Nerveuze spanning kenmerk van duel Disnie 2-Blanco f G30CO Amsterdammers gingen de boer op.... Knoeierijen gepleegd bij postduivenvlucht? Van een man, die naar de gevangenis wou ezmgen men Dito, W.G.W. en Be Fair boekten opnieuw successen Aanhoudende hoejt J. W. A. HEUSEVELDT Tafeltennis in Noordhollands Noorderkwartier Benjamin Schagen stelde teleur Dodelijke afloop bij gasvergiftiging Pater Kaptein verongelukt en roofden in Hoorn en Hoogkarspel ABDUSIROOP Hij stal een fiets en gaf zichzelf bij de politie aan flinke zelfst. dienstbode R.K. meisje Dienstmeisje DIENSTBODE R.K. Kruideniers bediende Slagershalfwas winkelpand met grote werkplaats C. Nap Zn.,. Makelaars villa met garage, C. Nap Zn., Makelaars Zoekt U een practisch NICOLAAS GESCHENK burger-woonhuis Te koop: Afbraakveiling Timmer- en werkhout PRESTIGE' Demonstratie WOENSDAG 19 NOVEMBER 1952 Pagina 7 urs Groningen SN, 18 Nov. Rode ■25,85; Witte tarwe Inlandse rogge 25,25 tergerst vrij 28,25 ing 22,25—24,10; Zo- i 30,2535,25; Witte 25,2528,75; Groene 56,30; Paardenbo- (6,30; Wierdebonen Duivebonen 55,30 ad 55,30—59,30; Kar- I58,50; Grote mos- 4064,40; Kanarie- 3,35; Aureoolcapucij- 3,30. irijzen gelden voor n, franco Groningen lusief provisie. Het aanbod was niet het geheel was de rijshoudend. Tarwe hoger. Voor de beste e en witte besteedde 25,95. Tweede soort 50, Rogge kon plm. bedingen. De beste en met 27,85 betaald, lartijen hadden wei- elling. Wintergerst in prijzen van 33,00 vijl zomergerst naar van 34,75 tot 35,25 beste monsters witte a betaald met 28,75, s hoger. Afwijkende •den verhandeld van De aanvoer van ;n was klein. In de rijwel geen verande- e kwaliteiten konden 1,30 bedingen.. Twee- 51,00—54,00. In bo- inig om. Voor een id werd 58,30 betaald, vas iets beter. Goed rkocht voor 58,50, bij 59,00. In de overige reinig om. Al deze i voor boerenpartijen ngen geleverd incl. kt Groningen EN, 18 Nov. Kalf- :n (resp. Ie, 2e en 3e -1150, 925—1000, 725 arzen 875950, 700 alvende koeien 850 I, vare koeien 750 stieren 2.352.40, gew., kalveren en •650, slachtvee 2.48 (0, 1.80—1.95 sl. gew., veren 3045, weide- li, vette lammeren 75 schapen 100130, 5080, biggen 4044, e varkens 1.821.93, r, gew., zouters 1.80 1021 runderen, 639 schapen, 404 var- ;gen, 16 paarden, 15 eiten, totaal 2878. Met uitzondering van kalfkoeien en kalf- witte bewijzen was eehandel, voorname- afwijkende soorten, gestemd en nauwe- udend. Voor eerste achtvee bewogen de rband met de kleine in stijgende richting, bleven de prijzen van k gehandhaafd. De [veren vonden lang- tegen hogere prij- het vervolg nuchtere verhandelen wordt de k des Vrijdags ge- landel verliep in alle :eringe aanvoer niet rveranderde prijzen, eling varkens waren na slaahtvarkens de hoger. Overigens randend. De biggen- een kalm verloop zigde prijzen. arkt Leiden I Nov. Aangevoerd kens. Notering zware iters 183, zeugen 170 -1 vrij goed, doch af- isreglement voor de ler. ng van dit voorstel ijk te maken dat ook ezingen voor de ge- 'oorkeurstemmen zul- let dagelijks bestuur P. wil dit regelen op ze, als dit voor de ïer is bepaald. Voor raad zal de vereiste met die voorkeur - chter gegeven moe door het afdelingsbe- :t bestuur van de ge- :entrales. Die instem- ;even moeten wor- iaar het oordeel van e instantie in belang- ifbreuk zou worden het voorschrift, dat inheid der in de Par eerde kiezers in de •diging der Partij in raad, op redelijke ng behoort te komen. ik studeer nog. Kan en uur af?" twaalf?" Tilman schreef on- en bevestiging, een :tje, vloeide de inkt s op zijn pak en loor de hand. Afge- liet hem uit. reed naar huis. Hij urtenossen van deze illemaal ineens ver had wat bij een i gaan zitten tokke- ;wam hij terug met itig gulden in zijn wie weet hoeveel nabije verschiet. Be- geld maken weer hem te worden? al drie avonden in de planken staan, n per avond had de eigenaar voorgesteld geluk was dat be- rtien gestegen, ter- ital uren inkromp, ed rakelings langs Hola, hou je posi- Ikaar, zei de jonge- het stuur ,een lijk eer zingen en dus aken. Toen hij weer le weg reed, schold voor een vervloekte ifunzig, om zo naar en! Alsof geld ge- :t.Maar de ge- llarence spoelde alle vijf en twintig weg. Wordt vervolgd. De nek-aan-nek-race in de eerste klasse tussen Blanco en Disnie 2 is j.l. Zondag in een buitengewoon spannende en enerverende icedstrijd geëindigd in een 64 over winning voor de Coenstad-bewoners. Met een verbeten strijdlust vochten de Nieuwediepers terug en bij elke %ame steeg de nerveuze spanning zowel bij spelers als toeschouwers tot een ongekende hoogte. De laat ste loodjes wegen het zwaarst en menig team onderneemt nog een verwoede poging om de eerste helft van de com petitie met een zo goed mogelijk resultaat af te sluiten. Wij schreven het reeds en onze verwachting werd be waarheid; D.T.O. 3 boekte haar eerste winstpunten, waarmee zij het lang verwachte offensief inluidde. tenslotte de ning. Stand: DSS Ready Treffers IV A Dito Disnie 5 5 0 0 10 4 2 115 4 12 14 5 113 3 4 10 3 2 4 10 3 2 In 4 A vermeerderde TOS haar puntenaantal, door in Den Helder de volle winst op te eisen HCSC l^HCSC 2 werd 8—2. TOS 6 4 2 0 10 DSS 2 4 3 10 7 HCSC Effect HCSC 2 Blanco In de overgangsklasse nam Disnie de ontmoeting in Haarlem tegen Winfried niet al te licht op Het trio Beukman, Kooy en Langius pakte de zaken van meet af met volle ernst aan. en kwam tot een alleszins verdien de io0 zege. Alleen de Haan lemmer Spel bood heftige tegen stand. maar de andere teamge noten (vooral Hoonhout) stelden bitter teleur. Zondagmiddag speelt Disnie thuis tegen H.B.C. uit Heemstede. Een enthousiast spelend team. dat als uitschieter de Horenaren wel eens een puntje kon afsnoepen. D.S.S. stak het tegen Disnie 3 met .onder stoelen of banken, dat zij met recht aanspraak maakt op de derde plaats. Lamers c.s.kre gen een 7—3 nederlaag te incas seren. Het grote gevecht Disnie 2Blanco memoreerden wu reeds, welke dank zij uitste kende prestaties van Visser -j- in het voordeel van de thuisclub werd beslecht. Al was het dub- bel-spel een dubbeltje op zijn kant, de cijfers getuigen dit 21 —13, 1421; 22—20. Stand Disnie 2 5 Blanco 5 D.S.S. 5 IV A 5 IV A 2 5 Disnie 3 5 - - Het grote programma dat de tweede klasse te verwerken kreeg, bracht een opzienbarende verschuiving te weeg. Vooreerst zag Tempo zich twee punten ont futseld door het Helderse HCSC, maar tegen het tweede team van die vereniging reduceerde zij zich ten volle en nog wel met duidelijke cijfers. De Merletten bleef 'leider, middels een over winning op het toch lang niet zwakke Blanco 2. Met slaande trom voorwaarts! Dat is het pa rool. waarmee van Wolf eren c.s. zich in de strijd werpen, op weg naar hogere regionen en Disnie 4 ondervond dit geweld, spartel de nog wel even tegen, maar het baatte niet. Uitslag: 7—3 voor Dito. DSS 2 en IVA 3 verwis selden van plaats. De Alkmaar- ders moesten de te behalen winst in Den Helder achter laten. 4 3 1 0 7 5 3 1 1 7 3 1 0 2 2 1 0 0 1 0 1 0 0 1 0 1 0 0 1 0 3 1 0 2 0 4 met lege handen naar Bergen terug te sturen. Berbee was in Breezand de grote man voor de uiteindelüke overwinning Stand Be Fair IVA 7 Blanco 3 Merletten Schagen. 1 Sphagen 2 HCSC 4 HCSC 4 twee punten in min dering. DTO 3 moest het in 4 B opnemen tegen beide ODI-teams en vergaarde twee kostbare puntjes in de wedstrijd tegen de reserves uit Twisk. In het eerste team moest zy haar meerdere erkennen. Effect 6 6 0 0 12 Treffers 5 4 0 1 8 Be Quick 6 3 12 ODI 5 2 12 DTO 2 4 10 3 DTO 3 5 10 4 ODr 2 5 0 0 5 C niet de 5 0 0 10 4 0 1 8 3 0 2 6 2 0 3 4 1 0 4 2 0 0 5 0 Stand De Merletten Teippo HCSC Dito IVA 3 Blanco 2 DSS 2 Disnie 4 HCSC 2 2 1 0 1 0 1 3 0 0 A 0 2 0 1 2 2 2 3 3 0 schoot In de derde klasse WGW uit haar slof tegen DSS 3. Alleen Huygen wist voor de Alkmaarders tegen te scoren. Ook de Merletten 2 won van HCSC 3 en de uiteindelijke be slissing zal naar onze mening pas in de tweede helft haar beslag krijgen. IVA 5—IVA 6 werd —5 Stand De Merletten 2 6 6 0 0 12 WGW 6 5 0 0 10 DSS 3 6 2 2 2 6 HCSC 3 6 13 2 5 IVA 4 5 1 2 2 4 IVA 5 5 0 2 3 2 IVA 6 6 0 1 5 1 Mentaal goed voorbereid en met de beste voornemens bezield trok Disnie 5 naar Obdam om St. Victor de voet dwars te zet ten. Het antwoord dat Vlaar c.s. hierop gaven, was lang niet mis en de 82 is een bittere pil die de Horenaren te slikken kregen. DTO zonder Deen bracht het tegen Dito 3 niet verder dan een gelijk spel. Stand St. Victor 5 3 2 0 8 Dito 2 4 3 1 0 7 DTO 5 2 12 3 TOS 4 112 3 Disnie 5 4 1 0 3 2 Dito 3 4 0 1 3 1 In de vierde klasse A maak ten beide teams van de nieuwe vereniging Schagen een povere indruk tegen IVA 7. Weliswaar geen katje om zonder hand schoen aan te pakken, maar één winstpunt hadden wij zeker aan de Schagenaren toebedacht. Be Fair nestelde zich vaster op de eerste plaats door de Merletten 11 Treffers 3 kon in 4 J kracht vinden die nodig was om de opmars van Effect 2 te stui ten. Neen, dan heeft 't tweede team van de club uit Bovenkar- spel andere ideeën, dat kwam TOS 2 maar al te goed aan de weet. Be Quick 2 bleef baas over de Merletten 3. Stand Effect 2 6 Treffers 2 5 Be Quick 2 5 TOS 2 5 De Merletten 3 6 Treffers 3 5 St. Victor 2 4 De strijd om de leiding in 4 D is voorlopig ten einde. Ópper- machtig was het Edamse ETV in het duel tegen concurrent no één Tempo 2. Wij schrokken even bij het vernemen van de uitslag 91 en geflatteerd was het zeker niet! De verdere uit slagen in deze klasse waren Disnie 6—Vice Versa 37 er WTTVPurmerend 55. Stand 5 5 5 5 5 5 4 E besloot de eerste helft met de wedstrijd Vice Versa 3ETV 2. Laatstgenoemde behaalde een kleine, maar verdiende 64 zege Stand 4 4 4 4 4 Bij de dames in de derde klas was de ontmoeting DitoIVA van belang voor de bezetting van de laatste plaats. De spanning bleef er tot het laatste toe in en het dubbelspel, waarin zich voor al T. Desaunois en W. Vreug- denhill onderscheiden bracht ETV Tempo 2 Vice Versa Purmerend Disnie 6 WTTV Disnie 7 ETV 2 Vice Versa 3 Vice Versa 2 WTTV 2 Helderse overwin- 6 4 2 0 4 3 1 0 5 3 0 2 4 2 1 1 5 1 0 4 5 0 0 5 6 5 2 0 Zonder pardon gaat Dito 2 voort met het behalen van ecla tante successen en nu werd Ef fect 2 het kind van de rekening. Het mag gezegd worden dat het Dito-team een uitstekend debuut maakt in deze competitie. Maar ook mag wis en waar- aohtig gezegd worden, dat de door hen uitgebrachte onge gronde critiek op verschillen de zienswijzen zeker niet in het belang is van onze tafelten nissport. Gezonde critiek is op bouwend en kan dikwijls minder goede eigenschappen verbeteren. Onze afdeling staat nog steeds in de kinderschoenen, met dien tengevolge dat er weieens fout jes worden gemaakt. Hard wordt er echter gewerkt naar verbe tering en de propaganda-activi- teit en de roep die van onze af deling uitgaat, zijn daar de glas heldere bewijzen van. Treffers 2 nam tegen Treffers 3 geen halve maatregelen en be hield de tweede plaats op de ranglijst. De beide ODI-teams bleken te sterk voor Dito 3. Stand Dito 2 Treffers ODI ODI 2 Effect 2 Treffers Dito 3 te St. Pancras SINT PANCRAS. Gister morgen heeft zich een ernstig geval van gasvergiftiging voor gedaan bij de familie Schot in de Vijzellaan, vermoedelijk door het afspringen van de gasslang. Toen de schoonmoeder, die recht te genover woont, circa 8 uur zag, dat alles nog gesloten was. ging zij even kijken, met het gevolg, dat ze het echtpaar bewusteloos vond. Onmiddeliik werd door dr. Destrée ingegrepen, en kunstma tige ademhaling toegepast. Man en vrouw werden naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht, waar dhr. Schot gistermiddag overleed en zijn vrouw gisteravond. Het bijna 2%-jarig dochtertje was geluk kig die nacht bij de schoonmoe der te slapen. De heer Schot was 26 jaar oud, zijn echtgenote 25. Bij Heiloo van bromfiets gevallen ALKMAAR Gisteren is ten gevolge van een ongeval in het Elisabeth-Ziekenhuis te Alk maar overleden pater Th. Kap tein, overste van het Scholastiek der Paters Montfortanen te Oir- schot. De begrafenis zal Vrijdag a.s. om 10 uur te Oirschot ge schieden. Pater Kaptein had omstreeks 1 uur Akersloot verlaten. In de buurt van Heiloo geraakte hij met zijn bromfiets buiten het rij wielpad in de berm en kwam te vallen. Pater Kaptein kwam met zijn hoofd terecht op het beton van het rijwielpad en liep daarbij een zware hersenschud ding óp. Dr. S. J. H. Moons was spoedig ter plaatse. Per bran card werd het slachtoffer in be wusteloze toestand vervoerd naar een schuur van de heer J. Bur ger, alwaar hem het H. Oliesel werd toegediend. Daarna werd hij naar het St. Elisabeth-Zieken- huis in Alkmaar vervoerd, waar hij, zoals boven vermeld, over leed. (Advertentie) fKilometenfii 1 1 1 F*n 11 JU 6 6 0 0 12 2 6 5 0 1 10 6 4 0 2 8 6 3 0 3 6 6 1 1 4 3 3 6 0 2 4 2 6 0 1 5 1 Algemeen Werkloosheids- fonds zal door overheid niet gehoord worden (Van onze parlementaire redactie) Het bestuur van het Algemeen Werkloosheidsfonds zal niet naast de Sociale Verzekerings raad gehoord worden met be trekking tot de waehtgeldregle- menten van de bedrijfsverenigin- en, aldus deelt Staatssecretaris /an Rhijn aan de' Tweede Kamer mede. Om niet in de omstandig heid te komen, dat er twee ver schillende adviezen worden uit gebracht, geeft de Staatssecreta ris er de voorkeur 'aan om alleen de Sociale Verzekeringsraad te horen, maar daarbij dan te be palen, dat deze Raad, alvorens zijn advies uit te brengen, met het bestuur van het Algemeen Werklöosheidsfonds in overleg treedt. Hij stelt de Tweede Ka mer voor de werkloosheidswet in deze zin te wijzigen. (Advertentie) Ge hebt kou gevat, ge hoest en een scheurende pijn van het vele hoesten beklemt j Uw borst. Reinig Uw luchtwegen vap het gevaarlijke slijm met AKKERS 's werelds besté hoestsiroop PROVINCIALE STATEN HAARLEM. 18 Nov. De ver gadering van Prov. Staten van Noord-Holland heeft vandaag met 57 stemmen en 1 blanco dr. W. Ploegsma, psychiator-neuroloog te Amsterdam, benoemd tot eer ste geneesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort. De vergadering verleende op de meest eervolle wijze ontslag aan ir. B. F. van Nievelt als di recteur van het Prov. Waterlei dingbedrijf in Noordholland. Voorzitter dr. J. E. Baron de Vos van Steenwij k deelde mede, dat de heer H. A. Vulik (KVP) wegens vertrek én mr. R. C. Bakhuizen van den Brink (VVD) om gezondheidsredenen bedankt hebben als leden van de Prov. Staten van Noordholland. Op 13 Januari zullen de Staten weer in vergadering bijeen ko- WIERINGEN. Gistermiddag stond de penningmeester van de afdeling Wieringen van een post- duivenhoudersvereniging, N. H.. terecht voor de Alkmaarse Ar rondissementsrechtbank. omdat hij knoeierijen zou hebben ge pleegd bij een wedvlucht op St. Quentin. De duiven zouden op Zondag 6 Juli ongeveer tussen kwart over een en half twee terugverwacht worden. Een van de 6 duiven, waarmee verd. aan de wedvlucht deelnam. werd echter reeds om 12.22 uur ge klokt. Daarmee zou de penning meester dan de eerste priis van f 35.gewonnen hebben. Het bestuur heeft dit bedrag niet uit gekeerd, omdat men onmiddellijk argwaan koesterde. Gezien de vroegere prestaties van de be treffende duif, was het onmoge lijk. dat deze een uur eerder op de overige zou komen. Het bestuur stelde een onder zoek in. Het bleek, dat de klok van de verd. goed gefunctioneerd had. De ring van de duif echter was bii de inlevering geheel schoon, hetgeen bijna nooit pleegt voor te komen. Verd. zei- de. dat hij het ringetje bii het afhalen in zijn mond had ge stoken, om het even kwiit te zijn. hetgeen met kleine dingen wel eens meer pleegt te gebeu ren. Daardoor was het gekomen, dat op de ring geen sporen meer van vuil voorkwamen. Een tweede aanwijzing, dat er geknoeid zou zijn. werd gevon den in de omstandigheid, dat in de ring geen barstjes waren aan getroffen: gebruikte ringen, en zeker de ringen, gebruikt over een zo grote afstand als naar St. Quentin, vertonen die barstjes bij wijze van spreken in 99 van de 100 gevallen. En zou het ringetje van de verd. van zo uitzonder lijke kwaliteit zijn geweest? Tenslotte was het zo, dat de duif van de verd. niet in staat werd geacht, een dergelijke, uit zonderlijke prestatie te leveren. Op welke wijze de verd. de on regelmatigheden zou hebben ge pleegd. kon niet precies worden vastgesteld, omdat hii tot het schuldig was: hii was echter de man. die voor het aanbrengen van de ringen en het inkorven van de duiven heeft moeten zorg dragen. De Officier van Justitie eiste op grond van bovenstaande een boete van f 100.subs. 30 dgn. Hij vond nog meer bezwarende omstandigheden, die het wettig en overtuigend bewijs van de knoeierijen moesten opleveren. Ej- was een (niet verschenen) ge tuige geweest, die de duiven had zien landen, doch hii wist niet meer op welke tiid precies. Wanneer een der duiven een uitzonderlijke prestatie had ver richt. als verd. met de zijne wil de doen voorkomen, had de ge tuige die tijd wel kunnen opge- ven. Ook kon de Officier niet ge loven, dat verd. een ring, die door een duif was meegevoerd over een afstand van 360 KM en dus vuil moet zijn geworden, in zijn mond zou stoppen. Dit duid de er dus op, dat de ring niet was gebruikt. Tevens is de be treffende duif zelf onderzocht en niets wees erop, dat het een vlucht van 360 KM onder de vleugels had. Hii noemde de han delwijze van de penningmeester zeer ergerlijk, om zijn eigen sportvrienden te bedriegen. Zo kwam hij tot ziin eis van f 100. boete. De Rechtbank zal over 14 dagen uitspraak doen. Vier maanden geëist voor diefstal f 48. ALKMAAR. -Gistermorgen stond voor de Arrondissements rechtbank een nog jonge man terecht, die in de Augustusmaand een boodschappentas, inhoudende een bedrag van f 48.50. had ge stolen te Bergen. De man had het geld hoofdzakelijk gebruikt voor huishoudelijke doeleinden De Officier van Justitie eiste tegen hem een gevangenisstraf van vier maanden. Zijn verdedi ger, mr. M„ P. Vestering. bepleit te een voorwaardelijke straf. De rechtbank ral over veertien da laatste toe volhield, dat hij on- gen uitspraak doen. INGEZONDEN Vrijstelling van deelneming in het verplicht bedrijfspensioenfonds Geachte Redactie. Onze regering is van mening, dat, ter vervanging van de nood- wet-Drees, iedere Nederlander zelf voor een oudedagsvoorzie ning zal moeten zorgen. Doen de mensen het niet vrijwillig, wel nu. dan worden zij gedwongen. Bedrijfsgenoten, die tenminste zes maanden voordat het verzoek tot verplicht stellen van het be treffende bedrijfspensioenfonds bij de minister is ingediend, deel nemer zijn in een ondernemings pensioenfonds of zich bij een levensverzekering-maatschappij hebben verzekerd, hebben recht op vrijstelling van deelneming in het verplichte bedrijfspensioen fonds, wanneer en zo lang zij kunnen aantonen, dat hun uit zicht op pensioen tenminste ge lijkwaardig is aan de uitkeringen van het bedrijfspensioenfonds. Een levensverzekering kan dus vrijstelling bewerken, mits die verzekering hoog genoeg is. Dit mag als voldoende bekend ver ondersteld worden. Maar hoe staat het nu met Spaarkasin- schriivingen? Het Spaarkasbedrijf is niet zo algemeen bekend als het Le- vensverzekeringbedriif, omdat de exploitatiekosten van een spaar kasinstelling belangrijk lager ziin dan die van een verzekerings maatschappij. Een levensverzeke ring heeft tot voornaamste doe-1: het waarborgen van het overlii- densrisico, terwijl bii een spaar kas het kweken van rente op de voorgrond staat. Als over het aangroeiende spaarsaldo een aan trekkelijke rente (thans 4 a 4V2 pet.) wordt vergoed, kunnen er onmogelijk enorme bedragen aan reclame worden besteed. Van het feit. dat Spaarkassen niet zo al-' gemeen bekend zijn als Levens- verzekerings-maatschappij en. wordt door sommige verzeke ringsagenten grof misbruik ge maakt. Zij beweren klakkeloos dat spaarpolissen nooit vrijstel ling van deelneming in een be drijfspensioenfonds kunnen ge ven en brengen belanghebben den op een dwaalspoor. De wet op de verplichte be drijfspensioenfondsen heeft de Verzekeringskamer ingeschakeld. De Verzekeringskamer, een over heidslichaam dus, heeft in een schrijven van 29 April 1952 let terlijk bepaald: „Wij zijn van menirfg. dat spaarkasinschrijvingen, voor zien van liifrenteclausules in principe kunnen dienen om vrijstelling van de verplichte deelneming in een bedrijfs pensioenfonds te verkrijgen. Wij merken op, dat slechts indien voldoende inschrijvin gen tijdig, nl. zes maanden voor het verzoek om de wet telijke verplichtstelling van 't Bedrijfspensioenfonds, zijn genomen, krachtens artikel 5, derde lid, der wet ab ini tio recht op vrijstelling be staat, zodat geen verzeke ringstechnische compensatie behoeft te worden geboden." Dit is duidelijke taal van een officiële instantie, die. naar ik hoon. iedere twijfel bij belang hebbenden moge wegnemen en die een eind moge maken aan de onsympathieke werkwijze van sommige verzekeringsagenten. Zijn deze mensen niet op de hoogte van bepaalde uitspraken, dan moeten zij zich wenden tot hun inspecties, alvorens een oor deel uit te spreken. Zijn zii, wat veel erger is. wel op de hoogte, laten zii zich dan onthouden van pertinente leugens. Met deze on smakelijke werkwijze ziin de eer en de goede naam van Spaarkas- en Verzekeringsmaatschappijen zeker niet gediend. Met dank voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, P. J. C. VAN DUIJN Inspecteur van een Spaarkas- bedrijf, Nieuwpoortslaan 90. Alkmaar. Eiermarkt PURMEREND. 18 Nov. Aan gevoerd 41.000 kipeieren van f 21 tot f 23: 65.000 eendeieren 15.50 15.90. AMSTERDAM, 18 Nov. Het Amsterdamse Gerechtshof heeft vandaag de zaken behandeld te gen vier Amsterdammers, die er van beschuldigd worden in de provincie Noord-Holland een groot aantal inbraken te hebben gepleegd. Als eerste verscheen in de ver- dachtenbank de 36-jarige han delsreiziger J. de J., die door de Rechtbank te Alkmaar op 9 Sept. i.l. is veroordeeld tot 2 jaar gev. met aftrek, wegens diefstal met braak in de nacht van 29 op 30 Nov. 1951 in een kaaspakhuis te Hoorn en diefstal van een aantal koperen buisjes te Hoogkarspel. Over de persoon van de verd. zei mr. Kist: „In vele gevallen heeft hii, naar mijn mening, de leiding gehad of de idee geop perd. Het was ook deze verdachte die zijn auto ter beschikking stel de. Het uitgebrachte rapport is weinig hoopvol ten aanzien van reclasseringsmogelii kheden." Mr. Kist vroeg bevestiging van het vonnis van de Rechtbnak. De Alkmaarse Rechtbank heeft eveneens voor de diefstallen in Hoorn en Hoogkarspel de 23-jar. machine-bankwerker J. V. ver oordeeld tot 20 maanden gevan genisstraf met aftrek, nadat deze verdachte door de Amsterdamse Rechtbank wegens diefstallen in Loosdrecht en Laren reeds was veroordeeld tot 15 mnd. gevan genisstraf met aftrek. In deze zaak merkte mr. Vos op. dat V. reeds in 1942op 13- iarige leeftijd met de misdaad is begonnen. „Na de bevrijding is hii enige malen ter beschik king gesteld, maar hij is steeds gevlucht." Ook in deze zaak vroeg mr. Kist bevestiging van het vonnis van de Rechtbank. De verdediger, mr. Wachter, pleitte clementie. Tenslotte kwamen in de ver- dachtenbank de 22-jar. schoen maker M. G. en de 22-jarige G. P. K„ beschuldigd van mede plichtigheid aan de inbraken te Hoorn en Hoogkarspel. G. werd hiervoor door de Alkmaarse rechtbank veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, door te brengen in een jeugdgevangenis. De straf van een jaar. waarvan 4 maanden voorwaardelijk, waar voor de Amsterdamse Rechtbank hem heeft veroordeeld wegens medeplichtigheid aan de inbraak te Laren, heeft hij reeds uitge zeten. K„ die van zijn door de Am sterdamse Rechtbank opgelegde straf: een jaar gevangenisstraf met aftrek wegens medeplichtig heid aan de inbraak te Laren, r.iet in hoger beroep is gekpmen, is voor zijn medeplichtigheid aan de inbraken te Hoorn en Hoog karspel door de Alkmaarse Rechtbank veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek. Ook in deze zaken vroeg mr. Kist be vestiging van de rechtbankvon- nissen. Mr. J. Polenaar voor de verdachte G. en mr. Mul der voor de verdachte K. verzochten het Hof clementie voor hun cliënten. Het Hof zal in alle zaken op 2 Dec. a.s. arrest wijzen. Vermoorde politie-agent ter aarde besteld WOERDEN Onder grote be langstelling van de zijde van 't publiek is gisteren de zo tra gisch om het leven gekomen agent van Eek uit Woerden aan de schoot der aarde toevertrouwd De auto met het stoffelijk overschot werd voorafgegaan door een muziekcorps van de ge meentepolitie uit Utrecht, dat treurmuziek ten gehore bracht, en geflankeerd door acht slip pen-dragers. ALKMAAR. Gistermiddag stond een Amsterdamse huis knecht voor de Rechtbank, die graag voor een poosje naar de gevangenis wou. Zijn leven be tekende voor hem niet zo heel veel meer. Hij zag er geen gat meer in. Hii had in Amsterdam bovendien nog ruzie gekregen met een collega, en toen had hij meteen maar ontslag genomen en was op stap gegaan, met de vooropgezette bedoeling, om in Alkmaar een fiets te stelen en zich bij de politie aan te geven: op de Nieuwlandersingel lukte 't hem een fiets weg te nemen, die daar door een andere fietsendief onbeheerd was achtergelaten. Prompt volgde de aangifte bii de politie, prompt kwam de man in liet Huis van Bewaring en hii had ziin zin. Hij zou volledig zijn zin hebben, wanneer hii nu voor een jaar kon worden opgesloten in de kolonie Het Hoge Land, want. hij wist dat nog van een vroeger tijdelijk verblijf, het zou hem daar uitstekend bevallen. „Och", zei de man opgewekt voor de rechtbank, toen de President hem liet blijken, dat hii op die uitzonderlijke manier toch niet naar een oplos sin had moeten zoeken: het is misschien wel een beetje radi caal maar ik wist niets anders te doen." De Officier van Justitie wilde de man echter niet hele maal zijn zin geven, opdat niet het karakter van de straf verlo ren zou gaan. Hij eiste daarom een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden met af trek en 6 maanden voorw. en opname in „Het Hoge Land" voor de duur van een jaar. Mr. Reijerse bepleitte clemen tie ten aanzien van de onvoor waardelijke straf, die hij beperkt zou willen zien, tot de tiid, in voorlopige hechtenis doorge bracht. Uitspraak over 14 dagen. F amiliebericht en ♦J* «J» »J» ♦J* *1* Op de 24e November a.s. hopen onze geliefde ouders TH LOOS C. LOOS—KOS de dag te herdenken, dat zij 25 jaar in de echt zijn verenigd Dat zij nog lang voor ons gespaard moge blijven is de wens van hun dankbare kinderen. Ar ie en Vera Jan Theo en Cockie Riet Ben Hensbroek, Nov. 1952 Receptie van 24 uur in Café Kossen. Heden overleed in het St. Elisabeth Zie kenhuis te Alkmaar, na voorzien te zijn van, het H. Oliesel, in de ouderdom van 43 jaar, de zeereerw. pater THEODORUS JOHANNES KAPTEIN Overste van 't Scho- lasticaat der Paters Montfortanen te Oir schot. Namens de Paters Montfortanen, C. M. Heiligers, Provinciaal Namens de familie, J. Kaptein. Akersloot, Kerkl. 272 Oirschot, P.P. Montfortanen 18 November 1952 De plechtige Uitvaart zal plaats vinden in de kloosterkapel te Oirschot Vrijdag 21 Nov. om i0 uur, waarna de begrafenis op het kloosterkerk hof, aldaar. Rozen- kransbidden n.m. 7.30 uur in. de kerk van de H, Jacobus Major te Akersloot. Gevraagd in zakengezin te Amsterdam Prettige werkkring. Hui selijk verkeer. Goed sa laris. Br. ond. T. C. 4126 Adv. Bur. De la Mar, A'dam, of tel. aanm. K 2900—31456. Gevraagd, net gen. alle voork. werkz.- heden te verrichten en 'n werkster voor meer dere dagen per week. - Mevr. POOT, Dorpsstr. 30, Bergen. DANKBETUIGING Daar wij niet in staat zijn U allen persoonlijk té bedanken voor de vele hartelijke bewijzen van deelneming onder vonden bij het overlij den van onze dierbare zoon, broer en zwager Wilhelmus Hoogzaad betuigen wij hiermede onze oprechte dank. Familie Hoogzaad-Appelman C 44 Spanbroek Langs deze weg danken wij allen, voor de deel neming betoond tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve zuster CORNELIA In het bijzonder aan de HoogEerw. Heer Deken Jacobs, Dr. Nijman en de Zusters van het Wit- Gele Kruis. Fam. Kleverlaan Alkmaar. Nov. 1952 Oosterburgstraat 17 Gevr. net meisje voor d. en n., modern klein huis. oliestook centrale verw., in gez. met 2 schoolg. kinderen. Sal. f 80.per mnd. Mevr. J. VERHAAR, Doorman laan 18 tel. Wassenaar 4121. DE RUSTENDE JAGER, Bergen (N.H.).Voor direct gevraagd in.- of extern. Persoonl. aanmelding gewenst. Terstond gevraagd: in- of extern. D. BAAS, Nieuwstraat 34. Hippo- lytushoef. Gevraagd: fa. H. v. d. KAMER, Huigbrouwerstraat .22, Tel. 2783, Alkmaar. TE KOOP TE BERGEN: een op 1ste stand gelegen en ruime afzonderlijke bovenwoning. Koopprijs f 18000.Te bevragen te BERGEN N.H. Telef. 2576, na 6 uur 2254 TE KOOP en vrij te aanvaarden te BERGEN: Een op eerste stand, aan de boskant, gelegen grote schuur en 2000 M2 grond. Het pand is zeer geschikt voor zomerverhuur en in prima staat van onderhoud. Koopprijs f 22500.Vestiging verzekerd ook voor niet Bergenaren. - Te bevr. te BERGEN Telef. 2576, na 6 uur 2254 Te koop te Alkmaar: Brieven onder no 13033, bur. v. d. blad. dubb. divar.bed f 15: di van f 15; wringer en box f 20; dkr. w. japon m. 46 f 15; gr. deux-piece m. 44-46 f 10; gr. man telpakje m. 44-46 f 10; zw satijn pumps m. 38 f 5; zw. lak pumps m. 38 f5. v. d. MEIJ, Houtweg 22, Alkmaar. Ik zeg maar zo ga naar Kwaliteit Overwint Het Ritsevoort 37 Tel. 4184 a. h. VERLAAT gem. Oude Niedorp op Vrijdag 21 Nov. a.s. des voorin. 10 uur van: ten verz. van fa. A. H. Verburgt en Zn. aanne mers van sloopwerken te Amsterdam. Deurw. VAN HUIT bespaart U van, de normale brandstof en kooktijd terwijl het voedsel alle geur. smaak vitaminen en mineralen, volledig behoudt vanaf DONDERDAG 20 NOVEMBER tot en met ZATERDAG 22 NOVEMBER a.s. om 10.30 uur, 2.30 uur en 3.45 uur in onze HUISHOUDZAAK - LANGESTRAAT 20 UITNODIGINGSKAARTEN worden U op verzoek gaarne toegezonden en zijn tevens GRATIS aan de cassa verkrijgbaar LANGESTR. 20 - HOUTTIL - ACHTERSTR. Telefoon 4170 ALKMAAR

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 7