Grootste zeeschepen weer door de Waterweg Grote inzameling Bolsward organiseert een proefstemming L.S.K.-er trachtte record schoenpoetsen te breken Neus bij messengevecht a fgesneden voor 100jaar V.N. doorstaan zware proef Beperkende bepalingen wat diepgang betreft opgeheven Poging gestaakt op hoog bevel voor Europese grondwet IS aar wij vernemen Vrijdag 14 November BUITENLANDS OVERZICHT De moeilijkheden in en rondom de organisatie der Verenigde Na ties stapelen zich met de dag op. De secretaris-generaal Trygve Lie heeft in de Algemene Ver gadering zijn ontslagaanvraag in gediend. De kwestie-Korea is nog steeds slepende en het ziet er niet naar uit, dat op korte termijn een oplossing in 't zicht is. Eden en Schuman hebben protest aan getekend tegen bepaalde plannen in de kringen der V.N. om zich in te laten met de „interne aan gelegenheden" van leden-staten. Schuman doelde speciaal op de verhoudingen in Tunis en Ma rokko. De vertegenwoordigers van Zuid-Afrika hebben dezelfde mening ten beste gegeven, ge grond op een gelijke argumen tatie t.a.v. de overweging de ras senpolitiek van Malan op de agenda te plaatsen. Er resten dan nog de obstructiepogingen van de Sovjet-Unie om het gezag van de V.N. te ondermijnen en het werk van de verschillende organen te verhinderen. Alles bij elkaar ge nomen ziet het er niet bepaald rooskleurig uit. Trygve Lie, die sedert 1946 het ambt van secretaris-generaal waarneemt hij werd in 1951 herbenoemd acht zich niet lan ger in staat tegen zijn taak te zijn opgewassen. De opzettelijke tegenwerking van de Russen be schouwt hij als een belemmering voor een doeltreffende uitoefe ning van zijn functie. Geheel en al onverklaarbaar is dit argu ment niet als motivering van het verzoek om ontheffing als secre taris-generaal. Hij heeft zich steeds een waar optimist getoond. Zelfs in de meest spannende mo menten. Wellicht zal niemand deze hoge en verantwoordelijke post kunnen bekleden zonder een dosis idealisme en optimisme. De gevaarlijke zijde is ongetwijfeld, dat men in zjjn ijver voor de goede zaak en het geloof in het ideaal de werkelijke verhoudin gen uit het oog kan verliezen. Trygve Lie was daar echter te nuchter voor. Maar wanneer het waar is, dat hij het bijltje er bij heeft neergelegd, omdat de Rus sen hem dwarsbomen, is het, on danks alle respect voor deze fi guur, toch een vlucht te noemen. De V.N. staan thans voor het netelige probleem een nieuwe secretaris-generaal te moeten be noemen, wat alleen kan gebeu ren met éénstemmigheid van de vijf grote mogendheden over een eventuele candidaat Een pracht gelegenheid voor de Russen om roet in het eten te gooien. Het staat reeds bij voorbaat vast, ge zien de huidige verhoudingen, die beslist anders zijn vergeleken bij die van 1946, dat de Sovjet-Unie zal proberen met allerlei candi- daten, die bij de overige staten niet gewild zijn, het secretariaat- generaal te verlammen. Of Trygve Lie met zijn verzoek om ontslag er verstandig aan heeft gedaan, staat te bezien. Dit is ook waar schijnlijk de reden, waarom de Amerikanen druk op hem uit oefenen om zijn besluit in te trekken. De Franse en Engelse protes ten tegen de pogingen van de V.N. zich in te laten met typische binnenlandse kwesties zijn in wezen gericht tot de VS. en de Sovjet-Unie. De laatste kunnen we buiten beschouwing laten. De tegenstelling tussen Engeland en Frankrijk enerzijds en de V.S. anderzijds is ernstiger. De VS. volgen een gedragslijn, die wordt ingegeven door de overweging de volkeren in de Engelse en vooral Franse overzeese gebiedsdelen gunstig voor zich te stemmen. Washington steunt Marokko en Tunis uit louter strategische overwegingen, omdat het deze gebieden van vitaal belang acht voor de verdediging tegen Rus land. Maar het blijft in strijd met de bepaling der V.N. Er zijn zelfs stemmen opgegaan, die pleiten voor een wijziging dezer bepa ling. Een gevaarlijk voorstel, om dat het de grondslag raakt. De vraag dringt zich op: met welk recht zouden de V.N. dit kunnen doen. Deze organisatie is immers geen bovert-mationaal gezagsor- HOEK VAN HOLLAND, 13 Nov. r Het grote nieuws van vandaag is: dat alle beperkende bepalingen wat de diepgang betreft, in Hoek van Holland althans geduren de de dag zijn opgeheven. Zij het dan dat eenrichting verkeer gehandhaafd blijft. Dit betekent dat stroom- varende schepen voorrang hebben. Het betekent ook dat de „Nieuw-Amsterdam" en de „Willem Ruys" en al dergelijke grote oceaanstomers zonder moeite weer bin nen kunnen komen. De grootste schepen moeten ge bruik maken van de vastgestelde tijden van binnenkomst. Maar dat is niets bijzonders, want dit ge beurt ook onder normale omstan digheden en is dus geen afwijking' van de normale gang van zaken Echter zal op het moment van een explosie niet gevaren kunnen worden, maar dat kan geen noe menswaardig oponthoud veroor zaken. Marine-vaartuigen in de buurt zullen dan bepaalde ken tekenen dragen. Slechts het nacht- verkeer wordt tot 9 meter diep gang beperkt. Volgens mededelingen van de Rijkswaterstaat is de diepte van het gat in de Noorderpier op 8 meter beneden N.A.P. vastgesteld Er is betrekkelijk weinig weg spoeling geweest. Het gat is dan ook minder diep dan gevreesd werd. De lengte van het gat is ongeveer 40 meter, rechtstandig bezien. Maar er is wél daarnaast enige verzakking geconstateerd Nog enkele tientallen meters van de pier zijn daardoor onbruikbaar geworden, omdat het zandlichaam is aangetast. Volgens Rijkswater staat is de aanneming van het dichtmaken gegund aan de aan nemer van onderhoudswerken Heijmans uit Rosmalen, dezelfde firma die na de oorlog de beide pieren van Hoek van Holland heeft gereorganiseerd. Men is op het ogenblik bezig met het maken van zinkstukken en hoopt morgen te kunnen be ginnen met vlechten. Zijn de zinkstukken klaar, dan kan met het storten worden begonnen. Hoe lang het karwei zal duren is nog niet te voorzien. Wat de positie van het schip be treft: er is nu gebleken dat het ene einde van het wrak bezuiden de lichtenlijn ligt. Of het schip stuurboord of bakboord is gezon ken is echter nog niet vastgesteld kunnen worden. Vanmorgen is te Hoek van Hol- BEDIEN UZELF 's-GRAVENHAGE, 13 Nov, Een verkoopster van een Haags warenhuis zag twee bezoeksters doen, alsof zij in een zelfbedie ningswinkel waren. Een jumper verdween tersluiks van een toon bank in een tas. De verkoopster volgde de bezoeksters en liet ze aanhouden. Uit hun tassen kwa men, behalve de jumper, twee dameshoeden, twee vesten, twee paar handschoenen, drie paar sokken, vier halskettingen en een voorraadje costaetische artikelen. Froces-veihaal is opgemaakt Jeugdverkeersbrigade verzekerd DELFT. 13 Nov. Het ge meentebestuur van Delft heeft ten behoeve van de leden van de jeugdverkeersbrigade een ongevallenverzekering afgesloten. De premie die de gemeente hier voor moet betalen bedraagt 91 cent per kind per jaar. gaan, dat daartoe de competentie heeft? Wanneer men zo voort gaat, staat het gehele bestaan der V.N. op het spel. Er is wer kelijk niet veel voor nodig, want de meningsverschillen over de bevoegdheden hebben 't prestige der U.N.O. toch al een knak ge geven. «f» land het Engelse bergin/gsvaartuig LC16 aangekomen. In totaal zijn er nu dus vier Engelse bergings vaartuigen aanwezig: „De Üplif- ter", de „Succour", de LC15 en de LC16. Het voor Pernis bestemde tank schip „Atlantic Queen", dat gis teren in Vlissingen enige duizen den ton olie heeft gelost om op de goede diepgang te komen, is vanmorgen de Nieuwe Waterweg binnengelopen. Advertentie Als U de 40 gepasseerd bent is oppassen dubbel geboden. Dan kunt 0 eigenlijk niet buiten Kruscben Salts. Rheumatische pijnen vinden in veel gevallen hun oorzaak in onzuiver bloed. De aansporen de werking van Kruschens zes minerale zouten geven de bloed zuiverende organen nieuwe kracht en energie. Als U die weer goed op gang brengt met de kleine dagelijkse dosis Kru- schen, worden onzuiverheden in. het bloed ojJ natuurlijke wijze verwijderd en daarmee ook de oorzaak van Uw slopende pijn. Duikers aan 't werk Omtrent de voorlopige resul taten van het duiken vernemen wij, dat de duikers erin geslaagd zijn de positie van het sohip te bepalen. Hoewel de omstandighe den door de stromingen zeer on gunstig waren, kon men zowel de voor- als de achtersteven van het wrak afmerken. Zoals men weet zijn gisteravond reeds pogingen gedaan om onder water de situatie te bepalen. Aan boord van het bergingsvaartuig waren alle voorbereidingen ge troffen en was alles gereed gezet, maar .de binnenkomende Harwich boot maakte een zodanige deining, dat alles van het dek werd weg gevaagd. Vrouw stak man met aardappelmesje Het boterde al geruime tüd niet tussen 'het echtpaar W. C. v. E..-S. te Veenendaal. Deze week ontstond er wederom twist tus sen de echtelieden. De 29-jarige vrouw wond zich zo op, dat zij met een aardappelmesje haar 21- jarige echtgenoot in de rug stak. Na heelkundige behandeling in de woning werd het slachtoffer per ziekenauto naar het Juliana- ziekenhuis te Veenendaal over gebracht. De toestand van het slachtoffer is niet levensgevaar lijk. De politie, die met het on derzoek belast is, heeft het mes in beslag genomen. „Holland-Amerika-lijn" laat bouwen LONDEN Mr. W. H. de Mon- chy, directeur van de „Holland- Amerika-lijn" heeft te Southamp ton verklaard „zeer teleurgesteld te zullen zijn", indien niet in het komende voorjaar wordt begon nen met de bouw van een nieuw vlaggeschip „Nieuw-Amsterdam", Hij voegde hieraan toe dat de bouw van het nieuwe schip drie tot 3jaar zal duren. Mr. De Monchy vertrok Don derdagavond naar New York. DEN HELDER. L.S.K.-ser- geant Gjalt v. d. Wijk uit Leeu warden heeft in Den Helder zijn voorgenomen 26 uur schoenpoet sen niet kunnen volmaken. Hij ondernam dit karwei om een weddenschap te winnen. Op hoog bevel werd hij Donderdagmiddag om ongeveer vijf uur, met nog maar vijf uurtjes poetsen voor de boeg, door enkele marechaus sees naar het Navigatiestation terug gebracht, met zijn verzor ger en uitdager, L.S.K.-sergeant Aad Snaauw uit Heiloo. De krijgstucht liet blijkbaar niet toe, dat twee jonge dienstplichtigen om een weddenschap een dag verlof spendeerden met het doel de aangegane weddenschap in te lossen. Intussen heeft v. d. Wijk dan wel niet zijn beloofde 26 uren, maar toch 21 uren doorgebracht met in totaal 460 paar schoenen te poetsen. In ieder geval heeft hij een origineel record op zijn naam staan en wanneer hij over drie weken de wapenrok zal uit trekken en de burgermaatschap pij zal instappen, dan kan hij met recht zeggen een ervaren schoen poetser te zijn geworden. En ware de uitlegging van de krijgstucht iet of wat anders ge weest, dan zou hij zijn wedden schap bovendien hebben gewon nen. Goed en wel, zijn prestatie is er niet minder om. Na een moei zaam doorworstelde nacht, waar in de gedachte in zijn hoofd had rondgespook,t om alles maar op te geven, ging de dag vlotter en gezelliger voorbij. Vanaf de eer ste lichtstralen, tot het befaamde vijfde uur in de 'middag hebben honderden en honderden ingeze tenen hun schoenen door de re cordhouder laten opknappen. Schoolkinderen stónden in de rij voor het café-dansant in de Ko ningstraat, winkelende dames wipten even binnen, om na de regenbuien weer met schone schoenen verder te kunnen gaan en militair zowel als burger had nog wel een minuutje over, om Gjalt sterkte toe te wensen. Hij had er op het laatst zo'n slag van, dat hij precies wist hoe zich het minst te vermoeien en op welke wijze de meeste schoe nen per uur te kunnen afkrijgen. Collega Aad de Snaauw, de eer lijke en sportieve verliezer van de weddenschap, heeft Gjalt trouw bijgestaan, in de nachtelijke uren, toen een klein lichtpuntje het poetsende tafereel bescheen en overdag, toen het gezelschap bewonderaarsters en bewonde raars groter en groter werd. En intussen zorgde hij nauwkeurig, dat de aantallen werden geregis treerd en dat de poetsende en wrijvende Gjalt niets tekort kwam aan eten en drinken en roken. Zelfs toen de sterke militaire arm een einde maakte aan de recordpoging, hield collega Aad zijn makker gezelschap en toog mee naar de commandant om het vonnis aan te horen. Achteraf is gebleken, dat ook de L.S.K.-autoriteiten danig veel plezier hebben gehad met deze weddenschap, maar een comman dant moet in bepaalde omstan digheden vanwege de krijgstuoht ernstiger lijken dan hij is. De linkse foto werd genomen vanuit het eerste scheepje, dat door het gat in de Noor derpier bij Hoek van Holland voer, dat door de „Faustus" is geslagen. Op de voorgrond het gat, gedeeltelijk zichtbaar, links de Noordzee, rechts van de pier de Nieuwe Waterweg. Foto rechts: een duiker daalt af, om de juiste ligging van de wrakstukken te bepalen. DE RONDE VAN Z.-ITALIë Nolten vierde in etappe Messina-Catania De eerste halve etappe van Donderdag, van Messina naar Catania, is gewonnen door de Italiaan Volpi. Hij reed de 100 kilometer in 2 uur 52 min. 22 sec. Na hem was de volgorde van aankomst: 2 Corrieri (It.) 2.53.02, 2 Maggini (Italië), 4. Nol ten (Ned.); 5 Carrea (It.), 6 Redolfi (It.), 7 Assirelli (It.); 8 Bartolozzi (It.) allen in de zelfde tijd als Corrieri. Het klassement van de tijdrit van Catania naar Syracuse over 65 km, de zevende etappe van de ronde van Zuid-Italié, luidt: 1 Coppi (It.) 1.38.48, 2 Bobet (Fr.) 1.40.46. 3 Magni (It.) 1.42.49, 4 Bartali (It.) 1.43.43, 5 Carrea (It.) 1.44.23. De snelste Nederlander was Nolten, die 41e werd in 1.56.02. Hij werd onmiddellijk gevolg door Gelissen in 1.56.53 en De Vries in 1.58.05. Joris heeft op gegeven. Kampioenschap van Nederland hoofdklasse groot biljart 47/2 De eerste klasser L. v. Reyen, die evenals A. Mol uitgenodigd was om deel te nemen aan de wedstrijden voor het kampioen schap v. Nederland hoofdklasse groot biljart 47/2, waarvoor slechts zes hoofdklasse spelers hadden ingeschreven, heeft deze uitnodiging aanvaard. Aan dit kampioenschap, dat van 27 tot en met 30 Nov. a.s. te Leeuwar den wordt gehouden, zullen dus acht spelers deelnemen, t.w. de hoofdklassers P. van de Pol, C. de Ruyter, J. H. Sweering, Ph, Beekman, C. van Oosterhout en H. Metz, eh de eerste klassers A. Mol en L. van Reyen. (Van onze correspondent) Woensdagavond omstreeks ne gen uur verlieten enige mannen een café in de Ridderstraat te Den Bosch. Buiten gekomen kwam het tot een bloedige vecht partij, waarbij zelfs het mes ge hanteerd werd. Onmiddellijk was een groep mensen bijeen, die het woeste gevecht met schrik en beven aanzagen. Enige militairen durfden niet in te grijpen uit vrees voor het mes, waarmee gedreigd werd. Een buurtbewoner waarschuwde de politie, die twee hevig bloe dende mannen naar het Groot ziekenhuis moest overbrengen. „Het bloed druppelde zelfs uit de auto", zo verklaarde ons een ooggetuige. Later werd nog een derde man opgehaald, terwijl het mes. dat door enkele jongens ge vonden werd. op het politiebu reau werd bezorgd. Bij deze vechtpartij werd zekere O.uit St. Oedenrode en H. H. uit Den Bosch door verschillende snee- en steekwonden aan het hoofd gewond. Twee agenten waren spoedig met de arrestantenwagen ter plaatse en vervoerden de Spoedig rapport over „Leeuwarden" Zeer binnenkort zal verschij nen 'het rapport over het ge beurde in Leeuwarden op 16 November 1951, zo heeft minis ter Beel aan de Tweede Kamer medegedeeld. De vertraging, die ontstaan is, betreurt hij ten zeer ste. Vervolg van pagina 1 Om eveniwel toch deze „on rechtvaardigheid," ten opzichte van de kleine parochies zoveel mogelijk op te heffen, zal aan 't slot van de gehele actie, de week vóór Pasen dus, berekend wor den. welke vijf parochies over de gehele actie „het hoogste ge middelde" het totaalbedrag, gedeeld door het aantal parochi anen van hun diocees hebben bijeengebracht. Aan deze vijf parochies zullen de diocesane wisselvlaggen tijdens de slotmanifestatie van de Eeuwherdenking op Zondag 17 Mei 1953 (de dag. waarop het geschenk van de Bisschoppen zal worden aangeboden) in blij vend bezit worden gegeven. De parochie, die dan het hoogste gemiddelde van het gehele land heeft bijeengebracht, krijgt op die dag de landelijke wisselvlag de standaard als aanden ken. in blijvend bezit. Alle parochies, die bij-droegen aan het geschenk, zullen na af loop van de actie een dankbe wijs van de Bisschoppen ont vangen, hoe klein het bedrag, dat zij konden bijdragen, ook zijn mocht. De parochies, die gedurende de actie op een bepaald ogenblik 'n wisselvlag veroveren, krijgen deze gedurende een volle week in hun bezit, zodat deze een week lang van de kerktoren kan wapperen of in het kerkportaal staan opgesteld. De daarop vol gende Zondag wordt de vlag weer in de K.R.O.-studio ingele verd en aan de nieuwe winnaar overgedragen! Bestemming. Het Eeuwfeest-Huldeblijk zal aan het Hoogwaardig Episcopaat worden aangeboden, dat er de bestemming aan zal geven welke het het beste acht. Het is de Stichting 18531953 bekend, dat het Hoogwaardig Episcopaat een eventueel geschenk zal willen bestemmen voor de voltooiing van de medische faculteit van de R.K. Universiteit te Nijmegen. Bij het welslagen van deze actie en dat zii slagen zal, daaraan behoeft niet te worden getwijfeld zal het Katholiek Nederland mogelijk zijn om door een waarlijk indrukwekkende feestgave aan zijn Bisschoppen uiting te geven aan zijn dank baarheid voor de grote geeste lijke weldaden tijdens een hon derd jaar leven „onder de Krom staf" genoten! Dit is het embleem van de Stichting 18531953, die de viering van het feest „Honderd jaar Kromstaf" voorbereidt. Zoals men elders in dit nummer leest, wordt een grote inzamelings-actie op touw gezet, waarbij wisselvlaggen voor de vijf Bisdommen en een landelijke vlag een rol spelen. De vlaggen zijn ontworpen en vervaardigd door de Dokkumer Vlaggencentrale, welke zich liet inspireren door de officiële vlag van het Vaticaan. Twee vierkante vakken naast elkaar, het gele vak aan de stok. In het witte vak staat in het midden het vignet van de Stichting. Op de landelijke vlag is dit rijk geborduurd in kleuren, aangegeven door de bekende kunstenaar Piet Worm. Ook op de vijf diocesane wisselvlaggen staat het embleem, maar daar moest het, om practische redenen (zij zullen dertien weken buiten hangen) worden uitgevoerd in z.g. applicatie-werk. In de rechterbenedenhoek van deze wisselvlaggen is het wapen var. de Bisschop van 't betrokken diocees aangebracht. De opdracht gevers zijn over de uitvoering van beide vlaggen zéér voldaan. Wij zullen binnenkort nog nadere bijzonderheden over een en ander geven. LEEUWARDEN „Meent U, dat de Europese volkeren bepaalde gemeenschappelijke belangen voortaan geza menlijk dienen te behartigen, en wenst U daartoe een Verenigd Europa onder een Europese overheid en met een Europese grondwet?1", zo luidt de vraag, welke zeer belangrijk is en welke op 17 December aan de stemge rechtigde kiezers in Bolsward en Delft zal worden gesteld bij de op die datum in genoemde plaatsen te houden proefstemming voor een Europese grondwet. vechtersbazen. De derde man, die zwaar bloedend op het slagveld werd aangetroffen, bleek een Os- senaar te zijn. Momenteel liggen de gewonden zwaar verbonden in het zieken huis. wat het politionele onder zoek nogal bemoeilijkt. Voor zo ver nu reeds kon worden nage gaan, is de neus van een der mannen nagenoeg afgesneden. De toestand van beide mannen, die niet onder invloed van sterke drank waren, is vrij gunstig. Het gaat hier om een oude vete. Waarom deze vraag belangrijk is werd in een dezer dagen door de Nederlandse Raad der Euro pese Beweging te Leeuwarden be legde persconferentie door een lid van het uitvoerend comité van deze Raad uiteengezet. Op deze bijeenkomst werd een beeld ge geven van de achtergrond der grote Europese vraagstukken, wel ke zich voordoen in de landen'van West-Europa. In West-Europa hebben wij ver geleken bij de U.S.A. en de lan den van Oost-Europa, uitgezon derd Rusland, in de industriële productie een grote achterstand, welke bovendien steeds groter dreigt te worden. Deze lagere industriële produc tie is niet toe te schrijven aan een mindere bekwaamheid of mindere activiteit van de West-Europese arbeider t.o.v. zijn Amerikaanse- of Oost-Europese collega, maar de afzetgebieden voor de Ver enigde Staten en de Oost-Euro pese landen zijn veel gunstiger. De Amerikaanse industrie produ ceert voor een afzetgebied van 150 millioen mensen, terwijl de West-Europese landen afzonder lijk een veel en veel kleiner afzet gebied hebben. Dit vormt voor de arbeider in Nederland, Frankrijk of een der andere West-Europese landen een beletsel om meer te produceren, daar bij een hogere productie geen afzetgebied voor de producten kan worden gevon den. Nieuw wetsontwerp Leesbibliotheken DEN HAAG, 13 Nov. Mi nister Beel zal een nieuw wets ontwerp opstellen voor de lees bibliotheken. Het zal zo spoedig mogelijk worden ingediend. De minister van O. K. en W. heeft onlangs zijn standpunt over deze materie aan minister Beel be kend gemaakt en deze laatste meent thans over voldoende ma teriaal te beschikken. Dit is in het kort een van de vele problemen, waarmee de sou- vereine staten van West-Europa na de tweede wereldoorlog kregen te kampen. Andere vraagstukken vormen die van politieke-, mili taire- en sociale aard en de om vang hiervan dreigt steeds groter te worden. Daarom wordt het een noodzakelijkheid dat de West- Europese landen gaan samenwer ken, een samenwerking welke echter het tot stand komen van een Europese constitutie tot een vereiste maakt. In de landen welke aan deze samenwerking zullen meedoen, zijn Raden voor een Europese Be weging in het leven geroepen, waaruit een commissie is samen gesteld, welke in Maart 1953 een ontwerp-grondwet voor Europa zal aanbieden, waarover in de deelnemende landen over twee jaar een stemming zal worden ge houden. In elk der deelnemende landen worden of zijn in enkele plaatsen proefstemmingen gehouden, welke met internationale belangstelling worden gadegeslagen. Voor Ne derland zijn deze plaatsen Bols ward en Delft, omdat deze steden volgens de statistieken bij de ver kiezingen het meest juiste beeld gaven van de verhoudingen der verschillende politieke groeperin gen in ons land. Verwacht wordt dat iedere stemgerechtigde kiezer in Bols ward naar de stembus zal gaan, daar deze stemming, al is het een proefstemming, zeer belangrijk is en zoals reeds gezegd met in tense belangstelling, niet alleen van de Europese landen, maar ook van Amerika en Canada, zal wor den gadegeslagen. Dat de Bolswarder ingezetenen hun grote verantwoordelijkheid zullen beseffen wordt niet alleen gehoopt maar ook verwacht. Het gaat hier niet om een regionaal of nationaal, maar een West- Europees belang! leverden vier mannen en een vrouw in de avonduren van giste ren slag tegen een vrouw in de Haagse Scheldestraat. De politie pakte de aanvallers in de kraag en sloot drie van hen in de cel vertrekt de minister zonder por tefeuille Mr. Luns morgen per „Ile de France" uit de Verenigde Staten naar Europa is de redaeteur van het voorma lige socialistische tijdschrift „De Vlam", de heer F. K., gisteren tot een boete van f 200.subs, één maand veroordeeld en tot beta ling van f 100.aan civiele vor dering, wegens het redigeren van enige artikelen betreffende Ray mond Westerling, waardoor de journalist J. Fabius en het lid van de Raad van State J. W. Meijer Ranneft zich beledigd voelden hebben vier vrouwenorganisaties te Edam zich tot de gemeenteraad gewend om vernietiging van het besluit van B. en W. te verkrij gen, waarbij een studiebeurs aan twee studerende meisjes werd ge weigerd begeleidden honderden gisteren de op 10 November j.l. overleden heer J. Leonard Lang Sr., oprich ter van de gelijknamige auto- importfirma in de hoofdstad, op I zijn laatste gang naar de begraaf plaats Zorgvlied hield de Rotterdamse recherche een 20-jarige bediende aan, die in een groot hotel meer dan honderd dollar ten nadele van enige bui tenlandse gasten had ontvreemd. VOLGT ROMULO TRYGVE LIE OP? NEW YORK. Lester B. Pear son, de Canadese minister van Buitenlandse Zaken en Carlos Romulo, de Philippijnse ambassa deur in Washington, worden hier beschouwd als de voornaamste candidaten om Trygve Lie op te volgen. Pearson is op het ogen blik voorzitter van de Assemblee, welke post Romulo in 1949 be kleedde. Rusland heeft zich in 1945 tegen Pearson verzet, toen Lie als com- promis-candidaat gekozen werd als secretaris-generaal der V.N. In 1950 hebben de Russen gezegd, dat zij liever Romulo dan Lie als secretaris-generaal zouden zien, zulks ondanks het feit, dat Ro mulo, die brigade-generaal bij de staf van gen. Mac Arthur is ge weest, in de debatten over Korea zijn scherpste ironie tegenover Wisjinsky heeft gebruikt en dat Philippijnse troepen met de ge allieerden op Korea vechten. „AANNEMEN OBER, EEN ZAND" Toen dezer dagen een aantal werkloze arbeiders werd opgeroepen om voor enige tiid behulpzaam te zii-n bij het betonstorten op een groot bouwwerk in de provincie Utrecht, bevond zich onder hen ook een kellner uit Loenen, die des zomers vaak gezien wordt op de terrasjes van Loos- drecht. Tot grote hilariteit van de overige werklieden ver scheen de man in vol ambts tenue voor zijn nieuwe meester. Deze zag echter de humor van het geval in en zette de „beton-ober" in rok- costuum en lage schoenen aan het werk. Even later had de gerokte grondwerker zijn plaats achter de kruiwagen ingeno men en klonk vanaf de be tonmolen „aannemen ober. een zand". En hii serveerde tot volle tevredenheid van zijn cliënten alles inclusief.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5