rEiM Dieptebommen scheuren in Nieuwe Waterweg-kleilaag Dagenais is voorsprong op P. Roozenburg kwijt Vergeefse rode aanval Handen gaan tastend over het toetsenbord Dividendstop blijft nog één jaar van kracht van te DEN! ÜOLAAS Het begraven van de Faustus99 Waterzuil schoot omhoog op V.N.'-vluchtelingenzorg Blinde doet zijn intrede in het gerechtsgebouw VW PUZZLE Opmars Fenny Heemskerk duurt nog steeds voort Windsors bij de kroning? Pagina 5 van IORRESTEIJN 21.60 r Steenenbrug iiiiiimiiimmiiiiiiiimuj iNTE POLI EN d. MOLEN imiiiiiiimiiiiiiiiiiimiffi IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIU fed. Zentveld E ■ui ilaas-geschenk A. K U I N A Egm. aan Zee Benoeming bij waterschap HIJ BLIJFT MAAR VAREN Opschudding door pistool in trein Sneeuw stagneert verkeer in de bergen MISSIEKRUIS UITGEREIKT AAN TWEE AUGUSTIJNEN Drie nieuwe missiegebieden in vier jaar tijds Wereldkampioenschap dammen Goede prestatie Bizot van Sovjets contra Van Heuven Goedhart FRANS SCHIP IN DE SCHELDE GESTRAND Amerikaanse bisschop houdt vrij spreekuur voor vandaag Candidatentournooi schaken Laatste ronde brengt beslissing Binnenkomst van de „Willem Buys" TWEEDE KAMER Tijdschriften vrij van omzetbelasting VV uEhriLUiG oie winterkwaliteiten leren en kinderen Wollen dekens bizonder mooi liis eculaas speculaas iplaat hocoladeletters St. Nicolaasgebak >lanke taai f het vers :rs, egm. a. d. hoef - Staat tot uw dienst! :e Tante Polien; ilen kunt gij haar zien; 5 ;n andere naam; 5 staat voor het raam. ulaas met amandelen f 1.p. pond: getallen zijn rond. ian kunt gij haar winnen, 3 ;te naam maar verzinnen EGMOND-BINNEN kwaliteit 'erkrijgb. bij; 3 EN ook eens kijken bij ff Drogisterij - Optiek Fotografie SMIDSTRAAT 9 (bij de vuurtoren) Telefoon 525 G ZEN ZEEP COLOGNE JMS Als een enorme uitgespreide parachute van misschien wel 15 tot 18 meter hoogte hing secondenlang een massa water en slijk boven de waterspiegel in de monding van de Nieuwe Waterweg. Het was klokslag tien minuten voor elf gistermorgen, dat de marine er de eerste dieptebom liet ontploffen, om de kleilaag rondom het wrak van de „Faustus" te laten scheuren. Een knal werd niet gehoord. Alle geluid bleek geheel door de waterlaag gesmoord te zijn. Natuurlijk werd alle scheep vaartverkeer stilgelegd. Dat be gon al om half elf toen de „Sema phore" haar vier armen boven op de top weer uitstrekte, ten teken dat de Waterweg afgesloten was, in de haven tevens een rood licht verscheen en bovendien bootjes op de rivier een rode vlag lieten wapperen. Daar lagen al politie- boten om alle verkeer tegen te houden. De stremming van het scheep vaartverkeer, zowel in- als uit gaand, duurde enkele uren, om dat nog meer ontploffingen wer den verwacht. Alleen werd in die tussentijd aan de Harwichboot van de Maatschappij Zeeland ge legenheid gegeven uit te varen. Op het ogenblik van de ont ploffing cirkelde een marinevlieg tuig rondom de plek, waar de wa- terparapluie werd opgestoken. Het ontploffen van de diepte bommen geschiedde door middel van een electrische ontsteker. Of schoon het dampig was in Hoek van Holland, was de omhoog schietende watermassa toch zeer goed waar te nemen. Wrak zinkt weg. Zoals reeds is gemeld, is het de bedoeling door middel van de dieptebommen misschien kan men beter spreken van contact- bommen de kleilaag in de bo dem van de Nieuwe Waterweg te breken, opdat daarna het wrak van de „Faustus" in de bodem kan worden begraven. Men moet zich het werk aldus voorstellen, dat in een kring rondom het schip een kleilaag als een koek wordt doorgesneden, waardoor het wrak als het ware op een eilandje van klei komt te liggen. Dit eilandje kan tegelijk met het totale wrak in de zandlaag verdwijnen. Geschat wordt, dat de zandzui ger, die na deze voorbereidingen aan het werk kan gaan, ongeveer een half miliioen kubieke meter zand zal moeten verwerken. In Hoek van Holland ligt de grootste zandzuiger van Neder land, namelijk de „Batavus" van de firma T. den Breejen van den Bout uit Heemstede. Het is echter in het geheel niet zeker, dat deze de werkzaamheden zal moeten uitvoeren, omdat er een onder handse aanbesteding zal moeten geschieden. Verwacht wordt, dat in ieder geval in de loop van deze week met het zandzuigen kan worden begonnen. 's GRAVENHAGE Bij ko ninklijk besluit is benoemd in de provincie Groningen: tot lid van het bestuur van het water schap „Vereniging" C. J. Onnes te Reiderwolderpolder, gem. Fin- sterwolde. HONGKONG Michaël Patrick O'Brien, de eeuwige passagier van de veerboot HongkongMacao, bevindt zich nog steeds aan boord. De boot is vandaag weer in de vaart gekomen na 19 da gen in een droogdok te zijn geweest. O' Brien, die zegt Ameri kaan te zijn, reist reeds sinds 16 September tussen Hong kong en Macao heen en weer. In beide havens weigeren de immigratie-autoriteiten zijn internationale Rode Kruis- papieren te erkennen. Toen het schip in het dok ging, ging O' Brien mee. O' Brien kwam naar Hong kong na uit Rood China te zijn uitgewezen. Men heeft een aanvang gemaakt met het begraven van de „Faustus". De eerste diepte bommen zijn ontploft. Het geluid bleek geheel te worden gesmoord door de waterlaag. Men zag een enorme massa water en slijk boven de waterspiegel oprijzen, een soort uit gespreide parachute van naar schatting 15 tot 18 meter hoogte. Het moment van de ont ploffing. Een boei (links) markeert de plek, waar het wrak moet liggen. Een marine vliegtuig cirkelt rond. (Van onze verslaggever) In de trein uit Den Haag, die om drie minuten over ze ven gisteravond in Utrecht zou aankomen, zat een man heel argeloos met een pistool te spelen. De Wild-West-dra- ma's van de laatste week hebben de mensen echter zo achterdochtig gemaakt, dat zij van dat moordwapen hevig schrokken. In Woerden werd het hen zo angstig te moede, dat zij onmiddellijk de stationschef waarschuwden, die zich weer met de hoofdstationschef te Utrecht in verbinding stelde. Op zijn beurt alarmeerde deze de Utrechtse politie. Even voordat de trein arriveerde hadden agenten alle uitgan gen afgezet en met het op gegeven signalement goed in hun geheugen geprent, be spiedden zij iedere reiziger. De verdachte was spoedig ge knipt. Niet wetend wat hem overkwam werd de pistool drager gefouilleerd. En wat kwam er uit zijn zak? Het is bijna niet te geloven: een kin derpistooltje, dat hij voor zijn neefje had gekocht. Nerveus lachend zijn de opgeschrikte passagiers toen maar weggegaan. Door de hevige sneeuwval, welke dit jaar ongewoon vroeg is begonnen, zijn momenteel vrij wel alle belangrijke bergpassen in Zwitserland, Italië, Frankrijk en Oostenrijk, in de grote inter nationale verbindingen, voor het verkeer gesloten. Op Zondag 16 Nov. is in de pa terskerk aan de Tramstraat te Eindhoven het missiekruis uitge reikt aan twee paters Augustijnen, Malachias van Diepen en Alexan der Smelting, die als missionaris naar Nieuw Guinea zullen ver trekken. De plechtigheid, waarbu c.a. een delegatie der paters Fran ciscanen aanwezig was, die reeds op Nieuw Guinea werkzaam zijn, werd verricht door de provinciaal der Augustijnen in Nederland, pa ter Athanasius van der Weyden. In zijn toespraak wees pater van der Weyden er o.m. oo dat het ondanks de oprichting van twee nieuwe Augustijnse missie gebieden in Parijs en Bolivia in de afgelopen vier jaar toch weer mogelijk is twee paters uit te zenden naar Nieuw Guinea. Het ligt in de bedoeling zo snel moge- tilk te komen tot .uitbreiding van het Augustijnse missieperspneel op Nieuw Guinea. Het missiege bied der paters Augustijnen is nog niet afgebakend. Wat reeds enkele dagen dreigde is geschied. De Canadees Dage nais voelt de schaduw van we reldkampioen Piet Roozenburg reeds vlak achter zich. Terwijl de leider zich gisteren met remise moest tevreden stel len tegen Ir. van Dijk, won Piet Roozenburg vlot van de Noord- Afrikaan Post. Hierdoor kan onze landgenoot door zijn achterstal lige partij te winnen, gelijk met Dagenais komen. Ir. van Dijk, die Dagenais een kostbaar punt ontfutselde, speelde met wit zeer sterk. Hij bezorgde Dagenais een minder sterke lange vleugel, maar tempogebrek noop te hem ertoe de aanval niet door te zetten. Hierdoor werd het een gelijk opgaande strijd die ten slotte in remise eindigde, waar mee de Canadese crack kennelijk tevreden was. Keiler verliest meer en meer de aansluiting. Wel is nog lang niet alles vdor hem verloren, maar hij staat nu twee punten zowel op Dagenais als op Piet Roozenburg ten achter. De Amsterdammer bracht het in hotel de Kroon in zijn eigen „Mokum" niet verder dan remise tegen de Belg Ver- leene, die tot nu toe nog niet veel gepresteerd had. Ook Huisman moest zich met een puntenverdeling tevreden stellen. De Belgische tegenstand van Verpoest, die zelf ook nog hoog genoteerd staat, was zeer heftig. Een uitstekende prestatie ver richtte Bizot. Deze had met zwart spelend de Canadese kampioen Deslauriers tegenover zich. Deze kan zijn draai hier maar niet vin den en ook gisteren moest hij in een onregelmatige partij het on derspit delven. Bizot, die als in valler op het laatste nippertje mocht meedoen, heeft hierdoor een totaal aantal punten bereikt, dat boven de 50 procent ligt. Alle hulde Hedenavond wordt de dertiende ronde gespeeld wederom in Am sterdam. De uitslagen luiden: DeslauriersBizot 02 van DijkDagenais 11 KellerVerleene 11 P. RoozenburgPost 20 ForclazSaletnik 02 HuismanVerpoest 11 W. RoozenburgBonnard 02 GffdanceDe Descallar 11 FanelliFankhauser 20 De stand is thans: 1. Dagenais 19 (uit 12) 2. P. Roozenburg 17 (uit 11) 3. Keiler 15 (uit 11) 4. Bonnard 15 (uit 11) 5. Huisman 15 (uit 12) 6. en 7. v. Dijk en Verpoest 14 (uit 11) 8. King 13 (uit 11) 1 9. Bizot 13 (uit 12) 10. Saletnik 12 (uit 12) 11. W. Roozenburg 11 (uit 11) 12. en 13. Deslauriers en Fankhau ser 9 (uit 11) 14. Gedance 9 (uit 12) 15. Post 8 (uit 11) 16. Fanelli 8 (uit 12) 17. Descallar 7 (uit 11) 18. Verleene 7 (uit 12) 19. Forclaz 6 (uit 11) VLISSINGEN Het 6141 bru to registerton metende Franse s.s. „Magellan" is gisteravond omstreeks zes uur ter hoogte van Bath (Z.-Beveland) in de Schel de aan de grond gelopen. Het schip ligt tussen de boeien 39 en 40 rood. Uit Antwerpen is ZWOLLE In tegenwoordigheid van de vice-president van de Rechtbank te Zwolle, mr. L. J. ,t Hooft, de griffier Mr. C. W. Kuyk en enige P.T.T.-ambtenaren, heeft Dins dag de heer van Putten uit Kampen de post van telefo nist in het gerechtsgebouw aanvaard. Dit zou stellig geen vermelding verdienen, ware het niet, dat de heer van Putten vanaf zijn eerste jaar blind was en thans de vreug de beleeft van 'n bestaan te vinden in volwaardige arbeid. Terwijl rode en witte lichtjes aanfloepen op het kleine toetsen bord van zijn telefoontoestel en toonsignalen. die onderling een quint verschillen, de telefonist opmerkzaam maken, dat op een bepaalde lijn verbinding wordt gevraagd, tasten zijn handen over de toetsen om de verbin ding tot stand te brengen. Hij kent wel de zes en twintig toe stellen van de rechtbank, het kantongerecht en de voogdijraad aan deze centrale verbonden, doch over een week zal hij ook alle mensen kennen, die telefo nisch kunnen worden opgeroe pen. Dan zullen, dank zii zijn groot concentratievermogen zijn nimmer falende vingers met grote trefzekerheid de juiste toetsen indrukken, welke de ver bindingen moeten tot stand bren gen. Zijn handen doen het werk van de ogen en dank zij het scherpe geheugen en de snelle reacties, verricht hij zijn taak met de snelheid en accuratesse van een ervaren valide telefo niste. Terwijl de heer Baas van de P.T.T. een exposé gaf van het toestel dat speciaal voor blinden- bediening was omgebouwd, bracht de blinde telefonist zon der ophouden huis-, locale- en interlocale verbindingen' tot stand en nimmer werd een ver keerd toestel aangeslagen. De heer Baas is enthousiast over dit wonder van moderne techniek, waardoor blinde mensen vol komen in het maatschappelijk leven kunnen worden ingescha keld. Op het ogenblik, zo ver telde hij. zijn in het telefoon district Zwolle zes zulke auto matische huis-telefooncentrales voor blindenbediening geplaatst, waarvan drie in Zwolle. Over heidsinstellingen gaan hierin voor en het verdient warme aan beveling. dat het particuliere be drijfsleven niet ten achter blijft. Er zijn heel wat bedrijven met huistelefooncentrales, welke door blinden bediend kunnen worden. Het is door ervaring gebleken, dat een valide telefoniste deze taak niet beter kan volbrengen. Wanneer een telefoniste een boodschap moet aannemen en daarvan aantekening maakt, bezigt een blinde daarvoor een eenvoudige braille-typemachine welke hij met één hand bedient. Voorts behoeft het bedrijfsleven niet terug te schrikken voor de kosten van ombouw van een telefooncentrale voor blindenbe diening. want in overleg met de gewestelijke arbeidsbureaux kun nen de kosten daarvan geheel of gedeeltelijk worden vergoed. Een korte pauze stelde de heer Van Putten in staat in een paar zinnen zijn levensloop te schet sen. Hij was nog maar acht maanden oud. toen hij door mazelen met blindheid werd ge slagen. In verschillende inrich tingen genoot hij vormend on derwijs en handenarbeid Enige jaren heeft hij werkloos en uit zichtloos moeten doorbrengen, totdat technische vindingen van P.T.T. een bestaansmogelijkheid openden voor blinden. In 1950 kreeg hij de kans van zijn leven en werd op 28-jarige leeftijd aangesteld als telefonist bij de centrale der gemeente Kampen. Tot grote tevredenheid van zijn suoerioren heeft hij hier twee iaren de centrale bediend. De overtuiging van de volwaardig heid van zijn arbeid, deed hem ..uitzien" naar een grotere cen trale, welke hem de hele dag volledig in beslag zou nemen. Ook die kans heeft hij gekregen en met beide handen aangegre pen. Zo reist hij in gezelschap van een Kamper employé iedere dag van Kampen naar Zwolle en terug. In Kampen behoeft hii geen geleide meer. want hij kent iedere drempel, elk trottoir en zijn gang van het station naar huis levert hem geen enkele moeilijkheid op. Wanneer het bedrijfsleven de overheid volgt op het goede pad. zal er een lichtstraal komen in het duistere leven van heel wat blinden, die anders gedoemd ziin verder te leven, zonder de vreug de van volwaardige arbeid ooit te hebben gekend. .De bisschop-coadjutor van het bisdom Dallas in de Verenigde Staten, Mgr. Gorman, heeft aan de Katholieken van zijn bisdom meegedeeld, dat hij ten alle tijde bereid is persoonlijk of telefonisch met hen in contact Ie treden, wan neer zij voor problemen staan. Mgr. Gorman is voorzitter van de persafdeling van de Amerikaanse bisschoppenconferentie „The Te xas Catholic", het officiële bis schoppelijke tijdschrift, deeide mede, dat de bisschop iedere week van Maandag tot Vrijdag van 10 tot 13 uur zonder voorafgaande kennisgeving voor iedere Katho liek op zijn bureau te spreken is. PUZZLE No. 127 Horizontaal: 1. meisjesnaam 5. weerklank 8. als volgt 9. voorbeeld 12. voorzetsel 13. deel van een motor 15. familielid 16. kledingstuk 18. vreemde munt 19. boom 20. zangnoot 22. vlaktemaat 24. heilige 25. etui 27. stad der oudheid 28. plaats in Noordholland 30. vruchtje 33. voegwoord 35. voorzetsel 37. onder andere 39. vervoermiddel 42. pers. voornaamwoord 43. iongen 45. kleurling 47. paradijs 48. ontkenning Verticaal: 1. dwaas 2. rang in het leger 3. maanstand 4. de dato 5. stofmaat 6. Grieks dichter 7. familielid 10. goud (fr.) 11. voegwoord 14. grap 15. bid (lat.) 17. haarkrul J 9. verlaagde toon 20. rekenkundige opgaaf 21. rivier in Nederland 23. bijwoord 25. lang opperkleed der Oosterse volken 26. hard lopen 29. zangnoot 31. deel van de mast 32. god van het vuur 34. lidwoord 36. plaats in Zwitserland 38. voegwoord (Eng.) 40. eerwaardige vader (lat.) 41. voorzetsel 42. groot water 44. als eerder 46. pers .voornaamwoord Oplossing kruiswoord no. 126 Horizontaal: 1 Australië. 8 Arie. 9 lens, 11 pat, 12 ade, 14 r.i.p., 15 p.k., 16 kleed, 18 ga, 19 lat, 20 rok, 22 lood, 23 lier. 24 tel. 26 iet, 27 c.c„ 29 regen, 31 ka, 32 hei, 34 sop, 35 ara. 36 anno. 38 Edam, 39 tak kenbos. Verticaal: 1 arak, 2 uit. 3 se, 4 rede, 5 1.1., 6 Ier, 7 enig, 8 Appel scha, 10 spaarzaam, 12 alt, 13 eer, 16 kader. 17 delen, 19 lot, 21 kit, 25 les. 26 iep. 28 cent, 30 gore. 31 kras. 33 Ina, 35 ADO, 37 o.k., 38 eb 's GRAVENHAGE Een po ging van de Sowjet-Unie, om een eind te maken aan het werk van de Hoge Commissaris voor Vluch telingen, de Nederlander Van Heuven Goedhart, is mislukt. In de begrotingscommissie van de Verenigde Naties heeft de Russische afgevaardigde voor gesteld, een post te schrappen van 650.000 dollar, die was uit getrokken voor hulp aan vluchte lingen. Bovendien drong de Sow- jet-afgevaardigde aan op afschaf fing van de functie van Hoge Commissaris voor de Vluchtelin gen. Het bureau van de commis saris, aldus de Sowjet-afgevaar- digde Zaroebien, is onwettig. Als het enige doel er van zag hij het recruteren van goedkope arbeids krachten en het bevorderen van agressie. De heer Van Heuven Goedhart noemde de beschuldi gingen „fantastisch". De begrotingscommissie was van mening, dat „mocht zulks no dig zijn" meer geld voor het vluchtelingenwerk uitgetrokken dient te worden. MOSKOU. De beslissing in de strijd om het wereldkampi oenschap voor dames laat lang op zich wachten. Vandaag, Woensdag, vindt de laatste ronde plaats en niet minder dan zes schaaksters hebben nog een kons om de eerste plaats te ver overen. Dit is gekomen door de prach tige resultaten van onze land genote mevr. Fenny Heemskerk, die in één dag tijd zowel de Russische mei Ignayeka als mei. Bykova versloeg en een betere stelling bereikte tegen de derde schaakster uit de Sovjet-Unie. mej. Belova. Als zij deze partij zou weten te winnen en tevens haar laatste partij uit dit monstertournooi tegen de Amerikaanse Mav Karff, dan zou de achterstallige ontmoeting tegen de Russische mei Zvorykina de beslissing moeten brengen. Naast onze landgenote, hebben de vier genoemde Russinnen nog prima kansen, alsmede de Duitse mevr. KellerHermann. Deze was het, die Zaterdag mevr. Heemskerk in haar rush naar de eerste plaats stuitte en daardoor de strijd zo ingewikkeld maakte. Het zou wel eens kunnen ziin. dat na de beëindiging van de laatste wedstrijddag, de beslis sing nog steeds niet gevallen is. Mevr. Fenny Heemskerk heeft prachtig geschaakt. Zij is sinds 1937 steeds kampioene van Ne derland geweest en heeft in het buitenland een uitstekende repu tatie. Verschillende malen heeft ze in het wereldberoemde Hasting- tournooi meegedaan, terwijl ze in 19491950 aan het toumooi voor het wereldkampioenschap te Moskou deelnam. Ze versloeg daar o.a. ook de dames Belova en Rubstova, terwijl ze wereld kampioene mei. Rudenko biina op de knieën had. maar in de voortzetting op de tweede dag toch nog verloor. Thans in dit tournooi heeft ze getoond tot de allersterkste schaaksters ter wereld te be horen. Al zou ze niet als eerste uit de bus komen, ze heeft ons land op kranige wijze vertegen woordigd. De stand is op dit moment: 1. Bykova (R.) 9%p. (uit 12 par tijen). 2. Belova (R.) 9% p. (uit 13), 3. KeiierHermann (Oost-Dld) 9 p. (uit 14), 4. Fenny Heemskerk (N.) 8% p. (uit 12). 5. Zvorykina (R.) 8% o. (uit 13), 6. Ignatyeva (R.) 8 p. (uit 12), 7. Rubtsova (R.) 8 p. (uit 13), 8. Tanmer (G.-B.) 7 p. (uit 12). Behalve enkele afgebroken en uitgestelde partijen moeten nog die van de vijftiende en laatste ronde worden gespeeld. Fenny Heemskerk komt in de laatste ronde met wit uit tegen May Karff. Nog niet gespeeld of uitgespeeld zijn o.m. de par tijen HeemskerkBelova uit de negende en Zvorykina Heemskerk uit de twaalfde ron de. Experiment in de Rotterdamse haven ROTTERDAM De „Willem Ruys" van de Kon. Rotterdamse Lloyd is weer op thuisreis, maar men kan nog niet zeggen of het schip reeds in de nacht van Don derdag op Vrijdag binnen zal varen, dan wel de ochtend moet afwachten. In het eerste geval geschiedt de ontscheping aan de Lloydkade vermoedelijk omstreeks half ne gen, in het tweede geval kan het wel Vrijdag in de middag wor den. Dit alles nog onder voor behoud dat het geen dag van dikke mist is en de ruimings werkzaamheden aan de „Faustus" geen spaak in het wiel steken Natuurlijk, aldus de Lloyd, is er geen sprake van dat de „Wil lem Ruys" naar een andere haven dan Rotterdam gaat, maar dit schip met zijn ongewone afme tingen zou als een soort testcase gelden, sinds het gebeurde met het Panamese schip de vaargeul tijdelijk aanmerkelijk heeft ver smald. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft gister middag met 69 tegen 12 stemmen het wetsontwerp tot verlenging van de dividendbeperking aan vaard. Tegen stemden de V.V.D., St. Ger., Prof. Lemaire (groep Wei ter) en de heer v. d. Heuvel (A.R.). Voor de stemming legde de heer Schouten (A.R.) een kor te verklaring af. Hij achtte het standpunt van zijn fractie ten aanzien van de dividendstop vol doende bekend, maar de over grote meerderheid van zijn frac tie is van mening, dat het kabi net, op grond van de richtlijnen die bij de kabinetsformatie wer den opgesteld, nog enige tijd moet worden gelaten. Uit deze verklaring werd dui delijk, dat dê A.R., ofschoon zich niet formeel gebonden voelend, toch wel van een morele binding uitgaat in een duidelijk geval zo als hier. Voor de eindstemming had de kamer met 53 tegen 27 en. stemmen een amendement-Lucas (KVP) aanvaard, dat de verlen ging tot een jaar beperkt. Tegen het amendement stemden de PvdA en de Communisten. Tijdschriften vrij van omzetbelasting. Ook bij de behandeling van het wetsontwerp inzake de omzet belasting op tijdschriften, had de heer Lucas (KVP) succes. Zijn amendement om ook de tijdschrif ten geheel van omzetbelasting vrij te stellen, werd, met enkel de stemmen van de PvdA. tegen, aanvaard. LONDEN, 18 Nov. Vandaag werd er op gezinspeeld dat de Hertog en de Hertogin van Wind sor vermoedelijk uitgenodigd zullen worden om de kroning van Koningin Elizabeth II op 11 Juni van het komende jaar bij te wonen en dat dit gebaar de ver zoening van de Hertog met alle leden van de familie zal voltooi- De reparatiewerkzaamheden aan de pier, waarin het gat werd geslagen door het Panamese schip de „Faustus", hebben een aanvang genomen. De kosten van het herstel van de Noorder- pier worden op een miliioen geschat. Een zinkstuk wordt aangevoerd (achtergrond).

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5