Oorlogsmisdadiger Bikker in Duitsland gepakt Encycliek over vervol in Oost-Europa Een woord tot de lezers Eerste Kamer sloot 1952 II. Vader vraagt om gebed Dagblad voor maar en omgeving Het grote jaar! Duitse politie zoekt ijverig naar de zes anderen Mr. dr. In 't Veld houdt interpellatie Piraten in actie op Borneo Koningin geniet van haar vacantie „Prinses Beatrix" in botsing Wijziging noodwet kinderbijslag kleine zelfstandigen aanvaard Bewaking in Breda verscherpt Atoomspion heeft geen berouw en boete in Intern. Bidweek Bidault geeft 't op Zwijgend protest der Hongaren NOORDHOLLANDSj /Abonnementsprijs f6.20 per kwartaal, f2.07 per maand, f0.48 per week. inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m.. ÊÊtÊÊ minimum f 2.50; tn alle edities 26 ct. per m.m.. minimum f 4.MBES familieberichten 20 ct„ resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59. tel 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89. tel. 2800 K 2230: Schagen. Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God is ,t nergens veilig (Vondel) Woensdag 31 December 1952 48e Jaargang No. 12666 IN VELE OPZICHTEN is het thans vergane jaar niet zo verheugend en hoopvol ge weest. Maar er bestaat voor Katholiek Nederland en daarmee, naar onze vaste overtuiging, ook voor het ge hele land een reden, om de naaste toekomst met optimis me tegemoet te zien. Het jaar 1953 immers, dat morgen begint, is een gróót jaar voor de Katholieke Ne derlanders. Het is het jaar, waarin wij met vreugde en dankbaarheid zullen geden ken, hoe honderd jaar geleden de Kerkelijke Hiërarchie in ons vaderland werd hersteld. Dat is op de eerste plaats eer feest, om dankbaarheid te manifesteren, en dan wel allermeest aan de Gever van alle goeds, Die langs deze weg voor ons de grondslag legde en de voorwaarden schiep voor het herstel en de ver dere ontwikkeling van onze godsdienstvrijheid, terwijl de Katholieken de kans kregen, hun eigen „emancipatie" ge leidelijk, maar zeker, krachtig tc ontplooien. Nu moeten wij eerlijk zeg gen, dat het op het ogenblik niet meer de tijd is, om, afgezien van andere overwe gingen, te juichen over het „rijke roomse leven", noch minder over „roomsch is troef", zoals dat ongeveer 25 jaar geleden wel werd ge 'noord Maar, ondanks alle fouten en gebreken in den be ginne vooral de „fouten van onze kwaliteitenis er toch veel, zelfs enorm veel tot stand gebracht en er is, op kerkelijk-godsdienstig terrein op de eerste plaats, en daar naast op het gehele terrein van het meer-beperkte open- hoge katholieke leven, veel reueA tot blijdschap en ver heugenis. Waarom gaat het de laatste tijd niet zo goed in en mèt Katholiek Nederland? Kun nen wij zeggen, dat wij over een hoogtepunt heen zijn, is er sprake van een zekere „verzadiging"? Wij geloven, dat dit een overwec/ing is, waar wat in zit. Maar, 'nog dieper zijn wij ervan over tuigd, dat wij daarin niet kun nen en mogen berusten! Wij hebben j.l. Zaterdag wezen wij er al op een nieuwe wekroep nodig, om te komen tot wat wij ook hier zouden kunnen noemen: her stel en vernieuwing. Over dit probleem is de laatste tijd al veel gesproken en geschreven en beraadslaagd. Met name hadden wij, bij zonder in het jaar, dat achter ons ligt, gesprekken over „On rust in de zielzorg" en over Experimenten in de ziel zorg". Er was van alles aan de orde over nieuwe vormen en nieuwe zorgen, in de ver schillende uitingen van katho lieke activiteiten. Dat was het geval op sociaal, cultureel en staatkundig terrein. Er mag er moet ge zegd worden, dat wij „onze vorm nog niet hebben gevon den". Het lijkt wel, of wij ergens op wachten, om de laatste, beslissende stap te zetten, om de grote sprong te wagen! Welnu, wij willen in de vie ring van het a.s. grote feest de* Hiërarchie die grote kans zien! En wij hopen vurig, dat Katholiek Nederland die kans zal gebruiken! Ook ter wille van het welzijn van het va derland! Ook in dit opzicht zullen wij tonen, dat wij katholieken en goede vader landers zijn. Dat is immers ook de zin van het heugelijke feest, dat wij in het komende grote jaar gaan vieren! „PAMIR" VRIJGEGEVEN Een van de laatste nog in de vaart ziinde grote zeilschepen ter wereld, het Duitse „Pamir" van de rederij Schlieuwen te Ham burg. is vrijgegeven na in Rot terdam 62 dagen aan de ketting te hebben gelegen wegens een schuld van f 49.000.aan de Neerlandia scheeosagentuur Mii. en Veltenaar's haven- en trans portbedrijf te Rotterdam. De schuld is gisteren voor 70 pro cent betaald door de Landesbank Sehleswig Holstein te Kiel. De „Pamir" zal nu in waterballast naar Hamburg zeilen. BONN Een van de zeven oorlogsmisdadigers, die op Tweede Kerstdag 's avonds uit de strafgevangenis in Breda ontsnapten en over de Duitse grens ontkwamen, is gistermorgen gearresteerd in de industriestad Hagen in het Ruhrgebied. Het was de 37-jarige Hubertus Bik ker, tijdens de bezetting bewaker in het beruchte kamp te Ommen. Bikker werd in hechtenis ge nomen toen hij zich bij een so ciale dienst in Hagen meldde voor ondersteuning, en tegen het middaguur ingesloten op een be vel tot in hechtenis neming, uit gegeven door de Federale opspo ringsdienst. Krachtens de Duitse wet moe ten gevangenen binnen een dag na htm arrestatie worden ver hoord en vrijgelaten, tenzij er bewijzen tegen hen bestaan. De Duitse autoriteiten hebben nu de Nederlandse regering om offi ciële gegevens over de misdaden van Bikker en zijn zes gezellen verzocht, teneinde een wettige basis te verkrijgen voor hun in hechtenisneming. Ook zijn per soonsbeschrijvingen gevraagd teneinde de arrestatie van de zes nog voortvluchtige delinquenten te vergemakkelijken. In welingelichte kringen in Bonn wordt aangenomen, gezien het feit dat er geen Duits-Neder lands uitleveringsverdrag bestaat, dat de uitbrekers waarschijnlijk als ongewenste vreemdelingen die zonder geldige papieren de Bondsrepubliek zijn binnengeko men, zullen worden uitgewezen. Volgens nadere berichten over de toedracht van de feiten in de avond van Tweede Kerstdag, meldden de zeven zichzelf bij de douane als illegale grenJover- schrijders, zonder echter htm na men bekend te maken. Ze vroe gen asyl en gaven namen van vrienden of bekenden in Duits land op, die zij voornemens zou den zijn te bezoeken. Op dat ogenblik had het Nederlands verzoek aan de Duitse politie, om scherp uit te zien naar de zeven ontsnapten, de grenspost in Kleef nog niet bereikt, zodat de zeven werden vrijgelaten na het betalen van een boete die volgens Asso ciated Press 10 mark zou hebben bedragen. Toen het verzoek van de Ne derlandse politie, dat volgens de Duitse autoriteiten pas op 28 Dec. werd gedaan, ook in Kleef be kend werd, is men ijverig be gonnen de streek uit te kammen, een werk dat op het ogenblik in geheel Noord Rijnland-Westfalen onder leiding van de „Bundes- kriminalpolizei" aan de gang is. De politie speculeert er op dat de vluchtelingen zullen probe ren weer buiten Duitsland te ko men, misschien over zee. Volgens de politie te Düssel- dorf zjjn uit de Nederlandse strafkampen en tuchthuizen reeds talrijke gevangenen naar West-Duitsland ontsnapt, waar hen asylrecht is verleend. De meesten hunner zouden als bouw vakarbeiders werkzaam zijn. Tot nog toe werd "vanuit het „Regie- rungsbezirk" Düsseldorf slechts één Nederlander uitgeleverd die gezocht werd wegens inbraak. Uitlevering geschiedt n.l. alleen indien voortvluchtigen wegens criminele feiten gezocht worden. Over het gebeurde op Tweede Kerstdag is van Nederlandse zijde bericht, dat de ontsnapten de afstand BredaNijmegen in anderhalf uur per auto hebben kunnen afleggen, terwijl het of ficiële bericht van de ontsnap ping de grensautoriteiten in het 'gebied van Nijmegen eerst twee- en-een-half uur na de ontvluch ting heeft bereikt. Onmiddellijk is toen de gehele machinerie len. van Rijkspolitie en grenscontrole in werking gesteld, maar de vogels waren toen al gevlogen, terwijl in het grensgebied ook geen „verdachte" auto's zijn aangetroffen Deze zijn dus of wel direct teruggereden dan wel eveneens over de grens gesmok keld. Over de ontvluchting in Breda (Van onze parlementaire redactie) Mr. Dr. J. In 't Veld heeft gis termiddag bij de aanvang van de vergadering van de Eerste Ka mer verzocht om de Ministers van Justitie en Buitenlandse Zaken te mogen interpelleren over de ontvluchting van de zeven politieke gevangenen uit de strafgevangenis te Breda en de ontvangst, die de „heren" in West-Duitsland genoten. De Eerste Kamer besloot interpellatie op 6 Januari toe te staan. de a.s. Van Brits Noord-Borneo wordt gemeld, dat vreemde zeelieden, naar men aanneemt piraten, aan de Oostkust zijn geland en daar valse Amerikaanse dollarbiljet ten hebben achtergelaten. Men meent, dat de zeelieden afkom stig waren van de Sulu-eilanden, die Fhilippijns gebied vormen. Zij landden met kleine zeilsche pen onder leiding van een mo torboot. Volgens een ander bericht zag men op een andere plaats zee lieden landen" Mn kleine bootjes, afkomstig vuri een onderzeeër. Het vorige jaar werd de kleine kustplaats Kuala Penyu overval- De vacantie van H.M. de Ko ningin in Sankt Anton voltrekt zich onder gunstige weers omstandigheden. Hoewel de zon niet voortdurend schijnt heeft het sinds de aankomst van de Vorstin niet gesneeuwd en regel matig maakten de Koningin, de Prinsessen en haar gezelschap skitochten in de omgeving. Vooral de drie Prinsessen on dernemen grote tochten. De Ko ningin werkt 's-morgens in haar kamer van het hotel en wanneer haar dagelijkse plichten volbracht zijn, bindt ook zij de ski's onder. H.M., is gisteren met een deel van het gezelschap de bergen in getrokken en hoog boven in de sneeuw werden de lunchpakket ten aangesproken. Later op de middag heeft de Koningin een bezoek afgelegd bij oude vrien den. Brits marinevaartuig gezonken HARWICH. Bij Harwich is een Brits marinevaartuig met 24 matrozen aan boord in botsing gekomen met het Nederlandse passagiersschip „Prinses Beatrix" dat zojuist in dichte mist uit de haven vertrokken was. Er heb ben zich geen persoonlijke onge lukken voorgedaan, hoewel het marinevaartuig zonk. De marineboot bracht matrozen van een oorlogsbodem aan land. De „Prinses Beaitrix" is op weg naar Hoek van Holland. UITSTEL VAN EXECUTIE VOOR DE ROSENBERGS? NEW YORK De Federale rechter Kaufman heeft Dinsdag aan de verdediger van het echt paar Rosenberg, dat in de week van 12 Januari terechtgesteld zou worden, medegedeeld, dat hij vol doende tijd zal geven voor het indienen van een verzoek om gratie bij de president. CHURCHILL NAAR NEW-YORK De Britse premier, Winston Churchi!'„ heeft zich Dinsdag avond aan boord van de „Quëen Mary" begeven voor zijn reis naar de V.S. MORGEN, NIEUWJAARS- jaarsplaat geen toelichting meer. DAG .verschijnt er na- Wel mogen wij er nog eens onze tuurlijk geen krant, en verheugenis over uitspreken, onze kantoren zijn dan geslo- dat de „Noorderpers"-combinatie, ten. Het eerstvolgende nummer welke verzamelnaam van ka- komt dus op Vrijdag 2 Januari tholieke gewestelijke dagbladen 1953. Dit spreekt allemaal zó in Noordholland, Groningen, vanzelf, dat er geen reden zou Friesland, Drente en Overijsel zijn, er met bijzondere nadruk in het afgelopen jaar burger- melding van te maken. Maar recht heeft verkregen, beschikt wij willen dit vandaag gebrui- over een zó moderne technische ken als een aanloopje, om eens inrichting, dat het vervaardigen iets anders te zeggen. Gelijk van meer-kleuren-nummers met de twee Kerstdagen het steeds volmaakter mogelijk geval was, heeft het bedrijf, wordt. Het stadium van de alle afdelingen van hoog tot proefnemingen is nu voorgoed laag, een extra-rust, welke deze voorbij, ook de kleuren-annon- keer wel zeer bijzonder ver- ces zijn in onze krant a. h. w. diend isal zeggen wij het een „gewild artikel" geworden. zelf! De laatste weken van het Dit is mogelijk geweest door de jaar, met de voorbereidingen ervaring van de drukkerij, die van het Kerstnummer- en van pas haar zestigjarig bestaan het Oudejaars- en Nieuwjaars- mocht herdenken. De lezers zul- nummer, eisen bijzondere en len voorts zelf opmerken, dat omvangrijke zorgen. Op de buitengewone zorg besteed is avond voor Kerstmis hadden aan verdere technische uitvoe- wij een krant van 16 pagina's, ring, de „opmaak", aan de hand waaronder een speciaal Kerst- van speciale „lay-out" ontwer- nummer van 8 pagina's. Vele lezers hebben ons laten weten, dat zij dit zeer hebben gewaar deerd. Wij van onze kant behoe ven daar niets meer aan toe te voegen. Vandaag vindt U bij de pen. Derwijze is een opmerkelijk resultaat verkregen, dankzij een voortreffelijke samenwer king tussen de redactionele, ad ministratieve en technische af delingen in ons bedrijf die de gewone krant, van bijzondere beste verwachtingen wettigt omvang in verband met de voor de toekomst. In vertrou- j aars wisseling, een nummer, in wen op de blijvende medewer- tekst en foto's gewijd aan de king van onze trouwe lezers- voornaamste gebeurtenissen schare, gaan wij het nieuwe vóór de „laatste klokslag van jaar in. In 1953 de „Noorder twaalf"Naast de begelei- pers" vooruit en omhoog! dende tekst behoeft de Nieuw- De Eerste Kamer heeft gister middag een groot aantal hamer stukken afgehandeld o.a. de ver lenging van de werkingsduur van de Wederopbouwwet, de wij ziging van het Pachtbesluit, de Belemmeringenwet, de Schepen wet en de wijziging van de Wet tot bestrijding van tuberculose onder het rundvee. De wijziging van de Omzetbelasting op tijd schriften Zdi niet op 1 Januari a.s. in werking kunnen treden. Minister v. d. Kieft, die dit aan de Kamer moest mededelen liet Vijftig man Rijkspolitie geconsigneerd (Van onze correspondent) BREDA De extra buiten bewaking van de Strafgevangenis te Breda door de Rijkspolitie is Dinsdag opgeheven, doch vervan gen door een verscherpte surveil lance van de gemeentepolitie, die 's avonds extra bewapend zal zijn. Ook de bewaking binnen de „koepel" zal aanzienlijk worden verscherpt. 50 manschappen van de Rijkspolitie zullen hierbij worden ingeschakeld. Deze bewa kers zijn van elders in Breda ge consigneerd. Zij zullen worden ondergebracht in een gebouw nabij de strafgevangenis. LONDEN. Dr. Alan Nunn May, atoomspion nummer 1 van het Westen, die Maandag uit de gevangenis werd ontslagen, heeft verklaard dat hij naar zijn mening juist handelde toen hij Rusland vitale atoomgeheimen in handen speelde. Hii zeide met nadruk, dat hij niet was veroordeeld wegens hoogverraad. „Ik was er ten sterkste bij ge-interesseerd dat de overwinning behaald werd op Nazi-Duitsland en Japan en bii het bevorderen van de ontwikke ling van het vredelievend ge bruik van atoomenergie in Rus land." Hii pleitte voor een kans om een nieuw leven te beginnen en een gelegenheid „om nuttig wetenschappelijk werk te doen voor Engeland en miin mede mensen. Mount Everest-expeditie naar huis NEW DELHI. 30 Dec. De Zwitserse Moimt Everest expe ditie is vandaag per vliegtuig uit New-Delhi vertrokken voor de laatste étappe van de thuisreis. Zii zal Woensdag in Geneve aankomen. VATICAANSTAD Z.H. de Paus heeft Dinsdag een uit voerige encycliek, getiteld „Orientates Ecclesiasdoen publiceren, welke op 15 Dec. staat gedateerd en welke gericht is tot het Katholieke Episcopaat van de Oosterse ritus. In deze encycliek geeft de H. Vader een uiteenzet ting over het lijden en de vervolging, waaraan de Katho lieken in de landen achter het IJzeren Gordijn, in het bijzonder in Bulgarije, Roemenië en Oekraïne zijn blootgesteld. Tegenover de talloze blijken van welwillendheid en vader lijke belangstelling, die Hij van het begin van Zijn pontificaat af voor de Oosterse Kerk heeft ge toond, alsmede aan de sympathie die de Pausen van Rome van de eerste eeuwen af, voor de Chris tenen dezer landen hebben ge voeld, stelt de H. Vader de droe vige toestand, waarin zich op de dag van vandaag, tengevolge van de hevige vervolgingen, vele van deze Oosterse Kerken bevinden. Daarbij zijn invloeden aan het werk, „die erop gericht zijn om deze ondanks alle nood bloeien de Christelijke gemeenschappen omver te werpen, te verwoesten en uit te roeien" In vroeger eeuwen was het veelal zo, dat een bepaald punt van de Katholieke Leer werd aangevallen. In de tegenwoor dige tijd echter zoeken de ver volgers alles, wat ook maar op enigerlei wijze met God verband houdt, uit te bannen uit het in dividuele en het sociale leven, uit de gezinnen, de scholen en 't openbare leven. De meest ele mentaire rechten van de mens worden met voeten getreden. Bovendien echter zien de Chris tenen van de verschillende com munistisch geregeerde landen zich in deze zware situatie ook nog beroofd van hun herders. Zij zijn geworden als 'n kudde zonder herder, die hen kan lei den. De kerkgebouwen zijn ont wijd en ontheiligd en moeten gedwongen leeg staan. Ondanks al deze ontstellende nood en ellende is er een bron van grote troost, n.l. de weten schap, dat de gelovigen zowel van de Latijnse als de Oosterse ritussen in eensgezinde broeder lijkheid tezamen deze rampen weten te doorstaan met een on tembare vastberadenheid en een kracht, die hen standvastig en trouw doen zijn aam hun H. Ge loof en hen in gehoorzaamheid verbinden met hun rechtmatige herders en met de heilige aposto lische Stoel. Dit houdt een zeke re belofte in voor een toekom stige overwinning. Vervolgens richt de Paus zich in zijn encycliek tot de gehele christelijke wereld om openlijk aan de kaak te stellen de recente gebeurtenissen in Bulgarije, waar de metropoliet, mgr. Bossilkof, en drie priesters ter dood zijn veroordeeld en de leken zware straffen moeten ondergaan. In het bijzonder vermeldt de Hei lige Vader ook het lijdende volk van de Oekraine met zijn vele katholieken, die volkomen trouw zijn aan de Heilige Stoel en het eerst van allen de vervolging omwille van het Heilig Geloof moesten doorstaan, toen hun bis schoppen te Kiev werden ver oordeeld. Toch mag dit ontstellende lijden geen reden geven tot ont moediging. Integendeel, de hoop op de Verlosser moet hierdoor worden versterkt. Die immers Zelf deze beproevingen voor Zijn volgelingen heeft voorspeld, maar daaraan tegelijkertijd de troostende belofte heeft toege voegd: „Ik heb de wereld over wonnen." De Heilige Vader dringt er daarna bii de gelovigen van de Oosterse en Latijnse ritussen op aan. om in hun gebed met ver dubbelde kracht een beroep te doen op God. opdat de gelovigen mogen volharden in hun trouw aan de godsdienst. Bii deze ge beden moeten de katholieken werken van vrijwillige boete doening toevoegen. De priesters en de bisschoppen vraagt de Heilige Vader om bijzonder in het Heilig Misoffer te gedenken de priesters en bisschoppen, die niet meer in staat ziin het Heilig Misoffer op te dragen. De Heilige Vader smeekt hun. de goddelijke Barmhartigheid over deze zo zwaar getroffen christelijke gemeenschappen af te roepen. Zich tenslotte richtende tot de christenen van de gehele wereld dienst te verdedigen, vraagt de Heilige Vader deze ge beden voor de vervolgden, ver gezeld van verstervingen en boetedoeningen, vooral te willen verrichten gedurende de komen de Internationale Bidweek voor de eenheid van de Kerk (1825 Januari). Daardoor mogen zij van de goddelijke Barmhartig heid verkrijgen, dat zij, die zo zwaar vervolgd worden, stand vastig blijven, de gevangenissen opengaan en de boeien geslaakt worden van al diegenen, die op zo heldhaftige wijze hebben ge tracht de rechten van de Kerk en de instellingen van de gods- Z. H. de Paus heeft een concert, gegeven ter ere van de 80-ste verjaardag van de componist en directeur van het Pontificale Instituut voor Geheiligde Muziek in de concertzaal van het paleis van marmer en kristal „Palazzo Pio", bijgewoond. De componist zelf dirigeerde zijn bekende Oratorium „Kerstmis van de Heiland". Paus Pius XII omhelst de componist, Mons. Lorenzo Perosi, hartelijk na afloop imn het concert. echter wel blijken, dat de nodige soepelheid in acht genomen zou worden. Men kan er practisch rekening mee houden, dat toch vanaf 1 Januari geen omzetbelas ting verschuldigd zal zijn. De wijziging van de noodwet kinderbijslag voor kleine zelf standigen heeft aanleiding gege ven tot een korte discussie. Voor al de A.R. en de V.V.D. kantten zich tegen dit wetsontwerp, zeker nu daarin was opgenomen het amendement-Schilthuis, waardoor de inkomensgrens van f2400 op f2800 is gebracht. De K.V.P.-woordvoerder, de heer van Lieshout, verklaarde, dat uit de feitelijke omstandig heden duidelijk is gebleken, dat de Noodwet tot nu toe niet aan de gestelde verwachtingen heeft beantwoord. Hij juichte daarom de voorgestelde wijziging toe, zeker nu daarin het amendement was opgenomen. De heer Vixse- boxse (C.H.) gaf een merkwaar dige verklaring van het woord „noodregeling". Deze noodrege- ling betekent nl. een regeling ter voorziening in de nood, die er op dit gebied bestaat. Het was vol gens hem dan geen voorlopige regeling, die van kracht zal blij ven tot de definitieve regeling er is. Daar kon minister Suurhoff het' natuurlijk niet mee eens zijn Hij zei verder, dat de thans voor gestelde verbeteringen zeker geen sta-in-de-weg zullen zijn voor de definitieve voorziening. Het wetsontwerp werd tenslotte met 27-10 aangenomen. PARIJS Georges Bidault leider der Katholieke M.RP heeft Dinsdagavond zijn pogingen om een nieuwe Franse regering te vormen opgegeven, ondanks de steun die hem door Gaullisten en Radicalen was toegezegd. De Socialisten hadden, zoals bekend, hun steun voor zijn programma geweigerd. WENEN, 30 Dec. Het diep gelovige Hongaarse volk heeft de pogingen van de communisten om het traditionele Kerstfeest te vervangen door iets anders op indrukwekkende wijze geboycot. Op de dag voor Kerstmis als in normale tijden alles om 12 uur sluit, had het communistisch regiem bevolen dat alle theaters, bioscopen, bars en andere plaat sen van vermaak open moesten blijven. Maar vanaf 18 uur tot midder nacht was er in dé hel verlichte en vrolijk versierde straten geen levende ziel te bekennen. De trams reden schaars en de thea ters en bioscopen werden alleen bezocht door personen in uni form die bevel hadden de voor stellingen bij te wonen. Het feest werd een volksdemonstratie te gen het regiem. Geen telefoontje met Nieuw-Guinea De Directeur-generaal der P.T.T. heeft gisteren bekend ge maakt, dat de radiotelefoonver binding Amsterdam - Hollandia (Nieuw-Guinea) in verband met technische moeilijkheden met in gang van Dinsdag tot nader be richt is gesloten.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1952 | | pagina 1