Rauw9' Voetbal bij Z.A.P.-Texel Valken haalt eerste winstpunt binnen St. George behaalde zege in laatste minuut Weinig sportiviteit bij KGB tegen RK EDO Onder hoogspanning won Alcmaria de strijd SPORT Hugo Boys verdiende zege op dapper Victor U.V.V. NAM DE LEIDING, MAAR... BERDOS VERLOOR TEGEN EGMONDIA H.O.S.V. verrast door Berkhout Z.A.P.-TEXEL 1-1 Texelaars gaven Z.A.Pgeen kans in het kort AD BOXEM (D.A.W.) NAAR NIEUW-ZEELAND V.Z.V. hield de Rijp kort MATIGE I—O ZEGE Oudesluis speelde gelijk tegen D.T.S. Valken-Blokkers 3-3 R.K. NEDERLANDSE HANDBALBOND S.E.W. verloor met 3-2 SVA verpletterde DREO in laatste kwartier D.W.O.W. bevocht zege op Vesdo GELIJK SPEL IN DE GOORN TINUS METSELAAR HEEFT GEEN BEEN GEBROKEN DUINRANDERS—WIRON 3—5 Strandvogels won van Sporters Conzelo won op 't nippertje De eerste helft van deze ontmoeting was verreweg de beste en in die periode hebben de toeschouwers een boeiende strijd gezien, waarin dikwijls aardige staaltjes voetbal vielen te bewonderen. Het resultaat was, dat drie doelpunten teerden gemaakt, waarvan Alcmaria twee en V.V.V. een, welke cijfers het spelbeeld voor de rust goed weergaven. Niemand zal hebben gedacht, dat dit ook het eind-resultaat zou zijn. In de tweede helft kon geen der partijen zich boven het mid delmatige uitwerken en de strijd kreeg toen een ietwat rommelig karakter. Wel waren de Utrech tenaren voor het merendeel in de aanval en tegen het einde kwam heel UW naar voren om te trachten althans een nunt te redden. De Alcmaria verdediging goed gesteund door de midaen- linie wist echter stand te hou den, al kostte het dikwiils grote moeite. De kleine 21 zege is dikwiils ernstig in gevaar ge weest en wanneer de gelijkma ker was gekomen, dan zou dat niet tegen de verhouding ziin geweest. Alcmaria had Genefaas weer on de linksbuiten plaats en deze heeft met ziin snelle rushes het de rechtsback van UW. de oud-Alcmaria speler v. d. Lek. zeer lastig gemaakt. De eerste aanval was voor Alcmaria. welke een hoekschop opleverde, waar uit Untied over schoot. Na 7 minuten nam UW onverwacht de leiding, toen na een vriie trap op het UW doel de bal ineens naar hun linksbuiten v. Laatum werd geplaatst, die met Wiinands op ziin hielen snel op het Alcmaria doel afstevende en Vasbinder met een hard schot passeerde. Maar Alcmaria had meteen het antwoord klaar, want Untied gaf een mooie pass naar Dinkelberg, die de gelijkmaker achter de UW-doelman depp- neerde. Daarna kwam Alcmaria in het offensief en de UVV-ver- dediging had alle moeite zich staande te houden. Enkele goe de kansen gingen door naast- schieten verloren. Ook de UW voorhoede miste een paar kansen en een stuitbal ging. gelukkig voor Vasbinder. juist over de lat. Na een half uur spelens nam Alcmaria de leiding toen de Buiizer èen voor zet van rechts over de doellijn werkte. Untied kreeg eenmaal nog een mooie kans de voor sprong te vergroten, maar zijn schot was juist even te hoog ge richt. Heel wat moeite had de Egmondia was onmiddellijk overheersend in de aanval. De eerste vijf minuten waren geheel op het Berdos-doel geconcen treerd, doch keeper Liien werk te de ballen keurig weg. Daar na kreeg Egmondia het hard te verduren en de traagheid was oorzaak, dat Berdos vele prach tige kansen verloren deed gaan. Maar na tien minuten nam Velt- man zijn kans waar en uit een prachtige voorzet maakte hij het eerste en helaas laatste doel punt. Kort daarop kreeg Berdos een corner te nemen. Een prach tig schot, die door de Egmondia- keeper keurig werd opgevangen. Even later was Egmondia in de aanval en maakte Zwanenburg het tweede doelpunt, de gelijk maker. Even voor de rust liep in het heetst van de strijd kee per Lijen van Berdos te veel uit. wat voor hem fataal was. Het gelukte de Egmondia-keeper Zwanenburg voor de tweede maal te scoren. Na de thee was Egmondia weer in de aanval, maar toen kwam het Berdos-kwartier. waarin het prachtige aanvallen liet zien en ouderwets voetbal. Er werden goede schoten gericht, maar de achterhoede van Eg mondia was te sterk om een doelpunt te kunnen forceren. Het Berdos-kwartier luwde en Egmondia kreeg een penalty te nemen, die doel trof. Nog gaf Berdos het niet op. maar het was tevergeefs. Het bleef 3—1. UVV-doelman met een harde te rug-speelbal van v.d. Lek. Direct na de rust kwam UW opzetten en reeds aanstonds verkeerde het Alcmaria-doel in gevaar. De Alcmaria achterhoede en mid- denlinie werkte echter voor twee. zodat succes voor UW uitbleef. Bij een der weinige Alcmaria aanvallen gaf de snelle Genefaas aan Untied een vrije kans. De Alcmaria middenvoor kreeg de bal niet goed voor zijn schoen en ziin schot was te zacht om de U.-doelman te ver schalken. ÜW kwam tegen het einde verwoed opzetten, waarbij het Alcmaria-doel enkele moei lijke situaties moest doormaken en Vasbinder eenmaal een zeker doelpunt voorkwam. Onder grote spanning kwam het einde. (Tot ons leedwezen is dit ver slag door een betreurenswaardig misverstand gisteren niet opge nomen. Red.) l In deze zware uitwedstrijd heeft Berkhout zeer zeker getoond een tegenstander te zijn, die niet te onderschatten is. Onder leiding van de heer A. Muskee hebben beide ploegen zich ten volle gegeven. De ach terhoede met middenlinie was bij Berkhout stukken beter dan de HOSV-defensie, die af en toe nog al eens een steek liet vallen. Rechtsbuiten Zwier opende de score voor de gasten met een formidabel hard schot en de in- valler-midvoor Hart plaatste be heerst na ca. 30 minuten spelen het leder ten tweede male achter Waal. Dit werd HOSV te erg en ze gooiden er nog een schepje op, met als beloning net voor de rust een tegenpunt, keurig door War- naar gescoord. Na de thee een geweldig offen sief der volgelingen van van der Kooij met als resultaat, na een fout van de HOSV-achterhoede, 13 op het scorebord. Het leek dat de Berkhouters tevreden waren met deze uitslag, maar toen de gastheren een blun- dertje- van keeper Vorst afstraf ten (23), was 't alles Berkhout wat de klok sloeg. Blokker, Kamst en C. v. d. Kooij zorgden er voor dat zich geen moeilijkheden meer voor deden en de aanvallen golfden op de HOSV-veste af, met als uit eindelijk resultaat dat de bezoe kers een vierde doelpunt scoor den. In een harde wedstrijd hebben Z.A.P. en Texel de punten gedeeld. Broederlijk zegt men er wel eens bij, maar dat gaat dit keer niet op. Vaak was 't man tegen man, met diverse ongelukken. Voor de rust was de stand al 1—1 en dit bleef zo, ondanks het harde vechten aan beide kanten. Texel met zijn zwakke voorhoede wist dat het Z.A.P zo weinig goals moest laten ma ken. Daarin zijn ze geslaagd ten koste van alles. Elke aanval werd al direct in de kiem ge smoord en afgebroken. Texel huldigde het parool: trap weg en val aan. En bang waren deze „ruige" eilanders niet. Terwul Z.A.P. nog al eens twijfelde om zich ervoor te gooien. Deze af brekende tactiek liet geen hoog staand voetbal toe. wel spanning langs de lijn. De wedstrijd Reeds direct stormde de Texel se voorhoede als een harde stormwals op het Z.A.P.-doel af en wist in de eerste minuut Z.A.P. al een corner af te dwin gen. besloten met een strak schot. Toen Z.A.P. ten aanval trok. was het al spoedig duidelijk, wat de groen-zwarten van plan wa ren. Geen kans geven oprui men. Jan van Oosten werd zwaar op zijn huid gezeten, elke keer ais hij een bal kreeg, en later riskeerde deze speler zulk een man tegen man gevecht liever niet en werd wat voorzichtiger en daardoor ook minder door tastend en gevaarlijk. Stam kreeg nog een prachtige pass van Van de Berg. maar kopte naast, ook al in de haast, omdat hii wist: bij een wachten stormt een Texelaar toe. Toen probeerde Z.A.P. het met harde schoten, maar elke keer vloog een eilander onvervaard in de baan van de bal. Even veerde het publiek op. toen de rechtsback een bal weg moest werken, om even later met een bang hart Texel naar voren te zien denderen. Geluk kig voor de Z.A.P. supporters wist Kuyn het harde schot meester te blijven. En wat Z.A.P. ook probeerde: geregeld was er een Texelse spe ler die het de voet dwars zette, letterlijk en figuurlijk. Texel nam zelfs de leiding. Met een goed samenspelende voorhoede kwam het door de witte achterhoede heen en het harde schot van Texels rechts binnen vloog langs Kuvs heen (1—0). Z.A.P. liet niet lang op de gelijkmaker wachten. L. Tim mer zette van rechts de bal voor het doel. waar midvoor Stam de bal met een omhaal in de tou wen joeg (11). Na de rust werd op dezelfde wijze voortgegaan. Alleen de spelers kregen last van dit man tegen man voetbal. Stam van Texel knalde op Kuys af; de vriie trap van Z.A.P. deed een reuze geharrewar voor het Texelse doel ontstaan, met veel spartelende armen en benen op de grond. Het gcoen-zwart domi neerde echter. Af en toe moest het spel on derbroken worden om een spe ler wat bij te laten komen van een minder zacht aanraking met zijn tegenstander. Loet Timmer moest na zo'n krachtmeting rui len met Hein Timmer. Beide keepers moesten af en toe ingrijpen en ook al niet vol gens alle regelen van fraai voet bal, maar grabbelend en graai end, De spanning steeg naarmate het einde naderde, dat tenslotte met onveranderde stand kwam. Van Nieuw-Zeelandse zijde be reikte de K.N.Z.B. het verzoek twee zwemmers af te vaardigen voor een tournee van enkele maanden. Naar ..De Zwem- kroniek" vorige week 'meldde, heeft de bond deze uitnodiging in principe aanvaard. Wij vernemen thans, dat de D.A.W.-er. Ad Boxem en Bob Bonte van Haarlem de eer te beurt is gevallen ons land bij onze tegenvoeters te vertegen woordigen. Hoewel dit nog niet definitief vaststaat, zullen zij waarschijnlijk begin December vertrekken. Even over twee uur blies de scheidsrechter de elftallen bin nen de lijnen. Spoedig viel het slechte plaatsen op. vooral bij De Rijp was dit het geval. De eer ste gevaarlijke aanval was voor V.Z.V.. waarbij bleek, dat de achterhoede van De Rijp verre weg het beste deel van de ploeg was en zeer handig de V.Z.V.- voorwaartsen buitenspel zette. De enkele aanvallen van De Rijp leverden voorlopig weinig moei lijk werk op voor de V.Z.V.-ach- terhoede. zodat keeper Smit er zeer weinig aan te pas kwam. V.Z.V. was steeds in de aanval, maar voor het doel werden de mooiste kansen „om zeen" ge bracht. Even voor de rust kreeg de rechsbuiten de bal. plaatste naar de rechtsbinnen, de keeper liep uit. maar kon de bal niet be'machtigen. De rechtsbinnen plaatste keurig voor en Tamis kopte netjes in het verlaten doel Na de rust hetzelfde beeld, met De Rijp iets meer in de aanval, doch men vond de ach terhoede van V.Z.V. in goede conditie. Ook keeper Smit wist enkele gevaarlijke ballen netles onschadelijk te maken. Midvoor Wunker plaatste van twee meter keurig netjes naast, maar ook de midvoor van De Rijp miste de mooiste kans van de wedstrijd. V.Z.V. speelde hoofdzakelijk ver dedigend, zodat er voor De Rijp geen doorkomen aan was. De wedstrijd tussen deze twee tegenstanders heeft laten zien, van hoe groot belang het is dat de voorhoede over goede schut ters beschikt. Geen van beide partijen her bergde echter in zijn gelederen een speler die op het beslissen de moment tot een goed schot kon komen. Dat was het grote gebrek wat in deze ontmoeting aan het licht kwam. Vermel denswaard is nog, dat doelman v.d. Hoven zijn collega Doorn uit een strafschop het nakijken en zijn club de leiding gaf. De eerste helft was vrijwel geheel voor DTS, dat door iets sneller en beter spel het heft in handen nam. De Oudesluisaan- vallen waren te onsamenhangend om succes te boeken en de zwar te verdediging had de grootste moeite het hoofd boven water te houden. Toen spil Tiel in het straf schopgebied hands maakte, kwam doelman v.d. Hoven hele maal naar de overkant om de toegestane strafschop te nemen en.... ook te benutten. Vlak voor het ingaan der rust reageer de de Oudesluisrechtsbuiten Wijnterp op de juiste manier en kwam de stand toch nog gelijk. Door voor buitenspel te flui ten het was echter niet het geval onthield de scheids rechter de bezoekers in het be gin van de tweede helft een zeker schijnend doelpunt. Uit een hoekschop wist DTS hierna, zij het onder hevig protest van de thuisclub de bal zou de uitlijn gepasseerd zijn toch te scoren Veel plezier beleefden de Deetjes niet van hun succes, want nauwelijsk vijf min. later was het de snelle en actieve Blok die de partijen met een mooi schoit op gelijke voet bracht. Wat er hierna ook nog geprobeerd en gezwoegd werd, doelpunten kregen wij niet meer te noteren. Deze wedstrijd op een zwaar, doch goed bespeelbaar terrein gespeeld, was er één met wisse lende kansen, waarin in de eer ste helft Blokkers de beste kan sen had, en in de tweede helft Valken het beste van het spel had, zodat de uitslag 33 vrij goed de verhouding weer gaf. In den beginne nam Blokker direct het spel in handen. Nadat de Valkenspil Boots wegens hevige rugpjjn was uitgevallen en door de spil van de junioren Deken, die zeer goed voldeed, was vervangen, was het dan ook de Blokkers midvoor, die een lange pass door het midden bemachtigde en de uitlopende keeper met een goed geplaatst schot wist te passeren (01). Geen vijf minuten hierna het zelfde geval, enige aarzeling in Valken-achterhoede en weer de midvoor, die er 20 van maakte. Intussen zaten de Val ken ook niet stil en speciaal de In het tournooi om het wereldkampioenschap schaken voor dames heeft de Russin Bykova thans de leiding met 7 pnt. uit 8 wedstrijden. Onze landgenote mej. Heemskerk be zet de vierde plaats met 5 put. In de Rivierahall te Rot terdam zijn gisteravond boks wedstrijden gehouden, waarbij onze landgenoten H. v.d. Zee, H. de Voogd, L. Jansen en Frits v. Kempen allen hun Belgische tegenstanders versloegen. In de Ronde van de Middel landse Zee, die Zaterdag a.s. be gint, starten vijf Nederlanders en wel Jan Nolten, Mathieu Jöris, Jules Maenen, Piet de Vries en Hein Gelissen. Elf ploegen van vijf man nemen aan deze tien etappen tellende wedstrijd deel. De start vindt plaats m Napels en de wedstrijd eindigt in Palermo op 16 Nov. Het elftal uit Saarbrucken, dat Woensdag tegen het vip. Nederl. efltal zal spelen, is gis teren in Amsterdam gearriveerd. Vandaag zal er in het Olym pisch Stadion worden getraind. In het Amsterdamse thea ter Kriteron zullen beroemde sportsterren hun handtekenin gen geven voor het gebrekkige kind. Woensdagmiddag van half 2 tot half 5 zullen Fanny Blan- kers-Koen, Abe Lenstra, Hanni Termeulen, dr. Hans van Swol Cor Braasem en Arie van Vliet daar aanwezig zijn. Alleen zal Abe iets eerder weg moeten, in verband met de wedstrijd tegen Saarbrucken, die om drie uur begint. Onze streekgenoot, de heer A. Bizot uit Zwaag, zal vandaag toch nog aan de start verschij nen in de strijd om het wereld kampioenschap dammen. Hij kreeg een oproep daartoe, toen de Farnsman Malfray had afge- telegrafeerd wegens ernstige ziekte van zijn echtgenote. Een mooie onderscheiding van onze 1 F.S A bS.Ê W b damcrack. Con Zelo b—V.Z.V. c No- afgel. 2—5 4—3 3—2 3—3 Uitslagen van Zondag 2 vember: Diocesane klasse Noord: T.O.P.—V.I.O. W.G.W.—Geel Zwart D W.O.—F.S.A. Eerste klasse: Hugo Girls—F.S.A. 2 V.Z.V.—'Vliegens Vlug Con BrioAlw. Forward afgel, Tweede klasse: St. VictorV.Z.V. 2 g.u.o. StrandvogelsV.I.O.S. g.u.o. VI. Vlug 2—Hugo Girls 2 2—0 Derde klasse: W.G.W. 2—Geel Zwart 2 3—1 D.W.O. 2—V.I.O.S. 2 8—0 Junioren AA: W.G.W. a—Geel Zwart a 3—1 V.Z.A. aVliegens Vlug a 16 D.W.O. a—V.I.O.S. a 3—0 Con Zelo aHugo Girls a 10 Junioren AB: F.S.A. aStrandvogels a afgel. Alw. Forward aV.I.O. a g.u.o. S.E.W. aCon Brio a 75 D.T.S. a—St. Victor a 2—1 Junioren B: V.Z.V. bVliegens Vlug b afgel. afgel. 11—0 In een na de rust zeer aan trekkelijke wedstrijd is het St. George gelukt de overwinning in de wacht te slepen. Wc hebben een faire wedstrijd kunnen aan schouwen, die voor de rust niet daverend was, doch na de rust vol sensatie zat. Scheidsrechter Dalman hield de touwtjes goed strak, wat de wedstrijd aanmerkelijk ten goede kwam. In de eerste fase van de strijd was SEW iets sterker, maar de verdediging van St. George was op haar post en bovendien wilde het de voorwaartsen niet best gelukken. Plotseling zagen we de Jong langs v. Zelm komen en zijn pass was voldoende voor Ho vis de score te openen (01). Het Was overigens een gelijk op gaande strijd. Na de rust bleek het SEW „menens" te zijn, want van de aftrap had de stand met wat meer geluk gelijk kunnen zijn. De roodbaadjes lieten dit alles niét zo maar voorbij gaan. Een onverwachte boogbal verraste o. d. Kelder volkomen en het was 02. Nu kwam de sensatie van de wedstrijd. Een geweldig offen sief van de blauwtjes bracht voor de St. George-defensie een ware nachtmerrie. Ongelooflijke situa ties bleven door SEW onbenut, totdat Knol ongeoorloofd werd aangevallen en de elfmeterschop onberispelijk benutte. Het offen sief bleef aanhouden en enkele minuten later werd het 2—2 door een misgreep van keeper Doode- man. Hij deed overigens uitste kend werk en als een leeuw dook hij op waar gevaar dreigde. In deze periode was het aan hem te danken dat het gelijk bleef. De St. George-verdeaiging paste hierna zo goed in elkaar, dat ze niet te vermurwen was. Vooral Wijte en Bakker deden ook prima werk. De meesten waren met deze 2—2-stand verzoend. In de laatste minuut werd er door de Spier- dijkers nog een tam schot in de doelmond geplaatst, dat ook o. d. Kelder verraste en tergend lang zaam werd het 23 een stand die men in deze fase toch niet verwacht had. Het was een faire, maar somtijds forse wedstrijd. LSVV—HEO 2—1 LSVV won zonder zelf te scoren Ook nu wist de thuisclub het ongeslagenrecord te handhaven en weer te winnen, echter deze keer zonder zelf ook maar één doelpunt te maken! De HEO-aohterhoede was nl. zo ongelukkig bij verwoede LS VV-aanvallen tweemaal de bal in eigen doel te plaatsen. LSVV begon niet met een elf tal ,maar met een tientall De gasten maakten van hun nume rieke meerderheid gebruik door meteen fel aan te vallen en de thuiselubverdediging onder druk te zetten. Die druk werd al vrij spoedig te zwaar en hoe goed doelman Schrijver ook is, hij moest voor een venijnig HEO- sohot toch zwichten. Nadat LSW gecompleteerd was, was het met. het HEO-over- wioht gedaan en viel de thuis club verwoed aan. Bij een van die aanvallen werkte de verde diging de bal in eigen doel. Hoe sterk LSVV hierna ook was, bij het ingaan van de rust was de stand nog gelijk. Direct zette LSW de tweede helft met een fel offensief in en werden de gasten volkomen in de verdediging gedrukt. Die ver dediging hield echter kranig stand en doordat de LSVV- voorhoede wel veel, maar niet zuiver schoot, bleef de stand vooralsnog gelijk. Na ongeveer een half uur spelen capituleerde die kranige verdediging echter toch en wel door een eigen vol treffer. LSVV hield het beste van 't spel, maar wist toch zelf niet meer het net te vinden. Aanvoerder Veldboer wint de toss en verkiest met wind mee te spelen. S.V.A, is het eerst in de aanval, doch langzamerhand komt ook D.R.E.O. los. De ach terhoede van S.V.A is uit het goede hout gesneden. In de D.R.E.O.-achterhoede echter bo tert het minder. Toch duurt het nog twintig minuten eer de S.V.A.-linksbuiten er 1—0 van maakt. Kort hierop is het 20. als keeper Riiger. sterk gehin derd door de zon, nummer twee achter zich laat verdwijnen. D.R.E.O, houdt dapper vol. Kort voor de rust maakt Jan Tromp er 21 van. Met D.R.E.O. in de aanval breekt de rust aan. Na de thee is D.R.E.O. blijk baar van goede voornemens be zield. hetgeen blijkt uit het felle offensief dat zij inzetten. S.V.A. moet alle zeilen bijzetten om een gelijkmaker te voorkomen. De druk blijft echter aanhouden en ieder verwacht dan ook de ver diende gelijkmaker. Echter, het gaat niet zoals velen gedacht hebben. Als er vijf en twintig minuten na de rust gespeeld is, maakt niet D.R.E.O. gelijk, doch maakt S.V.A.-linksbuiten er 31 van. Het gevolg hiervan is een terneergeslagen D.R.E.O.-ploeg. Binnen tien minuten is het dan 51. Deze stand blijft gehand haafd tot zeven minuten voor het einde, dan maakt S.V.A. nog vier doelpunten, zodat het einde komt met een 91 nederlaag voor de D.R.E.O.-ploeg. die deze middag wel van enig fortuin verstoken bleef. S.V.A. verdien de overwinning, doch de cijfers ziin zeer geflatteerd. voorhoede die door wederopstel- len van Hofland op de l.buiten- plaats en Laan als midvoor ge ducht versterkt was, liet goede staaltjes voetbal zijn. We zag dan ook o.a. prachtschot van de mid voor gestuit door de paal. Toch kregen ook de Valken loon naar werken toen de 1.buiten een corner nam en de l.binnen prima doorkopte, waarna r.-bin nen Stapel er met een keiharde kopbal 12 van maakte, Na de hervatting was het Valken, dat direct het intitiatief in handen nam en door groot enthousiasme de Blokkers beletten in hun spel te komen. Speciaal het on vermoeibaar werken van r.half Groot viel op. Het werd gelijk na een kwartier spelen. Een magnifieke trekbal van Hofland kwam precies over Brandsen heen voor de voeten van Kaag die de gelijkmaker in het net plaatste (22). Nog steeds hield het Valken-offen sief aan, maar Kaag kon de bal niet goed onder controle krijgen. Doch terwijl de Valken-suppor ters elk ogenblik verwachtten hun club de leiding te zien nemen, gebeurde het tegenover gestelde toen bij een B.-aanval de midvoor de bal o.i. in buiten spelpositie ontving en via de uit gelopen Timmer de bal in het doel' deed verdwijnen. Het werd toch nog 33, bij een lage pass van de Valken 1.buiten naar' de middenvoor. Deze plaatste in eens door naar de r.-binnen en Stapel kon ongehinderd scoren. Na 31 achterstand In een spannende wedstrijd heeft D.W.O.W. een 43 over winning op het technisch sterke V.E.S.D.O. weten te behalen. Reeds spoedig na de aanvang van de wedstrijd, komt V.E.S. D.O. flink opzetten. De links buiten krijgt een vrije kans, doch de keeper van D.W.O.W. weet keurig te stoppen. Kort daarop redt de doelman van D.W.O.W. voor de tweede maal Na een half uur spelen krijgt V.E.S.D.O. een kans en weet het eerste doelpunt te maken (01). Hierna herstelt D.W.O.W. zich en komt geweldig opzetten. Na enige mislukte aanvallen heeft D.W.O.W. succes door een voor zet van rechts (-11). Na de rust neemt D.W.O.W. de leiding. Verschillende aan vallen worden op het V.E.S.D.O.- doel ondernomen, doch zonder succes. Spoedig komt V.E.S.D.O. weer in de aanval en hun her haalde pogingen hebben met een ver schot eindelijk succes (12). V.E.S.D.O. blijft in de aanval en uit een corner, die keurig wordt genomen, weet V.E.S.D.O. met een kopbal de stand op 13 te brengen. Dit is voor D.W.O.W. echter het sein om de bakens te ver zetten. Met man en macht wordt gewerkt om de achterstand in te halen en reeds na enige mi nuten spelen is de stand 23. De linksbuiten Van Heerwaar den. die deze middag wel zeer goed op dreef is. weet de bal prachtig voor te zetten en met een mooi schot wordt de stand op 33 gebracht. Even voor het einde krijgt D.W.O.W. nog een pracht kans en ziin midvoor weet in de laatste minuten de overwinning te bezorgen (43). In een meer spannende dan fraaie wedstrijd zijn de puntjes verdeeld. Of dit de verhouding zo goed weer geeft, valt te be twijfelen, vooral in de tweede helft had EDO wel een doelpunt verdiend. Beide ploegen kwamen met één invaller uit, EDO miste Jonker In tegenstelling met de tot dusver gepubliceerde berichten, als zou de bekende motor-crack Tinus Metselaar uit Limmen in Zuid-Afrika een been hebben ge broken, vernemen wij, dat zijn vrouw een brief van hem heeft ontvangen, waarin de motorrij der schrijft, dat hij wegens een beenblessure een dag of tien niet aan de motorwedstrijden kan deelnemen. Het wedstrijdschema is daarom gewijzigd. Tinus Met selaar hoopt na een dag of tien weer in motorwedstrijden te kun nen uitkomen en denkt tot Nieuwjaar in Zuid-Afrika te blij ven. Zo is dan deze ontmoeting ge ëindigd in een zege voor Hugo Boys. Niet dat Hugo Boys deze zege niet verdiende, integendeel, maar als St. Victor de 10 ach terstand in de eerste helft niet cadeau had gekregen door het uitglijden van de doelverdediger, dan had de wedstrijd een heel ander karakter kunnen krijgen. Hugo Boys wint de toss en de eerste aanval is voor St. Vic tor. Maar de Hugo Boys nemen het snel spoedig over en weten een corner te forceren, die door de keeper schitterend wordt op gevangen. Dekker van St. Victor laat zich deze middag weer van ziin beste zijde zien. Een voor zet van Hugo Boys door hem op het hoofd opgevangen wordt naast gekopt. Steeds komt Hugo Bovs met lange halen terug, iets wat we van St. Victor te wei nig zien: het spel is te kort en te peuterig. De St. Victor-achter- hoede moet dan zwichten voor een hard schot van Deken: de keeper glijdt uit en hij valt met bal en al in het doel (01). Hierna volgen aanvallen over beide kanten, en in de laatste minuten krijgt Bos even buiten het strafschopgebied een vrije trap te nemen, die hii keihard naast schiet. De wedstrijd is na de rust niet erg boeiend, totdat St. Victor het heft in handen neemt. Niet voor lang echter, want de Boys vecht terug. Speler voor spe ler wordt gepasseerd en in laat ste instantie schiet Molenaar in: via de paal springt de bal in het doel (0—2). St. Victor is nu een geslagen ploeg, maar neemt toch in de laatste minuten het snel in han den. Schoten van Bos en Dek ker verdienen beter lot. Noe menswaard is nog het schot van Dekker, dat vanaf de rechter vleugel tegen de naai ketst. En zo eindigt deze wedstrijd in een verdiende overwinning voor de Hugo Boys. Er moet heus iets gebeuren Eer Duinranders tot het besef kwam, dat het spel was begon nen. hadden de gasten twee doelpunten gemaakt. De zeer snelle aanvallen, vooral van de linksbuiten en de middenvoor van Wiron, verraste de Schoorlse verdediging zozeer, dat blunder na blunder werd begaan, hoewel de verdediging steeds de sterk ste troef van Duinranders was. Het was nu. althans de eerste speelhelft, om hopeloos te wor den. Het derde doelpunt werd gescoord, toen keeper Van Won deren, na de bal te hebben op gevangen met één hand. noncha lant het leer uit zijn vingers liet glijden. Een tikje van de Wiron- speler was voldoende geweest, doch het werd bovendien een schot waarvan het net kraakte. Een en ander wil niet zeggen, dat Duinranders niet al op al zette, doch zij had het geluk niet mee. Na een vierde goal van Wiron kreeg Berkhout een goede kans. doch juist toen hii zou schieten, werd hii op onge oorloofde wijze gehinderd. Met de strafschop die hii hiervoor ne men mocht had hii niet de min ste moeite. Intussen zakte bet tempo van Wiron belangrijk en het spel golfde nu van doel tot doel. De stand bleef voor de rust onveranderd. Na hervatting van het spel kon Wiron niet zo veel kwaad meer doen. J. Delis Gz. wist op 'n gegeven moment met een ver schot de achterstand zelf te verkleinen tot 24. Het was jammer, dat even later bij een te ver uitlopen van van Wonde ren de back de bal zelf in doel liep, 25. Duinranders kan tot nog toe ziin goede vorm nog niet terugvinden. Er moet heus iets gebeuren. In een spannende en aantrek kelijke wedstrijd is het de jon gens uit Onderdijk gelukt twee kostbare punten uit Hoorn weg te slepen. Al direct wogen beide partijen aardig tegen elkaar op, waarbij Sporters door technisch beter spel iets meer op de voorgrond trad. Toch was het Str. dat door Smak uit een ongevaarlijke aanval de leiding wist te nemen (01). Sp. probeerde de gelijkmaker te for ceren, maar Grent onder de lat en vooral Piet Lakeman gaven steeds niet thuis. Wel werd Str. vrijwel op .eigen helft gedrukt, maar doelpunten bleven uit. Na de rust zette Sp. alles op alles, maar het gewenste doelpunt bleef uit. Er ging van de voor hoede dan ook niet Re gewenste stootkracht uit om voor de stug verdedigende achterhoede van Str. gevaarlijk te worden. Op eens ging Str. ten aanval, een doorbraak, waarbij Stukjes een steek liet vallen en Sijm schoot opeens hard in (02). Nog was het voor Sp. geen verloren wedstrijd en weer werd Str. op eigen helft teruggedrukt. Doch ook nu kon de voorhoede niet gevaarlijk worden, ook al omdat de gang er bij Sp. uit raakte en het zich tenslotte ging verzoenen met de nederlaag. en KGB Jong. Het begin was al direct zenuwachtig. Een vrije schop op de rand van het straf schopgebied werd door Koning achter geschoten. De aanval van de gasten was niet gelukkiger, hoewel ze in dit stadium van de strijd toch wel flink in de aan val waren. Verder dan enige hoekschoppen kwamen ze echter niet en deze waren, doordat ze slecht genomen werden, van alle gevaar ontbloot. In de tweede helft begon het pas goed. Feller en feller werd de strijd, maar de beide keepers hielden het hoofd koel; vooral Appelman, kreeg het zwaar. Het was overwegend EDO dat aan viel. maar Blokdijk en Rood ver dedigden stug. De sporadische aanvallen van de gasten waren echter niet zonder gevaar. Een maal dachten we Jong te zien scoren, langs de uitgelopen Berk hout, maar zijn schot ging naast. Een corner, nu door Mathot ge nomen, werd door Kuiper keurig weggekopt. Verder lieten Bis schop c.s. het niet komen. Aan de andere kant kon Ap pelman zijn talenten botvieren op een onverwacht schot van in valler Stam. Een doelpunt van Schagen werd afgekeurd wegens hands van Koning. Een vliegend schot van deze laatste ging net voorlangs. Bij de nu volgende aanvallen werd de EDO-midvoor eenmaal ten val gebracht in het beruchte gébied en eenmaal bij de benen vastgehouden, waarbij de bal door een der backs corner geslagen werd. De verwachte en verdiende penalty's kwamen ech ter niet, de scheidsrechter had het niet gezien! Deen werd door zijn eigen aanvoerder uit het veld gestuurd en hiermee kwam het einde yan deze demonstratie „hoe het niet moet". Con ZeloPetten 3—2 In een vooral voor de rust aantrekkelijke wedstrijd ls het de thuisclub gelukt de volle winst binnen te halen. Met de 32 hebben zij de Pcttemcrs klop gegeven, wat vrij goed de verhouding weergeeft. Als de correct leidende scheids rechter liet beginnen gaat het spel vlug op en neer. Binnen enkele minuten werden aan weerszijden een tweetal corners genomen, de vierde corner lever de winst op voor de gasten. Uit een schermutseling, die voor het Waarlander doel daardoor ont stond. wisten de Pettemers de leiding te nemen (01). Na 10 minuten wist de thuisclub een mooie aanval op te bouwen, de gelijkmaker zat in de lucht, doch de keeper der gasten stopt uit stekend. Na 13 minuten trok Lonzelo wee rten aanval, een keihard schot van Van Hoogstra ten ketst tegen de lat in de 25e minuut, waaruit Piet Doodeman de gelijkmaker wist te scoren (11). Het spel verplaatste zich snel. Beide doelen verkeerden beurtelings in gevaar. Na rust waren de Waarlanders in den beginne iets in de meerderheid, doch ondanks dit wisten de Pet temers ten tweedemale de lei ding te nemen. In de 20e minuut canstateerde de scheidsrechter een overtreding bij de bezoekers waardoor Conzelo een penalty kreeg toegewezen, Keest Baten voltrok het vonnis (22). De bezoekers lieten het er niet bij zitten en trachtten het winnende doelpunt te scoren zij bouwden enkele aanvallen op, doch deze brachten, voor hen geen succes Daarentegen wisten de gastheren het doel wel te vinden, twee mi nuten voor het einde was het v. Hoogstraten, die met een mooie schuiver het winnende doelpunt scoorde (32).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3