eede laten K.G.B. bracht door zege op V.V.W. spanning in 1B terug RADIO Selectiewedstrijden afd. N.H. hadden het weer niet mee lacing eiding V.Z.V. legde grondslag Blokkers eindelijk weer eens in betere vorm D.D.D. Soys dwong elijkspel af MAANDAG 24 NOVEMBER 1952 Pagina 5 Selectiewedstrijden te Schagen teerden succes Geel-Zwart liet zich verrassen programma - Naar wij vernemen Dader van roofoverval Horst gearresteerd Scheepsberichten U.S.V.U. sleepte winst iveg OUDESLUIS VERLOOR MET 32 Toch zal de keuzecommissiè niet ontevreden zijn voor 3-1 zege in de eerste helft Grasshoppers gaf goed partij Nieuwe Katholieke Vakorganisatie Gelijk spel tegen R.K.D.V.O. PROVINCIALE STATEN NOORDHOLLAND Stateiikring K.V.P. Zaandam-Alkmaar .01 EEN ZONDAGSKIND Door Toon Kortboms ïg in de Forward- doelpunten niet en. Goed begin begon Forward at Zandbergen on een naar uit- sen door naast deed gaan, kwam een voorzet die uitstekend werd Kort hierop gaf uitstekend door en het was weer Kinheim gaf de en belaagde enige evaarlijk het For- doeh Groeneveld te onzuiver om oen. strijd geruime tiid iet enig Forward- ht, doch de Kin net zich niet meer Bovendien strand- ■ard-aanvallen on at de ballen niet i-den doorgegeven, eim-aanval zagen weer eens vrii komen, doch weer totdat een seconde oot een hoekschop aruit Groeneveld taar na de thee begon Kinheim vol loch de eerste kans rward. Zandbergen leel vrii veld voor ongehinderd tot de lopen. Hii deed dit veel te ver om nog man te komen, zo gen hem opkwam, orele klap voor de onen ziin, doch nu voor de thuisclub, inspireerd. ging pelen en met suc- il achtereen gleed gel langs de For en de schoten wa- voorsprong. n opleving in het Pieterse zette g hoog voor en nd kopte Hart in keurig doelpunt, zier zou Forward hebben. In een tiid stond het 34 en even later 35. een zesde doelpunt op appelleren van een breed gebaar ïm aanvoerder ('»ii doen), kwam de op ziin beslissing feit, dat het Boys etal invallers telde Knip en Snijders, len Jansen, P. Indri het WSV-veld be- ze zwaar te bespe en de Boys een goe- wedstrijd gespeeld. l kwartier na de n de rechtsbuiten bal scherp voor- toelopende linksbui- iaar voor Kramer Daarna kwam W n de Boys verdedi- ruk werk. Allengs de Boys zich los te na de strijd weer ip ging. Van Dok, en speelde, geraak- en werd vervan- Leij. Deze was het, scrimmage voor het gelijkmaker wist te Nu waren het de rk in de aanval eenmaal geleek het lat de Boys de lei- nemen. T. Indri ip doel, de doelman passeerd, doch een ers voorkwam een nt, door de bal uit laan. Pater nam de rafschop. maar hij langs de verkeerde paal. Zo bleef het ir was het midden die 'n zwak moment ïgens goed spelende iet een doelpunt af- L. De Amsterdam- =-n nu met gladde door het centrum de van de bezoekers rband te spelen, zij echter niet, dat de 3e Werker in prima en dat de weinige welke voorbij hem nbroek steeds zijn laatste moment te i de Racers, die na toon aangaven. Ge- de wind zetten zij raaie aanvallen op, ner dikwijls de gro- Met korte, goed ge- es sneed hij herhaal de nu in het geel A-defensie heen. het nog een kwar- de Vries uit een he rsteling Racing ,oor -naai de leidin" gaf. tacers hierna zo aan- eeld als .zij vr>"-^i°n ran, ''in waren on- e beide punten mee gaan. TTu echter trok -lie zich veelal terug, nlg. dat het aanvals- k aan zijn lot werd Nadat Lingbeek nog zeker lijkende doel- weten te keren, ont- eidsrechter zeven mi- het einde Racing een wellicht was hij het lf toch nog niet ge- et zijn beslissing van tevoren, toen de eenden, dat zij had- unt. nog vijf minuten te middenvoor Brom 'n van ziin eminente leen. Hij omspeelde De Werker, om ver- t op het moment, dat met een laatste in- bal nog trachtte weg -iet een gloeiende ko- k voor de tweede seren. Het feit van de dag ivas hier zeker tvel de nederlaag van V.V.W. in Bovenkarspel. Hoeden af voor de K.G.B.'ers, die de spanning in 1B weer hebben teruggebracht. Dat deze Zondag verder in het teken stond van de selectie- ivedstrijden in Schagen teas begrijpelijk. Vier elftallen traden daar in het strijdperk voor het speurend oog van de Techn. Commissiedie daar de nodige kennis van het huidge spelersmateriaal o.i. wel heeft kunnen opdoen. Ja, dat was wel een grote sen satie daar in Bovenkarspel. Ter wijl heel WW dacht de overwin ning in de zak te hebben, toen het een penalty kreeg toegewe zen, kwam het omgekeerde uit de bus. De penalty werd gemist en prompt benutte KGB de ont stane kans en scoorde zelf. De zege van KGB brengt hoop in de harten van vele clubs uit deze lB-afdeling. RKEDO, SEW, Sijbe- karspel, RKDVO en KGB zelf, zij allen maken nu weer een kans op de titel. Het zal oud-secretaris Meester van VVW geen vreugde gebracht hebben deze uitslag.... St. George is op de goede weg. Nu werd Berkhout met 31 ver slagen en de Spierdijkers stegen weer enkele plaatsen op de rang lijst. Dat RKDVO een punt achter moest laten in Blokker, was te verwachten, nu de thuisclub de dreiging van de laatste plaats begon te voelen. VVW 8 6 1 1 13 Sijbekarspel 8 5 1 2 11 KGB 9 4 2 3 10 SEW 7 4 1 2 9 St. George 9 3 3 3 9 RKEDO 6 3 2 1 8 RKDVO 6 3 1 2 7 HOSV 8 1 4 3 6 Berkhout 9 3 0 6 6 Blokkers 7 1 2 4 4 De Valken 9 I 1 7 3 DINSDAG 25 NOVEMBER HILVERSUM I. 402 M. 7.00— 24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo- foonmuziek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws en weerberichten. 8.15 Sympho- nette-orkest en solist. (Inter mezzo: Gramofoonmuziek.) 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Water standen. 9.40 „Lichtbaken", cau serie. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gramofoonmuziek. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio. 12.00 Angelus. 12.03 Promenade orkest. (12.3012.33 Land- en tuinbouw- mededelingen.) 12.55 Zonnewij zer. 13.00 Nieuws en Katholiek nieuws. 13.20 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 14.00 Geva rieerd programma. 14.50 Gramo foonmuziek. 15.00 „Hier Vrij Europa". 15.30 „Ben je zetsig?" 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zie- kenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuitzending: Dr. L. G. M. Jacquet: Japan als producent voor en afnemer van Zuid-Oost-Azië. 18.00 Lichte muziek. 18.15 Gramo foonmuziek. 18.20 Sportpraatje. 18.30 R.V.U.: Dr. J. J. Smith: Het leven in zee. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.15 „Uit het Boek der Boeken". 19.30 Gramofoon muziek. 20.20 „Plutus of eerlijke rijkdom", hoorspel. 22.10 Orkest concert. 22.40 Reis Z.K.H. Prins Bernhard naar Midden- en Zuid- Amerika. 22.45 Avondgebed en Liturgische kalender. 23.00 Nieuws 23.1524.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00— 24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gramo foonmuziek. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gramofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gramofoonmu ziek. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwij ding. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.25 De groenteman. 9.30 Gramofoon muziek. 10.20 Revue-orkest. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Pianomuziek. 12.00 Zang en hammondorgel. 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland. 12.40 Lichte muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen of gramofoonmu ziek. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 „Zeg eens, Amerika". 14.30 Gramofoonmuziek. 14.40 School radio. 15.00 Gramofoonmuziek. 15.15 Voor de Vrouw. 15.45 Gra mofoonmuziek; 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Metropole orkest. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Gramofoonmuziek. 18.50 „Pa ris vous parle". 18.55 Koorzang. 19.20 Verzoekprogramma. 20.00 Nieuws. 20.05 Gevarieerd pro gramma. 21.15 Amusementsmu ziek. 21.35 „Ik weet, ik weet, wat U niet weet". 21.50 Rhytmische muziek. 22.30 Buitenlands over zicht. 22.45 Surinaamse volksmu ziek. 23.00 Nieuws. 23.15 „New York calling". 23.20 Wereldkam pioenschappen dammen. 23.25 24.00 Gramofoonmuziek. TELEVISIE DINSDAG 25 NOVEMBER 1952 AVRO 20.15—21.45: 1. „Vaart naar de toekomst" 2. Weernraatie Pauze 3. Lichte muziek 4. ..On de plaats rust", televisie spel We springen meteen over naar 2A, waar Beemster het stoute stukje uithaalde om Foresters op eigen terrein nog wel een gelijk spel af te dwingen. Nu blijkt, dat de leiders in deze afdeling niet onverslaanbaar zijn, zullen er wel meer pogingen tot ondermijning van het Heiloose gezag worden ondernomen. St. Bavo stelde weer teleur. Als zodanig moeten we tenminste de nederlaag tegen Jisp op eigen terrein wel opnemen. Het begint er 'nu somber voor de Ursemmers uit te zien. 2A: Foresters Jisp Zaanse Boys Purmerland Knollendam W.B.S.V. Beemster P.S.C.K. St. Adelbert Gr.-Schermer St.. Bavo R.K. S.V.S. 0 17 4 12 1 11 2 9 3 9 4 9 3 6 4 5 4 5 6 4 7 4 4 3 zamerhand de enige overgebleven Ook in 2B is nog gevoetbald- Slechts twee wedstrijden. In Mid- woud deed Zwaagdijk uitstekend werk en de 40 zege zal een uit stekend hulpmiddel zijn om de gemoedsrust van vele Zwaagdijk- supporters wat in rustiger banen te leiden. Het directe gevaar voor de twee laatste plaatsen bedreigt nu vooral MOC en HEO. Het zal daaraan ook wel te wijten zijn, dat deze Hoogkarspelse club plot seling in Onderdijk tegen Strand vogels tot zulke goede prestaties kwam. Want dat is het gelijke spel zeer zeker. Vier clubs met tien punten hebben hier nu de leiding, terwijl Woudia met negen Spartanen LSVV SVW Strandvogels Woudia DWB Sporters Zwaagdijk Westfriezen MOC HEO 4 2 1 10 4 2 1 10 4 2 1 10 4 2 2 10 4 1 2 9 4 0 4 8 2 3 2 7 2 1 4 5 1 2 3 4 1 2 4 4 0 3 6 3 Ook 2C ontkwam niet aan de „verrassingen-stroom". Geel Zwart werd er de dupe van. Want de Zandtemers verloren definitief elke aansluiting met de kop door een 21 nederlaag tegen Schoorl, dat daarmee bewees niets te voe len voor de laatste plaatsen. Con Zelo schaarde zich weer wat vaster in de rij van midden moters. Daaraan was de 43 zege op Oosterend debet. Duinranders zorgde ook al voor een puntje. Tegen Kolping Boys, dat ook zeer „happig" was op de winst, werd met 22 gelijk ge speeld. Het wordt hier een gedrang van jewelste in die onderste regionen. Dat Hollandia T. geen mede lijden had met Texelse Boys was nodig voor de kansen van de club uit Tuitjenhorn. Het is zo lang- is oud-minister ir. L. A. H. Peters Zaterdagmiddag geïnstalleerd als burgemeester van Bergen op Zoom heeft de burgemeester van Cardiff Zaterdagmorgen een krans gelegd in Amsterdam bij het nationale monument op de Dam is de bekende portretschilder Jan van Delft overleden. Koningin Ju liana, heeft destijds als prinses, voor hem geposeerd is Zaterdagmiddag in de hoofdstad het 20.000 ton metende tankschip „Saxonhill" op de werven van de N.D.S.M. te water gelaten.... is te Amersfoort Zaterdagmiddag onder grote belangstelling van vele autoriteiten het gebouw voor de rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek officieel geopend. Het is het voormalige klooster Marienhof waarvan de restauratie onlangs gereed kwam zal over enkele maanden het Ne derlandse spoorwegmuseum wor den heropend in het voormalige station aan de Maliebaan te Utrecht.... De politie te Horst heeft de man gearesteerd, die in de nacht van Woensdag op Donderdag j.l. een roofoverval heeft gepleegd in het station Horst-Sevenum, waarbij hij zich enige tientallen guldens heeft toegeëigend. Het is een 30- jarige los werkman, H. uit de gemeente Horst. Hij heeft een be kentenis afgelegd. H. zou in het huwelijk treden en volgens zijn verklaring heeft hij de overval gepleegd om aan trouwgeld te ko men. De stengun, waarmede hij de dienstdoende loketambtenaar heeft bedreigd, is in beslag geno men, evenals het masker, waar van hij zich heeft bediend. Het was een zwembroekje, waarin hij een paar gaten had geknipt. H. is ter beschikking van de justitie gesteld. Flevo 10 10 0 0 20 Hollandia T. 10 8 0 2 16 Geel Zwart 10 6 0 4 12 Zeemacht 10 5 2 3 12 Con Zelo 9 4 1 4 9 Wiron 9 4 1 4 9 Petten 10 4 0 6 8 Schoorl 10 3 1 6 7 Tex. Boys 8 3 0 5 6 Duinranders 9 2 2 5 6 Oosterend 10 2 1 7 5 Kolp. Boys 9 1 2 6 4 In 3B is het pleit zo goed als beslecht. Het is wel heel vroeg in het seizoen, dat we zo durven schrijven. Maar de voorsprong, die Twisk door de resultaten van gisteren heeft weten te verwer ven, is zo groot, dat het kampioen schap aan deze ex-tweede klassers haast niet meer kan ontgaan. Zelf haalde Twisk een streep door de kansen van KSV en RKVVS was zo vriendelijk om op eigen ter rein van SSV te verliezen.... Res. IC: Schagen 2 Hollandia 3 Helder 3 B.K.C. 2 Succes 2 Alcmaria 4 West-Frisia 4 V.V.W. 2 Grasshoppers 2 5 Texel 2 7 6 5 6 5 4 3 2 2 0 0 1 2 0 0 1 0 2 0 1 1 Aldabi verm. 25 van Buenos- Aires-Rotterdam; Ahena Rotter- dam-Buenos-Aires 1-12 Riode Ja neiro verw.; Alnati 22 v. Buenos- Aires te Rotterdam; Bonaire 22 van Georgetown te Amsterdam verw.: Boskoop A'dam-Guayaqio 8-12 Barbados verw.; Cottica, A'dam-Georgetown 25 aldaar ver wacht; Fairsea verm. 29 v. Rot terdam-Sydney; Indrapoera Tj. Priok-Rotterdam verm. 22 van Belawan-Aden; Johan van Olden- barneveld Amsterdam-Melbourne 25 Aden 9-12 Fremantle verw.; Maasdam vertr. ca 12 u. v. New York-Rotterdam via Hal'ifax- Southampton-Havre; Nw Amster dam 28 New York-Rotterdam 28 Southampton-Le Havre 29 Rot terdam verw.; Noordam 24 van Rotterdam te New York verw.; Oranje vertr. 26 van Tp. Priok- Amsterdam; Oranjestad vertr. 27 v. Amsterdam-Cristobal; Rijn dam vertr. 28 van Rotterdam- New York: Sibajak vertr. 22 van Tj. Priok-Rotterdam 17-12 verw; Waterman Melbourne-Rotterdam 30 Aden 12-12 Rotterdam verw.; Westerdam vertr. 29 van Rotter dam-New York; Willem Ruys, 28 van Rotterdam-Tj. Priok; Wil lemstad 23 van Amsterdam te Cristobal verwacht; Zuiderkruis Kaapstad-Aden 28 Las Palmas 3- 12 Amsterdam verw. Voor een club, die verschillen de continu-arbeiders onder haar leden telt, is het niet eenvou dig om met een volledig senio renelftal uit te komen. Ze kwam ES VU ditmaal met twee inval lers de strijd aanbinden tegen Uudesluis thuis. Jammer dat deze in de aan vang zo pittige, gelijk opgaande wedstrijd werd verstoord door 'n onaangenaam incident. De grens rechter der thuisclub vlagde in zijn ijver voor een vermeend buitenspelgeval, wat echter een geheid doelpunt werd. Tengevol ge van de reacties hierop werd een der beste spelers van Oude- sluis naar de kleedkamer verwe zen. Het was direct na de aftrap wel duidelijk, dat bij deze ont moeting om het winnende goal- tje zou moeten worden gestre den. Beide elftallen wisten goe de kansen te scheppen en waren volkomen tegen elkaar opgewas sen. Totdat bij een aanval van de oranjehemden een kogel van middenvoor Vennik tegen de kruising belandde, maar keurig werd opgevangen door de benja min van 't veld, de 16-jarige Jan de Vries, die met een prachtig schot zijn club de leiding be zorgde. 01. Weer een periode van over en weer aanvallen, waarbij de thuis club alle^ op alles zette om de achterstand in te lopen. Bij de hierdoor ontstane situaties had den de gasten enkele malen ge luk, Daal, lat en een in alle standen vangende keeper wisten geruime tijd het doel van vreem de smetten vrij te houden. Maar bü een doelworsteling stuitte het bruine monster toch vanaf een eigen speler achter keeper Ven- nik. 11. Weer dreigden som bere wolken boven de hoofden der bezoekers, toen middenvoor Slikker, bii missen van de spil, in soloren op het doel afstormde. Door snel uitlopen wist keeper Vennik hem echter het leder af te snoepen. Hierop kwa'm het fa tale moment. Balvers, die van rechts de bal oppikte, gaf een hard diagonaal schot, dat keeper Aarsen té machtig bleek. 12. De scheidsrechter liet zich niet door de hevig vlaggende grensrechter intimideren en wees naar de mid denstip. Er werd echter al te veel gepraat en een speler, die zich met de beslissing niet kon ver enigen, naar de kleedkamer ver wezen. Met tien man speelde Oudesluis verder en het moet ge zegd worden: zij hebben zich naar best vermogen van hun taak ge kweten. Een buit enspel doelpunt bracht de stand op 22, maar een voorzet van Frantzen ver dween via de krullebol van mid denvoor Vennik langs Aarsen in de touwen. 23. Hierop ging de wedstrijd uit als een nachtkaars. Zondagmiddag hebben op het Schagenterrein aan de Loet circa 50 spelers uit de Noordhollandse afdelingen de strijd tegen elkaar aangebonden om in aanmerking te komen voor de zo begeerde plaats in het afdelings elftal. Het viel niet mee op het zivare en gladde veld een behoorlijk stukje voetbal weg te geven. Het was dan ook niet te verwonderen dat het spelpeil vooral in de eerste helft niet boven het middelmatige uitkwam. En toen in de tweede helft der i was iets schappelijker geworden. Zowel de in het blauw als in het wit gestoken spelers demonstreer den een mooi. fris spelletje. Spil Kaal (Alcmaria Victrix) maakte een zeer betrouwbare indruk. Ook Hoornsma (J.V.C.) toonde zich een gevaarlijke en snelle midvoor. Blauw speelde voor de rust iets sterker. Boekei (S.V.W.) en Koome (O.D.I.Z.) toonden zich snelle buitenspelers. Toen om ongeveer twee uur de scheidsrechter beide teams in het veld riep bleek, dat Grasshoppers twee invallers had voor Rood en keeper Mulder. Bij VZV mankeer de Keesom op het appèl. Direct bleek al, dat het zware terrein het uiterste van de spelers zou vergen, daar er juist voor de aanvang een regenbui zich boven 't Veld ontlast had. Het was dah ook akelig glad en men kreeg menige glijpartij te zien. De eerste aanvallen waren voor VZV en de Grasshoppers- achterhoede kwam voor hete vu ren te staan. Na acht minuten liep midden voor C. Wijnker snel naar links, zijn voorzet kwam afgemeten voor de voeten van D. Wijnker, die met een enorme kogel de score voor VZV opende (1—0). Advertentie) Wel trachtte Grasshoppers het spel te verplaatsen en vooral hun uitstekende rechtsbuiten Schilder weerde zich geducht. Het binnentrio maakte er echter zeer weinig van en doelman Smit kreeg dan ook voor de rust weinig zwaar werk, mede door het uit stekende verdedigen van Wijnker en Leeghwater. VZV deed het beter. Groen, „baas op het middenveld", gaf een pass naar de linksbuiten en in uiterste nood wist de Grasshop pers-verdediging op corner te redden. Deze hoekschop werd door Zomerdijk ineens in het doel geplaatst (20). VZV bleef aan dringen en een der Hoogwoudse backs moest de bal uit.het doel koppen om erger te voorkomen. Maar het bleek uitstel van exe cutie te zijn. De toegestane corner werd wederom door Zomerdijk benut (30). In de 2e helft had Grasshoppers de wind mede en ze wisten het spel te verplaatsen, W. Wijn ker stond echter als een rots in de branding en de Grasshoppers- voorhoede kreeg weinig kansen. Het overwicht werd echter steeds sterker en het verwonderde nie mand meer, dat Mulder Poland wist te passeren en daarna van grote afstand hoog in de hoek schoot (31). Even begon de hoop in de Gras- shoppers-gelederen nog te herle ven, doch Leeghwater en Wijnker gaven geen krimp. Ook VZV liet zich niet onbetuigd en eenmaal kopte Zomerdijk een voorzet van C. Wijnker tegen de onderkant van de lat. Zo verstreek de tiid. zonder dat er meer verandering in de stand kwam. eerste ontmoeting Pluvius al te kwistig zijn zegeningen deed nederdalen, was het veld in .een ommezien veranderd in een ideale glijbaan. Reden waarom de arbiter het verstandige besluit nam de wedstrijd te staken. Als eersten bonden een in zwart en een in oranje ge stoken elftal de striid tegen el kaar aan. De actieve Z-voorhoede tastte de O-verdediging af naar zwakke plekken. Maar O pareer de de aanvallen en zette de voor hoede aan het werk. Deze brach ten het op hun beurt weer niet verder dan enige schoten „naast". De beweeglijke en actieve Bou rn a (Flevo) had bepaald over pech te klagen toen hij van mooi opgezette aanvallen zijn „poeiers" naast zag suizen. De oranje mannen, geenszins ge-dntimideerd door dit machtsvertoon, worstel den zich resoluut los en bezorg den de achterhoede der zwarten een paar warme ogenblikken. Linksback Heddes (S.R.C.) maakte een uitstekende indruk en verzette goed werk. Het plaat sen van zwart was over het al gemeen beter verzorgd dan dat van hun tegenstanders, met ge volg. dat hun aanvallen sneller en gevaarlijker waren. Goed combinerend verschenen zij voor keeper Lingeman (Alcmaria Vic trix) die hun evenwel keer op keer de weg naar het doel af sneed. Daar de aanvallen van oranje niet zo zuiver werden af gewerkt, had keeper Kugel (Kaagvogels) niet veel moeite met de schoten. Geleidelijk werd het felle doorstoten der zwarten minder en geruime tijd golfden vrijwel ongevaarlijke aanvallen over en weer. Eén der oranjemannen veroor zaakte een overtreding op het middenveld. Jonker (Schagen) plaatste hoog voor de „kooi" op het hoofd van Bos (St. Victor). De ingekopte bal kon de keeper niet klemvast krijgen, waardoor Bos zijn kans zag en scoorde (10). Na de „middenuit" pro beerde Bouma het nog eens. In moeilijke pos'itie vuurde hii een xogel af. deze suisde juist over de lat. De tweede helft ving aan met een snel offensief van oranje. Aanval na aanval kreeg Kugel te verwerken, maar als een rots in de branding stond hii voor zijn doel en menig gevaarlijke aan val wist deze prima keeper te verijdelen. Ook Baas (S.R.C.) speelde op het middenveld een prima partij. Een donkere lucht spande zich steeds meer samen boven het veld en al spoedig gutste het water naar beneden. Midden in deze bui kreeg Bouma weer eens de kans. Een van zijn bekende solo-rennen uitvoerend, kwam hij alleen voor keeper Schrijver, die met grote moeite het schot wist te keren. Het bleef „door gieten" zodat de arbiter het raadzaam achtte een veiliger beschutting te zoeken en kwam cjeze ontmoeting tot een onver wacht einde. De tweede ontmoeting vertoon de een iets beter voetbalgehalte. De wind ging luwen en het weer Een mooie aanval van de ..whites" ging van linksbuiten Koome naar midvoor Wardt (A.C.Z.), maar deze knalde over. Blauw nam direct het leder over en een mooie combinatie van Ramler, Grippelarig en Hoorns man volgde: deze laatste aarzel de niet en scoorde ineens (10). De blauwe halfspelers Karsten (S.E.W.) en Ramler (W.G.W.) verstonden hun taak goed en vulden het gehele middenveld op. De mannen in het wit wer den even opgesloten en het plaatsen in deze periode werd zeer verwaarloosd. Ook Kager. (Hugo Boys) stak boven het ge middelde uit. Ziin kopballen uit goede voorzetten van de buiten spelers brachten Houtebos (Ber- dos) in volle actie. Ook deze keeper bleek uit het goede hout te zijn gesneden. Al de aanvallen onderschepte hij „klemvast". Het „dictator"-spel van blauw duurde evenwel niet lang, Want wit maakte zich los en de ac tieve rechtsbuiten v. d. Bijl (O.D.I.Z.) vuurde enige schoten ."f, maar vond geen genade bij Druif. Wit hield vol en bij een worsteling voor doel wist Wie- iinga (Alcmaria Victrix) te sco ren (1I). Direct daarop wordt door blauw een corner geforceerd, waaruit een buitenspel-doelpunt werd „geboren", maar door de arbiter toegekend (21). In de tweede speeltijd waren de rollen omgekeerd. Wit gaf over het algemeen de toon aan. I)e aanvallen waren echter niet verrassend genoeg. Blauw deed het beter. Van de linksbinnen ging een pass naar Hoornsman en deze gevaarlijke midvoor be nutte ziin kans (31). Dezelfde minuut hield echter ook een doelpunt voor wit in. De snelle Noon werkte een doorloop bal met een prachtig schot af (3—2). Dezelfde speler verscheen nog een paar keer voor Druif, maar vond geen genade. Druif moest zich in deze periode van zijn beste zijde laten zien. Goed com binerend trokken de wit-voor- waartsen geregeld op Druif aan. Door invallen van Koopman (S.V.A.) had deze voorhoede aan kracht gewonnen; zij wisten het echter niet tot scoren te brengen, maar forceerden wel achter el kaar vijf corners. Een laatste uitlooppoging van blauw bracht de linksbinnen op de linkerwenk, vandaar schoot hii via de paal het vierde doel punt in de touwen (42). Op Donderdag 20 November j.l. is te Utrecht met medewerking van de vakcentrale der Ned. Kath. Middenstandsbond opgericht een katholieke vereniging in de bran che der kunsthandel en enca- dreurs. Het secretariaat van deze vereniging is voorlopig gevestigd te 's-Gravenhage, Jan van Nas- saustraat 10. De bond zal nauw samenwerken met de christelijke en algemene verenigingen in deze branche. A dvertentie TTIfTl/" Niet krabben. De beider ISI". 111% vloeibare D.D.D. kal- V» JLi \J 11 meert de Jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen en ge neest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN 'n Heel aardige strijd werd er gistermiddag op het Blokkers- veld gestreden tussen Blokkers en D.V.O.. 'n Strijd waarin beide ploegen zich volledig gaven, on danks het door 'n bui behoorlijk glad geworden veld. Er was spanning van begin tot einde wat de uiteindelijke 2—2 uitslag dan ook wel aangeeft. Blokkers startte met de beste wil om er nu toch 'ns iets goeds van te maken. Maar alras bleek DVO 'n taaie tegenstander te zijn. die ook fel van zich afbeet, 't Eerste doelpunt was dan ook voor de Medemblikkers. Toen r.-back Schouten door de glad heid de bal moest laten gaan, kon de r.-buiten van DVO be hoorlijk inschieten (01). Na de DVO-goal begon Blok kers 'n behoorlijk overwicht op de DVO-ers te krijgen. Aanval op aanval werd opgezet, en voor al het goede werk van r.-buiten v. Westen viel op. Goede voor zetten kwamen er van zfjn voet, en uit één daarvan miste Scha per 'n prachtige kans. Toch zou den er doelpunten komen, ja zelfs twee. Weer ging de snelle v. Westen met de bal op de DVO veste af, 'n felle schuiver volgde en de bal suisde in 't net (11). Geen 5 min. later 'n goede kop bal voor het doel van Wagenaar, waaruit Jong ineens inschoot. (21) Ook na de thee werd er door beide ploegen hard gewerkt, doch het plaatsen van de bal was wel 'ns slecht. De snelle aanval len van Blokkers, waren ook in de 2e helft lang niet van gevaar De voorzitter van het Cen traal Stembureau heeft tot lid van de Prov. Staten van Nrd.- Holland benoemd verklaard de heer H,A.J.M. Heijmeijer te Am sterdam, zulks ter voorzienig in de vacature, ontstaan door 'i ontslagnemen van de heer H. A. Vulik en het daarop gevolgd niet aannemen van hun benoe ming door de heren F. Sij bes- ma en H. A. Douque. ontbloot. Het was daarom jam mer, dat Wagenaar zowel als Schaper, zeer behoorlijke kansen misten, want de voorhoede was door het opnemen van Jong en Stam absoluut aan kracht voor uit gegaan, 'n Kwartier voor het einde wist DVO goed door te dringen, waarbij Schouten de bal met z'n twee handen wegsloeg. De strafschop leverde DVO de 'gelijkmaker op. Uiterste krachts inspanning van beide ploegen mocht niet meer baten, zodat met deze stand het einde kwam. In Uitgeest vergaderde de Statenkring Zaandam onder lei ding van de wnd.-voorzitter, de heer C. Venneker. De vergade ring was matig bezocht en hoe wel dit punt niet op de agenda was vermeld, nam de discussie over de vraag, of de Kring al dan niet gesplitst zou worden in een Kring Alkmaar en een Kring Zaandam geruime tijd in beslag. De vertegenwoordigers van de afdelingen Alkmaar, Hexloo, Limmen en Castricum spraken zich uit vóór splitsing, waartegen uit de kring der ver tegenwoordigers van de Zaan streek bezwaren werden geuit. De heer Th. Laan, secretaris van de Rijkskieskring, deelde medej dat de Statenkring geen besluit in deze kon nemen, aoch het Krin-gbestuur over dit punt moest adviseren. Bij splitsing zou de kring Zaandam zeven, afdelingen omvatten, de kring Alkmaar elf, w.o. de afdelingen Bergen en Schoorl, die aan de Kring Den Helder onttrokken zouden worden. De discussie had tot resultaat, dat unaniem besloten werd een nieuwe vergadering te Alkmaar te beleggen, waarbij alle be trokken afdelingen zullen wor den uitgenodigd; de kwestie zal dan opnieuw aan de orde ge steld worden, waarbij de moge lijkheid onder ogen zal worden gezien, om de beide wettelijke kringen Zaandam en Alkmaar te verenigen tot één KVP-Sta- tenkring Zaandam. Besloten is deze vergadering te houden op Maandag 8 Dec., waarin dan te vens een nieuw bestuur, resp. twee besturen zullen worden gekozen, alsmede afgevaardig den in het Kringbestuur. FEUILLETON: 29 „Ha, jongeman!" schreeuwde mevrouw Legrande, „dat doet me genoegen!" Zij drukten elkander de hand en Theodoor zei, dat het genoe- £en geheel aan zijn kant was. ie oude dame keek een ogen blik besluiteloos rond en schudde toen haar hoofd. „Naar de salon!" riep zij uit, „in dit vertrek wordt iemand duizelig." t Zij gingen naar de salon. Cla rence was niet aanwezig. Zij zal zo aanstonds wel verschijnen. Wellicht is zij zich aan het kle den. „Hoe maakt het uw kleindoch ter?" vroeg Theodoor. „Uitstekend.,, zij is niet thuis!" Theodoor schrok. Zijn gezicht verried dit duidelijk. De oude dame keek hem onderzoekend aan. „Maak je niet ongerust, jon geman", schreeuwde zij, „een tante nam haar mee naar Zeist. Zij zal daar twee weken blijven. Een saai mens overigens, die tante, maar voor Clarence is zij lief. Blij, dat Clarence er eens uit is. Zij laat je duizendmaal groeten." „Dank u", zei Theodoor, „dat vind ik verbazend aardig van haar." Mevrouw Legrande lachte luid keels. „Tante Gonde hoort nog in de vorige eeuw thuis. Ze heeft ne gen katten. Van dergelijke merk waardige vrouwen kun je in de boeken lezen. Clarence weet echter voortreffelijk met haar om te springen. Zij heeft een gouden hart en een fijne ziel." ,,Ja", zei Theodoor zwak, want hij was er niet zeker van aan wie dat gouden hart en die fijne ziel werd toegeschreven, aan tante Gonde of aan de kleine freule. „Het zal haar buitengewoon spijten als ze hoort, dat je hier bent geweest, terwijl zij er niet was." „Dat is dan wederzijds, me vrouw", zei Theodoor in de hoop. dat hier steeds sprake was van Clarence, want vrouwen, die zeer saai waren, in de vorige eeuw thuishoorden en er negen katten op na hielden kon hij missen. Onwillekeurig keek hij naar de guitaar, aan wie hij zo'n geluk kige herinneringen had. Ze lag op precies dezelfde plaats als toen. De oude dame volgde zijn blik. „Natuurlijk zing je voor mij", schreeuwde ze. „Dat kan en mag en wil ik niet weigeren", zéi Theodoor. Hij zong enkele liederen, die zijn gastvrouw glimlachend rn- hoorde. „Je moest toch eens in het openbaar optreden", riep zij, toen Theodoor het instrument liet rusten. „Binnenkort misschien", zei Theodoor, „Ik heb vanmiddag een merkwaardig onderhoud gehad met een zekere jonkheer Menda van Daal, directeur van de Ver enigde Schouwburgen. Het valt niet mee bij dat heerschap bin nen te komen, dat heb ik wel gemerkt, maar het is mij gelukt hem over te halen om mij eens te laten optreden in een van zijn theaters." Mevrouw Legrande schokte recht. Zij was een en al aan dacht. „Dat zou prachtig zijn", zei ze, „optreden in de Verenigde Schouwburgen. Hoe heb je dat met jonkheer Menda van Daal klaargespeeld? Hij staat bekend als een vuurvreter, die alleen erkende krachten te woord staat." „Ja", zei Theodoor, „ik heb yahrnidda? de ongelofelijke bru taliteit gehad om naar zijn kan toor te gaan. Na veel ontberingen had ik hem gewonnen. Het was een interessant geval." „Vertel mij alles, jongeman. Ik mag dat graag horen. Ik heb respect voor jongelieden, die weten door te zetten." Theodoor verhaalde gloedvol zijn ervaringen. De oude me vrouw Legrande onderbrak hem meermalen door haar enorme schaterlach, die iets van een or kaan had. Toen het verhaal uit was, moest zij de tranen uit haar ogen vegen. Ze zei: „Ja, zó moet het gegaan zijn, Ik ken die jonkheer Menda van Daal enigszins. Ik heb al veel over hem gehoord. Hij moet schatrijk zijn. Men zegt, de rijk ste man van de Baronie. Ik had zijn gezwollen gezicht wel eens willen zien, toen hij op de drem pel van de gehoorzaal stond." En weer lachte zij uitbundig. Het deed Theodoor goed. dat hij in dit somber-deftige huis zoveel vreugde teweeg bracht in de gauwigheid. Hier werd wellicht in maanden geen lach vernomen, want elk ogenblik, zelfs midden in een golf van vreugde, kon de onberekenbare, dolle heer des huizes plotseling binnenstappen, terug uit het buitenland. Nu hier zo schaterend gelachen werd, had Theodoor het triomfantelijke ge voel dat hij de atmosfeer van angst en ernst verdreven had met zijn verhalen. En weer. als bij zijn eerste bezoek in dit huis, kreeg hij lust om door te slaan. Toen had hij zijn maatschappe lijke positie schromelijk over dreven nu zou hij graag wat doorborduren op zijn belevenis sen van vanmiddag, al was net alleen maar om die kolossale grootmoeder te amuseren. Zij gaf hem een vorstelijke kans daar toe. „Ik heb horen zeggen, dat die jonkheer een beul voor zijn per soneel moet zijn", zei ze. ,,Dat geloof ik onmiddellijk", zei Theodoor. „Men zegt, dat hij bijzonder verwaand en zelfbewust is", ging mevrouw Legrande verder. „Jo han kent hem wel, maar die iaat zich nooit over hem uit. Die schijnt hem heel aardig en char mant te vinden. Geen wonder, ze hebben beide dezelfde interesse: muziek." Wordt vervolgd.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5