Mistige Zondag bracht vele verrassend grote uitslagen H.S.V. en Schagen delen na boeiende wedstrijd de buit W.( dit RA] Alkmaarders wonnen .Niet dat benauwde", dacht Volendam en scoorde zevenmaal H.S.V. moest een punt aan dapper Schagenlaten na slappe kleurloze strijd Laatste kwartier bracht winst voor Hugo Boys Z.A.P bevocht moeilijke zege op sterk Succes West-Frisia - geheel uit vorm - kreeg geen heen aan de grond Spa uit progr 2e. 3e en 4e klassers Goed werk van Alkmaarse Boys R.K. A. F. C.-Meer vogels 1-0 Twee goals in laatste vijf minuten Vlot spelend DEM kon niet winnen Record-aantal toeschouwers V.I.O.S. na spannende strijd verslagen Kaagvogels en JVC waren even sterk Tex. Boys sterker dan Kolping Boys Bergen en V.Z.V. deelden de buit Record-aantal toeschouwers FLE ONGEN^ I'au in a 4 rAt&x kXMJTlU O JL>uLi'i^jLiiVkjDlliJ.d JL Er heerste gisteren een Londense sfeer op de voetbal velden. De mist was bij tijden zo dik, dat men midden op de dag soms geen twintig meter ver kon zien. Dit hail ten gevolge, dat verschillende wedstrijden moesten worden gestaakt. De velden zelf waren in goede conditie, zodat daar, waar de waterdamp niet meer dan nevel was, lustig gespeeld kon worden. Sinterklaas bleek nog niet uit het land vertrokken te zijn: alleen zo'n man is in staat, zo veel verrassingen te produceren In 2A ging het nog wel. Daar behaalden zowel .ZFC als De Kennemers hun verwachte over winningen. De Zaandammers Sloegen in een uitwedstrijd WA en De Kennemers hielden HRC er met liefst 40 onder Een te genvaller voor de Heldersen. De wedstrijd DWVDe Spartaan werd bij de stand 11 gestaakt en HollandiaAlomaria V. moest met een 33 stand eveneens worden afgebroken. De stand is hier nu: Kennemers ZFC UW WA DWV Alomaria V HRC De Spartaan Hollandia KFC 2 1 1 1 2 2 14 11 8 8 9 7 5 4 3 1 OSV nog dieper in de put OSV blijkt in 2A dit jaar wel een heel zwakke broeder te zijn. HVC dat tot nog toe niet zoveel had gepresteerd gaf de Oostza- ners in eigen huis een gevoelig lesje. En aangezien Helder er in slaagde gelijk te spelen tegen HFC is de positie van OSV er niet op vooruit gegaan. Volendam kwam tegen West-Frisia met een verrassend daverende 07 over winning uit de bus. De Enkhui- zers speelden inderdaad 'n slappe partij voetbal wat, de palingmen- sen met hun technisch zeer goede ploeg volledig_ uitbuitten. De overige wedstrijden werden hier afgelast. Daarmee volgt: Volendam West-Frisia AFC HFC HVC Rapiditas ZW Helder Zeetoungia Schoten OSV Eindelijk, Vitesse! In 3C slaagde Vitesse er inder de stand nu als 7 4 3 0 11 8 4 3 1 11 7 3 4 0 10 8 4 2 2 10 9 3 3 3 9 8 3 2 3 8 7 2 2 3 6 7 0 5 2 5 7 2 1 4 5 7 1 2 4 4 7 1 1 5 3 daad in, de eerste zege te beha len. BKC werd in Castricum het slachtoffer. Wijk aan Zee blijkt toch te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Nu werd thuis van Kinheim verloren, zodat het een flinke duikeling op de rang lijst maakt. Beter deed Alk maarse Boys het door tegen DEM beide punten thuis te houden. Zaandijk had alles bijeen dus 'n voordelige Zondag. De overige wedstrijden werden afgelast of gestaakt. Ziet de stand: Zaandijk Kinlheim Alkm. Boys DEM Wijk aan Zee Alw. Forward WSV '30 BKC Purmersteyn Velsen GVO Vitesse 22 8 6 9 4 Limmen op goede pad terug Grote wedstrijden zijn er in 4A weer gespeeld. HSV moest tegen Schagen het tweede verliespunt incasseren ZAP klom door een goede zege op Succes naar de tweede plaats. Limmen en Texel deden wat van hen werd ver wacht. DTS moest tegen eerstge noemde het loodje leggen, terwijl USVU de eer aan de eilandbe woners moest laten Opvallend is de grote zege van MFC op Wa tervogels en aangezien Oudesluis er zowaar in slaagde Randers in eigen huis te kloppen, zijn de Heldersen weer bedenkelijk laag afgezakt Bestudeert U de stand maar eens: HSV ZAP Succes Texel Sohagen Limmen DTS USVU Watervogels MFC Oudesluis De Randers 10 8 9 6 9 6 10 8 9 9 8 10 8 9 7 ers Koude kermis voor Zouaven In 4B is Grasshoppers nu de finitief naar de middenmoot ver wezen. Assendelft heeft hiervoor zorg gedragen, door de Hoogwou- ders met 31 te verslaan Van een koude kermis kwamen de Zouaven uit Edam thuis: met 81 moest het daar tegen EVC het onderspit delven. Intussen blijft EVC, ondanks de geleden nederlagen, de koplopers van zeer nabij volgen. RKAFC bleef daarin door de kleinst mogelijke zege op Meervogels. VZV kwam tegen Bergen niet verder dan 'n gelijk spel en Andijlk moest beide punten in Monnikendam laten, dat nu zomaar in de kopgroep is verschenen. De RijpPurmer- end werd gestaakt. Assendelft RK AFC Monnikendam EVC Purmerend VZV Grasshoppers Meervogels '30 Zouaven Andijk De Rijp Bergen 6 l 1 13 5 l 1 11 4 2 2 10 5 0 3 10 3 3 0 9 4 1 4 9 3 3 2 9 2 3 4 7 3 1 5 7 2 2 5 6 1 1 5 3 0 2 6 2 van 1520 Augustus De afgevaardigden van de bij de Noord-Nederlandse Water sportbond aangesloten water sportverenigingen uit Friesland, Groningen. Drente en Overiisel waren Zaterdagmiddag naar Leeuwarden gekomen, waar de algemene jaarvergadering van de bond werd gehouden. In deze vergadering werd o.m. het wed- strijdprogramma voor het nieuwe seizoen vastgesteld. De Sneek week zal worden gehouden van 15 tot en met 20 Augustus, ter- v/iil de kampioenswedstrijden voor de Regenbogen-, Valken-, 30 m2-, 22 m2- en 16 m2-klasse op 5 en 6 September worden ge houden. N.O.A.D.P.S.V. 32 Uit dit moment van de wedstrijd NOAD tegen PSV wordt het eerste doelpunt voor de gast heren gemaakt. De PSV-er Dillen (rechts) tracht de bal te stoppen; hij verliest echter de controle over het leer en van de geboden gelegenheid maakt Engel (NOAD, midden) ge bruik om doelman Steiger (links) te passeren, waardoor het 10 voor NOAD wordt. De twee nabuurclubs uit Alkmaar en Akersloot ontmoet ten elkaar deze middag voor de eerste maal in de 4e klas K.N.V.B.-competilie. Wij waren nieuwsgierig. Vóór de competitie had A.F.C. in het Meervogels-tournooi zich de sterkste getoond. Het meest typerende in deze strijd was dat er zo weinig cor ners zijn geweest. Voor de rust geen enkele. Na de rust nam Meervogels er vijf. AFC kreeg z'n eerste corner pas na 24 min. na de rust. De AFC-voorhoede ging direct na de aftrap de richting van v. d. Eng's heiligdom uit. Hiervoor moesten zij echter verschillende klipperi omzeilen, vooral spil L. Stuifbergen ging niet zo maar op zij. Meervogels probeerde zijn ge- In een uitermate boeiende en technisch hoogstaande wedstrijd is het Schagen gelukt een zeker schijnende nederlaag in een gelijk spel om te zetten. Hoewel H.S.V technisch iets beter was, mag deze draw voor Schagen toch niet onverdiend worden genoemd. Op de eerste plaats door het kundige werk van doelman Slikker en voorts door het moedig volhouden der Schagen-aanval, die, nadat H.S.V. vijf minuten voor tijd door Schuijt de leiding had heroverd, gretig gebruik maakte van het éven slordige dekken van de H.-defensie. Het begin was voor Schagen dat direct in hoog tempo begon. Toen HSV echter ingespeeld raakte ontspon zich een aantrek kelijke en levendige strijd, waar bij vooral het positiespel en de goede techniek van de Heilooërs opviel. Hierdoor werd het over wicht steeds groter en kwam het Schagerdoel gevaarlijk onder druk. Slikker bleek echter uit het goede hout gesneden en stond voorlopig een Heilooër voorsprong in de weg. Ook de Schagen aanval liet zich niet on- Alkmaarse Boys icon met 21 Een vlot en goed spelend DEM heeft, vooral voor de rust, de Boys-veste bij voortduring ernstig belaagd. De Heemsker kers konden er echter niet in slagen hun meerderheid in doel punten uit te drukken, hetgeen kwam door het stugge verdedi gen der Boys en door het min der goed afwerken der aanval len door de DEM-voorvvaartsen. Talrijke hoekschoppen lever den tal van gevaarlijke situaties op voor het Boys-doel, maar steeds wisten de Boys een doel punt te voorkomen. De Boys- aanvallen waren minder talrijk, maar zoals het meer gaat uit wcc. een dezer aanvallen wist T. In- Gelen lang niet de mindere, in- dri met een mooi schot de Boys de leiding te geven. Dat was wel tegen de verhouding. DEM had evenwel meteen het ant woord klaar, want zo van de af trap af gleed de middenvoor door de Boys-verdediging en de linksbinnen werkte het leer ach ter Kramer. Ook daarna was DEM merendeels in de aanval, doch hoe de DEM-voorwaartsen het ook probeerden, het zo be geerde doelpunt bleef uit. Een maal voorkwam de lat een ze ker doelpunt, terwijl de terug springende bal juist werd over geschoten. Zo kwam de rust met 11, een stand, waarmede de Boys heel erg tevreden mochten zijn. Direct na de hervatting kwamen de Boys flink opzetten en de DEM-verdediging moest nu alle zeilen bijzetten om er ger te voorkomen. Zij wist stand te houden tot na ongeveer 7 mi nuten toen de DEM-doelman moest zwichten voor een kopbal van Pater. De strijd geraakte nu meer verdeeld; een mooi schot van rechtsbuiten van Zon ging juist over de lat, terwijl 'n kopbal van v. Dok nog juist door de DEM-doelman over de lat kon worden gewerkt. Aan de Hoe gevaarlijk een onenigheid tussen elftal en elftal commissie is, werd gistermiddag op het prima speelter rein van West-Frisia gedemonstreerd, ten aanschouwe van een record aantal bezoekers (5 a 6000). Bij West- Frisia stond Langedijk weer stopperspil en zat Posthu- mius langs het lijntje. Een beslissing van de elftalcom missie, waarmee enkele spelers en een ophitsend publiek het niet eens waren. Het gevolg was een ontredderd West- Frisia, dat het middenveld meost prijsgeven en dat door een homogeen Volendam langzaam maar zeker in de hoek werd gedrukt. andere zijde kreeg ook de Boys verdediging verschillende moei lijke situaties op te lossen, voor al het laatste kwartier, toon DEM flink kwam opzetten. Hoe de DEM-voorhoede het ook probeerde, zij kon er niet in slagen de gelijkmaker, die heus niet onverdiend zou zijn ge weest, te scoren. Het einde kwam alzo met een kleine zege voor de Boys, een zege, welke gezien het spelbeeld wel even te hoog gehonoreerd was. Het deed zeer sportief aan, toen DEM gedwongen was even met 10 man te spelen, Indri van de Boys gedurende die tijd ook buiten de lijnen bleef. Het was een zeer rustige wed strijd in Enkhuizen, want Vo lendam won ditmaal zoals het wilde. Dat bleek al direct na de aftrap, toen Simons en S. Stel ling enkele malen faalden voor open doel. Toch waren de Rood- tegendeel, want dank zij voor treffelijk werk van C. Visser, Lub en Dangermond werd Vo lendam herhaaldelijk op hun eigen helft teruggedrongen. De W.Fr. speler Koopen zette zijn buitenspelers handig aan het werk, maar hun voorzetten wer den of door kort spel verprutst of waren een prooi van de uit stekende Volendamdoelman Kei zer. Langzaamaan kwam Volendam op volle toeren en vooral de kleine Runderkamp viel op door de handigheid waarmede hij een zenuwachtige en onzekere Lan gedijk passeerde. Na 12 min. spe len wist deze speler na voortref felijk teamwork, van dichtbij het eerste doelpunt te scoren 01. De thuisclub was toen reeds van zijn stuk gebracht, want Argentinië versloeg Spanje met 1O De voetbalwedstrijd Spanje Argentinië, welke te Madrid voor ongeveer 70.000 toeschou wers werd gespeeld, is geëindigd in een 10 overwinning voor de Argentijnen. De ruststand luid de 00. In de tweede helft scoorde de middenvoor der Zuid- Amerikanen Infante het enige doelpunt. De Spaanse doelman Ramellets was de held van de dag. Dauthuille mag niet meer boksen Het bestuur van de Franse boksbond heeft de licentie van de middengewicht Laurent Dau thuille voor goed ingetrokken. Dit besluit werd genomen op medische gronden. hoewel men tot aan de rust de balans in evenwicht wist te hou den, was het duidelijk geworden dat men van het binnentrio niets te verwachten had. Na enkele gemiste W.F. kan sen, werkte Volendam een van zijn veelvuldige aanvallen voorbeeldig af. Wederom was t Runderkamp, die de bal wist vrij te spelen en door te geven aan Th. Smit. De W.F. doelman Ubels liep foutief uit en een langzaam rollertje was voldoen de. Uit een snelle tegenaanval van W.F. schoot C. Stelling hard in de hoek, maar met een onge lofelijke reactievermogen wist Keizer een doelpunt te voorko men. Toen hij even later versla gen was stond back Karregat het schot van Simons op te wachten. In de tweede helft voltrok zich over West-Frisia het vonnis. De dikke mist maakte het hier bij moeilijk om alles nauwkeu rig te volgen, waarbij de witte bal ook geen uitkomst bracht. Na 5 min. scoorde Th. Smit uit een vrij onbelangrijke aanval (03) en uit een snelle combi natie tussen Koning en KI. Smit maakte Runderkamp kort hierop 04. Een goal van R.Buiten Tol werd terrecht wegens buitenspel afgekeurd. Jammer was het te constateren dat Langedijk volko men faalde. Deze voorheen voor treffelijke W.F.-speler werd keer op keer omspeeld, zonder dat de beide backs Belier en Danger mond hierbij konden ingrijpen, want zij hadden tegenover de snelle buitenspelers de handen vol. Uit een corner schoot Runder kamp ineens in (051 en acht minuten voor het einde maakte K. Smit met een tam schot het halve dozijn vol. Nog was het niet genoeg, want in de laatste minuten was het r.buiten Tol die, doordat Danger mond naar voren was gegaan, wat meer ruimte kreeg en voor zijn club de eindstand op 70 bracht. Voor het talrijke publiek een zeer teleurstellénde wedstrijd, door Volendam verdiend gewon nen. Frankrijk in tournooi om wereldbeker 1954 Het bestuur van de Franse voetbalbond heeft besloten in te schrijven voor het tournooi om de wereldbeker Jules Rimet. waarvan de eindronden in 1954 in Zwitserland worden gespeeld. Uit Rio de Janeiro wordt ge meld. dat ook Brazilië heeft in geschreven. betuigd, zodat het een interessant duel werd. De middenlinie van HSV kwam er steeds beter in en vooral het goede plaatsen viel op. Hierdoor kreeg vooral de uitstekend spelende Haanraads gelegenheid diverse afgemeten voorzetten te lanceren, die steeds gevaarlijk in de doelmond wer den geprikt. Enkele corners waren hiervan het gevolg, doch zonder resul taat. Toen echter na circa een half uur spelen, na uitstekend voorbereidend werk van Haan raads, de bal voor de voeten van v.d. Maat kwam, schoot deze on houdbaar in de verste hoek. H. blééf aanvallen, maar hoe wel het dikwijls weinig scheelde. doelpunten bleven uit. Kort voor de rust zette Schagen nog een fel offensief in, om tenminste met gelijke stand te kunnen paan theedrinken. Maar de de fensie der roodgelen gaf niet thuis, zodat de rust inging met 1—0. Na de thee weer hetzelfde spel beeld: snel opeenvolgende aan vallen over en weer. waarbij, vooral door het geraffineerde spel der H. aanval, het Schagen doel ternauwernood aan doorbo ring ontkwam. Wel wist Bugter te scoren, doch de arbiter annu leerde zeer terecht dit doelpunt wegens buitenspel. Schagen wist In een rommelige wedstrijd gelukte het de Heerhugowaar- ders hun tegenpartij VIOS uit Warmenhuizen er onder te hou den. Na enig terreinverkennen be gon VIOS spoedig het roer in handen te nemen. Strakke scho ten werden afgevuurd op het Hugo-Boys heiligdom, doch kee per Borst stond zijn mannetje. Ook de Hugo-Boys voorhoede liet zich aanvankelijk niet onbetuigd en geregeld weer ondernamen ook zij aanvallen op het War- menhuizen-doel. Koot c.s. namen geen enkel risico en met de hen bekende verre trappen zetten zij hun voorhoede aan het werk. Dit spel van beide partijen zak te echter spoedig af en ging over in een zeer tamme partij voetbal. Na de rust kwam eerst wat meer leven in de beide teams. Bij Hugo-Boys werd een schijn' min. spelen scoorde de Hugo- Boys voorhoede eindelijk de eerste goal. Hoewel de scheids rechter dit doelpunt aanvanke lijk toekende, trok hij zijn be slissing even later weer in, na dat door een der grensrechters heftig geprotesteerd was. Inder daad was dit geen geldig doel punt, daar er door Hugo-Boys gehaakt werd. Dit oponthoud echter verbe terde de stemming der spelers niet. Af en toe konden we ruw spel constateren. Tien minuten voor het einde was het wederom Hugo-Boys dat scoorde, ditmaal een geldig doel punt. Heel alleen ging de Hugo Boys linksbinnen D. Deken er tussenuit en op dertig meter af stand verraste hij de Vios-keeper Tesselaar met een keiharde, on houdbare bal. In deze stand kwam geen ver andering meer, zodat de punten baar doelpunt gescoord. Na 1-5 naar Heerhugowaard toe gingen 22 was resultaat Of het nu de mist was, die zich als een watten deken over het veld spreidde of een morele injectie die J.V.C. gedurende de rust te slikken had gekregen. Wij weten het niet, maar we zagen direct na de hervatting een zo fel doortastend J.V.C. aan het werk, dat de 10 ach terstand, voor de rust opgelopen, met twee doelpunten in een voorsprong werd omgezet. Maar vijf en dertig minuten later bracht invaller Stammes met een kogel de strijd weer op gelijke voet. Er ontspon zich meteen een aardig open spelletje, met aan weerszijden snelle aanvallen. De voorwaartsen der „roodjakken" konden niet veel stootkracht op brengen. De blauw-zwarten had den het middenveld behoorlijk in hun macht en van daar uit voedden zij hun voorhoede met verre passes. Hun „man" Hoorns man had kennelijk pech met zijn schoten. Telkens vond hij Kugel op zijn pad. Het is voor een groot deel aan het taaie „kleven" en opruimen van de Kaagvogels-achterhoede te danken, dat de aanvallen van de „Julianadorpers" telkens weer in de kiem gesmoord werden. Kaagvogels had er alles opgezet om te winnen en weer volgde een snelle doorbraak. Ditmaal met meer succes. Een listig ..lepelballetje" van Van Boven en de rust ging in met 10. Meteen na de thee trokken de bezoekers fel van leer. Keet huis stormde met de bal langs de lijn, zette hoog voor, maar Bos kon noi» redden. De tweede aanval werd besloten met een hoog schot, welke door Kugel verkeerd werd beoordeeld en de bal verdween achter hem in de touwen (11) Enkele minuten later was het weer de rechtsbuiten, die zijn snelle doorloopbal met een hard schot afwerkte, waar Kugel "een grijpen naar had (12). Na deze „douche" zette de thuisclub de tanden op elkaar. zich weer los te werken uit de omklemming en met snelle aan vallen belaagden zij de H.-veste. Uit een corner werd door Winkel onberispelijk de gelijkmaker in gekopt. HSV perste er nog een laatste offensief uit en viif minu ten voor tiid wist Schuyt met een prachtige kopbal ziin ploeg de leiding te hergeven. De over winning leek een feit. doch toen de Schager rechtsbinnen Kater even vrij werd gelaten, kogelde hij met enige belagers op zijn hielen onder de vallende doelman de gelijkmaker in het net (22) Hierbij bleef het Na enig verkennen van beide zijden wist K.B. vanuit een scherpe voorzet van de rechts buiten het eerste doelpunt te scoren, echter de scheidsrechter constateerde off-side. Hierna volgden verrassend snelle aan vallen van beide zijden, waarin voor Tex. Boys van enig over wicht sprake was. In de 30ste minuut opende Booigaart van T.B. de score, die een penalty benutte, genomen wegens hands. Kort hierop gebruikte T.B. de inzin king in de K.B.-gelederen als een juist moment om door middel van de midvoor van Heerwaarden het misverstand tussen de K.B.-ach terhoede te laten resulteren in een doelpunt (02). Na de rust was het geheel K.B. dat de toon aangaf. Voortdurend werden gevaarlijke aanvallen ondernomen op het doel van T.B. T.B., dat zijn toevlucht nam om het gehele elftal te laten verde digen, zag toch in de 25ste mi nuut K.B., dat een penalty kreeg toegewezen wegens ongeoorloofd aanvallen, door de Reus geno men, het eerste doelpunt scoren (1—2). Hierna werden nog door beide partijen krachtige aanval len ondernomen, totdat in de laatste minuut T.B. de stand op 31 bracht door middel van een penalty genomen door Boogaart. vaarlijkste man in het 6pel te be trekken, linksbuiten Krom, maar Westers was hem meestal de baas. De AFC-achterhoede toonde zich deze middag het beste deel van de ploeg. De gebr. Verduin, met A. Buur als midvoor en J. Zoon als rechtsbuiten kregen dan ook niet veel doelrijpe kansen. In de AFC- voorhoede stonden enige goede voetballers, maar (en die geldt vooraL voor de binnenspelers) te gen clubs als Meervogels, die ook dat resolute in hun spel hebben van vele 4e klassers, moet men vlugger afgeven en meer afwisse ling in het spel leggen. Een enkele keer kreeg J. Zoon (M.) gelegenheid om J. Tijm (A) te passeren en een goede voorzet te lanceren. Anderzijds wist P. Tijm zijn tegenstanders ook nogal eens te verschalken, maar de voorzetten bleven over en weer zonder resultaat. Toen er ongeveer een half uur gespeeld was, kwam de AFC-machïne even op stoom, maar nu wisten Hollenberg en Kaandorp, deze af te remmen. Even voor de rust kreeg de Niis de kans van de dag om de score te openen, maar de bal ging hoog over. Kort daarna mistte P. Tijm door de bal keihard voor langs te schieten. De rust was 'n opluch ting. Het was m de tweede helft aller eerst rechtshalf Leyen. die een ver schot in de richting van het AFC- doel afvuurde. Toen kreeg Meer vogels de eerste corner te nemen. Ook zonder resultaat. Na zes min. verschalkte Heynis doelman v. d. Eng van dichtbij (10)r Nu kwam ook Meervogels even uit de hoek. Krom kwam een paar maal voor bij N. Westen^ maar schoot tot tweemaal toe in het zijnet. Span ning bleef er volop en beide ploe gen deden nog steeds hun uiterste best. Een enkele maal moesten beide doelwachters nog optreden en met in het laatste kwartier nog een licht Meervogels-overwicht kwam langzaam het einde. Wat Meervogels ook probeerde, het bleef 10. Sportief was de wed strijd wel, maar zoals reeds eer der gezegd aua voetbal viel het niet mee. Het onderaan bengelende Ber gen heeft gisteren na uiterste krachtsinspanning een punt ver overd op VZV, dat een zeer rus tig seizoen tegemoet gaat. Reeds in het begin bleek, dat de thuisclub met de beste voor nemens bezield was en na tien minuten zag ten Herkei kans om met een hard schot zijn club de leiding te geven. (10.) Om beurten waren beide doe len nadien in gevaar, doch zo wel de Berger doelman Timmer man als keeper Smit van VZV gaven niet thuis. Het duurde tot één minuut voor de rust eer VZV erin slaagde de gelijkmaker te scoren. Cor Wijnker was de maker ervan, toen hij een voor zet onberipelijk inkopte. (11(. In de tweede helft was Bergen zwakker. VZV kwam geducht opzetten, doch alles stuitte op het sterke spel van rechtsback Urbanus, die prachtig werk ver richtte. Aan beide zijden werd nog eenmaal gescoord, doch bui tenspel belette de toekenning er van. Zo eindigde deze ontmoe ting in een gelijk spel. Voor een record-aantal toeschouwers werd Zondagmid dag aan de Molenvaart de grote wedstrijd Z.A.P. en Suc ces uitgevochten. Beide ploegen hebben alles ingezet om de twee kostbare punten te veroveren. Z.A.P. was de gelukkige. Reeds direct na de aftrap na men de Wieringers 't heft in han den en N. Rotgans bracht met een goed gerichte voorzet al aan stonds spanning voor 't doel van keeper Kuijs. Dezelfde rasechte Wieriniger probeerde 't een ogenblik later nog eens, maar Kuijs liet aan de duizendkoppige menigte zien, dat men van goeden huize moest ko men, om hem deze middag te passeren. Een duel tussen ZAP's aan voerder en keeper de Bie, werd door de Wieriniger doelwachter gewonnen. Duidelijk was echter voor iedereen, dat Succes de la kens uitdeelde. Ver drong spil Limdenberg zijn mannen naar voren. Zo bleef Succes in de meerder heid, totdat het duo v. Oosten- Timmer, de harten der voetbal- enthousiasten heerlijk verwarmde door een meesterlijke combinatie. Van Oosten, die bij een ZAP- aanval zwaar op z'n huid gezeten werd, zag Loet Timmer in een vrije positie. Gauw werd de bal afgegeven, Timmer bekeek de situatie even en loeide de bal achter de keeper (10). De reactie van Succes was na venant. Piet Stam, ver terugge drongen, hielp z'n achterhoede met een harde corner. Gevaar lijk werk. Ook Hein Timmer moest van dezelfde noodrem ge- maar haar goed opgebouwde hrniU k aanvallen deden het gebrek aan j Ji j0„,, schutters voelen. Tóch maakte 1 ,.N' fiLhon mot zij gelijk. Na circa vijf en dertig Wieringers juichen met een minuten kreeg invaller Stammes i meesterlijk schot, dat de boven- een vrije schop te nemen. Van 1 laj, schuurde. veer 30 meter, lostte hij zo'n t Overwicht van Succes ver- ongeveer „soeiang". dat Smit er geen grii- Den naar had (22). Ondanks veel gezwoeg bleef de stand ongewijzigd. dween tenslotte. Kuijs en de Bie moesten herhaaldelijk optreden om met hun keeperstalenten het doel schoon te houden. Na de rust gooide Vrouwe For- tuna ZAP weer zo'n kans in de schoot, toen Lindenberg gruwe lijk over de bal heemmaaide. Nie mand van de ZAP-voorhoede maakte er echter gebruik van. Maar ook Heijerman van Succes bracht een kans om zee,p. Toen van Oosten de rechtsback Hartman en keeper de Bie reeds gepasseerd was en kalm wilde doelpunten, viel H. de Hollander als uit de lucht en redde in een fractie van een seconde. Toch won Succes weer terrein, de aanvallen der Wieringers kwamen als vloedgolven op het doel van ZAP af. Maar zoals de hele wedstrijd, 't juiste schot ont brak. Wel werd er geschoten, maar 't mikken was verkeerd. Het waren weer Timmer en v. Oosten, die de balans deden overslaan. Hun aanvallen werden gevaarlijker en geraffineerder en t tweede doelpunt hing dan ook in de lucht. Draaiend en kerend wist de ZAP-aanvoerder de bal goed voor z'n voeten te krijgen en de Bie kon niet anders dan over de bal heenvallen, maar toen lag het leder al achter in de touwen (20). N. Rotgans, de man die Kuijs met z'n schoten al een paar maal voor moeilijkheden geplaatst had, loste ook vlak na het tweede doelpunt een rake treffer. Alleen Kuijs' keeperstalenten hielden 't doel schoon. Toch moest ook hij het hoofd buigen. Na een goéd genomen corner, die hij eerst nog weg werkte. volgde een onverwacht schot en 't tegenpunt was ge maakt (21). Fel werd er nu van beide zij den gevochten. Succes bleef ge vaarlijk doorzetten. De laatste corner zweefde zeer dicht naar een doelpunt, doch 't was Kuijs die met een hoge sprong de twee punten voor ZAP veroverde. Over het alg de afdeling den". Terwi moest word< Noordzeekai deling. In d< alles door. war schopte ontijdig moe eigenlijk elk Of de zege v van Duinran je" maar eei ODIZ en SV, een strijd tot in de vorm va vuren" kwam. kon niets meer niets. Egmondia lie kerij twee punt in. Zaanlandia in de Egmondei SVA Egmondia ODIZ Zaanlandia RCZ Uitgeest Zeevogels DREO Alkmaar Berdos Ook de oogst slechts twee uit is zeker on very kers heeft het op eigen terrei slaanbare HOS\ geeft de burger moed. De strijd plaats is nu nie perkt tot Valke Ook Berkhout i bezorgde gez: DINSDAG 9 HILVI 7.00—24 7.00 Nieuws: 1 muziek; 7.45 1 Liturgische kalei en weerberichte: eerde muziek; 9. vrouw; 9.35 Wa „Lichtbaken", Voor de kleuter foonmuziek; 1. vrouw; 11.30 Sc Angelus; 12.03 I en solist (12.30- tuinbouwmededb Zonnewijzer; 13.C tholiek nieuws; ten; 13.25 Amusi soliste; 14.00 Gov ma; 14.50 Gramo „Hier Vrij Eurc je zestig?"; 16.00 lb.30 Ziekenilof; radio; 17.15 Felic jeugd; 17.45 Rei Dr. C. Braak: „H Nieuw-Guinea"; ziek; 18.15 G 18.20 Sportpraatj Dr. C. J. Schui vele problemen grondprobleem; 19.10 Gramofoo „Uit het Boek dc Gramofoonmuzieü wone man zegt 20.30 Radio Phi kest en solist (ir 21.05 Actualiteite Philhanmonisch „Huwelijk in ops 22.10 Omroepoiiki (in de pauze: zijn dichters", Avondgebed en lender; 23.00 Nie Gramofoonmuziei] HILVE1 7.00 AVRO 7.50 1 AV 7.00 Nieuws; 7 muziek; 7.15 Ooi 7.30 Gramofoomr opening; 8.00 Ni mofoonmuziek; 8 Morgenwijding; muziek; 9.25 Voo Gramofoonimuzial kleuters; 11.00 V 11.30 Sopraan e Lichte muziek: 1 tuinbouwmededel Voor het plattel; piano's; 13.00 Ni aedelingeu of g 13.20 Voor de A Dansmuziek; 14 Amerika...."; 1 muziek; 14.40 S Gramofoonmuzieil huisvrouw: 15 muziek; 16.30 17.30 Gevarieerdt Nieuws; 18.15 Gevarieerde muz vous parle"; 18.51 19.20 Verzoekpr Nieuws; 20.05 daarna mededelh varieerd program muziek; 21.50 „II wat U niet weet nade-Orkest, the; list; 22.45 Buitel 23.00 Nieuws: 23 calling": 23.202 muziék. T elevisie-p DINSDAG 9 AVRO 20.15—2 programma.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 4