"V Een nieuwe verdieping op de St. Annaschool Zeer muzikaal spel bij jubileumconcert Oranje-Wit aan de kop u.v.v. On Vier jubilarissen bij Ringers Dat zit prettig HOFSTEDE A.O.G. zag zich in de finale de lauwertak ontgaan wot SPORT Uitbreiding officieel in gebruik genomen Juwelier bestolen voor f 21.000.- nylons Gerard Worm Het schenken verboden borrel Dertig jaar Excelsior MARKT en BEURS LAHgENDIJK Langedjjker Groentencentrale. 4 Nov. 20.000 kg rode kool A 710.50, B 5.40—5.80; 13.000 kg gele kooi A 6.40—8.70, B 4—4.9b; 8500 kg groene kool A 9.30—12.30, B 7.70 8.10; 70.000 kg witte kool 5.20 5.70; succes 5.90—6.20; Deense witte 6.20—6.30; 10.000 kg uien 20.70—21.50; grof 18.60—19.60: noord-scharwoude. - Kennemer handbal Pagina 2 DINSDAG 4 NOVEMBER 1952 ALKMAAR Er werd deze zomer gebouwd aan de meisjesschool op de Laai. Er werd een verdieping op gebouwd, waardoor de uit haar huisvesting gegroeide V.G.L.O.-sehool voor meisjes nieuwe en voldoende ruim te kreeg: 'n ruim huishoudwerk-lokaal van 80 vierkante meter en twee leslokalen, w.o. een naai-lokaal. Ook de lagere meisjessehool kon dank zij deze verbouw nog een nieuw lokaal in gebruik nemen. De St. Annaschool had deze nieuwe ruimte hard nodig. Voor de 168 leerlingen waren slechts 6 lokalen disponibel; thans heb ben zij de beschikking over 9 lokalen, waaronder dan het be staande keuken-lokaal en het nieuw HW-lokaal. De nieuwbouw is een prachtige aanwinst voor de St. Annaschool geworden. Het werk werd volgens de plannen van het architecten bureau Overtoom uitgevoerd door de fa. J. Boekei Zonen alhier. Dank zij het feit, dat men zo hoog kon bouwen, heeft het licht aan alle zijden vrije toegang tot de nieuwe schoolruimte. Door de royale ruimte heeft men een prachtig uitzicht over de binnen stad, waaruit aan de ene kant de rijzige Sint Laurenskerk en aan ae andere kant de Molen van Piet uit de daken oprijzen. Het grote HW-lokaal is prac- tisch ingericht; met een complete was-installatie en droogkamer en aparte kastruimte voor de 24 leerlingen, die hier onderricht krijgen in het huishoudelijk werk als wassen en strijken en het reinigen van alle mogelijke huis houdelijke zaken. In het aangrenzende naailokaal, waar de naaimachines keurig op een rijtje staan, zorgt een pla- fondraam voor een gelijkmatige verlichting. De nieuwe meubelen en de goedgekozen kleuren van de nieuwe verf geven het geheel een blije indruk. Geen wonder, dat het schoolhoofd, Zr. Eusta- chia en haar rechterhand Zr. Alphonse, alsook de overige leer krachten met deze nieuwe uit breiding zeer ingenomen zijn. In tegenwoordigheid van ver schillende genodigden heeft De ken Jacobs de nieuwe lokalen ingewijd; hij deed dit na vooraf een uitleg te hebben gegeven van de zinvolle betekenis der litur gische wijdingsgebeden. Nadat een heerlijk kop koffie was geserveerd, kwamen de ge lukwensen los. Deken Jacobs opende de rij van sprekers. Hij stelde in het licht, hoeveel Kath. Alkmaar aan de Zusters van Amersfoort te danken had; dat ondervond hij in zijn eigen paro chie, waar de zusters, zonder be- D.A.W. KREEG POLO-LES VAN HAARLEM ALKMAAR. De tweede klasser DAW moest Zondagmid dag spelen tegen de hoofdklasser Haarlem, mèt Braasem en mèt Bijlsma. Dat het tenslotte 82 voor de Haarlemmers werd ver wonderde niemand. Daarvoor was het verschil in raffinement en techniek te groot. Vooral het spel van de twee bekende internatio nals was prachtig. Met verbluf fend gemak maakten zij zich van de bal meester, hadden in een oogopslag een vrij liggende spe ler ontdekt, die zich inmiddels precies op het juiste ogenblik had vrijgezwommen en dan werd de bal afgemeten overgespeeld. DAW heeft overigens met ere verloren en zal uit deze wed strijden veel kunnen opsteken voor het komende zomerseizoen, waarin zij dan een goede gooi kunnen doen naar promotie. Vooraf speelde DAW 2 een vlot partijtje tegen Nereus 3, dat in 22 eindigde. Voor de rust scoorde v. Bennekom en nadat de Zaandijkers de stand lange tijd op 12 wisten te houden, maakte Besse na een schermut seling gelijk. Openbare verkopingen ALKMAAR Op de 30 Octo ber gehouden veiling in 't Gulden Vlies ten overstaan van notaris H. G. Westen, te Schoorldam bij opbod van huis met bovenwoning en erf aan het Luttik Oudorp 17 Alkmaar, werd dit perceel ingezet op 3.150; het perceel St. Anna- sfraat 24A werd ingezet op 630. De afslag vindt plaats 6 Novem ber 8 uur in 't Gulden Vlies. Districtsvergadering K.N.S.B. ALKMAAR De districtsver gadering van de K.N.S.B. welke op 31 Oct. 1952 in café Moerland te Alkmaar is gehouden, werd be zocht door afgevaardigden van de aangesloten ijsveremgingen uit Alkmaar, Heiloo, Scnermerhorn, Oterleek, Koedijk, Warmenhuizen, Omval, Stompetoren en Sint Pancras. De IJsclub te St.-Pancras werd opgedragen, om eventueel de dis trictwedstrijden in hardrijden te organiseren. Van iedere aange sloten IJsclub zullen dan 3 rijders starten. De afd. Sint-Pancras werd verder aangewezen, om op de Jaarlijkse Algem. Vergadering van de K.N.S.B., verschillende verenigingen te vertegenwoordi gen. IJs en weder dienende zal in het district een dorpentocht wor den georganiseerd over de af stand van 50 k.m. Inleggeld 1, en beneden 16 jaar 0,50. Als candidaat voor voorzitter van het district, waarover op de Gen. Vergadering, 8 Nov. e.k. te Am sterdam zal worden gestemd, werd de heer J. Koelman bestuurs lid van de IJsclub Heiloo en Alk- maarse IJsclub voorgedragen. Wegens hoge leeftijd bedankte de secr.-penningmeester. In diens plaats werd benoemd de heer Vierstra uit Oterleek. De afgetre den secr.-penningmeester werd dank gebracht voor het vele belangrijke werk door hem ver richt. Tot slot sprak de voorzitter de hoop uit, dat er 'n echte ijs- viiter mocht komen. zwaar van de schatkist, niet min der dan 380 fröbel-kinderen lief derijk verzorgen. De zusters verdienen ook de dank van de wereldlijke overheid, omdat zij zoveel meisjes opvoeden tot degelijke huisvrouwen en moeders. Spr. bracht dank aan het gemeentebestuur voor de fi nanciële medewerking, aan in specteur Vernooy voor diens ad viezen en aan architect en aan nemer voor de wijze, waarop zij de opdracht hadden uitgevoerd. Wethouder Bakker wist zich gedragen door de steun van het gehele gemeentebestuur, toen hij met zijn gelukwensen kwam. De heer G. G. Vernooy, inspec teur van het L.O., was uitbundig in zijn lof voor het onderwijs aan deze school, die hü de „parel van zijn inspectie" noemde. Hij bracht ook dank aan het gemeentebestuur voor het zeer ruime begrip in deze aan de dag gelegd. Voor de technici had spr. alle hulde. Mede namens mevr. Jacobse sprak de heer C. Mol als lid van de Commissie van Toezicht en vervolgens nog de heer J. G. Keuss namens het Kath. Onder wijzers Verbond. Tenslotte dankte Deken Jacobs alle sprekers namens de Alge meen Overste en kreeg men ge legenheid de nieuwe lokaliteiten te bezichtigen. De plechtigheid werd ook bijgewoond door pas toor Binkhorst, pater Mendel en kapelaan Voets, alsmede door de leerkrachten van de school. ALKMAAR Maandagmorgen werd bij de gemeentepolitie aan gifte gedaan van diefstal bij de juwelier O. in het Payglop. Zondagnacht had hij ongewenst bezoek gehad. Hij vermiste een aantal horloges en sieraden ge zamenlijk ter waarde van on geveer f 21.000, Het bleek dat de daders zich via een dakraam toegang tot het perceel hadden verschaft. Zij waren een steeg ingegaan die op de Breedstraat uitkomt en van daar waren zij over de daken naar het perceel in het Payglop geklommen. AFSCHEID B.K.L. ALKMAAR. Het Katholiek Militair Tehuis mocht zich gister avond verheugen in een zeer bij zondere belangstelling. Het was er ei-vol. Hoe kan het ook anders! Immers, gisteren was het de laatste dag dat deze jongens in Alkmaar waren. Hedenochtend verlieten zij ons garnizoen, om weer plaats te maken voor de nieuwe lichting, die 12 November a.s. onder de wapenen komt. Deze mannen kwamen dus af scheid nemen van hun K.M.T., van hun directeur en hun „vader en moeder". In een toepasselijk speechje van een der jongens, waarin hij de dank van allen uit sprak, overhandigde hij namens alle jongens een aardige herden kingstegel en enige toepasselijke geschenkjes. Vader Haring sprak hen toe en dankte voor de sympathieke geste en de prettige geest welke steeds bij deze jongens leefde tijdens hun bezoeken. Daarna bracht de directeur, de Weleerw. heer kapelaan N. Tromp ook dank aan hen voor hun re gelmatig bezoek en gaf hun nog iets kernachtigs mee voor hun verdere diensttijd. Hij wenste hun het allerbeste toe voor hun ver dere diensttijd. BIJZONDERE SCHOLEN VOOR B.L.O. GEMEENTE WIL OVERDRACHT AAN STICH TING EN EERSTE INRICHTING ALKMAAR Van 't bestuur der O.L. Vrouw van Lourdes- school voor R.K. B.L.O. en de Stichting voor Christelijk B.L.O. heeft het gemeentebestuur ver zoeken ontvangen om medewer king aan de stichting en eerste inrichting van een school voor B.L.O. Hoewel de financi41e ge lijkstelling met betrekking tot 't B.L.O. nog niet tot stand is ge komen, stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te ver lenen op voorwaarde, dat de Provincie 20 pCt. van de kosten voor haar rekening neemt en de schoolgebouwen, indien zij niet meer overeenkomstig hun be stemming worden gebruikt, ter beschikking van de gemeente komen, voorzover deze aan de kosten heeft .bijgedragen (80 berekent echter naar de waarde op het tijdstip van overname. De overige 20 pCt. zou in dat geval dan waarschijnlijk weer aan de provincie komen. Alkmaarse Exportveiling ALKMAAR. 3 Nov. Toma ten A 20.00—48.00, witlof 45.00— 71.00, bloemkool 8.0027.00. rode kool 6.0014.00. savoye kool 7.5Ó 10.00. groene kool 7.0012.50. spruitkool 18.0049.00, boerekool 12.50—20.50. sla 2.00—14.00. spi nazie 28.0056.00, andijvie 15.00 26.00. bospeen 9.00—19.00. bie ten 8.0014.00. winterpeen 6.00 13.50. waspeen 9.0018.00. uien 8.00—21.50. prei 18.00—24.00. pe terselie 6.5012.00. soepgroenten 3.50—7.50. knolselderij 8.00 14.50, notaris apoel 7.0016.00. goudreinette 7.0018.00. cox oranje 11.0044.00. gieser wilde man 6.0019.00. winterjan 5.00 16.00. zwijndrechtse wijnpeer fino—13 00. alicant 71 00—113 00 AFSCHEID BIJ DE NACO ALKMAAR. Dezer dagen nam de heer K. Vethaak, sta tionschef van d,e N.V. N.A.C.O. afscheid, wegens het bereiken van zijn (vervroegde) pensioen gerechtigde leeftijd. Hij werd op het stationsgebouw met ziin echt genote op hartelijke wijze ont vangen en toegesproken door de chef van het rayon, de heer J. de Vries, die herinnerde aan de prettige samenwerking, welke hij met de scheidende function- naris had mogen hebben en de prettige verstandhouding die tus sen hen beiden bestond. Hii hoopte, dat de heer Vethaak en ziin echtgenote nog vele iaren van verdiende rust mochten ge nieten. Als bliik van dank en waar dering bood hii namens het kan toorpersoneel een boekwerk in leren band aan en mevr. Vet haak mocht een bouquet fraaie rozen in ontvangst nemen. Namens de chauffeurs en con ductrices sprak de heer C. Droog, die eveneens de heer Vethaak dankte voor de prettige relatie die tussen hem en het per soneel immer bestaan heeft, waarna hii de scheidende sta tionschef een polshorloge ten ge schenke gaf. De directie en verschillende afdelingschefs waren bii deze huldiging tegenwoordig. De heer Kistemaker memo reerde, hoe de' heer Vethaak op 4 Juli van het jaar 1923 een busdienst op Hoorn opende met Fordi es van twaalf tot twintig personen. Na een tiid van waar lijk moordende concurrentie ging het bedrijf van de heer Vethaak op 11 December 1932 op in dat van de N.A.C.O.. waarvan de heer Vethaak controleur en sta tionschef is geworden. Corsetten-show ALKMAAR. In het Gulden Vlies had een Wala Corsetten- show plaats. Mej. de Boer van het Corsettenhuis de Boer in de Langestraat heette de aanwezige dames welkom. Daarna nam mevr. Peters, de explicatrice van deze show, het woord. Zjj gaf de aanwezige da mes enige belangrijke tips: welk corset, of welke B.H. is voor mij het meest geschikt? Op beschaafde wijze besprak zij de verschillende maten en figuren. Hierbij liet zij de dames zelf zien, hoe zij haar figuur kunnen verbeteren. Er waren step-ins, gordels, corselets en alle mogelijke Beha's met en zonder sluiting. Daar de Hollandse vrouw een fors type is, demonstreerde zij ook een aantal zwaardere figu ren. Als attractie kreeg men nog te zien het „harnas" uit het jaar 1550, hoepelrok en keurslijfje uit de jaren 1650-1750-1850, tot het moderne strapless-corset van '52. Uit het applaus bleek, dat de dames met een en ander instem den. Jammer, dat het Alkmaars kwartiertje op een half uur uit liep. Deze show wordt Donderdag 13 Nov. in het Wapen van Heems kerk nog een keer gehouden. A.S. Repetitie Wilhelinina OUDORP De repetitie van Wilhelmina heeft hedenavond weer plaats in 't gewone repe titielokaal, de gymnastiekzaal, naast het Raadhuis. ALKMAAR Dezer dagen herdachten vier leden van het personeel van Ringers' Chocola defabrieken het feit. dat zij vóór 25 jaar bij de firma in dienst traden. Zij werden in de nieuwe cantine, door de Directie in te genwoordigheid van oude getrou wen onder het personeel, offi cieus gehuldigd. De heer H. Ringers sprak de jubilarissen toe. „Dit is voor ons een merkwaardige dag", aldus de heer Ringers, „omdat aan dit feit een voorgeschiedenis verbonden is In Augustus van het jaar 1926 kregen wij bezoek van een der heren De Bont van de om haar fijne likeuren beroemde Konink lijke Fabrieken voorheen De Bont Leyten te Amsterdam. De heer De Bont deelde ons mede, dat het bedrijf in grote moeilijkheden verkeerde en vroeg ons hem te helpen. Wij hebben toen een voorlopige rege ling getroffen doch op de duur kon deze situatie onmogelijk worden gehandhaafd. Wij heb ben toen het gehele bedrijf met een groot deel van het personeel overgenomen en dit naar onze fabriek te Alkmaar overgebracht, alwaar wij tot op de huidige dag de productie van De Bont Levten's artikelen voortzetten. Van het personeel van deze firma resteren thans de vier ju bilarissen. In de heer Slot héb ben wij een uitstekende kracht gevonden, iemand met een scherp inzicht, een goed organi sator, een man die voor zijn werk staat. De heer Goossens is een artist, een beeldhouwer in suiker die zijn reputatie in ge heel Nederland gevestigd heeft en wiens kunstvoorwerpen door duizenden bewonderd zijn. Dhr. Duncker is maker van dragees en de mooie zilverpillen. Hij is de man die de modellen maakt, werkzaamheden, waarvoor goede vakbekwaamheid vereist is. En tenslotte de heer Van Rijn is 'n Dekwaam suikerwerker, voor wie mets dan lof, iemand die altijd dadelijk bereid is. wanneer men zun.hulp inroept". Hierna werden de jubilarissen A rti'prtcn tl o Hoek Houttil KOUSEN LINGERIES ALKMAAR DEN HELDER Koop en verkoop ALKMAAR B. en W, stellen de Raad voor van A. Schoorl al hier aan te kopen een perceel weiland, ten Z. van de Heilooër- quk, groot 5.43.00 HA voor 16.290,3000 per ha.). Tevens stellen zij voor aan de fa. Conijn te verkopen percelen bouwterrein aan de Frieseweg en omgeving, samen groot 1741 m2 voor 17,410 10,— per m2), bestemd voor de bouw van 11 woningen. HOORN ITERRIERS I 2—2 ALKMAAR Om 10.45 uur vertrokken de Terriers Zondag naar Hoorn om daar een ge duchte tegenstander enige pun ten af te dwingen. Dat afdwin gen ging niet zo gemakkelijk, dit bewijst de einduitslag, welke de verhouding ten volle weer geeft. De Terriers speelden met 10 man, waarvan 2 junioren, welke zich van hun beste kant hebben laten zien. Al direct na het fluitsignaal trok Hoorn ten aanval welke door de Terriers achterhoede werd onderschept. Nu volgde er een tijd waarin beide partijen afwisselend aan vielen, doch doelpunten bleven tot dusver uit, totdat opeens de Hoornse l.binnen zich keurig vrijspeelde en hard inkogelde (10). Geen 3 min. later scoor de de Terrier 1 .buiten uit een strafcorner eveneens hard in (11), en met deze stand ging de rust in. Na de rust gaven beide partijen mooie aanvallen te zien: weer was het Hoorn, die na 11 min. spelen de leiding nam door een strafcorner in te schieten (21). De Terriers kre gen het enige ogenblikken later zwaar te verduren; steeds cor ners en strafcorners, die op niefs uitliepen, totdat de Hoornse r.binnen vrijspel kreeg en op het door de T.-doelman verlaten doel schoot, Hoorn juichte al, maar te vroeg, want op de plaats van de keeper stond een „rots in de branding", de rechtsback van de Terriers, W. Jacobse, die op brillante wijze de bal cor ner werkte. Hierna kwamen de Terriers weer in de aanval en lieten zich niets ontglippen; weer was het de T.-linksbuiten J. ten Brink, die 10 minuten voor tijd inkogelde (22). Met deze stand kwam het einde van een zeer mdr^pve strijd. R.K. Gymnastiekvereniging „Tavenu" A.LKMAAR. Daar de gym zaal aan de Bleekerskade voor de doorlichting van de bevolking gebruikt wordt, zullen de lessen gedurende de maand November gegeven worden in de gymzaal der meisjesschool aan de Koren laan. Uit liet politierapport ALKMAAR Gisteren is een begin van brand ontstaan bij de fam. P. in de Korte Landstraat 2, die zich aanvankelijk nogal ern stig liet aanzien. In het perceel woont een 65-jarige moeder met haar zoon, die voor zijn vertrek om 7 uur de kachel had aange maakt. De kachel brandde nogal flink want de pijp werd rood gloeiend en daardoor zijn de houtvezelplaat van de schoor steenmantel en het behang rond om de kachel gaan branden. De moeder die zich nog te bed bevond, werd gealarmeerd door het krabben van een kat, zij op haar beurt alarmeerde de buren die met emmers water de brand blusten. De brandweer behoefde niet uit te rukken. Gistermiddag reed om onge veer 4 uur een personenwagen over de Langestraat in de richting van de Mient. Voor de auto uit reed een aantal wielrijders waar onder één per bromfiets. Deze laatste sloeg naar links af met de bedoeling de Houttil in te rijden en gaf daarbij richting aan. De bestuurder van de auto heeft deze richtingaanwijzing niet gezien omdat hij teveel op de fietsers heeft gelet. Hij reed de bromfiet ser ondersteboven, die zijn jas scheurde en waarbij zijn 'rijwiel werd beschadigd. van de Ingezonden Waarom mag Ln een verlofslo- caliteit geen borrel worden ge schonken, ook niet als de loca- liteit aan derden is verhuurd? Misschien kan een uiteenzet ting van Art. 59 van de nieuwe drankwet de zaak duidelijker maken voor degenen die er be lang in stellen, maar toch op dit gebied ondeskundig zijn. Het bewuste artikel luidt als volgt: met hechtenis van ten hoogste 3 weken of geldboete van ten hoogste f 100.wordt gestraft: 1. Hij die zonder de vereiste vergunning sterke drank in het klein te koop aanbiedt, of sterke drank in voorraad heeft ter ver koop in het klein; 3. Hij. die in eene voor het publiek toegankelijke localiteit, waarvoor niet de vereiste ver gunning is verleend, sterke drank schenkt, toedient of ver strekt. Deze strafbepaling is geheel ongewijzigd uit de oude wet overgenomen. Wordt in een verlofslocaliteit sterke drank gedronken, toege diend of verstrekt, dan is de laatste strafbepaling toepasselijk; wordt zij er verkocht of te koop aangeboden, dan is de strafbepa ling toepasselijk sab 1. Een bij uitstek deskundige, de heer De Breü, inspecteur van de drank wet, belast met het toezicht op de naleving dier wet, zegt nu in een toelichting het volgende: Indien nu een verlofslocaliteit •aan derden is verhuurd, b.v. voor een bruiloft, mag dan aan de deelnemers van die bruiloft door of vanwege de gastheer sterke drank worden geschonken? En dan is ziin antwoord ontken nend, het is in strijd met de juist genoemde strafbepaling, want in deze localiteit mag nim mer sterke drank worden ge schonken, toegediend of ver strekt. De Hoge Raad heeft uit gemaakt dat een voor het pu bliek toegankelijke localiteit. in casu een verlofslocaliteit, haar karakter als zodanig niet ver liest. wanneer die localiteit tij delijk in gebruik is bii een be sloten gezelschap. Erg onduidelijk is deze uiteen zetting toch niet en ik betwijfel of een proefproces in deze de juiste weg is. Een oud-bestuurslid van de Ned. Bond van Vergunning houders. door enkele collega's toegespro ken. Na deze blijken van belang stelling en aanbieding van bloe- Ouderdomsvoorziening oudere arbeids contract anten ALKMAAR. Als gevolg van het vooral in de jaren voor de tweede wereldoorlog en tijdens men en cadeaux aan de jubilaris- de Duitse bezeUing gevoerde per' sen en hun echtgenoten, dankten de Uultse Bezetting gevoerue p de jubilarissen elk voor zich. De heer Slot greep deze gelegenheid aan de heren H. en Th. A. Ringers er op te wijzen, dat ook zij tot de jubilarissen behoor den, omdat zij als directeuren 25 jaar het bedrijf Ringers-De Bont Leyten geleid hadden. Hij bracht hiervoor zijn hulde en bood, namens de jubilarissen, de echtgenoten der beide Directeu ren bloemen aan. De heren Rin gers waren door deze onver wachte hulde zeer getroffen. De officiële huldiging zal plaats vinden op de feestavond op Zaterdag 15 November a.s. RAADSLID ERIKS STELT B.ENW. IN GEBREKE ALKMAAR. Het raadslid, de heer A. Eriks, heeft de Raad ver zocht het college van B. en W te mogen interpelleren over de kwestie der huuropzegging aan de Federatie van V.V. V?s. Zoals men weet hebben B. en W. de heer Eriks reeds doen weten, dat zij het recht hadden de Federatie de huur van enige lokalen in het Waaggebouw op te zeggen zon der daarin de Raad die het aangaan van het contract inder tijd heeft goedgekeurd te ken nen. B. en W. grondden hun recht in deze op een zinsnede uit een arrest van het Hof te Arnhem. De heer Eriks is van mening, dat de Raad zich bij een derge lijk voldongen feit niet hoeft neer te leggen en b.v. gebruik kan maken van zijn recht de huur onmiddellijk weer te laten ingaan. Bovendien, zo meent de heer Eriks, had het arrest van het Arnhemse Hof betrekking op een geheel andere kwestie, nl. op het opzeggen van de huur aan eén exploitant van tennisbanen en zulks op grond van een raads besluit, waarbij werd bepaald, dat een weg in de gemeente Zut- fen zou worden doorgetrokken, waarbij een deel van de tennis banen in kwestie bij de ontwor pen weg zou moeten worden aan getrokken. In de kwestie te Alkmaar was echter nergens sprake van een raadsbesluit op grond waarvan de opzegging der huur noodzake lijk was geworden, terwijl aan de Raad nimmer mededeling van het voornemen van B. en W. was gedaan de huur aan de Federatie van V.V.V.'s op te zeggen. Voor zulk een mededeling was zo zegt de heer Eriks tijd genoeg. De opzegging had plaats op 23 Juli j.l., terwijl de termijn tot opzeggen verliep op 30 Sept. j.l. De heer Eriks verzoekt der halve het College van B. en W. te Alkmaar mede te delen, welke zeer dringende motieven het Col lege van B. en W. er toe hebben gebracht het huurcontract te be ëindigen en welke bezwaren er zijn geweest om de Raad hiervan tijdig in kennis te stellen. soneelsbeleid is thans de betreu renswaardige situatie ontstaan, dat een negental personen, of schoon gedurende een vrij groot aantal jaren bij de gemeente werkzaam geweest zijnde, onder de bestaande pensioenwetgeving bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd toch geen aanspraak op ouderdomspensioen kunnen laten gelden. Zij en hun eventuele we duwen zijn dientengevolge aan gewezen op de geringe uitkerin gen ingevolge de Invaliditeitswet en de Noodwet Ouderdomsvoor ziening. Dit zijn alle negen tijdelijke werknemers en B. en W. vinden dit een misstand, die dringend om een voorziening vraagt. Deze mensen nog een vaste aanstelling geven, heeft geen practisch nut. Een tweede mogelijkheid is ech ter aan deze werknemers een aanvullende uitkering uit de ge meentekas te verstrekken van ge middeld f 600.per jaar, welke redelijk geacht kan worden, zo dat zij bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd al thans het hoogst mogelijke inko men volgens de Noodwet Ouder domsvoorziening zullen genieten. De totale uitgave, waarvoor de gemeente dan staat, wordt ge schat op f 60.000. De belangheb benden zullen zolang zij in ge meentedienst zijn, van hun loon een bedrag moeten afstaan, ge lijk aan hetgeen zij aan pensioen premie zouden hebben moeten betalen, als zij pensioengerech tigd zouden zjjn geweest. Lyceum te Hoorn ALKMAAR Het curatorium van de stichting „Het Werenfri- dus Lyceum" te Hoorn heeft een verzoek tot de gemeenteraad van Alkmaar gericht om toekenning van een subsidie uit de gemeen tekas voor het jaar 1953; B. en W. stellen de Raad voor 't ver zoek af te wijzen. fAdvertentie1 en ik ben nog slanker ook! Twee dingen die in een corset moeilijk te verenigen zjjn, maar dat U met onze corset- ten zult ervaren. Onze collectie, zowel van stof als rubber geeft U de garantie, dat U zult zeggen: Een corset van HOFSTEDE voldoet be ter! Midden in de Langestraat! Weersverwachting Medegedeeld door het K N. M.I. te De Bilt. geldig van Dinsdagavond tot Woensdag avond. ENIGE REGEN Half tot zwaar bewolkt met enige regen. Matige tot krach tige en langs de kust tiideliik harde wind. aanvankelijk zui delijk, later zuid-westeliik tot westeliik. Vannacht zachter, morgen overdag ongeveer de zelfde temperaturen als van daag. ALKMAAR De grote zaal van 't Wapen van Heemskerk was volkomen bezet met dona teurs en belangstellenden, die 't dertig jarig bestaan van Excel sior mee vierden .De aanwezigen zullen van dit bezoek allerminst spijt hebben gehad, want Excel sior verscheen, uitstekend voor bereid, op het podium. Alvorens men ging concerteren, werd er eerst nog een en ander in feli citerende stijl gezegd, al of met vergezeld van tastbare bewijzen van erkentelijkheid. Toen was het de beurt aan Excelsior, dat een uitstekend donateursconcert weggaf, dat om de muzikale waarden ervan bij de luisteraars een goede herin nering naliet. De te spelen stuk ken stelden geen geringe eisen, maar hier werd voor het groot ste deel aan voldaan. Zeker, er waren enkele ongelijkheden, en soms mankeerde er iets aan de stemming, maar dit kon het ge nieten van dit concert niet in de weg staan, want dirigent Meyns zorgde er voor, dat er karaktervol werd gespeeld en ieder stuk boeide dus door mu zikale voordracht, de belang rijkste factor bij het muziek maken, want anders zou zelfs bij de meest-perfecte techniek het musiceren een dode kunst zijn. De clarinettisten lieten zich van hun beste zijde kennen, in de ouverture Semiramis van Rossini. Fraai klankgehalte en goed ensemble vielen te consta teren in de bekende l'Arlesien- ne-Suite van Bizet. Alle lof voor de in dit stuk goed-gespeelde fluit solo. Opvallend gracieus werd uit gevoerd de Wals Tesoro Mio Schoolzwemmen Jongensschool OUDORP Voor de twee hoogste klasse van de Jongens school is er Donderdagmorgen van 10 tot 11 uur schoolzwem men in de Overdekte te Alk maar. De jongens moeten dus per fiets naar school komen en zwembroek, handdoek en zeep meebrengen. Ere wien ere toekomt ALKMAAR. In ons verslag over het jubileum aan de Veiling werd hulde gebracht aan de di rectie van 't Gulden Vlies voor de goede verzorging en het diner, waarbij de naam van de heer Bergers genoemd werd als de man die in de keuken de scepter zwaaide; men vestigt er echter onze aandacht op, dat de heer B. Haring de chef-kok is en dat in dit geval de heer Bergers zijn assistent was. Hulde voor Haring. van Becicci, Lang niet gemakke lijk is de Peter Schmoll-ouver- ture van Carl Maria von Weber; men slaagde er in dit werk tot de beste prestatie van de avond te maken, en het stuk verkreeg door de intentie's van de diri gent de romantische sfeer, wel- ke het behoeft. Zonder marsen I kroon "~4.00—14.oX"!onath'an" 9*00 schijnt het nu eenmaal niet te 31.00, notaris-appel 6.0018 00 Bejaardenhuis ALKMAAR Het bestuur van de instelling tot het stichten en/of beheren van één of meer rust- of verpleeghuizen voor be jaarden te Alkmaar heeft de Raad bericht gezonden, dat het instemt met het laatst gewijzigd plan voor het stichten van een verzorgingshuis en woongelegen- heden voor bejaarden, alhier. WARMENHUIZEN, 4 Nov. 55 st. bloemkool 8.1011.10; 1200 kg andijvie 13.2016.30; 500 kg bieten A 12.30, B 9.20; 13000 kg rode kool 4.907.60: 4500 kg witte kool 5.806.20. AMSTERDAM, 3 Nov. Binnen landse granen. (Boerennoterin- gen). Rode tarwe f25.65; witte tarwe f25.75; Rogge f28.Zo- mergerst f33.75; Wintergerst f32: Haver f29: Groene erwten f50 53; Capucijners f4042; Bruine bonen f6065; Paardebonen f34; Karwijzaad f58; Blauw maan zaad f120124; Geel mosterd zaad f5861; Kanariezaad f35. Alles per 100 kg. BEVERWIJK, 3 Nov. Andijvie I 18—28, II 12—18 p. kg; bloem kool IA 30—42, IB 20—30, IC 10 20 per stuk: kassnijbonen I I.501.55 per kg; bospeen I 15 27, II 1020 per bos: waspeen IA 1220, IB 68 per kg; radijs I 67. II 35 per bosje: sla IA 719, IIA 26 per stuk; spinazie I 60—62: tomaten IA 30—48, IB 16—25, IC 22—30; prei IA 15— 21. IB 814; groene kool IA 8 13. IB 5—8; rode kool IA 1114, IB 711; boerenkool I 916, II 5—10 per kg- knollen IA 1518, IB 10-15, IC 710 per stuk; breekpeen IC 710, IB 47 p. kg; selderie 3—8; peterselie 4— 9 per bosje; peper 32—48: peren 3—27- appelen 6—28 per kg. drielingen 21.50—24; nep 34.40 34.50; 7000 kg peen B 10.30 II.40; C 10.70—11.40; 8000 kg andijvie 14.10—23.00; 3000 stuks bloemkool B I 11.10—21.40; B II 817.20. 2800 kg bl. eigenheimers 11.20 en bevelanders 10.60, 2200 kg neen b 12.20—12.70, c 11.40. d 6-60. 7600 kg kroten a 11.00— U-90. b 11 30—12.50, c 4.20. mod- .1° „8.80—9.80. 6700 kg uien 21.70 —22.50. grove 19.40—20.40. drie- 'ingen^AOO 5400 kg andijvie a 16-80—22.70, b 14.10—17.40, 30.000 kg rode kool a 5.80—8.20. i'n JiT6'ÏÏl' „££00, kg groene kool a 10.60. 50.000 kg succes witte kool 5.606.10, 23.000 kg deense witte 6.20—6.60. 9000 st. bloem kool a2 14.00, bl 9.00—12.00. BEEMSTER. 3 Nov. Beve landers. middel 11.00—12.90. to maten A 34.00—56.00. bloemkool 16.0034.00. witlof 79.00, savove kool 7.00, rode kool 10.00—14.00. groene kool 7.00—11.00, spruit kool 22.00—43.00. boerekool 10.00 —17.00. spinazie. 54.00—73.00. sla 2.007.00, andnvie 14,0027.00. rode bieten 4.00—8.00, gare bie ten 12.00-16.00, bospeen 12.00 21.00. winterpeen 6.00—11.00. uien 14.00—21.00. prei 13.00— 15.00. alicanten 90.00—119.00. glo rie van holland 7.00—24.00. goud reinette 8,00—22.00, groninger gaan, maar ze werden beide „pittig" gespeeld. Dit jubileum-concert was wel een van de beste amateurs concerten, welke we de laatste jaren mochten horen. W. SCHREURS. Burgerlijke stand HEILOO. Geboren: Judita Ch. M., dochter van M. Vaessen en E. F. Th. Gerraedts; Geer- truida C., dochter van A. N. Boer- ma en M. Leegwater; Antonius N. J„ zoon van J. Pater en J. M. Kruijenaar; Maria A., dochter van G. Kaandorp en A. M. Beers; Alex J., zoon van J. J. Visser en E. Bregman; Gerda R„ dochter van W. H. Stoop Keilener en G. de Bakker. Ondertrouwd: A. P. Blommers en J. P. R. v. d. Kruijf; C. J. Mooij en G. G. Kuijper. laxton superbe 8.00—26.00. schel- linkhouter 10.00—30.00, zoete winterkroon 6.00—18.00. beurré alexander lucas 6.00—18.00. beur- re clairgeau 10.00—24.00. bonne louise d'avranches 6.00—19.00. comtesse de paris 6.0017 00. conférence 6.0015.00, doyenne du cornice 20.00—46.00. gieser yM.delïï?&. 6-°°—16.0°. em. dheyst 6.0016.00, kamperveen 4.00— 9.00, legipont 8.00—29.00, nou veau poiteau 3.00—14.00. st. remv jj.0010.00, soldaat laboureur 3.00—16.00. Williams duchess 4.00 16.00, winterjan 3.009.00, zwundr. wijnpeer 3.00—14.00. GROOTEBROEK. 2 Nov. 35°.°n kg uien: grof 18.80. middel 2£40—21.80, drielingen 24.10— 24.30. 1250 kg bieten: A 12.90. modjo 11.40—11.80, 5000 kg rode kool 6.3012,40, 2500 kg groene kool 6.10—9.20. 225.000 st. bloem kool z.d. B 13.90—23.10. B2 8.00 a o'n J1,6®14.40, stek 3.50 4.30 t.s. B 19.20—29.60. B2 16.90. stek 10.8017.10. Het is AOG niet mogen ge- zodat de strijd eindigde zoals hij lukken de lauwertak mee naar huis te nemen, het had aan HVS een zeer lastige tegenstander. In de eerste helft was AOG beslist iets sterker de 10 voorsprong was dik verdiend. Na de 'hee kwam HVS sterk naar voren en had weldra succes 11, niet lang na dit doelpunt volgde no. 2. zodat AOG tegen een achter stand moest optornen; toch werd de stand weer gelijk: 22. Lang heeft AOG hiervan geen plezier gehad want na de miadenuitworp wist HVS meteen te scoren en 5 minuten voor het einde werd het zelfs 42 voor de dames uit Stompwijk, wat wel wat geflat teerd was. Or. Wit heeft met grote moeite DIO van zich af weten te houden, het is een magere 21 zege geworden. Or. Wit heeft in deze afdeling nu de leiding overgenomen. Zeevo gels wist het in Zaandam niet verder te brengen dan een gelijk spel, beide keepsters lieten zich geen enkele maal verschalken, begon: 00. In de 3e klasse B hadden HSV en Adalbert te weinig te genstand tegen Zeevogels 2 en DDO. HSV won met 30 en Adelbert behaalde een 62 over winning. De junioren van Adelbert de den het beter, met 42 werd van O.G. gewonnen. Or. Wit moest bij Wijk aan Zee met 51 het hoofd buigen. Uitslagen: le kl. Bl. Zwart Zeevogels 00, Or. WitDIO 21, DSOWijk aan Zee 26 2e kl.: PSCK—OG 0—2. 3e kl. A: ADO 2Velsen 44, HBC-TYBB 3 3—2, Leonidas 2 —Geel Wit 0—4. 3e kl. B: HSVZeevogels 2 3—0, Adelbert—DDO 6—2. 4e kl. A :HBC 2—OG 2 2—1. Jun. hfd. kl.: W.a. ZeeOr. Wit 5L OG—Adelbert 24, Velsen—TYBB a 3—6. Jun. 2: Geel Wit b—TYBB c 1—2, Leonidas a—SHS 9—1, HBC Geel Wit a 1—7. De eerste i beste en ir boeiende s voetbal viet doelpunter U.V.V. een weergaven, eind-resnltt In de twee der partijen delmatige uit kreeg toen e karakter. We tenaren voor de aanval e kwam heel IJ te trachten a redden. De A coed gesteun linie wist ec den. al kostte moeite. De 1' dikwijls erns weest en wa ker was gek niet tegen c geweest. Alcr weer op de li deze heeft me het de rechts oud-Alcmaria zeer lastig e aanval was v< een hoekscho uit Untied e minuten nam de leiding, tc trap op het ineens naar Laatum werd Wiinands op het Alcmaria Vasbinder mi passeerde. M meteen het ai Untied gaf ee Dinkelberg, achter de U neerde. Daar: in het offensi dediging had staande te h< de kansen e schieten verlc Ook de UV een paar kan ging. gelukki juist over de uur spelens leiding toen zet van rechl werkte. Unti nog een mo< sprong te ve schot was iui richt. Heel BERDO.' TEGEN Egmondia overheersend eerste viif mi op het Ber treerd, doch te de ballen na kreeg Egr verduren en oorzaak, dat tige kansen Maar na tien man ziin kan prachtige vooi eerste en hc punt. Kort de een corner te tig schot, die keeper keurig Even later v aanval en r het tweede maker. Even in het heetst per Liien van wat voor her gelukte de Zwanenburg maal te scorei Na de thee weef in de kwam het waarin het liet zien en Er werden gc maar de ae mondia was doelpunt te Het Berdos- Egmondla kre nemen, die dc Nog gaf B maar het w< bleef 3—1. In het wereldkamploe voor dames Bykova thans pnt. uit 8 landgenote mi zet de vierde In de terdam zijn wedstrijden onze landgenot de Voogd, L. i Kempen allen tegenstanders In de Ror landse Zee, d gint, starten en wel Ja: Joris, Jules Vries en H ploegen van aan deze tie wedstrijd de< plaats In Nap eindigt in Pa! liet elft, dat Woensdag Nederl. efltal teren in Amstn Vandaag zal pisch Stadion In het ter Kriteron sportsterren gen geven voi kind. Woensda 2 tot half 5 kers-Koen, Ai Termeulen, d: Cor Braasem daar aanwezi Abe iets eer verband met Saarbrucken, begint. Onze str A. Blzot uit toch nog aan nen in de strij kampioenschap kreeg een opr de Farnsman telegrafeerd ziekte van zijr mooie onderscl damcrack.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2