WELKE APPEL struikaloë LEKKERNIJEN "Y- -Mode rondom de kroning van Koningin Elizabeth 2 Juni 1953 Hp nrikvrand Zet links in de hoek „Get werd zijn dag verdeeld in moeten wij toch eten? oman Engeland bereidt zich op alle mogelijke wijzen voor op de plechtigheden op Boter, vet of margarine 1 Onbekend maakt onbemind, ook in de fruitwereld Depressie in Argentinië Textielbeurs in R.A.I.-gebouw Vrouwen zijn voorzichtiger AANSLAG IN BLOEMENVAZEN 'door W w im Km'p^cheer 'én Roo$ T^a5$el RUISENDE ZIJDE VOOR FEESTELIJKE ROMANTIEK voor de kleding van de 7600 genodigden, die ge= tuigen mogen zijn van de indrukwekkende plechtigheid in de West* minster Abbey. Velen zullen zich ab vragen waarom men daar nu al mee bezig is. En terecht. Geen enkele buitenstaander k.an zich indenken hoeveel orgas nisatorische problemen er bij de kroning van een Engels staatshoofd ko* men kijken. Engeland is het land der tradities en een van die tradities is, dat kroningsfeesten en dergelijke plaats hebben in de voorzomer. Dit hangt voor een groot deel samen met het feit, dat de maand Juni de meest gunstige tijd is, wat het weer aangaat. Daarbij komt nog, dat de landadel, die in het conservatieve Engeland en Schotland nog steeds een belangrijke rol speelt, altijd in Mei en Juni naar Londen toe gaat om daar deel te nemen aan het society-leven. Ook de coiffeurs en de ontwerpers van de grote modehuizen doen reeds hun uiterste best om nieuwe creaties te voorschijn te toveren en dan natuurlijk in de „Elizabeth*stijl". Tijdens een speciaal georganiseerde show van kroningskapsels fabriceerde een Londense kapper een ontwerp, dat hij „Tarleton" noemde naar de beroemde hofnar van koningin Elizabeth I. Voor deze nieuwe „stijl" liet hij zich ook inspireren door de haarmode uit de tijd van de koningin, die omstreeks 1600 leefde. In het FestivabHouse werd onlangs een repetitie gehouden van de kroningsmode, waarbij o.a. de hier afgebeelde creaties waren te bewonderen. Het linker avondtoilet is een ontwerp in wit en zwart van het huis „Worth" en rechts is een model van taftzijde in drie tinten groen, ontworpen door Mary Black Ltd. De „garden party=dress" oftewel een „japon voor een tuinfeestje" is een creatie van Norman Hartnell. Het merkwaardige van deze japon is, dat de sjaal die er bij wordt gedragen aan een der uiteinden een kort mouwtje heeft. In Engeland is men reeds maanden bezig met de voor= bereidingen voor de kroning van koningin Elizabeth, die op 2 Juni van het volgend jaar zal plaats hebben. In diverse aardewerkfabrieken worden serviezen gemaakt en andere gebruiksvoorwerpen versierd met het portret van H.M. en van haar echtgenoot prins Phi'lip. In de meest vooraanstaande textielindustrieën wordt ook dag en nacht gewerkt om de duizenden meters kostbare fluweel en zijde op tijd klaar te hebben f i ij» I- T Foors en nadelen Boter, vet en margarine alle hebben zij hun voordelen en het is geen wonder dat de fabrikanten van alle drie door advertenties en andere reclamemiddelen de huis vrouwen op die voordelen op merkzaam willen maken. Maar hoe moet nu die arme huisvrouw, wier hoofd omloopt bij al dit ge roezemoes van slagzinnen en ar gumenten, de goede keus voor haar gezin wel doen? We willen trachten, de voor- en nadelen van de verschillende spijs- vetten hier tegenover elkaar te zetten, zodat ieder ze naar eigen omstandigheden af kan wegen. Gesteld, dat men wil kiezen tussen boter, margarine, hard vet (var kens-, rund- of plantaardig vet), vet spek olie en dat men deze alle vrijwel even smakelijk vindt. Wel nu, uit voedingsoogpunt zal men er verstandig aan doen om in ieder geval voor een deel boter of mar garine te gebruiken. Daarnaast kan ieder dan nemen wat hij het meest geschikt vindt, bijv. olie voor de sla en om in te bakken, spek voor de zuurkool en een stukje hard vet voor het braden van de runderlapjes. Waarom deze splitsing: boter en margarine aan de ene kant en olie en vetten aan de andere kant? Waarom wordt het gebruik van boter of marga rine nodig geoordeeld? De reden hiervoor ligt in de samenstelling en de voedingswaarde van deze spijsvetten. Olie en hard vet be staan voor honderd procent uit vet; boter en margarine mogen water bevatten, ten hoogste vijf tien procent. Daar staat echter te genover, dat boter en margarine ons vitamine A en meestal ook vi tamine D leveren en de andere spijsvetten niet. Nu lijkt die 100 pet. vet u op 't eerste gezicht mis schien belangrijker dan het vita minegehalte. Toch gaat dit niet geheel op. De kans is n.l. groot dat wij, wanneer we niet geregeld bo ter of margarine gebruiken, een tekort aan vitamine A krijgen terwijl we voor een tekort aan vet niet bang behoeven te zijn, inte gendeel, de Nederlandse voeding is over het algemeen te rijk aan vet. Het vitamine A komt in slechts De gemiddelde consument in Ne derland, bljjkt over het algemeen weinig op de hoogte te zijn van het verschil tussen fruit en fruit. Men vraagt naar appels of peren, zon der aan te duiden welke soort men wenst. Men kent de soorten of ras sen eenvoudig niet. En toch is er zo'n groot verschil. Want evengoed als bij sigaretten of wijn, is ook bij appels en peren de ene soort de an dere niet. Nu is het zo dat de smaak van het publiek vaak bedorven wordt door een groenteman of een fruitventer die het zo nauw niet neemt. Reeds in de zomermaanden kan men het meemaken, dat door losse venters z.g. Jonathan-appels te koop worden aangeboden. In feite zijn het de perzikrode zomer- appels; de Jonathan immers behoort tot het wlnterfruit. Als de man die weinig verstand van fruit heeft, die zomerappels heeft geconsumeerd is zijn reactie: „Zijn dat nu die Jona thans". En hij zal nooit geen Jona thans meer kopen. Het is daarom wenselijk dat men enige kennis van de goede fruit- soorten heeft en dat men steeds naar bepaalde merken („rassen") vraagt. Tot het goede herfst- en winter- fruit dat thans verkrijgbaar is, be hoort naast de klassieke Sterappel en Goudreinet, de Notarisappel. Het is een tamelijk grote, saprijke vrucht; ze is lichtzuur van smaak en een voortreffelijke handappel. Voorts is er de Jonathan, een kleine middelmatige vrucht met fraai rode kleur, die zeer lang houdbaar blijft. De lekkerste handappel is ongetwij feld de Cox Orange Pippin, een kleine vrucht, geel van kleur met veel blos. De gebruikstijd is van October tot Kerstmis. Goede tafelperen zijn op dit ogen blik: Bonne Louise d'Avranches (middelmatig groot en van kleur geelgroen met blos) en de Legi- pont (middelmatig groot, groengeel met soms wat blos). De Legipont is iets flauw van smaak. Voorts de Conférence dio te kennen is aan haar lange vorm en de rose kleur van het smeltend zoete vrucht vlees. Een goede late handpeer is de Comtesse de Paris, een groene vrucht met veel roestvlekken. Ze heeft wit, saprijk vlees en moet en kele weken vóór het gebruik warm bewaard worden. „En als men eens Iets fijns wil hebben aldus vertelde ons de heer Ir. Terhofstede van het Centraal Bureau koop dan tegen Kerstmis eens de Doyenné du Comlce. Het ls een matig grote vrucht, geelgroen van kleur met veel roest. Het vruchtvlees is smeltend wit en heeft een zeer f jjn aroma. De Doyenné geldt algemeen als onze fijnste handpeer en men kan ze terecht de champagne onder de Nederlandse peren noemen." Onder de vetplanten nemen de verschillende aloësoorten een be langrijke plaats in. Ze zijn afkom stig uit Zuid-Afrika, waar ze min of meer als onkruid (en nogal las tig onkruid óók!) worden be schouwd. Bij ons hebben zij daar entegen een grote sierwaarde, zo- weinig voedingsmiddelen in grote wel wegens de bladeren als VOOR HET TUINFEEST Borstplaat: 250 g suiker, 5 eet lepels melk, eetlepel custard- poeder. Suiker en custardpoeder dooreen roeren en met de melk zachtjes laten smelten. De vloei stof inkoken totdat een gordijntje van suikerstroop blijft hangen tus sen de tanden van een vork en ook de laatste druppel die van de vork afloopt een draadje trekt. De pan van het vuur nemen en de massa kloppen totdat deze dik en ondoorzichtig begint te worden. Niet ongeduldig zijn. Dan de stroop uitgieten in ingevette borstplaat- vormen op een vet aanrecht of vetvrij papier. Wanneer de figu ren geheel koud en stijf zijn, ze op de zijkant zetten om te drogen. Chocoladeborstplaat: Te werk gaan als in het grondrecept staat aangegeven, doch 1 eetlepel ca caopoeder met het custardpoeder door de suiker roeren. Harlekijnborstplaat: Borstplaat volgens het grondrecept maken. Vlak voor het uitgieten in de vor men, gesnipperde vruchtjes, ge hakte noten, stukjes gember en rozijnen door de massa roeren. Speculaas en speculaaspoppen: 200 g (ruim 2 kopjes) zelfrijzend bakmeel, 75 g (bijna 1/3 pakje) boter of margarine, 100 g (bijna 1 kopje) bruine basterdsuiker, 15 g (2 eetlepels) speculaaskruiden of kaneel met wat gemberpoeder, nootmuskaat en kruidnagelpoeder, zout, 1 eetlepel melk, plm. 100 g. amandelen. Het zelfrijzend bakmeel, de bas terdsuiker, het zout en de kruiden door een zeef schudden in een kom en door elkaar roeren. De boter of de margarine er met twee messen doorheen snijden. De lepel melk toevoegen. De bestanddelen met de hand dooreenkneden totdat een gelijkmatig deeg ontstaan is. Het deeg even laten rusten en daarna uitrollen op een met bloem besto ven aanrecht of tafel. De amande len even broeien in heet water, van de velletjes ontdoen en snip peren. Deze snippers over het deeg strooien en ze er met de deegrol luchtig indrukken. Van het deeg met de hand een speculaaspop vor men of er koekjes uitsteken of -snijden. Indien men een specu laasplank bezit, deze dun met aardappelmeel bestrooien en het deeg in de vorm drukken. Wat uitsteekt, afsnijden; vervolgens de koekjes uit de plank kloppen en ze op een vetgemaakt bakblik leg gen. Deze speculaasjes of specu laaspoppen bakken in een matig warme oven. Baktijd 20 a 25 mi nuten. Marsepein: 200 g amandelen, 400 g (ruim 3 kopjes) poedersuiker, 1 eiwit, 1 theelepel laurierkerswater of oranjebloesemwater. De amandelen wassen, opzetten met koud water, aan de kook la ten komen, afgieten en overgieten met koud water. Ze vervolgens pellen. De amandelen door een fijne molen malen. De poedersui ker zeven en met de gemalen amandelen vermengen. Deze mas sa nog een of twee maal malen tot ze zéér fijn verdeeld is. Daar na het eiwit en het laurierkers water of het oranjebloesemwater er door mengen en de massa zo lang kneden tot ze samenhangend en glad ié geworden. Er naar ver kiezing verschillende vormen aan geven. De marsepein kleuren door er cacaopoeder (en iets water), ka neel of kleurstof door te mengen of door de marsepeinen figuren hierdoor te wentelen of er mee te bestrijken, Geen im-- en export van textiel In Augustus en September van dit jaar werd er weinig textiel in Argentinië geïmporteerd. In Sep tember vond er in het geheel geen import van wollen textiel plaats. Ondanks deze geringe invoer toont de Argentijnse textielbranche geen tekenen van opleving en sommige fabrieken zijn er zelfs toe over ge gaan de werktijd te bekorten. De hoofdoorzaak van de depressie ligt in het wegvallen van de export. Volgens de handel zijn er ook oor zaken gelegen in de regeringspo- litiek. De textielfabrikanten klagen er over, dat zij verplicht zijn beneden de kostprijs te verkopen en zij vra gen dan ook om credietfaciliteiten. In een toespraak tot textielar beiders verklaarde President Pe- rón, dat de fabrikanten verant woordelijk zijn voor de huidige stand van zaken. Hij beschuldigde hen er van, dat de grote winsten, die zij in vorige jaren maakten, gebruikt zijn voor de oprichting van de concurrerende bedrijven in het buitenland. hoeveelheden voor (in lever, kaas en vette vissoorten, die we niet bepaald dagelijks in flinke porties gebruiken) en slechts in mindere mate in melk. Om deze reden is het vitamineren van de margari ne verplicht gesteld. Boter bevat de vitamines A en D van nature. Het ligt dus voor de hand, dit iedere huisvrouw en -moeder, die haar gezin wil behoeden tegen herhaalde infecties en tegen af wijkingen, die door vitaminete korten kunnen ontstaan, in elk ge val voor „op het brood" boter of margarine zal kiezen en ook nog een klontje ervan in de warme maaltijd verwerken zal. Voor het overige kan zij dan nemen wat haar het beste uitkomt. In het R.A.I.-gebouw te Amster dam zal var. 26 tot 30 'Januari a.s. de tweede Federatie Textiel gros- siersbeurs worden gehouden. Over de honderd deelnemers hebben reeds ingeschreven. Odler, een Zwitsers geneesheer is van mening ctalt de vrouwelijke automobilisten beter sturen dan mannen en minder ongevallen ver oorzaken. Hij verklaarde onlangs het volgende: „In het moederlijk instinct bevindt zich een matigend element, dat de bestuurster tot voorzichtigheid aanzet". Bloemenvazen van glas, die een lelijke aanslag vertonen, kunnen worden schoongemaakt door er wat azijn met zilverzand in te doen. Schudt de azijn met het zand goed in de vaas en laat hem daar na een poosje staan (schudt af en toe eens). Maak de vaas ten slotte met een borstel schoon. Maar.... u krijgt geen aanslag in de vazen, als ze goed uitge spoeld worden na het gebruik en als ze af en toe eens omgewassen worden in zeepsop. gens de bloemen. Er gaan bij ver schillende soorten meestal wel enige jaren over heen, voordat zij bloeien. De struikaloë zien wij heel zelden met bloemen, maar wanneer de plant een goede be handeling krjjgt, zal zij tot een flink gewas uitgroeien, dat in de winter en het voorjaar kan bloeien met trosvormige oranje-rode, groengeprente bloemen, die heel bevallig hangen. Wat de verzorging betreft: de struikaloë is in het geheel niet veeleisend. In de zomermaanden geven wij haar matig water en eens in de drie a vier weken wat kunstmest, 's Winters is haar een plaatsje in een lichte, vorstvrije kamer het meest welkom. Met het geven van water dienen wij dan heel zuinig te zijn. Als de plant het naar de zin heeft, zal zij een groot aantal grondspruiten ontwikkelen, welke op eenvoudige wijze kunnen wor den opgepot en zich dan tot zelf standige planten zullen ontwikke len. Ook door middel van stekken is de struikaloë gemakkelijk te vermeerderen. Htn. De Lassoman is laatst in België geweest. Hij is hard door de Vooruit gangsstraat gereden, en toen kwam hjj warempel in de Beschavingsstraat! Hij kwam bij een oude heer, en die heer zei: „Wees gezeten! Wees gezeten!" En toen moest de Lassoman gaan zit ten. Hij kwam ook bij een café en dat heette „Bie ren van de Wildeman"! Heerlijk! Ook heeft de Lasso man een potteke bier ge dronken in een huis, dat „In de Worstepan" heet te! En rap! Toen is hij gegaan naar café „In het Soep kieken". Daar was het fijn, kleine vrienden! De jongetjes in België zijn allemaal lekker dik! En ze dragen veel petjes! Aardige bakjes gezien, kleine vrienden, voor het bewaren van „hapjes" en „toetjes"! De Lassoman zal er wat voor jullie moeders kopen! 'n Kleine vriend van de Lassoman zat laatst in Utrecht op het station. Hij zei: Lassoman, puf- kolen zijn misschien wel voor locomotieven. Dan kunnen de locomotieven goed puffen! Is dat zo? In Amsterdam zijn te weinig politie-agenten, kleine vrienden! De Las soman gaat af en toe eens helpen daar. Maar elke dag dat gaat niet! Dat zeiden de polities ook all Niet meer zo klagen over de kou, kleine vrienden! Ze zeggen, dat het op de Noordpool de laatste tijd wat warmer wordt! In Apeldoorn staat de grootste nettenfabriek van Europa! Ha zo! En de Engelse grens was laatst open voor uien! Fijn! De Lassoman vraógt weer! Wat zij" pufko- len, kleine vrienden Zit je er bij te puffen, als ze branden? Die knappe schilder van het singel heeft toch zo'n schik! Hij zit in de meesterklasse, en de jongens, die schilderen van hem leren, ook al! Heb je ooit zo iets ge hoord? En ze schilderen maar voort! Knap, knap! Nu, kleine vrienden, zeg het maar tegen je moeder: In 1953 krijgen we rechte mantels, korte jasjes en zijden pakjes en daarbjj ook nog soe pele stoffen en zachte tinten! Jonge, Jonge! Dat is niet mis! Nu, tot de volgende week maar weer! Maak het gezellig thuis! Sint Jan Bosco (I) Een potig moedertje In Italië, in het vro lijke, zonnige land van Asti, vlak bi) Turijn, werd 16 Augustus 1815 een jongetje geboren. Hij heette Giovanni Melchior Bosco. Nu roepen we hem aan als de H. Jan Bosco. Zijn vader en moeder waren eenvoudige land mensen, die met hard werken hun kostje moes ten verdienen. Maar ze waren diep gelovig. Nog geen twee jaar oud was Jan, toen zjjn vader stierf. Moeder Margaretha drukte haar dreumes tegen zich aan en fluisterde het kereltje toe: „Nu heb je geen vader meer, Janneman." Ze stond er nu alleen voor. Drie jongens moest ze opvoeden waarvan Antonio, de oudste, geen gemakkelijk heertje was. Dat was een echte bonk van een buitenjongen, ruw, lomp en grof. Maar moeder Margare tha kon haar jongens aan. Daar had ze geen klappen of stokslagen voor nodig. Ook geen lieve woordjes of vleie- rijtjes. Ze sloeg niet, ze dwong niet, ze schreeuwde niet en hield niet van aaien en paaien. Maar wat ze zei, moest gebeuren. En de jongens deden het, omdat ze van moeder fiielden. Ze voedde haar kinde ren op voor God en leer de hun al vroeg afschuw hebben voor het kwaad. Altijd zagen ze haar vriendelijk gezicht onder de witte boerenmuts en hoorden haar dikwijls zeggen: „Kinderen, den ken jullie er aan, dat God je ziet?" Zo leerde zij hen leven in Gods tegenwoordig heid. Apostel-acrobaat Al heel vroeg is Jan apostel onder zijn kor nuiten. Als dreumes van vijf jaar zit hij als een wijs pastoortje tussen zijn speelkameraadjes. H(j geeft in alle ernst ka- techismusles. Als knaap je van zeven jaar zegt hij zonder één vergissing de preken van meneer pastoor van a tot z op. Wie doet hem dat na? Maar hij had een sterk geheugen en lette als de beste op. Jan had het meeste ge zag als acrobaat. En daar maakte hij gebruik van als kleine apostel. Want het hele dorp wist het: die Jan Bosco was zo rap als een eekhoorn en zo lenig als een kat. Voor hem kon er geen boom zo hoog zijn, of hij zat in een wip in het hoogste topje. Met een lenige zwaai van zijn li chaam, zonder polsstok, sprong hij over de breed ste beek. De jongens ke ken tegen hem op als 'n held en hadden hem graag tot vriend. Nog iets over dwergen De mensen zeggen wel eens: Hij is zo rijk als Croesus. Die schatrijke koning van Lydië moet een dwerg geweest zijn. Ook de koning der Hun nen, Attila, die ze ook wel „de gesel Gods" noe men, was erg klein van gestalte en van een dich ter uit de Oudheid, Phl- letus, vertellen ze, dat hij zo klein was, dat hij loden schoenen aan moest hebben. Anders zou een hevige rukwind hem zo onderste boven geblazen hebben. Aan het Poolse hof leefde een zekere Ferry. Toen hij geboren werd, had hij de lengte van 20 cm en hij is nooit groter geworden dan 74 cm. In zijn jeugd ging hfl naar bed in de klomp van zijn papa. En dan spreekt men nog van een Nederlands meisje, Pauline Musters, die het, wat kleinheid betreft, van allemaal wint. In haar hele leven is ze maar 19 cm. ge groeid. Bij haar geboor te was ze 30 cm. en bij haar dood 49 cm. In Amerika was een dwerg, Juan de la Cruz, die de 50 cm. haalde. Men noemde hem „de kleinste vader van alle tijden". Hij had een doch ter, die de normale leng te had. Op alle leeftijden iets groots Vandaag geven we onze laatste reeks. 26. Eckener was 56 jaar, toen hij met 'n lucht schip de Atlantische Oceaan overstak. 27. Wel eens gehoord van het boek, dat „Don Quichotte" heet Dat schreef Don Miguel Cervan tes met één hand, toen hij ziek in de gevangenis verbleef. Hij was 58 jaar. 28. Onze grootste dich ter Vondel was 67 jaar oud, toen hij z'n meesterwerk „Luci fer" 'dichtte. 29. Generaal Bliicher was al 73 jaar oud, toen hij Napoleon bestreed bij Waterloo. ARME BOLHOED! r Heerlijk winterweer! Tenminste voor de jongens en meisjes. De eerste verse sneeuw is gevallen en overal duiken de sleeën op en glanzen de eerste sneeuwballen langs je oren. Opgepast! \f i--- - j Op schoolplein wordt er een verwoed 0e- vecht geleverd. Jongens hebben zich in twee kam pen verdeeld. En daar gaat het er van langs. De sneeuw wordt in een om/mezien stevig gekneed en «Se» als in een oorlog de kogels, zo kruisen de projec tielen door de lucht. Ineens wordt er gestopt. Jan heelt een nieuw doel gevonden. Daar sukkelt een oud kereltje met een pracht van een bolhoed over het plein. Op de bolhoed! schreeuwt Jan en hij maakt zich ge- 30. Toen de eerste we- reed om de eerste sneeuwbal een vaartje in die reldoorlog gevolgd richting te geven. Maar plotseling staat er één van werd door de vredes- de jongens vlak voor hem. Dat zuil je laten! BEN onderhandelingen te ju DE GEZELLIGSTE THUIS? En de spreuk Versailles, was de 77- van de Jeugdbond beschermt de arme bolhoed cn jarige Clemenceau, liet kereltje daaronder tegen een keiharde bal. ook wel „Le Tigre", Laat oude mensen met rust! de tijger genoemd, de leider daarvan. Oplossing mijters 7- »De Gesel Gods" gedoopt, toch maakte of zijn leven al zoveel in- puzzle 8. De „Hertog van Par- druk, dat hij de ketterse Van links naar rechts: ma" ofArianen tot verzoening N.V., roe, mijter, vaker, 9- Bisschop David van bracht. Toen hij tot bis- op, boot, Emma, neef. i schop van Milaan geko- Van boven naar bene- 10i De „Zonnekoning" zen werd, ontving hij het den: noten, veer, rijk, of doopsel, het vormsel, de map, vos, Rome, staf, Schrijf de namen vol- priester- en de bisschops- Ben en ome. ledig op een briefkaart wijding. Daarna verdeel- J en stuur die op naar het de hij al zijn goederen up gelet, puzzelaars: kantoor van de krant. aan de armen. Voortaan 1 schiedenis-prysvraag". bidden, studeren en al Voor December heb ik het werk, dat een bis- voor jullie een geschiede- Vermeld je voor- en schop te doen heeft. Vele nis-prijsvraag. Het is achternaam, je volledig zondaars kwamen door meteen goed om even adres, je leeftijd en zeg, zijn woord en voorbeeld voor het Kerstrapport te of je een j°ngen of tot bekering. En onder repeteren. We geven je meisje bent. De oplossin- hen bevond zich de tien namen van personen Sen moeten Zaterdag 13 jj Augustinus, de latere uit de Geschiedenis, die December b"men zijn. bisschop van Hippo. Kei- we gedeeltelijk of met V® zien al ver, ,g zer Gratianus kwam vlak een bijnaam hebben aan- Ult "aar ®en postzak vol bij hem wonen om met geduid. Nu moeten jullie goede antwoorden. Laat hem te kunnen beraad- die namen afmaken of le geschiedenisknobbel slagen. Keizer Theodo- de juiste naam invullen. vruchtbaar werken. Aan sius ha(J een oproer Denk goed na, neus maar de slag en laat je niet ln woede 7 000 mensen eens in je geschiedenis- kisten. laten neerslaan. Toen boekje, want drie mooie hij naar de kerk prijzen liggen al weer op Wie heet er wilde gaan, hield Am- het kantoor klaar juRPDcrceo brosius hem in het kerk- Hier zijn de namen: SimDKUdlUS portaal tegen en liet hem 1. JeanneAmbrosius, de grote pas toe, toen hij de zware 2. Charlemagne ofkerkleraar, groeide op in opgelegde boete voor zijn 3. Jan Pieterszoon de stad Trier. Zijn vader wreedheid had vol- 4. Jacoba van was een Romeins be- bracht. In het jaar 379 5. Bonaparte of ambte. En ook Ambro- stierf de H. Bisschop, 6. Maarten Harperts- sius werd daartoe opge- van wie wij het feest op zoonleid. Al was hij nog niet 7 December vieren.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4