Treffer van Bouwens tastte het moreel van G.V.A.V. aan Twee goals van Brandsma brachten Heerenveen de zege Ajax ging uiteindelijk met beide punten strijken Stormvogels liet zich door Achilles verrassen Voorhoede van bezoekers was veel gevaarlijker Gehandicapt B.K.C. kon Purmersteyn niet haas Quick na 6 jaar onttroond door Hercules Hebe Wolves" - zonder Williams - boekten een recordzege In de eerste minuut na rust ENGELSE LEAGUE Dodenherdenking in Engeland Gemeentefonds KOSTBARE 2-1 OVERWINNING EL1NKW1JK-HEERENVEE1S 0-2 Poldersen misten stootkracht MIDDENVELD LAG „BRAAK" Keurturnen had volle aandacht Klaas Boot individueel winnaar Petten na rust overspeeld H.C.S.C. won van Blauw-Wit Pagina 4 Maandag 1(1 November 1952 GVAV Roffel Jeltema, Buist Westra, Drewes, Hoekstra de Koe de Grooth Pais, van Oosten, la Crois Twaalf minuten voor het einde van de wedstrijd GVAV-Ajax werden gistermiddag in het Oos terpark een slordige dozijn rood witte vlaggetjes resoluut de voch tige Novemberlucht ingestoken. Bouwens had met een derde doel punt alle onzekerheid uit de Am sterdamse harten weggeschoten. Een onzekerheid overigens, die na de eerste de beste minuut van de tweede helft alleen nog maar bestaansrecht kon hebben, als men er diep in wilde geloven. In die minuut had dezelfde Bou wens practisch reeds alle zelf vertrouwen van de Groningers vernietigd. Aanvankelijk had de Amster damse defensie vele minuten lang hulptroepen moeten requireren om de vlijmscherpe aanvallen van de Groningers te kunnen pareren. Maar daarna kwam Ajax ook met fraaie borduursels op de proppen. De aanvallen werden opgezet met de gratie van balletdanseressen met de oud-internationaal v. Dijk in de rol van prima donna. GVAV echter voelde er niets voor om daar bewondering voor te tonen. Liever ging men meteen de con structie van de Amsterdamse defensie onderzoeken. Al tastend kwam men ook tot de ontdekking, dat rechtsback van Mourik kwetsbaar was door zijn te late tackles. Het gevaar AJAX v. d. Wel, Bouwens, Michels Standaar van Dijk Bakker, Elzer, Krist Boskamp, van Mourik Visser moest dus van de Grooth komen en dat gebeurde ook prompt. Tal loos waren de voorzetten die van zijn voet kwamen en lang niet altijd konden de Ajaxieden bres sen voorkomen. Helaas voor GV AV konden ze steeds weer bijtijds gedicht worden. Nee, tóch niet steeds. Want na 20 minuten werkte van Oosten een pronkstuk van de Grooth vak kundig af. Dat betekende 1I, want vijf minuten eerder was van Dijk, bevrijd van een te ver opgedrongen Buist, aan een dribble begonnen, die vlak bij de doellijn afgerond werd met een lage voorzet. Bouwens liet toen via de paal het eerste doelpunt aantekenen. Verwarmend offensief Om tot de gelijkmaker van van Oosten terug te keren, kunnen we uit de doeken doen, dat GVAV er een reeks aanvallen op liet volgen, die kleur brachten op de gezichten van de supporters. De Grooth bleef daarbij hoofdzakelijk aan het woord, maar de jeugdige de Koe bleek sterk geïmponeerd door de met grove voeten alle narigheid opruimende Boskamp. En nu zijn we aan de voor de Groningers noodlottige eerste mi nuut van de tweede helft toe. Een rush van Michels langs de lijn bracht GVAV's defensie in een paniekstemming. Zijn voorzet deed dit nog meer. Tenslotte wist EMMA WINT MET 3—0 VAN BRABANTIA Het tweede doelpunt, gescoord door J. v. d. Gijp (half ver scholen achter doelverdediger Wouters). Van links naar rechts Mutsers, Ch. van Osch, doelverdediger Wouters, allen van Brabantia, W. v. d. Gijp, Emma en F. van Osch, Brabantia. Bert Williams, de doelverde diger van Wolverhampton Wan derers, die het Nederlandse pu bliek enkele weken geleden in extase heeft gebracht door zijn schitterend werk in de ontmoe ting tegen het voorlopig Neder lands elfal in het Feyenoord-Sta- dion kwam op deze leaguemid dag niet voor het eerste elftal uit. Williams, die 31 jaar is en sinds 1945 voor de Wolves speelt, stond nu in het doel van de weede ploeg van de Wolves. „Ik ben niet teleurgesteld, dat men mii uit het eerste elftal heeft gelaten", zo verklaarde hij, „en", zo voegde hij er aan toe, „ik kom terug". Een verzwakking betekende de vervanging van Williams niet voor het team, want al scoorde Manchester City drie keer, de voorhoede van de Wolves had zo'n productieve bui, dat Wol verhampton ten slotte met een 73 overwinning van het veld ging. Chelsea leed in eigen huis een verrassende nederlaag tegen het pas gepromoveerde Cordiff City. Met 20 bleven de gasten in de meerderheid, ondanks de handi cap, die zij hadden, toen links half Gwyn Williams met een ge broken scheenbeen van het veld moest worden gedragen. Met 10 man speelden de mannen uit Wales door, en het einde kwam met een verdiende overwinning, de eerste sedert zes weken. Vanzelfsprekend bleef Wolver hampton Wanderers aan de top in de eerste divisie. Sunderland, dat gelijk met Wolverhampton stond, moest een punt afstaan aan het laaggeplaatste Stoke City. Trevor Ford, de gevaarlijke aanvalsleider van Sunderland, kon zich in de bewaking van Thomason nauwelijks bewegen en kreeg geen voet aan de bal. Bolton Wanderers zorgde ook al voor een negatieve verrassing. Op eigen terrein tegen Burnley werd de eerste nederlaag sedert September geleden. Hier onder ging midvoor Lofthouse hetzelfde lot als Ford bij Sunderland. Blackpool speelde tegen een herboren Newcastle een armza lig spelletje. Het werd een vol komen verdiende overwinning voor de houders van de cup. Norman Richard, een dag te voren pas van Swindon Town overgenomen, hielp tegen Tot tenham mee de overwinning voor Portsmouth behalen. Hij was echter ook oorzaak van het enige doelpunt van de Spurs, toen hij de bal zelf over eigen doellijn drukte. In de eerste divisie is de stand in de kopgroep thans zo, dat Wolverhampton leidt met 22 punten uit 16 wedstrijden, ge volgd door Sunderland met 21 uit 15. Op de derde plaats staat nu West Bromwich Albion met 20 uit 15 en vierde Burnely met 20 uit 16. Sheffield United blijf Hudders- field in de tweede divisie op de voet volgen. Huddersfield leidt met 15 punten uit 16 wedstrij den. Sheffield United is tweede met 23 uit 17. De uitslagen: Eerste divisie: Arsenal-Middlesborough 21 Aston VillaPreston 10 BlackpoolNewcastle 02 BoltonBurnley 12 CharltonLiverpool 32 ChelseaCardiff 02 DrbyWest Bromwich 11 Manchester U.-Sheffield W. 1—1 PortsmouthTottenham 21 SunderlandStoke 11 Wolverh.Manchester C. 73 'Tweede divisie: BarnsleyBury 32 BlackburnLeeds 11 BrentfordFulham 22 DoncasterWest Ham 11 EvertonRotherham 01 HuddersfieldNotts C. 10 HullLuton 02 LincolnBirmingham 11 Nottingham F.Plymouth 31 Sheffield U.Southampton 53 SwanseaLeicester 11 Jeltema op de doellijn redding te brengen, maar in plaats van een forse trap, prefereerde hij een pass, die van der Wel oppikte. Roffel schoot tekort bij de venij nige schuiver (12). GVAV was nu geheel van de kook. Alleen Drewes trachtte zich nog staande te houden, maar ook hij dreigde af en toe te bezwijken onder het precisie breiwerk, waaraan een Standaar, van Dijk en Michels volijverig werkten. 12 min. voor het einde werd GVAV definitief uitgeteld Een hoge voorzet van van Dijk bracht Roffel de lucht in. Hij •liet de bal glippen en voor Bou wens was de rest toen nog maar kinderwerk (31). Vlak daarop stortte Roffel zich met succes op een schot van van der Wel. GVAV kwam niet ver der meer dan tot attaques, die elke glans misten. LONDEN, 9 Nov. (Reuter). In Groot-Brittannië is Zondag dodenherdenking gehouden voor de gevallenen uit beide wereld oorlogen. Er werden twee minu ten stilte in acht genomen. De Koningin stond hierbij met haar echtgenoot bii de cenotaaf en legde na de stilte een krans bii het gedenkteken. Ook pre mier Churchill en Attlee waren aanwezig. De stilte werd plotseling ver broken door een man. die riep: „Heil Hitier". Deze man werd later door de politie weggeleid. Na de plechtigheid trok de menigte langs de cenotaaf. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. 8 Nov. Nu de belastingüitkering uit het ge meentefonds voor 1951 voor alle gemeenten is vastgesteld, blijkt, dat daarvoor in totaal ruim f 44 millioen nodig is. De begroting zal daarom met rond f 869.000. verhoogd moeten worden. Tegen aller verwachting in heeft Achilles op Stormvogels, dat nog wel op eigen veld speel de, een verdiende zege behaald. Verdiend niet zo zeer om het betere spel der Assenaren, als wel om het taaie en stugge ver dedigen in de tweede helft van de wedstrijd. In aanmerking moeten wii ech ter nemen, dat de IJmuidenaren maar liefst met vier invallers begonnen en later moesten zij ook nog Guus Drager missen. Doelman Kraak, stopnersoil Tol. linksbuiten Van Onselen en mid voor De Boer ontbraken op het appèl. Toch begonnen de IJmuide naren met veel élan en doelman Negerman van Achilles moest dan ook reeds spoedig handelend optreden om erger te voor komen. Langzaam maar zeker kon Achilles Stormvogels terug dringen én toen na ongeveer twintig minuten ook Drager zich liet vervangen door veteraan Opbergen, verzwakte de IJmui- der aanval dadelijk beduidend. Er kon druk op het IJmuider doel worden geoefend en spoedig bleek, dat de blauw-witten in de verdediging knan onzeker waren. In de acht en twintigste minuut werd hun deze onzekerheid noodlottig. Venus trapte over de bal heen en rechtsbuiten Hooger- kerk plaatste het leer rustig voor het doel van Stormvogels, waar Kamphuis klaar stond om met een mooie kopbal onhoud baar te scoren (01). De IJmuidenaren hadden ech ter hun antwoord spoedig klaar, want in de twee en dertigste minuut waS Agenent. na een snelle aanval, bij machte doel man Negerman te passeren (1—1). In plaats van gedeprimeerd te zijn door het snelle verlies van de voorsprong, kwam Achilles fel opzetten. In de een en veer tigste minuut werd door Venus een corner cadeau gegeven. Hoogerkerk plaatste zich achter het leer en de snel ingekomen halfspeler De Boer kopte prach tig in (12). Na de hervatting kreeg men een soort aanvallen en verdedi gen te zien. met daartussen door een enkele Achilles-aanval (-uit val). Die overigens niet van ge vaar ontbloot waren. Het merk waardige was hier echter, dat doelman Negerman niet veel van deze druk op eigen doel merkte, daar de aanvallen zo slecht wer den afgewerkt, dat de stoere defensie VogelzangLyseboer Coops het meestal zelf wel kon klaren. B.K.C., anders zo gevreesd om zijn enthousiasme en doorzet tingsvermogen, kon dit in de wedstrijd tegen Purmersteijn schijnbaar niet opbrengen. Het spel der Poldersen was te doorzichtig en lang niet snel ge noeg om gevaarlijk te zijn. De bruinhemdep uit Purmerend vertoonden nu wel geen dave rend voetbal, maar waren toch in hun aanvallen veel gevaarlij ker. Een enkele keer kwam BKC maar los en dan liet het ook wel gevaarlijk werk zien, maar het gebeurde te sporadisch. De eerste minuten na de aftrap waren beide keepers al genood zaakt handelend op te treden. IJselstein van BKC om een cor ner weg te werken, de keeper van Purmersteijn om een ge vaarlijke kopbal van Rezelman tot hoekschop te stompen. Beide ploegen kregen in deze tijd ge lijke kansen en probeerden het met harde schoten. Maar het spel was nog niet verrassend ge noeg, om de doelverdedigers te slaan. Na een kwartier nam Purmer steijn de leiding, toen de achter hoede van BKC even de kluts kwijt was. Met een hard schot van J. Prent werd IJselstein ge slagen. 1-0. 7 Minuten later ontkwam Pur mersteijn aan de gelijkmaker. Een gevaarlijk genomen corner joeg de keeper der gasten uit het doel, stompend sloeg hii het leer weg, maar Buning retour neerde direct de bal. Het leer kwam in een kluwen van verdedigers terecht en kon oo het nippertje weggewerkt worden. In de 45ste minuut kreeg de rechtsback van B.K.C.. R. Hen driks, 'n ongelukkige botsing. Men vreesde een beenbreuk. Gelukkig was het niet zó erg. IJselstein kreeg het door de hierdoor ontstane veranderingen drukker, maar wist voorlopig de stand zo te houden. Na de rust veerde BKC even op. Van Teulingen joeg in deze korte periode van enthousiasme de gelijkmaker met een onhoud baar schot in de touwen. 11. De Poldersen namen zelfs het heft in handen, maar het vuur was ook weer erg gauw gedoofd. Toen de achterhoede van BKC weer eens een steek liet vallen, werd deze direct afgestraft met een doelpunt (21). De spil van Purmersteijn dreef kort daarop de bal langs de lijn en wist hem met een mooie boogbal voor het doel van BKC te plaatsen, waar 'n vloei ende kopbal van de linksbinnen der gasten IJselstein zo verraste, dat hii pas reageerde toen de bal achter in het net lag (31). Aan de andere kant werd Blok even later „genomen" in 't gevaarlijke gebied. Penalty! Ab Buning strafte met 'n laag schot deze overtreding af. 32. 'n Vierde doelpunt van de linksbinnen der gasten ontnam BKC alle verdere hoop. Alleen trok deze man op het doel af. De backs werden netjes omspeeld, evenals de ver uitgelopen keeper en het was 42. Wel probeerde Blok het nog met 'n harde kogel, maar de wedstrijd was voor de Poldersen verloren. Venlo Wint heren~hockeydag De op de terreinen van het Eindhovens Sportpark gespeelde eindronde van de heren hockey- d-ag is gewonnen door Venlo, dat in de finale Togo met 41 versloeg. De uitslagen luiden: Togo—DKS 1—0 LarenEindhoven 20 BMHC—Meppel 4—0 Venlo—HDM 2 4—0 Halve finales: TogoLaren 20 BMHC—Ven-lo 0—5 Finale: VenloTogo 41 In Utrecht heeft Heerenveen Zondag met 20 gewonnen van Elinkwijk. De Friezen doen een aanval op het Utrechtse doel. Van links naar rechts: Vreeswijk, Verhoef en doelverdediger van Elk, allen van Elinkwijk. Blaauyp van Heerenveen hangt juist voor van Elk. Heerenveen heeft hij Elinkwijk een warme ontvangst gehad. Vrij spoedig bleek, dat de gasten technisch meer in hun mars hadden dan de thuisclub en dat zij ook solider speelden. Gedurende de eerste helft» wist Elink wijk, hoofdzakelijk door een grote dosis enthousiasme, voor uitstekend evenwicht te zorgen. Onmiddellijk na de thee startten de gastheren met een zeer fel offensief, zodat het volkomen normaal zou zijn geweest, als in die periode de gelijkmaker ter wereld zou zijn gekomen. Maar na 17 minuten hadden de gasten met een uitval succes. Zij werden daarna overwegend sterker. Tegen het einde kwam Elinkwijk wel terug, maar zelfs het redden van de eer mocht hen niet meer gelukken. tippen. Aan de overkant ontstond groot gevaar voor Heerenveen, toen Van Beek de bal mooi voor de goal trok. Het binnentrio rea geerde echter te laat. Beide goals: na 17 minuten Tenslotte was het na 17 minu ten Heerenveen, dat succes had. Spil Verhoef wilde, na het on derscheppen van een aanval, wegwerken, doch schoot daarbij de bal tegen Brandsma aan, die onmiddellijk fel wegsprintte, en de uitgelopen Boudewijn met 'n hard diagonaal schot kansloos sloeg. o—i. Bijna gelukte 't De Jong hier na te scoren. Uit een pass van Bloemendaal suisde zijn bal ech ter juist langs de buitenzijde van de paal. Twee prachtige om halen van Kreyermaat brachten e.venmin succes. Na 17 minuten in de tweede helft kwam dus het grote keer punt. Brandsma, die op het mid denveld was terecht gekomen, ving een pass door het midden op. Het zag er toen nog vrij on gevaarlijk uit. De defensie van Ofschoon Heerenveen zeker de betere ploeg was en de uitslag als juist kan worden aangemerkt zou de wedstrijd een geheel ander verloop hebben kunnen krijgen, als die tweede goal b.v. op „nor male" wijze voor de rust zou zijn gescoord. Opvallend was vooral in de eerste helft het bij wijze van spreken braak liggen van 't mid denveld. Aan beide kanten werd enorm hard gezwoegd. Dat is iets wat Abe Lenstra niet ligt, zodat hij geen opvallende rol neeft ge speeld. Wel gaf hij weer passes om van te smullen. Het scheelde maar weinig of Heerenveen had reeds bij zijn eerste aanval gedoelpunt. Rechts buiten Brandsma kreeg de bal toegespeeld en trok langs de doellijn naar binnen. In zeer moeilijke positie loste hij toen 'n schot, waarbij Boudewijn de bal nog maar net over de lat kon (Van onze verslaggever) Muisstil was het in de zaal van de Harmonie te Leeuwar den gedurende het werken van de keurturners en •turnsters, die tot het uiterste gespannen aantraden hij de toestellen, om de hoogste eer voor hun vereniging te be halen bij de hier gehouden verenigingskampioenschap pen. Toch gebeurde het diverse keren, dat het publiek de verzoeken om stilte vergat en voor een gedurfde, meesterlijk uitgevoerde oefening losbarstte in een spon taan applaus. Dat waren de hoogtepunten op deze goed geslaagde dag, die de toeschouwers zich nog lang zullen beugen. Zoals bijvoorbeeld toen de Noordelijke kampioen en Leeu warder favoriet Steeman, een virtuoze ringoefening op bijna volmaakte wijze beëindigde met een gestrekte disloog, gevolgd door een vrije salto. Bij de heren had Quick iets Door een 41 over winning op Noad heeft ADO zich in haar af deling op de eerste plaats genesteld. Het derde doelpunt voor ADO wordt geboren (31). Van links naar rechts: Wasmus, ADO, Engels, Noad, Willems, ADO, de Wilde, Rom- bout en doelverdedi ger Huysman, allen van Noad. Geheel rechts Ebbing, Noad en lachend achter hem Jansen van ADO. aan kracht ingeboekt. De dames kwamen nog met een sterke ploeg. Zij waren na de eerste helft v. d. wedstrijd nog aan de leiding met 9 punten voorsprong op de andere grote favoriet „de Halter" (Alkmaar), maar zij raakten deze kwijt aan de Hal ter, terwijl ook Hercules hen op de hielen zat. De uitslag bij de dames was: 1 Dg Halter, Alkmaar 539.6 pnt., 2 Quick, Huizum 533.3 pnt., 3 Hercules Hebe, Enschede 527.1 p.,4 Turnlust, Alkmaar 525.1 p., 5 V. en K., Enschede 461.7 pnt. Bij de heren ging de strijd om twee kampioenschappen. Aan hun werken hing tevens het al gemeen landskampioenschap af. Hier was het Hercules Hebe. dat vanaf het begin de leiding nam door prachtig constant werk. De voorsprong van de En- schedeër heren werd zó groot, dat zij ook de dubbelzege voor hun club wisten te veroveren. Quick werd in alle drie wed strijden goede tweede en kan nog veel plezier van zijn ver jongde herenploeg beleven. De Halter dat enige uitblinkers heeft, kon, door het minder goed werken van zijn laagstgeplaatste turners, vooral bij het rek- en brugwerken niet goed mee komen. De uitslag bij de heren was: 1 Hercules Hebe, Enschéde 559.9 pnt., 2 Quick, Huizum 542.3 pnt., 3 De Halter, Alkmaar 520.5 p 4 Rapiditas, Groningen 504.4 pnt Voor het algemeen kampioen schap A was de uitslag: 1 Hercules Hebe, Enschede 1087 pnt., 2 Quick, Huizum 542,3 pnt., Elinkwijk aarzelde echter even te lang met ingrijpen en dat was voor de Fries juist voldoende om door -te breken en Boude wijn ten tweede male te ver slaan. (02). Hierna werd Heerenveen zeer gevaarlijk. Dank zij Abe kreeg Hof ma weer een vólkomen vrije kans dicht voor het doel. Hij schoot echter hoog over. Toen het laatste kwartier in ging, kwam Elinkwijk -opzetten. Blom gaf het binnentrio dicht voor het doel met een listige korte voorzet een prachige kans, maar zowel Vonk als Van Beek misten. Met Heerenveen in de aanval kwam het einde. GEEL-ZWART WON Dat elke verandering nog geen verbetering is, heeft de elftal commissie van 't Zandt gister middag in de wedstrijd tegen Petten moeten ervaren. Na het teleurstellend resultaat tegen Ilollandia, was beskoten tot alge hele omzetting, die tot gevolg had. dat de Zandtemers voor de rust het slechts tot 'n demonstra tie van slecht voetbal wisten te brengen. Petten daarentegen verwarm de de gemoederen der verkilde toeschouwers met fris open spel en goede combinaties, en er was reden tot verbazing dat het het niet verder wist te brengen dan een povere 01 voorsprong, na 20 minuten verkregen. Een grotendeels weer in oude opstelling spelend Geel-Zwart kwam na de rust als herboren in het veld. Met de wind in de rug. golfde de ene aanval na de an dere op het Petten-doel. maar voorlopig wisten de fel-vechten- de Hondsbossers het gevaar te bezweren. Na een kwartier ech ter was het raak toen L. Baltus van de rand van het strafschop gebied de Pettemer doelman het nakuken gaf. Toen weinig later de Vries zich vrii speelde en de bal over de uitlopende keeper in de touwen joeg. was er tegen 't enthousiasme der Geel-Zwarten geen kruid meer gewassen. Geen minuut na dit doelpunt was het opnieuw Baltus. die met een lage schuiver in de rechter hoek van het doel scoorde (31). Het pleit was hiermede beslecht. De blauwhemden konden met nog een kwartier te spelen de kracht niet opbrengen, om de voorsprong dér thuisclub nog se rieus te bedreigen. Kort voor het einde zorgde Baltus voor de har- trick. door nummer vier voor zich te laten tekenen. Het was 'n teleurgesteld Petten, dat even later het in goede conditie ver kerende Geel-Zwart-terrein ver liet. Zaterdagmiddag-voetbal Het zag er in den beginne geenszins naar uit dat HCSC een zo royale zege zou behalen op de Wormerveerders. Voor de rust speelden de gasten ontegen zeglijk beter voetbal. Prachtig combinerend gleden zij enkele malen door het centrum dat door de HCSC-spil afdoende werd afgegrendeld. Voor doel wilde het echter niet gelukken. HCSC zocht het ook nu weer in enthousiast spel. Er werd ge durende de gehele wedstrijd zeer hard gewerkt, waardoor de balans voor de rust vrijwel in evenwicht bleef, wat dan ook de stand 11 goed weergaf. Nadat eerst de linksbinnen De Graaff had gepasseerd was het K. Veen die evenals hii na de rust zou doen een strafschop in 'n doel punt omzette. Gedurende de tweede helft waren de aanvallen van de Blauw-Witten, meestal geleid over rechts, veel gevaarlijker dan die van de gasten. Het was dan ook weer K. Veen die na een snelle rush de tweede goal op zijn naam bracht en toen hii hierna ook de twee de elfmetertrap benutte, was H.C.S.C. overwinnaar. Het was echter goed gezien van de Hel- dersen om nu niet uit te gaan rusten, daar zij in deze competi tie reeds meer een veilige voor sprong in een uiteindelijke ne derlaag hebben zien veranderen. De strijd bleef boeiend en zo waar gelukte het Veen in de laatste minuut de stand op 41 te brengen, met welke stand eveneens het einde kwam. De Turkse boot bij Schiermonnikoog Het Turkse schip „Bakir" dat enige dagen geleden bij Schier monnikoog is gestrand, ligt bui ten de branding en verkeert niet in gevaar. De kapitein en de stuurman zijn Zondag aan wal gegaan om maatregelen te nemen omdat er gebrek aan voedsel en water is. Er zijn nog 50 man aan boord. Sleepboten proberen hulp te bieden, maar moeten wachten op een kalmere zee. Emigratie naar Australië In verband met gerezen mis verstanden in zake de afvaart van emigrantenschepen naar Australië deelt het ministerie van sociale zaken en volksge zondheid ons mede, dat de „Johan van Oldenbarnevelt" op 11 November vertrekt en de „Fairsea" op 29 November. 3 De Halter, Alkmaar 520.5 pnt. Bij de dames werd de beste persoonlijké prestaties geleverd door mej. Madeterom van Turn lust, Alkmaar. Bij de heren was Klaas Boot (De Halter) de hoogstgeplaatste met 104.6 p. De noordelijke kampioen, Steeman (Quick) eindigde op de vierde plaats. f

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4