Panamees schip aan de grond hij Hoek van Holland K.L.M. organiseert vlucht van Nederland naar Chili De moeilijkheden bij het vervoer van emigranten La ndsmin isters de West naar Neiv York Nachtelijk avontuur in Meern Duitse schuldenregelins: in 1953 van kracht? DD.D Turks schip strandde bij Schiermonnikoog (h'cr toppen van Andes gebergte Claxon gildemaar garage houder sliep door Pinda's uit de Betuwe Kamerlid Groen stelde vragen öie weRelö Contact met minister Kernkamp Naar wij vernemen Besluit Uw maaltijd met één of twee Bennies. 10.000 werklozen meer in October Begin van brand in Haags stadhuis Nederlandse planters beroofd van ons VRIJDAG 7 NOVEMBER 1952 Willemstad-Curacao, 6 Nov. (ANP). Do landsministers van de Ned. Antillen, mr. dr. M. F. Da Costa Gomez (voorzitter Re geringsraad), J. H. Sprockel (On derwijs) en W. R. Plantz (Finan ciën), alsmede de te Willemstad vertoevende vertegenwoordiger van de Ned. Antillen in Neder land, dr. N. Debrot, zullen heden naar New York vertrekken, ten einde aldaar met minister kern kamp en de Ned. delegatie bij de alg. vergadering der Ver. Naties, besprekingen te voeren over het zelfbeschikkingsrecht. De correspondent van het A. N. P. te Paramaribo bericht voorts, dat de Surinaamse lands ministers W. E. Juglall (Onder wijs), mr. S. D. Emanuels (Fi nanciën) en de vertegenwoordi ger van Suriname in Nederland, mr. R. H. Pos, Vrijdag met het zelfde doel eveneens mar New York zullen vertrekken. (Minister Kernkamp is per vliegtuig naar New York vertrok ken, waar hij enige dagen zal verblijven, om daarna zijn reis voort te zetten naar de Ned. Antillen en Suriname voor be sprekingen over_ de voortzetting van de R. T. C. met de West en tevens, om enige recente misvat tingen uit de weg te ruimen. De onderbreking van de reis van de minister te New York zou wor den benut voor het voeren van besprekingen met de Nederlandse delegatie bij de V. N. en met de Ned. ambassadeur te Washington. bestaat de sociëteit .Phoenix" te Delft, een gebouw bij duizenden ingenieurs bekend, op 30 Nov. a.s. 75 jaar;.. had onder grote belangstelling op Oud Eik en Duinen te Den Haag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van de generaal-majoor-titulair W. J. v. Gulik. zullen twee medewerkers van Radio Nederland. Wereldomroep, de heren Guus Weitzel. reporter, en Peter de Hoog, chef afdeling regie en presentatie, op 8 Nov. hun zilveren jubileum vieren bij de radio-omroep. is Johan Roussel. een bekend musicus in 's-Hertogenbosch, op de leeftijd van bijna 80 jaar over leden. Johan Roussel was een ge waardeerd solo-violist en soio- clarinettist. werd de voormalige Korea-vrii- williger J. F. J. S„ die op 22 April j.l. enkele schoten had ge lost op een 66-jarige opperman te Amsterdam, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met af trek. schrijft Martie Verdcnius de tekst van de Nieuwjaarswens, die op 1 Januari des avonds door Thomasvaer en Pieternel na de opvoering van de Gijsbrecht van Aemstel i. d. Amsterdamse Stads schouwburg wordt uitgesproken is de heer J. Berends, leider van de volkshogeschool „Draken- burgh", benoemd tot voorzitter van de federatie van volkshoge scholen op katholieke grondslag. Benzine vrij in Oostenri jk De benzinedistributie in Oosten rijk is thans opgeheven, zo deelt de A.N.W.B. mede. De benzine prijzen zijn ongewijzigd gebleven. Buitenlandse toeristen kunnen nu in alle landen van West-Euro pa hun benodigde benzine zonder bon verkrijgen. De verkenningstroepen van de Franse en Vietnammese legers opereren op de heuvels en in de dalen, en laten zich gelden in de strijd tegen de Vietminh. De leider van een sectie van de Vietminh is gevangen genomen en heeft zich overgegeven aan Franse parachutisten, die hem ontdekten in een geca moufleerde kuil, en hem bij verrassing sommeerden zich over te geven. 1 Advertentie Om dat snerpend zuurbranden op de maag te blussen. Meer en meer wordt het gewoon te van lijders aan brandend maagzuur, altijd Rennies bij de hand te hebben. Ze zijn één voor één hygiënisch verpakt en onop gemerkt in te nemen waar U maar wilt zonder water of wat ook. En Rennies zijn nog smakelijk ook. Vraag Rennies bij Uw apotheker of drogist. Als gevolg van de storm van gisternacht zijn verschillende schepen in moeilijkheden geraakt. Tot heden tverd van twee gemeld, dat zij aan de grond zijn gelopen. Donder dagochtend vroeg liep het Panamese schip Faustus groot 6379 br.r.t., vast ten Noorden van de Noorderpier van Hoek van Holland, terwijl onder de Noordwal van Schiermonnikoog, tussen paal 8 en 9, het Turkse s.s. „Bakir", groot 4902 b.r.t., is gestrand. De reddingboot „President Jan Leis" uit Hoek van Holland ging er onmiddellijk op uit om hulp te bieden. Met de tweede stuur man van de „Faustus" aan boord, is de reddingboot later op de dag in Hoek van Holland terugge keerd. De sleepboot „Blanken burg", die bij de „Faustus" tracht te te komen, moest zijn pogingen opgeven als gevolg van het hoge water. De radio-installatie van de „Faustus", die vermoedelijk uit zijn roer is gelopen, is defect, Het schip, gebouwd in 1943, was met een lading kolen op weg naar Rotterdam. De positie van het schip is niet gunstig. Enige laad- luiken zijn door overkomende zeeën ingeslagen. In de ruimen 1 en 4 staat water en de stoom machine is onbruikbaar, doordat er zand naar binnen is gekomen. De in hoofdzaak uit Grieken bestaande bemanning heeft er een ogenblik over gedacht het schip te verlaten, maar is van dit besluit teruggekomen. Het Turkse schip „Bakir", dat bij Schiermonnikoog aan de grond is gelopen, is vlot geweest en afgedreven en zit nu op het strand van Schiermonnikoog. De stuurinrichting is defect. De sleepboot „Holland" is in de Uit de Staatscourant Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. Vermeulen, landmeter 1ste klasse van het ka daster, wonende te Zwolle: is be noemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden, de luitenant-kolonel der mariniers W. J. van Rhijn, voormalig alge meen secretaris van de Nationale Demobilisatie Raad: is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau pater dr. L. A. M. Goos- sens O.F.M., voormalig lid van de Nationale Demobilisatie Raad. Christopher Dawson onderscheiden De bekende Engelse Katholieke schrijver en geschiedkundige, Christopher Dawson, heeft de gou den medaille voor „Christelijke Cultuur" ontvangen van het As sumption College te Windsor in Ontario, Canada. Deze universiteit verleent ieder jaar deze gouden medaille aan een vooraanstaande katholieke leek, die zich verdien stelijk maakt voor de verspreiding van de Christelijke idealen. De medaille werd tot op heden verleend o.a. aan Sigrid Undset, jacques Maritain, Philip MurraV, Frank Sheed en Richard Pattoe buurt. Ook de Duitse sleepboot „Seefalke" ligt ter assistentie ge reed. De sleepboten kunnen ech ter geen van beide vlak bij het schip komen'. De „Bakir" is in 1921 gebouwd. De Helderse logger „H.D. 8" bevond zich gistermorgen vroeg met een gebroken roer in moei lijkheden ten Westen van de Haaksgronden, doch kon later op eigen kracht naar de haven terugkeren. Bouw grootste Kathedraal na St. Pieter wordt hervat De grootste kerk ter wereld, na de Sint Pieter te Rome, wordt binnen afzienbare tijd te Liverpool in gebruik genomen. Het is de Christus Koning kathe draal. waarvan de bouw elf jaar geleden wegens tijdsomstandig heden moest worden gestaakt. Eerst nu werd toestemming ver leend om de werkzaamheden te hervatten. De aartsbisschop van Liver pool, Mgr. Downey, hoopt, dat de toestand van het bouwfonds na de voltooiing van het voor naamste gedeelte der kathedraal zodanig zal zijn, dat men zonder verdere onderbreking het pries terkoor, een Mariakapel en een Sacramentskapel kan optrekken. Gelukkig zijn de fundamenten, die elf jaar aan weer en wind waren blootgesteld, door een uiterst degelijke structuur niet Verwoest, maar een zeker verval is onvermijdelijk. De heer Lamping nam afscheid van Wilopo DJAKARTA, 6 Nov. (P.I. Aneta) De Nederlandse Hoge Commissaris in Djakarta, de heer A. Th. Damping, heeft Don derdag een afscheidsbezoek ge bracht aan de Indonesische mi- nister-president, mr. Wilopo, Dit bezoek duurde ruim een half uur. Dinsdag zal de heer uit Djakarta naar vertrekken. Lamping Nederland Burgemeester van Megen Met ingang van 16 November is benoemd tot burgemeester van Megen, Haren en Macharen (Nrd.- Brabant) de heer A. A. van den Acker (K.V.P.) te Nijmegen, com mies le klasse ter secretarie van Nijmegen. Veemarkt Delft DELFT. 6 Nov. Aangevoerd 1 paard, 23 runderen, 37 nuchtere kalveren, 1 geit. Prijzen: vare koeien f550850; nuchtere kal veren f4050; runderen per kg. slachtgewicht f2.502.70. Han del traag. Donderdagmiddag seinde de „Faustus": Stuur een boot. De „President Jan Leis" heeft toen een staaltje van bovenmense lijk zeemanswerk volvoerend alle 25 opvarenden aan boord genomen. Men hoopt de „Faus tus" met enkele grote sleepboten vlot te kunnen trekken. Lukt dat niet, dan zal de lading pufkolen worden geborgen. Het schip is inmiddels verder naar de Noord- pier afgedreven. De geredde opvarenden zijn in hotel „America" ondergebracht. Admiraal de Booy eervol ontslagen als ambassadeur Bij K.B. is aan de vice-admiraal J. M. de Booy op zijn verzoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend als H. M.'s buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Bonn en als hoofd van de Neder landse militaire missie bij de ge allieerde bestuursraad in Duits land, onder dankzegging voor de gewichtige diensten door hem in beide functies aan den lande be wezen. Admiraal de Booy zal op 1 December deze functies neer leggen. Het aantal bij de arbeidsbureaux geregistreerde werkloze mannen nam in de afgelopen maand toe van 101.738 tot 111.461. Hieronder bevonden zich 26.882 DUW-arbei- ders (vorige maand 24.995). De stijging der werkloosheid houdt verband met de afloop van het zomerseizoen, waardoor in vele bedrijfstakken de werkgele genheid terugloopt. Het aantal ingeschrevenen be neden 19 jaar daalde van 6518 tot 4949. Onder de bouwvakarbeiders nam de werkloosheid toe van 15.765 tot 20.370, onder de land arbeiders van 7490 tot 8861 en de losse arbeiders van 18.279 tot 18.977. De 643ste K.L.M.-vlucht op Zuid-Amerikawaarvoor het toestel de DC 6b Jan Huygen van Linschoten gistermor gen te 11.30 van Schiphol is vertrokken, is er één met een speciaal karakter. Deze vlucht betekent n.l. de eerste luchtverbinding van Nederland met Santiago de Chili, waarmee een nieuw terrein voor het Nederlandse lucht verkeer is ontsloten. De 12.000 km. metende route naar Buenos Aires wordt hier door (een keer per week) ver lengd met de 1200 km. naar Santiago, een afstand die vlieg technisch bekeken nu wel niet zo veel is. maar die enkele spe ciale moeilijkheden met zich brengt. De voornaamste hiervan is de oversteek van het hoogste deel van de Andes, met toppen van 7.000 meter. Speciaal hier voor hebben een aantal K.L.M.- gezagvoerders met bevriende re laties op deze route gevlogen om zich voiledig te oriënteren op dat traject. „We verwachten wel wat van deze Chililiin", zo zeide het hoofd van het lijnbedriif Amster- dam-Buenos Aires, de heer H. M. C. van Eek Duymaer van Twist. „Er is in Zuid-Amerika veel be langstelling voor Europa, waar toe de reis van de Prins het vo rige jaar het 'hare heeft bij gedragen. We zullen het voorlo- Sig wel van passagiers moeten ebben, want de Zuid-Ameri kaanse landen leveren bijna uit sluitend stapelproducten, die niet direct voor luchtvervoer in aan merking komen." Drie witte zwa nen gaan op deze reis mee, een geschenk van de K.L.M. aan de gemeente Santiago. Kt L en M heten deze vogels, die men in Chili niet kent en waarvan men hoopt, dat ze de eerste zullen zijn van een lange stamboom in Zuid-Amerika. Voorts neemt ge zagvoerder Bouter een brief mee van de burgemeester van Rotterdam voor zijn confrère in Santiago, benevens een geschenk. De Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs zond een schrijven en een geschenk mee voor de Chi leense Kamer van Koophandel. Hedenavond is de machine in Buenos Aires. Zaterdagochtend wordt doorgevlogen naar Chili. (Van onze correspondent) De bewoners van de Zandweg te De Meern hebben een niet al te rustige nacht gehad. Verschil lende personen, die reeds lang in dromenland waren, werden plot seling opgeschrikt door het ge loei van een sirene. Bij nader onderzoek bleek het lawaai ech ter veroorzaakt te worden door de claxon van een auto, welke in een garage stond. Bellen, kloppen aan de ramen, rammelen aan de deuren, niets mocht baten om de eigenaar uit zijn bed te krijgen. Steeds meer mensen kwamen kijken, men probeerde de man wakker te krijgen door middel van de tele foon. Helaas zonder succes. De man bleef rustig doorslapen. Ook het opbellen van de poli tiepost Toudenrijn leverde geen resultaat op. Tenslotte werd een politieman van Vleute uit bed gelicht. En juist toen deze bezig Was met het forceren van een raam, kwanji de garagehouder S. Besprekingen Indonesische Parlement DJAKARTA, 6 Nov. (Pi Aneta) De commissie van overleg van het Indonesische parlement zal Don derdag 13 November bijeenkomen om de positie van de volksverte genwoordiging te bespreken. Mi nister-president Wilopo zal deze vergadering bijwonen. In welingelichte kringen wordt verwacht, dat het parlement spoe dig daarna zal worden bijeenge roepen. In deze kringen wees men op de mededeling van mr. Wilopo in het begin van de week, dat de kieswet niet als noodwet zal wor den afgekondigd, doch dat de Ver kiezingen bij wet zullen worden geregeld. Met haar kindje op haar rug, draagt deze moeder haar steentje bij tot 't herstel van de, door de oorlogshandelin gen in Korea zwaar getroffen stad Seoel. Met haar hamer tje breekt zij stenen uit ver nielde muren. (Van ohze correspondent) Met een onderbreking van 6 weken hebben van 28 Februari tot 8 Augustus in het Lancaster House te Londen de delegaties van 22 crediteurlanden en de de legatie van West-Duitsland ge confereerd over aflossing en be taling van achterstallige en toe komstige interest op vooroorlog se schulden van Duitse debiteu ren aan buitenlandse geldgevers. De regelingen waarover op de conferentie overeenstemming is bereikt hebben betrekking op de volgende categorieën van schul den: De 7% Duitsland, buitenlandse lening van 1924 (Dawes-lening); de 5.5% Duitsland, internationale lening van 1930 (Young-lening). Voorts de leningen ten laste van de KonverSionskasse fur Deutsche Auslandschulden, de leningen ten laste van staten en gemeenten met uitzondering van Pruisen, de leningen ten laste van de staat Pruisen, de leningen ten laste van publiek rechtelijke en semi-publiekrech- telijke instellingen, niet behorend tot het rechtsgebied van de Duitse Bondsrepubliek, leningen ten laste van industriële en an dere ondernemingen, kerkelijke instellingen e.d., schuldverplich tingen van het voormalige Duit se Rijk, van de Reichsbahn, van de Reichspost en van de staat Pruisen. De regelingen zullen waarschijnlijk begin 1953 van kracht worden. genaamd, met een slaperig hoofd uit het raam om te vragen wat er toch wel aan de hand was. Toen de garage werd geopend bleek, dat er een voorwerp op het stuur van de auto was geval len, waardoor de claxon was gaan werken. In het Betuwse dorp Angeren is de tuinder P. Kersten er in geslaagd pinda's te kweken, die niet onderdoen voor het tropi sche product. In Maart van dit jaar werd een aantal ongebrande noten in een verwarmde kas van de fam. Kersten te Huissen gepoot. De noten ontkiemden en twee maan den later werd een der pinda- plantjes overgebracht naar een niet verwarmde kas in Angeren. Na een voortreffelijke groei der plant bleek dezer dagen, dat het teelt-experiment uitstekend ge slaagd was. Er werden n.l. 35 pinda's van deze plant gerooid. De beide families Kersten zijn, na dit verrassende resultaat van plan om de proefnemingen het volgend jaar op groter schaal voort te zetten. Kort voor middernacht ont dekten gisteren leden van het personeel, dat nog in het oude stadhuis aan de Gronemarkt aan wezig was, het begin, van een brand boven de hnT. De brand weer werd onmiddellijk gewaar schuwd. Met twee kleine stralen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen. Het bleek, dat tengevolge van het fel branden van de haard in de hal, het rookkanaal zodanig verhit was, dat de vloer van de boven de hal gelegen Schepen zaal d? tegenwoordige kamer van de loco-burgemeester in brand was geraakt, De schade bleef beperkt tot enige balken, het behang en de vloerbedek king. DJAKARTA, 6 Nov. Aneta Een bende van zeven man heeft Zaterdag twee Nederlandse planters van de onderneming „Siloewok Sawangan" de he ren K. H. Holt en H. J. van der Veere aangehouden en be roofd van een bedrag Van ruim rp. 6.000, meldt het in Semarang verschijnende blad „Suara Merde- ka". Deze onderneming ligt nabij Soekoredjo in Midden-Java. Het geld was bestemd voor het uit betalen van lonen. De politie heeft reeds vier le den van deze bende gearresteerd en volgens de „Suara Merdeka" hoopt zij ook de drie overige ro vers spoedig achter de tralies te hebben. Duitse Wijbisschop bezoekt K.N.P. De wijbisschop van Limburg (Duitsland), Mgr. Kampe, en de domkapittelheer Karell, heb ben Woensdag een bezoek ge bracht aan het Katholiek Ne derlands Persbureau te Den Haag. Zij hebben zich op de hoogte gesteld van het werk van het Katholiek Persbureau in Nederland, teneinde advies te kunnen uitbrengen over de reor ganisatie van de Katholieke persbureaux in Duitsland. Zoals bekend is heeft het Duitse Epis copaat op de laatste te Fulda gehouden vergadering besloten aanzienlijke sommen beschikbaar te stellen voor de oprichting van een Centraal Katholiek Pers agentschap in Duitsland. Dit zal te München worden gevestigd en op 1 Januari 1953 in werking treden. Mountbatten door de Paus omvangen ROME, 6 Nov. (AP) Admi- raal Mountbatten, de Britse Middellandse Zeebevelhebber is vanmorgen door Z. H. de Paus in particuliere audiëntie ontvan gen op het Pauselijke zomerver blijf Castel Gandolfo. Later is hij per vliegtuig naar zijn hoofdkwartier te Malta ver trokken. EERSTE MODEFOTO VAN MARS? O nee, schrikt U maar niet. Dit afschrikwekkend masker dient slechts om de drager, die met een gebroken neus tobt, Hook, in staat te stellen uit te komen in het Universi teitselftal waarvan hij lid is. Natuurlijk in Amerika. Lager exploitatiesaldo bij de Rijkspostspaarbank De Rijkspostspaarbank heeft over 1951 een voordelig exploita tie-saldo behaald van circa f 11.8 millioen tegen f 13,4 millioen in 1950. De vermindering van het resultaat wordt behalve door een stijging van de rente aan inleg gers met f 0.4 millioen veroor zaakt door een stijging van de exploitatiekosten. Het aantal spaarrekeningen blijft gestadig groeien. De geza menlijke inlagen bedroegen ech ter per ultimo 1952 f 1298 mil lioen )inclusief bijgeschreven ren tes tegen f 1365 millioen aan. het begin van het jaar. Het gemid delde tegoed per rekening daal de mede door de verdere toene ming van het aantal jeugdreke- ningen, die een betrekkelijk laag saldo hebben van. f 352 tot f 327. De waarde van de beleggingen bedroeg per 31 December f 1528 millioen. Het rendement steeg van 2.96 pet. in 1950 tot 3.15 pet. in 1951. Steekpartij te Bussum De 48-jarige los-werkman J. v. D., die gescheiden van zijn vrouw leeft, vervoegde zich Woensdag aan de woning van zijn gewezen echtgenote aan de Spij kerstraat te Bussum om enige goederen te halen, zoals hij voor gaf. Toen hem de toegang werd ontzegd, drong hij op hardhan dige wyze aan de achterzijde het huis binnen. De vrouw, die hem tegemoet kwam sloeg hij met een hevige vuistslag tegen de grond. In het huis trof hij de 44-jarige colporteur J. de R. aan. Onder de uitroep: „Daar heb ik reeds lang op gewacht" greep de los-werkman een groot brood mes en stak de man daarmede in de borst. Het mes schampte ech ter op een notitieboekje, dat R. in zijn binnenzak droeg. De po litie, door R. gewaarschuwd heeft Van D. gearresteerd. A rjf. Zuiver en ontsmet uw huid met de hel der vloeitaareD.D»p. De Jeuk bedaart, ÖS ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GÊNEËSMIDDU TEGEN" HUIDAANDOENINGEN BR de aanvang van de Twee- de-Kamer-vergaderlhg van Don derdag stelde de hr Jac. Groen (KVP) aan de Minister van So ciale Zaken vragen over de emi gratie. Voor de emigratie haar Australië gecharterde schepen „Fairsea" en „Johan vart Ol- denbarnevelt" zouden aanvanke lijk hebben moet vertrekken zon der of met een gerilig aantal emigranten en ook zou een veel groter aantal vliegtuigen ge- scharterd zijn dan later nodig bleek te zijn. Minister Suurhof stelde Voor op, dat er op is gerekend, dat voor 1952 52.000 emigranten zouden vertrekken, het zullen er waarschijnlijk 47.000 zijn. Naast eigen schepen efl ge leende schepen, kan dè overheid beschikken over de Vliegtuigen van de K.L.M. Het kan duidelijk zijn, aldus de minister, dat over dit materiaal bij voorbaat af spraken moeten worden gemaakt en zo is dan ook geschied. Daarna onstonden echter de moeilijkheden op de Australische arbeidsmarkt en konden minder emigranten worden vervoerd dan geraamd. Het vervoersprógram is dienovereenkomstig zo goed GEVAAR VAN OPINIE ONDERZOEK i „Een fiasco, zoals b.V. de ver keerde voorspelling van het Gal- lup-instituut over de vorige presi dentsverkiezingen in Amerika kan natuurlijk het gevolg zlin van het onvakkundig kiezen van de steek proef. Het kan ook aan andere omstandigheden worden geweten. Doch het grootste gevaar ligt in het optreden van onvoorziene en onberekenbare gebeurtenissen, die geschieden na het nemen van de steekproef", aldus sprak gister middag dr. J. Hemelriik in een voordracht te Delft, waarméde hii het ambt van buitengewoon hoog leraar van de Technische Hoge school aanvaardde. mogelijk gewijzigd. Later is met de Australische regering over eengekomen, dat de emigranten, wier vervoer in Augustus werd opgeschort, alsnog kunnen ver trekken, al zullen 211 er reke ning mee moeten houden, dal zij in Australië iets later geplaatst zullen worden. De boeking voor de „Fairsea" is thans in volle gang. De emi granten zullen 1400 plaatgen kunnen bezetteh en 70 plaatsen blijven ter beschikking van de internationale emigrantenorgani satie. Het mogelijke is gedaan, al dus de minister, om nadelen zo wel voor de emigranten als voor de staatskas tot een minimum te beperken, Er is tenslotte géén sprake van, dat thans minder geschikte emigranten worden uitgezonden .Deze worden in Australië niet toegelaten. Lyttelton terug in Londen LONDEN, 6 Nov. (Reuter) De Britse minister van Koloniën, Oliver Lyttelton, heeft Donder dag bij terugkeer uit Kenia te Londen verklaard, dat het ge heime genootschap Mau Mau „tamelijk wijd verspreid en diep geworteld" is, „Het is een bewe ging. die onderdrukt moet wor den1'. „Het probleem Van de Mau Mau lijkt in het geheel niet op dat van de terroristen op Ma- lakka", aldus de minister. „De Mau Mau is niet ontstaan door economische omstandigheden, Deze organisatie is tegen de blanken, anti-aziatiseh en anti christelijk." Zij Wordt niet ge steund door wetsgetrouwe Afri kanen. aldus Lyttelton. Brand in Italiaanse olieraffinaderij MILAAN, 6 Nov. (A,P.) Gis teren is brand uitgebroken in een olieraffinaderij in de nabijgelegen industriestad Monza. Vólgens de laatste berichten is de brandweer die met 10 motorspuiten ter plaat se is, er nog niet in geslaagd de brand te bedwingen. 11 arbeiders werden gewond. Kindje verdronken in teil water Woensdagmiddag is een jon getje van 14 maanden Oud, in de ouderlijke woning aan de Mö- lukkënstl-aat te Amsterdam in een onbewaakt ogenblik in een met water gevulde teil gevallen en verdronken. LONDEN. Marskramer Thomas H. Mapor heeft voor het gerecht toegegeven dat hij de koperen deurknop had gestolen bij een dame die niets van hem wilde kopen en de deur voor zijn neus had dichtgesmeten. „Ze was bij zonder onaardig en ik wilde haar een lesje geven," zei Majoor. Hij kreeg 3 pond boete. PARIJS. Er zijn nog maar drie vrijgezellen in het twee en twintig man tellen de Franse kabinet, sedert de minister van Landbouw, Ca- mille Laurens, in het huwe lijk is getreden met een secre taresse van de parlementaire fractie van zijn partij. De be kendste van de drie is Robert Schuman, minister van Bui tenlandse Zaken. LONDEN. De regering- Churchill bezuinigde in één jaar 90 millioen pond sterling o.a. door meer dan 10.000 regeringsbetrekkingen op te heffen en de bouw van rege ringsgebouwen geheel stop te zetten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 8