EENZIJDIGE VOORLICHTING IN BRANDWEER-AFFAIRE Nog staat de brug open... Voorkeurdageai Toenadering tussen B. en W, en de Federatie van V.V.V. lames wintermantels en Heren winterjassen AATS0ECKER Wytema locuta - causa finita Afren da Waaggebouw een goed en veilig tehuis met excuses aan onze Latinisten ■jV sterk verlaagde aan GEMEENTERAAD ALKMAAR t GEOPEND Zaterdag 20 Dec.: Maandag 22 Dec.: Dinsdag 23 Dec.: Woensdag 24 Dec.: VROOM DREESMAN1V SLAGROOMGEBAK FLADDERAC De burgers van Alkmaar, die van de voor lichting van ons blad verstoken zijn en verwacht hadden, dat zij 11a de interpella- tie-Sietsma in de gemeenteraad volledig zouden zijn ingelicht over het conflict in de brandweer, zullen vanavond hun lijf blad 11a lezing met teleurstelling naast zich neerleggen. Immers, alleen de burgemees ter kwam aan het woord en de raad kreeg geen gelegenheid er het zijne van te zeg gen. Dat vond de voorzitter van de raad niet nodig. Hij heeft de raad en over de hoofden van de raad de Alkmaarse burgerij over de brandweer-affaire ingelicht op een wijze, die wij slechts een zijdig kunnen noemen. Wij kaatsen daar mede de hal terug, die de burgemeester ons over de hoofden van de raadsleden heen, meende te moeten toegooien. Er viel op het betoog van de burgemeester wel het een en ander te zeggen, doch aan het van den beginne af van zekere zijde gevolgde systeem van doodzwijgen, werd ook hier de hand gehouden. Wij zullen thans het betoog van de voorzitter alle recht doen wedervaren, om daarna van repliek te dienen; want al liet de Raad zich het zwijgen opleggen, wij zijn dat niet van plan. De voorzitter beschouwde de vragen van de heer Sietsma niet als een formele interpellatie. B. en W. zijn trouwens over deze zaak niet interpellabel, aldus spr. De concrete vragen beantwoordend, zei de voorzitter, dat er geen vrees behoeft te bestaan voor gevaren voor de burgerij, nu een derde van de brandweer had bedankt. Hij motiveerde dit met cijfers; een blus-eenheid telt 8 man èn een bevelvoerder; de brand weer heeft materiaal voor vijf eenheden, dus kan al het materiaal, nu er 45 van de 60 man over zijn, bediend worden. Er zijn voorts reeds sollicitaties binnengekomen en spoedig wordt met de opleiding van nieuw personeel begonnen. Het specialiteitselement van het Laddercorps is meer historisch dan technisch te beschouwen. Vroeger was het een bezoldigd corps, dat de ladders aandroeg. Nu er van het corps de brand meester is overgebleven en een adjunct benoemd is, behoeft men niets te vrezen. Ónder leiding van de brandmeester zouden, al dus had de commandant de bur gemeester verteld, ook burge meester en wethouders voortref felijk met de ladderwagen kun nen omgaan (algemene hilari teit). Geroep: Als ze maar geen hoogtevrees of watervrees heb ben! De bediening van het ladder materiaal is niet dezelfde als dje van het spuitmateriaal; het lad dercorps werkt met de ladder en alle brandweerlieden moeten de daken (kunnen) beklimmen. Toen er een ladder-auto kwam met een spuit er op, werd het Laddercorps ook een spuitcorps. Het Laddercorps kwam soms on voldoende sterk op en het ligt daarom in de bedoeling van de Commandant en de Hoofdlieden de hele brandweer vertrouwd te maken met het gebruik van de ladder. De voordracht Moeilijker vond spr. de kwes tie, die aanleiding tot het ont slag van de 15 brandweerlieden gaf. Spr. verheugde zich er bij zijn bemoeiingen in geslaagd te zijn te kunnen vaststellen, dat van confessionele tegenstellingen geen sprake is; dat kan naar het rijk der fabelen worden verwezen. Het Laddercorps was ontevre den over de voordracht; hierbij zijn dingen gebeurd, die geleid hebben tot het allengs groter worden van de zaak, van een erwt tot een kei. De Hoofdlieden meenden de voordracht van het Laddercorps niet te moeten ac cepteren en wezen bij stemming een ander aan. Hiermee was aan het brandweerreglement voldaan, want al is het traditie, dat het corps een voordracht doet, for meel berust dit recht bij de Com mandant, de Hoofdlieden ge hoord. Er rusten enige vlekjes op deze voordracht; er is n.l. gezegd, dat deze beter naar het corps terug gestuurd had kunnen worden; als dat gebeurd zou zijn, zou er niets veranderd zijn, want een feit is, dat de Hoofdlieden, na kennis neming der bezwaren, de in eer ste instantie gekozen candidaat handhaafden. Wat verder hierover is gezegd, ligt dermate in een persoonlijke sfeer, dat het wenselijk noch oir- baar is daarop in te gaan; dat is ook niet nodig. Er moge dan iets zijn voorgevallen, is dat aanlei ding tot stappen van een derge lijke draagwijdte als het ontslag nemen van 15 man? Toen de Hoofdlieden een onder zoek vroegen, heeft spr. een ver gadering van het corps Hoofd lieden bijeengeroepen, omdat hij het ontslag van de Hoofdlieden ernstiger opvatte dan de kwestie- Laddercorps en de Hoofdlieden op een lange staat van dienst konden bogen. Die vergadering bracht spr. tot de conclusie, dat alle moeilijkheden in het pu bliek besproken groot schijnend tot zeer kleine proporties kon den worden teruggebracht. Op die vergadering heeft spr. ge zegd, dat hij volledig achter de Commandant stond; en dat doet spr. ook nu nog. Het is spr., bij wat het publiek meende te weten, gebleken, dat men eenzijdig is voorgelicht. Spr. bedoelt hiermee niets onaardigs en het was hem bekend, dat Cdt en Hoofdlieden hierover hebben gezwegen, omdat zij van mening waren, dat het een interne kwes tie was, die intern behandeld moest worden. Wat de beslissing van B. en W. betreft, deze meenden, omdat aan het reglement was voldaan, aan de benoeming hun sanctie te moeten verlenen. Zij hebben de ontslagaanvragen ingewilligd, zo als gebruikelijk onder dankzeg ging voor langdurige diensten; waarop de betrokkenen aanspraak mochten maken. En hiermede was er een streep onder gezet. De brug is niet opgehaald Toen spr. de benoeming van de adjunct wereldkundig maakte, heeft hij hieraan toegevoegd, dat er geen sprake is van rancune en dat de brug niet is opgehaald. Wetende, welke plaats de Brand weer bij velen inneemt, wil spr. er een streep doorhalen. Nog maals, aldus de burgemeester, de brug is er en biedt nog een mogelijkheid. Spr. zou het zelfs zeer toejuichen als degenen, die meenden hun functie te moeten neerleggen, weer in de Brand weer zouden kunnen worden op genomen; want het is van het grootste belang, dat de rust in de Brandweer terugkeert. De Pers had spr. dank gebracht, omdat zij gezwegen had tot de beslissing van B. en W. wereld kundig werd; spr. heeft het ech ter betreurd, dat nadien enkelen van eenzijdige voorlichting blijk gaven. Spr. wil dit niet oprake len en ook daar een streep onder zetten. Spr. maakt voor niemand een uitzondering en hoopt, dat ook de Raad mee wil werken aan de wederopbouw van de A.V.B.; dat is de wens van de Commandant en de hele Brandweer. Op niemand wil spr. een blaam werpen, omdat hij weet, dat velen hun beslissing contre coeur na men. In de gezindheid, die spr. in deze heeft aangetroffen, ziet spr. een waarborg, dat de Brand weer zich zal kunnen handhaven in het hart van Alkmaar en in het hart van iedere Alkmaarder. Het was een crisis, waaraan vele kanten zaten en gezagsfactoren bij betrokken waren; spr. heeft de overtuiging, dat de raadsleden op zijn plaats dezelfde beslissin gen hadden genomen. Spr. vroeg tenslotte de Raad hiermede genoegen te nemen en de interpellatie als gesloten te beschouwen. Nadat de heer Sietsma de voor: zitter dank had gebracht en de wens had uitgesproken, dat de A.V.B. in alle glorie mocht terug keren, zei de heer Hoytink, die óók een interpellatie had willen houden - maar dan een andere - dat het bericht in ons blad van gisteren, waarin de verwachting werd gewekt, dat er een goed einde in 't zicht is, voor hem, hoewel hij de achtergrond van de affaire nooit begrepen heeft, aanleiding was verder van het woord af te zien, hoewel hij nog heel wat had kunnen zeggen. Hij hoopte eveneens, dat de zaak her steld zou worden. De heer Toren- vlied betreurde het, dat de Raad eerst op de hoogte wordt gesteld, als de geruchten verspreid zijn; hij wil een oplossing niet in de weg staan, doch als deze niet ge accepteerd mocht worden, dan bestaat de mogelijkheid van een tweede breuk; in dat geval wil spr. tijdig ingelicht worden. Ove rigens was naar zijn mening de voorzitter er niet in geslaagd in deze duistere zaak licht te bren gen. De heer v. d. Borden was blij, dat de brug er nog was en zou willen, dat de Raad de afgetreden manschappen toeriep: kom terug en wees weer één. En nu onze repliek. Laten wij beginnen met onze teleurstelling uit te spreken, dat de Raad geen kans kreeg zich over deze affaire, die heel de burgerij in teresseert, uit te spreken en dat de Raad, die zich anders 'toch ook niet zo gemakkelijk het zwij gen op laat leggen, hierin be rustte. De interpellatie van de heer Sietsma was eigenlijk geen in terpellatie. Voor ons was het kwestie van regie, waardoor de burgemeester een aanloopje had tot zijn verklaring, die hij ook zonder de vragen van de heer Sietsma had kunnen afleggen. Doordat echter de voorzitter alleen aan het woord kwam en de raadsleden, die er anders over dachten, zich niet konden uit spreken, was hier sprake van eenzijdige voorlichting van de burgerij. Zoals ook van eenzij dige voorlichting sprak was bij de behandeling van de affaire zelf en het Laddercorps geen ge legenheid kreeg zijn bezwaar bij de burgemeester te motiveren. Wij voor ons wijzen de aan tijging van eenzijdige voorlich ting met beslistheid af. Wij heb ben, lang vóór de beslissing viel, met de commandant van de A.V.B. over deze kwestie gespro ken; wij stonden toen reeds op het standpunt, dat later uit onze beschouwingen over de kwestie bleek. De beschuldiging van een zijdige voorlichting zouden wij accepteren, als men ons kan aan tonen, dat wij in enig opzicht iets geschreven hebben, wat niet waar is. (Het bericht over de Brandweervergadering buiten be schouwing gelaten; omdat de pers daar geen toegang had en geen communiqué mocht ver wachten, moesten wij afgaan op mededelingen van derden). Men schijnt overigens niet te geloven, dat de geschiedenis zich heeft af gespeeld, zoals wij schetsten. Het lijkt wei, of men alleen leugens moet debiteren, om geloofd te worden. Wij zullen nu het betoog van de voorzitter op de voet volgen. Tot dusver was een blus-een heid nog steeds een corps van 10 man met een brandmeester en een adjunct. Waarom die nu in eens tot 9 man is gereduceerd, is ons niet duidelijk; zou die wellicht tot 6 man gereduceerd zijn, als er maar 30 brandweer lieden waren overgebleven? Er zijn voldoende manschap pen, aldus de burgemeester, doch hij laat er op volgen, dat er al sollicitaties zijn binnengekomen en dat met spoed met de oplei ding van nieuw personeel zal worden begonnen. Erg logisch lijkt ons dan niet. Bepaald lachwekkend klinkt de bewering, dat er niets te vrezen valt, omdat de brandweer van het laddercorps nog is overge bleven, die nu de hulp van de nieuwe adjunct krijgt. Zelfs B. en W. zouden zich aan die lei ding van deze adjunct kunnen toevertrouwen; en dat terwijl de mannen van het laddercorps uit veiligheidsoverwegingen hiervoor feestelijk bedanken. De fouten, die gemaakt zijn, verzwijgt of bagatelliseert de voorzitter; wij blijven het fout vinden, dat de voordracht van het laadercorps, nadat gebleken was, dat deze op grond van on juiste voorlichting terzijde was gelegd, niet weer ter tafel is gekomen, zoals een der Hoofd lieden ter vergadering nog heeft voorgesteld .Dat was het begin van de ellende. Een grotere fout was het, dat het compromisvoor stel, dat de breuk had kunnen voorkomen, werd afgewezen. Dit voorstel had zonder grote bezwa ren geaccepteerd kunnen wor den. De voorzitter achtte het voorts niet wenselijk, dat wordt inge gaan op hetgeen in een persoon lijke sfeer ligt. Bij de onderhan- Advertentie VRIJDAG 19 DECEMBER Bioscopen: VICTORIA: „Lime light", alle leeftijden. HARMONIE: „Ópmars der vrouwen". 18 jaar. REX: Gestolen gelaat, 18 iaar. Voorstellingen 8 uur. Apotheken: Na hedenavond zes uur voor spoedgevallen bereikbaar apotheek Wanna. Ritse voort 5, en apotheker mei. C. Kamphuvs. Medische hulp Heiloo. Lim- men en Akersloot: Dokter C. A. van Hoolwerff. Van Aostastraat 15. telefoon 3887. •HET GULDEN VLIES: 8 uur: Kerstavond R.K. Vrouwen bond Bergen: K.C.B.: De Rustende Jager: Javaanse dansen. Zaterdag: hoog water 10.05 en 22.00 uur: laag water 4.10 en 16.05 uur. Nog voor de a.s. feestdagen bieden wij u thans onze prachtige collectie voor LANGESTRAAT 16-18 delingen binnenskamers was daar toch geen bezwaar tegen, doch het werd zelfs niet wense- hjk geacht te onderzoeken waar om een heel corps de persoon van de benoemde adjunct niet wenste te aanvaarden. Dat de betrokkene destijds heeft aange papt met de communisten, door met een communist op één lijst te prijken bij de gemeenteraads verkiezing in een naburige ge meente en de communisten rus tig voor zijn lijst reclame liet maken, hebben B. en W. waar- schijnlijk helemaal de moeite niet waard gevonden. Wat de vergadering ten stad- huize betreft, die had geen zin. De benoeming van de adjunct was reeds twee dagen een feit en eerst na vijf uur vergaderen kreeg de vergadering dit te horen, terwijl de betrokken hoofdlieden toch alreeds eerder te kennen hadden gegeven, hun ontslag te zullen nemen, indien deze adjunct benoemd zou wor den. Hier werd een verkeerde procedure gevolgd; eerst had de betrokken adjunct gehoord moe ten worden; daarna had de be doelde vergadering gehouden kunnen worden en eerst dan kon de benoeming in B. en W. aan de orde komen. Het is precies in omgekeerde volgorde ge schied. Het ontslag is onder dankbe tuiging verleend; maar waarom niet eervol? Hebben de betrok kenen iets oneervols gedaan? En hadden de jongens van het Lad dercorps niet eveneens een be hoorlijke staat van dienst? Ge middeld 15 jaar; sommigen 20 jaar en meer! Wij zouden er nog veel meer van kunnen zeggen; wij zullen dat niet doen, omdat het interne aangelegenheden betreft en om dat wij de oplossing van het conflict, die wij gister signa leerden. niet in de weg willen staan. Óok wij willen niets liever dan een terugkeer van al de mannen, die hun ontslag kregen. W ij hebben het conflict niet veroorzaakt; wij hebben er ons eerst op deze plaats mee bezig gehouden, toen het er was en dat slechts met de bedoeling de breuk te voorkomen. Wij zul- breuken te voorkomen. Wij zul len de verdere gang van zaken met belangstelling blijv.en vol gen. Wij verwachten vóór Nieuwjaar een volledig herstel van de A.V.B. Fr. O. ALKMAAR De raadsvergadering van Alkmaar was gistermiddag topzwaar. Geen enkel voorstel van de ze ventien, welke aan de raad werden voorgelegd vergde veel discussie, dan alleen het voorstel tot verhuring van het Stedelijk Muziekpark aan de heer Tilstra te Holwerd. Bij de aanvang van de besprekingen herdacht de raad in enkele ogenblikken van eerbiedige stilte het heen gaan van het oud raadslid, de heer Dekker, die zoals de heer Wytema zeide, geheel zijn leven in dienst van zijn medemensen had gesteld. Naar aanleiding van de vra gen. die de heer Eriks in de vorige vergadering ten aanzien van de huuropzegging aan de Federatie van V.V.V.'s had ge steld. deelde de voorzitter mede. dat enkele besprekingen hebben plaats gehad onder leiding van de heer Six. voorzitter van de Provinciale V.V.V. op 10 Decem ber op het stadhuis met het bijna voltallige bestuur, zowel van de Federatie als van Alc- maria V.V.V. Er is een zodanige mogelijkheid tot toenadering ont staan. aldus de voorzitter, dat het college bereid is. de effec tuering van de huuropzegging niet onmiddellijk te doen plaats vinden. Dat wil niet zeggen, dat de huuropzegging is teruggeno men. doch wanneer op 1 Janu ari geen uitvoering aan de huur opzegging is gegeven, zonder dat de verhuurder daartegen verzet pleegt, wordt krachtens een be paling in het Burgerlijk Wetboek de toestand weer als voorheen. De voorzitter had goede hoop. dat in de toekomst een gemeen schappelijk bureau in het Waag gebouw gevestigd kan blijven. Ingekomen stukken Een adres van het bestuur van St. Joseph voor de R.K. jongens scholen, om medewerking voor de bouw en eerste inrichting van een gymnastieklokaal bii de te bouwen R.K. jongensschool voor g.l.o. aan de Coornhertkade, werd in handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Het verzoek van C. Jamin N.V. te Rotterdam tot vaststelling van een verordening met betrekking tot ontheffing van de winkel sluiting op Zondagmiddag voor chocolateriebedriiven, werd in handen van B. en W. gesteld om advies, en het verzoek van de zelfde instantie om niet tot vast stelling van een verplichte halve dag-sluiting voor alle chocola terieën over te gaan, werd voor kennisgeving aangenomen, onder mededelingen, dat voorshands van de behoefte tot 'n verplichte halve dag-sluiting voor alle chocolaterieën niet is gebleken. Eveneens werd in handen van B. en W. om advies gesteld een brief van C. Jamin, waarin men mededeelt, dat men voor een koonavond is met betrekking tot haar in de Langestraat 6 geves tigde chocolaterie. De voorzitter deelde nog mede, dat in de eerstvolgende raads vergadering verschillende win kelsluitingsvraagstukken behan deld zullen worden. Aan de heer J. Nieboer werd op ziin verzoek ontslag verleend als onderwijzer aan de Rochdale- school. Tenslotte werd in handen van B. en W. om advies gesteld het verzoek van het bestuur der Openbare Leeszaal om het extra subsidie voor 1953 te verhogen met 5.000.en daarboven nog een subsidie te willen toeken nen van 2.000.voor het uit geven van een nieuwe catalogus. Benoemingen Benoemd werden tot lid van het college van curatoren van het Murmellius Gymnasium mr. H. J. Wytema. tot leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs mevr. G. J. van Buren LensinckRoelofsen en G. J. Maissan. tot leden van het college van regenten van het burgerweeshuis mevr. J. M. Boersmavan Abshoven en J. G. den Hollander, tot lid van het college van regenten van het Centraal Ziekenhuis A. H. J. Jacobse. tot lid van het bestuur van de sociale werkplaats H. Koot en tot lid van het bestuur van de instelling tot het stich ten en/of beheren van één of meer rust- en verpleeghuizen voor bejaarden A. C. Wallast. Aan de nieuwe openbare school voor g.l.o. nabij de Wil lem de Zwijgerlaan werd de naam „Van der Leeuwschool" gegeven. Melk op school Voorts besloot de raad aan het plaatselijk schoolmelkcomité voor het jaar 1953 een bijdrage uit de gemeentekas te verstrekken tot ten hoogste een bedrag van 7700 gulden voor de verstrekking van melk gedurende de schooltijd aan leerlingen van scholen voor lager onderwijs. De heer De Boer bepleitte toch een reductiestelsel voor de grote gezinnen. De heer De Zeeuw wilde aan vankelijk het voorstel aanhou den om te zien of er geen moge lijkheden gevonden zouden kun nen worden om differentiatie in de betalingen aan te biengen. Wethouder Bakker echter bracht in het midden, dat men met de uitvoering ervan moest opschieten omdat anders de winter goeddeels voorbij zou zijn en bovendien was het eerst no dig om een poosje te „draaien" alvorens kon worden gezien, of de betalingen variabel zouden kunnen worden gemaakt. De heer De Zeeuw trok daarom ziin suggestie weer in. Het voorstel om de gemeente te doen toetreden tot verenigin gen van electriciteits- en gasbe drijven. werd aangehouden. De raad wil eerst eens onderzoeken, of dit voor de gemeente voor delen oplevert, alvorens men daarvoor weer contributies gaat betalen. De heer Holsmuller zag talen. er. vooral ten aanzien van de vereniging voor gasbedrijven, niet zoveel nut in. Er ziin zo vele andere verenigingen, waar- bii de gemeente is aangesloten en die alle ongeveer dezelfde strekking hebben. Mr. Leesberg gaf daarop ten antwoord, dat de gemeente zich bit deze verenigingen moet aan sluiten om op de hoogte te blij ven van de gang van zaken en de economische en technische vraagstukken, die aan de orde komen. Hij vond het zeer be langrijk. dat de gemeente daarin een stem zou hebben. Natuurlijk worden de contributies verdeeld naar evenredigheid tussen de gasproductie en gasdistributie- bedrijven. Vervolgens somde hii de voordelen op. die de gemeen te heeft bij het lidmaatschap van bijvoorbeeld de N.V. Gas- stichting. de Kema. de V.S.D.B. etc. Toch bleef de heer Hols muller zich afvragen, waar de vooordelen bleven van de con centratie van het gasbedrijf. Ten aanzien van de N.V. Gas- stichting gaf de wethouder toe. dat het lidmaatschap gevoege lijk door de N.V. Gaspool kon worden overgenomen, maar voor de distributiebedrijven achtte hii het lidmaatschap van die ver schillende corporaties toch van belang, omdat er ook andere technische kwesties waren dan alleen het produceren van gas. Wat we vroeger aan de ver plichte vakgroepen betaalden, aldus ging hij voort, betalen we nu ongeveer aan de vrije ver enigingen. daaraan zitten dus financieel geen consequenties vast. De heer Van der Borden wilde echter de mogelijkheid over wegen om tot bezuiniging over te gaan. door. nu het lidmaat schap van de vakgroepen is ko men te vervallen, geen lid te worden van de vrije verenigin gen. Er waren tenslotte nog meer leden, die aanhouding van het voorstel wensten, waartegen de wethouder geen bezwaar had. zodat dienovereenkomstig werd besloten. Subsidie aan het toneel De raad besloot over het jaar 1951 aan subsidie voor het toneel wederom een bedrag van 200 gulden per voorstelling, derhalve in totaal 4600 gulden te ver lenen. De heer Holsmuller wilde een zodanige regeling van het ver lenen van de subsidies aan be- beroepsgezelschappen uit andere plaatsen, dat de komst naar Alk maar voor die gezelschappen aantrekkelijk is en het Alkmaar- se publiek dus van de beroeps- voorstellingen kan genieten, in tegenstelling tot de tot nu toe gevolgde procedure, waarbij de toneelgezelschappen toch aan een volledige subsidie toekomen, ook al zou Alkmaar niets be- De heer v. Slingerland zei nog. dat voor het iaar 1953 de ge meente zich nog tot niets heeft gebonden. Hamerstukken Voorts besloot de raad met de Amsterdamse Bank N.V. voor 1953 aan te gaan een rekening- cöurant-overeenkomst tot een be drag van 500.000.mef de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten overeen te komen, dat het crediet in rekening-courant voor het jaar 1953 wordt vast gesteld op f 1.000.000. B. en W. te machtige voor 1953 geldlenin gen aan te gaan tot een bedrag van ten hoogte 2.500.000.en B. en W. te machtigen voor 1953 tiideliik overtollige gelden van de gemeente uit te lenen tot ten hoogste f2.000.000. Aan de heer P. de Boer Wzn te Landsmeer werd onderhands ongedragen het vervoer van vuilnis gedurende 1953 voor een prijs van 1.70 per m3. De visserij in gemeentewater werd voor 1953 aan de beroeps vissers C. M. van dér Stok en J. Hessing verpacht voor 75. in totaal. Aan de heer S. P. Hoedjes te Bergen werden tivee perceeltjes grond verkocht te samen groot 69 m2 voor de prijs van f 36.57 en van de heer Hoedjes gekocht twee andere perceeltjes grond aan de Hoeverweg, ter grootte van 88 m2 voor f 46.64, in ver band met de aanleg van sport velden daar ter plaatse. Tenslotte werd met ingang van 1 Januari a.s. en voor de tijd van één jaar met recht van stil zwijgende verlenging telkens voor éen iaar. doch uiterlijk tot en met 31 December 1957 aan de N.V. Bouwmaterialen N.V. ..'t Eiland" alhier in huur ge geven een gedeelte terrein aan het afgesneden Kanaalvak ter grootte van ongeveer 440 m2 voor een huurprijs van 154. per iaar. Sluiting secretarie EGMOND AAN ZEE. In verband met de kerstdagen en de daarop volgende Zondag, zal de gemeente-secretarie op de daar tussenliggende Zaterd. 27 December a.s., eveneens gesloten zijn. fPeersvenrnrhtine I Medegedeeld door het K.N.M 1 te de Bilt. Geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. REGEN OF SNEEUW Aanvankelijk hier en daar mist en op de meeste plaatsen lichte vorst. Tot matig of krachtig toenemende wind uit Zuide lijke richtingen. Zwaar be wolkt met regen of sneeuw Zelfde middagtemperaturen als gisteren of iets lagere. Advertentie) tjnze magazi|nen zi|n in verband met de KERSTDAGEN als volgt 9-12.30 en 2-9 uur 1 - 9 uur 9 -12.30 en 2 - 9 uur 9 - 6 uur dus ook tussen de middag ALKMAAR Slagerij Beemsterboer heropend ALKMAAR De slagerij van de heer B. Beemsterboer, die tot nu toe gevestigd was in de Hof straat, is naar het pand Laat 139 overgeplaatst en daar gistermid dag heropend. Zoals bij alle heropeningen, kwam het ook deze keer weer aan op de laatste momenten. Maar ook in dit geval was alles weer juist op tijd voor' elkaar. Daarmee is een eind gekomen aan een jarenlange residentie in de Hofstraat, waar reeds de vader van de heer Beemsterboer het slagersbedrijf uitoefende. Het nieuwe pand ziet er intus sen keurig verzorgd uit en waar schijnlijk zullen ook de opvol gers van de heer Beemsterboer hun klanten in de Laat minstens een halve eeuw naar genoegen kunnen bedienen. Verenigingsraad CASTRICUM De vereni gingsraad. waarbij nagenoeg alle verenigingen ziin ingeschreven, zal binnenkort een boekje uitge ven. dat huis aan huis zal wor den bezorgd. 'Advertentie) zoals POLONAISES SCHUIMHUISJES CROQUE EN BOUCHE KERSTKRANSEN TULBANDEN HAZELNOOTTAARTEN Grote sortering KOEKJES voor dames en heren per liter f 6.45 RITSEVOORT 22 Tel. 2801 b. g. g. 5708 Jubileum kersttournooi B.V. „De drie ruiten" ALKMAAR Wanneer de voortekenen niet bedriegen, be looft dit tournooi één der mooi ste te worden tot nog toe gehou den. Doeschot heeft reeds twee winstpartiien en qua spelkwali- teit mogen we hem een grote kans toemeten, doch de verras singen, die onherroepelijk ko komen. hangen in de lucht. Kra nenburg nam van a quite af de leiding met een goed ongebouw de serie van 34. Na een aanvan kelijk wiifelend begin volgde de Ruiter met 29. Toch wist Kra nenburg in de tiende beurt zich een voorsprong van 30 carambo les te veroveren. De Ruiter vecht en brengt er 24. onmiddeliik ge volgd door 17 ter tafel. 132^—131 in de 16e beurt. De Ruiters tem po verzwakt en gestadig finishte Kranenburg op de 150 af. De Ruiter slechts 9 caramboles te weinig. Kranenburg 150 21 34 7.14 De Ruiter 141 21 29 6.71 In het begin wilde het met Doeschot en de Graaf niet best ❖lotten. De spelers ziin gewend te spelen met plastic en hier met ivoor geeft de nodige moeilijk heden. Doeschot 150 30 22 5.0 de Graaf 107 30 15 3.56 Dan Wanstra en de Boer. In 'n orgie van bezetenheid denderden de ballen over het kostbare la ken. Klein spel is uit den boze. dn ballen moeten stuk. de Boer 150 28 29 5.35 Wanstra 123 28 17 4.39 Kamp heeft ernstige plannen. De Graaf was deze avond niet in vorm. Klaas kan veel beter, maar ia. Kamp, is nu ook niet zo'n gemakkelijke tegenstander. Toch. met een beetje meer geluk zou de Graaf het er beter heb ben afgebracht en was de over winning van Kamp lang niet verzekerd geweest. Kamp 150 34 30 4.41 De Graaf 120 34 19 3.52 In de laatste partij speelde de Ruiter een keurige partij. Het kleine snel dwong de bewonde ring af van alle aanwezigen. De Ruiter 150 27 37 5.55 De Boer 84 27 18 3.14

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2