R.K. Korenbond Fra] nedc Alkmaar en omstreken D.A.W. boekt fraaie zege op sterk H.P.C. Geslaagde jubileumrevue De Hal ter"''' van Agenda Gezamenlijke tentoonstelling vier postduivenverenigingen Schitterend Delfts studentengezelschap vierde lustrum in de Rijp Pastoor Bangert nam afscheid van Heerhu gowaard-Noord Ve de KU Tweede helft basis van overwinning; materiaal Ongehuwde arbeidskrachten voor Canada Herinnering aan Leegliivater Oogstdankdag Papina 2 MAANDAG 19 JANUARI 1953 Na een plechtige Hoogmis, op gedragen door de H.E. Heer De ken Jacobs, geassisteerd door de Z.E. pastoor Th. v. Beers en de Weleerw. kapelaan Th. Wanna, in de kapel van de St Willibror- perken. De medegedeelde tech nische bijzonderheden en histo rische gegevens omtrent het ont staan en de ontwikkeling van deze kunstvorm, zal bij velen wel verhelderend hebben gewerkt en dus Stichting te Heiloo, werd het oordeelkundig luisteren naar 's middags in de grote aula van J- 1j de stichting door de vijftien pa rochiële zangkoren bij deze bond aangesloten, een zangdemonstra tie gegeven. In tegenstelling met de vorige zangersdagen, stond deze dag geheel in het teken van de kerkmuziek bij uitnemend heid, het Gregoriaans. Ieder koor had een verplichte opgave uit te voeren. In een kort openingswoord zeide Deken Jacobs dat het hem verheugde zo'n grote belangstel ling aan te treffen, en deelde mede dat deze Korenbond de bloeiendste is van ons bisdom. We zijn hier aldus de Deken niet tezamen gekomen om elkan der de loef af te steken, maar om de vordering van de kerk zang ter ere Gods. Spr. hoopte dat men aan het zingen van het Gregoriaans ook in eigen paro chie-kerk zoveel zorg zou beste den als voor deze demonstratie; zo toch behoort het te zijn. Twee nieuwe koren hadden zich weer bij de bond aangesloten en het koor der Eerwaarde broeders van de Stichting was als ere-lid toe getreden. De jury bestond uit rector C. de Wit en kapelaan Wanna, die t.z.t. rapport over de diverse prestaties zullen uitbrengen. Daar deze zangdemonstratie al lerminst het karakter van een wedstrijd droeg, maar veel meer het resultaat was van een alge meen gesteld doel, gestimuleerd door wederzijdse waardering, lijkt het ons juister te trachten een algemene indruk te geven, dan wel de afzonderlijke presta- tie's onder de loupe te nemen. Allereerst dan gaf deze middag de sterke indruk dat er in de drie jaar dat de bond bestaat, toch tamelijk veel is gebeurd. En we geloven dat de tijd van de stiefmoederlijke behandeling van het Gregoriaans zo langzamer hand wel tot het verleden be hoort. De Gregoriaanse stukken welke moesten worden gezongen, bleken veelal lang niet gemak kelijk te zijn, ook in technisch op zicht moest er nog wel een eri ander, o.m. moeilijke intonatie s worden overwonnen. De voorbe reiding bleek serieus te zijn ge weest en over het algemeen ):an worden gezegd dat deze middag besohaafde en verzorgde kerk zang werd gehoord. Uit de aard der zaak zong het ene koor bijv. muzikaler en vloeiender dan het andere, maar het belangrijkste vonden wij dat zelfs de nnnste prestatie toch nog wel te aan vaarden was. Deze zeer geslaagde demonstratie bewees dat men het ideaal steeds meer nabij komt. ■Het koor der Eerw. broeders die ""met hun devote zang deze demon stratie besloten, hadden terecht veel bijval. De waardering van de koren onderling voor hun prestaties werd niet onder stoe len of banken gestoken. Na het zingen van de koren volgde nog een causerie, toegelicht met en kele platen op pick up, over po- lyphone muziek door pater C. v.d. Peet. Wegens de gevorderde tijd moest de spreker zich sterk be- deze muziek zeker bevorderen. Belangrijk was dat pater v.d. Peet ook de aandacht vroeg voor componisten die misschien niet zo algemeen bekend zijn als Pa- lestrina, maar ook zeer schone kunstwerken hebben geschreven. Tenslotte sprak pater v.d. Ven nog een kort aansporend woord over het te houden Triduum op 18 Februari a.s. Met een Plech tig sluitingslof behoorde de derde zangersdag van de R.K. Bond van Kerkkoren weer tot het verleden, zeer zeker een blijvende aange name en leerzame herinnering achterlatend. W. SCHREURS Burgerlijke stand ALKMAAR Geboren; Jose- phus W. H. z. v. C. J. Hoes en A. F. C. Kleiin; Theresia H. M. d. v. M. A. Oud en M. C. Kühne; Jo hannes M. z. v. J. Schoen en M. T. van Leeuwen; Jacobus T. W. z. v. W. B. J. Schoester en M. C. Oud: Marianne P. J. d. v. A. Na- berman en G. Frans; Catharina J. M. d. v. P. J. Groen en W. Buur. Overleden: Jan Admiraal 64 jr cell, met J. Rui; George Anderson 72 jr geh. met M. Hellingman; Willem Vlot 6 d,gn; Mies je Kuiper 76 jr. LOOS ALARM CASTRICUM. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is de plaatselijke brandweer in het ge weer geroepen. Hij behoefde ge lukkig niet uit te rukken, daar door een storing in de Rijks- radiodistributie het alarmsignaal was gegaan. Zaterdag en Zondagmorgen hebben vele radiodistributiebe- zitters door de storing zonder muziek gezeten. MAANDAG 19 JAN. Bioscopen: HARMONIE: „Tot inkeer" REX: „De arend van Mada gascar". CINEMA AMERICAIN: „Gif tige lippen". VICTORIA: „Het is midder nacht, dr. Schweitzer'1. Apotheken: Van hedenavond 6 uur af is voor spoedgevallen be reikbaar Apotheek De Be ver", Emmastraat 36, apo theker P. J. Meurs. GULDEN VLIES: 8 uur Ned. Reisvereniginig. WAPEN VAN HEEMSKERK: 8 uur: Tik tak revue. Jan Cottaar sprak voor N.K.J.B. en L.S.V.V. LANGEDIJK De bekende sportcommentator Jan Cottaar, die o.m. in de Katholieke Illu stratie sportgebeurtenissen be spreekt, sprak Woensdagavond in de Burg voor de jeugdbewe ging en de leden van L.S.V.V Natuurlijk was er voor dit ge beuren grote belangstelling. De spreker besprak o.m. de Tour de France, de camouflage rond dit wielergebeuren, de fabelachtige sommen geld die hierbij worden verdiend etc. etc. Het was een prachtige avond waarvan allen zeer zeker hebben genoten. Advertentie OANSSCHOOL klasse, beter! INSCHRIJVING VOORJAARSCLUBS (Uitsl. R.K. Dansinstituut) ALKMAAR Voor het eerst sinds de oorlog hebben de 4 Alk- maarse Postduivenverenigingen „AIcmaria Victrix", „Snelle Vleu gels", „De Postduif" en „Steeds in Spanning" gezamenlijk plaat selijk een postduivententoonstel- ling georganiseerd. Dat was voor de heer H. Mooy, de voorzitter van de tentoonstellingscommissie, toen hij de tentoonstelling open de, een reden tot bijzondere ver heugenis. Hij hoopte dat dit te ken van hernieuwde samenwer king in de toekomst bestendigd zou blijven. Als concreet punt gaf hij daar bij aan, dat de plaatselijke ver enigingen in de zomer bij de wedvluchten elkaar weer zouden vinden, met name bij het weg zenden van de vogels. Hier zou samenwerking een aanmerkelijke kostenbesparing kunnen opleve- Gevonden voorwerpen :7)e tentoonstelling, welke in ALKMAAR Gevonden over i Café Centraal, Hofplein, werd het tijdvak van 8 tot en met 14 gehouden (Zaterdagavond en Januari 1953 on te bevragen aan Zondag) vond grote belangstel- het bureau van politie te Alk-1 jjng_ maar, iedere Maandag, ^Woensdag j-je keurmeesters, de heren D. en Vrijdag, op kamer' 14, le étage van 17 tot 18 uur. Balpoint-stiften; schaats: shawls zakmes; wanten; schaartje; bril in 4tui; vulpennen; sleutels; por- temonnaies met inh.; handschoe pen: klompsokken: handschoenen klem; rozenkransen; hondenhals band; pakje mot vet; ceintuurs; armbanden: horloge; mutsen, blouse: rijwieltas; brum-rode brillendoos; gasfles; broche; con tactsleutel; kniekous; motortas, schroefdop; jongenspet. BoeklioucMipïoma ALKMAAR. Voor het asso ciatie-examen boekhouden slaag de de heer J. G. Oud alhier. Filmvertoning en revue ouden van darren BERGEN. Evenals vorige laren heeft het comita Ouden van Dagen alhier niet stil gezeten. Met medewerking van ons ge meentebestuur heeft het in No vember in het Dorpshuis een sociëteit opgericht, waar drie da gen per week gelegenheid be staat voor ouden van dagen een gezellig verwarmd tehuis te vin den waar de tijd doorgebracht kan'worden met onderlinge spe len of andere aangename bezig heden. Het comité geeft hun morgen in de Rustende Jager weer een gezellige middag, door het ver tonen van films met ^speciale op- namen van Tante van Bcrkum en M. A. Pater uit Heiloo, gewaagden ervan, dat over het algemeen schitterend materiaal was ingezonden. Er waren 55 prijswinnaars. De prij zen bestonden hoofdzakelijk uit Huishondelijke artikelen. De schoonste oude doffer was van de heer E. C. v. d. Meulen, te Alkmaar; de schoonste oude duif van de heer A. de Blok te Ursem; de mooiste jonge doffer van de heer N. Ypma te Alkmaar en de mooiste jonge duif van de heer C. J. Pijper te Bergen. De uitslagen luiden: Oude duiven tot 200 km. 1. H. Mooy; 2. H. Bo-uwens; 3. W. Themmen; 4. W. Godschalk. Oude doffers tot 200 km: 1. Ka per Termaat; 2. J. M. Schipper; 3. H. Mooij; 4. I. D. Sepers. De Holland zorgt voor sehoo'melk CASTRICUM. B. en W. zijn thans overgegaan tot het oprich ten van een comité dat de school- melkvoorziening zal organiseren; hierin zullen zittmg hebben de hoofden van scholen, de school arts, afgevaardigden van de vrouwenbewegingen en de heer Kramer, directeur van de zuivel fabriek De Holland, terwijl wet houder de Neus on de heer Lou ter, hoofd van de secretarie, het dagelijks bestuur zullen vormen. i De organisatie komt hierop gezellig reYue-Proj!.iamma, waa - „el, (jat voor ejk k;n(j op Maan- in bekende radiomedewerkers - - Cé en een optreden. Hieraan zun^voor^net j ^ag' ,/4 jiterïiesje melk óp school 'upt dag, Dinsdag, Donderdag en Vrij- UMbl WAV**! 1/ 1 nnlrt w a1 lr An Onk AaI comité natuurlijk kosten verbon den. Daarom wordt dan ook eon avondvoorstelling gegeven voor betalende bezoekers, waarvoor hetzelfde programma vertoond zal worden, tegen de prijs van f i.per persoon. Uitslag verloting Heemwaclit Bergen BERGEN De eerste prijs van de loterij ten bate van de natuur beschermingsver. ,De Heemwacht een aquarel van Roggeveen, werd gewonnen door de fam. Broekman Beurweg, alhier; de 2e prijs, een schilderij van Marijn, door mevr. T.' Daalder te Volienhoven; de 3e prijs een tekening van mevr. Reitsma, door T. Avis. Krommenie; 4e prijs een werk van K. Colnot, door mevr. Eriks te Bergen: 5e prijs een ring van Marijke Visser, door mevr. Rijsch Meerwijklaan; 6e 'prijs een vaas van D. Hubers, door Chr. Dekker te Bergen aan Zee. zal worden uitgereikt tegen de prijs van f 0.26 per week, hetgeen door de ouders aan hun melk- slijter vooraf moet worden vol daan. Andere kosten, aan deze voorziening verbonden, komen voor rekening van genoemd co mité. Het comité rekent op de medewerking van alle ouders. Pater Payens aalmoezenier CASTRICUM. De N.K.J.B. heeft Zondagavond van ziin oude aalmoezenier kapelaan v. Heems kerk afscheid genomen, waarbij Dater Payens meteen de zorgen voor de jeugd op zich nam. De avond werd na een toepasselijk woord van de aftredende en nieuwe aalmoezenier gevuld door talrijke sketches, welke werden verzorgd door de „Vraagtekens'', wier band vooraV bij de jeugd zeer poDulair is. De grote zaal van het Jeugdhuis was overvol en er heerste een vrolijke stem ming. Oude duivinnen 200 t.m. 500 km: 1. A. de Block; 2. H. Schip per; 3/5 Nic. Korn; 4. N. Wortel. Oude doffers 200 t/m 500 km: 1. N. Wortel; 2. Gebr. Hartland; 3. J. M. Schipper; 4. J. den Nijs. Oude duivinnen van 500 km en hoger: 1. Nic. Korn; 2. J. Koot; 3. N. Pool. Oude doffers van 500 km en hoger: 1. E. C. v. d. Meulen; 2. 1. D. Sepers; 3. L. van Vuure; 4. N. Pool. Jonge duiven: 1. C. J. de Pijper; 2. A. de Bock; 3. H. Bouwens; 4. J. den Nijs. Jonge doffers: 1. N. Ypma; 2. W. Themmen; 3. J. den Nijs; 4. J. Somers. ALKMAAR. Het vertrouwen dat de KNZB in de tweede klas- ser stelde, toen zij DAW uitno digde aan de centrale winter competitie voor hoofd- en eerste klassers deel te nemen, is door de Alkmaarders niet beschaamd geworden. Andermaal hebben zij een sterke tegenstander bedwon gen en nog wel op diens eigen terrein. Zaterdagavond klopte een en thousiaste DAW-ploeg het sterke HPC uit Heemstede in het Haar lemse Sportfondsenbad met 4—3. DAW heeft nu aan één punt ge noeg om in de derde afdeling achter de hoofdklasser Haarlem op de 2e plaats te eindigen. Het begin was voor de Alk maarders niet hoopvol. Zelf kwa men zij slechts tot sporadische aanvallen, die door onzuivere schoten besloten werden. HPC daarentegen wist spoedig door Bouwman, de midvoor, te scoren, terwijl Geurtsen er even later uit een mooie aanval 2—0 van maakte. Maar allengs kwam de achterhoede van DAW er beter in, v. d. Pol kreeg meer vat op de lange armen van Bouwman, die daardoor weinig gevaar meer opleverde, terwijl de voorhoede meer aan het werk gezet kon worden. Een fractie van een se conde van aarzeling in de HPC- achterhoede was voor v. d. Horst voldoende om het eerste DAW- doelpunt in te kogelen. Maar ook de mannen van Tjebbes zaten niet stil en doelman van Straa- ten moest enkele moeilijke bal len verwerken, met succes ove rigens. Haast hadden Slikker en de Jong de gelijkmaker tot stand gebracht, doch keeper Vrugt wist de harde doorslagbal met veel moeite te keren. Na de rust kwam een heel ander DAW in het veld. Zij na men nu zelf het initiatief in han den en hun aanvallen werden veel gevaarlijker. Keeper Vrugt van HPC stak echter in grootse vorm toen hij een kogel van de vrij voor doel liggende v. d. Horst uit de hoek sloeg. Ook do DAW-doelman deed goed werk, vooral toen hij een harde door slagbal uit de lucht plukte. Een volgende aanval van de Alkmaar ders kwam tenslotte bij midvoor v. d. Horst, die, met twee man op zijn huid, de gelijkmaker in schoot. Na een serie wederzijdse aanvallen, waarbij bleek, dat de snelle Heemsteedse ploeg in feite niets sneller was dan de DAW- ers, loste Boxem opeens vanaf zijn eigen doellijn een vervaar lijk hard schot op het HPC-doel, dat door v. d. Horst op het laat ste moment van richting werd veranderd en het was 32 voor DAW. Een dekkingsfout in de Alkmaarse voorhoede werd hen even later noodlottig toen HPC met 1 man meer.ten aanval trok. Pronk kwam in vriie positie en het was weer gelijk. Na een kogel van de Jong, die over ging en een rush van Tjebbes, die ALKMAAR De dames-afde ling van de Alkmaarse gymna stiekvereniging „De Halter" be staat veertig jaar. Zoiets is meestal voldoende aanleiding om tenminste een feestavond te ge ven, maar het bestuur van deze vereniging besloot het groots aan te pakken en benoemde een revue-commissie, welke Zater dagavond in het „Gulden Vlies", als resultaat van haar bemoei ingen, de première liet gaan van een voortreffelijke jubileum revue, onder de titel „40+". Het is inderdaad een revue ge worden. Het gevaar is niet denk beeldig, dat de klemtoon te veel zou vallen op het gymnastisch gedeelte van het programma, maar de commissie heeft dit blijkbaar tijdig ingezien, want het gebodene was een juiste me lange van turndemonstraties, shownummers, zang en confe rence. De verschillende turn-demon- straties werden over het al gemeen perfect uitgevoerd. Al leen het nummer „flick flack" bood te weinig afwisseling en werd iets te lang gerekt. Het pu bliek wist ook dit echter te waar deren, omdat geregeld één der uitvoerenden in de zaal dreigde te belanden. In de show-nummers viel voor al „In het hoge Noorden" op door originaliteit. De aanloop tot het ballet „Neptunus wonderland" was wat zwak_ en wanneer de Commissie de décor-huur nog niet voldaan heeft, zou dit gedeelte beter kunnen vervallen. Dat men toch niet op een paar centen is gevallen bleek overigens wel uit de fraaie en artistieke décors en de veelheid van costuums. Goed waren ook de „Cantobeis", niet in het minst door de juffrouw met haar fraaie accent en de Edith Piaf-stem en Jack Halte- rino, die ook als solist te waar deren viel. De muziek van „De Meko's" bleek overal een goede en ner gens opdringerige ondersteuning. Daarmee hebben we, breeduit gemeten, negen van de zes en twintig programmapunten geme moreerd en zullen dan ook vol staan met het noemen van de niet geheel originele, maar des alniettemin verrassende finale „Copacabana", welke een indruk wekkend sluitstuk vormde van deze jubileum-revue, die ook Zondag werd opgevoerd. De twee resterende opvoeringen zullen dan ook ongetwijfeld volle zalen trekken. „40 mag gerust „vol vet" genoemd worden. eveneens met een te hoge bal werd besloten, wist keeper Vrugt een fel diagonaal schot van ae Jong slechts met moeite tot cor ner te verwerken. Uit de scher mutseling, die hieruit ontsproot, kwam de Jong opeens met de bal op het HPC-doel af. Twee man zwommen op hem toe en hier door lag v. d. Horst even vrij. Op het juiste moment plaatste de Jong afgemeten over en het was 43. Deze (halve) competitie is nu reeds voor de DAW-ers een groot succes. De derde plaats op de ranglijst is reeds zeker en zij behoeven uit de laatste wedstrijd die op Zondag 1 Februari in Alk maar tegen Het IJ gespeeld wordt, slechts één punt te ver overen om op de tweede plaats te kunnen blijven staan. Met de nummers 1 en 2 van de overige twee afdelingen moet dan een halve competitie gespeeld wor den om uit te maken wie de beste is van deze zes. De DAW-dames speelden Zon dag in de Overdekte tegen Wa terlelie. Met een 40 nederlaag konden de Zaanse meisjes naar huis terugkeren. DAW 3 klopte Nereus 4 met 41. JAARVERGADERING K.A.B. OUDORP OUDORP. De afd. Oudorp van de K.A.B. hield dezer dagen haar jaarvergadering. Bij de ope ning sprak de voorzitter, de heer Oudhuis, er zijn voldoening over uit dat de opkomst zo groot was. Hij zei dat de afdeling thans 190 leden telt en hoopte dat de leden zouden trachten ook de niet-le- den te bewegen tot de afdeling toe te treden. Uit het jaarverslag bleek, dat de grote bond thans 332.000 leden telt. Hulde werd gebracht aan de grote arbeiders leiders de Bruyn en Serrarens. Voorts werden de leden aange spoord te sparen bij hun eigen spaarbank, waar thans reeds f 10.468.door de leden gespaard is. Door de centrale spaarbank was f 1.000.000 belegd in de wo ningbouw. Blijkens het verslag van de penningmeester hadden de ontvangsten over 1952 bedra gen f6118.06 en de uitgaven f 5937.90, saldo f 180.16. „Herwon nen Levenskracht": ontvangst f 683.90, uitgaaf f 665.03, kassaldo f 18.87. Door het Kanunnik van Schaikfonds was bijeengebracht f 184.23, welk bedrag geheel aan de stichting te Utrecht was afge dragen. De controlecommissie verklaarde kas en boeken in orde te hebben bevonden. In de plaats van de heer G. van der Waal, die aftrad als lid der controle commissie, werd benoemd de heer P. Grootjes. De begroting voor 1953 was geraamd in ontvangst en uitgaaf op f 1020.De aftredende be stuursleden A. Oudhuis, D. van Veen en Jac. Buisman werden allen herkozen. Tot voorzitter werd herbenoemd de heer A. Oudhuis. Bij de rondvraag vroeg de heer Meijering of het niet mogelijk was, dat werklozen, die uitkering krijgen ingevolge de W.W. en nu steeds voor die aan gelegenheid naar Alkmaar moe ten, dit niet ter plaatse kunnen verrichten. Het bestuur zal hier aan aandacht schenken. Aan het einde der vergadering sprak nog de geestelijk adviseur, die de leden aanmaande naast de materialistische belangen ook vooral de geestelijke belangen niet uit het oog te verliezen en godsdienstzin aan te kweken, o.a. door veel kerkbezoek. Burgerlijke Stand ZIJPE. Geboren: Maarten, z.v. Maarten Jimmink en Jacoba Raven; Gerarda, d.v. Gerardus Jacobus van Diepen en Petro- nella Ligthart; Cornelis, z.v. Hil- ke van der Wal en Wietske van der Wal; Michaël Lourentius Jo zef, z.v. Johannes Anthonius Smit en Alida van Diepen; Wil helmus, z.v. Alewijn Ymke de Bruijn en Maartje Stad: Johan nes Anthonius, z.v. Anthonius Cornelis Johannes v. d. Linden en Anna Margaretha Boekei. Overleden: Klaas Witlok, 74 j., echtgenoot van Hendrika ter Beest; Trijntje Kuiper, 94 j„ we duwe van Jan Rademaker; Joan na Maria Henderika. 72 j., echt genote van Petrus Hendrik Dek ker. Belangrijke vraag Men verzoekt ons opname van het volgende: In verschillende provincies van Canada is een zeer goede plaat singsmogelijkheid voor jonge, ongehuwde personen. De plaatsing zal in groepsver band geschieden, terwijl de ver dere verzorging na aankomst wordt toevertrouwd aan geeste lijke verzorgers van diverse ge zindten. Bij het arbeidsbureau en de bijkantoren is een lijst met va catures ter inzage. In verband met het feit, dat. het vertrek reeds in Maart-April van dit jaar is, dienen de aan meldingen vóór 1 Februari a.s. te worden gedaan. Gevraagd worden: Mannelijke personen, die in de land- of tuin bouw werkzaam zijn; vrouwelij ke personen, die als huishoude lijke hulpkracht in gezinnen of ziekenhuizen geplaatst kunnen worden. Voor kinderen van 18 jaar en ouder is dit tevens een gunstige gelegenheid om (wanneer het gezinshoofd eveneens wenst te emigreren) emigratie voor het gehele gezin in orde te maken. W eer sverwaeh tine medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond. WEINIG VERANDERING Hier en daar tijdelijk mist. Overigens overwegend droog weer met enkele plaatselijke opklaringen. Zwakke tot ma tige Noordwestelijke wind. Iets minder koude nacht, morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Benoemingen Bisdom Haarlem Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot ka pelaan van het Bagijnhof te Am sterdam, de Weleerw. heer J. C. J. Sanders; tot kapelaan te Was senaar (H. Willibr.) de Weleerw. heer J. C. P. Plantinga; tot ka pelaan te Santpoort, de Weleerw. heer R. J. van der Steen, die kapelaan was te Nederhorst den Berg. Tot rector van het St. Jo zefhuis te Poeldijk, de Weleerw. heer H. H. Westdijk. K.A.B. LANGEDIJK De plaatselijke afdeling van de K.A.B. houdt Don derdagavond a.s. haar jaarvergade ring in de Burg. O Afgelopen Donderdag heeft de parochie van 't Heilig Hart te Heerhugowaard Noord afscheid genomen van pastoor Bangert, om de volgende dag haar nieuw benoemde pastoor, de Z.E. Heer Remmer te begroeten. Tijdens de afscheidsbijeen komst in de zaal van de heer Bleeker, was het kapelaan van Leeuwen, die als eerste spreker het woord voerde. „Wij hadden U graag wat langer in ons mid den willen houden", aldus spre ker, „want we waren juist aan U gewend en de door U ontwor pen plannen beginnen thans vrucht te dragen nu U ons gaat verlaten". De gezondheidstoestand van pastoor Bangert maakte overplaatsing echter noodzakelijk en men kon slechts hopen, dat De winter heeft Texel klaar- zijn verblijf in de nieuwe stand- blijkelijk vergeten. De klokjes piaats van langer duur zou blij- Sneeuwklokjes op Texel TEXEL, 17 Jan. In het „Molenbosch" op Texel staan op enkele plaatsen de sneeuwklok jes in volle bloei. Narcissen, crocussen en tulpen staan daar reeds boven de grond. Enkele heesters beginnen al uit te lopen. luiden er.. „Kan de lente verre zijn?" Danssociëteit „Het Vrolycke Gilde" CASTRICUM. De aanmel ding van jongelui om als lid toe te treden tot „Het Vrolycke Gil de" is dermate groot, dat wegens ruimtegebrek tot splitsing in leeftijdsgroepen moet worden overgegaan. ken te zijn. De heer J. Beers sprak namens het kerkbestuur en mocht tevens het parochiecadeau, een hangklok en een enveloppe met inhoud, overhandigen. De heer A. A. W. Overtoom, sprekend namens het armbestuur, prees de belangstel ling die pastoor Bangert steeds voor de armenzorg getoond heeft. Hij kon zich niet aan de indruk onttrekken, dat ook buiten de bemoeiingen van het armbestuur om veel voor de minder-bedeelde parochianen gedaan werd. Het hoofd der St Josephschool, de heer Janssen, wees op de vele vernieuwingen die aan de school tot stand zijn gekomen en dankte de scheidende pastoor voor zijn verleende medewerking. Verder spraken nog de voor zitter van de LTB, de heer K. Oudeman, de voorzitter van het zangkoor, de heer Jong en de voorzitter van de K.A.. Het ge heel werd omlijst door enkele passende gezangen van het kerk koor. De gelegenheid om persoon lijk afscheid te nemen van de pastoor werd door alle aanwezi gen benut. Tenslotte sprak pas toor Bangert een woord van dank. Feestelijke intocht Vanaf café de Hengstman be gon Vrijdagavond de feestelijke intocht van de nieuwe pastoor. Voorafgegaan door de diverse jeugdverenigingen met branden de fakkels kwam pastoor Remmer naar zijn nieuwe parochiekerk gereden. Onder klokgelui en tromgeroffel werd hij vervolgens door de parochianen de kerk binnengehaald. De nieuwe pas toor was, behalve van diverse andere familieleden ,ook verge zeld van zijn 83-jarige moeder. Deken Jacobs verrichtte de in stallatie-plechtigheid en sprak tevens een woord van welkom namens de parochianen. De RIJP. Het studenten gezelschap „Leeghwater", dat op 16 December 1867 door A. Huet werd opgericht, heeft Zaterdag j.l. haar 17e lustrum op feeste lijke wijze te De Rijp herdacht. Het gezelschap vertrok om 9 uur 's morgens met een 3-tal touring cars uit Delft. Te De Rijp werd het bestuur, leden van de lus trumcommissie, heren professo ren e.a. belangstellenden bij de Beemsterbrug opgewacht door het fanfarecorps „Kunst na Ar beid", waarna het gezelschap of ficieel werd ontvangen door het gemeentebestuur van De Rijp. De burgemeester, de heer J. Da- lenberg, zei iniyzijn toespraak het buitengewoon op prijs te stellen, dat de viering van het 85-jarig bestaan van het gezelschap „Leeghwater" gedeeltelijk plaats zou vinden in het fraaie gebouw, hetwelk ontworpen Is door Jan Adriaansz. Leeghwater. Hij vond het een verheugend feit om de geboorteplaats van deze grote Hollander op te zoe- LTB afd. Heerhugowaard- 't Kruis H.H. WAARD De L.T.B. afd. 't Kruis hield j.l. Donderdag haar Oogstdankdag. Begonnen werd met een gezongen H. Mis, opge dragen door de Geestelijk Advi seur, onder welke H. Mis de le den ter H. Tafel naderden, waar na gezamenlijk werd ontbeten in café C. Schut. Om ongeveer 10 uur opende de voorzitter de heer P. van Langen de jaarvergadering met 'n wel komstwoord waarin hij bijzonder verwelkomde de Geestelijk Advi seur de Z.E.W. Heer Pastoor P. Verhoofstad en de L.T.J. Het verslag van de penning meester gaf een batig saldo van f325.85. Een voorstel om f150.— te storten in het Vaandelfonds werd aangenomen. Een warm applaus viel de secretaris ten deel voor zijn keurig en uit gebreid jaarverslag. Hierna volgde verkiezing van een voorzitter. De heer van Lan gen, die zich niet meer herkies baar stelde, tot grote .teleurstel ling van de vergadering, voerde als bezwaar aan, dat hij als vee houder zich niet op de juiste plaats achtte, daar de afdeling voor 70% bestaat uit tuinbou wers. De vergadering dacht er echter anders over en was van mening dat de voorzitter de man was op de juiste plaats. Zichtbaar bewogen door de woorden van de verschillende sprekers, stelde de heer van Lan- g*n zich wederom herkiesbaar, mits een schriftelijke uitspraak uit de vergadering zou komen. Deze uitsoraak klonk als een klok, want met algemene stem men werd de heer van Langen als voorzitter herkozen en tevens als afgevaardigde voor de L.G.C. Ook de heren Stuyt en de Vries werden met algemene stemmen als bestuurslid herko zen. Onderwijl was de bonds- secretaris de heer M. v. d. Meu len ter vergadering gekomen. De heer v. d. Meulen hield een toe spraak, waarin hij op duideliike wijze uiteenzette waarom een Stichting van de Landbouw no dig is. Verschillende vragen wer den over deze materie gesteld en op kundige wijze door spr. be antwoord. De Geestelijk Adviseur sprak hierna een opwekkend woord tot de leden. Z.E.W. was vooral de vereniging dankbaar, voor de goede geest die er steeds is en wanneer wii, aldus spreker, op een wijze als deze het nieuwiaar ingaan dan zal zeker met Gods hulp van boven, ook 1953 ons met gunsten en weldaden voor onze gezinnen vergezellen. Na een dankwoord door de voorzitter aan de G. Adviseur kwam de rondvraag. Hiervan werd druk gebruik gemaakt en de vragen tot tevredenheid be antwoord. De heer Mul sprak tot het bestuur woorden van dank, waarna de voorzitter de L.T.J. dank bracht en hierna deze prachtig geslaagde dag sloot. ken en met eigen ogen te aan schouwen, welke schatten van schoonheid er nog bewaard zijn gebleven. De burgemeester ein digde met de wens, dat de aan wezigen zich evenals de ver eniging gedragen mochten weten door de geest van Leegh water: voortvarendheid, volhar ding en originaliteit. De voorzitter van het gezel schap, de heer P. C. T. de Boer, zei in zijn dankwoord getroffen te zijn door de buitengewoon prettige ontvangst. Vervolgens begaf het gezel schap zich naar het voetbalveld, waar een wedstrijd plaats vond tussen een studentonelftal en een Rijper combinatie. Ook deze wedstrijd werd verlevendigd door de tonen van het muziek corps. Na de aftrap, welke door burgemeester Dalenberg werd verricht, ontwikkelde zich een buitengewoon sportieve strijd, welke tenslotte in het voordeel der gasten, die onder aanvoering van één der profs speelden, in een 21 overwinning eindigde. Hierbij dienen wij te vermelden, dat deze overwinning geenszins het resultaat noch de schuld was van de grensrechter van de gas ten, welke in officieel tenue, in clusief hoge hoed en parapluie, langs het lijntje snelde. Na de wedstrijd vond ten ge meentehuize een receptie plaats, waarbij wij de aanwezigheid op merkten o.a. van de Senaat van het Delftse Studentencorps, de besturen van de R.K. Studenten vereniging Sanctus Vigilus, de Delftse Studentenraad, het Ora kel van Delft, de vereniging Leo nardo da Vinci, Stylos, de Elec tro Technische Vereniging, de Technologische Vereniging, Wil liam Froude, en vele anderen. Tevens bevonden zich onder de aanwezigen de burgemeester van De Rijp, de heer J. Dalenberg, prof. dr. ir. W. F. Brandsma, prof. ir. P. Landberg, prof. ir. van Eldick Thime, prof. ir. A. J. ter Linde, prof. ir. F. Westen dorp, prof. dr. ir. L. Vahl, de heren K. J. Luder en D. B. A. Appel, resp. wethouder en secre taris der gemeente De Rijp, en vele anderen, waaronder de oud leden van het gezelschap Leegh water en een afvaardiging van het voetbalelftal, waartegen een wedstrijd werd gespeeld. Na deze zeer druk bezochte receptie vond te 6 uur een diner plaats in het „Wapen van Am sterdam", waaraan vele geno digden aanzaten, onder wie Jan Adriaansz. Leeghwater in hoogst eigen persoon. Hem werd als blijk van erkentelijkheid voor zijn aanwezigheid een tegel aan geboden. Ook daarbij werden nog vele hartelijke woorden ge sproken. Het was inmiddels reeds half elf geworden toen de voorzitter, de heer de Boer, met zijn lus trumrede deze zeer geslaagde dag sloot. J aarvergadering tuinders L.T.B. EGMOND BINNEN Dezer i dagen hield de L.T.B., afd. tuin- ders, haar jaarvergadering in Café Apeldoorn, waarop o.m. aanwezig waren de heren Om men van het Assurantiekantoor van de L.T.B. en v. d. Berg hoofd van de Landbouwschool. Voor de aanvang van de eigenlijke ver gadering gaf de heer Ommen een uiteenzetting van het verzeke ringswezen en vertoonde een film over brandgevaar, waardoor jaarlijks voor millioenen guldens verloren gaat. Voorts zag men de film „Der zee ontrukt", welke handelde over de drooglegging en het in cultuur brengen van de N.O. Polder. De voorzitter deelde mede, dat de Oogstdankdag zal worden ge houden op Donderdag 22 Januari a.s. Om half negen zal een plech tige H. Mis worden opgedragen; het gezamenlijk ontbijt zal wor den gehouden in Cafe van Scha- gen. Als spreker zal fungeren de heer Tel. Het jaarverslag van de penning- met een saldo van 226,46. Voor de kascommissie werden benoemd de heer N. van Duin en E. Zonneveld. Vervolgens werd het woord gevoerd door de hr v. d. Berg, die de noodzaak van een nieuwe land bouwschool onder het oog bracht. Het kwam hem wenselijk voor om dit gebouw aan de rand van het dorp te doen plaatsen. Alvorens met de rondvraag te beginnen werd er een gratis verloting ge houden. De heer Niiman vroeg of het niet mogelijk was om ter bespa ring van kosten gezamenlijk tot aankoop van kunstmest eri be strijdingsmiddelen over te gaan. Een en ander zal door het bestuur worden onderzocht. HOORN - Het is weer ten t bewaarheid winnaar na Jong. Bij dit titel maakte Kleine Jr. D< dagen en van oomkwam van dit tourn recht te laten dat we de or regelen in dez Toen de rnidda terdag een aanva er nog drie ikansi Zondervan en Fr het hoofd stonde niet duren, want partij moest Fra: tegen de Jong, kans benutte en wust afrekende naar, die op 341 In het begin lei De Jong poedleld Franken aarzelde ding te nemen. 3 snelle 75 en daar Scheveninger gaf aan de zaaik. Toen een nieuwe halvi matje verscheen, de Jong gepiept beet terug, fel e Vier maal achter caramboles lang zijn ikeu. 43, 34, strandde de Tilbu veerde op van zij een kans. Maar ontbrekende 90 getoverd worden aanvangsstoot w kwam de Jong die nodig is, om krachttoer te ve nederlaag voor Fi Friesland aan d wat. Daar sfond die door louter p< wel eens zou li waard was. De j de Limburger kreeg zijn begin •afslachting van Z ook zijn ongeslag prijsgeven. De Fi enkele krumimelij aarzelend gescoo gepasseerd, toen stond. Twee honderd boles scheidden Hij bracht het serie zo gaaf ei kenners elkaar Losse bandstoten chevalsstoten af, demonstratie van van Reyen, ook d daarop tegen Fra (e speler uit dit fc Reyen had niet terboek en zelfs oom, die toch de was dit maal. Deze Jan iPeeto intussen voor zh beurt gezorgd. I het weer niet. M hoe van Reyen van hem ongeda kreeg hij een Pe dit uitgerekend 'hoogste serie v maakte en diaarn Overdijk in z Peetoom aan zijn tegenstar naar remise- der bleef spelen slotte in negen t ken. Deze serie in totaal was eer sterk sipel, niet de kaderlij nen, n op maat en o zo zaal, en er was leefde mee. De bal die na de 25* liggen, maakte serie. Niet aan d oom greep, na r 26. Het was gee Kleine tegen dit woord wist. Al 1 tig, die hij in d tafel legde, weer talent, waarmee het nog ver kan Overdijk, die heter was gaan vorm ook bewaa tegen Zoeterhoel eerste Zaanse o' •diend, niet allee 114, maar ook d om van die ves plaats af te kom Het duel om c vier hoogste pl avonds voortgez< eerst Peetoom d terhoek geen sC ven. Weer zo'n die afbrak op e< lij Ik, dat zelfs ee zich voor het t behoefde te sch< had tot op dat j

Noordhollands Dagblad : dagblad voor Alkmaar en omgeving | 1953 | | pagina 2