HUNTER Lutgehetmann kampioen 47/2 11a barrage tegen Tiedtke Banden met lager voetbal verbroken Technische Commissie K.N.V.B. ontvouwde haar plannen Van de Pol-van Hassel was schitterende partij Hier is de einduitslag: Huiskes en v. d. Voort deden van zich spreken Daverende verrassingen in de derde ronde handbal „Knokker" Tiedtke op laatste moment gestrand Metz werd eervolle derde Ultimatum eerste klassers? Onaangename verrassing voor Bondsvergadering Successen in Noorwegen Broekman weerde zich te Arendal Strijd om de Cup ontbrand Walthamstow hield amateurs-eer hoog Veelbelovende woorden van voorzitter Gerrit Kruyver erwachting door 't K.N.M.I. geldig van Maan- it Dinsdagavond: IG WEER droog weer met nist of o verdry- snveiden, maar iklaringen. Zwak- ige wind uit Zui- ingen. Tempera- et vriespunt tot MINNAARS IKSE BEURT nder de goede op- st hekraadsel kwa- nde gelukkigen uit tOEN, Veluweweg irland. 'EERDEMAN. Gel- 15, Hoorn. IK Zwaag 30. roering van ozenkrans" vond a.s. brengt de Comedie in het i te Alkmaar de van het grootste „De Rozenkrans" )emde roman van ;lay in de geautori- ing van Pierre J. weldifst toneeleve- nu in een geheel nering. Het geheel tweestrijd van de ïaar blinde vriend. verondersteld mag dit de glansrol van le Leeuwe die met stuk honderden gaf door geheel Ne- vacht mag word°n felbewo«en toneel- grote belangstelling bestaan. Haarlem heeft e voorzitter 3LLENEXPORT MOEILIJK In de vergade- Kamer van Koop- ibrieken voor Haar- itreken is tot voor in de heer Ch. E. elegeerd-commissaris Cacao, en Chocola- N.V. ieuw.i aarsrede sprak /oorzitter als ziin dat de uiteindelijke Europa ligt in zijn aarbfi hij als eerste het ijler worden der jr speciaal vestigde ser de aandacht op k van de oeverver- het Noordzeekanaal ij meende dat er in 5 jaar wel gelegen- •den geboden aan dit it te besteden. Mocht iheid zich niet varv n dan zou de Haar- r die gelegenheid PP en. ;n overzicht van de situatie in dit district grote industrieën in everwijk en IJmui- itgestrekte agrarische de Haarlemmermeer ïvelden belangrijk is erlandse welvaart, oembollenuitvoer be- portseizoen 1952 was dat gaf bij een nor- slechte prijzen, die t minimum daalden. :1de weer een contin- en stond slechts 60% nvoer in 1951. Enge- elangrijkste klant en [entering betekent 'n es voor de bloembol. 1. intensieve bewerken irikaanse markt is 'n /an de uitvoer naar eikt. Tenslotte bleek m uitgevoerde bollen vredigend te zijnj al iet begin belangrijke a door de trage be lling van. coniingen- tsland en Frankrijk, loor het surplusfonds 'oord Handballen nnetjes met de sport se Zondag. Het was f wel te verwachten, nstandigheden waren tegen, dat de bond le afgelasting via de r kon bekend maken, erenigingen via hun :seling zelf de beslis- de herhaalde mede- de bond niet via de ist. maar alleen via ziin er vandaag toch igingen geweest, die laan op het A.N.P. rden zulke berichten gehoord, met het ge- weer moeilijkheden ;t met niet opkomen, ingermeer, aan het irsteld. bleek een ter- itten dat bespeelbaar lien van D.W.O. kwa- t veld. Vooreerst het met 20 zegevierde P. Hierdoor loopt wat meer uit op nu 5 punten achter- j ongemerkt dat het trilden minder heeft iaar binnen is binnen denken. de elftal moest geheel een puntje afstaan ;or 2. dat hiermee een itie leverde. W.G.W. 2 iaar vuistje, nu haar icurrent een steek liet 3 punten voorsprong e wedstrijden te soe- ïet zich vrii safe. ren behaalden in het buit. Het moest de afstaan aan Vliegens ligingen worden nog lerd aan de circulaire innenkort te houden i. Ook al zou men niet dan wordt toch be- acht voor Maandag uur. opdat het dis- r een ruim overzicht Maandag 12 Januari 1953 Pagina 3 De strijd is gestreden. De gerenommeerde grootmeesters van het kaderspel, de hypnotiseurs van het ivoorzij hebben in Groningen hun Waterloo gevonden. Lang voordat de kruitdamp van het laatste hete gevecht een barrage partij tussen de Duitsers Lutgehetmann en Tiedtke tvas opgetrokken, hadden ze de wapens reeds gestrekt. Kansloos geveld door een Walter Lutgehetmann maar ook'door de bandspecialist August Tiedtke, op de eerste wedstrijddag nog smalend de lachende dtvaas ge noemd. En zelfs door Henk Metz, die mee mocht doen omdat er geen tweede Fransman beschikbaar was. Dat Lutgehetmann tenslotte won, teas wellicht nog de'enige troost voor de klassieke kaderspelers, die zichzelf hoor den spreken toen Kees de Ruyter in zijn partij tegen Galmiche de verzuchting slaakte: „Ik word er stapelgek van, nog geen trekballetje kan ik meer maken. Cees de Ruyter teleurstellend Het Europese Kampioenschap anker kader 47/2 zal in de anna len van de biljartgeschiedenis worden opgetekend als een tour- nooi, waarin met alle krachtsver houdingen de spot werd gedre ven. Maar ook als een tournooi, waarin is komen vast te staan, dat de typische kaderspeler, de man met de verwoestende series ais de ballen in a-cheval-positie zijn gedreven, zo kwetsbaar is als de hiel van de legendarische achilles. De Duitser August Tiedtke, wiens gezicht eerst de eeuwige glimlach miste, toen zijn collega bandenspecialist Vinger hoedt hem van het biljart wegvaagde, heeft dat bewijs duidelijk geleverd. „Speel in het begin carotte. dan is de partij al voor de helft ge maakt", zo ongeveer moet hij ge dacht hebben. En hij maakte slachtoffers, deze Tiedtke. Van de Pol en Van Hassel die op de laatste dag nog een partij sDeelden, een finale waardig, Kees de Ruyter, Galmiche, zij allen keken verbitterd toe, hoe deze slanke panterachtige Neder lands sprekende Duitser, in dienst bij Dommering, hun gemiddelden een knoei gaf en erger nog hun kansen te grabbel gooide. Een finale tussen de beide Duitsers dus. Geen Nederlanders, Geen Belgen, toch eigenlijk de grote favorieten in dit tour nooi ook geen Henk Metz, al heeft de Hagenaar meer gedaan dan van hem verwacht mocht worden. NIETS TE VERWIJTEN Metz heeft zichzelf dus niets te verwijten, ook niet om de manier waarop Lutgehetmann hem de toegang tot een barrage ontzegde. Want Lutgehetmann is sterker dan de Nederlander, dat wisten we reeds vóór het tour nooi een aanvang had genomen. Maar goed, u zuit wel van ons willen weten, wat er zo allemaal op die matchtafels, kunststukken van de heer E. de Schepper, is gebeurd. Laten we u even mee nemen naar de Harmonie in Groningen op Zaterdag, waar om half twee iedereen nog op een wonder hoopte, maar waarvan men terug was gekomen toen meer dan twaalf uur later een rookgordijn de spelers de adem afsneed. In die twaalf uur was er het een en ander gebeurd, genoeg om Piet van de Pol zwijgzamer fe doen zijn dan ooit. Kees de Ruyter hoofdschuddend rcgid te laten lopen en Clement van Has sel schouderophalend zijn titel te laten inleveren. De berekening klopte anders precies. Zwijgzame Piet zou eerst die ongehoorzame Tiedtke eens laten zien wat kader spelen is, en dan zouden 's avonds in het Nederlands-Duits duel Lutgehetmann-Van de Pol en De Ruyter-Tiedtke nog eens 'n paar tikken worden uitgedeeld, waar de complete biljartfamilie kapot van zou zijn. Het liep even anders. Van de Pol mocht nog zo grimmig tegen het ivoor doen, met een hoogste serie van 51 kon hij zijn tegen stander op geen stukken impo neren. Juist toen de Nederlander wat maatgevoel begon te krijgen liep de Duitser met een serie van 99, qua opzet een wonder stuk van biljartkunde, juichend van hem weg. De Rotterdammer stootte driftig 318 caramboles bij elkaar, een kleine honderd te kort. En met De Ruyter zou het ook mislopen, 's Middags nog niet, want toen heeft Rene Vinger- hoedt toch wel even vreemd zijn ogen staan uit te wrijven. Opleving van De Ruyter De Belg liet van acquit luch tigjes 11 treffers van zijn queue vertrekken om daarna glim lachend te gaan zitten. Het duur de even voor hij weer overeind behoefde te komen, want Kees deponeerde een serie van 220 op tafel, die de kenners haast van hun banken deden tuimelen. Een bijna even fraaie slotserie van 121 in de 10e beurt velde de Belg. definitief. Metz kreeg wat later op de middag een koude douche te verwerken. Clement v. Hassel wilde wel weer eens tonen hoe hij het vorige jaar Europees kampioen is geworden en tikte in de 9e beurt 102 car. bij elkaar, juist nadat Metz op 61 was gestrand. Dat was teveel voor de sympa thieke Nederlander, die zich ongelooflijk traag naar een totaal van 261 voortsleepte. Voordat 's avonds het Neder lands-Duits duel op hoog niveau zou worden uitgevochten, had eerst Galmiche nog zijn zoveelste nederlaag geleden nu tegen Lut gehetmann, die de Fransman slechts 198 caramboles gunde, ondanks een knappe serie in de vijfde beurt van 146. Maar toen Nu zou het dan toch gebeuren. De Ruyter zou revanlhe nemen op Tiedtke die een pijnlijke grap met landgenoot Van de Pol had uitgehaald. Het werd nogmaals een volkomen fiasco voor de man. Tiedtke liep met fantasierijke series van 83 en 79 van zijn tegenstander weg om met een slotserie van 44, die het publiek tot donderende ovaties verleidde een eind te maken aan een strijd, die voor onze landgenoot een kwelling moet zijn geweest: 400 195 in 18 beurten. Op de andere tafel speelde Lutgehetman zó voorzichtig tegen Van de Pol, dat hij bevreesd moet zijn geweest voor een plotselinge opleving van. de Rotterdammer. Tot aan Je 12de beurt ging de strijd volkomen gelijk op. Toen kreeg Van de Pal de ballen ein delijk eens aan de kaderlijn. Op 92 brak de serie af, maar het was Lutgehetmann aan te zien, dat hij zich met een nederlaag had verzoend. Een paar merk waardige missers van de Rotter dammer gaven zijn tegenstander echter het zelfvertrouwen terug en het eind van. het liedje was, dat deze in de nastoot de nog voor 'n remisie benodigde 14 pun. ten bijeen kon rapen. Henk Metz zou de Zaterdag voor het publiek afsluiten met de gezellige wetenschap dat er ook nog een Nederlander bij het drietal te vinden was, waaruit tenslotte de kampioen te voor schijn moest komen. Tegen Vin gerhoedt toonde de Hagenaar zich een echte vechtjas. Na 8 beurten stond Metz 95 bunten achter. Toen scherpte hij zijn wapens. Een bedachtzame 89 Met inbegrip van de barragepartij luidt het eindklasse ment van het tournooi om het Europees kampioenschap 47/2 als volgt: 1. Lutgehetmann 12 3041 114 224 26.67 2. Tiedtke 10 2634 169 120 15.58 3. Metz 8 2325 125 149 18.60 4. Vingerhoedt 7 2339 108 176 21.67 5. Van Hassel 6 2294 130 218 17.64 6. De Ruyter 6 2305 143 220 16.11 7. Van de Pol 6 2262 146 217 15.49 8. Galmiche 3 2128 149 146 14.28 bracht hem voor en een nog bedachtzamer slotserie van 87 gaf hem de verdiende beloning voor een ijzersterk moreel. Applaus dus, maar in verhou ding tot het tumult dat de eer ste overwinning van Galmiche veroorzaakt, was dit slechts een zwak gerommel. Oude glorie herleeft. Drie artisten werden Zondag met het prettige gevoel wakker, dat er misschien een Europees kampioenschap lag te wachten. De Duitsers Lutgehetmann en Tiedtke en onze landgenoot H. Metz. De grapjas Tiedtke had de beste kansen. Een remise tegen Vingerhoedt was reeds voldoende Bij verlies zou een barrage vol gen tegen de winnaar van de partij LutgehetmannMetz. Zo ver is het gekomen maar eerst werden er nog een naar klassie kers opgevoerd, waarvan de ken ners met recht zaten te likke baarden. Van HasselVan de Pol, be vrijd van alle druk wilden de laatste kans dan toch nog aan- gri'-mn om te laten zien wat het nu eigenlnk zeggen wil kader 47/2 te spelen. In de eerste zes beurten wees niets er op dat er storm op komst was. De stand was toen 4019 voor de Belg. Tden ge beurde het. Clement van Hassel tastte in zijn rijk biljart- arsenaal en snelde in duizeling wekkend tempo voorwaarts. Vol gens de wetenscha^nelijke rebels van het kadersnel kwamen tien tallen op maat gespeele rappels <ot stand- T>:- '«"rdaïlen werden honderd, daarna 200 en eerst na 218 was het genr-~ Piet van de Pol leek geslagen. Een achterstand van 30796 Ie»k niet meer weg te werken. De Petten'1-- ~.er had echter n,og iets goed te maken bij het pu bliek. Twee beurten later richt te hij zich in zijn volle lengte op. Met ammortie's en rappels tracht te hij het ivoor te bedwingen. Na 40 gelukte dit gedeeltelijk, maar toen de eerste honderd ge passeerd waren, ging het verder met tomeloos geweld. Eerst op 216 struikelde hij. Met 4 en 54 maakte de Belg de partij uit, maar nogmaals kwam Van de Pol terug. De hem nog resterende 12 caramboles kwamen vlot in de nastoot. Kees de Ruyter en Galmiche maakten er een lange lijdensweg van. Niet minder dan 16 poe dels bracht Kees op zijn naam. Het werd met 37 beurten tevens de langste partij van het tour nooi. Einde van een schone droom Helaas kwam aan een schone droom van Metz een einde. Vin gerhoedt moest van Tiedtke win. men en als Henk Metz dan Lutge hetmann overmeesterde dan ja dan zou de verrassing com pleet zijn. Het eerste gebeurde (Zie vervolg pag. 4) Clement van Hassel titel kwijt Tijdens de nationale zwemwedstrijden in het Sportfondsenbad te Rotterdam heeft Piet ten Thye van L.Z.O. (Leeuwarden) Zaterdagavond het Nederlands record 400 meter vrije slag, dat sinds 30 November 1951 met 4 min. 49.4 sec. op naam stond van Piet Elzenga van de zwemclub Groningen, ver beterd. Zijn tijd bedroeg 4 min. 47.8 sec. Geertje Wielema feliciteert de nieuwe recordhouder met het behaalde succes. Wim van der Voort en Anton Huiskes namen deel aan internationale wedstrijden, welke Zaterdag en Zondag te Drontheim werden gehouden. Op de 5000 meter behaal de Anton Huiskes een fraaie overwinning, waarbij hij Ivar Martinsen enkele seconden achter zich liet. De tijden waren des Zaterdags niet best, hetgeen veroorzaakt tverd door sneeutvval vóór en gedurende de ritten. De temperatuur stond 1 graad boven nul en het ijs was traag De uitslagen van de eerste dag luiden: 500 meter: 1 Soefteland 45,7 sec, 2 Arne Johansen 46,3 sec. 4 Ivar Martinsen 46,4 sec.. 8 Wim van der Voort 47 sec. Anton Huiskes werd 15e geklasseerd in 48,2. 5000 meter: 1 Huiskes 9 min. 6,9 sec. 2 Martinsen 9,10.2. 3 van dei Voort 9,22,6. Na de eerste dag leidde Ivar Martinsen in het klassement. An ton Huiskes was derde en van der Voort vijfde. Op de tweede dag was de tem peratuur nog iets gestegen en stond het kwik 2 graden boven nuk En naarmate de wedstrij den voortgang vonden werd de lucht bedekt met donkere .wol ken, waaruit tenslotte een re gentje viel. Toen werd besloten als tweede nummer een 3000 m t.e rijden inplaats van de 10.000 meter, welke oorspronkelijk op het programma stond. Wim van der Voort won de 1500 meter en Anton Huiskes voegde aan zijn zege op de 5000 meter van de eerste dag een overwinning op de 3000 meter toe, zodat drie van de vier af standen door onze landgenoten werden gewonnen. Een zeer suc cesrijk seizoenbegin! In het algemeen klassement bezette Huiskes de derde en van der Voort de vierde plaats. De uitslagen luiden: 1500 meter: 1 van der Voort 2 min 29.4 sec: 2 Gunnar Nielsen 2 min 30.5 sec: 3 Hroar Elvenes 2 min 30.6 sec: 4 Ivar Martinsen Hamar 2 min 30.8 sec: 10 Huiskes 2 min 33.7 sec. 3000 meter: 1 Huiskes 5 min 8.4 sec; 2 Ivar Martinsen 5 min 13.8 sec: 5 van der Voort 5 min 16.8 sec. Algemeen klassement: 1 Ivar Martinsen 203,987 pnt: 2 Hroar Elvenes 205.220 pnt: 3 Huiskes 205.490 pnt: 4 van der Voort 205.877 pnt. Kees Broekman tweede In een tweedaagse wedstrijd te Arendal. Zuid Noorwegen, is de Nederlandse hardrijder Kees Broekman tweede geworden met een totaal van 194.080 pnt. Ge rard Maarse werd elfde. Eerste was de Noor Roald Aas met 193.737 pnt. Maarse won op de eerste dag de 500 meter in 44.5 sec vóór een aantal befaamde sprinters, terwijl Kees Broekman op de tweede dag er in slaagde de eerste prijs te behalen op de 5000 meter met een tijd van 8 min 39.3 sec. Drie duizend toe schouwers waren op de eerste dag aanwezig. Het vroor 8 gra den. het weer was goed. Kees Broekman reed een uitstekende 500 meter en noteerde eenzelfde tijd als de Noorse sprinter Hel- gesen namelijk 45.5 sec. Op de 3000 meter werd Broek man derde achter Haugli en Aas. maar bleef binnen de 5 minuten- grens. De uitslagen van de eerste dag luiden: 500 meter: 1 Maarse 44.5 sec; 2 Finn Hodt 44.6: 6 Kees Broek man 45.5. 3000 meter: 1 Sverre Haugli 4.55,2: 2 Roald Aas 4.55,5: 3 Broekman 4.58.0 Op de tweede dag won Roald Aas de 1500 meter in 2 min 21,8 sec voor Kees Broekman, die er 2.22,9 over deed. Maarse werd zevende. Broekman revancheerde zich ten opzichte van Roald Aas door een fraaie overwinning op de 5000 meter in de tijd van 8 min 32,8 sec, ruim 6 sec sneller dan de Noor, terwijl Sverre Haugli niet beneden de 8 min. 40 sec kwam. Gerard Maarse ein digde in de achterste regionen met een tijd van 9 min 21.8 sec. De uitslagen van de tweede dag luiden: 1500 meter: 1 Aas 2.21.8; 2 Broekman 2.22,9: 3 Huagli 2.23.4: 7 Maarse 2.25,9. 5000 meter: 1 Broekman 8.32.8; 2 Aas 8.39.3: 3 Haugli 8.42.2. Russische schaatsenrijders naar wereld kampioenschappen Zaterdag 14 en Zondag 15 Fe bruari worden te Helsinki de wereldkampioenschappen in het hardrijden gehouden. Besloten is deze titelwedstrijd, waarin zeer waarschijnlijk ook Russische rij ders uitkomen, in het Olympisch stadion te organiseren. In dit stadion zal een 400 meter stan daardbaan worden uitgezet. De Vereniging van Eerste Klassers verwacht, naar vernomen wordt, dat het voorstel tot handhaving van de 4 x 14 le klassers op de buitengewone vergadering, welke op 24 Januari te Utrecht wordt gehouden, zal worden verrvorpen. De Vereniging van Eerste Klas sers zal, indien dit mocht gebeuren, zo spoedig moge lijk haar standpunt bepalen waarbij de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat men zal besluiten om geen spe lers meer af te staan aan het Nederlands elftalen dat haar vertegenwoordigers zich zullen terugtrekken uit diverse commissies van de K.N.V.B. Onze sportredacteur tekent hierbij aan: Een zeer grote verrassing is wel het besluit van de vereniging van eerste klassers om alle con- tac' met de tweede, derde en vierde klassers te verbreken, en het voorstel 4 x 14 eerste klassers te handhaven voor de a.s. buiten gewone algemene vergadering van de KNVB op 24 Januari a.s. Dit besluit komt des te onver wachter. omdat na besprekingen met het „lagere voetbal" een voorstel de wereld was „inge- slingerd" waarbij de suggestie van de vorming van een hoofd klasse werd gedaan en dit jaar accoord te gaan met de voorge stelde versterkte degradatie. Onsympathiek De manier waarop nu met een soort ultimatum aan de bonds vergadering wordt „geschermd" kunnen we helaas niet toejui chen. Er wordt een stok achter de deur gezet, die grote conse quenties in zich „draagt" en die èn het KNVB-bestuur èn de Bondsvergadering voor grote moeilijkheden dreigt te plaatsen. Als dit besluit om zo te hande len door de eerste klassers zal worden gehandhaafd, dan zien we een grote chaos ontstaan, die des te onaangenamer zal zijn, omdat juist op deze vergadering een man als Karei Lotsy afscheid zal nemen als voorzitter. Neen, eerste klassers, dit had den we niet gedacht, dit is tc erg (Advertentie) En beiden hebben gelijk als xe zeggen: Ha!... HUNTER Heerlqk' L J Hunter Mild in 'n pakje Navy Cut in 'n doosje In de derde ronde voor de F. A. Cup vielen nog al wat ver rassingen te noteren. Waltham stow Avenue, houders van de F. A. Amateurbeker, slaagden er in de profclub Stockport County met 21 te slaan. Voor de eerste maal sedert 24 jaar is een ama teurclub erin geslaagd de laatste „32" te bereiken, een bijzonder fraaie prestatie. In 1928 wisten de Corinthians een soortgelijk stout stukje uit te halen. Walthamstow heeft in een vorige ronde ook al een der de divisieclub gewipt, n.l. Wat ford. Beide doelpunten van de amateurclub kwamen van de rechtsbinnen Lucas. Finchley, eveneens een ama teurclub uit Londen, kon het tegen Shresbury Town niet bol werken. Met 20 werd een ne derlaag geleden. Scunthorpe trok tegen het machtige Sunderland ten strijde. Van zenuwen was bij Scunthorpe (Van onze sportredacteur) Het was wel een zeer joviale Technische Commissie, die zich Zaterdagmiddag voorstelde. Er werden handjes ge schud, er iverden sigaren, sigaretten, thee en wat dies meer zij, rondgedeeld en de toespraken waren aller- charmantst. Wat echter bijzonder opviel, was de manier waarop voorzitter open kaart probeerde te spelen en de verzamelde pers tegemoet kwam. Wel, als dat zal worden volgehouden, als de veelbeloven de woorden in daden worden om gezet, dan is dat in ieder geval al een royale winst. Een goede inzet dus van dit vijftal mannen, dat energiek gaat proberen orde op de voetbalza ken van het Nederlands elftal te stellen. De manier waarop werd door de heer Kruijver duidelijk uiteengezet en ook waarom het moest gebeuren. Al lang ontevreden! Want denk niet, waarde lezers, dat de KNVB nu pas tot de con clusie was gekomen, dat er iets mis was in de vorige Technische Commissie! O nee! Reeds in 1950 verkeerde men in de mening, dat er een verwijdering tussen spe lers en commissieleden plaats vond. Dat daarbij de verstand houding tussen de T.C. en bonds coach v. d. Lek ook steeds slech ter werd en bovendien de presta ties van het Nederlands elftal in de laatste twee jaren (1 ge wonnen, 3 gelijk, 11 verloren) niet daverend waren, bracht ten slotte het KNVB-bestuur tot de noodzaak in te grijpen. Dat heeft men gedaan. Helaas kon het vier tal Verlegh, Mommers,» van der Meulen en Mulder zich niet ac- cöord verklaren met de gang van zaken en het gevolg was de nieuwe Technische Commissie, die tegelijk een nieuwe Keuzecom missie in zich herbergt, welke zal bestaan uit ir. Denis, van Es en Hoolboom (voorzitter). Flink aanpakken Fluks werd door het benoemde vijftal een vergadering belegd, welke Vrijdag plaats vond. Veel is daar al besproken, maar nog niet alles. Over het systeem, wat gespeeld zal worden, b.v. zal nog nader overleg plaats vinden. Er werd echter een taakverde ling vastgesteld, v. d. Lek werd als toegevoegd secretaris met adviserende stem benoemd en de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal zullen voortaan zeventien dagen inplaats van tien dagen voor de „interland" zelf plaats vinden. Het oefenprogram ma zal in zes weken worden uit gevoerd en over de centrale trai ning zal nog later worden be slist. Dat wat dus al heel wat, maar wat belangrijker is, er was nog meer, wat die T.C. besloot. Nauw contact Want men wil een zo nauw mogelijk contact met verenigings besturen en trainers, met districts commissies enpers. Voor en na de interlandwed strijden zullen bijeenkomsten met de pers worden belegd, opdat iedereen zal kunnen vernemen boe de Technische Commissie er over denkt en waarom er zus of zo gehandeld is. Er is nog veel meer gezegd door de heer Kruijver en later ook door de heer Hoolboom. Er is gepraat over spelers, die plotse ling een uitstekende vorm ver tonen en dan zeer zeker hun kans zullen krijgen. Men zal nauw lettend toezien hoe de uitverko ren spelers zich gedragen op de training bij hun eigen club... Men is ook nog bezig met een zesde lid uit het Noorden aan de T.C. toe te voegen (Cees van Staveren uit Assen? en men zal reeds op Vastenavond in Gent een sterk Zwaluwenteam laten uitkomen tegen de Rode Duivels, Ook het jeugdwerk (Fifa-tour- nooi in Brussel) heeft de volle aandacht en ir. Denis wordt toe gevoegd voorzitter van de com missie jeugdvoetbal. En Abe? De hoofdklasse? We konden het de heer Kruijver niet kwalijk nemen, dat daarover nog nader overleg zal moeten zijn en het is bovendien iets, dat uiteindelijk door de clubs zelf beslist zal moeten worden. Zo verliep deze middag veelbelovend, allerbe minnelijkst en vlot. Het antwoord, dat de heer Hoolboom echter gaf op de vraag „En Abe?", was zo typerend, dat we dat tot het laatst hebben be waard. „We zullen Abe Lenstra in de gaten houden zoals elke andere speler". Moeten we er nog meer aan toevoegen?? Bravo, Technische Commissie, de inzet was prima. Mogen de prestaties straks blijk geven van de oprechtheid, die nu in deze vergadering naar voren kwam SCHULTE EN PETERS DERDE TE BRUSSEL Tijdens in het sportpaleis te Brussel gehouden internationale wielerwedstrijden hebben Van Steenbergen en Ockers een ploeg- omnium gewonnen vóór het Zwit serse koppel KobletVan Buren en onze landgenoten Schulte en Peters. Van Steenbergen en Ockers hadden hun eerste plaats te dan- kën aan een zege in de klasse- mentenrit. Een buiten het kader van de omnium vallende koppelwedstrijd over 100 minuten bracht Schulte en Peters met een afstand van 80,480 km de eerste plaats. Thys- senDe Beuckelaer (Belg.) gin gen als tweede en de Pau—Glo- rieux (Belg.) als derde over de eindstreep. geen sprake en de bezoekers slaagden erin een gelijk spel te bewerkstelligen. Of Scunthorpe de vierde ronde zal halen mag evenwel worden betwijfeld, want Sunderland zal a.s. Donderdag bij het overspelen wel uit een ander vaatje tappen. Eerste divisie knock-out Gateshead en Halifax, derde divisieclubs sloegen hun grote broers uit de eerste divisie, resp. Liverpool en Cardiff City. Gates head scoorde het enige doelpunt van de wedstrijd tegen Liverpool vijf minuten voor tijd en Halifax behaalde een 31 zege op Car diff City, cijfers, die aan duide lijkheid niets te wensen over lieten. Tranmere Rovers, ook een derde divisieclub, krijgt nog een kansje zich voor de vierde ronde te klasseren, in verband met het gelijke spel tegen Tottenham Hotspur. Tranmere leidde met rust met 10, maar in de tweede helft wist midvoor Len Duque- min de gelijkmaker te forceren. Stanley Matthews, die men in Mei ook in Nederland zal kun nen bewonderen, maakte een schitterende come back voor Blackpool. Naar bekend is Mat thews enkele maanden „buiten spel" geweest wegens een bles sure. Hij scoorde tegen Sheffield Wednesday de eerste goal en had een groot aandeel in de 21 zege, welke zijn club op de Wed nesday behaalde. En ook te Shef field waren meer dan 60000 toe schouwers aanwezig. Men zegt de laatste tijd, dat de belangstelling voor Engels voet bal tanende is, maar Dij de 31 Cupwedstrijden bleken meer dan 1 millioen toeschouwers aanwe zig te zijn, een bewijs, dat het nog al meevalt met de aantrek kingskracht van Soccer in Enge land. De uitslagen AsenalDoncaster 4—0 BarnsleyBrighton 43 BrentfordLeeds 21 DerbyChelsea 44 EvertonIpswich 32 GatesheadLiverpool 10 GrimsbyBury 13 HalifaxCardiff 3l HuddersfieldBristol Rov. 20 HullCharlton 31 LeicesterNotts C. 24 LincolnSouthampton 11 LutonBlackburn Rovers 61 Manchester C.Swindon 70 MansfieldNottingham F. 01 MillwallManchester U. 01 New Port—Sheffield U. 14 OlhamBirmingham 13 PlymouthCoventry 41 Preston N.E.Wolverhampt. 52 PortsmouthBurnley 11 RotherhamColchester 22 Sheffield W.Blackpool 12 ShrewsburyFinchley 20 Stoke CityWrexham 21 SunderlandScunthorpe 11 Tranmere Rovers—1Tottenh. 11 WalthamstowStockport 21 West Ham U.West Bromw. 14 Van Vliet klopt Plattner Bij in het Antwerpse sport paleis gehouden internationale wielerwedstrijden heeft Arie van Vliet een sprintwedstrijd op zijn naam gebracht door in de finale wereldkampioen Plattner te klop pen. Daarvoor had Plattner Har- ris uitgeschakeld.

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 3