Controverse met Federatie uit de doeken gedaan Hou en Trou samen met Huygenivaert Col heel Vergadering Alcmaria V.V.V. Op Vrijdag militaire muziek naar de stad? Bij de dagelijkse bezigheden HOFSTEDE De cijfers wijzen het uit Agenda Cinema Americain Zij winnen de slag Geslaagd experiment Gerard Worm Meisje vermoord in Gorinchem Kapper de Jong in nieuw bedrijf OVl We Pagina 2 DINSDAG 18 NOVEMBER 1952 ALKMAAR Op de vergadering van Alcmaria V.V.V. van gisteravond in hotel Victory heeft de voorzitter, de heer D. J. Scheffel, nog enkele woorden gewijd aan ver schillende controversen in de verhouding tot de Federa tie. „Het bestuur", aldus de heer Scheffel, „betreurt het zeer, dat Alcmaria V.V.V., een der grootste afdelingen in de kop van Noordholland, systematisch huiten het bestuur der Federatie wordt gehouden, zodat geen uit wisseling Van ervaringen kan plaats hebben. De verkie zing van bestuursleden uit kleinere V.V.V.'s", aldus erkent het bestuur, „is volkomen regelmatig en statutair geschied, maar toch blijft het zich afvragen, of een der gelijke bestuursformatie tactisch is, en in het belang van het V.V.V.-wezen te verdedigen. Er zijn toch altijd nog ongeschreven wetten, die bepalend zijn voor 's mensen gedragingen. Veel woorden ziin gewijd aan de bekende huuropzegging door B. en W. aan de Federatie. Ge tracht zal worden of deze kwestie tussen deze beide partijen. waar bij men ons min of meer heeft betrokken. onder bemiddeling van de voorzitter der Prov. VW geregeld kan worden." De heer Scheffel achtte het niet wenselijk, meer commentaar te geven. Wel echter wilde hii de kwestie tot de juiste propor ties terugbrengen. Dat de VVV de Federatie uit het Waaggebouw zou willen jagen, is vanzelfspre kend pertinente onzin. Wel is juist, dat de WV desgevraagd aan het College van B. en W. heeft geantwoord, dat ..verwacht mag worden, dat er binnenkort meer kantoorruimte voor onze VVV. wier werk zich geleidelijk uitbreidt, (voorheen had zii slechts eén administrateur voor een gedeelte van de dag. terwiii er thans een directeur plus een administratrice geregeld de ge hele dag werkzaam ziin). nodig zal ziin, dan de localen. die uw bestuur ons tot dusverre heeft willen toewijzen." „Onze VVV", aldus besloot de heer Scheffel. „heeft met deze woorden slechts op haar ruimte gebrek in de naaste toekomst willen wijzen." De heer A. J. Elte onderstreep te een en ander. De zetel van de heer Margadant in het Federatie bestuur had wederom door een Alkmaarder bezet moeten wor den: ziin plaatsvervanger zit op een stoel, waarop hii niet hoort, aldus formuleerde hij ziin critiek. Voorts gaf hii als ziin mening te kennen, dat het Federatiebe stuur in Alkmaar enin het Waaggebouw moet blijven en hii deed een beroep op alle betrok kenen, om in onderling overleg en op vreedzame wijze tot een oplossing te geraken. Topjaar! Bii de aanvang van de verga dering hield de voorzitter een algemene inleiding. Hii ging ver schillende aspecten van het toe risme in Nederland na. Spreken de over Alkmaar zelf, zeide hii, dat het afgelopen seizoen voor 't vreemdelingenverkeer in menig opzicht een top-seizoen is ge weest." Opnieuw hebben hon derdduizenden van het aantrek- VOLLEYBAL- COMPETITIE HEREN klasse 1. Jong-Holland Hooge Huys 1 1—3; Rijks Politie 1—S.V.W. 1 3—0; S.O.V.A.Povay 1 2—2: Catapult 1Rijks Politie 1 30. Klasse II. Riiks Politie 2Jong Holland 2 1—3: A.P.S.V.P.C.D. 2 2—2; Oc topusRijks Politie 2 22; Stoel Hooge Huys 2 uitg.; Catapult 2 S.G.A. 1 3—0. Klasse 3. The Smash 2—S.V.N. 2 3—1: Catapult 3De Luxe Serie 30; Algm. ArtsenCatapult 3 03; Povav 2The Smash 2 22; DeNe Ba—S.G.A. 3 3—0. Com petitiestanden tot en met 15 Nov. DAMES le klas. 1 Catapult I 2 Catapult 2 3 Hooge Huys 1 4 Jong-Holland 1 5 P. C. B. 1 6 Hooge Huys 2 7 Bergen 1 2e klas. 1 Riiks politie 2 S.O.V.A. 1 3 The Smash 4 Catapult 3 5 Jong-Holland 2 6 P.C.D. 2 7 Krom 3e klas. 1 Catapult 4 2 S.V.N. 3 Luxe Serie 4 S.O.V.A. 2 5 Keusora 6 Bergen 2 7 Zwaluwen HEREN le klas. 1 Catapult 1 2 Hooge Huys 1 3 Rijks Politie 1 4 The Smash 1 5 Jong-Holland 1 6 Povay 1 7 S.O.V.A. 8 S.V.N. 1 9 P.C.B. 1 2e klas. 1 Catapult 2 2 .S.G.A. 1 3 A.P.S.V. 4 Octopus 5 Hooge Huys 2 6 P.C.B. 2 7 Jong-Holland 2 8 Rijks Politie 2 9 Stoel 3e klas. 1 Catapult 3 2 DeNeBa 3 S.G.A. 2 4 S.V.N. 2 5 Luxe Serie 6 The Smash 7 Povay 2 8 S.G.A. 3 9 Alkm. Artsen 1952 4 8 4 5 4 4 4 4 3 2 4 2 3 1 4 7 4 6 4 5 4 5 4 3 4 1 4 1 4 7 3 5 4 5 3 4 3 3 3 0 4 0 4 8 4 8 4 6 4 4 4 3 4 2 4 2 4 2 4 1 4 8 4 6 4 5 4 4 3 3 4 3 4 3 4 2 3 0 4 8 4 8 4 5 3 4 4 4 4 3 4 1 4 1 3 0 kelijke schouwspel van de kaas markt genoten. Het bezoek van het Kon. Paar heeft wel een zeer bijzonder stempel op het seizoen 1952 ge drukt en onze VVV heeft deze Koninklijke belangstelling dan ook met grote erkentelijkheid in haar annalen geboekstaafd. Ook de prijsvraag voor buiten- en binnenlandse journalisten heeft Alkmaar in het brandpunt van de belangstelling geplaatst. Dat de ontvangst van al die duizenden toeristen tot geen en kele klacht van betekenis heeft geleid, deed spr. deugd. „Wij ziin er volkomen van overtuigd, dat daarvoor veel dank verschuldigd is aan anderen. Zo denken wii aan de Politie, die door haar tactvol optreden de menigte op elegante wijze de baas bleef, de Horecaf-bedriiven, die de gasten op goede, rechtschapen wijze be dienden, de Directie van het Marktwezen met haar staf. waar onder de steeds goed-geluimde kaasdragers, de winkeliers, die de juiste service gaven en ook de burgerij, die dikwijls vreem delingen behulpzaam was en hun welwillendheid betoonden. Een speciaal dankwoord geldt ongetwijfeld de pers. die Alk maar en haar kaasmarkt placht te propageren. Zonder twijfel heeft haar activiteit het massale bezoek ten zeerste bevorderd." Tenslotte dankte dè heer Schef fel zijn medebestuursleden, als mede de directeur, de heer Spaanderman en de ijverige ad ministratrice, mei. Hillerström, als tolk van de ruim 200.000 toe risten uit binnen- en buitenland, die onze stad in dit jaar bezoch ten. Bii voortduring hebben zii blijk gegeven de gemeenschap Voortgezet Middenslandsonderwijs ALKMAAR. In aansluiting op hetgeen wij de vorige week mededeelden over de te houden cursus voor voortgezet midden- standsonderwiis. welke door de Kath. Middenstandsschool alhier in samenwerking met de Cen trale voor Katholiek Handels onderwijs te 's Gravenhage. dit winterseizoen in Alkmaar zal worden gehouden, volgen hier nadere bijzonderheden over de onderwerpen, welke op deze cur sus in behandeling komen. Acht avonden zullen worden gewijd aan bedrijfseconomische en administratieve onderwerpen, als het liquiditeitsprobleem in 't algemeen bij de opzet van een onderneming: de oorzaak van de moeilijkheden op dit gebied en de verbetering daarvan: credie- ten en administratieve aanpas sing. Voorts worden de verschillen de ondernemingsvormen onder de loupe genomen en de renta biliteit van het bedrijf, met als onderdelen planningbudget, over zichten en administratieve eisen zowel t.a.v. de loonadministratie als de verkoop-debiteuren-admi nistratie. Twee avonden worden gewijd aan fiscale onderwerpen, afschrii- vingssystemen, voorraad-waarde- ring en de fiscale gevolgen van recente wetswijzigingen. Eveneens zullen twee avonden besteed worden aan onderwerpen van juridische aard. zoals erf recht. huweliiksgoederenrecht e.d. Aan het goed hanteren van de Nederlandse Taal in gesprek en geschrift worden vier avonden gewijd: men kan er leren, hoe 'n goede handelsbrief moet worden opgesteld, hoe men circulaires samenstelt en hoe men een be paald onderwerp op midden- standsgebied moet bespreken. Tenslotte staan nog vier avon den over maatschappijleer op 't program: dat hierbij de organisa tie van de middenstand, de PBO en de sociale wetgeving een punt van bespreking zullen uitmaken, spreekt vanzelf. De cursus is niet gericht op 't vormen van kader voor de orga nisatie. doch uitsluitend op de verdere zakelijke vorming van jonge middenstanders, ten nutte van hun eigen bedrijf. De cursus is ook toegankelijk voor belang stellenden uit de omgeving van Alkmaar. Bijzonderheden van organisatorische aard zullen t.z.t. oer advertentie worden bekend gemaakt. VISHANDEL WIM HOOGLAND ALKMAAR Morgenochtend opent de heer Wim Hoogland in perceel Fnidsen 60, waarin voor neen de zaak van de gebr. Doets gevestigd was, een vishandel. De zaak is uitstekend geoutilleerd; ondergronds bevindt zich 'n gro te koelcel en een visbakkerij, die aan de eisen des tijds voldoet. Ook is er een waterreservoir voor levende paling, terwijl er ook in de winkel een aquarium is aangebracht voor paling e.d. De naam Hoogland heeft in de Visi-branche een goede klank en alle soorten vis en aanverwante artikelen, alsmede visconserven zijn in de nieuwe zaak, waar ook een vissnijmachine aanwezig is. voorradig. door woord en daad te willen dienen. Financiën. De begroting voor 1953. welke sluit op 'n bedrag van f 16.515.29, werd goedgekeurd. Aan contribu ties en donaties wordt een be drag van f 4851.— (van de ge meente Alkmaar f 4750.van Oterleek en Oudorp ieder f 25. en van de Kamer van Koophan del f 50.waarbij de voorzitter echter opmerkte, dat dit bedrag verdubbeld zal worden). Het na delig saldo bedraagt f 3364.29. De post diversen en onvoorzien is f 2000.—. De periodiek aftredende be stuursleden J. M. F. Arntz. J. W. A. Heuseveldt en E. Mak werden herkozen. Rondvraag. Bii de rondvraag deed de heer W. Middelbeek de suggestie aan de hand. ter vermeerdering van inkomsten een adresboek uit te geven door de VVV zelf, inplaats van door de Federatie. De voor zitter twijfelde er wel een beetje aan. of dat een geldelijk voor deel zou opleveren. Over het idee van de heer Middelbeek zal nog nader overleg worden gepleegd. De heer Elte ried het bestuur aan. op de Vrijdagen goede mili taire muziekcorpsen naar Alk maar te laten komen, om de dagen nog in Alkmaar blijven vreemdelingen, die ook de mid dagen nog in Alkmaar blüven doorbrengen in de muziektuin te vergasten op een goed concert. Daartoe ware contact op te ne men met militaire autoriteiten van België. Frankrijk, Engeland en de V. S. Wat de Nederlandse corpsen betreft, dacht hii aan de Marine kapel en de Koninklijke Militaire Kapel. De voorzitter stelde daar tegenover, dat men dan het be zoekende publiek bii de midden stand zou weghalen. Hoezeer men de vreemdelingen ook ter- wille wil zijn: de commerciële zijde van het bezoek mag men toch niet uit het oog verliezen. Maar in ieder geval beloofde hii de heer Elte diens suggestie in het bestuur te bespreken. Ten slotte werden door Flandria nog enkele filmpjes gedraaid, over de opening van de Friesebrug, het bezoek van het Koninkliik Paar aan Alkmaar en de Acht Octoberviering van dit jaar. Te vens werden de kleuren-opna- men vertoond, die Polygoon van de verschillende mooie plekjes van Alkmaar heeft gemaakt. (Advertentie) van de huisvrouw mag het corset niet hinderlijk zijn. Dat is iets waar onze corsettière speciaal op let! Het is onze eer U een prettig corset aan te pas sen. U maakt Uw keus en profiteert van onze rijke ervaring. U zult zien: 'n Corset van HOFSTEDE voldoet altijd beter 'Midden in de Langestraat Een topseizoen.... ALKMAAR. Op de verga dering van Alcmaria V.V.V. heeft het bestuur gisteravond de cij fers bekend gemaakt van het toeristenverkeer in de afgelopen zomer. Rond 210.000 personen hebben Alkmaar bezocht, dat is ruim 35.000 meer dan in 1951. 4294 personen, waarvan 2053 bui tenlanders en 2241 Neder'anders vervoegden zich aan het V.V.V.- bureau in het Waaggebouw. 13.657 personen beklommen de Waagtoren. In 9947 gevallen werd in onze stad de nacht door gebracht. Voor 33 pet, (3255 ge vallen) waren het buitenlanders. De V.V.V., die op hoogspanning moest werken, schreef 1057 brie ven voor het geven van inlich tingen. In 4106 gevallen moest aan stadgenoten inlichtingen worden verstrekt, in 2165 ge vallen aan andere plaatsen en het buitenland. 1111 maal wer den inlichtingen per telefoon doorgegeven. Het naseizoen was slechter dan dat van 1951. omdat na half September het weer om sloeg tot zeer koud en regen achtig. Bovendien ging in 1951 de kaasmarkt door tot de laatste Vrijdag in October, terwijl dit in 1952 slechts was tot de laatste Vriijag in September. Wel werd meer dan andere jaren van pensions gebruik ge maakt. personen, die hun vacan- tie geheel of gedeeltelijk in of rond Alkmaar doorbrachten. Hierin zitten nog vele moge'iik- heden voor Alkmaar, dat door zijn ligging nabij bos, strand, duinen en zee op de duur meer en meer vacantieg-angers zal trekken. Opvallend was, dat het schoolbezoek, dat veelal menig vuldig voorkomt on de Vrijdag in Juni en begin Juli voor het begeleidend personeel in zeker opzicht een teleurstelling is we gens het ontbreken van een goede speeltuin in Alkmaar. Verder g°ef( do V.V.V. nog de volgende cijfers (t.m. 31 O"tnhov 1952): bioscoopbezoekers 383.702, toneelvoorstellingen 16.036. con certen 11.464. cabaretvoorstellin gen. film. circus en dansgelegen heden 85.579. Soortuitvoeringen 103 080 en toneelvoorstellingen 13 329. Op enige drukke Vriidagen o.a. op 18 Juli. 25 .Tuil en 8 A'i<* waren er reso. 564. 710 en 952 personenauto's, 79 57 en 54 vrachtauto's en 58, 57 en 73 auto bussen. Geslaasrd BERGEN. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam slaagde voor het doctoraal exa men rechten de heer A, H. van Mmnen te Bergen. DINSDAG 18 NOVEMBER Bioscopen: CINEMA AMERICAIN: Ver boden verhouding (volw.); VICTORIA: „Allen zijn wij moordenaars", (volw.) HARMONIE: „De mijnen van Koning Salomon, a.lft. Aanvang der voorstellingen 8 uur. APOTHEKEN: Van heden avond 6 u. af voor spoed gevallen bereikbaar: Apo theek Hartong van Ark, Langestraat 1. Apotheker J. v. d. Mark. TENTOONSTELLINGEN: STEDELIJK MUSEUM: Mat- thieu Wiegman tot en met 23 November (werkdagen 10-12, 2-5 7-9) Zondagen 2-5. VICTORIA-HOTEL, 8 uur: Oud Alkmaar. WAPEN VAN HEEMSKERK: filmavond Reisbureau Lis- sone-Lindeman. RESTAURANT KOEKEN BIER 8.15: vergadering Kath. Middenstand. TROUWZAAL STADHUIS 8 uur: Rondleiding expositie Wiegman. Woensdag: Hoog water: 8.30 en 20,50: Laag water: 2.50 en 15.00. (Advertentie) Ttüefoon 2609 Wegens enorm succes ver tonen wij ook op Dinsdag, Woensdag en Donderdag ABBOTT en COSTELLO in Alle lft. Diëet voor suikerzieken ALKMAAR Men verzoekt ons te verwijzen naar de adver tentie in dit nummer, waarin 'n causerie wordt aangekondigd van Mei. van Doossen, hoofd diëtiste in het' Centraal Zieken huis over het diëet van suiker zieken cn de variatiemogelijk heden: te houden in lunchroom Koopman, alhier. Grondbedrijf ALKMAAR B. en W. stellen de raad voor een terrein ten Z van de Coornhertkade nabij het Corn. Evertsenplein, groot 3551 m2 en bestemd voor stichting van een R.K. Jongensschool voor L.O. uit het Grondbedrijf te ne men: ten laste van de algemene middelen een bedrag van f 58 591.50 uit te keren aan 't Grond bedrijf en het terrein in eigen dom over te dragen aan de Ver „St. Joseph" voor R.K. Jon gensscholen alhier. Ouderdomsvoorziening oudere arbeidscontractanten ALKMAAR B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot vorming van een fonds tot be strijding van de uit de ouder domsvoorziening voortvloeiende uitgaven en hiervoor voorlopig een bedrag van f 60.000 te reser veren, dat kan worden geput uit de gedeblokkeerde gemeente fondsuitkeringen over de jaren 1948 tot en met 1950. Zii stel len tevens, voor de destijds we gens het bereiken van de 65-ja- rige leeftijd ontslagen arbeids contractanten H, C. Hazes en C J. Bierman, resp. destijds werk zaam als tuinknecht bij Plant soenen, en resp. met 14 y, en 16 dienstjaren, alsnog in aanmer king te laten komen voor een uitkering ingevolge de ontwerp regeling inzake ouderdomsvoor ziening voor oudere arbeidscon- tractanten. Andere arbeidscon tractanten zullen hieraan geen rechten kunnen ontlenen, omdat zij niet kunnen voldoen aan de voorwaarde van tenminste tien jaar onafgebroken gemeente dienst. Ten behoeve van de ge<- wezen stoker aan de gasfabriek J. vd. Berg, die 11 dienstjaren heeft en 1 Jan. is overgegaan in dienst van de N.V. Gasvoorzie- ning „De Kop van Noord-Hol land" zullen B. en W. aan de directie dier N.V. voorstellen 'n -soortgelijke voorziening te tref fen. Gevonden voorwerpen ALKMAAR. Gevonden over het tijdvak van 6 tot en met 12 November 1952 en te bevragen aan het bureau van politie te Alkmaar van 17 tot 18 uur op kamer 14, le etage, alleen op de Maandagen, Woensdagen en Vrij dagen: wanten en heren- en da meshandschoenen, padvinders- riemen 2), gymschoen, portemon- naies met en zonder inhoud, pad- vindersriem, gebloemde muts, hondenpenning, gedeelte van een pedaal, vulpen, padvindersporte- monnaie. dop (benzine), para- pluie met hoes (2), shawl, recla mebord met voorstelling, motor handschoenen. bril in étui, .heren horloge, geldsbedrag, paar gym schoenen, haarstrik, toilettasje, ballpoint, broche, brillen, alpino, lederen ceintuur, zilveren bro che. zakie met inhoud, huissleu tel, kindervestje, handschoenen klem. kinder-regencape, badtas met inhoud, dekzeil, horloge, ge breid mutsje. Dierenbescherming ALKMAAR Ter beschik king een mooie Cypersche poes, met witte borst. Indien er geen liefhebbers zijn. wordt het dier afgemaakt. In de omgeving van de Egmonderstraat zwerft sinds enige weken een zwart poesje olm. 3 maanden oud. Ook op bet Nassauplein zwerft een Cypers poesje. Ter beschikking 2 jonge poesen plm. 5 maanden oud. Adres Inspecteur C. Visser Zaag molenstraat no. 36. Alkmaar. Drie zilveren jubilarissen St Dominicuszangkoor ALKMAAR Een drietal le den van het zangkoor der Sint Dominicus-parochie viert deze mhand zijn zilveren zangersju bileum: het zijn de gebroeders H. en St. Bek en de heer S. Hou- tenbos. Tot hun intentie zal Zon dag a.s. 'n plechtige H. Mis wor den opgedragen, .waarna zij in een bijeenkomst van kerkbestuur en zangkoor zullen worden ge huldigd. HEERHUGOWAARD De zaal van café „Halfweg" was Zondagavond j.l. goed bezet, toen de voorzitter van Hou en Trouw, de heer F. v.d. Linden namens de beide verenigingen de aan wezigen verwelkomde. Als gast was die avond aanwezig de heer Bart Ruhland, oud-voorzitter van Huygenwaert. Hou en Trouw trad het eerste op. Begonnen werd met een Engelse mars The Midy, gevolgd door de suite Kermesse. Le masque d'or von den we een praohtig nummer. Het begin was een beetje onre gelmatig. Het Feerie-ballet van Alyze Delhaye was no. 4 en men besloot dit eerste optreden met een pittige Franse «nars. Met dit optreden heeft Hou en Trouw wederom bewezen. dat het er zijn mag. Onder de bezielende leiding van haar dirigent de heer H. van Ossenbrugge heeft men zeer goed gewerkt. Hierna hoorden we de R. K. Gem. Zangvereniging Huygen waert, o.l.v. de heer Piet Groot. Wat goed aandeed, was de uitleg die de dirigent van ieder num mer gaf. Het eerste nummer was het O Sacrum Convivin van Croce. Hierna werd zeer muzi kaal gezongen Psalm 138 van Sweelinok. De heer Weenink zong een tweetal nummers. De vele rook die in de zaal en op 't toneel hing was wel een handi cap voor deze tenor. Het eerste nummer Pecca werd zeer mooi en gevoelig gezongen. Het twee de, een aria uit Rigoletto was iets minder. Huygenwaert ver volgde niet 't leuke nummer Zeg Kwezelken, een bewerking van Badings en dit eerste optreden werd besloten niet een potpourri uit Der Zigeunerbaron van Strauss. Dit nummer werd o.l.v. Piet Groot prima uitgevoerd. Jammer dat de piano minder goed voldeed. Het aantal heren vonden we wel klein. Na de pauze voerde Hou en Trouw een klompendans uit van A. Lortzing. No. 2 was de pot pourri uit De Walsdroom door koor. orkest. Als solisten traden op Mw. v.d. Lindenvan Riet en de heer Lou Weenink. Dit Yan wagen gevallen ALKMAAR. Gisteren brak de voeras van een paard en wa gen. welke over de Kanaalkade reed. Een 29-jarige tuinders knecht. die naast de voerman zat viel van de wagen af en kreeg een van de achterwielen over ziin arm. Ogenschijnlijk had hii geen letsel bekomen. Het was anders In onze editie van gisteren stond vermeld, dat door de storm uit de kustlijn te Egmond aan Z. een zgn. tellermiin en een kleine bom waren losgeslagen. Beide apparaten ziin na demontage meegenomen door de Miinoprui- mingsdienst. Men verzocht ons echter uit Egmond aan Zee te willen ver melden, dat dit niet aan 't strand te Egmond aan Zee was gebeurd. De heer C. M. de Vet overleden ALKMAAR, Op 59-iarige leeftijd is Zondagavond na een langdurig ziekbed overleden de heer C. M. de Vet. employé van de P.W.N. De heer de Vet was in de wan delsport een bekende en zeer ge ziene figuur. Jarenlang was hii bestuurslid van de Wandelsport vereniging „De Kaaskoppen" en talloze malen liep hij met succes mee in de Vierdaagse te Nijme gen. Burgerlijke Stand 'ALKMAAR. Geboren: Jannetje E. I. de Geus dv K. W. de Geus en H. Leegwater. An- dré zv N. L. Martens en C. F. Verberne. Gesina C. T. dv J. C. Belt en A. M. Kort. Gehuwd: Johannes Warmer on Justina Vader. Frederik v. d. Haar en Jantien Vader. Klaas Haytema en Wiechertje van ae Pol. Hiltjo L. v. Sloten en Hilje Kuiper. Overleden: Leonardus A. Plas, 66 j., geh. m. G. Boots. Cornelis Akker, 70 j., geh. m G. Uitenbosch. Geboren: Eliza beth. dochter van G. J. Zentveldt en P. Ruiter: Anton F., zoon van A. Wiinings en H. Reens; Mar- tinus C. E.. zoon van C. E. Rasch en E. C. Martin: Albertus G. A„ zoon van A. J. Dekker en M. M. Leek. DUINRANDERS— ZEEMACHT 2—2 Aantrekkelijke wedstrijd Duinranders had kennelijk ge noeg van de serie nederlagen, die het in de laatste weken kreeg te incasseren. Een bijna herboren elftal werd in het veld gebracht. Zelfs de aan een „voetbalknietie" lijdende Th. Leek had zich weer laten opstellen, helaas voor slechts een kwartier, toen het euvel hem weer te machtig werd. Zeemacht had een tamelijk sterk elftal afgevaardigd, dat af en toe gevaarlijke aanvallen deed op 't doel van de gastheren. Uiterst snelle vleugelspelers ontvingen de bal steeds van de stoere „Na- vv"-verdedigers. Toch slaagde Duinranders er in gedurende de gehele wedstriid en vooral in de tweede helft, een veldmeerder- heid te behouden. De voorhoede was echter niet bijster gelukkig voor het doel. Het eerste doel punt. het enige voor de rust. was voor Zeemacht. Uit een hoge voorzet werd de bal bii toeval ingekopt. Na de rust scoorde Berkhout, die de bal van de rech tervleugel mooi kreeg toege speeld. de gelijkmaker. Dat werd Zeemacht te erg en na een fel gevecht werd keeper van Won deren voor de tweede maal ge slagen. Het antwoord liet niet lang op zich wachten. Met een lage schuiver maakte J. Stam de stand weer gelijk. Het was een wedstriid. zoals wii in lange tijd van Duinranders niet hadden gezien. Er zat vaart en spanning in. ondanks het vaak mistrappen van enkele spelers. Tegen een Zeemacht in deze vorm was een gelijk spel zeer eervol. nummer stond onder leiding van de heer Piet Groot van Huygen waert. Het volgende nummer was een potpourri uit Die Lus tige Witwe van Fr. Léhar. Dit nummer ging o.l.v. H. van Os senbrugge, die ook beide num mers had gearrangeerd. We heb ben met veel genoeigen naar de muziek en zang geluisterd en er ook van genoten. Het orkest vonden we echter ten aanzien van de solisten nog te zwaar, hetgeen wel jammer was. Mevr. v.a. Lindenv. Riet heeft een mooie stem en zong zeer muzikaal. Het was dubbel jammer dat het geluid door het orkest iets te zwak was. De heer Weening is in de operette muziek wel op zijn plaats. Het koor kweet zich op prima wijze van haar taak. Sclioorl gaat vermakelijkheidsbelasting verlagen SCHOOLR. In de vol gende week Dinsdag te houden raadsvergadering komt aan de orde een voorstel van B. en W. om de tarieven voor enkele ver makelijkheden, hoofdzakelijk bioscoopvoorstellingen, circus vertoningen e.d. wegens de ver anderde tijdsomstandigheden te rug te brengen tot meer met de koopkracht van het publiek in overeenstemming zijnde bedra gen. Voorts komt aan de orde: een voorstel tot verwijdering van de beplanting van iepenbo men in de Slotlaan; tot beschikt baarstelling van een crediet van f 3000 voor inwendige restauratie van de ambtswoning van de ge meente-arts; tot vaststelling van verordeningen op de winkelslui ting en op de heffing van riool belasting en tot aankoop voor de som van f 18.000 van het post kantoor annex woonhuis van mevr. de wed. MolOoms, Duin weg 13. B. en W. vragen voorts in verband met deze aankoop machtiging aan dit pand voorzie ningen te treffen tot een bedrag van f 3000. Tenslote komt ook aan de orde een voorstel tot in stelling van een Ouderraad voor de O.L. Scholen. Nog steeds slechte wegen HEERHUGOWAARD-NRD. Ondanks waarschuwingen van diverse' zijden, blijken enkele landbouwers in ons dorp zeer halsstarrig te zijn. Iedereen is nu ongetwijfeld bekend, dat het ver boden en zelfs strafbaar is de wegen te 'besmeuren met modder. Vooral in deze natte tiiden is dit zeer gevaarlijk voor de wegge bruikers. Echter is tot heden nog slechts één landbouwer zo ver standig geweest de weg. na ge bruik, te reinigen en hierdoor §evo!g te geven aan het bepaal- e in de plaatselijke politiever ordening. Hopelijk wordt dit goede voorbeeld bij het a.s. kool- vervoer door meerdere tuinders gevolgd. t Advertentie) W eersverwach ting medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Dinsdag avond tot Woensdagavond. AANHOUDEND KOUD DE BILT, 18 Nov. Overwe gend zwaar bewolkt met later op de dag kans op enige neer slag. Matige wind tussen Oost en Noordoost. Temperaturen om het vriespunt. KOUSEN LINGERIES Hoek Houttil ALKMAAR DEN HELDER Jubileum L.T.B. HEERHUGOWAARD-NRD. De Land- en Tuinbouwbond Sint Isidorus te Heerhugowaard-Noord herdacht op 15 November j.l. zijn 35-jarig jubileum. Deze in 1917 opgerichte afdeling van de L.T.B. heeft dit feit in stilte voorbij laten gaan. „Verdronken Land" HEERHUGOWAARD-NRD. Naar wij vernemen zal het R.K. Jeugdtoneel zijn eerste uitvoering geven met Kerstmis. Voor het voetlioht zal worden gebracht het drama van Arie van der Lugt „Verdronken Land", hetwelk zich i ongeveer 25 jaar geleden in Wer kelijkheid heeft afgespeeld in de Alblasserwaard (Z.H.). Tevens zii nog vermeld dat de schetsen in de a.s. uitvoering van de muziekvereniging „Viva La Musica" ook door de leden van het jeugdtoneel verzorgd zullen worden. Verder heeft, het bestuur van genoemd jeugdtoneel in overwe ging genomen, het opvoeren van een revue in dit speelseizoen. Dit laatste echter in samenwerking met andere plaatselijke vereni gingen. „ONS GENOEGEN" gaf 'n geslaagde uitvoering WAARLAND. Zondag i.,1 trad ons plaatselijk R.K. Toneel gezelschap „Ons Genoegen" in de zaal van de heer W. Jonker we derom met een mooi toneelspel op. Voor een talrijk publiek ga ven onze dames en heren toneel dilettanten een goede vertolking van „En de bossen zingen hun lied". Dit spel, dat speelt in 't land van bossen, fjorden, bergen en meren, in Noorwegen, werd door „Ons Genoegen" mooi ver tolkt. Alle rollen bleken goed te zijn ingestudeerd en werden goed weergegeven. Ook de jongeren, die meespeelden, gaven blijk dat zij tot prestaties op de planken in staat ziin. De regie was bij Bertus Busker in goede handen en hii heeft dan ook veel eer van ziin werk gehad. Grimage en dé cors waren respectievelijk door de heren S. Houtenbos en G. Groot goed verzorgd. Het pu bliek. dat onder ademloze stilte de handelingen van dit spannen de stuk volgde, was na elk be drijf zeer gul met een daverend applaus, dat ook wel verdiend was. „Ons Genoegen", die een gelukkige keuze met dit stuk heeft gedaan, kan op een welge slaagde uitvoering terugzien. Wii twijfelen er niet aan of „Ons Genoegen" zal hedenavond (Dinsdag 18 Nov.) als het we derom met dit spel ten tonele verschijnt, ook op veler belang stelling kunnen rekenen. Wii kunnen een bezoek aan deze uitvoering ten zeerste aan bevelen. Tijdens de kermis te Gorin chem is Maandagnacht een steekpartij voorgekomen met do delijke afloop. Omstreeks mid dernacht kwam de 21-iarige mei. C. G. met haar vriend een cafe binnen. Even later werd zii on verwacht met een groot knipmes in het rechterdiibeen gestoken. Zij zakte ineen en bloedde hevig, doordat een slagader was ge raakt. Tijdens de behandeling is zii in het ziekenhuis te Gorin chem overleden. De politie heeft de vermoede lijke dader gegrepen, maar deze ontkent ten sterkste iets met de aanslag uitstaande te hebben. Ook over de redenen daartoe is niets bekend. DE HEER FR. LINGERAK 60 jaar organist te Warmenhuizen WARMENHUIZEN. Door 'n tweetal betreurenswaardige mis verstanden, de eerste letterlijken de andere in figuurlijke zin, ziin bii de aankondigingen van het diamanten jubileum van de heer Fr. Lingerak als organist van de parochiekerk te Warmenhuizen enkele verkeerde mededelingen in ons blad verschenen. De heer Lingerak woont noch te Aker sloot. noch is hij koorzanger. Op Zondag 23 Nov. a.s. viert hij ziin diamanten feest als or ganist. 's Morgens om 10 uur zal een plechtige Hoogmis worden ongedragen, waarna een feeste lijk ontbijt op de pastorie. Om 2 uur des middags zal de jubilaris een receptie houden. De rest van de dag zal de heer Lin gerak in de huiselijke kring door brengen. Op Dinsdag 25 Nov. wordt te zijner ere een feest avond gegeven. MIDDENMEEK Enkele jaren heeft de heer T. de Jong een der vermaardste haarspecla- Hsten in ons land, niet alleen in een houten noodwoning moe ten wonen, doch ook de bezoe kers van zijn schoonheidssalon moeten ontvangen. Aan deze toe stand is nu radicaal een einde gekomen, want vandaag. Dins dag, opent hij aan de Brugstraat een totaal nieuw bedrijf, dat door hoogst bekwame vaklieden is gebouwd en ingericht naar eigen ontwerp van de onder nemer. De heer De Jong was het ge durig afkeuren van de ontwer pen dermate zat, dat hij zelf aan. het teikénen sloeg, en zijn archi tect voorhield, zó moet het ge bouw, en zó imoet het saloninte- reur worden. En dat plan droeg wél de instemming van de hogere instanties weg. Bij de inrichting van de salon heeft de heer De Jong een revo- hitionnair idee uitgewerkt, ont-' leend aaneen historisch Griesk kapsel. Hij heeft de ruim te nl. niet precies symmetrisch verdeeld, maar in het midden een combinatie van spiegels en smalle kasten als een soort ver- ■tikale zig-zag neegrezet. Aldus werd het mogelijk acht kaptafels te creëeren, waarachter toch méér dan voldoende ruimte is. De lichtmahoniehouten opstan den sluiten perfect aan bij de holle tegel-plinten, die één ge heel met de vloer vormen, waar door stofhaden tot de onmoge lijkheden zijn gaan behoren. De in chroomstaai gevatte grote spiegels worden geflankeerd door kleine zwarte glazen „plankjes" die rusten op hand smeedwerk van wit-metaal. In genoemde kasten zijn de dou che's opgeborgen, die gekoppeld aan de boilerinstallatie, overal waar nodig gebruikt kunnen worden. Op de wanden, uitge monsterd met lichtgroen beton- emaille prijken 20 van de 45 diploma's, oorkonde's en getuig schriften die de heer De Jong en zijn echtgenote mevrouw De Jong-Venema in de loop der jaren als schoonheidsspecialisten en haarverzorgers in Nederland, Duitsland, Engeland en Frank rijk hebben verworven. Tussen de wachtruimte en de winkel is een aparte afdeling voor mas sage en huidverzorging e.d. uit gespaard, terwijl in de verkoop afdeling zelf de kartotheek is ge plaatst. Van iedereen, die door kapper de Jong behandeld is wordt nauwgezet 'n kaart bijge houden, zodat precies te zeggen valt wélke behandeling deze of gene behoeft. We geloven wel dat dit nieuwe vernuftig inge richte bedrijf én het gevolgde boekingssysteem de heer De Jong, houder van de Blauwe Wimpel van de Dameskappers- bond ,nog meer roem zullen be zorgen. Be Fair wint van Merletlen BREEZAND ZondagJl. speel de de TT-club „Be Fair" een thuiswedstrijd tegen Merletten. In een zeer sportieve en span nende wedstrijd toonde de Bree- zandse Tafeltennissers zich ook tegen deze bezoekers de meer dere. Het spelpeil was goed te noemen en de weegschaal schom melde heen en weer. Jonker wist het maar tot een overwinning te brengen, daar hij lichamelijk niet in goede conditie was. Berbee ontpopte zich van daag steeds als ae meerdere. Vooral de partij tegen v. Pel was 'n mooie overwinning (21 16, 2118). Van der Plas was ook in zeer goede vorm, getuige de games tegen v.d. Pel (2115, 1421, 2022) en tegen Mantel (22—20, 10—21, 19—21) hoewel hierin v. d. Plas het onderspit moest delven. Bij Merletten waren v. d. Pel en Mantel zeer goed. Met een 54 stand begint Be Fair zijn dubbelspel: Jonker en Berbee versloegen hierin v.d. Pel en Mantel (2113, 2220). BUI OVl De v Griekse j.l. zijn de derde van nog ben de c generaal de „Heil heeft eei derheid i Griekse in de w wat één politieke ne geschi tekent. tant suc< teruggaar de libera, loop ond< Na W Griekenla tegenwoo: als gevol Politieke riik was. zetels wc Het wekt bij de vei aan groei derheid aantal zei deze man parlement makkelijk gegaan t( en de ve anders k voorheen. E.D.A. bij in een di gekregen. 3Ó0 zetels ment luit tratie" va trumpartii land. dat aan een snippering tenstelsel regeerkrac er door steun, die ment* mij allerlei g: gemakkeljj den doorb Deze sta van groot die sedert van Trum scheepse 1 zetten, he klaagd ov< wijze waa wat in ho aan de v het beleid soon van Griekse v Hij heeft gehad in lini en br een Duii Vandaar nr. 1". Koning Papagos oi daat toeve min? van Ziin eerste ring Woei: ongetwijfel. regeling m< sen Konir spande het den. Het de komem hangen in 1 tussen de weg wordt Het proj houdt in binnenland; verwijderin tenaren staatsuitgav herstel en communism programma op een ma stemming i cratische tl voor Griek tijd van bi- matieke en in Turkije de overwin goed teken versteviging Griekse vr tussen twee lantisch Pai Dezelfde gi den uit Bel het laatste in een tijd vrede staat hnge betrt staten of ga Vele Kam de bemoeiin van Rijksbt derd zouden stellen zich standpunt va een algehele achten het productiviteit bedrijfsleven meer zelf sta de verschil!» tiers zou ku Een en an gebeuren on een sociaal vloer. Het v zijn, dat bij rekening zal houden met van de ar be het college kunnen bepe op de loonvc Andere Ka nog opgewez ndseerd Over ontwikkeling college zich zou kunnen troleren en hoofdlijnen arbeidsvoorw schillende houdt het c weer bezig n aamgelegenhe voorbeeld d, zich heeft jongste overe ionen in de het oogpunt het College

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2