•y 1 GRATIS A.A.Z.-kantooi* officieel geopend Negen jubilarissen hij Ringers gehuldigd Alkmaarse boeken successen fi. 1.50 MAANDAG 17 NOVEMBER 1952 Ziekenfondswezen verdient meer algemene belangstelling Drukbezochte receptie Slagers-vakonderwijs Faillissementen Jeugdboeken-. Romans Firma Jan Kuhne BURCHT TQURNOOï CANTECLEER VOOR SCHOT.A FURLICA Jubileum Fr, Liugerqk Agenda KRUIDENTUIN AAN DE HOEVERVAART Geëxploiteerd door Sociale Werkplaats BEGRAFENIS VAN OUD-BURGEMEESTER BOS S.V.W. bleef baas ever Woudia Zaanse dames en heren geklopt BRAND IN DE NACHT T.B.C.-concours „Pro Justitia" van Dindua nylons Gerard Worm Ontbinding van hooggerechtshof zeer nette inboedel Adspiranten- uitvoering DE HALTER Gulden Vlies Poeltreffers Schoonheid en charme JOH, B, GEELS 7 een heerlijke banketstaaf van échte amandelen van Pn-'ina 2 ALKMAAR. Op een drukbezochte receptie is Zaterdagmiddag het nieuwe Ziekenfondsgebouw aan de Costerstraat officieel geopend. Op deze bijeenkomst waren aanwezig het voltallige bestuur, de ver tegenwoordigers van de verzekerden, en vertegenwoordigers van de verschillende instanties die geregeld met het ziekenfonds te maken hebben. Dr. G. Sluijmer stelde met veel genoegen vast, dat nu eindelijk het veelbesproken en met veel opbouwende en afbrekende critiek beladen kantoor van het Algemeen Ziekenfonds Alkmaar en Omstreken kon worden geopend. Hij heette speciaal welkom de heer Schouten, erelid, die met de heer Schroder tot de initiatiefnemers en oprichters van het Ziekenfonds behoort, dat op 23 Maart 1914 zijn zegenrijk werk begon. Voorts de Wethouder van Financiën, de heer G. van Slingerland, die namens het gemeentebestuur tegen woordig was (de burgemeester was wegens verblijf buitenslands niet aanwezig), Mr. Bakhuizen van den Brink, Inspecteur van de Ziekenfondsraad, en de heren Dr. A. J. van Leusen, en de Vos, als vertegenwoordigers van de Federatie „De Verenigde Maatschappij Ziekenfondsen" Ondanks critiek Dr. Sluijmer verheugde zich er bijzonder over, dat het gemeente bestuur van Alkmaar blijk geeft, te beseffen, welk een belangrijke instelling het ziekenfonds vour. de volksgezondheid is en tevens van hoe groot economisch belang het is, dat deze instelling in Alkmaar is gevestigd, dat jaarlijks voor 4 millioen gulden aan verstrekkin gen bemiddelt. Tot de Federatievertegenwoor digers zeide dr. Sluijmer, dat het bestuur niet altijd tot de meest volgzame heeft behoord, ep dat Rij van sprekers. Daarna werd door een grote rij van sprekers het woord gevoerd, die allen eenstemmig waren in hun lof over de efficiënte inrich ting van hetgebouw en het be stuur daarmee welgemeend feli citeerden. Als eerste sprak de wethouder G. van Slingerland, die o.m. zeide, dat het gebouw bijdroeg tot ver fraaiing van de Costerstraat, die vroeger als een lelijke hoek van de stad bekend stond. Hij was er van overtuigd, dat het zieken fonds het gebouw werkelijk nodig heeft, gezien de geweldige ont wikkeling en vergroting, welke het sinds het eerste bescheiden kantoortje op de Baanstraat heeft ondergaan. Namens het gemeente bestuur bood hij het ziekenfonds van Alkmaar uit, nogal eens cri- bestuur een fraai bloemstuk aan Dokter C- M, Hpogenboom sprak namens de Kring Alkmaar en Omstreken van de Ned. Mij tot Bevordernig van de Geneeskunde, die er op wees, dat de scheppers van het paleis, waarin de belan gen van verzekerden, de artsen, masseurs, apothekers en vroed vrouwen, behartigd worden, het scheppen van ruimte, dat de werkzaamheden bovenal vergden, ten volle hadden bereikt. Hij bood de steen aan, die in de hall van het gebouw is aange bracht en waarop een zinvolle spreuk van de dichter A. Roland Holst. Vervolgens eerde hij de voor het Alkmaarse Ziekenfonds zo be tekenisvolle figuur van de heer Schroder (die momenteel ziek is) en van wien het bestuur het door de kunstschilder Henstra vervaar digde portret, voor de bestuurs kamer aanbood, dat sinds het door de Duitsers was weggehaald, nim mer meer een plaats op het kan toor heeft gehad. tische beschouwingen zijn gelan ceerd over de weg die het Zieken fondswezen is opgedrongen en op gegaan. Gelukkig, heeft de Fede ratie deze houding welwillend aanvaard. Dr. Sluijmer richtte tenslotte nog een extra woord van begroe ting tot de Administrateur de heer C, v. d, WqU en bet personeel, voor wie bet QUde kantoor als een onbewoonbaar verklaarde woning was, en voor wie het bestuur, naast de redenen van efficiency, dp arbeidsvreugde zo hoog moge lijk heeft willen opvoeren onder prettige en hygiënische voorwaar den. Te weinig waardering, Het ziekenfondswezen, aldus vervolgde Dr, Sluijmer, verricht een taak, dje niet altijd de waar dering ondervindt hu het grote publiek, waarop het krachtens zijn grote verdienste voor individu èn gemeenschap recht heeft. Diepgaande meningsverschillen ovnr de ideologische en levens beschouwelijke aspecten van het ziekenfondswezen hebben ge maakt, dat het zich, hoewel het als een gezonde spruit aap het particuliere initiatief is ontspro ten, nog steeds niet heeft weten te genezen van de wonden, die het door het Duitse Ziiekenfonds- besluit 1941 was toegebracht, een genezing, die des te meer nood zakelijk is, nu per 31 December a.s. de oorlogswetgeving opgehe ven moet zijn en het ziekenfonds wezen ten prooi dreigt te vallen aan allerlei* politieke ^krachtop vóór en achter de schermen- Pe Sociale Verzekering draagt er het hare toe bij, de massamens te ge wennen aan een verzorging van bovenaf-, Steeds meer risico s van het le ven kan hü overlaten aan binden de collectieve maatregelen. De staat verzekert 's mensen reoht op gezondheid collectief, min of meer uniform, en om het voor allen aanvaardbaar te maken, technisch en materialistisch ge oriënteerd, in de vorm van wet geving en verplichting. Ook de arts heeft daarmee re kening te houden en staat b.iet meer alleen tegenover zijn patiën ten. Zijn ambt is niet meer in die mate honorair- en charitatief als vroeger, doch meer gebaseerd op het verrichten van diensten tegen honorering, Bouw volkomen verant woord. Het is noodzakelijk, aldus spr. dat de na de oorlog getaande be langstelling voor ons ziekenfonds weer toeneemt. Jn het licht van de financiële nood van het Ned. Ziekenfonds wezen js het begrijpelijk, dat de stichting van het nieuwe kantpor in Alkmaar veel stof tot critiek heeft doen opwaaien. Dr. Sluijmer verzekerde echter, dat de stich ting op een gezonde financiële grondslag is geschied en dat men van een onbedachtzame uitgave niet kan spreken- Het hestuur prijst ziph gelukkig aan het nage slacht een gebouw te kunnen na laten, dat vrij is van elke schuld en last- Hii dankte speeiaal de heren Bakhuizen van den Brink, Prof. Berghoef en de heer Ir. Kla- renbeek (welke 2 laatstee het gebouw gecreëerd hebben) de aannemers en onderaannemers en de opzichter de heer Wetzel voor hun bijzondere medewerking hij de totstandkoming van het nieu we kantoorgebouw, dat hij ten slotte officieel voor geopend ver klaarde. ALKMAAR B. en W. stellen de Baad voor medewerking te verlenen voor de oprichting en de instandhouding van een cursus volgens het leerlingenstelsel voor algemeen vormend onderricht en theoretisch onderwijs in het sla gersvak. ALKMAAR In staat van faillissement verklaard K. S. Jansen. autosnuiter Alkmaar. Perronstraat 7. Rechtercommis saris: Mr P. Nolet. Curator: Mr H. Schuurman. Namens de Raad van Verzeker den sprak de heer P. A. G. Louws, die het bestuur de bekende beel dengroep aanbood, waarmee de zorg van het ziekenfonds voor het gezin wordt gesymboliseerd. Ter Illustratie daarvan wees hij er op, dat 75 pet. van de Nederlandse bevolking op het Ziekenfonds wezen is aangewezen. De heer J v. d. Mark feliciteerde het be stuur namens de apothekers en tandsartsen, die samen 4 wand- lampen voor de bestuurskamer aanboden- Dr. van Leugen noemde de stichting van het nieuwe kantoor een daad van wijs beleid. Dat het gebouw met kunstwerken werd versierd, vond hij zeer prijzens waardig. De kunstenaars moeten de gelegenheid hebben, het stem pel van onze tijd op onze bouw werken te drukken, ondanks dat ze critiek ontmoeten. Tenslotte bood hij het bestuur een enve loppe met inhoud aan, bij wijze van betaling van twee lichtkronen voor de bestuurskamer. Administrateur C. v. d. Wolf die namens het personeel van de binnen- en buitendienst sprak, dankte het bestuur voor het ini tiatief, en sprak de verwachting uit, dat dezelfde gpegt vgn samen werking, die in het kleine kantoor altijd geheerst heeft, onveranderd zou heersen in het nieuwe kan toorgebouw. Hij bood bet bestuur de orngmeptieke lamp voor de hoofdingang aan, welke, wanneer zij brandt, voof de buitenwereld het, teken moge zijn dat binnen voor do belangen van de betrok' kenen wordt gewerkt- Tenslotte spraken nog de heren Blauw, na mens de masseurs, J. Boskamp als oud-vertegenwoordiger van El- hurg, als voorzitter van de Zie- kennuisverpleging Noord Hollands Noorderkwartier, D. v. d. Mast, namens het Ziekenfonds Pen Hel der, dat binnenkort gefuseerd zal worden met het Alkmaarse, ]\I, C. Corneljsse, ais voorzitter van Persifo, en de heer Bakhuizen van den Brink namens de Centrale Ziekenfonds Raad, die allen hun prettige relatie met het bestuur releveerden en cadeaux aanboden. ..Dr Sluijmer knoopte daaraan in zijn algemeen dankwoord de ver wachting vast., dat hgt bestuur van alle. partijen ook in de toe komst weer gle medewerking zou mogen ondervinden; hierna bleet men nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen. Atlassen -= Woordenboeken Alkmaar Verdronkenoord 133 ALKMAAR In tegenwoor digheid van leden der directie en personeel met familieleden wer den Zaterdagavond in 't Gulden Vlies niet minder dan negen ju bilarissen bij de Firma Ringers gehuldigd. Het waren de heer J. Vossenaar die 40 dienstjaren ach ter zich had en apht zilveren ju bilarissen. dg. heren W. A. Dun- cker, J. A. Goosen. H. J. de Ja ger, H. N. Koqge. A. C, Punt, J, II. van Rijn, A. Slot en N.'A! Hoogvorst: de laatste was wegens ziekte verhinderd deze huldiging bü te wonen, doch werd verte genwoordigd door zijn echtgpnp- tg. Nadat de jubilarissen met hun echtgenoten bij het binnentre den in de zaal met een feestlied Waren verwelkomd, spjak de di recteur, de heer H. Ripgers hen toe. Deze herinnerde eraan, hoe de jubilarissen reeds in de kring van de djfectie waven gehKidtod en wees erop. dat eep dergelijk jubileum ook voor de directie een feest 'is. Ret is de band van vriendschao en goedé vèrstand- hpudins. die in da lQQP der jg- ren is gegroeid tussen directie en jubilarissen. Voor die jaren lange goede samenwerking vyilde spr. namens de directie zijn wel gemeende dank uitspreken. De heer Vossenaar wenste spr. spe ciaal geluk met de Koninklijke onderscheiding, die hem hii zijn 40-jarig jubileum ten deel was gevallen. Hierna overhandigde deheer Ringers aan Mie .iufei- lanssen met een speciaal woord je eep enveloppe met inhoud als stoffelijk blijk van \yagrderjng van de zijde der direotiie. Namens^ het personeel sppgk de heer C. van Opstal ,die ook de goede kameraadschap en de goede harmonie memoreerde. P. Rolie kampioen ALKMAAR Zo is dan- na spél In drié "bedrijven ,.Van"An- yeel spanning P- Rqhe als kam- der Ras" en besloot dit gezel- pipen uit de bqs gekomen. Meer dan alle anderen had hij het er speciaal op gezet de prachtige Burchtbeker ie wippen. Dit is hem gelukt, doch hij heeft het zeker niet padeau gekregen. Fel is er gestreden van hegin tot het einde. Kranenburg en Westen waren zijn grote rivalen en de overwinning van Rolie hoeft me nigmaal aan een zijden draad gehangen. Het materiaal was orde. Uitslag laatste prima in partijen. Hoogland Schot Schot Stadegaard Wester Telleman Dekker Stadegaard Rolie Kranenburg Eindstand: Rolie Wester Telleman Kranenburg Schot Hoogland Dekker Stadegaard 160 lig 15Q 90 150 136 150 149 150 110 34 34 46 46 27 27 55 55 27 27 21 13 16 8 31 17 17 18 27 14 4.41 3.28 4.26 1.05 5.55 5.07 2.72 2.70 5.55 4.P7 1042 185 29 5.68 12 979 189 35 5.17 10 JOH 254 30 3.98 10 956 207 27 4.62 8 905 228 33 3.98 6 859 242 23. 3.54 6 859 242 33 3.54 4 793 276 27 2.87 0 Namens het personeel bood spr. ahe, jubilarissen geschenken aan in de-vorm van nuttige Huishou delijke voorwerpen. Het was de bper Sjot- die namens zijn mede- jubilarissen directie èn personeel dank bracht voor de goede woor den en geschenken. Hij besloot met de beste wepspp voor de bloei van de fa. Ringers. En hiermede was het officiële gedeelte afgelopen. Het gemengd koor gevormd uit hét personeel b,nacht vervolgens ender leiding van de heer C. Himmplrejch een tweetal liederen tgn gehore; een lied van Haydn en tenslotte pen hulde aan de jubilarissen. Alle aanwezigen ontvingen be halve twee consumpties, een ro kertje en een zak met versnape ringen, waar-van een zakje Rin gers bonbons de hoofdschotel vormde. Pe avond werd verder aangenaam doorgebracht met Het aanschouwen van 'n revue „Dat is Hpiland, afgewisseld met bal- letgansen en onder leidina van Jos Groenland uitgevoerd door leden van hef personeel. Door de revue wandelde een Ameri kaan met een gids langs de ver schillende bezienswaardigheden van ons land. waarbij vanzelf sprekend ook de kaasmarkt en de Ringersfabripken piet werden vergeten, ALKMAAR Men verzoekt ons opname van het volgende: Daar de heer H. P. Baard, di recteur yan bet Frans Hals Mu seum to Haarlem wegens eep dienstreis napr het buitenlgnd verhinderd is op Vrijdag gis. voor Sohola Publica zjin causerie met lichtbeelden over Frans Hals te komen houden, moest het bestuur naar een aflder programma voor deze derde algemene gyond uit' zien. Het vond de R.K. topeelverepi- Hipg„Cantpcleer bereid een op voering te geven vap het toneel- 1.. gpzel sohap uit te nodigen deze avond te verzorgen. Er wapht de leden en dona teurs van Schola Publipa dus een toneelavond van (Janteplepr met een stuk dat het negervraagstuk tot motief heeft. Eiders yoerde Oantecleer het stuk met succes op. zodat verwacht mag worden dat de Schola pen goede avond wacht. Voor de oursus in parapsycho logie. welke half Januari begint, blijkt nu reeds veel belangstel ling te bestaan, zelfs vpn de zijde der niet-laden. Aangezien' leden en donateurs natuurlijk voorrang hebben, is het raadzaam, dat men zich spoedig voor deze cursus opgeeft bli de secretaris. J. Domi- nicus, Roemer Visscherstraat 1. WARMENHUIZEN De heer Lingerak, te Warmenhuizep. die binnenkort een koorzangers- iubileum hoopt te vieren is lid van het parochiële zangkoor van Warmenljuiz.en ep nipt van dgt van Akersloot, zoals jn onze editje van Zaterdag per abuis was vermeld. MAANDAG 17 NOVEMBER Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Ver boden verhouding (volw,); VICTORIA: „Allen zijn wij moordenaars", (volw.) HARMONIE: „De mijnen van Koning Salomon, a.lft. Aanvang der voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van heden avond 6 u. af voor spoed gevallen bereikbaar: Apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. Apotheker J. v. d. Mark. TENTOONSTELLINGEN STEDELIJK MUSEUM: Mat. thieu Wiegman tot en met 23 November (werkdagen 10-12, 2-5 7-9) Zondagen 2-5 GULDEN VLIES: 8 u.: Ned. Reisvereniging. WAPEN VAN HEEMSKERK 8 uur: Filmavond Levens- middeienbedrijf P. v. Bo degraven. HOTEL VICTORY: 8 uur: Ledenvergadering V.V.V. Hoog water 7.00 en 19.40 Laag water 1.15 en 13.45 ALKMAAR Het bestuur van de stichting Sociale Werkplaats heeft verzocht van de Gemeente te mogen huren 2 ha. grond, gele gen tussen de Hoevervaart en de spoorlijn, zulks piet de bedoeling deze grond in het kader van de werkvoorzieningsregeling voor Landarbeiders geschikt te ma ken als kruidentuin. Tevens vraagt het bestuur een renteloze lening van f 8,500,— (terug te be talen over tien jaar) benodigd vQor de materialen ep inrichting van de kruidentuin, B. en W. stellen de Raad voor aan deze verzoeken te voidoen en de huur te bepalen op 400,—, welk bedrag gelijk is aan de rente en de grond- en polderlasten. OUDORP Zaterdagochtend had de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van oud-burge meester W. Bos. De H. Mis van Requiem weyd opgedragen doer pastoor Polder met assistentie van kapelaan Brinkman en father Thijssèn van Mill Hiü. Behalve familie, kennissen, burgemeester Bakker van Qudorp, bestuurde- ren van de boerenleenbank was een groot aantal parochianen aanwezig om de overledene de laatste eër te bewijzen. Het zang koor voerde onder leidipe van de heer Jac. Mejierink op uitmun tende wiize de Requjerh Mis van Reiniers uit, Na de absoute, die ook door pastoor* Polderwerd verrioht. werd de plechtigheid met gebed gesloten. flfivf rtpr\t.ie\ Als er één wedstrijd geweest is waarbij het aan spanning niet beeft ontbroken, dan is het wel bij Woudja—SVW geweest. Maar er was met alleen spanning! On danks dat het veld zwaar te he- epelen was, werd ej- toch goed voetbal vertoond. Dat S.V.W. tenslotte kans zag om de volle winst in deze uiterst belangrijke wedstrijd mee naar huis te nemen, kwam omdat het kans zag eenmaal meer het doel te doorboren. Een gelijk spel had o.i. de verhouding i, öetér weerge geven. Reeds dadelijk brachten beide partijen enkele mooie kansen orp zeep, het waren qe gasten die het eerst de leidjrjg napien door een doelpunt van P. de Boer (0lj. Even later zou het 20 geworden zijn als doelman Broers niet twee maal achtereen keurig had gered, eerst een hard sohot van Boekel weggestompt ep onmiddellijk hard ingeschoten (Jaar Knol! Fel boet Woudia van zich af. Rn fppn zij even later een vrije trap kroeg té nemep, werd deze keurig door Q. Beerepoot in de doelrpP.nd ge plaatst en was het Ni Broers die met een kopbal de SVW-doelman kansloos passeerde (11). Na de thee ging de strijd onver minderd voort. De tweede nelft was nog geen 5 min. oud of P. de Boer bad wederom kans gezien zijn plub de leiding te geven (12). Nu ging Woudia er weer vandoor. De keper van SVW kon een hard schot van Schaper nog juist corner werken. De minuten, dje nu volgden werden vpor Wou dia fataal, want in een minimum van tijd zag SVW kans om de stand op 14 te brengen. Zou het dan toch nog pp epn dèb.lpcle uit- Joppn? Mapr neen, Woudia wiprp zich met alle kracht in de strijd. En binnen 5 min. was de stancj weer op 34 gebraoht door schit terende doelpunten van K. Beere poot en H- Schaper. Pe spanning steeg met de minuut. Alles werd op de aanyaj gezet en dp SVW- vèste beleefde nog menige be nauwde ogenblikken. Maar hoe er ook gewerkt en geschoten werd, de SVW-apbtpjhpede gaf geen krimp. ALKMAAR Dat de Alk maarse volleyers de eerste offi ciële stedenon (moe ling met de Zaanstreek zouden winnen had niemand van hen durven dromen In zijn openingswoord verzocht de heer C, Neef, voorzitter van de afdeling Alkmaar der NeVo- Bo, de Zaankan(ers vooral geen clementie te gebruiken, omdat de Alkmaarders zoveel mogelijk wilden Ieren van een goede te genstander De techn. commissie bad een dames- en herenteam samenge steld uit de 45 verenigingen die in Alkmaar zijn aangesloten, en met succes. Vooraf aan de offici ële wedstrijden gingen 2 trab ningswedstrijden die door de Alkmaarse dames werden ge wonnen met 1513 en 1513. De heren verloren met 615 en 1416. Daarna de grote strijd tussen de Zaanse en Alkm. da mes. De eerste twee dames gaven winst voor de Alkmaarse dames n.l. 1512 en 156. Dat de Zaansen het er niet bij zouden laten zitten bleek wel in de 3e game. De Alkmaarders werden overspeeld en moesten met 7— 15 zich de mindere tonen. De 4e game moest de beslissing bren gen. Beide ploegen voelden zich thans pas goed ingewerkt en er werden goede set-up's geplaatst, waaruit zeer goede smashes volg den. Alkmaar won deze 4e game met 15—6. De eindstand werd hierdoor 31 voor de Alkmaarse dames. Dat het spel van de dames lang niet de „hoogte" heeft van de heren bleek ook deze middag. De heren die de trainingswed strijden verloren, gaven direct In de officiële wedstrijd een goede strijd. Van beide kanten waren de smashes niet van de lucht. De spelers mochten dan ook ver schillende keren een applausje in ontvangst nemen. Hef viel opa op. dat de Zaanse spelers 2 sy stemen speelden, waardoor mis verstanden ontstonden, waarvan de Alkmaarders listig gebruik maakten. Zij konden hierdoor de eerste 2 games ap bun naam brengen door deze tb winnep met 1512 en 1516. De 3e ga mp waren de Zaankanten vooral bij het serveren de sterksten en moesten de Alkmaarders zich de minderen tonen, zij verloren met 1115. Ook hier dus een 4e be- ALKMAAR In de nacht van Zaterdag op Zondag brak om omstreeks 2 uur. vermoedelijk tengevolge van schoorsteenbrand brand uit in ppreeel Compagpie- straat 5. bewoond door de Wed. Mieldijk. De brandweer werd gealarmeerd en rukte spoedig uit met twee motorspuiten en de ladderwagen- Met behulp van buren waren de bewoners erin eeslaagd nóg wat huisraad te redden., doch overigens brandde het huis gehel uit. De bewoners waren niet tegen brandschade verzekerd. Het was aan weerszijden begrensd dpor on bewoonde woningen, evenals het perceel nr. 5. eigendpm van de N.V Machinefabriek „Alkmaar", die deze huizen heeft aangekocht voor uitbreiding van haar fa briekscomplex. De brandweer stond, wegens ziekte van de heer J. v. Maarleveld pnder comman do van de hpofdbrandmeest.er J. y. Idsert en had na r-uim een uur de brand onder de krije. De bewoners vonden opderdak in een voor de Compagniestraat in de Oudegracht liggende woon schuit. WpterpplQHuitalageii ALKMAAR DWA 3 heeft gistermiddag in de Alljmaarse Overdekte na een vlotte partij Neptunus 3 uit Zaandam met 7—2 geflopt. Het WPS een wed strijd, waarin diverse gqede mo menten yborkwarrien. lp deze oloog bezit DAW reserves, die nog veel kunnen gaan betekenèn. Over het snel van de dames kunnep we niet ?o tevreden ziin. Zii tenpn slechts zelden, dat ze over.enis spelinzicht beschikken, terwpl de techniejc nee veel te wensen (en te trainen) overlaat. Met 22 werd gelijkgespeeld te- een de oude rivalen van Nereus 2 uit Zaandijk. De onderlinge partij DAW 1 DAW 2 eindigde in 87. waarbij opgemerkt diept te wqjden, dat de 2e klassers met twee réserves speelden. slissende game, de spannendste, die wii die middag zagen. De ploegen gaven elkaar geen haar toe. De stand was steeds gelijk 11—IJ. 13—13. De Alkmaarders vochten als leeuwen en met suc ces. De eindstand werd 1715. Ook de Alkmaarse heren wonnen deze steden-ontmoeting met 3—1, De aanwezige volleyers hebben 3 uur lang genoten van goed vol leybalspel en een ieder kon op gewekt naar huis keren omdat zowel de Alkmaarse dames als heren deze eerste strijd hadden gewonnen. Op korte termijn zal in Zaandam een revanche plaats vinden. ALKMAAR. Zaterdagavond kon aan de Alkmaarse Lighalien van de Vereniging voor TBC- bestrijding de overdracht plaats vinden van het resultaat van het TBC-concours van de Alkmaarse Concours Commissie, de wed vlucht met 900 jonge duiven qp Den Bosch op 13 Juli jï,, waar van de baten aan de vereniging zouden worden afgedragen, De wedvlucht is een dermate succes geworden, dat van de op brengst een spiksplinternieuwe en modern uitgevoerde kruiken moeder kon worden gekocht, die met gepaste fierheid door de voorzitter, de heer H. Mooy, aan dr J. Degenaar kon worden over handigd. Deze min of meer plechtige gebeurtenis geschiedde Zaterdag avond onder grote belangstelling van duivensportliefhebbers en "vrienden van de Alkmaarse Concours Commissie in „De Rustende Jager" te HeiJoo. De voorzitter dankte alle medewer kers en sportvrienden voor hun sympathieke medewerking, Dr Degenaar, die de ACC dank bracht voor deze grote gave en sprekende ook namens de andere doktoren en zusters, kon geen woorden genoeg vinden om te zeggen hoezeer hij dit geschenk voor zjjn patiënten op prijs stelde. Op deze avond werd tevens fehuldigd de heer A. Gedsphatki ie al zo'n 40 jaar in de duiven- spert meeloopt en aan wiens bij zondere activiteit het te danken was. dat bet verlies van 12ÜQ vogels van de vorig jaar gehou den wedvlucht op Geldermalsen geheel kon worden opgevangen. Op zijn eentje had hij gezorgd voor het bij elkaar brengen van een bedrag van f 240,hiervoor werd hij door de voorzitter op gepaste wijze gehuldigd en ter herinnering daaraan werd hem een zilveren asbakje aaijgebqden. Tevens werden op deze avond de prijzep van het TBC-concours uitgereikt. Er waren tachtig prjjswinnaajs, De eprgtp twee wajen N. v. d. Kamer, die de grote wisselbeker in bezit kreeg en StafeckiBijlsma. Pp toneelvereniging Falkland gaf een zeer vlotte en zeer te waarderen opvoering van het be kende stuk „Potasch en Perje- moer", waarmee de aanwezigen zich kostelijk hebben geamu seerd. ALKMAAR. Onder regie van de heer Jos Groenland bracht de RK toneelvereniging DINDUA Zondagavond voor een groot aantal donateurs en be langstellenden, onder wie de hoogeerwaarde deken J. Th. Ja cobs. in „Het Gulden Vlies" het door A. Roere geschreven toneel spel „Pro Justjtia" voor het voetlicht. Mej alle respect vpor de goede bedoelingen van regisseur, speel sters en spelers blëef 4e presta tie ver beneden de verwachtin gen. Zoals al zo dikwijls gezegd is van amateurverenigingen, een feilloze opvoering wordt niet verwacht, fouten kunnen en moe ten door de vingers geziep wor den, maar zoals men het Zon dagavond deed, behoeft mén het, ook van een amateurvereniging, beslist niet te nemen. De keuze van het stuk was op zjoh al eep fiasoo. Zowel naar de tekst als naai de strekking was het volkomen Weersverirarhtine medegedeeld door het KNMI te de Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond: RUSTIG WEER Overdrijvende wolkenvelden met in het Zuid-Oosten van het land kans on wat lichte sneeuw, maar elders droog weer, Over het algemeen wei nig wind. Vannacht lichte tot matige vorst met hier en daar mist, morgen overdrag tempe raturen om het vriesüunt. SpruUkool- en Witlof- veilingen aan Langedijker Groentencentrale ST, PANCRAS Dezer da gen vergaderden de witlofkwe kers in café Bouwstra op uit nodiging van de L.G.C, De voor zitter, de heer C, Duif wees op het doel van deze bijeenkomst. n.i, het veilen van witlof op on ze eigen veiling, daar de handel er om vraagt, Dinsdag a,s, zal de eerste spruitenveiling worden gehou den, verwacht wordt dat een dergelijk resultaat ook ten aan- zien van witlof kon worden be reikt, De heer Jb. Kloosterboer weet de slechte aanvoer aan de handel, daar deze op onze vet- ling de prils niet betaalde en de kweker zijn eigen voordeel zoekt zodat het product elders wordt aangevoerd. Spr, noemde ook Alkmaarse Export Veiling eigen velïini De heer ling. De IjwaÜf'ëitsaanduiding "zo- als deze aldaar geschiedt, noem de men belachelijk, want een V g, Groothulzen negeer- D.G.C. als. witlelvei- naming voor goede, kwastteil witlof ais stek kan niet worden geaccepteerd, daar dit ook in de pms tot uitdrukking komt, Zo kwam er naar voren, dat vele tuinders wei willen aanvoeren, maar dat een dergelijke gang van zaken voor de kwekers onaan vaardbaar ia, De heer J, Verduin Wilde een vast besluit, om alles bij de L.G.C, aan te voeren, daar de situatie, anders verward zou raken en deed een verstrekkend voorstel tot dwang, Hier was men met voor, maar tooh kwam men tot het resultaat, dat het zal worden geprobeerd en voor een redelijke aanvoer zorgen, Vgnaf i December zal er Dinsdag, Donderdag en Zater dags een wjtlqfveiling worden gehouden. De heer Slot zal Je prqblemen met da handel bespre ken en. ook aap de keuring zal de nodige aandacht worden be steed. Het stond bij de veilingsleider als een paal boven water, dat re sultaten als wij blijven aanvoe ren t suoees niet zou ultblüven. f Advertentie) KOUSEN LINGERIES Hoek Heuttjl ALKMAAR DEN HELDER Mossadeq gelast: TEHERAN, Mqsgadeq heeft Zondag, gebruik makend van zijn speoiale volmachten, de ontbin ding gelast van het Perzische Hooggerechtshof en de minister van justitie opgedragen, nieuwe rechters te benoemen voor een nieuw Hooggerechtshof. Krachtens een nieuwe wet ia de minister van justitie qok gemachtigd elk lid van de rechterlijke macht binnen de volgende twee maan den uit zijn ambt te ontheffen. nietszeggend, om niet te zeggen huilerig en vervelend boven mate. Het gezelschap was nog lang met klaar vqqr een uit voering, Teamwork, samenspel, ontbrak en vooral de grete scène van het conflict, tussen de fabrieksdirecteur en zijn werk nemer en de entdekking van de meord waren een zielige en on handige vertoning, waarvan een groot deel te wijten was aan de onmogelijke en met te bespelen tekst, Hoezeer het ons ook spijt, er valt van deze opvoering mets goeds te zeggen. G. P. wegens sterfgeval te Haiioe op Maandag 24 Nov. a.s. IQ uur in daté De Nach tegaal van de heer p. Rozing, a. d. Rijksstr.weg aldaar van de behorende tot de na latenschap van wijjen de heer J. J. Feijen. ge woond hebbende te Hei- loo. Nader breder te vermelden. Koudenburg en Amou reus. Deurwaarders te Alkmaar GYMNASTIEK VERENIGING 19 en 20 NOV. in Aanvang 7.30 uur Entrée f 0.60 per pers. MISSEN NOOIT! HUIDCORRECTIES Uitwendig en onzichtbaar ONTHARINGEN Afdoende, onzichtbaar en pijnloos DISCRETIE VERZEKERD Gedipj. Schoonheidsspecialist en Haardeskundige OUHEGRACHT 225 - Tel. 3528 - ALKMAAR J, of en met 5 December ontvangt ieder, die voor minstens vijf gulden bij Alcmaria laat reinigen deze kostelijke St. Nicolaas surprise. Laat Alcmerto Maandag al komen en U ontvangt direct deze verrukkelijke verrassing. Hang Uw japonnen, mantels, jassen en postuums vast klaar, Zaterdag heeft U dan Uw kostbare kleding als nieuw terug. j CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ JAB8IEK, VP0RMÏU J. AUHAAX IEL 3568 (K 3200). WlWfl, XHW>- TENSTRAAI14. AUMAAB, IEL 4554. DEPOT; I H. k 1 BROEDER, BERGEN, STATIONSSTRAAT B. TEL 2414 0K0B)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2