Tielenaren lapten het hem. En DHC deed 't tegen Bleijerheide nog beter. De 10 zege kan goud waard zijn. Het duel RotterdamSchiedam versus de Mijnstreek eindigde onbeslist. Want zowel Hermes en Maurits als Limburgia en Xerxes besloten tot remise. RBC tenslotte is de kluts nu kwijt. Zo zien wij tenminste de 3nederlaag tegen een zich snel opwerkend NAC. jtl \y p.S.V.A.D.O. Tijdens een schermutseling voor het doel van P.S.V. is doelman Steiger Clavan te vlug af. Voor de zekerheid hebben de clubgenoten Scholtens en Bakers de doelmond bezet. V.l.n.r.: Scholtens, Jansen, Steiger Clavan, Van Beek en Bakers. Dank zij een prachtige 52 zege in de uitwedstrijd tegen Manchester City heeft Sunder land thans evenveel punten (20) le klasse A GVAV—Sneek 3—0 FrisiaWageningen 20 DOSZwolse Boys 4—1 VSVVolewijckers 20 HeraclesEns. Boys 2I RCH—NEC 1—0 Ajax—EDO 2—0 RCH 7 6 0 1 12 DOS 7 5 0 2 10 G.V.A.V. 7 4 1 2 9 Heracles 7 3 2 2 8 Ajax 7 4 0 3 8 Wageningen 7 2 3 2 7 NEC 7 2 2 3 6 6 Volewijckers 7 3 0 4 VSV 7 2 2 3 6 Ensch. Boys 7 2 2 3 6 EDO 7 3 0 4 6 Frisia 7 2 1 4 5 Zwolse Boys 7 2 1 4 5 Sneek 7 2 0 5 4 le klasse B HaarlemGo Ahead 32 Vitesse't Gooi 02 EnschedeStormvog. 32 AchillesBlauw Wit 0—2 AGO W—Elinkwijk 3—1 Heerenv.Leeuward. 10 DWS—Be Quick 2—3 Haarlem 7 5 2 0 12 Heerenveen 7 5 1 1 11 Stormvogels 't Gooi 7 4 2 1 10 7 3 3 1 9 Enschede 7 4 1 2 9 AGOW 7 3 1 3 7 Leeuwarden 7 3 1 3 7 DWS 7 3 1 3 7 Elinkwijk 7 3 1 3 7 Vitesse 7 3 1 3 V Be Quick 7 2 1 4 5 Blauw Wit 7 1 1 b 3 Go Ahead 7 1 1 b 3 Achilles 7 0 1 6 1 le klasse C Theole—SVV SittardiaWillem II JulianaMVV BWExcelsior HBSEmma BrabantiaVW SpartaLonga 3—1 3—3 1—2 4—1 1—1 1—2 2—0 Sparta 7 5 1 1 11 Emma 7 4 2 1 10 MW 7 4 2 1 10 VVV 7 3 3 1 9 Longa 7 4 0 3 8 SVV 7 3 1 3 7 Willem 2 7 2 3 2 7 Sittardia 7 3 1 3 7 BW 7 2 2 3 6 Excelsior 7 2 2 3 6 Brabantia 7 3 0 4 6 HBS 7 2 1 4 5 Juliana 7 1 2 4 4 Theole 7 1 0 6 2 Ie klasse D RBC—NAC 0—3 PSV—ADO 1—2 NOADEindhoven 2—1 LimburgiaXerxes 1—1 DHSBlijerheide 1—0 Hermes DVSMaur. 1—1 FeijenoordTEC 3—3 NOAD 7 4 2 1 10 Fevenoord 7 3 3 1 9 ADO 7 4 1 2 9 PSV 7 3 2 2 8 Xerxes 7 3 2 2 8 Hermes DVS 7 3 2 2 8 DHC 7 4 0 3 8 Bleyerheide 7 2 2 3 6 RBC 7 3 0 4 6 Limburgia 7 1 4 2 6 NAC 7 2 2 3 6 Eindhoven 7 1 1 3 b Maurits 7 1 3 3 5 TEC 7 1 2 4 4 als Wolverhampton dat van Li verpool met de oneven goal klop kreeg. Maar het doelgemiddelde van de Wolves is een ietsje heter zodat zij toch de leiding in de eerste divisie hebben behouden. De overwinning van Sunder land kwam goeddeels voor reke ning van twee spelers, Trevor Ford en Len Shackleton. Zuiver en hard schieten bracht vier doel punten. Een hattrick in het eerste half uur van de match, en een goal uit een strafschop na rust. Het lijdt niet de minste twijfel of hij zal de voorhoede van Wales aanvoeren in de wedstrijd tegen Engeland op 12 November in het Wembley Stadion. Met evenveel lof moet Shackleton worden ge noemd die zelf niet scoorde maar als „schemer" schitterend werk leverde en tal van openingen maakte voor zijn collega's. Mis schien zal hij de Engelse keuze commissie uit de moeilijkheden kunnen helpen nu deze zich geen oordeel kan vormen over de hui dige conditie van Jackie Sewell, die geen kans krijgt om zijn plaats in de voorhoede van Shef field weer in te nemen, omdat zijn vervanger Quixall zo uitne mend op dreef is. Wolverhampton, dat voor de eerste maal in zes wedstrijden een nederlaag leed, speelde bijna even goed als Liverpool. Bijna, maar niet helemaal, want Liver pool bereikte weer de- vorm waar aan deze ploeg in het begin van het seizoen zijn successen dankte. In weerwil van twee nederlagen in successie heeft het bestuur van Liverpool geen wijziging in het eiftal willen aanbrengen, en deze politiek is thans volkomen juist gebleken. Sheffield Wednesday heeft-uit 9 wedstrijden, waar van er niet één verloren ging, 15 punten behaald en bezet nu de achtste plaats op de ranglijst. Chelsea was niet de enige van de vier Londense eerste klassers die een nederlaag leed. Middles brough klopte Charlton, Arsenal maakte geen moment de indruk West Bromwich in bedwang te kunnen houden en verloor dan ook, en de Spurs, die al spoedig de leiding hadden genomen, kon den het tenslotte niet bolwerken tegen Manchester United dat tweemaal scoorde door toedoen van de vleugelspeler Berry. Een ongewoon doelpunt hielp New castle aan een overwinning op Derby. Walker van Newcastle werd tegen de grond gelopen en bleef daar liggen, terwijl hij bij de scheidsrechter appeleerde voor D.W.S.BE QUICK 2—3. Het moment, waarop D.W.S. uit een hoekschop haar tweede doelpunt maakt. V.l.n.r.: Appel, Terpstra, Having, Koevoets, achter hem (gedeeltelijk zicht baar) van Kooijk, Bulder en de Groningse doelman Flieringa, die juist iets te ver uit zijn doel gelopen is. (Van onze verslaggever) Veel publiek, uitstekend weer (tenminste tot de negende course) prachtige sport en een verrassing, die bij de totalisator tot uiting kwam in een cote van 50,90, ziedaar de aanblik, die Duindigt op zijn laatste officiële Zondag in dit jaar bood. De grote triomphator van deze dag is ongetwijfeld weer Bram Nottelman geworden. Hetgeen deze rustige pikeur met zijn on doorgrondelijk gezicht de laat ste weken presteert, is werk van de bovenste klasse. In een spannende strijd met sensatievolle momenten is het Zouaven gelukt de beide puntjes thuis te houden. Zag het er in den beginne naar uit dat de Zouaven een grote overwinning zouden behalen, zover is het toch niet gekomen. Twee maal drie kwar tier waren de roodbroeken in de aanval, maar de Akerslooters vochten zo fanatiek terug, dat er geen doorkomen aan was. Nu moet gezegd worden, dat de Meervogels-defensie er zijn mag, en vooral doelman v. d. Eng was in prima vorm. Goed debuut van de jonge Zou- aven-doelman v. Diepen. De strijd was nog maar enkele minuten oud, of een fantastische omhaal van Smit veroorzaakte al rumoer langs de lijn, maar het harde schot werd door keeper v.d. Eng schitterend gestopt. Plotse ling kreeg Vlaming het op zijn heupen. Handig omspeelde hij Stollenberg, loste een iage schui ver, maar ook nu stond v. d. Eng op zijn plaats Een snelle aanval van Meervogels liep dood in de buitenspelval. Maar Zouaven kwam weer terug en meteen moest doelman v. d. Eng zich in volle lengte in de doelhoek wer pen om daar een schot van Smit weg te stompen. Door het uit stekende spel van de middenlinie ontstonden voor het doel van de Akerslooters, de meest hachelijke situaties's. een kogel van K. Vriend, belandde net aan de ver- HELAAS.... Door overstelpende hoeveel heid copie, veroorzaakt door het niet verschijnen van onze cou rant op Zaterdag moesten helaas ook verschillende sportverSlagen tot morgen blijven liggen en wel Z.A.P.Texel, St. Victor Hugo Boys, V.Z.V.de Rijp, BerdosEgmondia, D.W.O.W. Vesdo, R.K.E.D.O.K.G.B., Spor tersStrandvogels, H.O.S.V. Berkhout. - S.E.W.St. George, Con ZeloPetten en S.V.A. Dreo. LSVVHEO, Oudesluis DTS. Sportredactie N.H.D. keerde kant van de paal. Een ogenschijnlijk ongevaarlijke aan val werd dé Meervogels noodlot tig. In het middenveld pikte Pan nekeet de bal op, omspeelde han dig Kaandorp, en loste geheel onverwachts een schot dat doel man v. d. Eng te machtig bleek, 1—0. Meervogels kwam hierna nog meer in de verdrukking en met alle beschikbare middelen, ook ontoelaatbare, waartegen scheids rechter De Graaf met alle kracht optrad, moest het gebied van v. d. Eng gezuiverd worden. Geheel onverwachts werd echter de ge lijkmaker geboren, uit een corner was het midvoor Kaandorp welke keihard inkogelde, 11. Waren de eerste aanvallen na de rust voor Meervogels, de Zou aven kwamen toch het meest aan bod. Ondanks de zware druk die de roodbroeken op het doel der tegenstanders uitoefenden bleven doelpunten uit. Doelman v. d. Eng was in ongenaakbare vorm. Bij een van de weinige aanvallen van de Akerslooters moest v. Diepen nog even handelend optreden, het hoge schot stompte hij echter keurig over de lat. Aan de andere kant was het Sijm die een gewel dig schot loste, maar gierend vloog de bal naast. Bij een volgende aanval werd Vlaming wat al te hard van de bal geduwd, de strafschop werd door v. d. Eng meesterlijk gestopt. De vreugde hiervoor in het Meer- vogels-kamp was echter van korte duur, het was Smit die uit een wirwar van spelers inschoot 21. Hierna probeerden de geel zwarten het nog, uit een hoge voorzet belandde de bal precies op de lat, maar verder kwamen zij niet. Na een buitengewoon spannende wedstrijd is het Vios gelukt in Julianadorp twee punten te veroveren. Het stond reeds bij voorbaat vast, dat de strijd tussen de Vios- back Koot en de J.Y.C.-niidvoor Hoornsman een beslis sende factor zou zijn in dit duel om de leiding in afdeling IC. Koot kwam als overwinnaar uit de strijd, hetgeen wel blijkt uit het feit dat de Julianadorper midvoor na rust zijn heil zoeht in de achterhoede. Het is "een bijzonder boeiend voetbalgevecht geweest. De wereldkampioenschappen dammen zijn nog niet eens aan de gang, of er is al een proces. Een eigenaar van een Haarlems res taurant, waarin de laatste vijf ronden zouden worden verspeeld heeft n.l. de Ned. Dambond een proces aangedaan omdat deze op dit besluit was teruggekomen op advies van de gemeente Haarlem en de laatste ronde nu laat ver spelen in het Krelagehuis. Uit spraak van het korte geding op Dinsdagmorgen De bekende B.R.M.race- auto's zijn in andere handen over gegaan. Na de teleurstellingen van het afgelopen jaar, zou de nieuwe eigenaar zich niet meer met de racesport bemoeien. An dere berichten maken echter mel ding van een verbouwing van de auto's en dus wel een voortzet ting van het racen A.P. kwam met een bericht uit Madrid, dat het Spaanse B- eftal dit seizoen zal uitkomen te gen Saarland, Luxemburg en Nederland. De Belgen mogen te gen het A-team uitkomen en wel op 19 Maart te Bilbao. een fout, toen de bal tegen hem aangetrapt werd. Hij bedacht zich geen moment, sprong overeind en joeg het leer langs een haag van spelers in het net. De uitslagen Eerste divisie: BurnleyPortsmouth 32 CardiffBlackpool 22 LiverpoolWolverhampton 21 Manchester C.Sunderland 25 MiddlesbroughCharlton 10 NewcastleDerby 10 PrestonBolton 22 Sheffield W.-Chelsea 10 StokeAston V. 14 TottenhamManchester U. 12 W. BromwichArsenal 20 Tweede divisie: BirminghamBarnsley 31 BurySheffield U. 04 FulhamEverton 30 Leeds—Hull 31 LeicesterDoncaster 42 LutonLincoln 40 Notts C.Swansea 34 PlymouthBlackburn 31 Rotherham—Notts F. 23 SouthamptonHuddersfield 02 West Ham U.Brentford 31 Slechts eenmaal heeft Hoorns man een serieuze kans om te doelpunten gehad. Koot gleed uit op het moment dat hij de bal wilde spelen, waardoor Hoorns man vrij voor de keeper kwam. Hij bevestigde zijn faam als scherpschutter en doelpuntte on berispelijk. JVC bleef aanvallen en Vios het moeite om zich op het gladde veld staande te hou den. Keeper Roosendaal kreeg een aantal gevaarlijke schoten te verwerken. Mede doordat deze doelverdediger de bal niet klem- vast kon vangen, ontstonden er gevaarlijke situaties voor de Vios-veste. Het JVC-doelpunt, dat na ongeveer 20 minuten spelen tot stand kwam, was zijn schuld. Een ver laag schot van Amels liet hij tussen zijn benen door gaan (20). Aanvoerder Koot spoorde zijn mannen aan de ba kens te verzetten. Keeper Smit van JVC kreeg meer werk. Een voorzet van Kemper kon hij niet voldoende wegwerken en links binnen Mosch zag kans de bal in het net te werken. Scheids rechter Brouwer had echter reeds voor een overtreding gefloten. Het bleek uitstel van executie te zijn voor JVC. Bij de volgende aan val bemachtigde Dekker de bal en van grote afstand vuurde hij een schot af, dat door back Hoornsman zodanig van richting veranderd werd, dat keeper Smit machteloos was (21). Gesteund door dit succes zette Vios een hevig offensief in en de JVC-defensie moest alle zei len bijzetten om erger te voor komen. Kort achter elkaar kreeg linksbuiten Kemper drie corners te nemen. Uit twee er van ont stonden heftige doelworstelingen, maar geen doelpunten. De verwachte gelijkmaker voor Vios kwam ongeveer een kwar tier na de rust. Linksbinnen Mosch, die een prima wedstrijd speelde, bouwde op het midden veld een aanval op. Via rechts binnen Dekker kwam de bal bij de rechtsbuiten, die een hoge DE SPRONG NAAR DE VRIJHEID De Zuidslavische voetbaltrai ner Branko Pekarsi heeft zich Zondag door een pracht van een sprong de vrijheid verwor ven. Aan de Italiaanse grens wacht te Gorizia vertelde hij dat hij naar de afrastering was gewandeld die de scheidslijn tussen Italië en Zuidslavië aan geeft, zonder de aandacht van de Zuidslavische bewakers te trekken. Toen nam hij plotse ling een aanloop, sprong over de afrastering heen en rende naar een post op Italiaans ge bied. „Het was een van de beste sprongen uit mijn hele loopbaan", vertelde hij later. voorzet lanceerde. Back Hoorns man kopte de bal weg, maar niet ver genoeg. Rechtsbinnen Dek ker stormde toe om met een hard schot de gelijkmaker te scoren (2—2). De wedstrijd, die tot nog toe op hoog peil stond, kreeg een forser karakter. Beide ploegen streden verwoed om het winnende doelpunt. Keeper Smit raakte in botsing met een Vios-speler en werd daarbij zodanig verwond dat hij vervangen moest worden. Groot kwam het JVC-team weer completeren. Ongeveer vijf minuten voor het einde viel de beslissing, ten gun ste van Vios. Rechtsbuiten de Nijs zette de bal mooi voor en midvoor Buyter joeg de bal in eens in de touwen (23). JVC zette alles op de aanval en bijna was het de blauwzwarten nog gelukt de stand in evenwicht te brengen. Een corner van Blauwboer werd door rechtshalf Hoornsman buiten bereik van de keeper ingeschoten. Tot grote vreugde van de Vios-aanhang bracht de paal redding. Nog was JVC niet geslagen. Wederom loste J. Hoornsman een hard schot, dat door keeper Roosendaal met een prachtige safe tot corner ver werkt werd. Juist nadat de corner genomen was kondigde scheids rechter Brouwer, die uitstekend geleid had, het einde van deze spannende en fraaie wedstrijd aan. Driemaal voerde hii zijn paard als eerste langs de rechterstoel en driemaal was er geen twijfel mogeliik. wie de course beheerst had. Met Putzelinde was Nottelman kennelijk op revanche belust Proxemity en Peter de Grote kregen geen schijn van kans. Het had er veel van, dat Pretty Boy het in het criterium voor 4-iari- gen lastiger zou krijgen. Vergay liet Postduifje G de vrije hand en een prachtige strijd ontspon zich. Maar Postduifje G kon het hoge tempo niet volhouden, raak te in de laatste bocht van de benen en met een straat kon Nottelman Pretty Boy als win naar langs de tribunes leiden. Dat Nerva. ondanks de hogere klasse, waarmee deze nu te ma ken had. op keurige wijze kon winnen, kwam niet in het minst door de stuurmanskunst van de Noordbollander. die eerst 25 m voor de finish zijn tegenstrever op dit unmmer, Martine van Ax- kit op de knieën kreeg. Maar er was nog meer. want de grote sensatie was wel de zege van Ooststar. die Nonnie M op de streep klopte en daarmee zijn bewonderaars voor iedere gulden vijftig gulden en negentig cents rijker maakte. Dat tenslotte de Noordelijke eigenaars niet voor niets waren gekomen, bewees A. Siderius. die Olympia B de zege liet bevech ten voor Odily Spencer. De eer lijkheid gebiedt hier te zeggen, dat slechts een dodelijke fout van Strpoper's paard hier de oorzaak van was en had Odily Spencer tien meter voor de finish niet nog eens van de benen gegaan, dan had dit prachtige paard toch nog gewonnen. EEN VOLHOUDER In 1933 beklaagde een lezer van de Londense „Times" zich in een ingezonden stuk „over de belachelijke tennisspelregel, dat de server tweemaal mag serveren". De brief was ondertekend met „een zestigjarige". De schrijver moet een van de ge duldigste en meest vastbeslo ten bewoners van de Britse eilanden zijn. In 1943 zond deze op nieuw een ingezonden stuk, waarin hij zich over dezelfde regel beklaagde. De brief was ondertekend met „een zeven tigjarige". Sinsdien zijn er enkele moei lijke oorlogs- en vredesjaren verlopen, maar deze week was hij weer op het appèl. Een brief met dezelfde klacht had hij nu ondertekend met „een tachtigjarige". In de A klasse zette Donder dagavond ZEKZ? de strijd in met 640. Vrijdagavond kwamen De Burg en TOP voor de banen. Hier zorgde De Burg voor een verrassing door met 676 hout de leiding te nemen. TOP stelde met 648 hout enigszins teleur. Koekoek en OKA. die Zaterdag avond broederlijk naast elkaar gooiden, wisten dus waar zii aan toe waren. Er moest boven het door De Burg gemaakte hout worden gegooid om de eerste prijs te winnen, maar ook moest rekening gehouden worden met 't hout. dat beide rivalen maak ten. Enkele spelers van Koekoek waren op een baan niet geluk kig. zodat zij er niet in kon slagen boven 676 hout te ko men. OKA gooide op de eerste plank met de 5 hoogste gooiers 327 hout. dus moest op de twee de baan 349 hout neerleggen om als eerste te eindigen. Welnu. OKA slaagde daarin door 357 hout te gooien. Het was uiterst spannend, maar op baan 2 had den de OKAers prachtig gegooid. De eindstand in klasse A is nu geworden: 1 OKA 684 hout. 2 De Burg 676. 3 Koekoek 656. 4 TOP 648. 5 ZEKZ? 640. Hoog ste korpsgooien G. Oude 146. In klasse B behaalde Alcm. Victrix de eerste prijs met 655. 2 Met z'n Tienen 639. 3 Socië teit 638. 4 Op de Lat 636: 5. Houthakkers 619; 6. O.K.A. II 596. Hoogste korpsgooier C. Rolff. Klasse C. 1. Alles Om 647; 2. Negenjagers 641; 3. Cubo 616; 4. J.G.O.G. 601; 5. Scherpschutters 597; 6. T.O.G. 586. Dames A. 1. Ophouden wint 567: Z. W.I.K. 560. Hoogste korps- gooister Mej. v. d. Eem 136. Dames B. 1. R. Raadsel 544; 2. Zet 'm op 514; 3. Rode Bes 506: 4. W.I.K. II 574. Hoogste korps-, gooister mevr. Renaud 123. Heren drietallen: 1. Negen jagers 329: 2. O.K.A. 311. Drietallen dames: 1. Zet 'm op 238: 2. W.I.K. 234. Hoewel de uitslag zou doen vermoeden dat het nogal gespan nen heeft in Heilbo, het tegendeel is waar. De zege is geen moment in gevaar geweest. Het was een vrij matige partij met enkele hoogtepunten. HSV heeft een groot overwicht gehad, doch de voorwaartsen wisten dit niet in doelpunten uit te drukken. Zo kon de R.-defensie steeds het ter rein weer zuiveren. Het begin was nogal bemoedi gend, daar beide partijen met élan begonnen. Al spoedig zakte het tempo en ook aan het plaat sen werd te weinig aandacht be steed. HSV wist toch spoedig te doelpunten. Toen de linkshalf, ver meegekomen, de bal hoog voor doel plaatste en de rechtsbuiten hard inschoot (10). Spoedig hierna moest hij uitvallen. De voorhoede ondervond hierdoor enige wijziging, hetgeen niet be vorderlijk was voor het geheel. Ook bij de Randers scheen de fut eruit, zodat er voor de rust niet veel fraais meer te zien werd gegeven. Na de thee gooide H. er een schepje op, om de zege veilig te stellen, hetgeen al spoedig geluk te, toen de midvoor zich vrij speelde en hard en laag inschoot, 20. Kort hierna wist R. de ach terstand te reduceren tot 21 toen bij een vrij ongevaarlijke aanval de linksback foutief terug speelde en de r.-binnen dit direct uitbuitte. Hierna was het weer de beurt aan HSV doch de bal werd weggeslagen. De hieruit toe gekende strafschop werd tegen de paal geschoten. H. bleef aanvallen, doch de R.- defensie greep resoluut in en wist alle aanvallen af te slaan. Zijn voorhoede wist met de bal echter geen raad, zodat het steeds een treffen was tussen de Randers- achterhoede en de HSV-voorhoe- de. Tot doelpunten kwam het niet meer. Belasting op wegverkeer veel te zwaar Een aantal Kamerleden is van oordeel, dat de belasting op het wegverkeer veel te zwaar is in verhouding tot de uitgaven, die de Staat doet voor verbetering en aanleg van wegen en bruggen. Zij menen, dat het wegenfonds weer in het leven moet worden geroepen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3