Machteloze aanvalslinies misten schoonste kansen Eisenhower voortaan bij conferenties op hoog niveau Het recept-Hofstra: socialistische tendens LOSSE PRAATJES en LOSSE BLAADJES Bondselftal—Saarbrucken 2-3 Oefenwedstrijd had veel meer nut kunnen af werpen W ere Wkampioenschap Dammen Winnaars le dag handhaafden zich BURGEMEESTER BENOEMD IN WEDDE NIEUW! Uitnodiging van Truman: Binnenkort onderhoud met Eden weRetö van ons l'ayiiia Woensdagmiddag is in het Olympisch Stadion te Amsterdam een voetbalwedstrijd gespeeld tussen het elftal van Saarbrücken en het voorlopige Nederlandse elftal; de gasten wonnen deze wedstrijd met 32. Hier zien we het moment waarop Lugthart het eerste Neder landse doelpunt maakt, en zo de stand op 11 brengt. (Van onze sportredacteur) Geheel onverwachts, tegen alle verhouding in, had Jan van Roessel na 23 minuten spelen in de tweede helft zijn elftal de leiding gegeven. Tweeéén en gezien de schot- loosheid, waaraan het knap spelende Saarbrücken leed, leek de overwinning nabij. Het mocht niet zo zijn. Plot seling werd de geest vaardig over de blauwhemden en vijf minuten voor tijd, priemde een felle lage schuiver langs Landman in het Hollandse net. Juist op tijd hadden de Saarlanders de verdiende zege in de wacht gesleept. Nu is- natuurlijk deze neder- zekere Landman. oorzaak was laag in een oefenwedstriid hele- maal niet belangrijk. Niet de uitslag telt. maar juist wel de manier waarop de sparring-part ner partij wordt gegeven. Het doel van zo'n oefenwedstriid is als een generale voor de eerste uitvoering van een toneelstuk. Zo kon het ook zijn. dat in de tweede helft Lugthart vervan gen werd door de Sparta-man van Eden en dat v.d. Kuil naar de plaats van Lugthart verhuisde Het was juist gezien van de Keuze Commissie om deze proef te nemen. Er was reeds zoveel over linksb innen v.d. Kuil ge schreven. dat de kans om deze veelbelovende jongeman nu eens op deze plaats aan het werk te zien. niet mocht worden gemist. Helaas, is dat het enige ge weest. waarmee de E.C. heeft ge ëxperimenteerd. Voor de rest, was het op Kraak na. weer de zelfde „elf" die al tegen België in Antwerpen in het veld was verschenen. Het komt ons voor. dat daardoor het nut van deze oefenwedstriid niet groot is ge weest. We weten allemaal, dat Abe Lenstra een prachtige voetballer is. Dat hii kan jongleren met de bal als geen ander. Dat deed hii tegen Saarbrücken ook weer en de biival, die er vaak van de tribunes neerdaalde was hoofd zakelijk op hem gericht. We weten ook. dat hii als bui tenspeler niet op zijn plaats staat en dat bleek eveneens gisteren weer overduidelijk. Maar waar om dan niet in deze oefenwed striid Lenstra naar binnen ge haald en een proef genomen met biiv. de jeugdige Schmidt uit Eindhoven op de buitenplaats Waarom een Rijnvis geen kans gegeven? Dan had men ook nog Piet v.d. Kuil als andere binnen- speler kunnen proberen. Lukte het niet. ala, dan zou er nog geen man over boord ziin geweest en men had toch altijd nog terug kunnen grijpen op de oude sa menstelling. Nu werd deze oefenwedstriid tegen Saarbrücken een ontmoe ting. waarin nog eens duideliik naar voren kwam, hoe groot het verschil wel is tussen ons ama teurelftal en een team. als dit Saarlandse topelftal, dat voetbalt „om den brode." Beter voetbal. Want Saarbrücken voetbalde beter. Het samenspel was prima verzorgd en al was de lichaams- beheersing en de balcontrole niet zo geperfectionneerd als bij de Engelse profs van biiv. Wolver hampton. het stak toch mijlen veruit boven dat van ons verte genwoordigend elftal. Bovendien paste hun achterhoede verschil lende malen de .lange pass" toe. over de Ned. backs heen. waarop dan prompt door de aanvalslinie gesprint werd. Hetgeen tegen onze nogal „langzame" Terlouw even vaak tot gevaarlijke situa ties leidde. Aan de andere kant kwam ook onze voorhoede vaak tot aardig positiespel: er werd nogal eens geswitcht, er werd met korte pasjes naar elkaar, geprobeerd de Saarlandse verdediging uit el kaar te rukken en warempel, dat lukte ook. Vooral in de eerste helft. Maar het schot Wel laten we daarover maar zwijgen. Als we onze aanteke ningen zo eens doorbladeren, dan vinden we daar genoeg over. Over missers van Lugthart in de eerste helft en van Roessel in de tweede vijf en veertig minu ten. Zelfs Abe ontkwam niet aan die malaise. De wedstrijd. Als we dan toch nog even wat over het snelverloop moeten zeg gen. dan zouden we kunnen be ginnen met die tweede minuut, waarin een aarzeling van Ter louw en de toch altijd ietwat on- dat de Saarlandse middenvoor Binkert ongehinderd ziin club de leiding kon geven (01). Dat was meteen het sein voor onze prominenten de zaken wat krachtiger aan te pakken. Abe Lenstra draaide prachtige ballen naar binnen en na diverse ma len nul op zijn request gekregen te hebben, zag hjj na 15 minuten spelen van Roessel zijn vlekke loze pass goed doorgeven naar v.d. Kuil, die de snel doorlopen de Lugthart een kans gaf die de Groninger prompt benutte (11) Nederland bleef in die periode aanvallen. Verschillende goed opgezette aanvallen werden ter nauwernood door de krampachtig werkende Saarbrücken achter hoede afgeslagen, waarbij het slechte schieten de gasten een handje hielp. Een half uur was er gespeeld, toen een harde pass van achter af Terlouw volkomen verraste. Martin liep ongehinderd door. passeerde zelfs de uitgelopen Landman erj stuitte toen tot z'n grote verrassing op de snel te ruggekomen Alberts, die met de .sliding van zijn leven" een ze ker doelpunt redde. We moeten in onze notities doorbladeren tot de 25e minuut m de tweede helft voor er iets gebeurde, dat vermeldenswaard was. Daarvoor had de Ned. voor hoede. met de aanvalslinie van de gasten gewedijverd in het missen van fraaie kansen na goed opgezette aanvallen. Op dat moment schoof Abe de bal zo snel en zuiver door naar van Roessel, dat deze al juichte, voor hii de uitlopende keener ai gepasseerd had (2—1). Acht mi nuten lang heeft het dertig dui zend koppige publiek de illusie kunnen koesteren, dat het een Nederlandse zege zou worden. Langer niet, want op dat mo ment plofte 'n voorzet van Mar tin feilloos op het hoofd van Balzert. die alleen maar hoefde te knikken om de gelijkmaker langs een machteloze Landman te lagen. Vijf minuten later raakte Wiertz ergens op het mid denveld de bal kwijt aan Berg. Deze uitstekende halfspeler le pelde het leder naar Momber, die naar binnengekomen zo hard en laag in de uiterste hoek schoot, dat Landman er niet meer bij kon. Dat betekende voor de Saarlanders het derde doelpunt ende zege. De tweede ronde van het tour- nooi om het wereldkampioenschap dammen werd gisteren in Rotter dam gespeeld. In Utrecht was reeds gebleken, dat alle deelne mers scherp op winst speelden en dat herhaalde zich ook gisteren. Ir van Dijk, die zo veelbelo vend gestart was, boekte ook thans een overwinning op Fanelli. Er zijn echter meer kapers op de kust. De twee Canadezen bijv. waarvan in de Maasstad Dagenais zich de bekwaamste toonde en de met wit spelende Descallar ver raste, waardoor ook hij met vier punten uit 2 wedstrijden aan de leiding gaat. Keiler kwam niet zover. De Zwitser Gedance bleek met wit een onoverkomelijk struikelblok en meer dan remise zat er voor de Amsterdammer niet in. De Italiaan Saletnik verloor van de Fransman Fankhauser. De Zui derling, die eergisteren een kra nige remise had bevochten tegen Descallar, probeerde de stelling zo moeilijk mogelijk te maken. De Franse speler ging er op in en kreeg het beste van het spel, zo best, dat ook hij de tweede zege kon noteren. De verdere uitslagen luiden: Post (N. Afrika) Bizot (Ned.) 1—1 Verpoest (België) Verleene (België) 20 King (China) Forclaz (Zwits.) 20 Huisman (Ned.) Deslauriers (Can. 11 P. Roozenburg (Ned.) W. Roozenburg (Ned.) 11 De stand na de tweede ronde luidt: Ir. van Dijk (Ned.), Fank hauser (Fr.), Dagenais (Can.) 4 pt.; Keller (Ned.) 3 pt.; Bonnard (Fr.) 2, uit 1; King (China), Huis man, W. Roozenburg (Ned.), Ver poest (België), Post (N. Afrika), Deslauriers (Can.), Gedance (Zw.) allen 2 pt.; P. Roozenburg (Ned.) 1 uit 1; Bizot (Ned.), Verleene (Belg.), Saletnik (It.), Descallar (N. Afr.) allen 1 pt.; Fanelli (It.) en Forclaz (Zwits.) 0 pt. Ingaande 16 November is be noemd tot burgemeester van Wedde (Z.O. Groningen) mr. Th. Z.wart .commies ter Provin ciale Griffie van Drente te As sen. Hjj is geboren in 1919 en lid van de Partij van de Arbeid. (Advertentie) Eisenhower, die na de drukte van de verkiezingscampagne wel een tijdje rust nodig heeft, is voor een dag of tien op vacantie gegaan. Er zijn intussen gisteren nog tal van kwesties behandeld, die de nieuw gekozen president reeds vrij veel werk zullen verschaffen. Truman heeft Eisenhower uitgenodigd, om van nu af tot 20 januari van het komende jaar de besprekingen op het hoogste niveau bij te wonen. Behalve zijn voorgenomen reis zal Eisenhower ook Eden nog ontmoeten. De nieuw gekozen president heeft een boodschap ge stuurd aan het Franse volk, waarin de nadruk wordt gelegd op de hechte banden die tussen de V.S. en Frankrijk steeds hebben bestaan. Eisenhower zal met president Truman op conferenties, waar buitenlandse aangelegenheden en binnenlandse problemen in het bijzonder de opstelling van de nieuwe begroting worden be handeld, aanwezig zijn. Voor de begroting, die volgens Eisenhower moet worden vermin derd tot onder het bedrag van die van dit jaar ad 79 milliard dollar, is reeds voorbereidend werk ge daan. Het land heeft nimmer voor een toestand gestaan, die precies ge lijk is aan die, waarvoor het zich thans ziet gesteld, nu de aftre dende president technisch verant woordelijk is voor het indienen van een begroting bij het Congres en voor het uiteenzetten van de problemen van het land in de boodschap betreffende de toestand van de Unie, slechts enkele we ken voor zijn opvolger zijn ambt aanvaardt. De meeste politici zijn van me- v (Vervolg van pag. 1) De overheid moet zor gen, dat de investeringen op peil blijven en dus telkens zoveel bij passen als nodig is. Maar waaruit dus ook zou voortvloeien, dat de greep van de overheid op het be drijfsleven steeds groter wordt. Het recept van de heer Hof- stra inzake de bevordering van de werkgelegenheid vertoonde ook ten aanzien van andere punten een typisch socialistische tendenz. Voor hen staat het geenszins vast, dat men die werkgelegenheid zou moeten bevorderen door het be drijfsleven meer armslag te ver schaffen. Hij voelt kennelijk meer voor inspuitingen van bovenaf, die de koopkracht kunnen bevor deren en waardoor ook inderdaad een grotere vraag naar producten en materialen kan ontstaan, doch waarbij altijd de vraag blijft in hoeverre een dergelijke uitwer king van blijvende aard is. Als zodanig dacht de heer Hofstra aan het op grote schaal uitvoeren van openbare werken, een ver snelde uitkering van de oorlogs schade en een verlaging van de indirecte belastingen. Socialistisch recept. Mits het oogmerk van blijvende werkgelegenheid niet uit het oog verloren wordt, zouden maatrege len als deze ongetwijfeld ook effect kunnen sorteren, maar de heer Hofstra nam tegelijk moge lijkheden op dit recept mee, die ons bepaald niet kunnen bekoren. In het kader van het verhogen van de koopkracht en daarbij te gelijk aan de speciale noden van de middengroepen denkend, pleitte de heer Hofstra zo voor totale af schaffing van de schoolgelden bij alle vormen van onderwijs. Ogen schijnlijk lijkt zulks heel mooi, maar in feite moet het onderwijs toch betaald worden en dan lijkt het ons veel wenselijker, dat de ouders zelf beter in staat worden gesteld om dat onderwijs te be talen dan dat de overheid dit voor hen doet na hiervoor eerst de rekening gepresenteerd te heb ben door middel van het belas tingbiljet. Uit het bovenstaande kan reeds duidelijk geworden zijn, dat de heer Hofstra tenslotte niet zijn eigen uitgangspunt in strijd kwam. Enerzijds had hij immers betoogd, dat alleen kwakzalvers tot de conclusie konden komen, dat er ruimte voor belastingver laging is, terwijl hij anderzijds verlaging van de indirecte belas tingen als een van de middelen opsomde om de koopkracht te sti muleren. En aan het slot van zijn rede maakte hij dan ook slechts het voorbehoud, dat belastingver laging geen wijziging mocht bren gen in de verdeling van het na tionale inkomen. In feite komt het dus hier op neer, dat men aan socialistische zijde er moeilijk toe te bewegen zal zijn om het be drijfsleven op directe wijze tege moet te komen. De heer v. d. Wetering (C.H.) behandelde dezelfde materie als de heer Hofstra, maar in een ge heel andere geest. Een kwakzalver was hij zeker niet, want hij on derzocht onze financiële positie zeer zorgvuldig en kwam hierbij geenszins tot de conclusie, dat de patiënt zich nu wel weer alles zou kunnen veroorloven. Er moe ten voor verschillende zaken, al dus de heer v. d. Wetering, nog grote bedragen gevonden worden, o.a. de compensatie voor de huur verhoging, en voorts is het de vraag of het geraamde overschot van f 131 millioen inderdaad een overschot zal blijven. Maar aan de andere kant moest de heer v. d. Wetering ten aanzien van het bedrijfsleven constateren, dat be lastingverlaging dringend nood zakelijk is om dat bedrijfsleven de mogelijkheid te bieden om meer te investeren. Anders dan de heer Hofstra pleitte de heer v. d. Wetering voor een belasting- politiek, die het bedrijfsleven wel direct tegemoet komt. Men kan meer produceren, maar de afzet moet ook lonend kunnen zijn en dat kan als de overheid hiervoor betere voorwaarden schept. Bij de aanvang van de vergade ring koos de Kamer de heer J. Schilthuis (P.v.d.A.) met 51 van de 59 stemmen tot eerste plaats vervanger van dr. Kortenhorst. ning, dat Truman zich een goede verliezer zal tonen ondanks de ongezouten opmerkingen, die hij tijdens de campagne over Eisen hower heeft gemaakt. Op binnenlands terrein betekent het aan de macht komen van Eisenhower, waardoor een ein de komt aan het tijdperk van de „New Deal" en „Fair Deal" dat nieuwe bezems in Washington aan het werk zullen gaan. De onmiddellijke mutaties bij de regering zullen waarschijnlijk beperkt blijven tot ongeveer 2.000. Nieuwe regering. Over het kabinet van Eisen hower bestaan gissingen. De nieuwe president wordt om ringd door een aantal mannen, die hij graag hoge regeringsfuncties zou willen geven. Onder hen bevinden zich gou verneur Thomas Dewey (New York), gouverneur Sherman Adams (New Hampshire), de lan delijke voorzitter van de demo cratische partij Arthur Summer- field, de adviseur voor buiten landse zaken John Foster Dulles, sen. Frank Carlson (Kansas), sen. Henry Cabot Lodge (Massachu setts), sen. Fred. Seaton (Nebras ka) en sen. James Duff (Pennsyl vania). Dulles, wordt genoemd als opvolger van Acheson. Waarschijnlijk zal Robert Taft (Ohio) de republikeinse fractie voorzitter in de Senaat en afge vaardigde Joseph Martin (Mas sachusetts) in het Huis van Af gevaardigden worden. Maar welke functie Taft ook zal krijgen, het Olfc is zeker, dat hij de republikeinse leider in het Congres zal zijn. Naar Korea? Men verwacht, dat generaal Eisenhower binnenkort zijn be loofde bezoek aan Korea zal brengen. Zijn perschef verklaarde naar aanleiding van berichten, volgens welke de nieuwe presi dent nog deze week, na enige da gen van rust in de staat Georgië, naar Korea zou vliegen, dat hij nog geen tijdschema voor een Koreaanse reis had gezien. Het Brits dollartekort. Men verwacht, dat Eden en Eisenhower zullen spreken over methoden om een einde te maken aan het Britse dollartekort en een stelselmatige verlaging van de handelstarieven. Ook is van Engelse zijde een voorstel gedaan, dat er 'n persoon lijke vertegenwoordiger van de president op de conferentie van het Britse gemenebest, welke 25 November te Londen begint, zal worden benoemd. Eisenhower heeft zich tevoren reeds er voor uitgesproken dat een einde zal worden gemaakt aan het verlenen van schenkingen aan Dean Acheson, de minister van buitenlandse zaken der V.S., die in de nieuwe rege ring niet zal terugkeren. Als zijn opvolger wordt genoemd Foster Dulles. Amerika's bondgenoten, maar hfj heeft zijn steun toegezegd aan het beginsel van verlaging der han delstarieven. die voor een misdaad is veroordeeld, moet als bij komende straf zulk een regeringsdame trouwen! Burgemeester is het hoofd van de t Raad. Burgemeester zijn, van hoe klein vlek het ook mag wezen, is 'n ambt, l waar men hoog tegen I aan kijkt, 't Was vroe- j ger een ere-baantje, I maar dat is het allang J zen onder deze titel, bloemenzaak binnen en de bejaarde Maurice Che- Mooie meester dient dan ook, dat de B. en W. van vroeg drie potten gera- valier in Amsterdam op- naar de mate van de Edam besloten hebben, niums. „Het split me", zei trad, voor de radio van omvang en betekenis twee jonge meisjes, die de winkelier, „ze zijn uit- de Avro kwam. vond de- Pen postbode kreeg een nornoor,to ho een studiebeurs hadden verkocht, maar ik heb ze criticus dat prachtig. oriei in nanoen. weiae van de gemeente, oe- aangevraagd, daar niet nog andere mooie bloe- Hoewel het bepaald bene- geadresseerd was aan St. hoorlijk te worden be- voor in aanmerking te men". „Daar heb ik niets den de maat was. in mo- Nicolaas in de hemel. Een taald. Een burgemees- doen komen! Het College aan", antwoordde de man reel opzicht) Wij hebben klein meisie vroeg de ter met bij-verdienste Jjeeft aldus gemotiveerd. „Mijn vrouw is drie we- het er een vorige keer £e'llfieJJuuV~pt wafhii „1 „™j,+ dat de regeling niet voor ken met vacantie geweest hier ter plaatse ook even ooae wist niet wat nu bijv. brengt het ambt meisjes geldt! De desbe- en vanavond komt ze over gehad. Dit werd nu met de brief moest begin- in opspraak. Wat dus treffende verordening nu thuis en.... ik zou iedere door de criticus van de n,er), en zond zeM,;en" te zeaaen van een bur- maakt heel geen onder- dag de geraniums water „Tel" echter geprezen als slotte naar het hootdkan- nemJeiter vermoede scheid tussen iomtens en geven". „pikant. tintelend enz.". t001' m Den Haag Daar gemeester, vermoede- meisies en aan aUe ion. Terecht zei Cees de Lan- verwekte het schuiven lijk wel van een kleine gens, die een beurs aan- ge nu. dat hier met twee ontroering bn de Direc- |r p|ifg|| feüm plaatswaar hij. ,,bur- vroegen, is deze verleend. Sir Bom maten eremeten werd tus- teur. die een brief aan t aemeèster-iurist be- Begrijpelijk, dat „Vrou- sen binnen- én buiten- meisie terugschreef en er ironJ mnnVt fl'nt ha wenleven" daarover ont- De uitvinder van de landse artisten en hij kn insloot. Kena maaKl, aai nij stemd is. De zaak komt waterstofbom in Enge- hoopte, onder grote in- Kort daarop ontving de Naar Russisch voor lassende bijverdien- nog in de Raad eerlang, land heeft de titel van Sir stemming van de toehoor- postbode weer een brief beeld zun er m Polen ste zoekt". Brieven on- Nou es kijken, wat de gekregen. Hij is dus Sir ders. dat de he-r Leerink voor St. Nicolaas. „Harte- „verkiezingen gehouden. der mimmer ew Vn vrpede vaderen van Bom. Niet te verwarren uit dit geval lering zou lijk dank voor uw f 100, u weet hoe dat gaat. 99.b nummer en~. c,n Edam-Volendam doen. met zure bom; die was in trekken.... maar stuur het geld voor- Procent van de stemmen dat te midden van een Het is voor hen de kans ons land allang bekend.. - reclame voor kunstge- van de dag! (Ingez. door A.K. te Gr.) Mopje bitten, aanbieding van een huurhuis en een Lange dag. Cees had gelijk De arme Jansen had in piano te koop! Is dit 'n Nou nou zei d„ man T een royale bui een goed- aanklacht tel,en te Um a..r m,,kie ftlSS SfVïïS SSSJMS SïFX HWijWl salaris of beschikt een dag van 20 uur. Zo. Hii zei, dat er wel eens vrouw, die altijd maar een burgemeester nog j waar critiek geoefend wordt op over een bontjas zanikte. over zoveel vrije tijd? dan gebleven? sommige artisten, die Maar zij was er niet zo vrouw. if taan niet via Den Haag. was uitgebracht want daar hebben ze er communistische op de partij. CTmro-/ dnnr PT to K" i üoor de radi° optreden, erg blii mee. lange ïeeiuia nog mei nooit Demoeia met a< K le Daar is ook wel eens re- „Denk je dat ik mijn getrouwd is, het recht binnenlandse aangelegen Tenminsteniet mee gerekend het feit. dat twee-derde van de uitge brachte stemmen ongel dig was! Dit is de Rus Rokossowski. maarschalk en opperbaas in Polen. Siam heeft elke Natuurlijk vanwege het die op dertig- feit. dat Rusland zich jarige leeftijd nog niet nooit bemoeid met de f 90.belasting afgetrok ken Victorie van Edam Mopje In „Vrouwenleven t aan de regering om een heden van man te vragen! Dat moet land! een ander den voor. Het peil is niet hele leven met een konii- altijd „ie-dat". Dat vond nenvelletie ga lopen?" dr. Leerink. die in de „Ja. waarom niet", ant- de regering doen. Ér zijn Bewonder de ernst, waar- piltige maandblad voor Een man met een zor- „Tel radio-commentaren woordde Jansen. „De ko- candidaten genoeg, want mee „Rokossi" stemt, het dc Katholieke Vrouw, le- geluk gelaat kwam een sehrnft. ook. Maar toen n.ijnen doen 't toch ook", een ongetrouwde man, is net èchtü NEW-YORK. Volgens de Amerikaanse verzekerings maatschappijen hebben onge vallen in de Verenigde Staten vorig jaar een schade veroor zaakt van in totaal 8 milliard dollar, dat is méér dan het gehele programma voor hulp verlening aan het buitenland kost NEW-YORK. 827 ver slaggevers en fotografen hou den zich bezig met het ver slaan van de algemene ver gadering van de Verenigde 'Naties. De V.S., Engeland en Rusland zonden de meesten, resp. 179, 27 en 23. SINGAPORE. Bij de aanleg van een nieuw vlieg veld staat hier een dertig jaar oude, ongeveer 26 meter hoge boom lelijk in de weg: precies op de plaats van een ont worpen startbaan. En omhak ken gaat niet, wat de boom wordt als heilig beschouwd door de Boeddhisten, omdat hij een stekje zou zijn van de Bo-boom in India, waaronder Boeddha zijn beroemde over peinzingen heeft gehouden. Er wordt nu naar een middel gezocht om hem te verplaat sen, zonder dat hij sterft. ROME. Prof. Attilio Levi is tot een boete van vier mil lioen lire (ongeveer f24.500) veroordeeld, omdat hij in Juli 1948 een aantal belangrijke examen-opgaven was kwijt geraakt, zodat alle examens in Italië moesten worden uit gesteld. Dat kostte de Itali aanse staat 22 millioen Lire. Prof. Levi houdt vol dat de opgaven hem in de tram ont stolen zijn. KOREA. Een hefschroef- vliegtuig zou juist lanSen op de Amerikaanse torpedoboot- jager „Orleck", toen de motor uitviel. Het toestel stortte als een steen neer, precies op een rek met dieptebommen. De bommen ontploften gelukkig niet. BERLIJN. Na een onder zoek van twee dagen en een grondige bestudering vati de kaarten, stonden de Amerika nen in de buitenwijken van de stad de Russen honderd vierkante meter grasland af, waarvan de Sovjets betoog den, dat zij tot de Sovjet-zone behoorden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3