v- 1 Gevaar voor wereldoorlog werd in 1952 kleiner Amsterdamse huurauto's reden de zeven misdadigers Conflict tussen specialisten en ziekenfondsen Organisatie-Ramcke achter de ontsnapping Het begon in Tilburg Ook Indonesische stafchef diende ontslag in Raads verkiezingen Engeland tegen uitbreiding van Koreaanse conflict Naar ontsnapten van Breda wordt nog ijverig gezocht eer dan artikelen LK RTIKEL KWARTJE mmiiiiiiiiiiimii* snts-concert Dncert ian Kaart 1890" electr. licht-en kracht installaties C. L. Paleari Zn. Dagblad voor Alkmaar Churchill in New York: HANDLANGERS VAN„BREDA"BEKENNEN Door regering niet aanvaard Groenten met hittere bijsmaak Mayer vandaag in de Kamer igriesmeel (500 miceHi (HJF) icelli Is, M «I f) ironi (V4 k9, gewed») macaroni VU W detti (V* k») Iels ane rozijnen ikozen te bonen ïpgroenten )lokjes (Magfli tl 0») neel jpkaneel azijn ijnessence oterhampapier iletpapier leerzeep hampoo sndel toiletzeep ïtz®€p „HollRnds Glori«" niishoudzeep (3 shk) id a (grof of fijn) js schuurpoeder lauw :hk>or wrijfwas (4w«* t1wra>) ekje (voor de foobfceo) tonsen >P >rstel r een groen-rode 17 Januari ALKMAAR 5 ari, 8 uur: JS ADAM 5 ir: CARLOS PUIG - ivel; Seven Songs, 5 se, Debussy; Aria msky-Korsakoff; en Welt, Dvorak 5 scholieren f 0.75, 3 i plaatsbespr. van aan de zaal. Aanvang 4.15 u. a ima inleider LD AM MA: dicht uit de Suite S etana ition (Schilderijen- sorgsky, M. Adam S (r. i.) 't Gulden Vlies 5 mii li hi 11 ii I mi ii ifi ■laimaiaiHiHiB^ kniaar Tel. 2451 jjj uur. Reprise van: LEEUWE. in een uit het Parijs 1900 3.Gulden Vlies- •ang f 2.Plaats- g 11 tot 3 uur. JNTWERP, AANLEG en UITBREIDING Electro-Techn. Bur. (Diploma M.T.S.) Spoorstraat 67 Alkmaar - Tel. 3082 PLAATS EEN DOELTREFFER IBLICATIE ■genen, die over 1952 een rijksinstelling. ën vestigt er de aan- ;en op rijksinstellingen ijk moeten worden in laste van de verschil- lgemeen bestuur en de nsten, instellingen enz. ,ri a.s. bij het betrok- iiend. rukkerij- en uitgeverij- der posterijen, telegra- latsmuntbedrijf, op het IJmuiden en op de jk 15 Januari a.s. wor- ïldeisers wordt er na- 3 gevestigd dat latere stel der afdoening kan kan, op verzoek, een verkregen. NOORDHOLLANDS Abonnementsprijs f6.20 per kwartaal, f2.07 per maand, f0.48 per week. inclusief incasso. Advertentie-tarief per editie 16 et. per m.m., minimum f 2.50; in alle edities 26 et. per m.m., minimum f 4. familieberichten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur: E. J. M. Stumpel. Hoofdredacteur: H. N. Smits. Bankrelatie: Ned. Credietbank. Kantoren: Hoorn, Draafsingel 59, tel. 4243 en Grote Noord 77, tel. 4362 K 2290; Alkmaar, Ritsevoort 52, tel. 2046 K 2200; Den Helder, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; Schagen, Ged. Gracht 39, tel. 459 K 2240. Buiten God is't nergens veilig (Vondelj 0|-j 0IïlgC'VTL' Dinsdag 6 Januari 1953 - 48e Jaargang - No. lZbd l» IN MEI aanstaande zullen in alle gemeenten van ons land, op dezelfde dag, de verkiezingen voor de gemeenteraad worden gehouden. De candidaatstelling is overal op 14 April. De stem ming wordt gelijktijdig in alle plaatsen gehouden op 27 Mei. Zo langzamerhand kunnen wij hier spreken van grote gebeur tenissen, die hun „schaduwen vooruit werpen". De verschillen de partijen gaan hun reglemen ten op de voorbereiding van de candidaatstelling bekijken, de programs worden onderzocht op de wenselijkheid om bijgeslepen te worden, hier en daar worden de hoofden officieel en „of ficieus" al eens bij elkaar ge stoken, om over voorlopige can- didaten e.d. te spreken. Voor vandaag willen wij op een enkel punt de aandacht ves tigen. Er bestaat, sinds de be vrijding, in verscheidene gemeen ten van ons goede vaderland de methode, om de verkiezingen voor de gemeenteraad bij enkele candidaatstelling te doen aflo pen. Dit geschiedt onder de indruk- nog van iets, wat men als de doorbraakgedachte zou kunnen Toeschouwen. Een bijkomende om standigheid is, dat van de zijde van gemeentebesturen, met name door burgemeesters (die ook wel eens „partij-politiek" actief zijn!) een dergelijke methode bevor derd wordt, omdat het geld uit spaart Wij geloven, dat wij, zeker in de omstandigheden, gelijk zij zich thans meer en meer ontwikkelen op dit terrein, een dergelijke methode als regel moeten ont raden. Dit is zeker, bovendien, in overeenstemming met het standpunt, dat de leiding van de K V P. inneemt. Wij begrijpen, dat in verschil lende gevallen, een dergelijke gang van zaken verleidelijk kan ziin. Wanneer n.l. de partijverhou dingen in een gemeente het gaat als regel over kleinere zo stabiel zijn, dat vrijwel te voren kan worden verwacht, dat de uitslag van de verkie zingen zal zijn als de keer (en de keren) daarvóór. Dat is dus geen principieel, maar een practiseh argument. Daartegen bestaat echter, behalve een principieel, ook een prac tiseh bezwaar. Het principiële be zwaar is ,dat ook voor de ge meenteraad de beginselen gel den en dat het van belang is, althans kan zijn, dat de kiezers worden opgewekt, hun stem ook bii deze gelegenhedd bewust uit te brengen. Het practische bezwaar is, dat in de gevallen, waarin een ver kiezing bij enkelvoudige candi daatstelling wordt geregeld, met één gemeenschappelijke lijst dus, in berekening der cijfers en ge gevens over het gehele land, geen volledig beeld gegeven kan worden van de landelijke partij verhoudingen. Dit is vooral dit jaar van groter belang dan anders: na de stembus van 25 Juni 1952 moet volledig blijken, hoe het met die verhoudingen staat. Niet alleen op zichzelf, maar ook tegenover de inzichten van bepaalde par tijen, die gaarne bepaalde con clusies uit die (onvolledige) cij fers zouden willen trekken Wij denken hierbij aan het voor beeld van de gemeenteraadsver kiezingen in België. In __tal van plaatsen kon de plaatselijke ver kiezing daar, om andere redenen overigens, gemakkelijk bii enkele candidaatstelling geregeld wor den. omdat het hier overwegend katholieke gemeenten gold; de partij van Spaak met name was er op uit, uit deze stembus, overigens onjuist en ondemocra tisch, conclusies te trekken t e- g e n de katholieke C.V.P.-rege- ring. met volkomen voorbijzien van het, feit, dat men alleen al om bovenstaande reden die con clusies uit het cijfermateriaal niet trekken kon! Dit hier te doen, zou natuur lijk in het algemeen al verkeerd zijn. omdat gemeenteraadsverkie zingen heel andere verkiezingen zijn dan de „landelijke", waarbij de landelijke politiek principieel geen rol behoort te spelen. Alles bijeen, dunkt ons, al ge noeg redenen, met name voor de katholieken, om ook bij de raads verkiezingen een eigen koers te varen en niet dan bij hoge uit zondering die er natuurlijk kan wezen aan enkele can didaatstelling en gemeenschappe lijke lijst, mede te werken. „Zij vielen neder voor de Kribbe en aanbaden het Kind en offerden goud, wierook en myrrhe" (Uit de liturgie van het Feest der Openbaring) NEW YORK, 5 Jan. Winston Churchill die voor vacantie op weg is naar Jamaica, hield vanmiddag voor 200 journalisten en fotografen aan boord van de Queen Mary' in de New Yorkse haven een persconferentie. Hij verklaarde dat het verzet tegen het communisme in Korea meer bijgedragen had tot de bevordering van de wereldvrede dan alle andere pogingen om de vrede te handhaven. Naar zijn mening was het ge vaar voor een derde wereld oorlog in het afgelopen jaar kleiner geworden, dank zij de Koreaanse oorlog, die betekent, dat tegen de Sovjet-agressie re soluut en met succes is opgetre den. „Dat is de grootste gebeur tenis van de afgelopen vijf jaar". Churchill verklaarde pertinent, dat zijn land tegen iedere uitbrei ding van het Koreaanse conflict is. „Het zou jammer zijn voor de troepen van de Ver. Naties en voor de Amerikaanse troepen, indien zij omzwervingen door het onmetelijke Chinese land zouden beginnen. Want het zwaartepunt van 's werelds moeilijkheden ligt niet in China, maar in West- Europa, langs de grens van het „IJzeren Gordijn". „Maar misschien ben ik wel vooringenomen", voegde Churchill hieraan toe, die er bleekjes uit zag en na een paar trekken zelfs zijn sigaar weglegde. Op de vraag of hij van mening was, dat de omstandigheden gun stiger dan een jaar geleden wa ren voor een ontmoeting van de geallieerde leiders met Stalin, antwoordde Churchill: „Indien ik iets te zeggen had, dan zou u moeten toegeven, dat dit niet de tijd of de plaats is dat te doen." Op de vraag of hij de mogelijk heid van een dergelijke confe rentie met Eisenhower zou be spreken, antwoordde hij slechts, dat zijn gesprek met Ike alleen maar een „particuliere, informe le ontmoeting was „tussen oude vrienden". Churchill gaf uiting aan zijn bezorgdheid over de Amerikaan se invoerrechten en zeide, dat de V.S. zich niet gehouden had den aan de belofte van president Roosevelt om met Groot-Brittan- nië zo volledig mogelijk inlich tingen over de atoombom uit te wisselen. „Wij willen een nuttig partner zijn. Wij willen niet iets vragen, dat niet onze beide lan- „WEL m ORDE" Een Britse verslaggever her innerde Churchill er gisteren in New York aan, dat de nieu we Amerikaanse immigratie- wet een ondervraging vergt van alle bezoekers aan de Ver enigde Staten, om hun politieke antecedenten te kunnen be oordelen. Hij vroeg: „Hebben ze U ook gevraagd of U soms communistische neigingen hebt?" Churchill nam deel aan het algemene gelach, dat op deze woorden volgde. Na enig na- ienken zei hij tenslotte grinne- kend: „Ze hebben gezegd dat het met mij wel in orde was". den tot voordeel zou strekken." Churchill had woorden van lof voor Truman, die, naar hij zei, „grote en dappere besluiten had genomen", welke ons allen ons zelf beter hebben doen gevoelen. Later op de middag hadden Churchill en Eisenhower een be spreking ten huize van Winston's Amerikaanse gastheer, Bernard Baruch. Woensdag zal Churchill in Washington president Truman ontmoeten. Daarna gaat hij twee weken op vacantie. Het is zeer waarschijnlijk dat een goed geleide organisa tie de hand heeft in de ontsnapping der zeven politieke misdadigers uit de Bredase strafgevangenis. Dat hebben wij reeds eerder gemeld. Er is evenwel, als wij „De Tele- graafmogen geloven, intussen in deze geruchtmakende zaak enig licht gekomen, nu drie Amsterdammers tegen over de hoofdstedelijke recherche hebben verklaard, in deze affaire een actieve rol te hebben gespeeld. Het zijn de koopman F. de de vertegenwoordiger en oud- politieke delinquent M. A. en de ex-chauffeur en oud- SS-er F. J. C. Zij hebben bekend met een tweetal auto's die zij hadden ge huurd bij het Amsterdams auto verhuurbedrijf „Universeel", dat gevestigd is aan het Westeinde, de ontvluchting der gevangenen te hebben verzorgd. Van de twee wagens, een Ply mouth en een Chevrolet, heeft er sledhts één de ontsnapten naar de Duitse grens gebracht. De Chevrolet, bemand door de J. en M. A„ schijnt slechts als verken- nimgswagen dienst te hebben ge daan. De handlangers der mis dadigers hadden slechts op vijf ontvluchten gerekend. Dat er zeven waren, was voor hen een verrassing. Chauffeur wist vaa niets C. die de ontsnapten heeft ge reden, heweert nog altijd vol gens „De Telegraaf" niet te hebben geweten wat hij deed. Hij zou in de mening hebben verkeerd militairen te hebben gereden, nadat hem door de J. en A. was voorgespiegeld dat hij iets extra's zou kunnen verdie nen door invaliden en brancards te vervoeren. Pas later, lang na de ontvluchting, besefte hij een hoofdrol te hebben gespeeld in het ontsnappingsdrama. In Breda bleef C. met zijn wagen staan zo beweert hij de J. en A. reden weg. Vijf kwartier later kwamen er zeven mannen in battledress op hem toe, die hem, onder het noemen van de namen van de J. en A., opdracht gaven hen naar Nijme gen te rijden, waar zij bij het sanatorium Dekkerswald de wa gen verlieten. A. en de J. heeft C. niet meer teruggezien totdat hij hun wa gen, op de terugweg, ter hoogte van Soestdijk plotseling weer in het oog kreeg. Om kwart voor elf 's avonds waren de mannen met de wagens bij „Universeel" terug. „Als ik had geweten, aldus C., dat ik die lui vervoerde, zou ik mijn wagen hebben neergezet en een agent geroepen hebben. Ik ben, na mijn gevangenschap, be zig een nieuw leven te leiden en Het afgelopen weekend is te Tilburg een intern conflict uitgebroken tussen de ziekenfondsen en specialisten. Ziekenfondsleden, die zich met het briefje van de huis arts bij de specialisten om medische hulp vervoegden, werden niet geholpen. Tenzij voor elke behandeling een verklaring van het ziekenfonds werd overgelegd dat dit zou betalen, ofwel voor elke behandeling apart werd betaald. DJAKARTA, 5 Jan. Naar hier vanochtend bekend werd, heeft kolonel Bambang Sugeng, fun gerend chef-staf van de land strijdkrachten, Zaterdagochtend zijn ontslag ingediend, naar aan leiding van de benoeming door de regering van kolonel Sadikin, commandant van Borneo, tot commandant van Oost-Indonesië, in plaats van overste Warouw, die daarvoor door Sugeng was aangewezen. In de avonduren van Zaterdag werd hem door vice-premier Prawoto die thans waarnemend minister van Defensie is. mede gedeeld, dat deze dit ontslagver- zoek niet kon inwilligen. Dit besluit is Maandagmorgen door het kabinet bekrachtigd. Overste Warouw is Zondag in Djakarta aangekomen, samen met kolonel Subroto. zijn vroege re chef in Makassar, die in No vember door Warouw werd af gezet en nu met pensioen gaat. Subroto is van plan zich in zijn geboorteplaats Purwokerto te vestigen en daar een nieuwe po litieke partij op te richten: die van de „Slachtoffers van de po litiek", waartoe hij ook zichzelf rekent. Op een afscheidsbijeenkomst in Makassar uitte kolonel Su broto felle critiek tegen de velen die zich „leiders van het volk noemen" en verklaren 't volk te vertegenwoordigen, maar in feite alleen op eigen belang uit zijn. „Zii gedragen zich als ka meleons en draaien met alle win den mee." aldus Subroto. In officierskringen te Makas sar wordt de benoeming van Sadikin betreurd, hoewel andere officieren uit militair-disciplinair standpunt deze benoeming meer aanvaardbaar achten dan indien overste Warouw definitief zou ziin gehandhaafd. Onmiddellijk na het bekend worden hiervan hebben de zie kenfondsen alles gedaan om de verzekerden die specialistische hulp nodig hadden, te helpen. Ofwel het benodigde geld werd de patiënten versohaft of de ver klaring werd gegeven, dat het te betalen honorarium tegen over legging van een kwitantie van de specialist zou worden terug betaald. De achtergrond van een en ander wordt gevormd door een conflict, geruime tijd geleden ontstaan in de landelijke specia- listenvereniging. Vele bij deze vereniging aangesloten specialis ten konden zich niet verenigen met de voorwaarden van de overeenkomst die door deze ver eniging met de ziekenfondsen zou worden afgesloten en op 31 December j.l. afliep. Als gevolg daarvan zijn pl.m. 400 specialisten uit de landelijke vereniging getreden, onder wie vrijwel alle specialisten in Til burg, Breda, Bergen op Zoom, Eindhoven, Den Bosch, Zwolle en Amersfoort. Deze uitgetrede- nen vormden een nieuwe organi satie, de „Nederlandse vereni ging van specialisten". Hoewel de ziekenfondsen met deze vereniging over een nieuwe overeenkomst hebben onderhan deld, waren de eisen van de spe cialisten van dusdanige aard, dat zij volgens de ziekenfondsen niet konden worden ingewilligd. Nochtans duurden de onderhan delingen nog voort. Bij een laat ste bespreking op 27 December werd voorgesteld de status quo te handhaven gedurende drie maanden en de besprekingen voort te zetten. De N.V.V.S. deelde evenwel bij schrijven van 29 December mede met de voor stellen niet accoord te gaan. (Zie vervolg pag. 5) Bedrijfspensioenfonds voor bakkersbedrijf Op verzoek van de in het Ge organiseerd Overleg in het Bak kersbedrijf samenwerkende or ganisaties van werkgevers en werknemers, heeft de Staatsse cretaris van Sociale Zaken met ingang van 1 Januari j.l. de deel neming in het Bedrijfspensioen fonds voor het Bakkersbedrijf verplicht gesteld voor de manne lijke werknemers in deze bedrijfs tak, die de 19-jarige leeftijd heb ben bereikt of overschreden, en niet ouder zijn dan 64 jaar. Naar schatting zullen 30.000 werknemers in dit Bedrijfspen sioenfonds worden opgenomen. de principes van de J. en A. staan lijnrecht tegenover de mijne". Verraad in het spel Volgens M. A. zou de politie in Breda aan C. hebben ge vraagd wat er met zijn wagen aan de hand was en waarom zijn lichten uit waren. C. had toen geantwoord dat zijn lichten de fect waren en dat men om een reparateur had gestuurd. Hij gaf voor op weg te zijn naar Alk maar. Er is verraad in het spel, be weert A. en wij weten ook wie het verraad heeft gepleegd. De verrader, aldus deze oud-SS-er, is een onzer oudste kameraden, die de ontsnapping w.s. niet heeft kunnen verenigen met zijn godsdienstige opvattingen. De organisatie A. noch de J. wilde, zich uit laten over de organisatie die achter deze ontsnapping staat. „De Volkskrant' echter weet te melden, dat het de grote organi satie van neo-nazi's is die van uit Duitsland wordt geleid door de oud - paraöhutisfengeneraal Ramcke. In Noorwegen. Zweden, Nederland, België, Frankrijk, Spanje, Zwitserland en Zuid- Amerika zouden vertakkingen bestaan van deze machtige orga nisatie die centra heeft in West- Duitsland, en die geleid wordt door Duitsers die tijdens de be zetting in Nederland hoge posi ties hebben bekleed en door Ne derlandse SS-ers die in Duits land leven onder een Duitse naam en met een Duits paspoort. De Volkskrant beweert dat het niet de opzet is geweest de zeven Nederlandse SS-ers te laten ont snappen, maar dat men de be doeling heeft gehad twee hoog geplaatste Duitse gevangenen van Breda naar de vrijheid te rijden. Een van hen zou Dr. Har ster zijn geweest. Toen de Duitsers geen kans zagen hun bewakers te ontlopen zouden de Nederlanders hun kans gegrepen hebben. Men zou toen inderhaast een derde auto hebben gecharterd. Bikker zou thans als proefkonijn van de illegale organisatie dienen. De juristen die in dienst staan van deze neo-nazi beweging re kenen er op dat Bikker niet zal worden uitgeleverd. Als men wel tot uitlevering van Bikker zou besluiten, zou de organisatie een nieuw ontsnappingsplan ten uitvoer brengen. De Nederlandse afdeling van de organisatie zou de ontsnap ping der Duitsers uit Norg ver zorgen. Toen .de regering daar de luCht van kreeg, heeft men, zo meldt „De Volkskrant" de ge vangenen van Norg naar Breda overgebracht. Britse bommenwerper neergestort LINCOLN. 6 Jan. (Reuter) Te Claxby in Oost-Enigeland is gisteravond een bommenwerper van de Britse luchtmacht neerge stort. Vijf van de elf beman ningsleden zijn omgekomen. BONN, 5 Jan. De opsporing van de uit Nederland ontvluchte oorlogsmisdadigers wordt thans in West-Duitsland centraal ge leid door de Federale politie, al dus heeft een woordvoerder van het Westduitse Ministerie van Binnenlandse Zaken een verslag gever van het A.N.P. medege deeld. Tot dusverre was van de Fe derale politie slechts een verzoek naar de landelijke politie-autori- teiten uitgegaan om het onder zoek te beginnen, doch dit werd in elk der negen staten zelfstan dig gevoerd. De politionele be voegdheden zijn in Duitsland na melijk aan de besturen der staten voorbehouden en slechts in zeer bijzondere gevallen biedt de Fe derale grondwet gelegenheid om het gehele opsporingswerk cen traal te regelen. Dit is de eerste keer, dat de Duitse autoriteiten tot centralisatie van het onder zoek hebben besloten sedert, en kele maanden geleden, de opspo ring van de daders van de aan slag op bondskanselier Adenauer begon. Tot dusverre is van de zes nog voortvluchtige veroordeelden geen spoor gevonden. In een der eerst volgende dagen zal beslist worden of de in Hagen gegrepen Bikker als ongewenste vreemdeling over de grens zal worden gezet. Bikker zal daartoe verschijnen voor het „Ordnuugsamt" van de Landraad, een eenmanskamer, die in besloten zitting zal uitmaken of Bikker naar Nederland zal worden teruggezonden. De beslissing van deze kamer wordt hier als een belangrijk precedent beschouwd en ondanks het feit, dat in het Duitse Minis terie van Binnenlandse Zaken de meningen verdeeld schijnen te zijn over de deugdelijkheid van juridische argumenten voor een uitzetting, wordt de uitspraak door Nederlandse waarnemers met vertrouwen tegemoet gezien. Dat bij een deel van het pu bliek psychologische argumenten tegen een uitzetting worden aan- Wim Jansen los medewerker K.R.O. HILVERSUM Wim Jansen zal voortaan niet meer in vaste dienst aan de KRO verbonden zijn, doch heeft er de voorkeur aan gegeven om in los verband aan de programma's van de KRO mede te werken, bericht het K.N.P. gevoerd, blijkt uit een hoofdar tikel van het Akense blad, de „Aachener Nachrichten", waarin het wordt voorgesteld, alsof de ontvluchte gevangenen behoren tot de vrijwilligers van de SS, die velen hier in Duitsland nog altijd beschouwen als de voorlo pers van de toekomstige soldaten van een Europees leger. Volgens dit blad moeten de uit Nederland geïmporteerde groen ten dan ook door de „uitleve ringscampagne" „een bittere bij smaak" krijgen. BRITS VLIEGTUIG NEERGESTORT 27 doden BELFAST 27 Personen zijn om het leven gekomen als gevolg van het verongelukken van een vliegtuig van de ..British Euro- Dean Airways" Het toestel 'n Viking dat op weg was van Londen naar Belfast, stortte Maandagavond nabij het vlieg veld van Nutts Corner neer. Het vatte onmiddellijk vlam Er be vonden zich een en dertig passa giers en een vier koppen tellen de bemanning aan boord. De Franse kabinetskwestie De radicaal-socialist René Mayer heeft president Auriol gisteren medegedeeld, dat hij vandaag het parlement zal verzoeken hem als premier van Frankrijk te aan vaarden. Voor Mayer zich naar Auriol begaf, had hij een lang onderhoud met generaal Juin, bevelhebber van de N.A.V.O.- strijdkrachten te land en inspec teur-generaal van het Franse le ger. Er is zeer waarschijnlijk ge sproken over de E.D.G. De Gaullisten hebben verklaard Mayer niet te steunen, tenzij de eenheid van het Franse leger in de E.D.G. zou worden gerespec teerd. Vandaag komt de Natio nale Vergadering bijeen. Wan neer Gaullisten en socialisten zich afzijdig houden ,kan Mayer op dezelfde meerderheid rekenen als waarover Pinay op 8 Maart 1952 de beschikking had. Het lot van Mayer hangt dus af, wanneer hij vandaag wordt aanvaard, van slechts een meerderheid van 15 stemmen.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 1