Bewogen debat bij L.T.B. rond positie C.M.C. Bescherming der bevolking vraagt hulp van duizenden Daders inbraak Alkmaarse juwelierszaak gearresteerd Geel-Zwart voor de vuurproef Feiten Ir van Dijk - derde zege - thans alleen aan de kop u KL00STERBALSEN Pachtprijs omhoog9 melk vrij9 zeggen de veehouders van lieden VRIJWILLIGERS VOOR Plannen voor IS oordholland liggen uitgewerkt klaar De gehele buit is terecht Scheepsberichten Libre kampioenschap van Nederland MARKT en BEURS Wereldkampioenschap Dammen R.K. Handbal district Noord Frans offensief in Indo China (Van onze verslaggever) HAARLEM De vakgroep veehouders van de L.T.B. heeft zich gisteren met opgewektheid door een rijstebrij berg van niet minder dan 47 voorstellen van afdelingen en kringen heengewerkt, te beginnen hoe kon het anders met een voorstel dat de vrije bestemming van de melk en 'n vrije straatprijs bepleitte, en eindigende met 'n plan om de schrikdraadvergunningen van batterij apparaten te laten vervallen. Tussen die twee uitersten bewoog zich het debat over alle aspecten van de vee houderij. Zodra voorzitter M. P. v. d. Weijden zijn openingsrede had uitgesproken, waarover wij reeds gisteren berichtten, liet de ver gadering zich de kans niet ont glippen om hem bij monde van de heer G. Roeleveld van Ilpen- dam van harte geluk te wensen met zijn promotie tot burgemees ter van Nieuwkoop. Krachtig ap plaus onderstreepte de wens, dat hij ook in deze functie de strijd bare voorzitter van de vakgroep blijven zou. Nadat de heren Roeleveld, W. Agterof van Nieuwerbrug en A, Ammerlaan van Schipluiden bij acclamatie tot lid van het vak groepsbestuur, de laatste tevens tot lid van het hoofdbestuur van de L.T.B. waren herkozen, kwam allereerst het melk- en zuivelbe leid onder het mes. Na al wat wij hierover reeds in deze kolommen hebben ge schreven, ook n.a.v. de kringver gaderingen en nog kortelings in speciale correspondentie, kunnen we er nu kort over zijn. De gehele Nederlandse zuivel- wereld is het er over eens, dat de huidige toestand niet kan blij ven voortbestaan. Men wil naar vrije bestemming en vrije prijs vorming. Men wil niet langer dat het Zuivelfonds vooral wordt ge bruikt om de 220.000 melkprodu- cerende bedrijven in ons land met 4,5 cent op iedere liter de lage straatprijs te laten subsidië ren. Men wil van de aanvullings- melkregeling af, die alleen al één particuliere melkfabriek in het Westen in staat stelde met over heidssubsidie een extra-winst van 750.000 gulden te maken in één jaar tijds. Men is de oneerlijke concurrentie beu, die daarachter schuilt Men werd het er na enige toelichting wél over eens, dat er een Zuivelfonds moet blijven bestaan, maar dan vooral om alle boeren een ongeveer gelijke melk prijs te garanderen en eventuele exportverliezen op zuivelproduc ten op te vangen. Wat de L.E.I.-berekeningen be treft voor de gewogen gemiddelde landelijke kostprijs voor de pe riode Nov. 1952-Nov. 1953: f 18.50 per 100 kg melk, basis voor de garantieprijs, tekenen wij slechts aan, dat de vergadering de post onderhoud gebouwen te laag ge steld vond. Dat houdt onmiddellijk ver band met de te lage pachtprijzen en daaromtrent merkte de voor zitter op, dat men uiteindelijk zal moeten komen tot een regeling waarbij de pachtprijs wordt ge steld op een redelijke rente plus alle eigenaarskosten. Het is thans zo, dat de verpachters evenals de huiseigenaren ten behoeve van het laag houden van de kos ten van levensonderhoud worden „uitgebeend". L.T.B.-C.M.C. In de voorstellen over dit onderwerp school overigens een addertje onder het gras, dat de gemoederen nogal in beweging bracht. Het besluit van de kring Leiden, dat aljes in het werk diende te worden gesteld „opdat de C.M.C. het gevecht staakt met de M.I.V.", door het bevorderen van een minzaam overleg tussen beiden, bracht velen verontwaar digd in het geweer. Hoe nu, zo zeiden zij: dat is de zaak op z'n kop gezet. Niet de Coöperatieve Melkcentrale met haar 12.000 boeren-leden demon streert onwil, maar juist de Melk- Inkoop-Vereniging der particu liere fabrikanten heeft het werk van de organisatie altijd gepro beerd de voet dwars te zetten. Het gaat hierbij niet op de eerste plaats om een dubbeltje meer of minder (ook al werd de mede deling ter vergadering, dat de C.M.C. over de periode 3 Aug.- 4 Oct. een nabetaling zal doen van f 1.20 per 100 kg uiteraard met vreugde begroet): het gaat allereerst om de v r ij h e i d van de boer. Veteranen als de heer Mekel stonden op om uit een herinnering van 40 jaar strijd om boeren-zelfstandigheid (fietste hij zelf niet duizenden kilometers om leden voor de coöperatie te win nen?) een hartstochtelijk beroep op samenwerking te smeden. Ook de verhouding C.M.C.- L.T.B. kwam ter tafel. Zij gaf zelfs aanleiding tot enig verschil van mening in het bestuur zelf. Tegenover de stelling van de heer Ammerlaan, dat alle LTB'ers lid van de CMC dienden te zijn, stel de voorzitter v. d. Weijden het standpunt van de bestuursmeer- derheid. Natuurlijk staat dc LTB uiter mate sympathiek t.o.v. de CMC, die spr. onder applaus van on schatbare waarde noemde. Maar de LTB is noch moreel, noch ju ridisch, noch financieel aan de CMC gebonden. Voor de LTB zijn in principe alle coöperaties gelijk: hij heeft ook de belangen te ver dedigen van de veehouders bui ten het CMC-gebied en van hen, binnen dat gebied, die géén lid zijn. De LTB kan zijn leden dan ook nooit verplichten lid van de CMC te worden. Hij kan hen er hoogstens toe aansporen. Bo-1 vendien moet de LTB zich zijn j f5ns> vrijheid van mening voorbehou- den t.o.v. het algemeen beleid van deze coöperatie. Overigens: wat de verhouding met de MIV betreft: over redelijke voorstel len kan en móet gepraat wor den. Maar de heer v. d. Weijden zag er bepaald geen nut in voor de CMC, zich zo klein als een muis te maken. Want dan zijn we zeker voor de kat Veevoeder De vergadering hield zich ver volgens bezig met veevoeder kwesties. Er werd b.v. verteld, dat de veeboeren die grasland scheuren en daarop gerst verbou- van 17 tot 65 kilo uiteen loopt. wen om te voldoen aan de mi nisteriële wens van zo hoog mo gelijke voederproductie op eigen bedrijf, deze gerst aan de rege ring moeten leveren, terwijl ak kerbouwers dat niet behoeven te doen. Voor zo'n inleveringsplicht voelde het bestuur ook niet veel maar natuurlijk komen er vra gen. Wie zulen b.v. precies on der de kwalificatie veeboeren vallen? Onderzocht zal intussen worden of het waar is dat tot 1 hectare geen inleveringsplicht zou bestaan, zoals van andere zijde werd opgemerkt De vergadering gaf voorts de wens te kennen, dat de distribu tie van voer uit afvaigranen zal worden vrijgegeven. Zij zou voor geïmporteerde voedergranen voor alsnog gehandhaafd dienen te blijven. Leiden en Gouda vochten nog een robbertje om een apart „boerenkaas"-stempel. Leiden was er sterk vóór, Gouda beslist té gen, b.v. ook omdat bepaalde fabrieken dan onmiddellijk een stempel, „t.b.c.-vrij" zullen willen fnvoeren. De twee kringen zul len er samen nog eens over praten. Mond- en klauwzeer Tegenover de wens van de ver gadering, om inenting tegen mond- en klauwzeer algemeen verplicht te stellen, herinnerde het bestuur aan de moeilijkheden op grond van sommiger gewe tensbezwaar. Men was het er wél over eens, dat inenting tegen de laagst mogelijke prijs moest ge schieden en dat er geen sprake mocht zijn van wat men in dit verband de „dictatuur" van de veearts noemde. Ook de varkenshouder ij leverde stof tot discussie, met een uitvoerige toelichting van de heer Slot Jr. namens de Stichting voor de Landbouw. De minister heeft verzekerd, dat aan de garantie prijs van f 2.57 zal worden vast gehouden. Wel zal gezocht wor den naar groter beweeglijkheid, opdat het prijsverschil tussen bacon- en overige varkens niet telkens zo snel tot ingrijpen zal dwingen. En men was het er over dat de kostprijs omlaag moest, b.v. door subsidie op het voer. T.b.c.-bestrijding Verschillende voorstellen op het terrein van de t.b.c.-bestrij ding gaven de heer Slot Sr. van Westwoud tenslotte op basis van 28 jaar ervaring in de strijd voor een gezonde veestapel gelegen heid tot een rustige en algemeen zéér gewaardeerde uiteenzetting over de practijk van de taxatie van z.g. open lijders, die in Hoorn naar het geslacht gewicht, in Alk maar naar het levend gewicht ge schiedt, met een tarrering die wel EISENHOWER heeft een uitnodi ging van de Zuid-Koreaanse pre sident Syngman Rhee aanvaard voor een bezoek aan Korea. Ook mevrouw Eisenhower is uitge nodigd. EEN AMERIKAANSE strato- bommenwerper is omstreeks mid dernacht bij Great Dunmow, ten oosten van Londen in Essex, neergestort en uitgebrand. De tien personen, die aan boord wa ren, zijn omgekomen. IN KOREA ligt een dikke laag sneeuw op de heuvels. Van het centrale front zijn slechts twee rode aanvallen gemeld, die beide werden afgeslagen. Elders aan het front was het rustig. DE LOODSDIENSTEN te IJmui- den, de Wielingen en het Oost gat buiten Vlissingen zijn te middernacht tijdelijk gestaakt, als gevolg van de zware storm. DE „BORNEO", een schip van de Maatschappij Nederland, me tende 9426 ton, seinde Vrijdag morgen vroeg om sleepboothulp, omdat het bij Hansweert langs de wal was gedreven. Om half vijf meldde de „Borneo", dat het gevaar was geweken. VOOR VLISSINGEN is Vrijdag morgen het Portugese s.s. „Pe- banc", metende 1896 ton, aan de grond gelopen. Het verzocht om onmiddellijke hulp, waarop de sleepboten „Zuidzee" en „Maas" assistentie verleenden. EEN BRITSE BARK is Donder dag op de Theems in aanvaring gekomen met de 464 ton metende Nederlandse tankboot „Matthew" uit Rotterdam en onmiddellijk ge zonken. De eigenaar van de bark en zijn echtgenote kwamen om het leven. Hun 27-jarige zoon kon worden gered. (Van onze verslaggever) HAARLEM Begin volgend jaar zal overal in ons land de werving beginnen van de in totaal 200.000 vrijwilli gers die nodig zijn om de verschillende diensten van de organisatie Bescherming Bevolking te bemannen. „Be mannen" is geen helemaal jnist woord. Ook op vrouwe lijke hulp zal immers 'n krachtig beroep moeten worden gedaan b.v.en voor de mobiele medische teams en de sociale verzorgingsdiensten. Weldra zal de propaganda grootscheeps starten met Engelse en Nederlandse films, met een reizende tentoonstelling, met folders en affiches. Maar dat betekent niet, dal er totnogtoe niets gebeurd is. Advertentie SPITindeRUG'T^T Uw lenden. Flink wrijven met Akkers Kloosterbalsem, waar van de warmteopwekkende be standdelen de pijn snel verjagen: Alnati 5 nm van Bahia/Las- palmas: Heemskerk 6 van Po-rt Said/Genua: Oranje 6 in Suez- kanaal/Colombo: Oranjestad 5 v. Barbados/Madeira; Polyphemus 3 van Colombo/Aden: Prins Wil lem 4 31 van Milwaukee: Prins Willem 5 3 te Montreal: Tomini 5 nm van Balboa/Honolulu: Wil lem Barendz 5 270 m. nw. Kaap Finisterre/Curacao: Zuiderkruis 5 200 m. w. Siera Leone; Aldabi 5 van Rio de Janeiro/Santos: Agamemnon 6 te Antwerpen: Ganymedes 6 van Laguardia/Pto Cabello; Corilla (t) 5 nm v Ka- rachi/Mena al Ahmadi; Ena (t) Singapore/Madras p. 5 Sabang: Fairsea 5 nm van Port Said/Ge nua: Gooiland 6 te Rio de Ja neiro: Haulerwijk 5 vm van Port Said/Muscat: Hoogkerk 5 van Madras/Calcutta; Japara 5 nm van Beyrouth/Port Said: Roepat 6 nm Belawan verw.: Rijndam 6 te Halifax: Ternate 30 van Bi- tung; Maasdam 5 0900 u. van Cobh/Southampton 7 vm Rotter dam verw.: Teiresias 5 te Lon den: Modjokerto 5 van Djibouti/ Colombo. ALKMAAR Door een ge lukkige samenwerking tussen de Amsterdamse en Alkmaarse re cherche heeft men de inbraak welke in de nacht van Zondag op Maandag in de juwelierszaak van de fa. Oudes in het Payglop te Alkmaar werd gepleegd, kun nen ophelderen. De Amsterdamse recherche had ontdekt, dat in Amsterdam enige gouden sieraden, w.o. en kele ringen en een armbandhor loge, te koop werden aangebo den. De koper had een afspraak met de verkoper bij het Cen traalstation. De politie, die van een en ander lucht had gekre gen, wist de verkoper, de 22- jarige Alkmaarse stucadoor A. H. de M„ bij het Centraal Stati on aan te houden. De verkochte voorwerpen gaven de politie enig houvast. De Amsterdamse recherche stelde zich in verbin ding met de Alkmaarse politie, omdat zij had vernomen, dat al daar een grote inbraak was ge pleegd. Het bleek dat de ver kochte voorwerpen afkomstig waren uit de juwelierszaak van de heer Oudes. De politie voelde de M. aan de tand. Aanvankelijk ontkende hij alles. De politie deed huiszoeking bij de M.. die woont aan de Gedempte Baan- CEES DE RUYTER FAVORIET Gisterenmiddag zijn in Am sterdam de libre-kampioenschap- pen begonnen, waaraan zeven spelers deelnemen Er werd op die eerste dag slechts matig spel ten beste ge geven, alleen de jeugdige Cees de Ruyter legde zijn visitekaar tje als grootmeester iin deze kunst op het groene laken met een serie van 294. Hij won van de Amsterdammer Beekman. De Haarlemmer Kobus won reeds twee partijen. Eerst ver sloeg hij de jeugdige Van Oos terhout .waarbij hij een serie van 150 maakte en laat op de avond moest Sweering de meer derheid van Kobus erkennen. Ook de Hagenaar Metz bleef ongeslagen. Doch evenals Kobus maakte hij niet de indruk, dat zijn spel tot een dergelijke hoog te zou kunnen rijzen om Cees de 1 Kobus 2 De Ruyter 3 Metz 4 Teegelaar 5 Beekman 6 v. Oosterhout 7 Sweering 2 4 150 27.03 1 2 294 55.55 1 2 167 15.62 2 2 80 15 23 2 2 195 11.89 2 0 84 13.43 2 0 80 10.69 sloot te Alkmaar en arresteerde ook diens kostbaas de W., even eens een stucadoor. Bij de huis zoeking bleek, dat.onder de vloer in suikerbussen, iri vetpotten e.d. tot zelfs in de lamp allerlei gou den sieraden, zoals ringen, bro ches, horloges e.d. waren ver stopt. De gehele buit werd na tuurlijk in beslag genomen en naar het politiebureau vervoerd. Nadat ook de tweede heler, de 26-jarige T. L. uit Amsterdam was gearresteerd, had men, be halve de daders van de inbraak, ook de twee helers ingerekend. De heren konden nu niet langer ontkennen, omdat zij de gehele buit, die zij zo zorgvuldig had den verstopt, uitgestald zagen liggen op de tafels van het po litiebureau. De buit, welke een waarde vertegenwoordigde van ca. f21000,is nagenoeg geheel weer teruggevonden. Zij omvatte ca. 200 dames- en herenhorloges, een 550 gouden en zilveren rin gen, voorts veel armbanden. broches, zilveren rozenkransen enz. enz. De dieven werden het slachtoffer van het feit, dat zij te vlug van stapel zijn gelopen met de verkoop in Amsterdam. Onge twijfeld een goed succes voor de Alkmaarse politie en een geluk voor de gedupeerde winkelier. LANGEDIJK, 7 Nov. 3500 kg rode kool a 9.40, b 6.30: 11000 kg gele kool a 6.108.30, b 4 4.20; 15000 kg groene kool a 7.90 —8.80. b 5.90—6.50; 50000 kg witte kool 45.40, Succes 5.90 6.50. Deense 6.10—6.40; 9000 kg uien 19.4022, grove 19.70 20.10, driel. 21.30, nep 34.60— 36.70: 1500 kg bieten a 12.50. b 11.70; 2000 kg andijvie 12.70 15.20: 1000 kg bloemkool B 1 11.20—20.60. B 2 11.70. ALKMAAR, 7 Nov. Aanvoer 2000 kg. 5 stapels boerenkaas 2.12 per kg. Handel matig. Voor notering fabriekskaas 2.08 p. kg. Piet Roozenburg heeft op over- komen. Ook van Huisman kon de tuigende wijze gisteren zijn troe ven op tafel gelegd. Voor wie de remise-inzet tegen zijn broer Wim een teleurstelling mocht zijn ge weest, heeft wereldkampioen Piet thans tegen de Canadees Deslau- riers getoond wat hij waard is. Deze, ook niet de eerste de beste, had met wit de doorstootvariant toegepast en Roozenburg nam die gelegenheid te baat om de Cana dees in de tang te nemen en in grootse stijl te winnen. De drie leiders kijken al onge rust om, te meer omdat twee er van gisteren een punt moesten afstaan. Alleen Ir. van Dijk gaat onverstoorbaar voort. Thans won hij met wit van de Zwitser Ge- dance. Naast Ir. van Dijk, die thans met 6 uit 3 alleen aan het hoofd gaat, is ook de grijze Franse mees ter Bonnaard nog zonder punten verlies. Zijn winst op de Noord- Afrikaanse vliegenier Post was eenvoudig en degelijk. De invaller Bizot uit Zwaag toonde zich van zijn beste zijde. Hij versloeg de Belgische kam pioen Verpoest en staat nu met 3 uit 3 stevig in de middenmoot. Keiler kan nog niet erg op dreef geroutineerde Hollander niet win nen en moest met remise tevre den zijn. De uitslagen. Keller (Ned.)— Huisman (Ned.) 11 Saletnik (It.) King (China) 02 Dagenais (Canada) Fankhauser (Fr.) 11 Bizot (Ned.) Verpoest (Belg.) 2-0 Bonnard (Fr.) Post (N. Afr.) 2—0 Van Dijk (Ned.) Gedance (Zwits.) 20 Forclaz (Zwits.) Fanelli (It.) 0—2 Verleene (Belg.) Descallar (N. Afrika) 20 Deslauriers (Can.) P. Roozenburg (Ned.) 02 De stand. Ir. van Dijk 6; Fankhauser en Dagenais 5: Bonnard 4 (uit 2); Keller, King 4; P. Roozenburg 3 (uit 2); Bizot, Huisman, Verleene 3; W. Roozenburg 2 (uit 2); Ver poest, Post, Deslauriers, Gedance, Fanelli 2; Saletnik en Descallar 1; Forclaz 0. Voor wat de provincie Noord holland betreft, zijn wij gisteren wel overtuigd geraakt van het tegendeel op een persconferentie, waar de heren Jhr. mr. J. W. Roëll, hoofd van de Provinciale organisatie, H. van Alphen, oud burgemeester van Zandvoort, promotor van de Stichting Be scherming Bevolking in deze provincie en Jan Goderie, pers chef van de landelijke Stichting het woord voerden. Er is al veel voorbereidend werk verricht. Overal in Noordholland heeft oud-burgemeester van Alphen al contacten gelegd opdat de wer ving. die vanwege de burge meesters zal geschieden, een zo doeltreffend mogelijk verloop zal hebben. De publieke mening is via krant en radio reeds in brede zin met de noodzaak van zelf bescherming en steun aan de speciale diensten van de over heid vertrouwd geraakt, en van wege de provincie is al een massa coördinerend werk ver richt om de verschillende be schermingsplannen op elkaar af te stemmen en in overleg b.v. met de Provinciale Evacuatie commissaris en de autoriteiten die met de bescherming van de waterstaatswerken zijn belast, de onderlinge hulpverlening zo goed mogelijk voor te bereiden. Ai twee jaar lang zijn in Bar- neveld instructeurs opgeleid en hebben allerlei gemeentelijke autoriteiten cursussen gevolgd. Aan de sociale voorzieningen voor de toekomstige vrijwilli gers wordt de laatste hand ge legd en het materiaal waarmede zij moeten oefenen is in groten getale in de maak. Deze maand b.v. zal Amsterdam reeds 12 van de 36 extra-brandspuiten ontvan gen. waarover de stad in oor logstijd de beschikking zal heb ben naast het 24 spuiten sterke eigen materiaal. Amsterdam is een A-GEMEEN TE zoals in onze provincie ook Haarlem, den Helder en Hil versum zijn, alsmede Velsen- Beverwijk en de Zaan gemeen ten: gebieden, die om de een of -an dere reden als bijzonder geva ren-aantrekkend worden be schouwd. De rest van Noordhol land is B-GEBIED: in een even tuele volgende oorlog, uiteraard onverhoopt, worden daar slechts storingsaanvallen en toevaltref fers verwacht. Maar ook dan kan de schade zeer aanzienlijk zijn: het Haagse Bezuidenhoufkwartïer en de Nijmeegse binnenstad b.v. gingen „in de jongste oorlog óók door toevalstreffers „bij vergis sing" ten gron de B-kringen De gemeenten in het Noordhol landse B-gebied zijn in 8 krin gen verdeeld. Kring 1 omvat de Wieringermeer en Wieringen, Kring 2 Schagen en 10 gemeen ten in de omgeving, Kring 3 Hoorn en 28 omliggende gemeen ten van Enkhuizen tot Obdam en van Medemblik tot Beets, Kring 4 Alkmaar en 19 omlig gende gemeenten w.o. Uitgeest en Heemskerk, Kring 5 Purme- rend en 19 gemeenten o.a. in de Beemster. de Schermer en de Wormer. Haarlemmermeer, Weesp en Bussum zijn de centra van de overige kringen in onze provin cie. Het hoogste orgaan in de krin gen van de overheidsdienst op het gebied van de bescherming der bevolking is de KRING- RAAD. die uit de burgemeesters van alle tot de kring behorende gemeenten bestaat. De burge meesters, want de gehele Be scherming Bevolking is een zui- ver-burgerlijke, niet-militaire aangelegenheid die dan ook on der het Departement van Bin nenlandse Zaken en niet onder dat van Oorlog ressorteert. Brandweer De verschillen tussen A- en B-gemeenten worden al heel dui delijk wanneer men b.v. de or ganisatie van de brandweerdienst bekijkt. Terwijl de A-gebieden extra brandblusmaterieel van het Rijk in bruikleen krijgen, wordt aangenomen, dat de gezamenlijke brandbestrijdingscapaciteit van een B-kring zoais deze b e- hóórt te zijn: voor al te zuinige hóórt te zijn: (voor al te zuinige gemeentebesturen is het hoog tijd geworden tot gewetensonder zoek!) bij goede organisatie ook voldoende zijn voor de be strijding in dit gebied van ram pen in oorlogstijd. Bovendien kunnen echter de B-kringen worden verplicht om te hulp te komen wanneer de A- gebieden door rampen worden getroffen. Dat zal natuurlijk niet gebeuren wanneer ook de B- kring zelf is getroffen, en bo vendien zal nooit zóveel materi aal aan de B-kringen worden onttrokken, dat de bestrijding van rampen daar onmogelijk zou worden. Mobiele colonne's In eerste instantie zal trou wens bii grote rampen in de A- gebieden een beroep worden ge daan op de Rijks Mobiele Colon ne's, waarvan er voor de brand weer twaalf zullen worden ge vormd, dag en nacht in oorlogs tijd paraat, met beroepsperso- neel bemand en voor het groot ste deel (8 van de 12) in het Westen van het land gestation- neerd. De mobiele brandweer reserve van ons land zal uit 4 bluscompagnieën bestaan (48 eenheden in totaal), één com pagnie speciale voertuigen en één depot-compagnie. Er zullen ook mobiele Rijks- colonnes voor opruimings-, red- dings- en medisch werk ter be schikking staan: 48 reddingseen heden. 24 pionierseenheden en tien geneeskundige groepen met bijbehorende gewonden-trans- port-ploegen, naast de eigen or ganisatie van alle A- en B-gebie den zelf. Het totale A-gebied van de provincie moet de beschikking krijgen over 92 reddingsploegen van 10 man w.o. een chauffeur, een E.H.B.O.'er en drie gasver- kenners- en ontsmetters, over 34 pioniersploegen van 18 man en over 22 mobiele geneeskundige groepen, die elk uit twee of drie artsen, twee verplegers(sters). 16 F.H.B.O.'ers, 1 administratieve kracht, 4 chauffeurs en 2 ordon nansen bestaan. In het totale B- gebied van onze provincie zullen 28 geneeskundige teams en 28 reddingsteams moeten worden opgericht, kleinere formaties dan in de A-gebieden en resp. 9 en 10 leden groot. Wie deze cijfers overziet, be hoeft zich waarachtig niet af te vragen waar die 200.000 vrijwil ligers in het' gehele land voor nodig ziin. Een grotere vraag is waar zij vandaan zullen komen. Maar in ieder geval moeten ze er komen. En alleen reeds wat in onze provincie aan plannen is uitgewerkt zal slechts kunnen worden uitgevoerd, wanneer de komende werfactie een spontaan antwoord krijgt uit alle lagen van dc bevolking in alle Noordhollandse gemeenten We hebben dan nog gezwegen van de zelfbeschermingsorganisatie die tegelijk uit de grond moet worden gestampt. We komen op een en ander terug in een vol gend artikel. Advertentie het nieuwe pakje__ verbeterde smaak, verbeterde geur i MARGARINEFAWltK J>E VAAK" UV. WEESP K.F.C.-keuringen ALKMAAR Harmonie-thea ter: De mijnen van Koning Salo mo: alle leeft. Victoria: With a song in my heart, 14 jaar. Rex: Een van de daders ontkwam, 18 jaar. Cinema Americain: De laat ste grens, 14 jaar. SCHAGEN Royal: Afscheid in Wenen, 14 jaar. DEN HELDER Tivoli: Ex port in het blond. Strikt volw. Herinnering, 18 jaar. Ditte, een mensenkind, strikt volw. Omar, de woestijnhavik, 18 jaar. Witte: Onder de hemel van Parijs, 18 jr. Vrouwen en bandieten, 1'8 jaar. HOORN Victoria: Mensen in het wit, 14 jaar. Winston: Bulletje en Bonestaak, alle leeft. Ik heb mijn hart in Heidelberg verloren, alle leeft. ENKHUIZEN Munt: Zo jong, zo slecht? 18 jaar. Leve de Samba alle leeft. ANDIJK Sarto: Het leven van Emil Zola. 18 jaar. Advertentie Nu nog maar 'n scheut of 'n steek... Maar straks weet D zich geen raad meer van de slopende Rheumatische pijnen. Begin daarom vandaag de be proefde Kruschen kuur. De zes minerale zouten van Kruschen geven Uw bloedzuiverende orga nen nieuwe kracht en energie. Onzuiverheden in Uw bloed worden verdreven en daarmede de oorzaak van die ondragelijke rheumatiek. „INDRA" ALKMAAR De meest ver maarde telepaath en hypnotiseur in Nederland, de heer Indra, geeft Zondagavond a.s. in 't Gul den Vlies één enkele gastvoor- stelling. Hij komt met een serie fascinerende experimenten op 't gebied van telepathie en hypnose, die daardoor juist zoveel te in teressanter zijn door de serieuze opvatting die Indra heeft van deze materie. Voor hen, die Indra nog nooit meemaakten zal deze avond 'n openbaring zijn en voor hen die hem reeds zagen een nieuwe be levenis. Als extra attractie zal de Oosterse telepaath Tórrész met geheel nieuwe experimenten aan deze voorstelling meewer ken. Door ziekte is het niet mogelijk geweest, om van de afgelopen Zondag een overzicht te geven. Dit valt dubbel te betreuren, vooreerst omdat daardoor het verslag is weggevallen van de gespeelde bekerwedstrijden, en ten tweede omdat in ons District waarlijk verrassende uitslagen waren gevallen. Wat de bekerwedstrijden be treft: Tybb uit Haarlem kwana, zij het dan wat laat in het bezit van de Bisschopsbeker. Na ver lenging wist het met 86 te winnen van het Rotterdamse Advendo. A.O.G. uit Alkmaar kon het niet bolwerken tegen H.S.V. uit Den Haag. Met 42 moest het de eer en de lauwertak aan de Haagse meisjes laten. Bij de heren wist het Amster damse Ambon te zegevieren met 93 over de Haagse ver. H.V.P. Daarmee is nu een einde gekomen van het staartje, dat nog restte van de vorige competitie. Hopelijk zal alles dit jaar wat vlotter ver lopen. In onze voorbeschouiwng voor a.s. Zondag kunnen we dan punt nummer twee tegelijk onder de loupe nemen. In de Hoofdklasse valt dan aan stonds de wedstrijd Geel Zwart DWO op. Beiden hebben Zondag verassende overwinningen ge boekt. Dwo is het gelukt de aan houdende nederlagen tegen FSA te doorbreken. Na spannende strijd wist het met 43 te over winnen. Nu ontmoet het Geel- Zwart, dat Zondag liefst met 52 won van WGW. Nu gaat Zondag hier de grote strijd om de boven ste plaats. We kunnen er zeker van zijn dat het in 't Zand ge ducht zal spannen en we wagen ons maar niet aan enige voorspel ling. FSA zal er wel voor oppassen dat het bij VIO geen steek laat om niet te ver achter op te raken. Top ontvangt thuis WGW, dit moet gewonnen kunnen worden, maar WGW is voor TOP nooit een gemakkelijk te overwinnen tegenstander geweest. In de eerste klas zien we weer een nederlaag dreigen voor For ward dat VZV gaat opzoeken. VI. Vlug gaat in Spanbroek proberen de reserves van FSA onder de duim te houden. Dat kan, maar niet te overmoedig zijn, want FSA blijft een geduchte tegenstander. Hugo Girls moet tonen, dat het de tweede plaats op de ranglijst waard is, nu vooral nu koploper Con Brio, nog steeds ongeslagen, op bezoek komt. Zorgen jullie voor de grote ver assing? In de tweede klas brengt VI. Vlug 2 de punten wel mee uit Onderdijk, krijgt Hugo Girls 2 een kansje op de eerste punt tegen VIOS, en gaan nummer 1 en 2 plaats gewisseld zal worden. Con Zelo, dat nog geen enkel verlies- punt heeft, krijgt een harde dob ber in de buurt-derby tegen VZV2. In de derde klas kwam DWO 2 Zondag j.l. tot een prachtig her stel, we vrezen daarom ditmaal voor de reserves van St. Victor. SEW zal van de verre reis ,naar VIOS 2 wel de volle buit mee nemen, terwijl WGW en Geel Zwart nu al in de returnmatch uitkomen. Zondag won WGW met 31. Zal het nu uit tot een zelfde resultaat kunnen komen? Programma: Hoofdklasse: TOP—WGW 16.15; VIO—FSA 13.00; Geel Zwart— DWO 15.45. lste klasse: VZV'Always For ward 16.00: FSA 2—VI. Vlug 16.15; Hugo GirlsCon Brio 12.00. 2de klasse: StrandvogelsVI. Vlug 2 16.15: VIOS—Hugo Girls 2 16.15; Con Zelo— VZV 2 16.15. 3de klasse: St.* Victor 2DWO 2 13.15: VIOS 2—SEW 13.45; Geel Zwart 2—WGW 2 16.30. Junioren AA: Con Zelo aVZV a 12.00: Hugo Girls a—DWO a 16.15; VI. Vlug a—Geel Zwart a 16.15; WGW a—VIOS a 16.15. Junioren Ab: VIO aFSA a 12.00: Alw. Forw. aCon Brio a 16.30; St. Victor a—SEW a 14.15; Strandvogels aDTS a uitgesteld. Junioren B: FSA bVI. Vlug b uitgesteld: VZV b—WGWb uitge steld: SEW b—VZV c 16.15. PARIJS, 6 Nov. Franse-Unie strijdkrachten zijn, volgens te Pa rijs uit Indo-China van militaire zijde ontvangen berichten, Don derdag in Noord-Indo-China een nieuwe aanval begonnen op naar schatting 25.000 man Vietminh- opstandelingen, die zijn samenge trokken in het bergachtige gebied van Thai, ten Noorden van Hanoi Het offensief werd ingezet van uit het vijftig kilometer ten Noord-westen van Hanoi gelegen Vietri. De Franse Uniestrijdkrach ten maken goede vorderingen. Zij bevinden zich thans nog slechts tien kilometer van andere Franse eenheden, die door het dal van de Rode Rivier zijn opgerukt.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 3