■szege Regen en wind waren voor de eerste maal spelbreker HRC en ZFC deeldeji de buit na gelijk opgaande wedstrijd Ondanks pech behaalde dapper Limmen gelijk spel SRC klopte roodbroeken door hattrick van Kok Bakker ivas weer de grote motor in Limmen-aanval Helder verzuimde kans om winst weg te slepen Fout van doelman Wilkes kostte Kennemers de Vlotte zege van V.Z.V. op schotloos Zouaven i na rust •speeld j. won van aw-Wit Afdeling Noordholland Verrassende zege op LSVV van uitspelend Strandvogels Goede dag voor WGW en VIOS DWOW verdiende 3-0 zege volkomen LIMMEN-Z.A.P. 1-4 Eindstand 1-1 met rust bereikt Wieringerwaard-SRC 2-3 Spannende strijd in de „Waard" Strandvogels verraste L.S.V.V. Z.A.P. was technisch goed 5-2 en tóch Rapiditas werd zodoende winnaar Hollandia veroverde een punt irzelde echter even ïgrijpen en dat was ;s juist voldoende breken en Boude- ;ede male te ver- d Heerenveen zeer ank zij Abe kreeg een vólkomen vrije mor het doel. Hij hoog over. aatste kwartier in- Elinkwijk opzetten, it binnentrio dicht si met een listige een prachige kans, Zonk als Van Beek iveen in de aanval ide. ^ART WON rendering nog geen s, heeft de elftal- m 't Zandt gister- wedstrijd tegen ervaren. Na het resultaat tegen besloten tot alge- r. die tot gevolg landtemers voor de s tot 'n demonstra- voetbal wisten te rentegen verwarm- deren der verkilde met fris open spel binaties. en er was bazing dat het het ist te brengen dan 1 voorsprong, na erkregen. eels weer in oude ïlend Geel-Zwart ust als herboren in de wind in de rug. aanval na de an- Petten-doel. maar en de fel-vechten- rs het gevaar te een kwartier ech- aak toen L. Baltus van het strafschop- temer doelman het Toen weinig later vrii speelde en de itlopende keeper in :g. was er tegen 't der Geel-Zwarten :er gewassen. Geen doelpunt was het s. die met een lage i rechter hoek van ■de (3—1). hiermede beslecht, iden konden met artier te spelen de opbrengen, om de r thuisclub nog se- gen. Kort voor het laltus voor de har- rummer vier voor tekenen. Het was 1 Petten, dat even •oede conditie ver- •Zwart-terrein ver- tiddag-voetbal in den beginne r uit dat HCSC zege zou behaien rveerders. Voor de de gasten ontegen- voetbal. Prachtig gleden zij enkele iet centrum dat 1 SC-spil afdoende ideld. Voor doel ter niet gelukken, het ook nu weer spel. Er werd ge- gehele wedstrijd ■erkt, waardoor de Ie rust vrijwel in if, wat dan ook de ed weergaf. Nadat sbinnen De Graaff I was het K. Veen i na de rust zou fschop in 'n doel de tweede helft anvallen van de meestal geleid veel gevaarlijker e gasten. in ook weer K. en snelle rush de 5 zijn naam bracht erna ook de twee- rap benutte, was 'innaar. Het was izien van de Hei- niet uit te gaan ij in deze competi- een veilige voor- uiteindelijke ne- i zien veranderen. ?ef boeiend en zo- het Veen in de de stand op 41 net welke stand sinde kwam. -kse boot rmonnikoog schip „Bakir" dat eleden bij Schier- gestrand, ligt bui- g en verkeert niet kapitein en de Zondag aan wal itregelen te nemen ek aan voedsel en zijn nog 50 man eepboten proberen i, maar moeten :n kalmere zee. ïaar Australië met gerezen mis- zake de afvaart tenschepen naar het ministerie ken en volksge- mede, dat de ldenbarnevelt" op vertrekt en de 9 November. ilkmaar 520.5 pnt. is werd de beste restaties geleverd eterom van Turn- l was Klaas Boot e hoogstgeplaatste lijke kampioen, k) eindigde op de Maandag 10 November 1952 Pagina 5 Voor het eerst in dit seizoen heeft de competitieleider zijn programma in de war zien sturen door de weergo den. Regen en storm van de afgelopen dagen zijn vele velden teveel geiveest en de telefoons stonden Zondag morgen niet stil. Toch is er ook nog gevoetbald en daar bij zijn natuurlijk weer enkele verrassingen gevallen. Hoe kan het ook anders.... Maar de prachtige overwin ning van Strandvogels in 2B op het nog ongeslagen L.S.V.V. verdient in deze aanhef de extra vermelding van de dag. De oogst in IA was heel mager. Slechts één wedstrijd ging door en daarvoor had Pluvius Zaandam uitgezocht. Hoe bestaat het, dat het veld van R.C.Z. aan het Kalf de regen heeft doorstaan. Uitgeest moest dus het veld in en bereikte een eervol gelijk spel. S. V. A. 7 6 1 0 13 O. D. I. Z. 7 5 1 1 11 Egmondia 7 5 1 1 11 Zaanlandia 7 4 1 2 9 R. C. Z. 9 3 3 3 9 Zeevogels 8 3 2 3 8 Uitgeest 8 3 1 4 7 D. R. E. O. 8 1 1 6 3 Alkmaar 8 1 1 6 3 Berdos 7 1 0 6 2 Arm Blokkers gaf. Wat er met Blokkers in 1B aan de hand is weten we niet, maar een feit is het, dat de resultaten dit jaar stukken slechter zijn dan vorige seizoenen. Nu werd weer met 41 en nog wel op eigen ter rein van Sijbecarspel verloren. Met deze nieuwe nederlaag begint de positie van de „Fruitmensen" er niet behagelijker op te worden. Ook hier werden voorts alle ove rige wedstrijden afgelast. V. V. w. 7 6 1 0 13 Sijbecarspel 8 5 1 2 11 R.K. E. D. O. 6 3 2 -1 8 K. G. B. 7 3 2 2 8 S. E. W. 6 3 1 2 St. George 7 2 3 2 7 Berkhout 7 3 0 4 6 H. O. S. V. 8 1 4 3 6 R.K. D. V. O. 4 2 0 2 4 Blokkers 6 1 1 3 3 De Valken 8 0 1 7 1 S.R.C. rukt op. De grootste oogst had in de eer ste klasse de C-afdeling. Wat we Zaterdag reeds voorspeld hadden, is volledig bewaarheid. W.G.W., zelf niet spelend, zag zijn positie niet weinig verbeterd. Want J.V.C. speelde het klaar om met korf- balcijfers 74 te verliezen van Vrone. De strijd tussen de mid denvoors Zeegers en Hoornsman is dus wel heftig geweest. Maar met dat al is J.V.C. zijn mooie voorsprong kwijt. Ook Hu- goboys kwam met een nederlaag uit de bus. N. Niedorp heeft de Heerhugowaar'ders dat kooltje al meer gestoofd. Naast W.G.W. kon ook V.I.O.S. lachen, want hun wedstrijd tegen Kaagvogels werd afgelast en het gevolg van al deze uitslagen is, dat de Warmenhui- zers liefst drie verliespunten min der hebben dan hun naaste con currenten W.G.W., J.V.C., Hugo- boys enS.R.C. Ja inderdaad, ook S.R.C., want de Schagenaars hebben het hem gelapt om na drie nederlagen op een rijtje te hebben geleden, thans vier maal achter een de volle buit binnen te halen. Gisteren kwam Wieringerwaard niet verder dan een 32 neder laag, op eigen terrein nog wel. W. G. W. 9 5 2 2 12 Hugo Boys 8 4 2 2 10 Vios 6 4 1 1 9 S. R. C. 7 4 0 3 8 J. V. C. 7 4 0 3 8 St-. Victor 9 4 0 5 8 N. Niedorp 9 3 2 4 8 Kaagvogels 7 3 1 3 7 Vrone 8 3 1 4 7 W'waard 7 3 0 4 6 Koedijk 7 0 1 6 1 Strandvogels verraste. Slechts een wedstrijd was de oogst in 2B rijk. Maar die leverde dan ook een kolossale verrassing op. L.S.V.V., ongeslagen leider, kreeg op eigen terrein, voor eigen publiek met 31 klop van Strandvogels. Dat was een kolfje naar de hand van de drie concur renten, van wie Woudia nu zelfs de minste verliespunten heeft. Ook hier is het laatste woord nog lang niet gesproken. L. S. V. V. Spartanen Woudia Strandvogels S. V. W. Sporters D. W. B. West Friezen M. O. C. Zwaagdijk H. E. O. 4 4 4 4 3 2 3 1 1 1 0 10 10 9 9 8 7 .6 4 4 3 2 Conzelo weerde zich goed In 2C gingen alle wedstrijden door. Conzelo op bezoek bij het nog zonder puntenverlies zijnde Flevo, weerde zich daar uitste kend en moest slechts met 20 het onderspit delven. Hollandia T is nu eigenlijk de enige ploeg, die de Meerders op bescheiden af stand blijft volgen. De Tuitjehor- ners hadden met Zeemacht geen medelijden en maakte met een 50 zege de Navy duidelijk, dat deze op te grote voet heeft ge leefd. Texelse Boys won met 4—0 van Duinranders en is nu van de laatste plaats af. Deze wordt in genomen door Kolping Boys, dat desondanks een kranig 22 gelijk spel in Schoorl bevocht. Ook ge lijk speelden Oosterend en Wiron. Het zij vermeld dat de Oevenaren zonder Holst in het veld moesten komen, hetgeen altijd een geduch te handicap is. Geelzwart ten slotte gaf Petten geen schijn van kans. De Zandtemers zijn druk doende, de derde plaats voor zich op te eisen. Flevo 9 9 0 0 18 Hollandia T 9 7 0 2 14 Zeemacht 9 5 1 3 11 Geel Zwart 8 5 0 3 10 Wiron 8 4 13 9 Petten 9 4 0 5 8 Con Zelo 8 3 14 7 Oosterend 8 2 15 5 Schoorl 9 2 16 5 Tex. Boys 6 2 0 4 4 Duinranders 7 2 0 5 4 Kolping Boys 8 116 3 De derde klassers. Het is in 3B alles zonneschijn voor Twisk geweest. Zelf wonnen de leiders met 52 van Witrood en bovendien verspeelde R.K. V.V.S. een pjint tegen A.L.C. D.W.O.W. behaalde wederom een fraaie zege, ditmaal op A.G.S.V. A.G.S.V. HAD GEEN KANS In een vlot gespeelde wedstrijd heeft D.W.O.W. de beide punten' thuis weten te houden. De uitslag geeft goed de verhoudingen weer, want gedurende de gehele wedstrijd was D.W.O.W. in de meerderheid. Reeds spoedig na de aftrap neemt D.W.O.W. de leiding. Ver schillende aanvallen worden op het A.G.S.V. doel ondernomen, doch de keeper weet van geen wijken. Geregeld moet de doel man van A.G.S.V. handelend op treden, maar ondanks sterk over wicht weet de thuisclub het eerste half uur het doel van A.G.S.V. niet te vinden. Dan krijgt D.W.O.W. even bui ten het strafschopgebied een vrij schot te nemen. Bij dit schot weet de keeper van A.G.S.V. de bal nog uit het doel te stompen, doch als de bal hierna het veld komt inrollen schiet v. Oers onhoudbaar in. 10. Na de rust geeft het spel weer hetzelfde beeld. Geregeld is D.W. O.W. in de aanval. Enkele malen weet A.G.S.V. door te breken doch doelman Langerak weet het net schoon te houden. Dan is D.W. O.W. weer iri de aanval. Een goed schot gaat juist over de lat. Bij een duel voor het A.G,S.V. doel krijgt Boogaard de bal vrij voor de voeten en weet de stand op 20 te brengen. Aangemoedigd door het publiek blijft de thuis club goed volhouden. Het doel van A.G.S.V. is geregeld in ge vaar. En als de linksbuiten van D.W.O.W. goed weet voor te zet ten kopt van Oers de bal prach tig in. 3-0. Twee machteloze voorhoeden hebben twee maal drie kwartier getracht, een opening te vinden in twee achter hoeden, die beide zeer sterk speelden. Voor de Zaandam mers scoorde de stopperspil het enige doelpunt. Hij be nutte een strafschop wegens hands, terwijl Kramer doel man Lust enige minuten daarna met een goedgericht schot geen kans gaf. Behoudens deze twee openingen die werden benut, hebben de beide defensies hun aanvallers niet veel vrij spel gegund, al kreeg middenvoor Driehuis (ex-Helder) in de eerste vijf minuten twee zeer fraaie kansen. In de laatste minuten kregen P. de Vries en Kramer nog ieder een serieuze kans. De eerste zag de bal via de binnenkant van de paal het veld weer inrollen, terwijl het zuivere schot van de laatste door doelman Lust tot corner werd verwerkt. (Van onze sportredacteur) Tien verheugde S.R.C.-ers konden vijf minuten voor het einde een niet minder blijde Kok om de hals vliegen, want deze actieve linksbinnen had even daarvoor met een fiks schot invaller doelman Wit kansloos gepasseerd en daarmee de stand op 23 gebracht. Dat elf groenhem- den de resterende speeltijd een ondoordringbare muur vormden voor eigen doel is begrijpelijk. Het is alweer enige tijd gele den, dat we de Schagenaars aan het werk hebben gezien. De tijd van een Flip Berkvens en eën van Deyll ligt reeds twee jaar in het verleden. Henk Stikkelman en Tromp verlieten de groen witte gelederen aan het eind van het vorig seizoen. Het is dus wel begrijpelijk, dat SRC aan kracht heeft ingeboet, maar ondanks deze verliezen trof ons weer het feit, dat ook nu de plaatsen die in het stopperspil-systeem. dat SRC speelt, het sterkst bezet moeten zijn, inderdaad ook door prima krachten werden ingeno men. Linkshalf Baars was vooral na de rust de ster van het veld en beheerste het hele midden veld. Voeg daarbij de steeds ac tieve linksbinnen Kok, die overal is en daarbij de snelheid kan op brengen, ook op tijd voor het vijandelijke doel aanwezig te zijn en U heeft het geheim, waardoor de Schagenaars na een aanvankelijke invallers-misère thans aan het .winnen heen" zijn geslagen en hun plaats in de kopgroep sinds gisteren heb ben ingenomen. Sensationeel begin De wedstrijd zelve begon zeer emotievol. Van de aftrap nam Blokker de bal mee, zijn pass liet Sneekes rustig lopen en de toestormende Kok liet zijn ko gel langs v. Balen-Blanken snorren. (01). Dat doelpunt heeft zijn stem pel gedrukt op het spel van SRC in de eerste helft. Het werd wat nat en de thuisclub kon hiervan profiteren door na een half uur spelen uit een mislukte terugspeel-bal van de Wit, mid dels Breed de gelijkmaker te scoren. (11). Na de rust bleef de strijd ge lijk opgaan. Sinnige, die voor de pauze al een enorm hard schot had zien stoppen, beproef de nu eenmaal de lat. Beter deed Breed het. toen een pass van Verblaauw door de SRC verdediging heensneed. Zijn hoge schot was Tromp te machtig. (21). Toch nog winst De groenhemden gaven de moed echter niet op. Vol élan werd nu ten strijde getrokken en binnen viif minuten had Kok het antwoord klaar. Een handig genomen vrije schop door Baars werkte hij op voorbeeldige wijze met het hoofd af. (22). SRC rook nu de zege en na dat eenmaal Kok het doel te hoog had gezocht, pikte hij na 5 minuten alweer een pass van Baars goed op, liep twee te genstanders voorbij en depo neerde het winnende doelpunt in de touwen. (23). Voor de rust waren het de Zaandammers, die het meest in de aanval waren. Gesteund door de wind bouwde de achterhoede met de halflinie verschillende goede aanvallen op. Dikwijls ging de bal van man naar man, doch zo gauw het leder in de voorhoede kwam, zat er steeds een Racing-been tussen, om het gevaar te verijdelen. Driehuis liet enige keren zien dat hij zijn schot nog niet kwijt was, doch dat hij ook nog steeds niet heeft geleerd, de ballen laag in te schieten. Bakker, die als links back bij de Racers een zeer goe de partij speelde gaf hem na vijf minuten een presentje, toen hij de bal naar zijn doelman schoot, doch niet had geconsta teerd, dat de vijandelijke mid denvoor in die baan stond. De bal ging wel langs de inmiddels vlug toeschietende Lingbeek, doch was zo zacht, dat rechts back Swart de bal van de doel lijn kon wegtrappen. De weinige H.R.C.-aanvallen liepen bijna alle dood op het trio Kuiper - Kabel - Walst. Dit was maar gelukkig ook voor de Zaandammers, daar de ex-O.S.V. keeper Lust, bij de weinige bal len. die hii kreeg, geen betrouw bare indruk maakte. Strafschop Het was jammer, dat het juist Nieuwstad was. die het énige doelpunt van de ZFC-ers op zijn geweten had. Bij een aanval raakte hij onwillekeurig de bal in het strafschopgebied met de hand, waarvoor scheidsrechter Busso strafte met een strafschop. Deze nam Kuiper onberispelijk (0—1). Of de goed leidende scheidsrechter deze strafschop iets te zwaar vond weten we niet, doch toen Swart het leder na enige minuten ook even met de hand beroerde liet hij door spelen. Lang pleizier hadden de bezoe kers echter niet van hun voor sprong. Nog geen drie minuten later was ook voor HRC de 0 op het scoringbord veranderd in een 1. Na een goede combinatie van de linkervleugel kwam de bal bii de vrijstaande Kramer, die de snel toespringende Lust alle illusies wegnam door zuiver in te schieten. 11. Gelijk opgaande strijd Waren de Zaandammers voor de rust in de meerderheid, na de thee was de strijd meer gelijk- opgaand, al was het spel van de bezoekers ook nu beter verzorgd. Evenals voor de rust wilde zijn voorhoede de bal achter Ling beek „spelen", waardoor vooral Bakker en De Werker steeds konden ingrijpen. Ook de HRC-aanvallen misten het weinigje fantasie, om gevaar op te leveren. Dit was hoofdza kelijk te wijten aan het slechte plaatsen van de beide binnen- spelers Hartman en Ten Braak. Laatstgenoemde deed wel enkele aardige dingen, doch er ging te weinig nuttig effect vanuit. Hoe meer het einde naderde hoe meer de Racers in de verde diging werden gedrukt. Totdat vijf minuten voor het einde Kui per weer eens naar voren was gewandeld om bij een hoekschop aanwezig te zijn. Het leder werd direct vanuit de achterhoede der gastheren naar voren gediri geerd, waar Kramer er als een hazewind mee naar voren rende, om daarna het leder goed door te geven aan P. de Vries, die echter tegen de binnenkant van de paal schoot. Het leek of de anders zo solide achterhoede nu plotseling niet meer was opge wassen tegen het waarlijk niet groots spelend Ijacin-qui'ntet. In deze laatste minuten mochten de HRC-ers drie hoekschoppen ne men. die alle de vreemdste situa ties voor doel veroorzaakten. Vooral Lust deed enkele onbe trouwbare dingen, waardoor Kuiper hem niet meer vertrouw De thuisclub had in de le helft van deze spannende en faire wedstrijd een zeer onfortuinlijk kwartiertje. Eerst werd een zeker doelpunt door de scheidsrechter over het hoofd gezien, terwijl even later Zeeman in een aanval op 't middenveld (van ruw spel was geen sprake) het ongeluk had zijn been te breken. Limmen had het windvoordeel en was daardoor direct in de aanval, maar de ZAP-verdedi- ging zuiverde met verre trappen het terrein. Een technisch goed- opgezette aanval, waar de Lim- men-verdediging geen vat op had. werd met een hard schot besloten, maar keeper Haanraads stond op de juiste plaats. Toen Limmen weer in de aanval was. wist Bakker met een listig doel punt ziin club de leiding te ge ven, 10. Het plezier van deze voorsprong duurde echter niet lang. want toen wii weer 'n uit stekende aanval van de gasten noteerden, zorgde Stam met een onhoudbaar doelpunt voor de ge lijkmaker, maar Weijers en zijn mannen stonden als rotsen in de branding. Een vriie trap van Loet Timmer ging rakelings er naast. Limmen wist het spel te verplaatsen. De voorhoede komt volop in actie, maar het verras sende element ontbrak. Alleen Bakker was gevaarlijk en keeper Kuiis had dan ook zeer veel moeite met enige goed-gerichte schoten van deze speler. Een daarvan (voor ons een duidelijk zichtbaar doelpunt) werkte hii van achter de doelpaal weg. dit echter ontging de scheidsrechter. Toen kwam voor Zeeman het reeds gememoreerde nootlottige ongeval. Steeds meer spanning Na de thee werd er aan beide kanten hard gewerkt. De verde digingen hadden er echter uit stekende kiik op. De spanning steeg met de minuut. Het was eenieder duidelijk dat het maken van een doelpunt tevens de over winning betekende. ZAP kreeg eenmaal de kans. maar het schot van de alleen-voor-doel-staande Stam faalde. Ook Limmen kreeg nog enige kansjes, maar Kuiis stond een doelpunt in de weg. het bleef 11. welke uitslag de verhouding "goed weergaf. Toen Himpers in de tweede speelhelft met een vervaarlijke kogel de achterstand tot 32 te ruggebracht had, viel er voor Helder naar onze mening in deze wedstrijd winst te behalen. Maar de ..Whites" trachtten de zaak te forceren en dit bekwam hen slecht, want middels een straf schop en een vijfde doelpunt van v. Gemert, de uitstekende rechts binnen der Weespenaren. kwam de stand op 52 voor de thuis club. die hierdoor iets teveel van het goede kreeg. Helder verscheen met rem- placanten voor aanvoerder v. d. Meulen en doelman Boekei. De inmiddels weer herstelde Him pers nam de plaats van v. d. Meulen in. terwijl Haverhoek, uit het derde elftal onder de lat stond. Himpers spaarde zich zichtbaar, maar Joop Haverhoek speelde alsof hij al jaren in de tweede klasse der KNVB in het doel had gestaan. Door z'n schit terend en rustig optreden deed hii ons Boekei volkomen verge ten. De ouverture van Helder de en de Racers liever een hoek- zijde was veelbelovend, want na schop gaf dan dat hü op hem I anderhalve minuut glipte Te terugspeelde. De stand bleef 11. Slaa langs rechtsachter Heynis c? Een kostbaar winstpunt op de leiders in zijn afdeling is de verdienste geweest van een enthousiast Hollandia- team, dat zich niet in het minst liet intimideren door de goede roep, welke van de inderdaad technisch vaardige club uit Beverwijk uitging. Kennemers was beter, speelde beter en was superieur over alle linies, maar.... verreweg de meeste kansen zagen we toch voor het doel van.... Kennemers. en zijn voorzet werd door Rot tier met het linkerbeen langs doelman Mouw geschoven (01) Rapiditas bleef 't antwoord niet schuldig en door het windvoor deel. wat de gastheren genoten, sloegen zii een waar beleg voor het Helder-doel op. waar Haver hoek alle gelegenheid kreeg om ziin uitstekende kwaliteiten te tonen. Na een half uur moest hii echter toch het hoofd buigen Op een bespeelbaar ge maakt terrein heeft L.S.V.V. tegen Strandvogels verdiend een nederlaag geleden. Waarom ver diend? Omdat de gasten in de eerste helft toen de thuisclub technisch beter was, fouten van de achterhoede bliksemsnel af straften (de stand was bij het ingaan van de rust reeds 13) en in de tweede helft zich op het wel heel modderige terrein beter aanpasten, ook al moesten zij zich toen meestal tot ver dedigen bepalen. Het begin deed een boeiende strijd verwachten, want toen wisselden de aanvallen elkaar mooi af. In de LSVV-achter- hoede boterde het echter minder goed en het viel dan ook niet te verwonderen, dat de gasten na ongeveer 25 minuten de leiding namen, ook al was het dan een buitenspeldoelpunt. Deze tegen valler kon LSW blijkbaar niet goed verwerken, want nauwe lijks vijf minuten later lag de bal voor de tweede maal achter Schrijver én zelfs moest de doel man van LSVV voor de derde maal vissen, toen ziin backs met een hernieuwde aanval niet goed raad wisten. Dit was de thuis club toch wat al te bar e% met een van de aftrap werd het vij andelijke doelgebied bestormd en met volledig succes, 'n Fraai schot van de rechtsbuiten was de S.-doelman te machtig. Niet onvermeld mag blijven, dat Met- tes zich hiervoor de weelde ver oorloofde een penalty te missen. In de tweede helft was LSVV sneltechnisch verre de meerdere, maar doordat er in de Langedii- ker voorhoede geen schutter school en de Strandvogels ver dediging goed van zich afbeet, bleef LSVV-succes uit en de stand bleef I3. eerste kwartier het windvoordeel uit. door de blauw-witten geheel op eigen helft terug te dringen. Na zeven minuten resulteerde dit in een schitterend doelpunt van Himpers uit een pass van Te Slaa. 32. Had men hierna in de Helderse voorliin meer met het ..hoofd" gewerkt, de wankelende Rapiditas-achterhoede zou stellig bezweken ziin. Maar onbesuisd optreden en een totaal verkeerde tactiek, verhinderden de geliik- voor een voltreffer van midden- maker. Men gaf Rapiditas gele voor v. Paaschen. die een korte pass van v. Gemert mst 'n flit sende schuiver afrondde (11). Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied werd Hel der in de 36e minuut andermaal noodlottig. Tweemaal schoot van Gemert in. en de laatste maal in de roos. 21. Kort voor de rust speelde men op uiterst listige wijze de Helder-achterhoede uit positie en de geheel vrijstaande van Gemert kon ongehinderd richten en raak schieten. 31. Helder buitte na de rust in 't genheid. zich te herstellen. Bii 'n Weesper aanval werd v. Gemert op tamelijk onzachte wijze door v.d. Neut tegen de grasmat gelo pen, wat de withemden op een strafschop kwam te staan, die onhoudbaar door rechtsbuiten v. Eek werd ingeschoten (42). Hierna was Helder geslagen. Kort voor het einde was het van Gemert. die een van de lat af rollende bal achterover op ziin schoen nam en vervolgens ziin derde en Rapiditas' vijfde doel punt aantekende. Men zou haast zeggen,'dat dit tegenstrijdig is, doch dit is toch niet het geval: het ligt ook vaak aan de wijze, waarop gespeeld wordt. Het verre opdringen van de gasten gaf de Hollandia-aan- val dikwijls een vrij veld en dit was het, dat Hollandia's aan- valsquintet meer kansen ver schafte dan de zeer* vaardige Kennemers-aanval, die hadop te tornen tegen soms een wal van Hollandie-verdedigers, waar niet door heen te komen was. Dat de Hollandianen dit niet wisten uit te buiten is in hoofd zaak te wijten aan, naast min dere schotvaardigheid, de snel heid van handelen, waardoor de Kennemer defensie juist nog de tijd kreeg om op het juiste mo ment in te grijpen. Overdonderend begin Het overdonderend begin van de bezoekers beloofde het al lerbeste voor de roodhemden, doch de defensie van de thuis club weerstond de druk uitste kend en toen de bal op een ge geven moment bij Bos terecht kwam, was deze het, die met een hard hoog schot de Kenne mer doelman op de proef stel de. Direct daarop gleed de Ken- nemer aanval langs de Hollan dia defensie, doch de bal schoof even te ver voorlangs de toe stormende aanvallers van de gasten. Snel ging de strijd dan van doel tot doel. Een keihard ingeschoten bal kwam van de Hollandia-lat in het veld terug. Kennemers nam weer het ini tiatief en drong geducht op, doch dit werd het juist nood lottig. Bij een snelle Hollandia- aanval zag Wilkes niets dan rood gestreepte Hollandianen voor zijn doel. De Flart plaatste handig naar rechts, waar de toestormende Jager de bal in eens laag inschoot. (10). Kennemers gooide er nu een schepje op en zowaar was de stand reeds binnen de 5 minu ten gelijk. Kort hierop gleed de Kennemeraanval weer langs de Koog c.s. en toen was het 12, niet welke stand de rust kwam. Hetzelfde spelbeeld Met de thee, eenzelfde spel beeld. De strijd werd zelfs zo fel, dat Bakker en de Rooy met elkaar in botsing kwamen. Mi chel knalde via de vuisteri van van der Kooy tegen de staander Bij een Hollandia-aanval hield de Kooy de bal in het beruchte gebied met de hand tegen. Ge barend liet de uitstekend lei dende arbiter doorspelen. Even later drongen de roodhemden weer door de Hollandia-defensie en nu lag de bal achter van der Kooy. Het score-bord bleef ech ter ongewijzigd want Hollandia kreeg een vrije schop tegen een vermoedelijk begane overtre ding. Kort hierop gleed de bal Op een slecht bespeelbaar ter rein is het de roodbroeken niet mogen gelukken de punten thuis te houden. Hoewel de Lutjebroe- kers in het veld geenszins de mindere waren, wilde het voor doel niet lukken. In de achterhoede klopte het weer niet. De beide vleugelspe lers van VZV kregen té veel vrijheid. En met regelmaat wis ten zij dan ook de score op te voeren. Het eerste doelpunt was er al spoedig. Wel waren de eerste aanvallen voor Zouaven, en uit een hiervan schoot Smit net aan de verkeerde kant van de paal. Aan de andere kant was het C. Wijnker. die de bal in royale buitenspel positie ontving, en meteen een kogel loste, wat voor doelman v. Diepen onhoudbaar was. 01. Vlak hierop redde van Dienen meesterlijk, toen mid- voor P. Wijnker hard inschoot. Nadat K. Vriend juist naast ko gelde, was het weer de beurt aan van Diepen om in actie te komen. Op het nippertje pikte hij het leer weg voor de aan stormende Tamis gevaarlijk kon worden. Bij een snelle aanval van de roodbroeken was het Smit, die een kans kreeg, waar van deze gedroomd moet heb ben. Maar in plaats van een doelpunt kogelde hij tegen de staander. Ook Pannekeet pro beerde het nog eens met een vervaarlijke kogel, maar doelman Smit stond op de goede plaats. Bij V.Z.V. lukte het beter, toen de snelle midvoor S. Wijnker nog weer eens aan zijn bewaking wist te ontsnappen bracht hij de stand op 02. Even later maakte vanuit een goede voorzet van de Boer, die na rust met Bos van plaats was gewisseld, via het hoofd van Bos juist in Wilker 's handen. Bij een Hollandia aan val gebeurde, wat niemand had verwacht. Groot mocht een vrije schop nemen en plaatste deze zeer scherp voor doel. Ieder dacht dat de Kennemers doel man de bal zou vangen, doch deze sloeg de bal naar beneden precies achter de fatale lijn. (2-2) Kennemers ondernam nog enige verwoede pogingen, om op nieuw een leiding te veroveren doch Hollandia bleek niet uit- gezwoegd en sloeg dapper terug. Toen de tijd daar was hadden de benjamins een kostbaar punt op het leidend Kennemers ver overd. de zelfde speler er 03 van. Dit was voor de roodbroeken toch wel het sein om de zaken wat beter aan te pakken. Maar in plaats van met lange verre trap pen de vleugelspelers wat meer in de strijd te mengen, werd doorgegaan met het tik tak spel letje. En dit was nu juist iets voor Poland en Keesom, die steeds op hun beurt met verre trappen ruimden. Uit een voor zet van F. Vriend was het K. Vriend, die nog net voor de rust er 13 van wist te maken. Na de rust een sterk aanval lend Zouaven. maar met snelle aanvallen, bleef VZV uiterst ge vaarlijk. Nadat K. Kok via de paal hard naast geschoten had, was het weer de beste man uit de VZV voorhoede, die met een vliegend schot v. Diepen het na kijken gaf. Zouaven bleven ech ter moedig doorvechten, en uit een corner door C. Bakker geno men. maakte Smit er met een kopbal 24 van. In deze periode lieten de roodbroeken voor- waartsen vele kansen onbenut. Aan de andere kant was het Zomerdijk die nog weer eens gebruik maakte van het talmen in de Zouaven-vprdediging en v. Diepen van dichtbij wist te pas seren 25. Bij een volgende aanval maakte S. Wijnker er 26 van, in welke stand geen verandering meer kwam. Texelse Boys versloeg Duinranders De overwinning, die Tex. Boys op Duinranders heeft behaald, is verdiend geweest, vooral omdat het een min of meer eenzijdige vertoning is geworden. De Duin randers werden voortdurend in de verdediging gedrongen, ter wijl de Boys met flitsende aan vallen steeds weer de verdedi ging in het nauw bracht. Voor de rust vielen er geen doelpunten, doordat de Boys het steeds te hoog zochten, terwijl de Duinranders nauwelijks kans kregen voor het doel door te dringen. Na de rust werd het echter anders. Reeds na tien minuten wist de linksbinnen te scoren, nadat bii een corner de D.-back de bal over de handen van ziin keeper had geschopt. Hierna nu volgde een stevig Boys-offensief, dat resulteerde- in nog drie doel punten van de midvoor en links buiten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5