Dag van gisteren bracht geen grote verrassingen R.K.A.F.C. en Grasshoppers speelden fel op winst Voethal Hollandia ontging in laatste minuut de zege Dit zijn de uitslagen Spartanen kwam tegen S.V.W. tot gelijkspel SPORT Succes bevocht de zege op enthousiast Limmen Ongelukkig doelpunt deprimeerde de thuisclub 2e. 3e en 4e klassers Alleen Helder viel geducht uit de toon Gedrang aan de kop in 4B allerlei D.W.V.-HOLLANDIA 2-2 Penalty bracht gelijkmaker Ruw spel deed veel afbreuk Gelijkspel - I-I - na meer spannende dan mooie strijd in het kort PUBLIEK LEEFDE VOLOP MEE Bos scoorde tweemaal HELDER-Z.V.V. 0-4 Wedstrijd was soms te hard IVina^ iVIAAJNDAG NOVEMBER 1^52 Verrassend waren de uitslagen deze keer bepaald niet. Over het algemeen dan natuurlijk. Want er zijn altijd clubs, die op de regel willen uitzonderen. Een daarvan is gisteren ongetwijfeld Helder geweest. We liadden zomaar zo'n voorgevoel, dat de withemden liun eerste zege zou den behalen, maar dat pakte heel anders uit. Een 04 nederlaag werd het. Voor het overige hebben vrijwel alle clubs zich aan him stand gehouden. De grote strijd in Alkmaar tussen R.K.A.F.C. en Grasshoppers eindigde in een broederlijk gelijkspel en de koplopers in 4A, t.w. H.S.V. en Succes handhaafden hun posities. Alleen Z.A.P. viel door een gelijkspel tegen Texel iets terug. Eerste winst voor Hollandia Hollandia tegen D.W.V. Dat is het eerste punt voor de Horena ren die daarmee op slag K.F.C. hebben voorbijgestreefd. De Kogers gingen n.l. kansloos tegen Kennemers ten onder en staan nu met 1 uit 6 zielig onderaan. Het kan verkeren. Door deze laatste uitslag is Z.F.C., dat niet speelde, van de kop verdrongen: Kennemers troont nu weer bo venaan. Intussen is Alcmaria Victrix deze beide kopploegen zeer dicht benaderd. Het won thuis tegen U.V.V. en geniet nu de ongekende weelde van een derde plaats. V.V.A. en De Spartaan deelden de buit. De Amsterdammers blijven hiermee in de running. Stand 2 A: Kennemers ZFC Alcmaria WA UW DWV Spartaan HRC Hollandia KFC A.F.C. aan kop In 2 B is Rapiditas, zij het op bescheiden wijze door A.F.C. teruggewezen. De Wandelweg bewoners zijn door deze zege gelijk met West-Frisia gekomen, dat evenals Volendam vrij had. De grote verrassing was hier de nederlaag van Helder tegen Z.V.V.. nog wel in Den Helder. De positie van de marinestad bewoners is er daardoor niet beter op geworden, vooral ook omdat Zeeburgia, middels een zege op O.S.V. flink opgeklom men is. Tenslotte hield H.F.C. het Amersfoortse H.V.C. onder de duim, waardoor het mee blijft tellen. Hier is de stand: West-Frisia 5 2 3 0 7 AFC 5 2 3 0 7 Volendam 4 2 2 0 6 HFC 5 3 0 2 6 Rapiditas 6 2 2 2 6 ZW 6 2 2 2 6 HVC 6 13 2 5 Schoten 5 12 2 4 Zeeburgia 5 2 0 3 4 Helder 4 0 3 1 3 OSV 5 10 4 2 Alw. Forward: net aan! Zeer rev 'ig is het er in 3 C toegr Zaandijk strui kelde, zoal. wacht, niet over G.V.O. De 90 spreekt meer dan boekdelen! Alw. Forward stelde ook al niet teleur en sloeg het bezoekende B.K.C. Erg overtuigend was de over winning echter niet. D.E.M., ook al een koploper, moest thuis een punt aan W.S.V. laten, wat ove rigens geen schande is. Alkm. Boys bleef ongedeerd: de wed strijd tegen Purmersteijn ging niet door. In de onderste regio nen werd Vitesse nog steviger op de laatste plaats genageld door een nederlaag tegen Wijk aan Zee. De Wijkers hebben zich nu zo stilletjes weg flink naar boven gewerkt. Velsen Kinheim leverde een gelijk spel op: eveneens geen uitslag, om lang over te „bomen" Ziet de stand: Zaandijk 6 5 1 0 11 Alkm. Boys 5 3 2 0 8 Alw. Forward 6 4 0 2 8 DEM 6 3 2 1 8 Kinheim 6 2 3 1 7 WSV '30 6 2 3 1 7 Wijk a. Zee 6 3 1 2 7 BKC 6 2 1 3 5 Velsen 6 1 3 2 5 Purmersteijn 5 1 1 3 3 GVO 6 0 1 5 1 Vitesse '22 6 0 0 6 0 Z.A.P.—1Texel: 1—X Ook in 4 A was het vrij rustig. Alleen Z.A.P. viel uit de toon door een tegenvallend gelijk spel tegen Texel. Het Is hier mee zijn fraaie kop-positie kwijt geraakt aan H.S.V., dat Ran- ders versloeg. Limmen kon het, gelijk we vreesden, deze keer niet bolwerken: Succes bleef de meerdere, alhoewel het op het nippertje was. Schagen deed ook weer een stapje naar boven door een goede 20 zege over Watervogels, dat hierdoor weer enigszins in 'de verdrukking komt. U.S.V.U. kwam met een uitstekende overwinning uit Me- demblik terug en D.T.S. bracht het tegen Oudesluis niet verder dan een gelijk spel. Veel verandering is er door deze uitslagen in de ranglijst met gekomen: Ziet U maar: HSV Succes ZAP Schagen Texel Limmen USVU Watervogels DTS MFC Oudesluis Randers Volle winst voor Zouaven In 4 B tenslotte is de grote strijd in Alkmaar gestreden: de match RKAFC Grasshoppers eindigde onbeslist. Beide clubs hebben echter toch flinke winst geboekt. Assendelft was n.l. zo vriendelijk, om met grote cij fers van Monnikendam te ver liezen en Purmerend bracht het tegen Andijk niet verder dan een winstpunt. Hierdoor is de 6 5 1 0 11 6 5 1 0 11 6 4 2 0 10 5 2 3 0 7 6 2 3 1 7 6 2 3 1 7 6 2 0 4 4 6 2 0 4 4 6 1 2 3 4 6 0 2 4 2 6 0 2 4 2 5 0 1 4 1 toestand aan de kop vrij on overzichtelijk geworden: vier clubs hebben nu met evenveel punten uit evenveel wedstrijden de leiding! E.V.C. had geen medelijden met het arme Bergen en V.Z.V. hield de De Rijp er onder. Zoua ven bleef baas over Meervogels, waardoor het zijn positie aan merkelijk verbeterde. Ziet de stand: 4 B West: Grasshoppers 6 3 3 0 9 Purmerend 6 3 3 0 9 RKAFC 6 4 119 Assendelft 6 4 119 EVC 6 4 0 2 8 Monnikendam 6 3 12 7 Meervogels '31 6 2 2 2 6 Zouaven 6 3 0 3 6 VZV 6 2 0 4 4 Andijk 6 114 3 De Rijp 6 1 0 5 2. Bergen 6 0 0 6 0 Piet Kraak zal Woensdag a.s. het ziekenhuis verlaten, maar het zal nog wel enige maanden duren eer onze nationale doelverdediger weer aan actief voetballen mag gaan denken Ir Hopster heeft in Tilburg voor studenten in de lich.-oefe- ning gesproken over amateurisme en systemen. Waarom ook niet. Het is het gesprek van deze tijd. Hij zei iets waar Abe Lenstra zijn oren voor zal spitsen. Over aan passen van systemen aan de spe lers, die men heeftDie stou te E.C. toch, die dat maar niet wil wil inzien. De Schotse internationals krijgen opslag. Twintig procent voor elke internationale wed strijd.. En in Engeland en Wales zullen de profs nu ook wel van de toren gaan blazen om zover te komen. We krijgen Woensdag tegen Saarbrucken n Belgische scheids rechter n.l. de heer Karl Lescart. De heer Kraay uit Edam en de heer Busso uit Amsterdam zullen hem langs de lijn bijstaan. De interlandwedstrijd tegen Engeland (amateurs) van ons Ne derlands elftal, die op 15 Novem ber a.s. te Huil wordt gespeeld, zal over de radio verslagen wor den door Ir. van Emmenes. Tegen de verwachting in heeft Hollandia het gisteren tegen D.W.V. tot een gelijk spel weten te brengen en daarmede zijn eerste winst in de 2e klasse te behalen. Tegen de verwachting in wil hier zeggen: vóór de wed strijdwant tijdens de match toonde Hollandia zich aldra niet de mindere van de Amsterdammers en wisten zelfs tot twee maal toe de leiding te nemen. Voor de tweede maal geschiedde dit enkele minuten voor tijd, zodat een zege eigenlijk in de lijn der verwachtingen lag. Een penalty bracht even voor het einde de stand weer op ge lijke voet. D.W.V. waarvan een vrii goe de roep uitging, viel ons beslist tegen. Het speelde beslist min der dan al de andere tweede klassers waartegen Hollandia tot nu toe gespeeld heeft. Mogelijk hebben de heren de benjamins ietwat onderschat al thans in de eerste twintig minu ten gaf Hollandia de toon aan. Wel waren de uitvallen van D.W.V. gevaarlijk, temeer daar ''ha-defensie er dit keer lang niet best inzat. Mede hier door gebeurde het dat ondanks het Hollandia-overwicht D.W.V. niet minder dan vier hoekschop pen voor het Hollandia-doel mocht plaatsen. Geen hiervan leverde de gastheren echter enige winst op. WEST I 2e klasse A WADe Spartaan DWV—Hollandia De KennemersKFC Alcm. VictrixUW 2e klasse B OSVZeeburgia AFCRapiditas HelderZW HFC—HVC WEST I 3e klasse A WilskrachtQSC CSV—RKWA KWBeverwijk DCG—APGS SDWTerrasvogels 3e klasse B RipperdaZSGO BaarnRivalen WFC—TOG DonarJOS EMM '15—RKAVIC Allen Weerb.BVC 3e klasse C VelsenKinheim ZaandijkGVO Alw. ForwardBKC Wijk a.Z.Vitesse '22 DEM—WSV '30 3—3 2—2 4—1 2—1 1—2 1—0 0—4 4—3 4-3 3—2 3—0 8—1 3—1 3—3 4—0 1—2 1—0 1—1 3—1 1—1 9—0 3—2 2—0 1—1 4e klasse A SchagenWatervogels SuccesLimmen JAP—Texel HSVDe Randers MFC—USVU OudesluisDTS 4e klasse B ZouavenMeervogels AndijkPurmerend Monn.damAssend. EVCBergen RKAFCGrasshopp. VZV—De Rijp WESTEN A Heren le klasse TOGO—BMHC Groen Geel—HHYC LarenAmsterdam HilversumBe Fair WESTEN Dames le klasse Rood Wit—BDHC Gooi—HHYC TOGOAmsterdam HilversumBe Fair KORFBAL NOORD-HOLLAND RohdaAllen Weerb. SwiftBlauw Wit S VKW esterkwartier 2—0 2—1 1—1 2—1 1—3 2—2 2—1 1—1 5—2 7—1 1-1 1—0 1—1 0—1 0—1 1—1 0—2 2—1 4—3 1—4 9—3 5—6 1—7 De rood-witten waren daar het in de laatste weken in de aanval niet wilde kloppen aan het experimenteren geslagen. Groot was naar de mid denlinie verhuisd, terwijl het aanvalskwintet van links naar rechts als volgt was samenge steld: Bos, De Flart, De Boer, Kunnen en De Jager. Een openbaring is het niet ge worden. althans van de geboden kansen hadden dan meer doel punten moeten komen. Zo kwam Kunnen met een goed door Bos aangegeven bal vlak voor de D.W.V.-doelman. doch zijn schot was te zacht. Een andere keer kreeg De Boer een niet te mis sen kans, doch inplaats van zelf te schieten, gaf hij de bal aan De Flart. die gedekt stond en er dus naast greep. Inmiddels had D.W.V. zich iet wat hersteld, maar ook bij deze heren bleek de aanval niet tot grootse dingen in staat. De rust zou dan ook met blanco stand ziin gekomen, ware het niet dat bij een Hollandia- aanval een van de backs zo in het nauw werd gebracht, dat hii in eigen doel schoot (01). Na de thee hetzelfde spelbeeld en vrii geliikooeaande strijd, doch nu D.W.V. iets gevaarlijker. Wel kreeg Hollandia nu de eer ste hoekschop te nemen, doch toen Bakker een fout maakte, gaf de rechtsbuiten de bal uit stekend af. waarvan de linksbin nen profiteerde (11). Even hierna moest Groot uit vallen. waarvoor Koopmans in viel. Dit scheen een verbetering te zijn. althans Hollandia zat er nu geducht op. doch doelpunten bleken zeer duur. Er waren nog ruim vijf minu ten te spelen, toen De Flart hoog inschoot, de bal van de lat terugkwam en Bos onhoudbaar inkopte (12). Dat D.W.V. zich de laatste mi nuten liet gelden, spreekt voor zich. Bii één van de D.W.V.- aanvallen snerpte plots het fluit je. De scheidsrechter wees naar de witte stip en even later knal de de midvoor de bal achter v. d. Kooy (22). Nog enig heen en weer getrap en toen was het einde daar. SchagenWatervogels 2-0 Zodra de bal aan 't rollen ge bracht werd ontwikkelde zich direct een fors spel in snel tem po. Beide elftallen gaven elkan der geen duim breed toe. Na aan beide kanten de verdediging te hebben beproefd, werd voor na trappen in het beruchte gebied der thuisclub een penalty toe gekend. Keeper Slikker wist de keiharde kogel corner te stom pen. Hiermede was tevens voor de Torren de kans op de lei ding verkeken. Het veLdspel gaf een gelijke krachtsverhouding maar voor de doelmond waren de geelzwarten steeds de ge- vaarlijksfen. Spil van 't Hert aan het hoofd van de verdediging wist met zijn mannen aan ver schillende moeilijke situaties het hoofd te bieden. Totdat spil Verra het led-er ver opvoerde, een pass aan de Graaf, deze om speelde de laatste back en af gemeten in 't uiterste hoekje gaf hii zijn club de leiding. 10. Dit was ook het sein voor de gasten om het nog even harder te pro beren, maar hun voorhoede was niet opgewassen tegen de ver dediging. Wel werden corners geforceerd, maar tot doelpunten bleek men niet in staat. Aan de overzijde bleek dat Vrouwe Fortuna verstek liet gaan. Paal, lat of kruising, precies over of juist langs de verkeerde kant van de paal, steeds was er een factor aanwezig om het gevaar te bezweren. Totdat Voorthuizen een goede trekbal naar de Graaf plaatste, deze schoot in, de kee per zijn handen maar daarmede was het pleit nog niet beslecht. De doelman liet het leder vallen en dat was juist een kolfje naar de hand van de watervlugge Ka ter. welke met een tikje de voorsprong vergrootte, 20. De rest van de wedstrijd verliep onder sommige spanningen en vele botsingen waar ook het gladde veld wel enig deel aan had. Beide elftallen hadden hiermede hun kruit verschoten en bij het nemen van de laatste corner door de geelzwarten blies de scheidsrechter het einde. ALKMAAR Het was aan de Westerweg geen mooie, maar wel een spannende wedstrijd. Beide ploegen lieb- hen, aangemoedigd door een talrijke schare supporters, bun uiterste best gedaan, beide punten in de wacht te slepen. Grasshoppers stond er wat dat betreft, heel lang het gunstigste voor en toen er na de rust een kwartier gespeeld was, ging het er voor de Hoogwouders hoofd zakelijk om te behouden, wat zij hadden. Eerst de tegen- goal van A.F.C. uit een zeer tactische vrije trap van Heij- nis voortreffelijk door de Nijs genomen, bracht weer leven in de brouwerij. Beide ploegen speelden fel op Het zijn physiek jkrachtige kna- winst. Grasshoppers bewees de'~" waarde van het middenveld te kennen en daar stond de heroï sche figuur van spil Groot, goed gesecondeerd door Kreuk en Rui ter, alle ballen te retourneren, die de AFC-achterhoede naar voren dirigeerde. Was het in de eerste fase van de strijd het Grasshoppersdoel, dat op sensationele wijze schoon bleef, nadien beleefde de AFC- aanhang hachelijke momenten. Dat in deze periode het scorebord blank bleef, was vooral te danken aan het kat-achtige keepwerk van keeper Popma. De Alkmaarse achterhoede dat moet ons van het hart speelde af en toe on vervalst wanhoopsvoetbal. De dekking bleek niet altijd voldoen de en de Grasshoppersgoal was daarvan het gevolg. Er moet bovendien sneller weggewerkt worden. Grasshoppers speelt nog altijd gedegen voetbal. Doortastend op ruimen is deze ploeg wel geleerd. S.V.W. was volledig en de Spartanen telde één invaller voor zijn spil C. Ursem. S.V.W. ging vanaf de aftrap direct op het Spartanen-doel af. De gehele rood-witte-verdediging miste en de S.V.W.-middenvoor P. Knol bezorgde zijn club binnen de minuut de leiding (10). Er was veel publiek uit Wog- num meegekomen en onder luide aanmoedigingen trok de Spar tanen-voorhoede ten aanval. Er ontstond een doelworste- ling voor het S.V.W.-heiligdom, maar T. Stam kopte naast. Spar tanen was nu het merendeel in de aanval. Boekei van S.V.W. hield de bal te lang bij zich en zijn schot werd door keper P. Schouten keurig gehouden. Tot tweemaal toe ontkwam het S.V.W.-doel aan een doorboring. Toen linkshalf Groot de bal liet lopen, kon de keper nog op het nippertje redding brengen. De bal werd steeds hoog en onbe suisd geschoten, waardoor de wedstrijd niet fraai was. Een vrije schop op het Spartanen- doel werd gestopt. Dan zagen we een snelle aanval van de Spar tanen. Linksbuiten Manshande, die trouwens veel in de buiten- spelval liep, zette goed voor en linksbinnen J. Ursem maakte ge lijk (1—1). De -S.V.W.-achter- hoede stond nu met de rug tegen de muur, maar wist toch stand te houden. De Spartanen be heersten het middenveld en het was een opluchting toen scheids rechter rust floot. Na de thee was de S.V.W.- ploeg wat gewijzigd. Ziin aan vallen waren nu veel gevaar lijker en had men meer aan dacht besteed op plaatsen, dan was er succes gekomen. Berk hout kreeg mooie kans, maar zijn schot werd gehouden. En kele S.V.W.-aanvallen werden besloten met schoten van Cor Groenveld en Berkhout, maar zij leverden geen doelpunten op. S.V.W. bleef doorhameren, maar ze konden het doel niet door boren. De Spartanen-verdediging stond met de rug tegen de muur. doch ze redden het. De laatste tien minuten werden onder hoogspanning gespeeld. Gedoel punt werd er echter niet meer. Rome stelt zich candidaat voor 1960 Rome zal zich candidaat stellen voor de organisatie van de Olym pische Spelen 1960, aldus een be sluit van het Italiaans Olympisch Comité. In dit besluit wordt te vens gewezen op het feit, dat het grote stadion „Foro Italico" uit gebreid moet worden teneinde aan 10.000 toeschouwers plaats te kunnen bieden. Italië wil voorts met een sterke ploeg aan de Olympische Spelen van 1956 in Melbourne deelnemen. In Amsterdam is een univer sitaire sportweek aan de gang. O.a. werd er gezwommen. Hanni Termeulen won daarbij een sterk bezette 100 meter vrije slag in 1 min. 08 sec. voor Geertje Wiele- ma en Elsje v.d. Ploeg, die een tijd maakte van 1 min. 08.3 sec. De Belg Impanis, die op de Vigorellibaan te Milaan een re cordpoging ondernam om 't uur record van Fausto Coppi te ver beteren, heeft zijn pogingen op gegeven. Hij klaagde over de kou die zijn benen stroef deden draaien. Deze wedstrijd tussen twee prominente ploegen voor de bovenste plaats in de afdeling is na verwoede strijd in een kleine zege voor de thuisclub geëindigd. Beide ploe gen hebben zich tot het uiterste gegeven, om de overwin ning te behalen. Qua spanning heeft het talrijk opgeko men publiek volop waar gehad voor zijn geld, doch goed voetbal heeft men niet veel gezien. De belangen van deze ontmoeting en de daardoor zo lastige zenuwen waren een te grote handicap, om tot behoorlijk spel te komen. Limmen bracht een flinke doortastende ploeg in het veld, die het echter niet zocht in royaal open spel, terwijl Succes niet bepaald een van zijn beste wedstrijden speelde. Dit werd waarschijnlijk mede veroorzaaKl door het ontbreken van Linden- berg, die op de ziekenlijst stond. Hollander viel voor hem in, maar hoewel hij wel voldoende was, toch kon hij geen vertrouwen in de Succes-achterhoede brengen. Over het algemeen waren de ploegen aan elkaar gewaagd en lag een gelijkspel in de lijn der verwachtingen. Misschien was Succes na de rust, toen de middenlinie het gapende mid denveld wat beter vulde, af en toe in de meerderheid, doch pas drie minuten voor het eind signaal konden de opge kropte zenuwen van de Succes- supporters zich ontladen en wa ren de zozeer begeerde punten binnen. Het eerste deel van de wed strijd kenmerkte zich door een nerveus heen en weer getrap en zo er al kansen waren deze wer den door onbesuisd schieten om zeep gebracht. Beide ploegen be zondigden zich aan onsamenhan gend spel. Eenmaal brak de Succes-voorhoede, die voor de rust zonder voldoende steun van de middenlinie opereerde, goed door. Koper was reeds gepas seerd, doch de Limmen-achter- hoede wist op gelukkige wijze weg te werken. Even later stop te de Limmen-keeper een schot van Hoogesteger op fraaie wijze. Toen de Limmen-voorhoede meer in de aanval kwam, liepen de voorwaartsen meer dere malen in de listig opge zette buitenspel-val. Met blanco stand werd gedraaid. Na de rust waren beide ploegen met nieu we moed bezield. De eerste aan val was voor Succes. Het doel pen, die echter deze middag een zeer faire en prettige wedstrijd speelden. De Alkmaarders werk ten enorm hard, maar niet pro ductief genoeg, en dikwijls wat slordig. Ontelbare AFC-ballen kwamen bij een Grasshopper te recht en dat was niet nodig ge weest, wanneer de Alkmaarders het systeem „opstellen achter de man" hadden laten varen. De wedstrijd De eerste helft toonde een Grasshoppers-overwicht, dat ten slotte in een doelpunt resulteerde. Tevoren zagen wij ten Have die kennelijk zijn dag niet had voor open doel in de grond schie ten en KI. Ursem Heijnis met een mooie sliding de bal ontfutselen, vóór de Alkmaarder gevaarlijk werd. Jb. Mulder snelde langs de lijn, maar het schot van midvoor Kuiper was niet zuiver genoeg. Het Grasshoppersdoelpunt kwam, toen de AFC-back Turn zich wat naar voren gewaagd nad. D. Ur sem wist de bal van Hoeben af te nemen en plaatste traditiege trouw naar spil Groot. Deze schoof het leder door naar links binnen Ruiter, die over de hele breedte precies de vrijstaande P. Schilder wist te bereiken. Popma kwam aan diens schot niet te pas (0-1). Tot de rust bleef het, nadat AFC de bakens verzet had 01. Na de hervatting zat de spanning er weer onmiddellijk in. Scheids rechter Bedijs en wat 'n pracht van 'n vredesrechter was deze referee hield de touwtjes vast in handen. Het ontging hem dan ook niet, dat ten Have op de'vleu gel onreglementair werd afgehou den: vrije schop. En, zoals we reeds schetsten, Heijnis en de Nijs voltrokken het vonnis, zonder zich te storen aan het muurtje, dat zich had opgesteld. De strijd was nu geheel open en het gevecht ontbrandde in alle felheid opnieuw. De AFC-storm- linie, van ammunitie voorzien door de zwoeger v. Saase en met 'n arsenaal van technisch kunnen, beukte de Grasshoppersveste met heilig vuur, maar de verdedigers maakten korte metten en wisten zelfs hun voorhoede nog aan het werk te zetten. Onder grote span ning kwam het einde van deze sportieve wedstrijd. Een van de benauwde ogenblikken, die de doelman van RKAFC, Popma, beleefde; niets dan Grasshoppers om hem heen. Na het fraaie resultaat wat de withemden tegen Westfrisia hadden geboekt, waren onze verwachtingen voor de thuiswedstrijd tegen Z.V.V. hoog gespannen. Wat viel dat tegen. Reeds onmiddellijk na het begin wisten de Zaan dammers door een iewat gelukkig doelpunt de leiding te nemen, welke stand in het verdere verloop van deze, soms veel te harde wedstrijd opliep tot 0-4. Lofwaardige pogingen van de Hélder-aanval om de score een dragelij ker aanzien te geven strandden alle op de uiterst solide Z.V .V .-verdediging. Helder verscheen met Heystsr in de plaats van Himpers op de linksbinnenplaats. U itstekend aangeven van rechtshalf Roedt- ma stelde aanvalsleider Feenstra in de gelegenheid om in de 2e minuut van de wedstrijd een tamme schuiver af te vuren, die slechts ten dele door Boekei werd gekeerd. De bal rolde hier na voor de voeten van links buiten W. Kok die met een on beschermd doel voor zich niet faalde (01). Het geleek ons, dat deze onfortuinlijke goal de Hel- der-ploeg enigszins deprimeer de. Men bracht het wel tot een serie aanvallen, maar vooral de juiste maat van de passes was ver te zoeken. Bovendien vond het wit-zwarte aanvalsquintet 'een achterhoede tegenover zich, die het parool huldigde van weg is weg. In deze perioden kreeg De Boer in het Zaanse doel dan ook niet veel gevaarlijk werk op te knappen. De blauw-zwar- ten deden het in de 22e minuut van de wedstrijd beter. Een voorzet van W. Kok werd op uiterst beheerste wijze door rechtsbinnen Penning in de uiterste hoek van het Helder- van de gasten ontsnapte aan doorboring, toen Rotgans tegen de staander schoot. Bij een Lim- men-aanval kwam door vele missers van diverse Succes-spe lers de bal bij linksbuiten Zee man ,die doelpuntte. Succes kwam nu verwoed op zetten en 10 minuten later scoor de Bos, tussen een wirwar van spelers op fraaie wijze de gelijk maker. Onder luide aanmoedigingen van het publiek ontwikkelde zich nu een heftige strijd, met de Wieringers iets meer in de aanval. Het spel ging snel op en neer.. Een doelpunt bleef echter uit tot in de laatste minuut. Onder groot enthousiasme van het publiek scoorde Bos voor de tweede maal en hielp Succes daarmee aan de overwinning. doel gepriemd (02). De door lopend gevaarlijk blijvende ZW aanvallen werden de Helder doelman Boekei even later nood lottig. Bij een duel tussen hem en W. Kok liep hij van de ZW- er een schop tegen het hoofd op, waarna aanvalspits Feenstra even later Boekei onnieuw tegen het gras dreunde. Hoewel enigs zins gehavend kon hij de plaats onder de lat toch blijven bezet ten. Kort voor het verstrijken van de eerste speelhelft dachten we v.d. Meulen de ach terstand te zien verkleinen, maar de voorzet van Te Slaa kopte de Helder-aanvoerder te gen de deklat, de terugspringen de bal werd door Heyster naast gekogeld. Maar ook Helder ont kwam kort voor de rust aan een grotere achterstand. Een door braak via Feenstra werd door een bijtijds uit zijn doel komen de Boekei slechts op het nipper tje gekeerd. Het ging niet In de tweede helft waren er nauwelijks enkele minuten ge speeld toen Bal een ongevaar lijke ZW-aanval trachtte ai te stoppen door op Boekei terug te spelen, hij vergat daarbij echter dat zijn doelman door de opge lopen blessure niet al te snel ter been meer was waarvan links binnen Keyzer profiteerde door de bal via de benen van Boekei in de Helder touwen te schieten. (03. Helder trachtte hierna door een heftig ingezet offensief de bakens te verzetten, maar de goed sluitende ZW verdediging wist alle gevaar in de kiem te smoren. Bepaald pech had Te Slaa toen hij een voorzet van Rottier tegen doelman De Boer opknalde. De „whites" gingen hierna de opstelling wijzigen. Rotter wis selde met v. Boekhoven van plaats, maar wat men ook pro beerde het wilde in de Heider- voorhoede niet vlotten .10 min. voor het einde waren het wel de Zaandammers die na een uit stekende aanval de stand op (04) brachten. Een trekbal van W. Kok werd op beheerste wijze door Feenstra ingeschoten. Wat Helder hierna ook probeerde, het gelukte niet om de eer te redden. Scheidsrechter Entjes liet in deze wedstrijd veel te hard spel toe. De wedstrijd kreeg hierdoor af en toe een zeer on aangenaam karakter.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4