De Merletten zette W.G.W. geducht de voet dwars Hoe kan 't oude fruitgebied economisch gezond worden? Wie raadt de uitslag? Wedloop tussen Blanco en Disnie 2 duurt voort Disnie I won weer DE SPELREGELS eerste prijs tweede prijs en drie prijzen van ƒ5,00 2,50 1,00 Weerstandsfonds tuinbouw Om de toekomst van de Bfingert Verkavelen"9 zegt de N.F.O. Klemmende argumenten „Indonesia Raya" over Nw.-Guiiiea Wti ii Pagina De afgelopen competite-Zondag was wel de sensationeel ste van de reeks wedstrijden, die totnogtoe zijn gespeeld. Menig team had de proef op de som genomen en was nu maar eventjes met scherp gaan schietenkon het dan ook anders dat in dit heroïsch gevecht er wis en waarachtig gewonden moesten vallen. In 3A zag W.G.W. haar trotse ongeslagen record tegen de Merletten sneuvelen en ver speelde hiermede de zo hegeerde bovenste plaats aan de Bergenaren, die over de gehele linie wel bijzonder strijdlustig zijn. Nog erger was het damesteam van Ready er aan toe tegen 't statige en machtige Alkmaarse D.S.S., dat maar liefst met 91 won. Merkwaardig was het grote aantal wedstrijden, waarvan de uitslag een gelijk spel tot resultaat had, vooral de tweede klasse en 4C deelden in deze malaise. De ontmoeting tegen het Am sterdamse Povac leverde Disnie geen windeieren op en het wist twee kostbare punten aan haar totaal toe te voegen. Het a.s. weekend komt KKK, eveneens uit Amsterdam, op bezoek. Dit team is zeker in kracht toege nomen, daar de bekende hoofd klasser Holswilder de gelederen van de hoofdstedelingen is komen versterken. Disnie 2 gaat in de le klasse onverdroten voort op het pad der overwinningen. Nu Kapitein voor Hoog Militair Gerechtshof De kapitein J. ten H. stond Dinsdag voor het Hoog Militair Gerechtshof terecht wegens ver duistering van rijksgoederen. Door de krijgsraad te velde was hij veroordeeld tot tien maanden ge vangenisstraf, waarvan zeven maanden voorwaardelijk en het zich onder toezicht stellen van een psychiater. De tweeduizend gulden, die de kapitein met de verkoop van de rijksgoederen had verkregen, had hij in drank omgezet, hoewel hij zelf geld genoeg had. Bovendien had hij valsheid in geschrifte ge pleegd. Een uitgebreid psychiatrisch rapport noemde de kapitein in lichte mate verminderd toereke ningsvatbaar. Mr. J. Zaayer, de procureur- generaal, zeide, dat de justitie niet kon werken met al de psy chiatrische rapporten, die tegen woordig maar direct op de rechts zittingen ter tafel worden ge bracht. Hij meende, dat ieder mens in beginsel verantwoordelijk is voor zijn eigen eigenaardighe den. De procureur-generaal eiste zes maanden onvoorwaardelijk met aftrek en ontslag uit de dienst. Over veertien dagen volgt de uitspraak. moesten de beide IVA-teams het ontgelden, al was Makelaar voor de Horenaren bijna een onover komelijk struikelblok. Blanco bleef Disnie 2 op de yoet volgen en rekende af met het bij voor baat kansloze Disnie 3. De jeug dige Lamers redde de eer en nog wel tegen Louis, die verleden jaar tot de tien sterkste spelers van Nederland werd gerekend. Stand: Disnie 2 4 4 0 0 8 Blanco 3 3 0 0 6 IVA 4 2 0 2 4 DSS 3 10 2 2 IVA 2 4 1 0 3 2 Disnie 3 4 0 0 4 0 In de tweede klas zal Dito met gemengde gevoelens terugdenken aan de ontmoeting tegen de Mer letten. Immers de Grotebroekers hadden, met alleen nog het dub belspel te spelen, een 54 voor sprong weten te bereiken en v. d. Gulik-v. Wolferen werden ze ker in staat geacht om dit var kentje te wassen. Vrouwe For- tuna had echter andere gedach ten en met 1921, 1821 trok ken de Bergenaren aan 't langste eind, zodat de punten broederlijk werden gedeeld. Ook Blanco 2 verspeelde een kostbaar puntje bij DSS 2. De Nieuwediepers had den een invaller voor Schipdam, waarvoor Looij inviel. Stand: De Merletten 4 2 2 0 6 HCSC 1 2 2 0 0 4 Tempo 3 2 0 14 Blanco 2 3 1113 Dito 3 1113 Disnie 4 2 10 12 DSS 2 3 0 2 12 IVA 3 2 0 0 2 0 HCSC 2 2 0 0 2 0 WGW zag in 3 A haar opmars gestuit door de Merletten 2, dat met 73 baas in eigen huis bleef. Nochtans was het een eervolle nederlaag voor de Heldersen; waarlijk, het is daar moeilijk winnen in Bergen. DSS 3 mag niet ontevreden zijn over het bezoek aan IVA 4 en 6. Drie punten uit twee wedstrijden is toch altijd een ooglijk resultaat. IVA 5 bemachtigde haar eerste winstpunt, door een gelijk spel tegen HCSC 3. Stand: De Merletten 2 4 4 0 0 8 WGW 4 3 0 16 DSS 3 5 2 2 16 IVA 4 4 12 14 HCSC 3 4 0 3 13 IVA 5 3 0 1 2 1 IVA. 6 4 0 0 4 0 In 3 B heeft Dito 2 de leiding van St. Victor overgenomen. De Grotebroekers lieten er tegen Disnie 5 geen gras over groeien en vooral Visser toonde weder om dat hij de laatste pieken in een uitstekende vorm steekt. De strijd om de onderste plaats, TOS-Dito 3, werd een overtui gende overwinning voor de club uit Noord-Scharwoude. Stand: Dito 2 St. Victor TOS Disnie 5 DTO Dito 3 Be Fair liet zich in 4 A weer eens gelden tegen HCSC 4. Het waren vooral Jonker en Berbee die geen halve maatregelen na men en de 73 zege van het team uit Breezand was dan ook volkomen verdiend. Stand: Be Fair 3 2 10 5 Blanco 3 2 10 12 HCSC 4 3 10 2 2 IVA 7 2 0 1 1 1 In 4 B gaat Effect door met rake klappen uit te delen; het helt zelfs iets over naar atoom- geweld, dat de Noord-Scharwou- ders in de strijd werpen. ODI 1 en 2 ondervonden die brute kracht. Neen, nog geen herstel van DTO 2 en wij hadden er zo op gerekend. Treffers had andere plannen en won met 100. Stand: Effect Be Quick Treffers ODI DTO 2 ODI 2 DTO 3 5 3 2 1 1 0 0 0 1 0 1 0 0 0 0 10 1 7 Nog steeds stijgt het aantal deelnemers aan onze voetbalprijs vraag, wat toch wel een goed teken is. Eerlijk gezegd hadden wij voor U weer extra lastige wedstrijden uitgezocht en dit heeft zich ook wel in het aantal behaalde punten geopenbaard. Eén voetbal kenner was slechts in staat, om er 6 te behalen en twee waren er met 5. Dit betekent natuurlijk niet, dat men de moed moet laten zakken. Integendeel: doorzetten is het parool en om U te stimule ren hebben we weer een prachtig stel prijs-wedstrijden. Hier zijn eerst de prijswinnaars: 1. Jam Laan, Dorpstraat A 124, Wervershoof f5.2. B. J. Geels, Nieuwpoortslaan 87, Alkmaar f2.50; 3. G. Kreuk, P. J. Jongstraat 194 A, Lutjebroek fl.4. P. Sijm, Dr. Nuyensstraat 73, West woud fl.5. P. Goudsblom, Hekelstraat 5, Alkmaar fl. Merkwaardig is, dat deze keer zoveel West-Friezen in de prijzen zijn gevallen. En hier is dan weer de nieuwe opgave. Scherpt Uw verstand enuw potlood! Nieuwe wedstrijden: UITSLAG INVULLEN HollandiaKennemers Texel—H.S.V. ZouavenV.Z.V. D.R.E.O.Berdos SpartanenW oudia Naam: Woonplaats: Adres: 2. Achter de namen ran de clubs de CIJFERS plaatsen, waarmede volgens Uw mening de wedstrijd zal worden beslist Oplossingen met duidelijke vermelding van naam en adres moeten als brief worden verzonden De enveloppe NIET dicht- plakken en op de enveloppe schrijven ..VOETBALPRIJSVRAAG" daarmee bespaart U ons veel werk Oplossingen moeten uiterlijk ZATERDAG 12 uur aan het bureau van dit blad zijn bezorgd. ELKE WOENSDAG ZULLEN WIJ DE NIEUWE „WIE RAAD1 DE DE PRIJSWINNAARS EN UITSLAG" PUBLICEREN Voor elke goed geraden uitslag worden twee punten toegekend Voor het juist voorspellen van winst of gelijk spel. doch niet met de goede cijfers krijgt men één punt Voor de beste raders (even tueel door het lot aan te wijzen) worden de volgende prijzen be schikbaar gesteld: Er wordt over de toekenning van de prijzen geen correspon dentie gevoerd. Effect 2 verspeelde in 4 C tegen Be Quick 2 een kostbaar winst puntje en speelde hiermede in de kaart van TOS 2, dat zelf vrijaf had. Van egoïsme in deze klasse was j.l. Zondag zeker geen sprake, het leek meer of men vooraf onderlinge afspraakjes had ge maakt. De Merletten 3 tegen Treffers 2 en 3 kwam ook al niet verder dan een gelijk spel. Stand: Effect 2 4 3 1 0 7 TOS 2 3 3 0 0 6 Be Quick 2 4 2 1 1 5 Treffers 2 3 1113 De Merletten 3 4 0 2 2 2 Treffers 3 3 0 1 2 1 St. Victor 2 3 0 0 3 0 In 4D bleven ETV en Tempo 2 heer en meester in eigen huis. Eerstgenoemde kraakte WTTV met maar liefst 10—0 en het Blok- kerse team kwam net met de hakken over de sloot. Purmerend is rode-lantaarndrager af, middels een 6—4 overwinning op Disnie 6. Disnie 7 ging in 4 E ongestoord verder en nu werd WTTV 2 aan haar zegekar gebonden. ETV 2 verhuisde naar de tweede plaats op de ranglijst, door Vice Versa 2 met lege handen naar de markt stad terug te sturen. Bij de dames in de derde klas toont het Alkmaarse DSS zich veruit de sterkste. Nu werd met Ready afgerekend en alleen Dini Dros wist voor Ready tegen te scoren. Een onvolledig Disnie moest de volle winst aan Dito laten en staat nu vastgenageld op de onderste plaats. Stand: DSS 4 4 0 0 8 Ready 4 2 115 Treffers 3 12 0 4 Dito 3 10 2 2 IVA 3 0 12 1 Disnie 3 0 0 3 0 De derby in 4 A tussen TOS en Effect eindigde in een punten verdeling. In 4B maakt Dito 2 furore, met duidelijk verschil zegevierde het over de ODI-teams. Het werd 8—2 en 10—0. Treffers 2 won van Dito 3 en Treffers 3 speelde gelijk tegen het bezoe kende Effect 2. Promotie- en degradatie- regeling Kampioen van de 2e klas pro moveert automatisch naar de le klas. Laatst geëindigde van de le klas degradeert automatisch naar de 2e klas. De nummers 2 en 3 van de tweede klas spelen met de voorlaatste van de le klas om 2 plaatsen in de le klas. Laatst geëindigde in de 2e klas degradeert automatisch. De voor laatste van de 2e klas speelt met de kampioen van 3 A en 3 B om 2 plaatsen in de 2e klas. Laatst geëindigden in 3 A en 3 B degra deren automatisch. Kampioen 4 A, B, C, D en E spelen om drie plaatsen in de derde klas. Dames kampioen van 4 A en 4 B promo veert automatisch naar de derde klas. Laatst geëindigde in de 3e klasdegradeert automatisch. De nummers 2 van 4 A en 4B spe len met de voorlaatste van de 3e klas om één plaats in de 3e klas. WERELDKAMP SCHAKEN VOOR DAMES Mej. Heemskerk vierde Na de 9e ronde luidt de stand: 1 Elizaveta Bykova (Rusland) 7 pnt. en 1 afgebr. partij; 2 Alen- tina Belova (Rusland) 6V- pnt. uit 8 partijen; 3 Olga Ignatyeva (Rusland) 5>/2 pnt. en 2 afgebr.; 4 Fenny Heemskerk (Ncderl.) 5>/a pnt. uit 8 partijen; 5 Edith Keller-Hermann (Oost-Dld.) 5Vs pnt.; 6 Kira Zvorykina (Rusl.) 5 pnt; 7 Eileen Tranmer (G.B.) 41/; pnt. en 3 afgebr.; 8 Olga Rubtsova (Rusl.) 4 pnt en 2 af gebr.; 9 Jozsa Langos (Hong) 4 pnt en 1 afgebr.; 10 Chantal Chaude de Silans (Frankr.) 4 p.; 11 Nina Hruskova-Belska (Tsj. Slow.) 2Vs pnt en 1 afgebr.; 12, 13 en 14 May Karff (V.S.), Ro- wena Bruce (G.B.) en Maria Berea de Montero (Arg.) 2 pnt en 1 afgeb.; 15 Solomea Reischer (Oostenr.) 1 pnt. en 3 afgebr.; 16 Mary Bayne (V.S.) 1 pnt. en 2 afgebr. Minister vindt plan te tveinig concreet (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG, 4 Nov. Minis ter Mansholt vindt het plan, dat de stichting voor de landbouw aan hem heeft voorgelegd om te komen tot het instellen van een „weerstandsfonds" voor de tuin bouw nog te weinig concreet. Het overleg over deze aangele genheid is echter geopend. Ver der deelt de minister mede, dat in overleg met het bedrijfsleven de mogelijkheid wordt onder zocht om te komen tot de stich ting van een proefstation voor de groenteteelt in de volle grond Volgens de bestaande plannen zou dit station worden gevestigd in Noord-Holland. Het proefsta tion zou tot stand moeten komen door samenwerking van de reeds bestaande proeftuinen te Sloten, Heemskerk en Oud-karspel. Het zou eigendom worden van de organisaties van belanghebbende tuinders, die ook een bestuur zullen kiezen. Het rijk zou het wetenschappelijk personeel be schikbaar stellen en een subsidie in de kosten verlenen. Uil de begroting van Provinciaal Ziekenhuis De exploitatiebegroting 1953 van het Provinciaal Ziekenhuis te Medemblik geeft als raming voor baten en lasten een bedrag van f 753.953.Voor 1953 moet rekening worden gehouden met een onderbezetting van patiën ten, welke bovendien nog zal worden geaccentueerd door de overplaatsing van een 20-tal uit de t.fo.c.-afdeling naar het Pro- vine. Ziekenhuis „Duinenbosch". Het aantal patiënten wordt voor dit jaar geraamd op 330. De ver goeding van de Provincie be draagt f 685.695.zijnde het saldo der exploitatierekening. De kostende prijs der verpleging in de 3e klasse B wordt berekend op f 6.07 per dag of f 2214.per jaar. Over 1951 was deze f5.32 per dag of f 1943.27 per jaar. 5? In de Bangert is het stoutmoedige voorstel van de Neder landse Fruittelers Organisatie het gesprek van de dag. Tussen Krijterspad en Noorder Dracht weet men dat er maatregelen moeten worden genomen om een radicale ommekeer te verkrijgen in de bedrijfsvoering. De kwe kers ondervinden het: ze dreigen ten achter te komen bij hun collega's in het fruitgebied, die zo gelukkig zijn dat de structuur en de ligging der percelen wél een economische exploitatie voor de toekomst garanderen. De N.F.O. heeft gezegd: Jullie moeten de tuinen rooien, verkavelen en van nieuwe aanplantingen voorzienDat klinkt revolutionnair. En toch.... Is er een andere oplos sing voor de knellende problemen? Ban- wat De fruitkwekers in dc gert weten drommels goed onder een ideale tuin moet wor den verstaan: een enkelvoudige beplanting, soort bij soort, de bomen op ruime afstand van el kaar en op brede akkers, waar de- mechanische bewerking zoals de wetenschap die voorschrijft, zonder hindernissen kan worden uitgevoerd. Maar hoe is in de Bangert de situatie? Uitzonderlingen daar gelaten, vindt men de vruchtbo men op smalle akkers, soms niet breder dan 12, 16 meter. Vraag niet hoe bezwaarlijk het is, op deze stroken een mechanische bewerking toe te passen. Het onderhoud van de dubbele sloot kanten is evenmin een plicht waarom men de kwekers moet (Advertentie) Fabeltjes over Vaticaanse rijkdommen Het Romeinse weekblad „Oggi" heeft een opzienbarend verhaal de wereld ingezonden over de fa belachtige rijkdommen van het Vaticaan. dat op de Verenigde Staten na, de grootste goudreser ves ter wereld zou bezitten. Deze goudvoorraad ter waarde van 7 milliard lire zou zijn opgeborgen in de onderaardse kluizen van de Amerikaanse „Reserve Bank" en ter beschikking zijn gesteld van de „Morgan Bank". Voorts zou de Amerikaanse regering krachtens een overeenkomst met de H. Stoel goud aan het Vaticaan ter beschik king stellen voor 34 dollar per ons, in plaats voor 35 dollar, de markt prijs. Gewoonlijk laat het Vaticaan zich niets aan dergelijke verha len gelegen liggen. Ook voor dit verhaal maakt het Vaticaan geen uitzondering. Een Vaticaanse auto riteit echter heeft tegenover de K.N.P.-correspondent slechts ge wezen op de cijfers, die de inter nationale betalingsbank te Basel heeft gegeven. Volgens deze cij fers bedroeg de goudreserve in het boekjaar 1951/1952 in totaal 10 tot 11 milliard dollar. Hiervan bezit ten de West-Europese landen 4 milliard. Frankrijk neemt er 50 van voor zijn rekening. De overige twee milliard moet nog worden verdeeld over de hndere West- Europese landen, de banken hier en het privé-bezit. Er blijft zo doende weinig over om het fabel tje van „Oggi" waar te maken. T elegrambesteller door auto aangereden Een Haagse telegrambesteller vari de P.T.T., de 22-jarige C. B., is gistermiddag nabij het Vredes paleis aangereden door een per sonenauto. Hij kreeg ernstige ver wondingen en is naar het zieken huis Zuidwal overgebracht. Duitse Bisschop prijst Nederlandse schoolwezen „Het Nederlandse schoolwezen is democratisch in de beste zin van het woord en doet recht wederva ren aan de rechten der ouders en der Kerk op d> opvoeding der kin deren". Dit verklaarde de jonge bisschop van Munster, Mgr. Mi chael Keller, na een kort bezoek aan Nederland op uitnodiging van het Katholiek Genootschap voor Geestelijke Vernieuwing. De bis schop voegde er nog aan toe, dat naar zijn mening de zegenrijke gevolgen van het Nederlandse sys teem niet te miskennen zijn. benijden. En zijn de beplantin gen veelal niet zo bejaard dat ze producten opleveren die de re delijke prijs niet halen? Dikwijls ook staan de appelen- en peren bomen kris kras en veel te dicht bijeen. In de oude boomgaarden is een onderteelt van rode bes sen algemeen. De opbrengst hiervan is stellig van betekenis, maar de bessen belemmeren de ziektenbestriiding van de appe len en peren. Als tegen de ziek ten gespoten wordt zoals het be hoort, gaan de bessen er aan! Ze hebben het toch al zo moeilijk te verduren, nu de „Bangertse ziekte" hen steeds meer be dreigt; een kwaal waarvoor het geneesmiddel nog steeds niet is gevonden. Zeker, de teelt van kleine fruitsoorten is zeer goed mogelijk, maar dan niet als on- derteeit. Uitgaande van het feit dat de beplantingen in de Bangert steeds minder rendabel worden en een ommekeer niet kan wor den verkregen indien dc be staande situatie gehandhaafd blijft, heeft de N.F.O., daarin ge adviseerd door de heer P. Blauw, hoofd-assistent bij de afd. Fruit teelt van dc Rijkstuinbouw-voor- lichtingsdienst, als enige oplos sing een verkaveling der tuinen aanbevolen, en deze suggestie ter bespreking gebracht bij de gemeentebesturen van Blokker en Zwaag en bij de besturen der veilingen en standsorganisaties. We geloven dat daarover wel een hartig woordje zal worden gesproken. Problemen Er komen immers allerlei vra gen naar voren, waarvan de be antwoording beslissend zal zijn voor het standpunt, dat de be trokken fruitkwekers zullen in nemen. Vraag no. 1: Wordt er vergoeding gegeven voor de „opstand" die zal worden ge rooid en zo ja. hoe groot zal die vergoeding zijn? Hier zal de waardebepaling voor een taxa tie wellicht moeilijkheden ople veren. De grond is overal gelijk, de waarde van de fruitbomen zeer verschillend. Of ze evenwel voor het Rijk dat de vergoe ding toch moet geven een factor van betekenis zal zijn? Voor de kweker in ieder geval! Een tweede vraag zal rijzen over de subsidie welke van Rijkswege wordt verleend. Over dit punt behoeft weinig zorg te bestaan. Voorbeelden van ver kavelingen elders hebben ge leerd dat de Overheid ruime bij dragen verstrekt, die des te meer van betekenis zijn, als de tuin der zelf aan de verkavelings werkzaamheden meedoet. Voorts zal ook de kwestie van het ver plaatsen der kassen moeten wor den besproken, waarbij zal blij ken dat de wenselijkheid om ze op verse grond te zetten, bestaat, maar de moeilijkheid vooral de oude kassen betreft. Een „overbruggingstijd" Als na de verkaveling de jonge aanplont er eenmaal zal zijn, ko men er jaren waarin vari enige opbrengst geen sprake kan zijn. Vooral wat deze „overbrug gingstijd" betreft zal de Ban gertse fruitkweker de zekerheid willen hebben van een gegaran deerde bijstand door het Rijk. Minder bedrijven Volgens een globale schatting, zullen er na een uitgevoerde ver kaveling, in het betrokken ge deelte van de Bangert ongeveer 100 bedrijven kunnen worden gevoerd. Dit betekent, dat er voor enkele tientallen kleine kwekers geen plaats meer zal zijn. Hoe moet hierin worden voorzien. De N.F.O. erkent vol mondig dat dit een tere kwes tie is. die alleen door onderlinge besprekingen, verkoop van som mige bedrijven of het van Overheidswege ter beschikking stellen van ander land, bijv. in de Noordoostpolder, tot ieders tevredenheid kan worden opge lost. Zal te zijner tijd een aanvrage voor ruilverkaveling worden in gediend? De verantwoordelijke instanties en de Bangertse fruit kwekers staan voor een gewich tige beslissing. Oplossing geschil op Staatsniveau DJAKARTA. „Indonesia Raya" schrijft over Nieuw Guinea o.a.: „West-Irian moeten wij te rug hebben, maar alvorens ons druk te maken over de kwestie West-Irian, doen wij er goed aan onszelf te zuiveren en het volk en het gebied, dat reeds in onze handen is, zo goed mogelijk te besturen". Het blad wijst er op, dat de kwestie-Irian een geschil is tussen twee staten en derhalve op staatsniveau dient te worden opgelost. Al verenigen zich alle 80 millioen Indonesiërs om schrif telijke verklaringen inzake Irian te ondertekenen, dit zal geen zin hebben, indien de regering niets doet, aldus het blad, dat voorts betoogt, dat het geen geheim is, dat „de redevoeringen van Su karno dikwerf de positie van de regering bij dc onderhandelingen met Nederland en de opbouw van diplomatieke tactieken ter voor bereiding van deze onderhande lingen bemoeilijken". Benoeming WIERINGERWERF Onze plaatsgenoot de heer Mans werk zaam als opzichter bü het rent ambt Wieringermeer zal per 1 Jan. a.s. als zodanig in dienst treden bij de gemeente Amster dam. Moskou eist oud-Slavische kerkschatten op Moskou heeft de eeuwenoude kunstschatten uit het Benedictij ner klooster te Sazava bij Praag opgeëist voor een oud-Slavisch museum in de Sovjet-Unie. Het Bureau voor Kerkelijke Zaken te Praag heeft zonder meer de ker kelijke kunstscnatten uitgeleverd. Eeuwenlang werden in her Be- nedictijnerklcoster documenten en godsdienstige voorwerpen be waard, beschreven met het Kerk- Slavische schrift, het Cyrillika. Deze documenten en voorwerpen stammen nog uit de tiid van de Byzantijnse missie in Bohemen. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER ALKMAAR Dievegge van f 3.000. kreeg milde straf De Meervoudige Kamer Ie Alkmaar heeft gisterenmorgen in de zaak B. G. M. te Alkmaar uitspraak gedaan. Zij had op in stigatie van haar verloofde gou den munten, ringen en bankbil jetten, ter gezamenlijke waarde van f 3000.ontvreemd. Zij werd door de Rechtbank veroor deeld tot een gevangenisstraf van twaalf maanden met aftrek van voorarrest, waarvan acht maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. C. van B„ De Beemster, heling van bovengenoemde diefstal: 2 jaar met aftrek. NASLEEP „STAD EN LAND" J. P. H., die als vertegenwoor diger van de Bouwspaarkas „Stad en Land" een afstands verklaring compleet met valse handtekening had geproduceerd, ten einde een polis aan de Alk maarder P. te kunnen overdra gen, werd vrijgesproken, omdat het ten laste gelegde niet be wezen was verklaard. .1 Koningin Elizabeth van Engeland heeft Dinsdag voor het eerst tijdens haar regering de parle- mentszitting ge opend. De Konin gin, wier hand wordt vastgehouden door de Hertog van Edinburgh, begeeft zich aan het hoofd van de stoet door de „Royal Gallery" van het Hogerhuis naar de troon om haar troonrede uit te spreken. Zij is getooid met de kar mozijnen mantel, welke door Konin gin Victoria werd gedragen toen zij de opening van het parlement verricht te tijdens haar re gering. Voor de vorstin uit loopt Lord Alexander, de minister van De fensie, die 't Staats- zwaard draagt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5