Gaaf Alkmaar liet garnizoen adopteren? Wat niemand zeggen mag zei de raad zelf: „geleuter..." Yiei Hië Films van deze iveek Ccrsetlenhuis Be Boer 10% KORTING Schip gela Burgemeester Wytema is vóór Agenda W'JNEN Besluit tot overplaatsing raadselachtig hl"4 Raad Heiloo Begrotingsbehandeling uitgesteld: M. van A. kon niet tijdig worden bestudeerd Kermis begint voortaan op Zondag Voor de KERSTDAGEN Kunsthandel HOPMAN Speciale kersiaanbieding op alle arlikelen MARKT en BEURS „100 jat met JJ De ra I 2 ZATERDAG 20 DECEMBER 1952 ALKMAAR De komst van het opleidingsdepot B.K.L. naar Alkmaar op 1 April van dit jaar begint steeds meer op een weinig geslaagde April-grap te lijken. Alkmaar is trouwens nooit erg gelukkig geweest wanneer het mili taire aangelegenheden betrof. De reeds vóór 1940 toe gezegde legering van een afdeling Luchtdoelartillerie binnen haar stadsmuren kon geen doorgang vinden omdat de oorlog er tussen kwam. De fundamenten van een te bouwen kazerne, waarvoor de stad een aantrek kelijk bosplan liet varen, liggen er nog net zo en het ziet er niet naar uit, dat daar voorlopig verandering in zal komen. Met het nog maar kort geleden verworven bezit van een B.K.L.-garnizoen dreigt het intussen een zelfde kant uit te gaan, want de plannen om dit garnizoen naar Schoonhoven te doen verplaatsen, blijken serieus be doeld te zijn. En daarmee ziet Alkmaar voor de tweede maal een eigen garnizoen aan zijn neus voorbij gaan. Sinds 1 April heeft Alkmaar dus een eigen garnizoen en iedereen weet wat voor uitstekende ver houding er in die betrekkelijk korte periode ontstaan is tussen burgerij en militairen. Ook de mi litaire autoriteiten mochten tevre den zijn, want Alkmaar bood alles wat voor een opleidings-depöt maar wenselijk kan zijn. De om geving gaf een ruime gelegenheid voor het houden van oefeningen en ook de legering was ruim vol doende. Toch schijnen de verant woordelijke autoriteiten tot de slotsom gekomen te zijn, dat een verplaatsing naar Schoonhoven om de een of andere reden voor delen biedt. Welke die voordelen zijn blijft uiteraard een kwestie die alleen de betrokken instanties Onaangename consequenties Intussen is het goed om na te gaan, welke de gevolgen zullen zijn van een eventuele opheffing van het garnizoen. Allereerst voor wat betreft de militairen zelf. Momenteel is er in het garni zoen een twintigtal gehuwde on derofficieren, die met hun gezin nen onderdak hebben gevonden in Alkmaar of in de naaste omge ving. Een groep van vijftien ge huwde militairen staat hier inge schreven voor huisvesting en heeft inmiddels de top van de lijst bereikt. Al deze mensen zul len in Schoonhoven opnieuw moe ten beginnen met zich te laten inschrijven, zodat het op zijn vroegst eind volgend jaar zal worden, voor ze behoorlijk zijn on dergebracht. Wel heeft het ge meentebestuur van deze plaats woonruimte toegezegd, maar de huizen zullen nog gebouwd moe ten worden. Schoonhoven zelf is niet per trein bereikbaar. Om er te ko men kan men gebruik maken van de trein tot Gouda of Utrecht. De rest van de reis wordt per bus afgelegd, hetgeen betekent, dat de militairen voor dit laatste traject het volle pond dienen te betalen, omdat busondernemingen in tegenstelling tot de N.S. geen reductie op de plaatsbewijzen ver lenen. De beide Militaire Tehuizen in Alkmaar zijn gesticht op basis van een blijvend garnizoen. Met een detachement van rond hon derd man wordt het vrijwel on doenlijk om een enigszins lonen de exploitatie te handhaven, zodat het niet onmogelijk geacht moet worden, dat deze tehuizen worden opgedoekt. Waarom overplaatsing? Dit alles is nog tot daar aan toe, wanneer een dergelijke over plaatsing, militair gezien, be paalde voordelen biedt. Er wordt gesproken van een betere leg ringsmogeliikheid, maar de b trokken autoriteiten blijven ove- rmgens vaag omtrent de andere motieven, die tot dit besluit ge leid hebben. Want hoe is de si tuatie in Schoonhoven? (Advertentie) ZU0S-2ACHJ WASWATSP! Schapendoder ALKMAAR Reeds enige tijd geleden bereikte de Alkmaarse politie klachten van veehouders die hun schapen in het weiland nabij Huiswaard 's morgens dood of gewond aantroffen. Gisteren was het weer zo, en toen de politie kwam kijken vond men een dood gebeten schaap in het weiland, terwijl een ander in de sloot verdronken was. Bovendien trof men staande in de sloot nog een gewond schaap aan, dat ech ter gered kon worden. De schapen die toebehoren aan verschillende eigenaars zijn vei ligheidshalve uit het weiland verwijderd. Men weet niet welke hond (of honden) hier aan het werk is geweest. A.F.C.-nieuws ALKMAAR. IJs en weder dienende zal morgen hetzelfde voetbalprogramma worden af gewerkt dat wij de vorige week aankondigden. Wii menen daar wel naar te mogen verwijzen. A.F.C. gaat dus naar Zouaven in Lutjebroek. Wij verwachten dat er. ondanks de verre reis. vele supporters meegaan. Wii herinneren alvast aan de ontmoeting R.K. A.F.C.—Assen delft op Zondag 28 dezer. Supporter De kazerne van dit garnizoen, gelegen aan de Oude Haven, da teert van omstreeks 1850. On danks enkele verbouwingen kan dus moeilijk van een modern complex gesproken worden. Ook al door de uitgebreidheid van het bestaande garnizoen beschikt men niet over een overdaad aan ruim te, waarom reeds tijdens de eer ste wereldoorlog een tweetal ba rakken werd bijgebouwd, te we ten één op het Doelenplein en één aan de Willem de Zwijger laan. Deze barakken zijn onge veer tien minuten lopen van el kaar verwijderd. De keuken van de eigenlijke kazerne werd reeds lang geleden wegens ongeschikt heid buiten bedrijf gesteld en sindsdien wordt het voedsel in een van de twee barakken klaar gemaakt, om vandaar naar de twee soldatenverbliiven vervoerd te worden. De stad Schoonhoven welke 5000 inwoners telt, be schikt niet over schietbanen of oefenterreinen, waarom de oefe ningen moeten worden gehouden in de omgeving van Hilversum of Amersfoort. Aan vertier biedt het stadje één bioscoop, welke drie avon den per week geopend is. Verder is er een Christelijk en een Ka tholiek Militair Tehuis, welke laatste plaats biedt aan vijfhon derd personen, 's Zomers kan er in de naaste omgeving gezwom men worden. De cantine in de kazerne biedt voldoende ruimte. Volledigheidshalve dient te wor den opgemerkt, dat Schoonhoven de enige rijksvakschool voor hor logemakers in Nederland bezit, plus een hoog in aanzien staande goud- en zilverindustrie, maar we geloven niet, dat dit voor de mi litairen grootse perspectieven biedt. Al met al een weinig aantrek kelijk beeld, hoewel het natuur- Schoonhoven nog een of meer aantrekkelijkheden bezit, die de vestiging voor een garnizoen tot een verleidelijke geschiedenis maakt. Wij zien die aantrekke lijkheden echter nog niet. Gaat Alkmaar garnizoen adopteren? Intussen zijn er vanuit de Alk maarse bevolking stemmen opge gaan om het garnizoen te adop teren. Iets dergelijk kent men in Den Haag en Assen, waar een dergelijke maatregel tot gevolg heeft gehad, dat het betrokken onderdeel voorgoed in die plaat sen gevestigd werd. Meestal ba seert de legerleiding haar goed keuring op traditie en misschien zal men een verblijf van negen maanden te beperkt vinden om van traditie te kunnen spreken. Daar staat echter tegenover, dat de traditie van het Corps B.K.L. niet veel langer bestaat, omdat dit onderdeel nog slechts tien maanden geleden werd opge richt. Alkmaar was de eerste plaats waar een opleidingsdepot gelegerd werd, zodat hier wel de gelijk van een traditie gespro ken kan worden. Wil de voorgestelde adoptie echter een feit worden, dan zal men zich dienen te haasten, want het duurt geen vier weken meer voor de overplaatsing zal plaats vinden. Het heeft er evenwel alle schijn van, dat de nodige acties op korte termijn hun beslag zul len krijgen. De eerste stap in de goede richting is inmiddels gezet door Alkmaars eerste Burger, Burge meester H. J. Wytema, die gis teravond heeft laten weten, dat hij volledig achter de adoptiege dachte staat. Wii hebben dan ook alle hoop op een gunstige wen ding. Het zou niet voor de eerste maal zijn, dat militaire orders op het laatste moment nog werden ingetrokken. (Advertentie) VOOR DE FEESTDAGEN moet U naar ons gedistilleerd vragen DE OUDE FIJNPROEVER f 6.95 p. ltr. JENEVER echte Schiedamse f 6.40 p. ltr. BESSEN-JENEVER (Koeberg) f 5.70 p. ltr. CITROEN heerlijk en zacht f 5.95 p. ltr. enz. enz. enz. Tevens verhuur van glas en aardewerk SLIJTERIJ BONOUVRIE Oudegracht 121 Telef. 5831 ALKMAAR Burgerlijke stand HEILOO. Ondertouwd: J. G. Snel en C. M. van Westerop. Gehuwd: A. F. Doodeman en I. G. Schouten. Overleden: Jan Luikes Butter, 78 jaar. wed. van A. Graaf; Jeltje_ Schilstra. 31 jaar, echtg. lijk niet is uitgesloten, dat i van J. Bordewiik (Advertentie) -fir/ (Bij elke fles wijn een MINIATUURFLESJE GRATIS) ZATERDAG 20 DECEMBER Bioscopen: VICTORIA: ..Lime light", alle leeftijden. Voorstellingen: Zat.: 6.45 en 9.30; Zond.: 2.30. 6.45 en 9.30 uur. HARMONIE: „Opmars der vrouwen". 18 jaar. REX: Gestolen gelaat. 18 jaar. Voorstellingen 7 en 9.30 u. CINEMA AMERICAIN: „O.K. Nero". Ontr. wegens indecente kleding en sfeer APOTHEKEN: Na hedenavond 6 uur voor spoedgevallen bereikbaar apotheek Hartong v. Ark, Langestraat 1. Apotheker: J. v.d. Mark. MEDISCHE HULP: Alkmaar: De artsen G. Kruisdnga, Steynstr. 1. tel. 2387 en H. C. A. Koppe- jan. Oudegracht 200. tel. 2382. Schermer en Beemster: Van Zaterdagmiddag 3 u. af bereikbaar de arts J. G. Wegdam. De Rijp, K 2997- 455 WAPEN van HEEMSKERK 8 u. donateursconcert v.d. Postharmonie. ZONDAG 21 DECEMBER BIOSCOPEN en apotheken zie boven. Aanv. voorstellingen Har monie en Rex 2. 4.30. 7 en 9.30 uur. GULDEN VLIES: 8 uur: In- dra experimental psycho loog. WAPEN van HEEMSKERK: 8 uur: Freddy Hull. WATERSTANDEN: Zondag: Hoog water 10.50 en 22.40 u. Laag water 4.55 en 16.45 u. Maandaig: Hooig water 11.35 en 23.25 u. Laag water 5.40 en 17.25 u. Werkboekje voor chauffeurs ALKMAAR De Alkmaarse politie verzoekt de chauffeurs om hun werkboekje voor 1953 zo spoedig mogelijk aan te vragen. Wanneer men wacht tot het volgend jaar ontstaat er een op eenhoping, wat vertraging ten gevolge kan hebben. Tentoonstelling „Doorwerken" ALKMAAR De tentoonstel ling van de schildersverendging „Doorwerken" in het Stedelijk Museum, welike tot en met 2de Kerstdag duurt mag zich in een druk bezoek verheugen. Voorzo ver zij er nog geen bezoek ge bracht hebben, wekken wij alle Vrienden van het Museum op dat dezer dagen nog te doen. Men zal er geen spijt van heb ben. Kerstavond V rouwenbeweging ALKMAAR De afdeling Alk maar van de Ned. Kath. Vrou wenbeweging organiseerde gis teravond in het Gulden Vlies voor haar leden een Kerstavond, gevuld met zang en voordracht. Afwisselend traden op 't jon genskoor van de St.-Dominicus- paroehie. dat een aantal Kerst liederen ten gehore bracht en de heer Jul. Jongenelen uit Utrecht, die het oude Kerstverhaal op 'n originele wijze wist te brengen aan de hand van voorstellingen, zoals die door kunstenaars in de looo der eeuwen naar aanleiding van dit gebeuren vervaardigd zijn. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden ten bate van de Oostoriesterhulo. waarover de G.A.. Rector Holthuizen. de da mes reeds het een en ander had medegedeeld. VICTORIA Limelight Over de film Limelight heeft onze kunstrecensent reeds eerder ter gelegenheid van de pre mière in Amsterdam een uit voerige beoordeling geschreven: wij moeten daarom kort zijn. Limelight is een film, die sterk afwijkt van de films, die wij van vroeger van Chaplin ken nen. Hij is hier niet het ko mieke mannetje met zijn excen trieke manieren, al herkent men hem er af en toe in Calvero in terug hij is hier de levens wijze artist, die de goedheid en de vriendschap van de mensen onder elkaar wil prediken. Het is zeker geen lachfilm, zo als zijn meeste vroegere films; eerst aan het eind, als hij in zijn laatste scène met zijn vrind Buster Keaton als een musicale clown zijn laatste triomphen viert als de vergeten clown Cal vero, begint de zaal te daveren van de gulle lach. Het eerste gedeelte van de film is zelfs vrij langdradig en al toont Chaplin zich een goed filmartist, zijn grapjes zijn soms vrij goedkoop. De goede staaltjes van balletkunst, die door Char les tegenspeelster Terry, de En gelse artiste Claire Bloom, wor den vertoond, doen deze film aan artistieke waarde winnen. De slotscène, waarin Calvero, na een succesvol optreden achter de coulissen sterft, terwijl Terry voor het voetlicht danst, is het hoogtepunt" van de film. Sydney Chaplin, die de ver liefde jongeman speelt, was geen openbaring. Limetfight is 'n goe de film, die men moet gaan zien; alleen.... men moet er niet te hoge verwachtingen van koesteren. HARMONIE THEATER Opmars der vrouwen Deze opmars der vrouwen vol trok zich een eeuw geleden in het Amerikaanse Westen. Van uit Chicago ondernamen een 150- tal vrouwen met de toenmalige gebrekkige vervoermiddelen de barre tocht naar een welvarende vallei in Californië om met de daar wenkende pioniers een ge zin te stichten en een gemeen schap op te bouwen. Vele vrou wen konden de moeilijke en zware reis niet volbrengen, maar de sterken door hun sterke wils kracht, bereikten het einddoel. Een spannend verhaal, waarin het dikwijls hard en ruw toe gaat, maar waar gelukkig de vrolijke noot niet ontbreekt. Dat de romantiek hier eveneens een woordje meespreekt, is wel be grijpelijk. Voor 18-jarigen. REX THEATER Het gestolen gelaat ALKMAAR Deze keer dan een zéér boeiende film, waarin de betekenis van het „Milieu" wel sterk tot uitdrukking komt. Een plastisch chirurg dr Ritter, maakt op een vacantiereis, ken nis met 'n concert-pianiste Alice Brent, wanneer hij haar ten huwelijk vraagt weigert Alice, want ze is verloofd. Wanneer dr Ritter een recidiviste moet ope reren, met een misvormd gelaat, meent hij in dit meisje, zijn verloren illusie te kunnen terug vinden, schenkt haar het gelaat van Alice en trouwt met haar. Dit meisje Lilly is uiterlijk wel veranderd, maar tegen alle hoop in, bleef zij innerlijk toch „de recidiviste. Alice die inmiddels weer vrij geworden is, keert weer terug naar dr Ritter om zijn huwelijksaanzoek te aan vaarden. In de trein treft ze dr Ritter en Lilly in een heftige woordenwisseling, wanneer Lilly een poging doet om Alice aan te vallen stort ze uit de trein. Als gevolg van deze tragedie kunnen nu Alice en dr Ritter een gelukkig leven gaan begin nen. In 't voorprogramma draait een interessante film, over de instinctieve afweermiddelen van verscheidene dieren. Filmjournaal ALKMAAR Polygoon 'We reldnieuws laat ons o.m. zien de onlusten in Casablanca, een kleu ter modeshow, en een Ameri kaanse voetbalwedstrijd in Enge land. In het Nederlands nieuws de Ere-promotie van Robert Schuman te Tilburg, en o.m. een interessante Kerstkribbe-ten- toonstelling uit diverse tijdper ken in Den Haag. Benoemd EGMOND AAN DEN HOEF. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school is be noemd mevr. T. BrouwerDol- stra uit Bergen (N.H.), zulks met ingang van 15 Dec. 1952. HEILOO Gisteravond zou de raad van Heiloo de ge- meentebegroting voor 1953 behandelen, maar het feest ging niet door. Wat was er gebeurd? Op 27 ISovember was de concept-begroting aangeboden, en eerst op 12 December iverd de eerste informatieve vergadering ge houden, gevolgd door een tweede, op 17 December, waarop B. en W. de raad toen weer van antwoord moes ten dienen, en de raad geen gelegenheid meer had die antwoorden te bestuderen, zodat men unaniem besloot, de begroting van de agenda af te voeren. pikken. Men had de informa tieve vergaderingen eerder moe ten houden. En met het be studeren van de antwoorden, had het volgens hem best kunnen loslopen. Er waren veertig vra gen en antwoorden. Van die 40 raakten er maar vier de begro ting als zodanig. De overige 36 handelden over heel andere zaken. In twintig gevallen kon men niet eens een concreet ant woord geven. Zes verzoeken zou den nader bekeken worden. Op acht vragen zijn de gevraagde inlichtingen gegeven. Daar be hoeft men toch niet lang op te studeren.... Waarop de heer Bosma als zijn mening te ken nen gaf, dat die antwoorden toch wel degelijk inzicht gaven op zaken, die wel de begroting be treffen. En de heer Olivier deel de nog mee, dat de besprekingen over de rattenbestrijding zeker geen drie kwartier hadden ge duurd. Tenslotte werd dan toch maar besloten de behandeling van de begroting uit te stellen en dat vindt plaats volgende week Dins dagavond om acht uur. DE KERMIS De Raad had nog een ander punt op het programma staan, dat de tongen in beroering bracht. En dat was de kermis. Het vorig jaar heeft men beslo ten, de aanvang van de kermis te stellen op Zaterdagmiddag 4 uur en tot 12 uur Zaterdag savonds. De KVP was er meren deels tegen en ook de heer Vahl, maar men wilde het eens pro beren. Nu moest een nieuw be sluit worden genomen. Geheel de KVP en de heer Vahl spra ken zich vierkant uit tegen de aanvang op Zaterdagmiddag, zo dat de kermis van dit jaar niet eerder dan Zondagmiddag zal beginnen. Hoofdzakelijk was dit om te voorkomen, dat de Zondagsrust op Zaterdagnacht 24 uur zou worden verstoord, door late ker- misvierders. De heer Bosma vroeg zich af, of er op de laatste kermis ru moerigheden rond het midder nachtelijk uur waren voorgeko men, waaraan de katholieken of protestanten zich hadden kunnen ergeren. Neen, zei de voorzitter, maar de heer Robert wist pertinent zeker, dat op die Zaterdagnacht rond de katholieke kerk vrij be hoorlijk wat ruchtbaarheid was gehoord. De heer Olivier gaf als bezwaar tegen het vervallen van de Zaterdag op, dat verschillen de mensen op Zondag of Maan dag geen gelegenheid meer heb ben, om de kermis te bezoeken. De voorzitter gaf als zijn me ning te kennen, dat men (en daar bij doelde hij op de confessionele partijen) zijn wil en overtuiging niet 'aan anderen moest opdringen Laat eenieder vrijelijk van ker mis wegblijven of er heengaan, zoals hem dat goeddunkt. De heer Rus wilde, dat men de kermisexploitanten de Zaterdag middag en -avond zou laten, om toch wat geld in het laadje te krijgen, als de Zondag en Maan dag soms mochten tegenvallen bil slecht weer of andere eventuali teiten. De heer Robert stond op het standpunt, dat de Zondag ochtend, van middernacht tot 12 uur. uitsluitend was bestemd voor rust en kerkgang en dat men de minder gunstige financieële con sequenties dan maar voor reke ning van de gemeente moest ne men; bovendien had de midden stand geen belang bij een opening op Zaterdagmiddag, zodat men het daarom dus niet behoeft te laten. De heer Zuurbier wilde tegen de opening op Zaterdag bovendien nog als bezwaar aanvoeren, dat de gelden de gemeente uitgaan en dat de middenstanders langer op hun geld voor geleverde goederen moeten wachten, omdat het pu bliek zijn centen op de kermis is kwijtgeraakt. Hoe langer de ker mis, hoe langer de middenstand moet wachten. Tenslotte stond hij op het standpunt, dat Heiloo als Christelijke gemeente niet moest mee doen aan de algemene ver vlakking, waartoe ook een kermis op Zaterdag begonnen, meer gele genheid geeft. De heer Bolten wilde voorkomen, dat men door de kermis tot Zaterdagavond 24 u. te laten duren, gelegenheid geeft om des nachts nog kermisrumoer te veroorzaken. De voorzitter, burgemeester Kalff had hierop niet anders te zeggen, dan vriendelijk te ver zoeken, of de raad het college wat meer tijd wilde geven. De raad had verleden jaar de wens te kennen gegeven, meer dan één informatieve vergadering te houden, waarop de burgemeester ten antwoord gaf, dat dit een aangelegenheid was, die de raad zelf in handen had. Hij meende er alleen dit van te moeten zeggen, dat de raad die verga deringen, hoeveel men er ook wil houden, eerder had moeten houden. Bij de raad heeft echter min of meer de mening post ge vat, dat de burgemeester in de vaststelling van de informatieve vergaderingen iets te zeggen had. En daarom wilde men de behan deling van de begroting uitstel len. Toen men de zaak goed had uitgepraat, gold slechts als mo tief van het uitstel, dat men de antwoorden niet meer had kun nen bestuderen, zodat men bij de openbare behandeling niet meer beslagen ten ijs kon komen, en tenslotte kwam de raad er toe, de verantwoording voor deze gang van zaken ruiterlijk op zich te nemen, maar voor dien heerste er nog een zodanig misverstand tussen de burge meester en enkele raadsleden, dat er vrij scherpe opmerkingen werden gemaakt, die men waar schijnlijk niet in openbare raads vergadering had bedoeld te zeg gen. Zo kwam de voorzitter er toe, de raad zachtkens te verwij ten, le dat men drie kwartier over rattenbestrijding had zitten te praten, waarbij men zoals hij mededeelde zelf het woord „leu teren" had gebruikt, 2e dat de eerste informatieve vergadering drie kwartier te laat begon, zo dat de raad toch wel vreselijk veel tijd had verknoeid, en 3e het college en de ambtenaren, die de antwoorden moesten ver werken, wat de tijd betreft, wel een beetje al te erg in de klem had gezet. De heer Robert antwoordde daar weer op, le dat het te laat beginnen op een misverstand be rustte, omdat de klok in de raad zaal een half uur voor liep, 2e dat de meeste leden wel degelijk op tijd waren, en 3e dat men niet anders kon, dan de eerste informatieve bespreking verda gen, omdat men anders tot de volgende ochtend half zes had moeten doorgaan.... Vervolgens zei de heer Robert, dat niet alle leden aan 't zgn. geleuter debet waren, want om heer te blijven, moet men het moreel kunnen opbrengen, naar „geleuter" te kunnen luisteren. De voorzitter vond, dat de raad het beter had moeten in- Advertentie) KERSTKRANSJES per 250 gram 55 68 80 ct. KERSTSTAVEN per 250 gram 1.25 1.85 KERSTKRANSEN 500 gram 2.50 3.70 WEIHNACHTSTOLLEN met amandelpers 1.50 2.25 3- KERSTTAARTEN in diverse prijzen ALKMAAR Laat 129 Tel. 2479 A.O.G.-nieuws ALKMAAR Het eerste elf tal gaat naar Vijfhuizen en het speelt daar tegen DSO om 3 uur De junioren A gaan naar Haar lem en krijgen daar TYBB A als tegenstandster. Aanvangwed- strii 1 om half drie. Beide elftal len. het eerste en de iun. A gaan met een eigen bus van het Ca nadaplein af. om 1 uur. Het tweede elftal speelt thuis tegen Zeevogels 2 om 12 uur. Ook AOG B speelt thuis n.l, te gen HSV om 1 uur En de adspi- ranten gaan naar Heiloo om half een van de Heilooërbrug af. De wedstrijd vangt aan om half 2 op 't terrein aan de Mallevoorts- diik. De opstellingen en indien de wedstrijden niet doorgaan worden bekend gemaakt bij J. Smit, Nieuwesloot. Woensdag a.3. 24 Dec. en Woensdagavond 31 Dec., is er geen training voor de junioren en de adspiranten. Speelsters veel succes. AVRO'S TIP-TOP-TAPTOE ALKMAAR Naar wij ver nemen. zal de AVRO in haar Tip-top-taptoe tournée op 14 Ja nuari a.s. ook het Alkmaarse Garnizoen aandoen. Op die da tum zal een programma van zanig, muziek en conference wor den gebracht, waaraan zal wor den medegewerkt door de Wa- ma's, de Chico's en The Skymas- 'ters. Deze avond, welke vermoede lijk in „Het Gulden Vlies" zal plaats vinden, wordt op de band opgenomen, om op 15 Januari te wordien uitgezonden in het radio programma van de AVRO. De standpunten voor en tegen kwamen echter niet tot elkaar. Men ging stemmen: 8 stemmen tegen de aanvang op Zaterdag en 7 stemmen vóór. De kermis zal dus voortaan eerst op Zondag middag beginnen (Wordt vervolgd.) (Advertentie) ORIGINEEL BLAUW DELFTSCH „De Porceleyne Fles" Alléénverkoop voor Alkmaar en Omstreken: LANGESTR. 54. ALKMAAR W eer svertrach tins Medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Zaterdagavond tot Zondag avond (opgemaakt te 10 uur) AANHOUDEND ZACHT Veranderlijke bewolking met nu en dan opklaringen, maar ook tijdelijk enige regen. Ma tige en aan de kust af en toe vrij krachtige wind, hoofdza kelijk tussen West cn Zuid. Aanhoudend zacht weer. (Advertentie) EXPORT KWALITEIT PRIJSWINNAARS VAN DEZE WEEK 1. ANJA KAMPER, Hoofdstraat 74, Bovenkarspel 2. A. DE MUNK, San. Berg en Bosch, Bilthoven 3. Mevr. KLEIN, Piusstichting, Nassauplein 11. Alkmaar. 4. Mej. A. MUL, Dorpsstraat A 103. Spanbroek 5. JAN VAN RIEL, Meeuwen straat 7, Den Helder. Advertentie LANGESTRAAT 117 bij de Grote Kerk Telefoon 3880 Geeft 22 DEC., 23 DEC. en 24 DEC. HEILOO, 19 Dec. Spruit- kool 4890; boerenkool 813; groene kool 1116; andijvie 51 72; waspeen 1317; prei 1823; knolseldery 1620; wortelen 8 12. BEVERWIJK, 19 Dec. An dijvie I 6274; II 4056; bloem kool IC 2935; bospeen I 29-37: IA 64—76: IIA 47—60; IC 29—40 II 2628; waspeen IA 17-"25; II A 1216; sla I 1415; tomaten IA 64—76; IIA 47—60: IC 29—40 groene kool IA 812; IB 67; rode kool IA 811; IB 68; ge- Je kool IA 89; IB 68; boeren kool I 1420; II 1015; knollen IA 19—25; IB 14—18; IC 10—14; prei IA 22—31; IB 12—20: sprui ten IA 58—72; IB 40—58; breek- peen IC 11—14; ID 8—10; IB 5 —7: kroten IA 10—14; IIA 7—10 selderij 9—20; peterselie 18—24; appelen 4-26; peren 413: aard appelen 7.3010,90. AlKMAAr, 19 Dec. Toma ten A 40—116; witlof 50—74: rd. kool 69; sav. kool 67,50: gr. kool 6,5011; spruitkool 2064; boerenkool 815: sla 28,50: andijvie 20—72: bospeen 16—18: bieten 614.50; winterpeen 6 12,50: waspeen 1122; uien 4 22: prei 1625; soepgroenten 8- 16,50: peterselie 10; knolselderij 11—22,50; Jonathan 11-22: goud- remette 8—22: Pr. van Engeland 826: Gr. Kroon 6-24; Comtesse de P. 1122; St. Remy 69; Winterjan 614. NOORD-SCHARWOUDE, 20 Dec. 8000 kg peen B 11.40—12.70, C 11.40—13.60, D 10, 4500 kg kro ten A 13.30, B 13.40, C 7.70; 11000 kg uien 19.90—21.80, grote 19 20; 43000 kg rode kool 611.20; 4500 kg gele kool 6.10—7.80; 3600 kg groene kool A 8.1011.40 B 6.70, 50.00 kg Deens witte kool 56.70, 14000 kg Succes witte kool 5.00; 500 kg andijvie II 48 afw. 13—14. De Cisterciër Strenge Observi ten) van de Abt gaan een ordehv Java stichten. F broeder-schoenn Trappisten te T arbeid. Foto rei In het kader vo hel eeuwfeest t is tijdens een i Op de Coul, ri Onderwijs en nationaal direc de H. Kindshei nisatie FeestvU heer Th. M. B voor de ISeder Bours heeft m stanties de volg 1. Op Vrijdag de dag, die gehet der jeugd zai sta; stoet van kinde Hoogwaardig Epi: deze kinderlijke geven aan haar d vreugde. 2. De werelddag die volgens bis creet jaarlijks ge den op Zaterdag Hemelvaart vo 9 Mei zal g worden in het teki archie, aangezien der Kindsheid als leumviering niets mogen inboeten, i conclusie gekome een coördinatie v; de enige wenselij] Als summiere uitv dende gedachte, uitgewerkt wordei Utrecht, geldt het goddelijk bevel v Gaat en onderwi ren werd vooi gevoerd o.m. dot Sint Servatius, S Sint Willibrordus tius, Sint Lebuïnu erfgoed, dat zij o ben onze bisschopi verdedigd en wel voor gezin, onderv Vader van 14 priester DUBUQUE, Iowa, De 69-jarige Patr vader van 14 kin< er één priester is, katholieke dagblad vandaag in Rome wijd worden. Nortc weduwnaar. Hij h< terstudie gedaan college in Rome. AMSTERDAM, heeft vandaag geen het onder IJm. 31, die op vergaan, waarb gekomen - heef Met het onderzoi de raad geblëke tortreiler „Altomaa zeewaardig was. H delijk geworden zich precies heeft schip ondervond kort durende, mas storm, waarhij oc in de buurt zijné hun best hebben om deze met succe men. Kort -voor d schipper Koeman fonisdh meegedeeld stand zeer moeilijl hij volle kracht m< de kop op zee te bij zal zelker de m dit schip, die een 1 loop heeft onder steven van anders gemakkelijker van glijdt, van invloed Het valt de raad baar bij alle trawl opvatting heerst, d storm alleen het h< den geboden door op zee te houden.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 2