Prodent-Chlorophyl RADIO verdrijft direct slechte adem ...de gehele dag X0& 01 80 ct Financiën en Economie NAAST DE BEROEMDE PRODENT TANDPASTA NU OOK 't Is Prodent, '1 'n School voor slechthorenden jOlNG Prodent-Chlorophyl tandpasta met drie grote voordelen! tegen de laagste prijs programma 27 Ambonezen in arrest gesteld Beursoverzicht 30 gulden per jaar kijkgeld Naar wij vernemen Scheepsberichten VRIJDAG 12 DECEMBER 1952 Pagina 5 Wie met Prodent-Chlorophyl tandpasta poetst, merkt direct hoe heerlijk fris deze natuurzuivere tandpasta is. Vooral ook voor rokers een uitkomst! WAT IS CHLOROPHYL? WAT DOET CHLOROPHYL? Chlorophyl of bladgroen komt voor in de bladeren van planten. Door de natuur is het voorbestemd om alle onzuiverheden in de lucht weg te neoen. Onder invloed van het zonlicht geeft Chlorophyl de plantenwereld haar groene kleur. Daarom is ook Prodent-Chlorophyl groen. Juist die groene kleur bewijst dat zij echte Chlorophyl bevat. Prodent-Chlorophyl neemt slechte adem en mond- geuren volkomen weg. Prodent-Chlorophyl tandpasta heeft de desinfecterende werking van 't zonlicht. Groen en fris als de natuur! Prodent-Chlorophyl tandpasta is groen, fris en zuiver als de natuur zelf. Slechte adem en mondgeuren worden ogenblikkelijk wegge nomen. Ook voor het tandvlees is Prodent- Chlorophyl tandpasta een weldaad 1 Belangrijke stap voorwaarts in mondhygiëne i Wat een geluk dat U nu kunt profite- j ren van de nieuwe vinding in de Prodent research laboratoria: Prodent- f. Chlorophyl tandpasta! Deze neutra- liseert de- schadelijke zuren welke ontstaan bij ontbinding van voedsel- restjes tussen tanden en kiezen. Prodent-Chlorophyl tandpasta houdt Uw tandglazuur in stand, zodat Uw randen mooi en gezond blijven. Het is de natuur zelf die de weg wijst! 1 Verdrijft slechte adem en mondgeuren. Wonderlfjk hoe verfrissend Prodent-Chlorophyl tandpasta is. Nu de gehele dag zuivere ademl 2 Bestrijdt tandbederf doeltref fend. Prodent-Chiorophyl tand pasta bevat tevens ammonium verbindingen en ureum, stoffen welke tandbederf tegengaan! 3 Beschermt tandvlees volledig. Vaak vindt tandbederf een begin in zwak tandvlees. Prodent-Chlorophyl tand pasta maakt zwak of aangedaan tand vlees snel rterk en gezond. W> SbO-S jf ZATERDAG 13 DEC. HILVERSUM I (402 M.): 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed en Li turgische kalender; 8.00 Nieuws en weerberichten 8.15 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw: 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Ka merkoor; 12.00 Angelus; 12.03 Gram. (12.30—12.33 Land- en tuinbouwmededelingen)12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws en Kath. nieuws; 13.20 Klein koor en amusementsorkest; 13.30 Amusementsmuz. (intermezzo Gram.muz.); 14.00 Boekbespre king; 14.10 Pianospel; 14.20 En gelse les: 14.40 Amateurspro gramma; 15.15 Kroniek van let teren en kunsten; 15.55 Promena. de-orkest; 16.20 „De vliegende Hollander", causerie; 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans"; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Lichte muziek; 18.15 Journalistiek week overzicht; 18.25 Oude Kerstliede ren; 18.40 Regeringsuitzending: „Zoeklicht op de Westerse Defen sie"; 19.00 Nieuws; 19.10 Gram.; 19.20 Parlementsoverzicht: 19.30 Gram.; 20.25 De gewone man zegt er 't zijne van; 20.30 „Lichtba ken", causerie; 20.50 Gram.; 21.00 Gevarieerd programma; 21.50 Erepromotie van Minister Robert Schuman; 22.00 Gevarieerde mu ziek; 22.30 Wij luiden de Zondag in!: 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.22 Sport; 23.30 24.00 Kamerorkest. HILVERSUM II (298 M.): 7.00 VARA; 10.00 VPRO; 10.20 VARA; 19.30 VPRO; 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Ochtendgymn.; 7.33 Gram.; 8.00 Nieuws en weerber.; 8.18 Gram.; 8.35 Orgelspel: 8.55 Voor de huisvrouw; 9.00 Gram.: VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", causerie; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Pianorecital: 12.00 Gram.: 12.30 Land- en tuinbouwmededelingen: 12.33 Roemeens orkest: 13.00 In verband met de gerezen moeilijkheden in het Ambonese woonoord „Lunetten" te Vught als gevolg van politieke tegen stellingen. heeft de politie gister nacht 27 arrestaties verricht. De aangehouden Ambonezen zijn le den van de C.R.A.M.S. (Com missie Repatriëring Ambonese Militairen en Schepelingen). Zij zijn overgebracht naar de kazer ne van de Koninklijke Mare chaussee in 's-Hertogenbosch. De politie heeft bovendien beslag gelegd op een grote hoeveelheid steek- en slagwapens. Voorals nog zal de versterkte politiebe- zetting in het woonoord niet worden opgeheven. Trouwlustige dames opgelicht De Rotterdamse rechtbank heeft de in Rotterdam woon achtige 42-jarige koopman L. O. M. veroordeeld tot een gevan genisstraf van twee jaar en voor waardelijke ter beschikking stel+ ling van, de regering met een proeftijd van drie jaar. Hij zou in de afgelopen jaren een aantal dames voor diverse bedragen hebben opgelicht. De dames was een huwelijk voor gespiegeld, doch ze wisten niet, dat de man getrouwd was. Een der dames zou er circa f 23.000 bij zijn ingeschoten. De eis was vier jaar. Nieuws en commentaar; 13.20 Hawaiian muziek; 13.50 Radio- weekjournaal; 14.15 Gram.; 14.45 Boekbespreking: 15.00 Fanfare orkest: 15.25 „Van de wieg tot het graf"; 15.45 Gram.; 16.15 Sportpraatje; 16.30 Kamerorkest en soliste; 17.15 Voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.15 VARA-Varia; 18.20 Swir.g-muziek: 18.50 Gram.; 19.00 Artistieke Staalkaart; VPRO 19.30 „Passepartout", causerie; 19.40 „Het Oude Testament in deze tijd", causerie; 19.55 „Deze week", causerie; VARA: 20.00 Nieuws: 20.05 Gevar. programma; 22.00 Socialistisch Commentaar; 22.15 Gevarieerde muziek; 22.40 .Onder de pannen", hoorspel; 23.00 Nieuws: 23.1524.00 Gram. Koplampen hij mist In deze dagen van dichte mist is weer duidelijk gebleken hoe slecht de weggebruikers op de hoogte zijn van de be,palingen van de Verkeerswetten. Het Verbond voor Veilig Ver keer vestigt nog eens nadrukke lijk de aandacht op art. 54 van het wegenverkeersreglement lui dende: „Bestuurders van motorrijtui gen zijn verplicht bij dichte mist bij dag aan de voor- en achter zijde van het door hen bestuurde motorrijtuig een verlichting te voeren als in de tabel van artikel 84 voor kopliohten en voor ach terlichten is vastgesteld". Dit houdt in, dat aan de voor zijde de koplichten moeten zijn ontstoken en aan de achterzijde het rode achterlicht moet bran den. Het rijden met stadslichten is dus niet toegestaan. Boekhouder verduisterde tienduizend gulden De Amsterdamse rechtbank heeft, conform de eis van de officier, de boekhouder R. K. uit Amsterdam, wegens verduiste ring van ruim f 10.000.tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van vier maanden voorarrest en met de bepaling, dat van de resterende maanden nog vier voorwaardelijk zullen worden opgelegd met een proef tijd onder toezicht van de re classering. De verdachte bekende 14 da gen geleden bij de behandeling van zijn zaak dat hij als boek houder bij een slagerij in de boeken had geknoeid omdat hij zijn salaris niet hoog genoeg acht te en op deze wijze het bedrag in eigen zak had weten te ste ken. Ford vast op interim- dividend AMSTERDAM, 11 Dec. Op nieuw bracht een interim-divi dend verrassing op de Beurs te weeg. Ditmaal was het de Ne derlandse Ford, die over 1952 5 pet. interim-dividend aankon digde, hetgeen de verwachting wettigt op een behoorlijk slot- dividend. Evenals gisteren de aandelen Philips, werden nu de aandelen Ford hoger gewaar deerd. Er kwam een notering tot stand van 177 gedaan bieden te gen gisteren 173. De geruchten over hervatting der dividendbetaling van de Aniem zijn wel niet bevestigd, maar de Beurs blijft er geloof aan hechten en wacht nu maar de jaarvergadering van 30 De cember af. Op last van 't Beurs- bestiuur werd de notering van daag opgeschort. Vandaag was het interim-di vidend van Unilever betaalbaar. Op de notering ex-dividend la gen de certificaten vrij vast in de markt. De gehele beurs was trouwens niet onvriendelijk ge stemd en het lijkt wel. alsof men in de laatste weken van dit jaar nog iets goed wil maken van het overigens weinig opwek kende jaar 1952. Philips vond ook vandaag in het interim-dividend een stimu lans om de koers op te voeren, maar de handel leek kleiner dan gisteren. Zelfs de cultuurafdelingen de den het iets beter, met Amster dam Rubber aan de kop, die tot 80 opliepen. In H.V.A. kwam veel vlotter dan op de vorige da gen een notering tot stand en Sumatra Tabak trok voor Deli tot 651/ aan. De Scheepvaart- hoek lag zeer kalm en verdeeld. Claims van Ommeren onveran derd f 12. Stockdividenden H. A. L. iets beter op f 25.50. De be langstelling voor lappen Nedam is sterk geluwd. Bankaandelen waren na de recente stijging al gemeen iets in reactie. De Staats- fondsenimarkt had opnieuw een opgewekt verloop, al bleven de hoogste noteringen niet behou den. De tussentijdse mededeling van de Ngombezi kon de Beurs niet bevredigen en veroorzaakte een koersdaling van 2 pet. De wei nig rooskleurige toestand van de Arendsburg, zoals in de vergade ring tot uiting kwam, veroor zaakte ook een lagere waarde ring voor de aandelen van deze Sumatra Tabakmaatscihappij. De hogere productie van deAlge mene Exploratie was oorzaak, dat de koers goed gehandhaafd bleef. Het jaarverslag van de maatschappij voor de walvis vaart was ter Beurze nog niet bekend en oefende geen invloed uit. Indonesië meldt sterk gestegen rnbberexport Volgens voorlopige, nog onvol ledige, gegevens van 't centraal kantoor voor de statistiek te Djakarta bedroeg de rubber export in October van dit jaar 81.867 ton met een waarde van 404.1 millioen rupiah. In Septem ber werd uitgevoerd 32.593 ton met een waarde van 167.2 mil lioen rupiah. Een sterke stijging van de export dus "in de maand October. Onveranderd dividend Brand- en Zee-assurantie Mij. van 1842 De N.V. Nederl. Brand- en Zeeassurantie Mij van 1842 te Amsterdam heeft' over 1951 een winst saldo behaald van f91.787. Evenals vorig jaar wordt voor gesteld een dividend uit te keren van 14 procent over het ver plicht gestort kapitaal. Het netto premie-inkomen beliep f 1.489.476 tegen f 1.224.410 vorig jaar. De tot heden bereikte resultaten in het lopende boekjaar acht de directie alleszins bevredigend. „Pandj ie en Tand j oongsarie" De N.V. Cultuur-Maatschappij „Pandjie en Tandjoongsarie" heeft 1951 afgesloten met een een winst van rp. 865.477. Voor gesteld wordt een dividend van 6 pCt. op de prioriteitsaandelen, 30 procent op nominaal rp. 2.094.000 (oud kapitaal) gewone aandelen en 15 pCt. op rp. 570.000 gewone aandelen. De vennootschap heeft zich in de vezelcultuur geïnteresseerd. Oogst 1951 gaf een bevredigend product. Totaal zijn 253.667 zak ken geproduc ;rd. Wegens de daling der zakkenprijzen is de aanplant voor 1953 sterk inge krompen. De zaken van de Algemene Participatie Mij,waarin is deel genomen, ontwikkelde zich naar wens. Voor het lopende boekjaar is een eerste dividend tegemoet te zien. „Holland" Scheepswerf gaat niet herkapitaliseren De N.V. „Holland" Scheeps werf en Machinehandel te Hen drik Ido Ambacht heeft 195L'52 afgesloten met een saldo-winst van f 102.060 (484.060). Voorge steld wordt een dividend van 6 pet. op de prioriteits- en 11 pro cent op de gewone aandelen (on. veranderd). Aangaande een even tuele herkapitalisatie zegt het jaarverslag, dat het voor aan deelhouders voordelig is, ook in minder gunstige jaren een rede lijk dividend te ontvangen. Nu het zich laat aanzien, dat de overheidsmaatregelen inzake de dividendsbeperking binnenkort zullen worden ingetrokken, is bovendien de mogelijkheid aan wezig in goede jaren een hoog dividend uit te keren. Een en ander heeft het bestuur doen af zien van een herkapitalisatie- voorstel. Door het realiseren van stille reserves is een voordelig saldo behaald nu verouderde schepen met verlies varen, vertrouwt de directie, dat het bedrijf weer betere tijden tegemoet gaat. Verenigde Lawoe reduceert verlies De C.V. Cultuurmaatschappij Vereenigde Lawoe-ondernemin- gen te Den Haag heeft 1951 af gesloten met een winst van f212.005. Voorgesteld wordt dit bedrag in mindering te brengen van het verlies a. p. dat daarna nog f 3.387.653 beloopt. Het verslag zegt dat de groeiende tendentie die het stre ven naar veiligheid en sociale rust in verantwoordelijke rege ringskringen kenmerkt steun geeft aan de hoop dat in het „klimaat" door de bedrijfsvoe ring, op niet te lange termijn, de zo zeer noodzakelijke verbe tering zal worden bereikt. Resultaten „Ngombezi" niet achter bij die van 1951 De directie der N.V. Cultuur maatschappij „Ngombezi" be richt dat de resultaten over het boekjaar 1952 niet zullen achter staan bij die over het boekjaar 1951. (Vorig jaar werd een winst behaald van, f 1.041.720 en 10 pet. dividend uitgekeerd.) Interim-dividend Fordfabriek De Raad van Beheer der N.V. Nederlandse Ford Automobiel fabriek heeft besloten een inte rim-dividend van 5 procent uit te keren op rekening van het jaardividend over het boekjaar 1952. Dit dividend zal betaalbaar zijn vanaf Maandag 15- Decem ber a.s. Bij de Tweede Kamer is inge diend een ontwerp-wet op het kijkgeld. De ministers van On derwijs, Kunsten en Wetenschap pen, van Verkeer en Waterstaat en van Financiën achten het, ter bestrijding der kosten, verbon den aan de televisie-uitzendin gen, gewenst kijkgeld te heffen van de bezitters van een televi- sie-ontvanginriehting. De hef fing van de houders van radio- ontvanginrichtingen bedraagt f 1 per kalendermaand of gedeelte daarvan per ontvanginrichting. In aanmerking nemende, dat met het uitzenden van televisiepro gramma's aanmerkelijk hogere kosten zij,n gemoeid; menen de ministers, dat van de houders van televisie-ontvangers een be drag van f 30.- per jaar per ont vanginrichting kan worden ge vorderd. Geknoeid om tandarts rekening te betalen De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de vrouwelijke loketbe diende van een Delftse spaar bank. A. J. E. van S. veroor deeld tot 9 maanden gevangenis straf, waarvan, 5 voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van voorarrest. Verdachte had. om een tand artsrekening van f 200.te kun nen betalen, geknoeid met spaar, bankboekjes en andere bank papieren. Op die manier eigende zij zich f 600f 700 toe. Voor de rest van het geld had zij kleren gekocht. is het Duitse tankscheepje „Ellen," dat Woensdag na aanva ring met de „Maasdam" in de Nieuwe Waterweg is gezonken, gistermorgen gelicht. De kiel van het tankscheepje ligt naar bo ven gaat de Centrale Filmkeurings commissie op 28 Februari 1953 haar vijf en twintigjarig bestaan herdenken met het houden van een receptie en het doen verschij nen van een bijzonder jaarver slag overleed te Den Haag op negen en. zestigjarige leeftijd de heer Ir. A. Fokker, oud-directeur der Billiton-maatschappij en commis saris van verschillende grote naamloze vennootschappen zullen H.M. de Koningin en Z. K.H. de Prins der Nederlanden op Vrijdag 19 December a.s. te Amsterdam de plechtige onthul ling verrichten van het monument op het Jonas Daniël Meyerplein ter herinnering aan de Februari staking werden in de maand November door de Akense douane in to taal 450 smokkelaars aangehou den, terwijl in beslag werden ge nomen 4300 kg koffie, 19000 siga retten, tien auto's en acht fiet sen kreeg de voormalige chef van het K.L.M.-vrachtkantoor te Den Haag J. J. B. twee jaar gevan genisstraf met aftrek, omdat hij door het knoeien met vracht brieven en afrekeningen een be drag van ruim f 35.000' had ver duisterd zal de N.V. Stikstofbindingsin- dustrie Nederland te Dordrecht haar poorten sluiten. Het perso neel, bestaande uit 150 man, heeft aanzegging gekregen ander werk te zoeken, daar het onmo gelijk is gebleken de buitenland se concurrentie het hoofd te blij ven bieden in Groningen Tine Marcus, beter bekend als „dovenmoeder". heeft ontzaglijk veel voor dove en slechthorende mensen gedaan. Naar haar is de nieuwe school voor slechthorenden in Groningen genoemd, welke onder grote be langstelling officieel is geopend. Deze school maakt een gelukkig gebruik van de ontwikkeling voor de moderne techniek, waardoor het mogelijk werd gehoorrtesten aan te ionen bij mensen die men vroeger als volkomen doof had beschouwd en waardoor de hoor- apparaten in een zo belangrijke mate werden verbeterd. Deze school is gesticht op initiatief van het Kon. Instituut van doofstom men te Groningen, waarvan thans kinderen, die vroeger als doof stom werden beschouwd, langs technische weg normaal onder wijs kunnen genieten. Arnhem zal het volgend jaar een dergelijke school krijgen. Kota In ten d 10 nm Dover 11 vm Hoek van Holland verw: Laurenskerk 9 te Calcutta; Rijn dam 10 v New-York n Rotter dam: Willem Ruys II 640 wtn Minikoi/Colombo; Maasdam 11 v Havre n Southampton: Wono- sari New-York/Calcutta 11 v Bombay/Cplombo Maasland 11 te Rio de Janeiro: Manoeran 10 dw Kreta/Port Said; Ondina 11 te Stanlow: Oranjestad 10 300 no Barbados/La Guaira: Sibaiak p 11 vm Kaap Bon; Clavella ver d 10 Sabang; Fairsea 11 Port Said verw: Garoet verw 11 Pe- rim/Aden: Groote Beer 10 640 nw Walvis Baai: Indrapoera p 10 Pantellaria; Nieuw Amsterdam 10 v Rotterdam n New-York; Billiton 10 v Karachi/Bahrein: Etrema 10 v Havanna te Cura cao; Gaasterkerk 10 nm v Aden /Mombassa; Klipfontein 10 v Teneriffe/Kaapstad: Kota Gede 10 nm v Port Said/Halifax: Oranje 9 nm v Port Said/ Southampton: Talisse 10 nm v Port Sudan/Suez. FEUILLETON: EEN ZONDAGSKIND 45. „U zou een kapitaal kunnen besparen, door mij aan André van Tricht over te laten", zei Theodoor, „deze man zou Mallot kunnen vervangen." „Onderschat monsieur Mallot niet," zei de jonkheer veront waardigd. „Onderschat André van Tricht nog minder," zei Theodoor krach tig, „u moet toch eens een van zijn zanglessen meemaken. Als hij teleurstelt kunnen we nog altijd naar Parijs". De jonkheer werd nog meer verbolgen Mallot was blijkbaar zijn afgod. Theodoor had moeite genoeg om zijn werkgever weer in de plooi te krijgen. „Mallot is een groot man", zei hij (ofschoon hij m geen velden Door Toon Kort ooms of wegen ooit van die Franse snaak gehoord had) „en ik heb diepe bewondering voor zijn op-, merkelijke prestaties. Als ik u op André van Tricht wijs, doe ik dat slechts met de beste be doelingen. Ik wilde u graag de astronomische honoraria, die Mallot ongetwijfeld vraagt, be sparen." De jonkheer sprong verrast op. „Jongeman, dat mag ik ho ren! Jij bent tenminste niet zo'n geldwolf als de meeste lie den, die ik hier krijg!" Theodoor noteerde het adres van zijn zangleraar en reikte het de jonkheer aan. „Als ik van mijn reis terug ben, zal ik hem iaten komen." De comedie die mij naar de roem moet brengen, heeft dan tenminste ook een voordeel voor die arme Van Tricht, dacht Theodoor. Die man komt er wel licht mee bovenop. Theodoor stond op het punt naar de Laurierdreef te gaan, toen Mies hem kwam zeggen, dat er iemand aan de bel stond om hem te spreken .Theodoor trok verveeld zijn overjas weer uit en zei: „Laat die vent dan maar eventjes boven komen." Die vent kwam naar boven. Een gestalte met lange ver warde haren, smalle kaken en een grote donkere bril. Zijn ogen waren levendig en getuigden van een grenzenloze onderne mingszin. „Mijn naam is", zei hij, „Van der Hake, Jan van der Hake, verslaggever van het dagblad „De Baronie". Hebt u een ogen blik voor me?" Hij vroeg het vriendelijk tn hij was natuurlijk een van die schakels, die het lot op pad ge stuurd had om de naam Bronk- horst met roem te omgeven. „Wat is er van uw dienst?" vroeg Theodoor, de gestalte een cigaret presenterend. „Wij hoorden dat u zo'n ver rassend debuut hebt gemaakt, daarom zouden wij graag iets over u willen schrijven." „Liever niet", zei Theodoor. Daar moest je altijd mee be ginnen, dat deden de groten ook. En hoe meer zogenaamde tegenzin je aan de dag legde, hoe langer en uitbundiger het stuk in de krant werd. „Ik begrijp u volkomen", zei de gestalte, ofschoon er eigenlijk geen reden was om iets te be grijpen. „Toch", ging hij verder, „zou ik het erg prettig vinden, als u mij enkele gegevens wilde verstrekken. Vertelt u ons maar wat u kwijt wilt zijn." Hij had het maar over „ons" en „wij" en Theodoor keek al eens tersluiks rond of Jan var der Hake misschien nog iemand meegebracht had, maar de man was moederziel alleen. „Och", zei Theodoor, „waar dient dat publiceren toe? Mijn debuut, als u het zo noemen wilt, is maar onzin. Ik ben hele maal geen zanger. Ik zing alleen voor mijn plezier, zoals u ook wel eens'zingt, als u een aardig bericht voor uw krant in de wacht hebt gesleept. Thuis heb ben we altijd veel gezongen. Mensen, die bij ons kwamen, zeiden wel eens dat ik een bij zonder mooie stem had, maar iets dergelijks zeggen ze ook van een meisje met vlechtjes, als ze voor grote mensen een étude van Von Beethoven ver moordt. Het toeval wilde, dat ik eens aan het open raam zat te zingen, toen de bekende zang leraar André van Tricht pas seerde. Hij hoorde me en bood mijn ouders aan mijn stem te scholen. Dat heeft deze geniale man met verbluffend succes klaargespeeld. Aan hem heb ik alles te danken. Er zal in bin nen- en buitenland moeilijk een vakman te vinden zijn van zijn gehalte. Ongemerkt raakte Theodoor aan het vertellen. Hij vergat, dat een jongeling met verwarde haren tegenover hem zat. Hij vertelde van zijn eerste optre den in „Salome", van zijn avond bij de zelatricen en van zijn eer ste bezoek aan jonkheer Menda van Daal. Vervolgens kreeg de journalist te horen van de suc cessen in Utrecht en van de re censies in de bladen. Tenslotte weidde Theodoor uit over zijn toekomstplannen. 's Anderendaags stond er een lap van een artikel in de krant Heel de Baronie las het. En jonkheer Menda van Daal nam het zegevierend mee op zijn tocht, langs de plaatsen waar Theodoor zou optreden. George was zo te zien erg gif tig, omdat Theodoor zich met de gierigste man van de Baronie had ingelaten. Maar in zijn hart zwol de trots, als er op kantoor over zijn broer en diens vriend schap met de machtige rijkaard gesproken werd. Een fabrikant, die een grotere fabriek had dan George en deswege zijn zwak kere collega nimmer groette, hield hem op straat staande en informeerde naar Theodoor Bronkhorst, over wie de krant zo'n interessant verhaal had ge bracht. Familie van U? Mijn broer, zei George hoogmoedig en stapte dan verder met fiere tred. (Wordt vervolgd)

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 5